Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 33 λεπτά , Texas είπε:

Έχει γίνει το τοπικ εγκυμοσύνης έτσι ; Μπράβο σε όλες ελπίζω να τα καταφέρουμε και εμείς αυτόν τον μήνα @Natassou85 καθώς η ετ μας είναι εν όψη .

12η μέρα cyclacur ενδομήτριο 11-12 χιλιοστά ρώτησα αν είναι κι τριζωνικο είναι .. αύριο Σάββατο ξεκινάω προγεστερονη την Πέμπτη 26/05 θα γίνει η ετ 

παιζει ρόλο τι ώρα θα κάνω την ενέσιμη προγεστερονη γιατί αυτό ξεχάσαμε να το πούμε ;;

Με το καλό κορίτσι μου, να πάνε όλα τέλεια! Πρέπει να την κάνεις σταθερή ώρα κάθε μέρα, εγώ την έκανα πρωί 11:30 εκτός από την τελευταία φορά που έκανα το ERA test που μου είχε πει 8:00 το πρωί γιατί ήθελε μέχρι την ώρα του χειρουργείου να την έχω κάνει και να έχει απορροφηθεί. Καλό είναι να ρωτήσεις να σου πούνε εκείνοι μία μέση έστω ώρα. 

πρίν από 37 λεπτά , Chris_V είπε:

Νεα απο το μετωπο τωρα:

Παω αύριο για την ωοληψια. Στον χθεσινο υπέρηχο είχα 3 ωοθυλάκια (2 μεγαλα 17χλ και 1 μικρούλη 11χλ που δεν ξέρουμε αν θα προλάβει μέχρι αύριο να μεγαλωσει ικανοποιητικα)

Από τις ορμονικές εξετάσεις ο γιατρος πιστευει τι εχουμε σιγουρα ενα που ειναι καλο. 

Εχω μια φοβερη αγωνια, προσμονη και φοβο μαζι... την θετικη σας ενεργεια σασ παρακαλω να με βοηθησει το βραδακι...

 

Κοριτσάρα μου!!! Εγώ σου εύχομαι να έχεις πάνω από ένα ωάριο καλό και να είναι η τελευταία σου και τυχερή ωοληψία! Στέλνω αμέτρητη θετική ενέργεια μαζί με το μικρούλι μου για να σκίσετε! Με το καλό!!! ❤

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ο εργοδότης μου προσπάθησε να με ψαρέψει αν είναι εξωσωματικη. Κ καλά σε σύγκριση με την αλλη κοπελα εσυ παραπροσεχεις. Έχεις κάνει εξωσωματικη σωστα; τύπου το είχε δεδομένο. Οχι ερώτηση 

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Angot είπε:

Ο εργοδότης μου προσπάθησε να με ψαρέψει αν είναι εξωσωματικη. Κ καλά σε σύγκριση με την αλλη κοπελα εσυ παραπροσεχεις. Έχεις κάνει εξωσωματικη σωστα; τύπου το είχε δεδομένο. Οχι ερώτηση 

Jesus Christ !!!!!!!!!!!


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Angot είπε:

Ο εργοδότης μου προσπάθησε να με ψαρέψει αν είναι εξωσωματικη. Κ καλά σε σύγκριση με την αλλη κοπελα εσυ παραπροσεχεις. Έχεις κάνει εξωσωματικη σωστα; τύπου το είχε δεδομένο. Οχι ερώτηση 

Άκου εκει .. τι κανει μαζευει στατιστικά; Ημαρτον!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 51 λεπτά , Texas είπε:

Έχει γίνει το τοπικ εγκυμοσύνης έτσι ; Μπράβο σε όλες ελπίζω να τα καταφέρουμε και εμείς αυτόν τον μήνα @Natassou85 καθώς η ετ μας είναι εν όψη .

