Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, DizzyツMommy είπε:

      Ναι μεν αλλά από την άλλη το αφήνεις από Σεπτέμβριο - Οκτωβρίο; Αυτά σκέφτομαι, και θα το δούμε αν όλα πάνε καλά. Σου εύχομαι να είναι καλύτερα τότε και ας είναι κ κατακαλόκαιρο!

      Κ αυτό που λες σκέφτομαι ! Γενικά όλα Μ φταίνε κ μένα τώρα .  Έχεις δίκιο ας είναι όλα καλά κ ας είναι όποτε θέλει

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

4 ώρες πρίν, Angel* είπε:

 @happiness79 καλημέρα ! Μόλις διάβασα ότι κάνεις βελονισμό. Έχω ξεκινήσεις κι εγώ εδώ και 2 μήνες αλλά όχι στην Αθήνα. Θα μπορούσες να μου πεις σε ποια συχνότητα σου είπαν να κάνεις συνεδρίες και γενικά βελονίτσες σε ποια σημεία σου βάζουν?

Απ ότι έχω καταλάβει, ο βελονισμός βοηθάει στην καλύτερη αιμάτωση της μήτρας και των ωοθηκών.

Γεια σου @Angel*! Ναι, βοηθάει στην αιμάτωση της περιοχής και χαλαρώνει και τα νεύρα! Τώρα είμαι στη φάση που κάνω ένα διάλειμμα εδώ και ένα μήνα, γιατί δεν έκανα ούτε ωοληψία ούτε ετ τώρα, οπότε ήθελα λίγο να "ξεκουράσω" την τσέπη μου! Έχω κάνει όμως πάρα πολλά σέσιονς, έκανα σκέψου μια φορά την εβδομάδα από το καλοκαίρι μέχρι πριν ένα μήνα. Μου είπε ότι ακριβώς επειδή έχουμε κάνει πάρα πολλές, ότι ο οργανισμός έχει μνήμη και μπορούμε να κάνουμε τώρα συντήρηση 1 φορά το μήνα. Εννοείται ότι έχω στο μυαλό μου πριν την επόμενη ετ να αυξήσω τη συχνότητα. Μου βάζει στα κουτεπιέ, στις γάμπες, κάτω από τα γόνατα, στην κοιλιά (εκτός από τις μέρες της περιόδου), κοντά στους αντίχειρες ή στους καρπούς (ανάλογα), στο "τρίτο μάτι" και στην κορυφή του κεφαλιού. Εσένα σου βάζει σε διαφορετικά σημεία? Και κάθε πότε κάνεις? Να σου πω την αλήθεια μου αρέσει πολύ, με χαλαρώνει απίστευτα... 

4 ώρες πρίν, winspert είπε:

Μα το επεμβατικο ειναι το σκρατσινγκ...Αν η υστεροσκοπηση ειναι απλα διαγνωστικη δεν υπάρχει λογος φαντάζομαι να αφησεις κυκλο να περασει...Αν γινει επεμβατική γιατί υπάρχουν συμφυσεις δεν το γνωρίζω...Εμενα ήταν διαγνωστική με σκρατσινγκ προφανώς...

Έλα ντε... Λογικό ακούγεται αυτό που λες. Πάντως αυτό μου είπε. Ίσως επειδή ήταν πιο light το scratching που μου έκανε τη 2η φορά σε σχέση με την 1η.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια μου. Σήμερα έκανα την υστεροσκοπηση. Όλα πήγαν πολύ καλά και βγήκε καθαρή. Πήρε και βιοψία βέβαια, γιατί του το είχα ζητήσει για να είμαστε σίγουροι. 

Σκεφτόμαστε με το σύζυγό να δοκιμάσουμε μια σπερματεγχυση πριν πάμε σε εξωσωματική. Ξέρει κάποια ποια είναι η διαδικασία που ακολουθούμε? Από δευτέρα θα τηλεφωνήσω βεβαια στο γυναικολόγο μου για να το συζητήσουμε. Πόσο γρήγορα μπορεί να προγραμματιστεί? Αυτή τη στιγμή είμαι στα μισά του κύκλου. Προλαβαίνω τον επόμενο?

