Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 18 ώρες πρίν, LeneL είπε:

      Καλησπέρα! Σου εύχομαι καταρχήν καλή επιτυχία, με όποιο τρόπο κι αν επιλέξεις να συνεχίσεις.. με τα στοιχεία που δίνεις δεν είναι εύκολο να σου πει κάποιος γνώμη, γιατί παίζει ρόλο και η ηλικία σου, πως ανταποκρίθηκε ο οργανισμός σου στη διέγερση, για ποιο λόγο σου είπε ο γιατρός ότι μπορεί α απέτυχαν οι ετ σου.. και σίγουρα παίζει και ρόλο πόσο κουράγιο, ψυχικά και οικονομικά έχεις , ώστε να κάνεις και άλλη προσπάθεια με δικά σου.. η αλήθεια είναι ότι η fsh σε αυτή την τιμή δεν είναι και πολύ καλός δείκτης, αλλά οι ορμονολογικες δείχνουν πως πήγε ο κύκλος εκείνο το μήνα. Μμαλλπορεί δλδ να έχεις και καλύτερους κύκλους..

      Η δωρεά απ' την άλλη είναι μια μέθοδος που σου δίνει πολύ υψηλά ποσοστά επιτυχίας. Σίγουρα πολύ υψηλότερα απ' ο,τι έχει μια γυναίκα με ΠΩΑ με δικά της ωάρια. Είμαι ομοιοπαθης, δεν έφτασα ποτέ σε ετ με δικά μου, έκανα και ελάχιστες προσπάθειες έτσι κι αλλιώς. Αυτή τη στιγμή έχω δίδυμα,με την πρώτη προσπάθεια με δανεικά και δεν τα αλλάζω με τίποτα... Μίλα με τον εξωσωματικό σου να δεις τι σου προτείνει και εδώ είμαστε αν χρειαστείς πληροφορίες!

      Ευχαριστώ πολύ..είμαι 37..πρώτη διέγερση το 21 2 ωοθυλάκια το ένα άδειο το άλλο έφτασε 3ης μέρας αρνητικό..το 22 διέγερση με ένα ωάριο πάλι τον επόμενο μήνα κάναμε με 2 ωοθυλάκια το ένα δεν γονιμοποιηθηκε κ βάλαμε τα δύο μαζί πάλι αρνητικό.μαλλον απέτυχαν λόγω εμβρύων.α έχω ένα ινομυωμα που δεν ενοχλεί.εχω κ κάποια αυτοάνοσα κ προδιάθεση για ζάχαρο..ο σύζυγος εχει κιρσοκήλη κ δεν είναι καλά τα σπερμοδιογραμματα.γιαυτο δεν κάνω συνέχεια εξωσωματική δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα κ σκέφτομαι τη δωρεά..με τον γιατρό είχα μιλήσει τον Νοέμβριο κ μου είχε πει πάλι για διέγερση οπότε σκέφτομαι να πάρω κ άλλη γνώμη.Να σου ζήσουν τα μικρακια σου!!!

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

On 7/4/2022 at 3:19 ΜΜ, Equality είπε:

Το αλλο Σαββατο!Και κρατιεμαι με νυχια και με δοντια να μην παω νωριτερα γιατι οι μερες περνανε αργα και βασανιστικα...
Απο αυριο θα ξεκινησω να βγαινω και λιγο εξω οπως μου ειπε.5 μερες τωρα ημουν ξαπλα.

Κι εγω θα ηθελα να μαθω αν υπαρχει τροπος να δω μηπως φταινε και τα ωαρια αν και δε μου ειπαν κι οπως λες δεν εχει νοημα πια!
Μπορει ο κοβιντ να επηρεασε.Σε αλλο κυκλο σου ειχαν μεινει βλαστοκυστες?

Εχω έκανα διέγερση ταυτόχρονα ενώ νοσουσα με κοβιντ. Δεν επηρέασε την ποιότητα αλλά ίσως επηρέασε την ανταπόκριση μου στα φάρμακα. 

