Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

8 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

 

Τώρα αυτό σκεφτόμουν να της γράψω κι εγώ 

 

Άσχετο... Εχτές μίλησα με την συντονίστρια, μου είπε θα πάρω κανονικά την αγωγή της Λευκού σαν να προετοιμαζόμαστε για ετ άσχετα που δεν ξέρουμε πότε και αν θα γίνει. Ο Σφακ λέει εμπιστεύεται πολύ την κυρία Λευκού και θα ακολουθήσουμε κατα γράμμα ότι σας είπε. Το ίδιο είπε και η βοηθός της Λευκού που μίλησα σήμερα. Συμβουλές για την κορτιζόνη κορίτσια? Το αλάτι και την ζάχαρη τα κόψατε εντελώς? Πήρατε υποκατάστατα? Εγώ χρησιμοποιώ σταγόνες στέβιας, είναι οκ αυτές? 

Έχω κόψει το αλάτι τους τελευταίους μηνες, πραγματικα είναι απλα μια μέρα να το παρεις αποφαση, κ να πω πως στο πιτόγυρο προσθετα κ λιγάκι ακόμα.  Τυράκι τρώω αλλά όχι κάθε μέρα. Απλα στα φαγητά βάζω μπαχαρικά κ κυριως κουρκουμά, ο όποιος δεν έχει έντονη γεύση αλλά τα χρωματιζει κ νομίζω ότι όλα βγαίνουν πιο νόστιμα κ χωρίς αλάτι. Είχα πάρει 4 μέρες κορτιζόνη στην σαλπιγγογραφια μην παθω αλλεργία με το σκιαγραφικο κ ενώ ψιλοπροσεχα είχα πρηστει κ μου είχε κανει τρομερή εντύπωση. Νομίζω ακόμη κ όταν σταματάς την κορτιζόνη πρεπει να προσεχεις το αλάτι κ λιγες μερες μετά, κάτι που εγώ δεν είχα κάνει γιατί δεν το ήξερα. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Makelen είπε:

Να μην αγχωνεσαι καθολου. Εγω δεν πηρα κορτιζονη.. Μονο utrogestan-cyclacur-vasclor. Και μια χαρα εγκυος εμεινα..

Καλέ ούτε εγώ πήρα κορτιζόνη, ούτε cyclacur. Δεν έχω πάρει ποτέ μου! Τώρα που γράφω προσπαθώ να κοιμίσω τη μικρή μου...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Makelen είπε:

Την ημερα που θα λεει 9w το ημερολογιο σου! Μία μέρα μετα το 8w6d και μια μερα πριν το 9w1d !!

@Angot @Makelen καλημέρα σας! Απο τον γιατρό μου έχω τα παρακάτω:

1ος μήνας (1η-4η) 

2ος (5η-8η) 

3ος (9η-13η)

Ο 3ος, ο 6ος και ο 9ος μήνας κύησης έχουν 5 βδομάδες. 
Επίσης μπαίνεις στον 3ο μήνα, όταν ξεκινήσει η 9η βδομάδα κύησης, δηλαδή 8w1d.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

11 ώρες πρίν, Angot είπε:

Κορίτσια την ωρα που σκουπιστηκα είδα 3 κοκκινακια σαν το κεφάλι καρφίτσας. Μετα που ξανασκουπιστηκα τπτ. Ούτε και στο σερβιέτακι. Πηρα τον γιατρό κ μ ειπε προληπτικά να παρω 2πλα utrogestan για 2 μερες! 

Angot, στο πρώτο τρίμηνο πολλές γυναίκες βγάζουν λίγο αίμα. Εσύ είδες απλά 3 κουκκίδες από ελάχιστο ξεραμένο αίμα, τίποτα δηλαδή, τι να πω κ εγώ που έχω ροζ αίμα κάθε τρεις κ λίγο..Καθόλου δεν πρέπει να σε ανησυχεί, ο γιατρός προληπτικά σου έδωσε αγωγή αλλά κ να μην σου έδινε δεν θα γινόταν κ κάτι..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , κοτοπουλάκι είπε:

Angot, στο πρώτο τρίμηνο πολλές γυναίκες βγάζουν λίγο αίμα. Εσύ είδες απλά 3 κουκκίδες από ελάχιστο ξεραμένο αίμα, τίποτα δηλαδή, τι να πω κ εγώ που έχω ροζ αίμα κάθε τρεις κ λίγο..Καθόλου δεν πρέπει να σε ανησυχεί, ο γιατρός προληπτικά σου έδωσε αγωγή αλλά κ να μην σου έδινε δεν θα γινόταν κ κάτι..

Καλημέρα κοριτσι μ,  δεν ξερω τι ήταν αυτό. Δεν είδα πάλι, ουτε στα απλικατερ της βασκλορ, λογικά θα εβλαπα . Ίσως κανένας ερεθισμός στο δερμα; τι να πω. Με χαπακωσε πάντως

1 hour ago, KoraliaP είπε:

@Angot @Makelen καλημέρα σας! Απο τον γιατρό μου έχω τα παρακάτω:

1ος μήνας (1η-4η) 

2ος (5η-8η) 

3ος (9η-13η)

Ο 3ος, ο 6ος και ο 9ος μήνας κύησης έχουν 5 βδομάδες. 
Επίσης μπαίνεις στον 3ο μήνα, όταν ξεκινήσει η 9η βδομάδα κύησης, δηλαδή 8w1d.