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Equality είπε:

Καλημερα κοριτσια μου!
Καθε ποτε λετε μπορουμε να κανουμε ετ εφοσον εχουμε κατεψυγμενα?Και για την προετοιμασια ετ δεν επιβαρυνομαστε με λιγα φαρμακα...
Γιατι οι γυναικολογοι σου λενε οτι μπορεις και αμεσως αν δεν κανω λαθος...

Ανάλογα με την έκβαση της προηγούμενης προσπάθειας. Αν δε γίνει καν εμφύτευση μπορείς και κατευθείαν. Τα φάρμακα που λες είναι μεν επιβαρυντικά, σκέψου όμως ότι σε περίπτωση που η εγκυμοσύνη προχωρήσει θα τα παίρνεις έτσι κι αλλιώς για μεγάλο χρονικό διάστημα, δε γλυτώνεις!! Στις παλίνδρομες πχ θέλει μεγαλύτερο διάστημα και πάλι το διάστημα εξαρτάται από το αν θα χρειαστεί απόξεση ή αν θα αποβληθεί φυσικά το έμβρυο. Στις βιοχημικές δεν ξέρω τι ισχύει, γιατί ενώ μου έχει συμβεί δεν είχα τότε άλλα έμβρυα στην άκρη, θυμάμαι όμως ότι έκανα ωοληψία σε φυσικό κύκλο στο καπάκι. Να δεις ότι είσαι έγκυος και άδικα τα σκέφτεσαι όλα αυτά τώρα!!! 

3 ώρες πρίν, N.Angel είπε:

Κοριτσια μου γεια σας!! Για πειτε μου οσες πηγατε με κατεψυγμενα ωαρια πως ´ηγαν οι γονιμοποιησεις;; Ποσο παλια τα καταψυξατε; Γιατι εγω εχω 8 στην καταψυξη απο τον Νοεμβριο κ σκεφτομαι να τα γονιμοποιησω τωρα κ παω για προεμφυτευτικο γονιδιου! Εμενα μου ειπε η εμβρυολογος οτι τον τελευταιο χρονο η δυο χρησιμοποιειται μια αλλη διαδικασια που ειναι πιο ασφαλης κ δεν χανεις ωαρια κατα την αποψυξη…εχω το γονιδιο εχω να κανω κ για χρωμοσωματα με βλεπω να μενω με αδεια χερια!! Εχω αγχωθει τοσο πολυ!!

 

κ για τα κοριτσια πιο πανω που αντιδρουν κ αγχονονται κ εγω το ιδιο!! Νομιζω οτι αυτο που με κουραζει παρα πολυ ειναι αυτη η αναμονη για το καθετι!! Αναμονη για εξετασεις! Αναμονη για αποτελεσμετα! Αναμονη για την περιοδο κ να ξεκινησεις! Αναμονη για το ποσα ειναι καλα! Αναμονη για το ποσα γονιμοποιηθηκαν. Αναμονη για το ποσα θα φτασουν βλαστοκυστες! Κ παει λεγοντας…κ δεν λεω να αποτυχεις κιολας!!!!

Συγνωμη για την γκρινια κ το κατεβατο!!

Τι συγνώμη καλέ? Και λίγη γκρίνια χρειάζεται! Συμφωνώ για την αναμονή, είναι πολύ ψυχοφθόρα. Για τα ωάρια που ρωτάς, είχα καταψύξει στα 36 μου 5 ωάρια και τα ξεπαγώσαμε 4 χρόνια μετά για να τα γονιμοποιήσουμε. Προέκυψαν μόνο 2 γονιμοποιήσεις και μάλιστα η 2η με το ζόρι, εννοώ ότι έγινε με μία μέρα καθυστέρηση. Το αποτέλεσμα ήταν ότι δεν έγινε καν εμφύτευση... Πολύ παρήγορο αυτό που λες ότι έχει αλλάξει η μέθοδος πλέον και δε χάνονται ωάρια! Σου εύχομαι καλή επιτυχία με τον έλεγχο, να είναι όλα υγιή!!! 

2 ώρες πρίν, Equality είπε:

Μου εκανε τρομερη εντυπωση κατι αλλο που ξεχασα να σας πω απο την ετ.
Εκεινη την ημερα ηταν μαζι μου μια κοπελα που επειδη ειπε δεν πινει πολυ νερο οπως εγω,θα της εκανε ο γιατρος της (τον κο Κλεντζερη ειχε) ετ στα τυφλα,χωρις να χει πιει νερο και χωρις υπερηχο.
Νομιζω το χω ακουσει και για τον Παντο αυτο.Σας εχει τυχει?Τι αποψη εχετε?

