Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, DizzyツMommy είπε:

      Ναι μεν αλλά από την άλλη το αφήνεις από Σεπτέμβριο - Οκτωβρίο; Αυτά σκέφτομαι, και θα το δούμε αν όλα πάνε καλά. Σου εύχομαι να είναι καλύτερα τότε και ας είναι κ κατακαλόκαιρο!

      Κ αυτό που λες σκέφτομαι ! Γενικά όλα Μ φταίνε κ μένα τώρα .  Έχεις δίκιο ας είναι όλα καλά κ ας είναι όποτε θέλει

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 49 λεπτά , happiness79 είπε:

Υπάρχει κάτι που με προβληματίζει και θα ήθελα τη γνώμη σας... Περιμένω περίοδο για να κάνω τον ορμονολογικό επανέλεγχο και μου είπαν να πάω 2η-3η μέρα του κύκλου και ότι αυτό που τους ενδιαφέρει είναι να έχω κόκκινο αίμα και ροή όταν θα τις κάνω. Ιδανική μέρα για μένα είναι η 2η μέρα του κύκλου. Η περίοδος μου δεν είναι πάντα η ίδια, μερικές φορές μου ξεκινάει απότομα από την 1η μέρα και έχω τη ροή που θέλουν 1η και 2η μέρα και άλλες φορές έρχεται πιο ήπια την 1η μέρα και έχω περισσότερη ροή τη 2η και την 3η. Γι' αυτό λέω ότι η ιδανική μέρα θα είναι η 2η. Κανονικά περίοδο περίμενα χθες-σήμερα, αλλά δε μου έχει έρθει ακόμα, ούτε νομίζω ότι θα μου έρθει τελικά σήμερα (αφήστε που κάθε φορά που καθυστερεί σκέφτομαι βρε μπας και είμαι έγκυος, χαχαχα, αυτό το λέω για να ευθυμήσουμε λιγάκι!!). Φοβάμαι ότι θα έρθει αύριο και ότι η ιδανική μου μέρα θα είναι η Κυριακή, που θα είναι κλειστά όμως. Τι λέτε να κάνω? Αν έρθει αύριο, μήπως να πάω αύριο για τις εξετάσεις, ή να το αφήσω για τη Δευτέρα? 

Χαχα, καλό!! Θα τα παίρνεις για το πρώτο 3μηνο, προετοιμάσου!!!

Κι εγω ετσι ειμαι στην περιοδο άλλοτε ξεκινα απο την 1 ωρα αλλες φορες Οχι ωστοσο εφοσον δε σου ηρθε ακομη Αλλα ακομη και να ερθει το βραδυ αυριο θα θεωρείται πρωτη μερα οποτε και δευτερα να πας θα σαι μια χαρα.. αλλα κ κυριακη μπορεις να πας  στο ιασω να τις κανεις εγω εχω παει λειτουργουν οι αιμοληψίες στα επειγοντα

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 34 λεπτά , Equality είπε:

Γιατι δεν πας την Κυριακη στο κεντρο που εισαι?Ανοιχτα δεν ειναι?Πχ το Μητερα ειναι ανοιχτο

Α είναι ανοιχτά?? Δεν το ήξερα! Στο Ιασώ είμαι! Λειτουργούν οι αιμοληψίες και Κυριακή? 

πρίν από 14 λεπτά , ksvolimi είπε:

Κι εγω ετσι ειμαι στην περιοδο άλλοτε ξεκινα απο την 1 ωρα αλλες φορες Οχι ωστοσο εφοσον δε σου ηρθε ακομη Αλλα ακομη και να ερθει το βραδυ αυριο θα θεωρείται πρωτη μερα οποτε και δευτερα να πας θα σαι μια χαρα.. αλλα κ κυριακη μπορεις να πας  στο ιασω να τις κανεις εγω εχω παει λειτουργουν οι αιμοληψίες στα επειγοντα

Τέλεια, ευχαριστώ! Δεν ήξερα ότι λειτουργούν οι αιμοληψίες και Κυριακή! Μπορεί να μη χρειαστεί βέβαια, αλλά να ξέρω σε κάθε περίπτωση! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , happiness79 είπε:

Α είναι ανοιχτά?? Δεν το ήξερα! Στο Ιασώ είμαι! Λειτουργούν οι αιμοληψίες και Κυριακή? 