On 7/4/2022 at 3:19 ΜΜ, Equality είπε:

Το αλλο Σαββατο!Και κρατιεμαι με νυχια και με δοντια να μην παω νωριτερα γιατι οι μερες περνανε αργα και βασανιστικα...
Απο αυριο θα ξεκινησω να βγαινω και λιγο εξω οπως μου ειπε.5 μερες τωρα ημουν ξαπλα.

Κι εγω θα ηθελα να μαθω αν υπαρχει τροπος να δω μηπως φταινε και τα ωαρια αν και δε μου ειπαν κι οπως λες δεν εχει νοημα πια!
Μπορει ο κοβιντ να επηρεασε.Σε αλλο κυκλο σου ειχαν μεινει βλαστοκυστες?

Εχω έκανα διέγερση ταυτόχρονα ενώ νοσουσα με κοβιντ. Δεν επηρέασε την ποιότητα αλλά ίσως επηρέασε την ανταπόκριση μου στα φάρμακα. 

On 7/4/2022 at 3:15 ΜΜ, Iraki2022 είπε:

Ρωτησα κ δεν μου είπαν αν φταίνε τα ωάρια ή το σπέρμα ουτε μέχρι ποια μέρα έφτασαν. Βασικά νόημα για μένα έχει ότι τώρα δεν έχω κανενα. Βέβαια από ότι μας έχουν πει όλοι οι γιατροί το σπέρμα καλό είναι όμως, πχ τον Οκτώβριο ήταν πολυ καλυτερο (κινητ. 20 την 1η ώρα) ενώ τώρα ήταν με κινητ. 14 την 1η ώρα. Όμως είμαι σίγουρη ότι πρεπει να είναι τα ωάρια μου το προβλημα. 

Δεν ξέρω τι να πω. Πριν 25 ημέρες κόλλησα κ κοβιντ κιολας. Είχα κ κάτι 37-37,5. Λετε να επηρεάζεται? 

Κορίτσι μου δεν ξέρω, εγώ κόλλησα κοβιντ κατά την διάρκεια της διέγερσης αλλα βγηκα αρνητικη και έκανα κανονικά ωοληψία. Την ποιότητα δεν την επηρέασε αλλα ίσως επηρέασε την ανταποκριση μου στα φάρμακα. Περιμέναμε τουλαχιστον 8-10 και έβγαλα 6 ωάρια.

20 ώρες πρίν, happiness79 είπε:

Ωραία, πριν μισή ώρα έλεγα τι ωραία και πώς να μετριάσουμε το άγχος και τώρα έχω ήδη φτιάξει τα σενάρια μου και σκέφτομαι ααααννν η καμπύλη ινσουλίνης μου δεν είναι καλή τι να σημαίνει αυτό! Αλλά επειδή εδώ μέσα υπάρχει περίσσεια κατανόησης, θα σας ρωτήσω χωρίς φόβο και πάθος, μήπως ξέρετε μια όχι καλή καμπύλη ινσουλίνης πώς επηρεάζει την έκβαση της προσπάθειας? Δυσκολεύει την εμφύτευση ή επηρεάζει την κύηση κατά την πορεία της? Λέω μήπως ξέρετε να μου πείτε... Που μπορεί από υπερβολή να τα ρωτάω, αλλά εδώ μέσα νιώθω αυτή την άνεση και σας ευχαριστώ γι' αυτό ❤️

Εγω εχω αντίσταση στην ινσουλίνη και το ανακάλυψα τον Σεπτέμβρη. Έκανα 5ωρη καμπύλη. Ο γιατρός μου είπε ότι επηρεάζει την λειτουργία των ωοθηκών και κατά συνέπεια ανάλογα την ηλικία επηρεάζει και την ποιότητα. Δεν επηρεάζει την εμφύτευση απ όσο γνωρίζω και κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης σίγουρα διατροφή, όπως θα σου πει και τώρα αν κάτι δεν βγει όπως το θέλουμε. Δίνουν και χάπια, αλλά σε εμένα δεν έδωσε ακόμη.

