Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 24 λεπτά , Makelen είπε:

Κοριτσια μου καλησπερα.. Τα νεα μου απο τον υπερηχο: ( Υπενθυμιζω.. 2ος υπερηχος.. 5w6d).
Ξεκιναω απο τα ασχημα..: Ενώ ειδαμε 2ο σακο σημερα, δυστυχώς ειναι αδειος. 5 εβδομαδων χωρις λεκιθικο. Και ειναι χαμηλα στη μητρα.. πιο κατω απο τον πρωτο σακο. Οπότε κατα 95% δεν θα εχουμε 2ο μωρο. Κι οτι μαλλον θα δω αιμα οπου να ναι.
Τωρα τα καλά νεα: Ο σακος που ειχαμε δει αρχικά, μεγαλωσε πολυ, εχει λεκιθικό, έχει εμβρυο, ειναι ψηλά στην μητρα.., και ακουσαμε καρδια! Η γυναικολογος ειναι πολυ ευχαριστημενη και ειπε οτι ολα πανε αψογα.. και με το παραπανω.. Κυηση 6 εβδομαδων.
Αυτα τα νεα μου..❤

Μπραβο κοριτσι μου!!!! Υπέροχα νεα!!! Με το καλο να προχωρησει ετσι❤️❤️❤️ Τωρα για το δευτερο Ενταξει συμβαινει συχνα καλυτερα τωρα παρα αργοτερα❤️

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 30 λεπτά , Makelen είπε:

Κοριτσια μου καλησπερα.. Τα νεα μου απο τον υπερηχο: ( Υπενθυμιζω.. 2ος υπερηχος.. 5w6d).
Ξεκιναω απο τα ασχημα..: Ενώ ειδαμε 2ο σακο σημερα, δυστυχώς ειναι αδειος. 5 εβδομαδων χωρις λεκιθικο. Και ειναι χαμηλα στη μητρα.. πιο κατω απο τον πρωτο σακο. Οπότε κατα 95% δεν θα εχουμε 2ο μωρο. Κι οτι μαλλον θα δω αιμα οπου να ναι.
Τωρα τα καλά νεα: Ο σακος που ειχαμε δει αρχικά, μεγαλωσε πολυ, εχει λεκιθικό, έχει εμβρυο, ειναι ψηλά στην μητρα.., και ακουσαμε καρδια! Η γυναικολογος ειναι πολυ ευχαριστημενη και ειπε οτι ολα πανε αψογα.. και με το παραπανω.. Κυηση 6 εβδομαδων.
Αυτα τα νεα μου..❤

Μπράβο κορίτσι μου!!!Συγχαρητήρια!!!Το σημαντικό είναι ότι ακούσατε καρδούλα και ας είναι μόνο ένα!!Το σημαντικό είναι να έχεις μια εύκολη εγκυμοσυνη και να πάνε όλα καλά και για τους 2 σας!!Καλό υπόλοιπο κύησης!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση: Εγω με βγαζω 5w6d με ΠΗΤ 14/1 και αλλαζω εβδομαδα καθε Σαββατο. Ο υπερηχος σημερα με εβγαλε 6w0d με ΠΗΤ 13/1. Δηλαδη τωρα θα αλλαζω εβδομαδα καθε Παρασκευη και θα πρεπει να βαλω πρωτη μερα περιοδου, αντι 9/4 στις 8/4;? Ξερετε;?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Makelen είπε:

Μια ερωτηση: Εγω με βγαζω 5w6d με ΠΗΤ 14/1 και αλλαζω εβδομαδα καθε Σαββατο. Ο υπερηχος σημερα με εβγαλε 6w0d με ΠΗΤ 13/1. Δηλαδη τωρα θα αλλαζω εβδομαδα καθε Παρασκευη και θα πρεπει να βαλω πρωτη μερα περιοδου, αντι 9/4 στις 8/4;? Ξερετε;?

Ναι ακριβως αυτο!  Τον υπερηχο θα λάβεις υποψιν!