Τέλεια, ευχαριστώ! Δεν ήξερα ότι λειτουργούν οι αιμοληψίες και Κυριακή! Μπορεί να μη χρειαστεί βέβαια, αλλά να ξέρω σε κάθε περίπτωση! 

Και στο ρεα εχω παει κυριακη μαλιστα στο ρεα μου δέχτηκαν το παραπεμπτικό στο ιασω η υπάλληλος μου πε δε μπορω γιατι λειτουργει το μερος των τοκετών και των επειγόντων και δυστυχως πληρωσα οταν το ειπα στη μαια του γιατρου μου απόρησε.. αλλα ειχα μονο μια lh να κανω και δεν με ενόχλησε να πληρωσω τωρα αν εχεις πολλα.. ισως να το ρωτησεις αν θες απο αυριο στο τηλ η αλλιως μπορεις παντα να πας στο ρεα!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , ksvolimi είπε:

Και στο ρεα εχω παει κυριακη μαλιστα στο ρεα μου δέχτηκαν το παραπεμπτικό στο ιασω η υπάλληλος μου πε δε μπορω γιατι λειτουργει το μερος των τοκετών και των επειγόντων και δυστυχως πληρωσα οταν το ειπα στη μαια του γιατρου μου απόρησε.. αλλα ειχα μονο μια lh να κανω και δεν με ενόχλησε να πληρωσω τωρα αν εχεις πολλα.. ισως να το ρωτησεις αν θες απο αυριο στο τηλ η αλλιως μπορεις παντα να πας στο ρεα!

Α, οκ, πολύ χρήσιμη πληροφορία! Ναι, έχω να κάνω αρκετές τιμές, είναι και η ΑΜΗ που δε συνταγογραφείται, οπότε ας γλυτώσω τουλάχιστον τις υπόλοιπες. Θα τηλεφωνήσω αύριο να τους ρωτήσω και στο Ρέα και στο Ιασώ! Ευχαριστώ και πάλι για τις πληροφορίες! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, happiness79 είπε:

Υπάρχει κάτι που με προβληματίζει και θα ήθελα τη γνώμη σας... Περιμένω περίοδο για να κάνω τον ορμονολογικό επανέλεγχο και μου είπαν να πάω 2η-3η μέρα του κύκλου και ότι αυτό που τους ενδιαφέρει είναι να έχω κόκκινο αίμα και ροή όταν θα τις κάνω. Ιδανική μέρα για μένα είναι η 2η μέρα του κύκλου. Η περίοδος μου δεν είναι πάντα η ίδια, μερικές φορές μου ξεκινάει απότομα από την 1η μέρα και έχω τη ροή που θέλουν 1η και 2η μέρα και άλλες φορές έρχεται πιο ήπια την 1η μέρα και έχω περισσότερη ροή τη 2η και την 3η. Γι' αυτό λέω ότι η ιδανική μέρα θα είναι η 2η. Κανονικά περίοδο περίμενα χθες-σήμερα, αλλά δε μου έχει έρθει ακόμα, ούτε νομίζω ότι θα μου έρθει τελικά σήμερα (αφήστε που κάθε φορά που καθυστερεί σκέφτομαι βρε μπας και είμαι έγκυος, χαχαχα, αυτό το λέω για να ευθυμήσουμε λιγάκι!!). Φοβάμαι ότι θα έρθει αύριο και ότι η ιδανική μου μέρα θα είναι η Κυριακή, που θα είναι κλειστά όμως. Τι λέτε να κάνω? Αν έρθει αύριο, μήπως να πάω αύριο για τις εξετάσεις, ή να το αφήσω για τη Δευτέρα? 

Χαχα, καλό!! Θα τα παίρνεις για το πρώτο 3μηνο, προετοιμάσου!!!