  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, happiness79 είπε:

Πολύ χρήσιμη πληροφορία και αυτή, δεν ήξερα ότι 1η μέρα μπορεί να μην έχουν πάρει μπρος οι ορμόνες! Ευχαριστώ! Εμένα μου κρατάει μια βδομάδα, αλλά ροή και πολύ αίμα έχω δύο μέρες μόνο, που πχ αν μου έρθει βράδυ και κατέβει απότομα, τότε μπορεί την 3η μερα να μην έχω και τόσο έντονη ροή, γι' αυτό προβληματίστηκα! Αλλά με βοήθησαν τα κορίτσια παραπάνω και αν μου έρθει αύριο θα πάω την Κυριακή στο Ρέα ή στο Ιασώ. Που μπορεί να καθυστερήσει κι άλλο δηλαδή και άδικα να τα συζητάμε όλα αυτά, πέρασα και κόβιντ τώρα και δεν έχω ιδέα πώς μπορεί να επηρεαστεί ο κύκλος... 

Απλά αν το κόκκινο αιμα σου έρθει αυριο μετά τις 6μμ θεωρείται πρώτη μέρα η Κυριακή και πας Δευτέρα νωρίς το πρωί για εξετάσεις που είναι η 2η μερα.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, happiness79 είπε:

Καλά κορίτσια, στον κόσμο μου είμαι, ύστερα από τόσο τρελή μέρα να μου πεις, λογικό! Ξέχασα να σας ρωτήσω για την καμπύλη ινσουλίνης!!! Έχει ως εξής:

Ινσουλίνη 0': 5,0

Ινσουλίνη 30': 61,9

Ινσουλίνη 60': 64,2

Ινσουλινη 120': 28,9.

Τι λέτε??? Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας για την καμπύλη σακχάρου!!! 

Μήπως θα ήταν καλό να έκανες και μια καμπύλη σακχάρου; για να πέφτει τόσο πολύ στο τέλος ίσως ανεβαίνει το σάκχαρο. Εμένα έγινε το αντίθετο, ανέβηκε πολύ στο τέλος και ο γιατρός μου το σύγκρινε με την καμπύλη σακχάρου και μου εξήγησε τι γίνεται. Νομίζω ότι καλύτερα είναι να τα κοιτάμε συνδυαστικά. Θα σου πει βέβαια και ο γιατρός σου που ξέρει καλύτερα. 

2 ώρες πρίν, happiness79 είπε:

Υπάρχει κάτι που με προβληματίζει και θα ήθελα τη γνώμη σας... Περιμένω περίοδο για να κάνω τον ορμονολογικό επανέλεγχο και μου είπαν να πάω 2η-3η μέρα του κύκλου και ότι αυτό που τους ενδιαφέρει είναι να έχω κόκκινο αίμα και ροή όταν θα τις κάνω. Ιδανική μέρα για μένα είναι η 2η μέρα του κύκλου. Η περίοδος μου δεν είναι πάντα η ίδια, μερικές φορές μου ξεκινάει απότομα από την 1η μέρα και έχω τη ροή που θέλουν 1η και 2η μέρα και άλλες φορές έρχεται πιο ήπια την 1η μέρα και έχω περισσότερη ροή τη 2η και την 3η. Γι' αυτό λέω ότι η ιδανική μέρα θα είναι η 2η. Κανονικά περίοδο περίμενα χθες-σήμερα, αλλά δε μου έχει έρθει ακόμα, ούτε νομίζω ότι θα μου έρθει τελικά σήμερα (αφήστε που κάθε φορά που καθυστερεί σκέφτομαι βρε μπας και είμαι έγκυος, χαχαχα, αυτό το λέω για να ευθυμήσουμε λιγάκι!!). Φοβάμαι ότι θα έρθει αύριο και ότι η ιδανική μου μέρα θα είναι η Κυριακή, που θα είναι κλειστά όμως. Τι λέτε να κάνω? Αν έρθει αύριο, μήπως να πάω αύριο για τις εξετάσεις, ή να το αφήσω για τη Δευτέρα? 

Χαχα, καλό!! Θα τα παίρνεις για το πρώτο 3μηνο, προετοιμάσου!!!