Μου ακούγεται πολύ στα τύφλα όπως είπες και ριψοκίνδυνο, ότι αφήνεται το πράγμα λίγο στην τύχη του. Δεν καταλαβαίνω γιατί να επιλέξει κάποιος γιατρός να το κάνει έτσι, όταν η άλλη μέθοδος είναι σίγουρα πιο ασφαλής. Ακόμα και πείρα να έχει, δεν είναι όλες οι μήτρες ίδιες... 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, winspert said:

Δεν πήρα καποιο φακελο...Δεν ξερω αν κανει παντα ..

Μα το επεμβατικο ειναι το σκρατσινγκ...Αν η υστεροσκοπηση ειναι απλα διαγνωστικη δεν υπάρχει λογος φαντάζομαι να αφησεις κυκλο να περασει...Αν γινει επεμβατική γιατί υπάρχουν συμφυσεις δεν το γνωρίζω...Εμενα ήταν διαγνωστική με σκρατσινγκ προφανώς...

Κι εγώ όταν την έκανα δεν πήρα τον φάκελο απο το λογιστήριο γιατί ξεχάστηκα κι εγώ, δεν μου είπε και η κοπέλα κάτι. Τελικά την πήρα οταν ξαναπήγα κάποια στιγμή για υπέρηχο. Θυμήσου να τον ζητήσεις όταν ξανα πας

4 hours ago, Equality said:

Καλημερα κοριτσια μου!
Καθε ποτε λετε μπορουμε να κανουμε ετ εφοσον εχουμε κατεψυγμενα?Και για την προετοιμασια ετ δεν επιβαρυνομαστε με λιγα φαρμακα...
Γιατι οι γυναικολογοι σου λενε οτι μπορεις και αμεσως αν δεν κανω λαθος...

Και στον αμέσως επόμενο κύκλο μπορεις να πας αν δεν υπάρχει εμφύτευση. Τωρα για τα φάρμακα, και να πάρεις 2 μήνες σερί οιστρογόνα και προγεστερόνη δεν έγινε κάτι. Για τις κορτιζόνες δεν ξέρω. Σταμάτα όμως να σκέφτεσαι την επόμενη βρε συ. Έχεις δυο εμβρυάκια μέσα σου τώρα. Πίστεψε λίγο σε αυτά. 

3 hours ago, Ioli93 said:

Καλησπέρα κορίτσια βλέπω συζητάτε πολύ για το κατακερματισμό dna εμάς ο κύριος ασβέστης όταν είδε τις εξετάσεις δν μας σύστησε να κάνουμε κατακερματισμό dna μας είπε δν νομίζω να έχετε προβλήμα βέβαια διαβάζω ότι ένα καλό σπέρμοδιαγραμα μπορεί αν έχει κ υψηλό κατακερματισμό εμείς κάναμε 10 βλαστοκυστες άριστης ποιότητας υπάρχει περίπτωση να υπάρχει υψηλός κατακερματισμος?

Ναι, θα μπορούσε να υπάρχει υψηλός κατακερματισμός σε υγιές σπέρμα όμως όταν είναι καλό, είναι λογικό να μην το ψάχνεις περαιτέρω και ειδικά χωρίς να υπάρχει καμία αποτυχία. Άσε που οι 10 βλαστοκύστες δηλώνουν ότι λογικά υπάρχει πολύ καλό σπέρμα οπότε μην σε ανησυχεί καθόλου. 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kate92 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου. Σήμερα έκανα την υστεροσκοπηση. Όλα πήγαν πολύ καλά και βγήκε καθαρή. Πήρε και βιοψία βέβαια, γιατί του το είχα ζητήσει για να είμαστε σίγουροι. 

Σκεφτόμαστε με το σύζυγό να δοκιμάσουμε μια σπερματεγχυση πριν πάμε σε εξωσωματική. Ξέρει κάποια ποια είναι η διαδικασία που ακολουθούμε? Από δευτέρα θα τηλεφωνήσω βεβαια στο γυναικολόγο μου για να το συζητήσουμε. Πόσο γρήγορα μπορεί να προγραμματιστεί? Αυτή τη στιγμή είμαι στα μισά του κύκλου. Προλαβαίνω τον επόμενο?