Καλή μου hapiness 2 ή 3μερα θα είσαι εντάξει όχι την πρώτη μέρα μπορεί να μην έχουν πάρει μπρος ακόμα οι ορμόνες έτσι μου είπε εμένα η μαια. Εγώ Δευτέρα πάω Όσες φορές αδιάθετω Σάββατο κ σκεψου είμαι μια κοπέλα που έχω 2 μερες περίοδο άρα τη Τρίτη δε λες ότι έχω κ ροή τελειώματα είναι.  Αν είναι καλος ο κυκλος θα δείξει. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 6 λεπτά , Zenia82 είπε:

Καλή μου hapiness 2 ή 3μερα θα είσαι εντάξει όχι την πρώτη μέρα μπορεί να μην έχουν πάρει μπρος ακόμα οι ορμόνες έτσι μου είπε εμένα η μαια. Εγώ Δευτέρα πάω Όσες φορές αδιάθετω Σάββατο κ σκεψου είμαι μια κοπέλα που έχω 2 μερες περίοδο άρα τη Τρίτη δε λες ότι έχω κ ροή τελειώματα είναι.  Αν είναι καλος ο κυκλος θα δείξει. 

Πολύ χρήσιμη πληροφορία και αυτή, δεν ήξερα ότι 1η μέρα μπορεί να μην έχουν πάρει μπρος οι ορμόνες! Ευχαριστώ! Εμένα μου κρατάει μια βδομάδα, αλλά ροή και πολύ αίμα έχω δύο μέρες μόνο, που πχ αν μου έρθει βράδυ και κατέβει απότομα, τότε μπορεί την 3η μερα να μην έχω και τόσο έντονη ροή, γι' αυτό προβληματίστηκα! Αλλά με βοήθησαν τα κορίτσια παραπάνω και αν μου έρθει αύριο θα πάω την Κυριακή στο Ρέα ή στο Ιασώ. Που μπορεί να καθυστερήσει κι άλλο δηλαδή και άδικα να τα συζητάμε όλα αυτά, πέρασα και κόβιντ τώρα και δεν έχω ιδέα πώς μπορεί να επηρεαστεί ο κύκλος... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, happiness79 said:

Α, οκ, πολύ χρήσιμη πληροφορία! Ναι, έχω να κάνω αρκετές τιμές, είναι και η ΑΜΗ που δε συνταγογραφείται, οπότε ας γλυτώσω τουλάχιστον τις υπόλοιπες. Θα τηλεφωνήσω αύριο να τους ρωτήσω και στο Ρέα και στο Ιασώ! Ευχαριστώ και πάλι για τις πληροφορίες! 

Στο μητέρα δέχονται κανονικά παραπεμπτικά και την Κυριακή πάντως αν θες :)

  • Ευχαριστώ 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Στο μητέρα δέχονται κανονικά παραπεμπτικά και την Κυριακή πάντως αν θες :)

Τι κορίτσια είστε εσείς, μία προς μία όλες!!! Ευχαριστώ τόσο πολύ για τις απαντήσεις σας! ❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 4/7/2022 at 3:26 PM, kateriiina25 said:

Μα πως γίνεται να μην σου είπαν μέχρι ποια μέρα έφτασαν? Οφείλουν να σου πουν. Κανονικά στις 3 μέρες έπρεπε να σε έχουν πάρει τηλ και να σου πουν ποια είναι η εξέλιξη. 

Καλησπέρα. Πήγα σήμερα στο ραντεβού και μίλησα με το γιατρό και ρώτησα για το ποσα έφτασαν 3ης μέρας κτλ κ γιατί κανένα από τα 5 δεν προχώρησε. 

Είπε έφτασαν 3ης μέρας κ ήταν πολυ καλής ποιότητας όμως μετά δεν προχώρησε κανένα από τα 5. Χωρίς να αποκλείουμε κ τον παράγοντα της δικής μου ηλικίας, είπε ότι θέλει να δουμε κ τον αντρικο παραγοντα δηλ κατακερματισμό κτλ. Επίσης είπε καλό είναι να κάνουμε κ καρυοτυπο ζευγους. Όποτε θα κάνουμε και αυτά... Όμως, έκανε και υπέρηχο κ είδε ένα μεγάλο ωάριο, είπε να κάνω Ε2 η οποία βγήκε 800+ κ έτσι ειοε θα προχωρησουμε ξανά σε ωοληψια τη Δευτέρα. 