Μην ανησυχείς ακόμα και Κυριακή να σου έρθει. Και 3η μερα να είναι αν έχεις κόκκινο αίμα είναι ιδανικό. Εγώ 3η μερα συνήθως δεν έχω πολλή ροή και πηγαίνω την 2η αλλα δεν νομίζω να υπάρχει θέμα. Έχουμε γίνει ψείρες πλέον και αγχωνομαστε με το παραμικρό. Όλα καλά θα είναι ακόμα και Δευτέρα να πας. Πάντως με τίποτα μην πας 1η μέρα περιόδου γιατι οι τιμές δεν θα είναι έγκυρες.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Τεστ κοπέλα μου τελικά δεν έκανες? 

Οχι δεν εκανα.. εχω καθε μερα κανονικοτατα συμπτωματα περιοδου.. κι ολο περιμενω. Ειχα παρει κ παρα πολλες ορμονες τον Φλεβαρη,(3900 μοναδες gonal), οπότε θεωρω λογικο να χαλασε ο κυκλος μου. Απλως ηθελα να δω σε αλλες κοπελες πόσες μερες καθυστερησε η περιοδος αντιστοιχα.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , Makelen είπε:

Κοριτσια μου καλησπερα..! 40 μερες σημερα χωρις περιοδο! Τωρα που θελω να κανω την ετ .. δεν λεει να μου ερθει! Αν δεν ερθει κ το Σ/Κ θα παρω να κλεισω υπερηχο απο Δευτερα. Δεν μου εχει υπερβει ποτέ ο κύκλος μου τις 30 ημερες. Εσας οι κυκλοι σας μετα απο διεγερση ηταν τοοοσο μεγαλοι;?

Α, αυτός είναι ο ακριβώς επόμενος κύκλος μετά από διέγερση? Αν ναι, τότε είναι πιθανό να είναι από τα φάρμακα η καθυστέρηση, το πάθαινα κι εγώ και για αρκετές μέρες επίσης, ή ερχόταν πολύ νωρίτερα. Αν και ξέρεις τώρα ότι εμένα μου έχει κολλήσει στο μυαλό ότι μπορεί να είσαι έγκυος! Και σήμερα μάλιστα σε σκεφτόμουν, ότι τι να γίνεται άραγε... Είναι πιθανό να είναι από τα φάρμακα πάντως. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Iraki2022 είπε:

Καλησπέρα. Πήγα σήμερα στο ραντεβού και μίλησα με το γιατρό και ρώτησα για το ποσα έφτασαν 3ης μέρας κτλ κ γιατί κανένα από τα 5 δεν προχώρησε. 

Είπε έφτασαν 3ης μέρας κ ήταν πολυ καλής ποιότητας όμως μετά δεν προχώρησε κανένα από τα 5. Χωρίς να αποκλείουμε κ τον παράγοντα της δικής μου ηλικίας, είπε ότι θέλει να δουμε κ τον αντρικο παραγοντα δηλ κατακερματισμό κτλ. Επίσης είπε καλό είναι να κάνουμε κ καρυοτυπο ζευγους. Όποτε θα κάνουμε και αυτά... Όμως, έκανε και υπέρηχο κ είδε ένα μεγάλο ωάριο, είπε να κάνω Ε2 η οποία βγήκε 800+ κ έτσι ειοε θα προχωρησουμε ξανά σε ωοληψια τη Δευτέρα. 

Παραδέχομαι ότι γκρινιαξα λιγο γιατι σκεφτόμουν πωπω ξανά αναισθησία (μεθη) για ένα κ μόνο ωάριο που ίσως δεν γονιμοποιηθει σωστά αν υποθέσουμε οτι φταίει κ το σπέρμα.... Φυσικά θα κάνω την ωοληψια αλλά είπα να ρωτήσω κι εγώ κάτι παραπανω μια φορά.. 

Κορίτσι μου 1 και καλό! Μπορεί αυτό να είναι το τυχερό σου. Άσε που τα ωάρια απο φυσικό κύκλο είναι και ποιοτικά. Μακάρι να πάνε όλα καλά, καλή τύχη σας εύχομαι! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , Vk79 είπε:

Στο Ιασω όντως Κυριακή δεν δέχονται τα παραπεμπτικα αλλά τα δέχονται σίγουρα και στο Λητω

Τέλεια, ακόμα πιο κοντά μου το Λητώ!! Σ' ευχαριστώ πολύ! 