12η μέρα cyclacur ενδομήτριο 11-12 χιλιοστά ρώτησα αν είναι κι τριζωνικο είναι .. αύριο Σάββατο ξεκινάω προγεστερονη την Πέμπτη 26/05 θα γίνει η ετ 

παιζει ρόλο τι ώρα θα κάνω την ενέσιμη προγεστερονη γιατί αυτό ξεχάσαμε να το πούμε ;;

Εγω την εκανα παντα απογευμα στις 7.. αχ εγω αυριο εχω υπερηχο κ φοβαμαι μη δεν ειναι καλο το ενδομητριο πφφ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Angot είπε:

Δεν το παραδέχτηκα προφανώς. Δεν τον αφορά.  Απλως αναγκάζομαι να του λέω ψεματα 

Ο Χριστός και η Παναγία.

τι τον ενδιαφέρει αν δεν πήρες την άδεια που σχετίζεται με αυτό;;;; Έλεος δλδ.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Chris_V είπε:

Ο Χριστός και η Παναγία.

τι τον ενδιαφέρει αν δεν πήρες την άδεια που σχετίζεται με αυτό;;;; Έλεος δλδ.

Οχι πηρα χαρτί ότι έπαθα ρήξη ωχρου σωματιου και έλειψα 5 ημέρες!  

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Angot είπε:

Δεν το παραδέχτηκα προφανώς. Δεν τον αφορά.  Απλως αναγκάζομαι να του λέω ψεματα 

Σαφως και δε τον αφορα! Αλλα κι αυτος θράσος .. οτι θες θα πεις δεν εισαι υποχρεωμένη .. Αντε τωρα νευριαζω με κατι τετοια..

πρίν από 11 λεπτά , Natassou85 είπε:

Εγω την εκανα παντα απογευμα στις 7.. αχ εγω αυριο εχω υπερηχο κ φοβαμαι μη δεν ειναι καλο το ενδομητριο πφφ

Αχχχ κοριτσια ετοιμάζεστε  και εσεις!αντ έμε το καλο αυτες οι μερες πριν την ετ ειναι τοσο ωραιες σε αντιθεση  με τις μετα:rolleyes:❤️ Εγω προλουτεξ παιρνω το πρωι.. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 2 λεπτά , Angot είπε:

Οχι πηρα χαρτί ότι έπαθα ρήξη ωχρου σωματιου και έλειψα 5 ημέρες!  

Χαχαχχα πολύ καλό! 
Και έλεγα τι άδεια θα πάρω.

Εμας δίνουν το 7ημερο όσες φορές χρειαστεί για υποβοηθούμενη αναπαραγωγή χωρίς να μπλέξεις με ΕΦΚΑ…

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , ksvolimi είπε:

Σαφως και δε τον αφορα! Αλλα κι αυτος θράσος .. οτι θες θα πεις δεν εισαι υποχρεωμένη .. Αντε τωρα νευριαζω με κατι τετοια..

Από περιέργεια το κάνει. Εχω την εντύπωση που και η γυναίκα του είχε κάνει εξωσ. Γι αυτό έδωσε  περισσότερη βάση στο πως και το γιατί. Anyway εγω τέλος Οκτωβρίου πρώτα ο Θεός δρόμο. Ειμαστε κ κλειστά τον Αύγουστο οπότε  κλαιν! 

πρίν από 2 λεπτά , Chris_V είπε:

Χαχαχχα πολύ καλό! 
Και έλεγα τι άδεια θα πάρω.

Εμας δίνουν το 7ημερο όσες φορές χρειαστεί για υποβοηθούμενη αναπαραγωγή χωρίς να μπλέξεις με ΕΦΚΑ…

Μωρε κ γω θα το έπαιρνα απλως δν ήθελα να πω κάτι παραπάνω για το θέμα! Είσαι ιδιωτικό ή δημόσιο τομέα; 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

Τα σπερμοδιαγράμματα χρειάζονται πάντα απ' όσο ξέρω. Εμάς τα σπερμοδιαγράμματα είχαν υπογραφή μόνο από τα διαγνωστικά κέντρα. Δεν νομίζω ότι ισχύει πια αυτό με τον ΕΟΠΥΥ, αλλά μην σε πάρω και στον λαιμό μου. Ξέρω ότι πλέον δεν χρειάζεται το ένα από τα δύο να είναι σε δημόσιο φορέα. 