Και εγω θα κανω.. Θυμασαι απο τοτε που αδιαθετησες μετα απο ποσο καιρο εκανες υστεροσκοπηση; φαντάζομαι δεν κράτησε πολυ ε; εφυγες μετα αμεσως; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Penaki είπε:

Είδα νωρίτερα ότι περνας από Επιτροπή σε λίγες μέρες κ ρωτουσες για τη διεύθυνση κατοικίας. Να σου πω ότι κ εγώ είχα αγχωθεί γιατί ήταν καταχωρημενες άλλες διευθυνσεις κ επειδη δεν ήξερα τι παιζει με την επιτροπη μιλήσαμε με τον λογιστή μας, έκανε κάπου αίτημα κ άλλαξε στο συστημα μέσα σε μια ημέρα. Καλή επιτυχία! 

Καλησπέρα! Πρώτη φορά κ εγώ. Μάλλον τις ίδιες μέρες θα ξεκινήσαμε γιατί κ εγώ σήμερα είχα 2ο υπέρηχο. Σήμερα ο γιατρός είδε περιπου 15 ωοθηλακια κ είχα 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, happiness79 είπε:

Τα φάρμακα που λες είναι μεν επιβαρυντικά, σκέψου όμως ότι σε περίπτωση που η εγκυμοσύνη προχωρήσει θα τα παίρνεις έτσι κι αλλιώς για μεγάλο χρονικό διάστημα, δε γλυτώνεις!!

Αληθεια!?Εγω νομιζα τα σταματαμε οταν προκυψει εγκυμοσυνη!

Link to comment
Share on other sites

On 7/4/2022 at 11:17 ΠΜ, Penaki είπε:

Καλημέρα κ καλή επιτυχία ευχομαι! Κ εγώ είχα την ίδια απορία προχθές κ μου εξήγησε μια κοπέλα εδώ ότι δεν αυξάνονται. Το ίδιο πιστευα κ εγώ. Απλά είπε ότι στον επόμενο υπέρηχο ή την ωοληψια ίσως φανουν περισσοτερα που τώρα είναι μικρά κ δεν φαίνονται. Ο γιατρός είδε 10+ σε μένα. Είναι η πρωτη σου φορά? 

Ναι μαζί ξεκινήσαμε,  (δεν ξέρω πως να απαντήσω στο προηγούμενο ποστ ), εμένα μου είπε Τρίτη για ωοληψια . Σημερα που ξαναπηγα είδε περιπου 18 ωοθηλακια . Είναι καλό αυτό και για τις δυο μας που έχουμε πολλά ωοθηλακια! Εξετάσεις δεν με βαζει να κάνω..έκανα μια φορά στην αρχή και μετά πηγαινω μόνο για υπέρηχο..εσένα σου είπε για ωοληψια ημερομηνία?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Equality είπε:

Αληθεια!?Εγω νομιζα τα σταματαμε οταν προκυψει εγκυμοσυνη!

Τα φαρμακα της εξωσωματικής τα περισσοτερα τα λαμβάνεις μεχρι να κλεισει 3 μηνες σιγουρα.. 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, N.Angel said:

Κοριτσια μου γεια σας!! Για πειτε μου οσες πηγατε με κατεψυγμενα ωαρια πως ´ηγαν οι γονιμοποιησεις;; Ποσο παλια τα καταψυξατε; Γιατι εγω εχω 8 στην καταψυξη απο τον Νοεμβριο κ σκεφτομαι να τα γονιμοποιησω τωρα κ παω για προεμφυτευτικο γονιδιου! Εμενα μου ειπε η εμβρυολογος οτι τον τελευταιο χρονο η δυο χρησιμοποιειται μια αλλη διαδικασια που ειναι πιο ασφαλης κ δεν χανεις ωαρια κατα την αποψυξη…εχω το γονιδιο εχω να κανω κ για χρωμοσωματα με βλεπω να μενω με αδεια χερια!! Εχω αγχωθει τοσο πολυ!!

