Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

Κορίτσια την ωρα που σκουπιστηκα είδα 3 κοκκινακια σαν το κεφάλι καρφίτσας. Μετα που ξανασκουπιστηκα τπτ. Ούτε και στο σερβιέτακι. Πηρα τον γιατρό κ μ ειπε προληπτικά να παρω 2πλα utrogestan για 2 μερες! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 48 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Έτσι ακριβώς, όταν το λες γνωρίζοντας αυτό που περνάει ο άλλος, είναι τελείως διαφορετικό. Του λες να μην αγχώνεται γιατί ξέρεις πως είναι. Μία άλλη μου φίλη ξεκίνησε τώρα προσπάθειες και με την 2η έχει ήδη αγχωθεί γιατί ο άντρας της έχει μέτριο σπέρμα. Εγώ της είπα δεν έχει νόημα να σου πω να μην έχεις άγχος γιατί ξέρω ότι το πρώτο διάστημα μόνο αυτό θα σκέφτεσαι, όλες οι γυναίκες έχουν λίγο πολύ και παρόλα αυτά κάνουν παιδιά. Απλώς θα σου πω πως ότι και να γίνει είναι 99% αντιμετωπίσιμο γι αυτό μην πανικοβάλλεσαι.  

Εντάξει, από επιλογή δεν έκανε παιδί. Την ενόχλησε το ότι δεν είχε πια την δυνατότητα αλλά συνειδητά δεν έκανε κάτι να το προσπαθήσει. 

Κάποιο λόγο θα είχε που σε έδιωξε γιατί κι εγώ με τα ίδια δεδομένα πήγα (1η προσπάθεια χωρίς εμφύτευση) αλλά μου έκανε ένα σωρό εξετάσεις. Δεν θα είχαμε το ίδιο ιστορικό προφανώς. Θύμισε μου την ηλικία σου κοπέλα μου 

Ειμαι 36 κοριτσι μ

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , Angot είπε:

Κορίτσια την ωρα που σκουπιστηκα είδα 3 κοκκινακια σαν το κεφάλι καρφίτσας. Μετα που ξανασκουπιστηκα τπτ. Ούτε και στο σερβιέτακι. Πηρα τον γιατρό κ μ ειπε προληπτικά να παρω 2πλα utrogestan για 2 μερες! 

Γλυκιά μου μην αγχώνεσαι. Όλα καλά θα είναι! Χαλάρωσε, ξεκουρασου και κλώσσα δύο μερουλες! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Kate92 είπε:

Γλυκιά μου μην αγχώνεσαι. Όλα καλά θα είναι! Χαλάρωσε, ξεκουρασου και κλώσσα δύο μερουλες! 

Δουλεύω αύριο. Μου ειπε μην ανησυχώ, ίσως κουράστηκα λίγο παραπάνω σήμερα. Πραγματικά ήταν 3 κοκκι ακια καρφίτσας, αφού δεν ξέρω καν πως τα είδα. Ο άντρας μ με βρίζει! Χαχαχαχ 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

Η καημένη ξέρω ότι δεν είχε κακό σκοπό και η ίδια πέρασε πρόωρη εμμηνόπαυση και δεν πρόλαβε ποτέ να κάνει παιδιά και η αλήθεια είναι ότι και 'μείς μπορεί να πούμε σε άλλους ανθρώπους να μην αγχώνονται αλλά πραγματικά δεν μπορώ άλλο να το ακούω αυτό το πράγμα. Πίστεψε με, έχω περάσει φάσεις που όχι άγχος δεν είχα αλλά τα είχα παρατήσει όλα και γιατρούς και φάρμακα και έκανα απλά την ζωή μου χωρίς να το σκέφτομαι καν. Όμως δεν έχω ανεξήγητη υπογονιμότητα ούτε είμαι μεγάλη σε ηλικία (οριακά). Άμα δεν έχεις καν περίοδο, πως να έρθει παιδί? Αν είχα θα ήξερα και πάνω κάτω ποιες μέρες να κάνω σεξ τουλάχιστον. Και ο Σφακ μου έλεγε, νομίζεις ότι προσπαθείς 5 χρόνια αλλά στην ουσία έχεις προσπαθήσει 11-12 μήνες. Βάλε και την φραγμένη σάλπιγγα, βάλε και το αδύναμο σπέρμα... τι λες, το άγχος μου φταίει??? 