 

Συγχαρητήρια! Όλα καλά με το μωράκι σου, μπράβο κοπέλα μου!

@Kate92 θύμισε μου τι φάρμακα είχες πάρει στην διέγερση σου

Αυτό με τον ΕΟΠΥΥ εμένα μου το διευκρίνισαν δυο γυναικολόγοι. Μήπως έχει να κάνει κ με το που περνάς επιτροπή? Δ ξέρω κορίτσια, με συγχωρείτε για την παραπληροφόρηση.

Έπαιρνα gonal 75 μοναδες και μετά,τις τελευταίες μέρες, 150μοναδες μαζί με cetrotide

2 ώρες πρίν, Makelen είπε:

Κοιτα.. Θα ακουστω αχαριστη, το ξερω. Αλλα εκεινη την στιγμη.. εχοντας δει τον δευτερο σακο.. ακουγα καρδια.. και δεν μπορουσα να χαρω οσο θα ηθελα. Δεν μου εβγαινε. Χαρηκα.. χαμογελασα.. αλλα ειχα μια θλιψη, γνωριζοντας οτι το δευτερο δεν τα καταφερε. Μου εδωσε ενα 5%. Ισως απλα για να πει κατι. Φυσικα καλυτερα τωρα νωρις παρα αργοτερα, οπως ειπε και η @ksvolimi αλλα ακομα καλυτερα αν δεν τον ειχα δει καθολου. Το περιμενα οτι θα εχω δευτερο. Η χοριακη ειχε τριπλασιαστει. Αλλα φοβομουν μηπως απορροφηθηκε. Προσπαθω να δω εννοειται πλεον τα πραγματα θετικα. Δεν θα το πιστεψετε αλλα η γιατρος χαρακτηρισε το εμβρυο σουπερμαν! Χαμογελασα και σας σκεφτηκα ολες! Και την τρελη την @Angot φυσικα! Μετα σκεφτηκα ολα τα κοριτσια που προσπαθουν κι αγωνιουν για μια θετικη χοριακη.. όπως την @Kate92.. την @kateriiina25 και ολα τα κοριτσια.. οπως εγω.. 2 εβδομαδες πριν! Αληθεια λεω.. εσας σκεφτομουν! Περνουσαν ολα αυτα μαζι απο το κεφαλι μου και δεν μπορουσα να συνειδητοποιησω τι γινεται. Κραταω τα θετικα. Εχουμε εγκυμοσυνη.. εχουμε υγιες εμβρυο.. και ολα καλα πλεον..!❤❤

Είσαι πολύ γλυκιά και καθόλου αχάριστη. Είναι φυσικό να νιώθεις έτσι. Δώσε λίγο χρόνο στον εαυτό σου να το "ξεπεράσει" και μετά θα έχεις όλο το χρόνο του κόσμου να χαρείς αποκλειστικα για το ένα μικρουλι σου που είναι σουπερηρωας! Πόσο όμορφη σκέψη κ πόσο παρήγορη, να ξέρεις ότι ένας άνθρωπος που ούτε σε ξέρει καλά καλά, σε έχει στο μυαλο του! ❤️

πρίν από 59 λεπτά , Chris_V είπε:

Ποσο σε καταλαβαινω δεν μπορεις να φανταστεις. Ετσι ημουν και εγω ενα μηνα πριν. Βοηθησε ομως αρκετα η ολη διαδικασια γιατι μου εδωσε περισσοτερη δυναμη για την εξωσωματικη. Ετσι και εμεις καναμε 1 μηνα διακοπουλες και ξεκινησαμε πριν απο 2 εβδομαδες.

1 μηνας ειναι αρκετος, Και εμενα αυτο μου ειπε ο γιατρος μου γιατι σκεφρομαι να κανω και 2η διεγερση (η 1η ηταν με χαμηλη δοση για ivf ομως)

Νεα απο το μετωπο τωρα:

Παω αύριο για την ωοληψια. Στον χθεσινο υπέρηχο είχα 3 ωοθυλάκια (2 μεγαλα 17χλ και 1 μικρούλη 11χλ που δεν ξέρουμε αν θα προλάβει μέχρι αύριο να μεγαλωσει ικανοποιητικα)

Από τις ορμονικές εξετάσεις ο γιατρος πιστευει τι εχουμε σιγουρα ενα που ειναι καλο. 