 

κ για τα κοριτσια πιο πανω που αντιδρουν κ αγχονονται κ εγω το ιδιο!! Νομιζω οτι αυτο που με κουραζει παρα πολυ ειναι αυτη η αναμονη για το καθετι!! Αναμονη για εξετασεις! Αναμονη για αποτελεσμετα! Αναμονη για την περιοδο κ να ξεκινησεις! Αναμονη για το ποσα ειναι καλα! Αναμονη για το ποσα γονιμοποιηθηκαν. Αναμονη για το ποσα θα φτασουν βλαστοκυστες! Κ παει λεγοντας…κ δεν λεω να αποτυχεις κιολας!!!!

Συγνωμη για την γκρινια κ το κατεβατο!!

Πολυ καλα σε ενημερωσαν. Η παλια διαδικασία κρυοσυντηρησης ωαριων δεν ήταν το ίδιο αποτελεσματική κατά την απόψυξη. Εγώ κατεψυξα 6 ωαρια το 2017. Τα αποψυξαμε τώρα. Αποψυχθηκαν σωστά μόνο 3. Γονιμοποιηθηκαν κ τα 3. Προχώρησαν έως 3ης μέρας τα δυο. Εμβρυομεταφορα καναμε σε αυτά τα δυο (με πολυ καλές προδιαγραφες όπως μας είπαν). Αποτέλεσμα μηδέν. 

Τα συμπεράσματα δικά σου. 

Κατά τη συζήτηση με το εργαστήριο μας είπαν ότι: κακώς κρυοσυντηρησα μονο 6. Επίσης καλο ειναι να γίνονται αμέσως έμβρυα (τοτε για μένα δεν είχε νόημα) γιατί έχουν καλυτερη βιωσιμότητα κατά τη διαδικασία κατάψυξης - αποψυξης. 

Όμως σίγουρα οι νέες μέθοδοι είναι πολλα υποσχόμενες. Καλη επιτυχία σου εύχομαι κ δεν γκρινιάζεις, όλες εδώ τα ίδια περναμε. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


8 ώρες πρίν, winspert είπε:

Ναι ναι...γι αυτό το εγραψα... Αλλα τωρα που το λες δεν πηρα dvd...

Ούτε και εγώ πήρα ....ένα χαρτί πήρα από το λογιστήριο που έλεγε ακριβώς τη χρησιμοποίησαν για την όλη διαδικασία.... τίποτα άλλο .

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, kateriiina25 είπε:

Κι εγώ όταν την έκανα δεν πήρα τον φάκελο απο το λογιστήριο γιατί ξεχάστηκα κι εγώ, δεν μου είπε και η κοπέλα κάτι. Τελικά την πήρα οταν ξαναπήγα κάποια στιγμή για υπέρηχο. Θυμήσου να τον ζητήσεις όταν ξανα πας

Και στον αμέσως επόμενο κύκλο μπορεις να πας αν δεν υπάρχει εμφύτευση. Τωρα για τα φάρμακα, και να πάρεις 2 μήνες σερί οιστρογόνα και προγεστερόνη δεν έγινε κάτι. Για τις κορτιζόνες δεν ξέρω. Σταμάτα όμως να σκέφτεσαι την επόμενη βρε συ. Έχεις δυο εμβρυάκια μέσα σου τώρα. Πίστεψε λίγο σε αυτά. 

Ναι, θα μπορούσε να υπάρχει υψηλός κατακερματισμός σε υγιές σπέρμα όμως όταν είναι καλό, είναι λογικό να μην το ψάχνεις περαιτέρω και ειδικά χωρίς να υπάρχει καμία αποτυχία. Άσε που οι 10 βλαστοκύστες δηλώνουν ότι λογικά υπάρχει πολύ καλό σπέρμα οπότε μην σε ανησυχεί καθόλου. 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση απλά η αναμονή σε σκοτώνει λιγο