Καλημέρα κοπέλα μμ! Α αρα την Δευτέρα μπαίνω στις 8w και την τρίτη που θα να 8+1 στον 3ο μήνα πρώτα ο Θεός 

@Kate92 @Makelen κοριτσουδια καλή επιτυχία!!!! Αναμένουμε τα ευχάριστα! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια μ @Makelen @Kate92 σας ευχομαι ολα να πανε οπως τα θελετε εσεις  κ καλη επιτυχια .. εμενα κοριτσια μ σημερα 10η μερα με cyclacur και αυριο εχω το πρωτο υπερηχο για ενδομητριο αλλα το βυζι πλακα πρηξιμο τιποτα ακομα σε σχεση με τις προηγουμενες φορες που τα ειχα ολα αυτα κ ειχα πολυ καλο ενδομητριο .. αρχιζω κ απογοητευομαι κ φοβαμαι μην αυτη τη φορα δεν εκαναν δουλεια κ χασω κ αυτο τον κυκλο μετα το εναν π εχασα λογω κοβιντ κ τον αλλο λογω Πασχα .. πφφφ

  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Natassou85 είπε:

Καλημερα κοριτσια μ @Makelen @Kate92 σας ευχομαι ολα να πανε οπως τα θελετε εσεις  κ καλη επιτυχια .. εμενα κοριτσια μ σημερα 10η μερα με cyclacur και αυριο εχω το πρωτο υπερηχο για ενδομητριο αλλα το βυζι πλακα πρηξιμο τιποτα ακομα σε σχεση με τις προηγουμενες φορες που τα ειχα ολα αυτα κ ειχα πολυ καλο ενδομητριο .. αρχιζω κ απογοητευομαι κ φοβαμαι μην αυτη τη φορα δεν εκαναν δουλεια κ χασω κ αυτο τον κυκλο μετα το εναν π εχασα λογω κοβιντ κ τον αλλο λογω Πασχα .. πφφφ

Δεν είναι απαραίτητο το στήθος να πρηστει με τα cyclacour.  Ούτε εμένα είχε κάποια αλλαγή! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Angot είπε:

Δεν είναι απαραίτητο το στήθος να πρηστει με τα cyclacour.  Ούτε εμένα είχε κάποια αλλαγή! 

Καθολου τιποτα κοριτσι μ;; Κ παρολα αυτα ειχες καλο ενδομητριο;; Σε ευχαριστω που μ απαντησες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 14 λεπτά , Angot είπε:

Δεν είναι απαραίτητο το στήθος να πρηστει με τα cyclacour.  Ούτε εμένα είχε κάποια αλλαγή! 

Τι να πω κ εγώ.. έχω μεγάλο στήθος αλλά από πρήξιμο λίγα πράγματα.. κ ας έχω πάρει του κόσμου το cyclacur 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Angot είπε:

Καλημέρα κοριτσι μ,  δεν ξερω τι ήταν αυτό. Δεν είδα πάλι, ουτε στα απλικατερ της βασκλορ, λογικά θα εβλαπα . Ίσως κανένας ερεθισμός στο δερμα; τι να πω. Με χαπακωσε πάντως

Καλημέρα κοπέλα μμ! Α αρα την Δευτέρα μπαίνω στις 8w και την τρίτη που θα να 8+1 στον 3ο μήνα πρώτα ο Θεός 

@Kate92 @Makelen κοριτσουδια καλή επιτυχία!!!! Αναμένουμε τα ευχάριστα! 

Καλημερααα! Την έκανα πρωί πρωί κ περιμένω..δεν έχω καθόλου αγωνία να σου πω την αλήθεια..το έχω δεδομένο! Πώς είσαι σήμερα εσύ? Καμια κουκκιδιτσα, έτσι?

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Giouli36 είπε:

Κοριτσάκια μου σήμερα είδα ένα τσουτσουνι να μετά συγχωρήσεως!!!Σήμερα έμαθα το φύλο του παιδιού μου!!!Εύχομαι σε όλες σας να γίνετε σύντομα μανούλες οσο πιο ανώδυνα γίνεται και σε όσες είστε ήδη εγκυουλες καλό υπόλοιπο κυήσεως, να πάνε όλα καλά, ηρεμία, βαθιές ανάσες και καλή ψυχολογία για τα μωράκια μας πρωτιστως!!Σε όσες δε περιμένετε αποτελέσματα από χοριακες σας εύχομαι ένα τεράστιο νούμερο μέσα από την καρδιά μου!!!

Ξεμύτισε το αγοράκι σου!!! Να σου ζήσει, να είναι γερός και καλότυχος! ❤ Πώς αισθάνεσαι? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Kate92 είπε:

Καλημερααα! Την έκανα πρωί πρωί κ περιμένω..δεν έχω καθόλου αγωνία να σου πω την αλήθεια..το έχω δεδομένο! Πώς είσαι σήμερα εσύ? Καμια κουκκιδιτσα, έτσι?

Καλημέρα Kate καλά αποτελέσματα σου εύχομαι ❤

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Angot είπε:

Κορίτσια την ωρα που σκουπιστηκα είδα 3 κοκκινακια σαν το κεφάλι καρφίτσας. Μετα που ξανασκουπιστηκα τπτ. Ούτε και στο σερβιέτακι. Πηρα τον γιατρό κ μ ειπε προληπτικά να παρω 2πλα utrogestan για 2 μερες! 

Καλημέρα Angot! Πώς είσαι σήμερα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...