Δεν είναι χαζές οι απορίες σου καλέ. Που να το ξέρεις? Και 'μείς εδώ τα μάθαμε 

Με την ποσότητα αλατιού στο ψωμί και στο παξιμάδι, μήπως είναι λίγο υπερβολικό να τα κόψεις και αυτά? Η ποσότητα είναι πολύ μικρή. Και η Λευκού μου είπε απλώς προσοχή, όχι κομμένα μαχαίρι. 

Βρε 'σύ μην αγχώνεσαι. Πρέπει να υπάρχει λόγος για να πάρεις. Δεν έχεις πάει στην Οικονομοπούλου, καλά δεν θυμάμαι?

Χαχα σε ευχαριστώ πολύ δίκιο έχεις ! 

3 ώρες πρίν, Kate92 είπε:

Εγώ πάντως στο λοκνταουν έκανα σεξ με προφυλάξεις γιατί δεν ήθελα να είμαι έγκυος στο γάμο (γελάνε και οι πέτρες) χαχαχχαχα.. πριν δύο χρόνια αυτό!

Κορίτσι μου εγώ τα έκοψα μαχαίρι. Ένα μήνα τώρα έχω κάνει 2-3 παρασπονδίες μόνο, γιατί ώρες ώρες δεν αντέχεται. Το αλάτι με πείραξε πολύ. Για τη ζάχαρη δε με ένοιαξε, έτρωγα μισο κουταλάκι γλυκού και μου έφευγε. 

Να προσέχεις γιατί το αλάτι είναι κρυμμένο στα περισσότερα φαγητά και προϊόντα της καθημερινότητάς μας. Πχ στ ψωμί. Εγώ παραγγέλνω από φούρνο και μου φτιάχνει χωρίς αλάτι. Βρήκα παξιμαδακια χωρίς αλάτι. Χρησιμοποιώ φουλ μπαχαρικά για να δίνω γεύση. Σαλάτες με πολυυυυ ξύδι. Και αν ήταν να βγούμε έξω για φαγητό, πηγαίναμε μόνο σε μαγαζί που μπορούν να κάνουν κάτι της ώρας, χωρίς αλάτι. Πχ σουβλάκια ανάλατα με μπόλικο λεμόνι τρώγονται μια χαρά. Κοτόπουλο με λεμόνι και ψάρι με λεμόνι σούπερ. Ρύζι και μακαρόνια ΔΕΝ ΤΡΏΓΟΝΤΑΙ.

Μην αγχώνεσαι τσαμπα κορίτσι μου, είναι άλλη η μέτρηση στα δύο μικροβιολογικά. 

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 16 λεπτά , Angot είπε:

Δουλεύω αύριο. Μου ειπε μην ανησυχώ, ίσως κουράστηκα λίγο παραπάνω σήμερα. Πραγματικά ήταν 3 κοκκι ακια καρφίτσας, αφού δεν ξέρω καν πως τα είδα. Ο άντρας μ με βρίζει! Χαχαχαχ 

Θα σ πω κάτι αλλά μη γελάσεις..στις πρώτες προσπάθειες μας, που κοιτούσα με το μικροσκόπιο μη δω αίμα εμφύτευσης, μια μέρα έμεινα στον τόπο από την ταραχή μου! Είδα τα κοκκινακια που περιγράφεις! Με μια δεύτερη ματιά διαπίστωσα ότι ήταν ανωμαλία στο χαρτί υγείας, το οποίο είχε πορτοκαλι σχεδιακια-λουλουδακια και κάτι είχε πάει λάθος με το χρώμα..μήπως την πάτησες κι εσύ έτσι? Χαχαχχαα

  • Χαχα 6
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Kate92 είπε:

Θα σ πω κάτι αλλά μη γελάσεις..στις πρώτες προσπάθειες μας, που κοιτούσα με το μικροσκόπιο μη δω αίμα εμφύτευσης, μια μέρα έμεινα στον τόπο από την ταραχή μου! Είδα τα κοκκινακια που περιγράφεις! Με μια δεύτερη ματιά διαπίστωσα ότι ήταν ανωμαλία στο χαρτί υγείας, το οποίο είχε πορτοκαλι σχεδιακια-λουλουδακια και κάτι είχε πάει λάθος με το χρώμα..μήπως την πάτησες κι εσύ έτσι? Χαχαχχαα

Οχι, τα χαρτιά υγείας μ ειναι σοβαρά. Τα μόνα σοβαρά μέσα στο σπίτι. Και τα παίρνω ακριβώς γι αυτό το λόγο! Τωρα ξαναπήγα κ τίποτα ! Ισως ετυχε, η απο το πολύ σκούπισμα. Εχω παει 20 φορές τουαλετα! 