Παραδέχομαι ότι γκρινιαξα λιγο γιατι σκεφτόμουν πωπω ξανά αναισθησία (μεθη) για ένα κ μόνο ωάριο που ίσως δεν γονιμοποιηθει σωστά αν υποθέσουμε οτι φταίει κ το σπέρμα.... Φυσικά θα κάνω την ωοληψια αλλά είπα να ρωτήσω κι εγώ κάτι παραπανω μια φορά.. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Iraki2022 είπε:

Καλησπέρα. Πήγα σήμερα στο ραντεβού και μίλησα με το γιατρό και ρώτησα για το ποσα έφτασαν 3ης μέρας κτλ κ γιατί κανένα από τα 5 δεν προχώρησε. 

Είπε έφτασαν 3ης μέρας κ ήταν πολυ καλής ποιότητας όμως μετά δεν προχώρησε κανένα από τα 5. Χωρίς να αποκλείουμε κ τον παράγοντα της δικής μου ηλικίας, είπε ότι θέλει να δουμε κ τον αντρικο παραγοντα δηλ κατακερματισμό κτλ. Επίσης είπε καλό είναι να κάνουμε κ καρυοτυπο ζευγους. Όποτε θα κάνουμε και αυτά... Όμως, έκανε και υπέρηχο κ είδε ένα μεγάλο ωάριο, είπε να κάνω Ε2 η οποία βγήκε 800+ κ έτσι ειοε θα προχωρησουμε ξανά σε ωοληψια τη Δευτέρα. 

Παραδέχομαι ότι γκρινιαξα λιγο γιατι σκεφτόμουν πωπω ξανά αναισθησία (μεθη) για ένα κ μόνο ωάριο που ίσως δεν γονιμοποιηθει σωστά αν υποθέσουμε οτι φταίει κ το σπέρμα.... Φυσικά θα κάνω την ωοληψια αλλά είπα να ρωτήσω κι εγώ κάτι παραπανω μια φορά.. 

Επιβεβαιώνονται αρα οι φοβίες μου γιατί και εμένα όλα όσα γονιμοποιήθηκαν την πρώτη μέρα έφτασαν έως και την 3η μέρα και μάλιστα ήταν καλής ποιότητας αλλά την 5η μέρα έμεινε μόνο 1 και προφανώς φταίει ο ανδρικός παράγοντας σε αυτό. Φτάνει μόνο να δούμε αν έκανε σωστά ο γιατρός που μου έβαλε 3ης ημέρας. Ίσως παίξει ρόλο και ο παράγοντας τύχη σε αυτό. Επίσης εμείς μπορεί να κάναμε γλέντι με το 2% μορφολογία που μας είπαν γιατί ο άντρας μου μέχρι πρότινος είχε 0% όμως δεν παύει να είναι ένα κακό σπέρμα.

 Εσείς δεν έχετε ελέγξει τον παράγοντα σπέρμα; Δεν έχετε κάνει κάποιο σπερμοδιάγραμμα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια μου καλησπερα..! 40 μερες σημερα χωρις περιοδο! Τωρα που θελω να κανω την ετ .. δεν λεει να μου ερθει! Αν δεν ερθει κ το Σ/Κ θα παρω να κλεισω υπερηχο απο Δευτερα. Δεν μου εχει υπερβει ποτέ ο κύκλος μου τις 30 ημερες. Εσας οι κυκλοι σας μετα απο διεγερση ηταν τοοοσο μεγαλοι;?

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Iraki2022 said:

Καλησπέρα. Πήγα σήμερα στο ραντεβού και μίλησα με το γιατρό και ρώτησα για το ποσα έφτασαν 3ης μέρας κτλ κ γιατί κανένα από τα 5 δεν προχώρησε. 