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , Makelen είπε:

Κοριτσια μου καλησπερα.. Τα νεα μου απο τον υπερηχο: ( Υπενθυμιζω.. 2ος υπερηχος.. 5w6d).
Ξεκιναω απο τα ασχημα..: Ενώ ειδαμε 2ο σακο σημερα, δυστυχώς ειναι αδειος. 5 εβδομαδων χωρις λεκιθικο. Και ειναι χαμηλα στη μητρα.. πιο κατω απο τον πρωτο σακο. Οπότε κατα 95% δεν θα εχουμε 2ο μωρο. Κι οτι μαλλον θα δω αιμα οπου να ναι.
Τωρα τα καλά νεα: Ο σακος που ειχαμε δει αρχικά, μεγαλωσε πολυ, εχει λεκιθικό, έχει εμβρυο, ειναι ψηλά στην μητρα.., και ακουσαμε καρδια! Η γυναικολογος ειναι πολυ ευχαριστημενη και ειπε οτι ολα πανε αψογα.. και με το παραπανω.. Κυηση 6 εβδομαδων.
Αυτα τα νεα μου..❤

Μπράβο! Με το καλό να το δεχτείς ❤️

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 6 λεπτά , Makelen είπε:

Μια ερωτηση: Εγω με βγαζω 5w6d με ΠΗΤ 14/1 και αλλαζω εβδομαδα καθε Σαββατο. Ο υπερηχος σημερα με εβγαλε 6w0d με ΠΗΤ 13/1. Δηλαδη τωρα θα αλλαζω εβδομαδα καθε Παρασκευη και θα πρεπει να βαλω πρωτη μερα περιοδου, αντι 9/4 στις 8/4;? Ξερετε;?

Ότι λέει ο υπέρηχος 

  • Μου αρέσει 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , ksvolimi είπε:

Μπραβο κοριτσι μου!!!! Υπέροχα νεα!!! Με το καλο να προχωρησει ετσι❤️❤️❤️ Τωρα για το δευτερο Ενταξει συμβαινει συχνα καλυτερα τωρα παρα αργοτερα❤️

Και αυτό συζητούσα με την μαμά μ σήμερα, για το 2ο μωρο σε διδυμη κύηση και μ ειπε ακριβώς το ίδιο πράγμα,   ότι κ σε κεινη ο ένας σάκος ήταν χαμηλά και ο άλλος ψηλα!  Επεσε ο ένας και ο άλλος ζει και βασιλεύει... C' est moi!!! Με το καλό το μπεμπακι σ. Μπράβο κοπέλα μου, να ειναι γερό και να σας γεμίζει χαμόγελα σε λίγους μήνες! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Makelen είπε:

Κοριτσια μου καλησπερα.. Τα νεα μου απο τον υπερηχο: ( Υπενθυμιζω.. 2ος υπερηχος.. 5w6d).
Ξεκιναω απο τα ασχημα..: Ενώ ειδαμε 2ο σακο σημερα, δυστυχώς ειναι αδειος. 5 εβδομαδων χωρις λεκιθικο. Και ειναι χαμηλα στη μητρα.. πιο κατω απο τον πρωτο σακο. Οπότε κατα 95% δεν θα εχουμε 2ο μωρο. Κι οτι μαλλον θα δω αιμα οπου να ναι.
Τωρα τα καλά νεα: Ο σακος που ειχαμε δει αρχικά, μεγαλωσε πολυ, εχει λεκιθικό, έχει εμβρυο, ειναι ψηλά στην μητρα.., και ακουσαμε καρδια! Η γυναικολογος ειναι πολυ ευχαριστημενη και ειπε οτι ολα πανε αψογα.. και με το παραπανω.. Κυηση 6 εβδομαδων.
Αυτα τα νεα μου..❤

Με το καλό μακελενακι μου! Καλό υπόλοιπο εγκυμοσύνης! Να είναι ήρεμη και ανέφελη εύχομαι! Δεν πειράζει για το δεύτερο. Συμβαίνουν αυτά. Έχεις ένα πολύ δυνατό εμβρυακι όμως που θα γίνει το μωράκι σου! Με το καλό να το κρατήσεις αγκαλιά!!