πρίν από 43 λεπτά , Equality είπε:

Εχεις δοκιμασει ωοληψια χωρις μεθη?Δεν ποναει?

Στους φυσικούς κύκλους κι εγώ χωρίς μέθη έκανα. Πονάει για 1-2 δευτερόλεπτα πολύ έντονα, αλλά οκ, αντέχεται. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Makelen είπε:

Οχι δεν εκανα.. εχω καθε μερα κανονικοτατα συμπτωματα περιοδου.. κι ολο περιμενω. Ειχα παρει κ παρα πολλες ορμονες τον Φλεβαρη,(3900 μοναδες gonal), οπότε θεωρω λογικο να χαλασε ο κυκλος μου. Απλως ηθελα να δω σε αλλες κοπελες πόσες μερες καθυστερησε η περιοδος αντιστοιχα.

Ωχ μη μου λες τέτοια.. εγώ σε αυτόν τον κύκλο πήρα 3000 puregon και κανόνικα περιμένω σε 10 μέρες μου είπε και πριν καν την ημέρα της ωοληψιας το στήθος μου είναι πάρα πολύ πρησμένο. Ειδικά τώρα! Ελπίζω να μας έρθει κανονικά. Έχεις ξανακάνει διέγερση; θυμάσαι πως ήταν η επόμενη περίοδος και πως έρχεται αφου δεν έχει γίνει ωορρηξία;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Nels είπε:

Απλά αν το κόκκινο αιμα σου έρθει αυριο μετά τις 6μμ θεωρείται πρώτη μέρα η Κυριακή και πας Δευτέρα νωρίς το πρωί για εξετάσεις που είναι η 2η μερα.

Μου είπαν να μην πάω πολύ νωρίς πάντως, τουλάχιστον 2-3 ώρες μετά το ξύπνημα. Για να δούμε πότε θα έρθει...!! 

πρίν από 21 λεπτά , Bookthiefy είπε:

Μήπως θα ήταν καλό να έκανες και μια καμπύλη σακχάρου; για να πέφτει τόσο πολύ στο τέλος ίσως ανεβαίνει το σάκχαρο. Εμένα έγινε το αντίθετο, ανέβηκε πολύ στο τέλος και ο γιατρός μου το σύγκρινε με την καμπύλη σακχάρου και μου εξήγησε τι γίνεται. Νομίζω ότι καλύτερα είναι να τα κοιτάμε συνδυαστικά. Θα σου πει βέβαια και ο γιατρός σου που ξέρει καλύτερα. 

Μην ανησυχείς ακόμα και Κυριακή να σου έρθει. Και 3η μερα να είναι αν έχεις κόκκινο αίμα είναι ιδανικό. Εγώ 3η μερα συνήθως δεν έχω πολλή ροή και πηγαίνω την 2η αλλα δεν νομίζω να υπάρχει θέμα. Έχουμε γίνει ψείρες πλέον και αγχωνομαστε με το παραμικρό. Όλα καλά θα είναι ακόμα και Δευτέρα να πας. Πάντως με τίποτα μην πας 1η μέρα περιόδου γιατι οι τιμές δεν θα είναι έγκυρες.

Η καμπύλη σακχάρου βγήκε καλή, σας έστειλα τα αποτελέσματα χθες και οι κοπέλες που γνωρίζουν είπαν ότι είναι μια χαρά! Έχεις δίκιο ότι τα ψειρίζουμε πάρα πολύ και δεν είναι πάντα καλό αυτό... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , happiness79 είπε:

Μου είπαν να μην πάω πολύ νωρίς πάντως, τουλάχιστον 2-3 ώρες μετά το ξύπνημα. Για να δούμε πότε θα έρθει...!! 

Αυτο αν εχεις προλακτινη,αλλα σε καθε περιπτωση νωρις πρεπει να πας γιατι ειναι ορμονες.Μεχρι τις 9 δηλ.
Απλα αν εχεις προλακτινη πρεπει να χεις ξυπνησει κατα τις 7 και να κατσεις χαλαρα κανα 2ωρο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 53 λεπτά , Makelen είπε:

Κοριτσια μου καλησπερα..! 40 μερες σημερα χωρις περιοδο! Τωρα που θελω να κανω την ετ .. δεν λεει να μου ερθει! Αν δεν ερθει κ το Σ/Κ θα παρω να κλεισω υπερηχο απο Δευτερα. Δεν μου εχει υπερβει ποτέ ο κύκλος μου τις 30 ημερες. Εσας οι κυκλοι σας μετα απο διεγερση ηταν τοοοσο μεγαλοι;?