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Kate92 είπε:

Θα σ πω κάτι αλλά μη γελάσεις..στις πρώτες προσπάθειες μας, που κοιτούσα με το μικροσκόπιο μη δω αίμα εμφύτευσης, μια μέρα έμεινα στον τόπο από την ταραχή μου! Είδα τα κοκκινακια που περιγράφεις! Με μια δεύτερη ματιά διαπίστωσα ότι ήταν ανωμαλία στο χαρτί υγείας, το οποίο είχε πορτοκαλι σχεδιακια-λουλουδακια και κάτι είχε πάει λάθος με το χρώμα..μήπως την πάτησες κι εσύ έτσι? Χαχαχχαα

Οχι, τα χαρτιά υγείας μ ειναι σοβαρά. Τα μόνα σοβαρά μέσα στο σπίτι. Και τα παίρνω ακριβώς γι αυτό το λόγο! Τωρα ξαναπήγα κ τίποτα ! Ισως ετυχε, η απο το πολύ σκούπισμα. Εχω παει 20 φορές τουαλετα! 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Natassou85 είπε:

Εγω θα το ξαναπω και ας ειναι δευτερη φορα .. αρχιζω κ αγχωνομαι π εμενα δε μ εχει βαλει κορτιζονη στη προετοιμασια.. πφφφ

Να μην αγχωνεσαι καθολου. Εγω δεν πηρα κορτιζονη.. Μονο utrogestan-cyclacur-vasclor. Και μια χαρα εγκυος εμεινα..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Angot είπε:

Οχι, τα χαρτιά υγείας μ ειναι σοβαρά. Τα μόνα σοβαρά μέσα στο σπίτι. Και τα παίρνω ακριβώς γι αυτό το λόγο! Τωρα ξαναπήγα κ τίποτα ! Ισως ετυχε, η απο το πολύ σκούπισμα. Εχω παει 20 φορές τουαλετα! 

Μετά το σκηνικό απαγόρευσα την αγορά του (ο σύζυγος κάνει το σούπερ). Παρήγγειλα γαλάζια λουλουδάκια η σκετο!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 2 λεπτά , Kate92 είπε:

Μετά το σκηνικό απαγόρευσα την αγορά του (ο σύζυγος κάνει το σούπερ). Παρήγγειλα γαλάζια λουλουδάκια η σκετο!

Γαλάζια λέει! Χαχαχχαχα λευκουλι να φαίνονται όλα! Ν τα βλέπεις, να αγχώνεσαι με κάθε δικαιολογία! 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angot είπε:

Κορίτσια την ωρα που σκουπιστηκα είδα 3 κοκκινακια σαν το κεφάλι καρφίτσας. Μετα που ξανασκουπιστηκα τπτ. Ούτε και στο σερβιέτακι. Πηρα τον γιατρό κ μ ειπε προληπτικά να παρω 2πλα utrogestan για 2 μερες! 

Ε ενταξει μην αγχωνεσαι.. αυτό το γραφουν παντου οτι συνηθιζεται το πρωτο τριμηνο. Και σε τετοια ποσοτητα δεν ειναι ανησυχητικο οπως λενε. Αλλα εστω κ προληπτικα, καλα εκανε ο γιατρος σου πιστευω..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Giouli36 είπε:

Κοριτσάκια μου σήμερα είδα ένα τσουτσουνι να μετά συγχωρήσεως!!!Σήμερα έμαθα το φύλο του παιδιού μου!!!Εύχομαι σε όλες σας να γίνετε σύντομα μανούλες οσο πιο ανώδυνα γίνεται και σε όσες είστε ήδη εγκυουλες καλό υπόλοιπο κυήσεως, να πάνε όλα καλά, ηρεμία, βαθιές ανάσες και καλή ψυχολογία για τα μωράκια μας πρωτιστως!!Σε όσες δε περιμένετε αποτελέσματα από χοριακες σας εύχομαι ένα τεράστιο νούμερο μέσα από την καρδιά μου!!!

Να σ ζήσει το μικρό σ τσουτσουνακι. Να το χαίρεσαι και με το καλό να ερθει στον κόσμο! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...