Εχω μια φοβερη αγωνια, προσμονη και φοβο μαζι... την θετικη σας ενεργεια σασ παρακαλω να με βοηθησει το βραδακι...

 

Νομίζω κι εμένα με βοήθησε, γιατί είδα πως είναι η διαδικασία,έμαθα τα φάρμακα και τις ενέσεις,ξεκίνησα με το μαλακό. Έκανες οιστραδιόλη κορίτσι μου? Εγώ ποντάρω ότι θα πάρετε δύο καλά, αφράτα αφράτα! Ολα καλά να σου πάνε εύχομαι!!!

πρίν από 19 λεπτά , Angot είπε:

Ο εργοδότης μου προσπάθησε να με ψαρέψει αν είναι εξωσωματικη. Κ καλά σε σύγκριση με την αλλη κοπελα εσυ παραπροσεχεις. Έχεις κάνει εξωσωματικη σωστα; τύπου το είχε δεδομένο. Οχι ερώτηση 

Καλέ τι τους έχει πιάσει όλους κ έχουν σεληνιαστει? Δεν πάει καθόλου καλά ο κόσμος..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Kate92 είπε:

Αυτό με τον ΕΟΠΥΥ εμένα μου το διευκρίνισαν δυο γυναικολόγοι. Μήπως έχει να κάνει κ με το που περνάς επιτροπή? Δ ξέρω κορίτσια, με συγχωρείτε για την παραπληροφόρηση.

Έπαιρνα gonal 75 μοναδες και μετά,τις τελευταίες μέρες, 150μοναδες μαζί με cetrotide

Είσαι πολύ γλυκιά και καθόλου αχάριστη. Είναι φυσικό να νιώθεις έτσι. Δώσε λίγο χρόνο στον εαυτό σου να το "ξεπεράσει" και μετά θα έχεις όλο το χρόνο του κόσμου να χαρείς αποκλειστικα για το ένα μικρουλι σου που είναι σουπερηρωας! Πόσο όμορφη σκέψη κ πόσο παρήγορη, να ξέρεις ότι ένας άνθρωπος που ούτε σε ξέρει καλά καλά, σε έχει στο μυαλο του! ❤️

Νομίζω κι εμένα με βοήθησε, γιατί είδα πως είναι η διαδικασία,έμαθα τα φάρμακα και τις ενέσεις,ξεκίνησα με το μαλακό. Έκανες οιστραδιόλη κορίτσι μου? Εγώ ποντάρω ότι θα πάρετε δύο καλά, αφράτα αφράτα! Ολα καλά να σου πάνε εύχομαι!!!

Καλέ τι τους έχει πιάσει όλους κ έχουν σεληνιαστει? Δεν πάει καθόλου καλά ο κόσμος..

Θέλουν να μάθουν ποτέ γκαστρωνεται ο γείτονας. Εγω έτσι λέω, δε μ αρέσει κ η λέξη, αλλα πραγματικά έτσι το σκεφτονται! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Angot είπε:

Από περιέργεια το κάνει. Εχω την εντύπωση που και η γυναίκα του είχε κάνει εξωσ. Γι αυτό έδωσε  περισσότερη βάση στο πως και το γιατί. Anyway εγω τέλος Οκτωβρίου πρώτα ο Θεός δρόμο. Ειμαστε κ κλειστά τον Αύγουστο οπότε  κλαιν! 

Μωρε κ γω θα το έπαιρνα απλως δν ήθελα να πω κάτι παραπάνω για το θέμα! Είσαι ιδιωτικό ή δημόσιο τομέα; 

Ιδιωτικό.

Στο δημόσιο είναι 30 μερες.

Βασικα εγώ σκέφτομαι να το ξεφουρνίσω γενικά, σκέφτομαι να παραιτηθώ έτσι και αλλιώς, για να δω συμπεριφορές και να κρίνω αν θα μείνω ή όχι. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...