Εγώ παντα ειμαι τυπική απο οσο θυμαμαι τον εαυτο μου φετος το καλοκαιρι πρωτη φορα μετα απο δυο διεγέρσεις εκανε 41-42 μερες νομιζω και επειδη ειχα ανησυχήσει τον πηρα τηλ πηγα για υπερηχο στις 40 μερες ηταν ολα καλα και οντως μετα αδιαθετησα ..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Equality είπε:

Αυτο αν εχεις προλακτινη,αλλα σε καθε περιπτωση νωρις πρεπει να πας γιατι ειναι ορμονες.Μεχρι τις 9 δηλ.
Απλα αν εχεις προλακτινη πρεπει να χεις ξυπνησει κατα τις 7 και να κατσεις χαλαρα κανα 2ωρο

Έχω προλακτίνη και άλλες ορμόνες. Αν ξυπνήσω 7 και μείνω χαλαρή θα με πάρει ο ύπνος οπωσδήποτε!!! Δε μου είπαν πάντως να πάω τόσο πρωί, μου είπαν οποιαδήποτε ώρα αρκεί να είμαι χαλαρή. Καλά, πρωί θα πάω, αλλά έλεγα κατά τις 11...

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Bookthiefy είπε:

Ωχ μη μου λες τέτοια.. εγώ σε αυτόν τον κύκλο πήρα 3000 puregon και κανόνικα περιμένω σε 10 μέρες μου είπε και πριν καν την ημέρα της ωοληψιας το στήθος μου είναι πάρα πολύ πρησμένο. Ειδικά τώρα! Ελπίζω να μας έρθει κανονικά. Έχεις ξανακάνει διέγερση; θυμάσαι πως ήταν η επόμενη περίοδος και πως έρχεται αφου δεν έχει γίνει ωορρηξία;

Δεν ειναι ο επομενος κυκλος της διεγερσης αλλα ο μεθεπομενος! Εκανα ωοληψια 22/2 και 6 μερες μετα (28/2) αδιαθετησα! Μου το ειχε πει ο γιατρος οτι θα αδιαθετουσα νωριτερα (ειχα κανει 2 arvekap αντι ovitrele για την ωορηξια, ισως επαιξε κ αυτο ρολο). Οποτε αυτός ο κυκλος υποτιθεται οτι ειναι ο μεθεπόμενος της διεγερσης.

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Makelen είπε:

Δεν ειναι ο επομενος κυκλος της διεγερσης αλλα ο μεθεπομενος! Εκανα ωοληψια 22/2 και 6 μερες μετα (28/2) αδιαθετησα! Μου το ειχε πει ο γιατρος οτι θα αδιαθετουσα νωριτερα (ειχα κανει 2 arvekap αντι ovitrele για την ωορηξια, ισως επαιξε κ αυτο ρολο). Οποτε αυτός ο κυκλος υποτιθεται οτι ειναι ο μεθεπόμενος της διεγερσης.

Ε τότε δεν είναι από τα φάρμακα. Καλέ πήγαινε να κάνεις ένα τεστ να δούμε τι γίνεται να χαρούμε όλες μαζί!!!! 

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , ksvolimi είπε:

Εγώ παντα ειμαι τυπική απο οσο θυμαμαι τον εαυτο μου φετος το καλοκαιρι πρωτη φορα μετα απο δυο διεγέρσεις εκανε 41-42 μερες νομιζω και επειδη ειχα ανησυχήσει τον πηρα τηλ πηγα για υπερηχο στις 40 μερες ηταν ολα καλα και οντως μετα αδιαθετησα ..

Α ωραια τοτε. Οπότε θεωρητικα ειναι φυσιολογικο. Να εισαι καλα κοριτσι, ευχαριστω..!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...