πρίν από 17 λεπτά , Maria.28 είπε:

Κοριτσια να σας ρωτησω κατι για τα χαρτια που θελουν στην επιτροπη για χορηγηση των φαρμακων, γιατι αγχωθηκα τωρα...Καταρχην αν το προβλημα ειναι στη γυναικα χρειαζονται σιγουρα κ τα σπερμοδιαγραμματα??? Κ δευτερον αν το σπερμοδιαγραμμα εχει σφραγιδα κ υπογραφη που λεει μονο βιολογος αναπαραγωγης ειναι πρόβλημα?Αν καποια κοπελα πέρασε προσφατα μπορει να μου πει? Γιατι στον εοππυ γραφει να εχουν υπογραφη απο Βιοπαθολογο-Μικροβιολογο, χρειαζεται δλδ να γραφει κ τα δυο? 

Κορίτσι μου δεν ξέρω να σου απαντήσω αν δέχονται από βιολόγο. Πρέπει όμως σίγουρα να γράφει ότι είναι συμβεβλημένος με ΕΟΠΥΥ. Στο χαρτί που έχει τη λίστα με τα δικαιολογητικά αναφέρει πάντως τι χαρτί δέχονται. Δεν το έχω μπροστά μου τώρα για να το δω, αλλά αν θες θα το κοιτάξω. Σε περίπτωση που δεν το δέχονται, μπορείς να βγάλεις δύο νέα σπερμοδιαγραμματα από απλό μικροβιολογικό κι ας είναι fake. Εμείς έτσι το κάναμε. Αν χρειαστείς πληροφορίες, μπορείς να μου στείλεις μνμ να σε κατατοπισα πως το "φτιάξαμε" εμείς. 

πρίν από 16 λεπτά , Powerzen είπε:

Η άποψη μου είναι αφού το έχετε πάρει απόφαση και ο γιατρός είναι σύμφωνος μην αφήσετε χρόνο να περνάει. Προχωρήστε στη διέγερση, είναι και ευκαιρία τώρα γιατί μετά θα πέσετε στον Αύγουστο και όλα θα υπολειτουργούν οπότε μπορεί να σας πάει μετά από Σεπτέμβρη. Γιατί να χάσετε αυτούς τους μήνες?

Ναι, νομίζω κι εγώ έτσι το βλέπω. Δε θέλω να χάσω άλλο χρόνο. Ευχαριστώ για την απάντηση σου!!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , Makelen είπε:

Κοριτσια μου καλησπερα.. Τα νεα μου απο τον υπερηχο: ( Υπενθυμιζω.. 2ος υπερηχος.. 5w6d).
Ξεκιναω απο τα ασχημα..: Ενώ ειδαμε 2ο σακο σημερα, δυστυχώς ειναι αδειος. 5 εβδομαδων χωρις λεκιθικο. Και ειναι χαμηλα στη μητρα.. πιο κατω απο τον πρωτο σακο. Οπότε κατα 95% δεν θα εχουμε 2ο μωρο. Κι οτι μαλλον θα δω αιμα οπου να ναι.
Τωρα τα καλά νεα: Ο σακος που ειχαμε δει αρχικά, μεγαλωσε πολυ, εχει λεκιθικό, έχει εμβρυο, ειναι ψηλά στην μητρα.., και ακουσαμε καρδια! Η γυναικολογος ειναι πολυ ευχαριστημενη και ειπε οτι ολα πανε αψογα.. και με το παραπανω.. Κυηση 6 εβδομαδων.
Αυτα τα νεα μου..❤

Ξεκίνησα να διαβάζω και μου πάγωσε το αίμα!!! Ουφ, ευτυχώς έχετε ένα δυνατό έμβρυο με ρυθμική καρδούλα!!! Λυπάμαι για το άλλο εμβρυάκι... Πωπω, γλυκόπικρα τα νέα σου. Πώς είσαι??