Είπε έφτασαν 3ης μέρας κ ήταν πολυ καλής ποιότητας όμως μετά δεν προχώρησε κανένα από τα 5. Χωρίς να αποκλείουμε κ τον παράγοντα της δικής μου ηλικίας, είπε ότι θέλει να δουμε κ τον αντρικο παραγοντα δηλ κατακερματισμό κτλ. Επίσης είπε καλό είναι να κάνουμε κ καρυοτυπο ζευγους. Όποτε θα κάνουμε και αυτά... Όμως, έκανε και υπέρηχο κ είδε ένα μεγάλο ωάριο, είπε να κάνω Ε2 η οποία βγήκε 800+ κ έτσι ειοε θα προχωρησουμε ξανά σε ωοληψια τη Δευτέρα. 

Παραδέχομαι ότι γκρινιαξα λιγο γιατι σκεφτόμουν πωπω ξανά αναισθησία (μεθη) για ένα κ μόνο ωάριο που ίσως δεν γονιμοποιηθει σωστά αν υποθέσουμε οτι φταίει κ το σπέρμα.... Φυσικά θα κάνω την ωοληψια αλλά είπα να ρωτήσω κι εγώ κάτι παραπανω μια φορά.. 

Ωραία, δοκιμάστε και αυτόν τον κύκλο που είναι φυσικός μήπως και κάνει κάποια διαφορά αλλά μετά βρε κοπέλα μου μην προχωρήσετε χωρίς να ελέγξετε πρώτα το σπέρμα. 

Αφού όμως είναι μόνο ένα ωάριο γιατί να πάρεις μέθη? Είναι πραγματικά τσάμπα τα λεφτά και η ταλαιπωρία. Για τεστ παπ που πήγα την προηγούμενη εβδομάδα έκανα περισσότερη ώρα απ' ότι στην ωοληψία. 

7 minutes ago, Makelen said:

Κοριτσια μου καλησπερα..! 40 μερες σημερα χωρις περιοδο! Τωρα που θελω να κανω την ετ .. δεν λεει να μου ερθει! Αν δεν ερθει κ το Σ/Κ θα παρω να κλεισω υπερηχο απο Δευτερα. Δεν μου εχει υπερβει ποτέ ο κύκλος μου τις 30 ημερες. Εσας οι κυκλοι σας μετα απο διεγερση ηταν τοοοσο μεγαλοι;?

Τεστ κοπέλα μου τελικά δεν έκανες? 

  • Μου αρέσει 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Ωραία, δοκιμάστε και αυτόν τον κύκλο που είναι φυσικός μήπως και κάνει κάποια διαφορά αλλά μετά βρε κοπέλα μου μην προχωρήσετε χωρίς να ελέγξετε πρώτα το σπέρμα. 

Αφού όμως είναι μόνο ένα ωάριο γιατί να πάρεις μέθη? Είναι πραγματικά τσάμπα τα λεφτά και η ταλαιπωρία. Για τεστ παπ που πήγα την προηγούμενη εβδομάδα έκανα περισσότερη ώρα απ' ότι στην ωοληψία. 

Εχεις δοκιμασει ωοληψια χωρις μεθη?Δεν ποναει?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , happiness79 είπε:

Α, οκ, πολύ χρήσιμη πληροφορία! Ναι, έχω να κάνω αρκετές τιμές, είναι και η ΑΜΗ που δε συνταγογραφείται, οπότε ας γλυτώσω τουλάχιστον τις υπόλοιπες. Θα τηλεφωνήσω αύριο να τους ρωτήσω και στο Ρέα και στο Ιασώ! Ευχαριστώ και πάλι για τις πληροφορίες! 

Στο Ιασω όντως Κυριακή δεν δέχονται τα παραπεμπτικα αλλά τα δέχονται σίγουρα και στο Λητω

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Equality said:

Εχεις δοκιμασει ωοληψια χωρις μεθη?Δεν ποναει?

Τρεις έχω κάνει χωρίς μέθη. 5 ωάρια σύνολο. Είναι ένας πόνος σαν χτύπημα πιο πολύ και όχι σαν τσίμπημα και κρατάει 3-5 δευτερόλεπτα για κάθε ωάριο. Οκ, αν είχα 15 ωάρια δεν θα καθόμουν να ταλαιπωρηθώ αλλά μέχρι 3 το αντέχεις σίγουρα 

  • Μου αρέσει 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...