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάτι που με προβληματίζει και θα ήθελα τη γνώμη σας... Περιμένω περίοδο για να κάνω τον ορμονολογικό επανέλεγχο και μου είπαν να πάω 2η-3η μέρα του κύκλου και ότι αυτό που τους ενδιαφέρει είναι να έχω κόκκινο αίμα και ροή όταν θα τις κάνω. Ιδανική μέρα για μένα είναι η 2η μέρα του κύκλου. Η περίοδος μου δεν είναι πάντα η ίδια, μερικές φορές μου ξεκινάει απότομα από την 1η μέρα και έχω τη ροή που θέλουν 1η και 2η μέρα και άλλες φορές έρχεται πιο ήπια την 1η μέρα και έχω περισσότερη ροή τη 2η και την 3η. Γι' αυτό λέω ότι η ιδανική μέρα θα είναι η 2η. Κανονικά περίοδο περίμενα χθες-σήμερα, αλλά δε μου έχει έρθει ακόμα, ούτε νομίζω ότι θα μου έρθει τελικά σήμερα (αφήστε που κάθε φορά που καθυστερεί σκέφτομαι βρε μπας και είμαι έγκυος, χαχαχα, αυτό το λέω για να ευθυμήσουμε λιγάκι!!). Φοβάμαι ότι θα έρθει αύριο και ότι η ιδανική μου μέρα θα είναι η Κυριακή, που θα είναι κλειστά όμως. Τι λέτε να κάνω? Αν έρθει αύριο, μήπως να πάω αύριο για τις εξετάσεις, ή να το αφήσω για τη Δευτέρα? 

1 hour ago, Equality είπε:

Αληθεια!?Εγω νομιζα τα σταματαμε οταν προκυψει εγκυμοσυνη!

Χαχα, καλό!! Θα τα παίρνεις για το πρώτο 3μηνο, προετοιμάσου!!!

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ´Ισιδα είπε:

Ναι μαζί ξεκινήσαμε,  (δεν ξέρω πως να απαντήσω στο προηγούμενο ποστ ), εμένα μου είπε Τρίτη για ωοληψια . Σημερα που ξαναπηγα είδε περιπου 18 ωοθηλακια . Είναι καλό αυτό και για τις δυο μας που έχουμε πολλά ωοθηλακια! Εξετάσεις δεν με βαζει να κάνω..έκανα μια φορά στην αρχή και μετά πηγαινω μόνο για υπέρηχο..εσένα σου είπε για ωοληψια ημερομηνία?

Οχι δεν μου είπε ακριβής ημέρα. Θα παω τη Δευτέρα για υπέρηχο ξανα κ λογικα θα μου πει τότε. Μια χαρά ωοθηλακια έχουμε! Εμένα μάλλον λόγω της Ε2 μου έχει μειώσει κ τη δοσολογία της gonal. Αντε λίγες ημέρες έμειναν για την ωοληψια! Θα κάνεις εμβρυομεταφορα σε αυτόν τον κυκλο? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , happiness79 είπε:

Υπάρχει κάτι που με προβληματίζει και θα ήθελα τη γνώμη σας... Περιμένω περίοδο για να κάνω τον ορμονολογικό επανέλεγχο και μου είπαν να πάω 2η-3η μέρα του κύκλου και ότι αυτό που τους ενδιαφέρει είναι να έχω κόκκινο αίμα και ροή όταν θα τις κάνω. Ιδανική μέρα για μένα είναι η 2η μέρα του κύκλου. Η περίοδος μου δεν είναι πάντα η ίδια, μερικές φορές μου ξεκινάει απότομα από την 1η μέρα και έχω τη ροή που θέλουν 1η και 2η μέρα και άλλες φορές έρχεται πιο ήπια την 1η μέρα και έχω περισσότερη ροή τη 2η και την 3η. Γι' αυτό λέω ότι η ιδανική μέρα θα είναι η 2η. Κανονικά περίοδο περίμενα χθες-σήμερα, αλλά δε μου έχει έρθει ακόμα, ούτε νομίζω ότι θα μου έρθει τελικά σήμερα (αφήστε που κάθε φορά που καθυστερεί σκέφτομαι βρε μπας και είμαι έγκυος, χαχαχα, αυτό το λέω για να ευθυμήσουμε λιγάκι!!). Φοβάμαι ότι θα έρθει αύριο και ότι η ιδανική μου μέρα θα είναι η Κυριακή, που θα είναι κλειστά όμως. Τι λέτε να κάνω? Αν έρθει αύριο, μήπως να πάω αύριο για τις εξετάσεις, ή να το αφήσω για τη Δευτέρα? 

Χαχα, καλό!! Θα τα παίρνεις για το πρώτο 3μηνο, προετοιμάσου!!!

Γιατι δεν πας την Κυριακη στο κεντρο που εισαι?Ανοιχτα δεν ειναι?Πχ το Μητερα ειναι ανοιχτο

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...