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Maria.28 said:

Κοριτσια να σας ρωτησω κατι για τα χαρτια που θελουν στην επιτροπη για χορηγηση των φαρμακων, γιατι αγχωθηκα τωρα...Καταρχην αν το προβλημα ειναι στη γυναικα χρειαζονται σιγουρα κ τα σπερμοδιαγραμματα??? Κ δευτερον αν το σπερμοδιαγραμμα εχει σφραγιδα κ υπογραφη που λεει μονο βιολογος αναπαραγωγης ειναι πρόβλημα?Αν καποια κοπελα πέρασε προσφατα μπορει να μου πει? Γιατι στον εοππυ γραφει να εχουν υπογραφη απο Βιοπαθολογο-Μικροβιολογο, χρειαζεται δλδ να γραφει κ τα δυο? 

Τα σπερμοδιαγράμματα χρειάζονται πάντα απ' όσο ξέρω. Εμάς τα σπερμοδιαγράμματα είχαν υπογραφή μόνο από τα διαγνωστικά κέντρα. Δεν νομίζω ότι ισχύει πια αυτό με τον ΕΟΠΥΥ, αλλά μην σε πάρω και στον λαιμό μου. Ξέρω ότι πλέον δεν χρειάζεται το ένα από τα δύο να είναι σε δημόσιο φορέα. 

 

51 minutes ago, Makelen said:

Κοριτσια μου καλησπερα.. Τα νεα μου απο τον υπερηχο: ( Υπενθυμιζω.. 2ος υπερηχος.. 5w6d).
Ξεκιναω απο τα ασχημα..: Ενώ ειδαμε 2ο σακο σημερα, δυστυχώς ειναι αδειος. 5 εβδομαδων χωρις λεκιθικο. Και ειναι χαμηλα στη μητρα.. πιο κατω απο τον πρωτο σακο. Οπότε κατα 95% δεν θα εχουμε 2ο μωρο. Κι οτι μαλλον θα δω αιμα οπου να ναι.
Τωρα τα καλά νεα: Ο σακος που ειχαμε δει αρχικά, μεγαλωσε πολυ, εχει λεκιθικό, έχει εμβρυο, ειναι ψηλά στην μητρα.., και ακουσαμε καρδια! Η γυναικολογος ειναι πολυ ευχαριστημενη και ειπε οτι ολα πανε αψογα.. και με το παραπανω.. Κυηση 6 εβδομαδων.
Αυτα τα νεα μου..❤

Συγχαρητήρια! Όλα καλά με το μωράκι σου, μπράβο κοπέλα μου!

@Kate92 θύμισε μου τι φάρμακα είχες πάρει στην διέγερση σου

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 41 λεπτά , Maria.28 είπε:

Κοριτσια να σας ρωτησω κατι για τα χαρτια που θελουν στην επιτροπη για χορηγηση των φαρμακων, γιατι αγχωθηκα τωρα...Καταρχην αν το προβλημα ειναι στη γυναικα χρειαζονται σιγουρα κ τα σπερμοδιαγραμματα??? Κ δευτερον αν το σπερμοδιαγραμμα εχει σφραγιδα κ υπογραφη που λεει μονο βιολογος αναπαραγωγης ειναι πρόβλημα?Αν καποια κοπελα πέρασε προσφατα μπορει να μου πει? Γιατι στον εοππυ γραφει να εχουν υπογραφη απο Βιοπαθολογο-Μικροβιολογο, χρειαζεται δλδ να γραφει κ τα δυο? 

Δυστυχώς δε τα θυμάμαι καθόλου. Μας καθοδηγούσαν από το κέντρο όμως, τι ακριβώς χρειαζόταν για το φάκελο της επιτροπης μας έλεγαν και τα τσεκάραμε μαζί, οπότε ήμουν ήσυχη. Είσαι σίγουρη ότι δεν μπορούν να σε βοηθήσουν απ' το κέντρο? Δε θα έχεις καμία αγωνία!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Τα σπερμοδιαγράμματα χρειάζονται πάντα απ' όσο ξέρω. Εμάς τα σπερμοδιαγράμματα είχαν υπογραφή μόνο από τα διαγνωστικά κέντρα. Δεν νομίζω ότι ισχύει πια αυτό με τον ΕΟΠΥΥ, αλλά μην σε πάρω και στον λαιμό μου. Ξέρω ότι πλέον δεν χρειάζεται το ένα από τα δύο να είναι σε δημόσιο φορέα. 

 

Συγχαρητήρια! Όλα καλά με το μωράκι σου, μπράβο κοπέλα μου!

@Kate92 θύμισε μου τι φάρμακα είχες πάρει στην διέγερση σου

Ναι αυτο για τον εοππυ δεν ειναι απαραιτητο γραφει για τα ιδιωτικα. Το μονο που με προβληματιζει τωρα ειναι αυτο με την υπογραφή βιοπαθολογου μικροβιολογου. Πφφφ Τελοσπαντων θα ρωτησω στο κεντρο μηπως γνωριζουν αυτοι σ ευχαριστω παντως! 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kate92 είπε:

 

 

 

Σας ευχαριστώ όλες τόσο πολύ! Ειλικρινά νομίζω ήταν η πιο "εύκολη" από τις αποτυχίες που έχω περάσει, λόγω του ότι είχα εσάς για παρέα! Πραγματικα σας ευχαριστώ!

Πιστεύετε θα ήταν λάθος να προχωρήσω γρήγορα σχετικά σε νέα διέγερση? Ήταν μικρη η δόση που έπαιρνα οπότε ίσως γι αυτό.  Ο γυναικολόγος λέει πως ένας κύκλος που θα αφήσω θα είναι οκ.

Αφού ο γιατρός σου λέει ότι αρκεί ένας κύκλος κενός, έτσι θα είναι! Ο Ιούνιος είναι μια χαρά μήνας. Σκέψου ότι αν για τον άλφα ή βήτα λόγο αποφασίσετε να κάνετε και δεύτερη διέγερση, θα έχετε τους δύο καλοκαιρινούς μήνες κενούς, οπότε δε θα χάσετε καθόλου χρόνο. Μου ακούγεται ιδανικό!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , happiness79 είπε:

Δυστυχώς δε τα θυμάμαι καθόλου. Μας καθοδηγούσαν από το κέντρο όμως, τι ακριβώς χρειαζόταν για το φάκελο της επιτροπης μας έλεγαν και τα τσεκάραμε μαζί, οπότε ήμουν ήσυχη. Είσαι σίγουρη ότι δεν μπορούν να σε βοηθήσουν απ' το κέντρο? Δε θα έχεις καμία αγωνία!

Δεν εχω ξεκινησει ακομα την κουβεντα για την εξωσωματικη με το γιατρο περιμενω απο βδομαδα να τελειωνω πρωτα με την λαπαροσκοπηση. Απλα πρεπει να κλεισω ραντεβου απο τωρα με επιτροπη γιατι θα αργησει κ μαζευω τουλαχιστον τ χαρτια που εχουμε. Μαλλον θα πρεπει να παρω στην επιτροπη για διευκρίνιση σ ευχαριστω κοπελα μ! 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Maria.28 said:

Ναι αυτο για τον εοππυ δεν ειναι απαραιτητο γραφει για τα ιδιωτικα. Το μονο που με προβληματιζει τωρα ειναι αυτο με την υπογραφή βιοπαθολογου μικροβιολογου. Πφφφ Τελοσπαντων θα ρωτησω στο κεντρο μηπως γνωριζουν αυτοι σ ευχαριστω παντως! 

τώρα είδα τα δικά μας, γράφουν και τα δύο ιατρός βιοπαθολόγος. Μωρέ μπορείς να πας και στο διαγνωστικό που τα κάνατε και να πεις ότι είναι για την επιτροπή να σου βάλουν άλλη σφραγίδα. Δεν είναι κάτι

Άσε που δεν πιστεύω ότι θα το κοιτάξουν καν αυτό 


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...