Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 3 λεπτά , Chris_V είπε:

Ιδιωτικό.

Στο δημόσιο είναι 30 μερες.

Βασικα εγώ σκέφτομαι να το ξεφουρνίσω γενικά, σκέφτομαι να παραιτηθώ έτσι και αλλιώς, για να δω συμπεριφορές και να κρίνω αν θα μείνω ή όχι. 

Αχ να παραιτηθείς :P. Και αμα παραιτηθείς να μου το πεις κ μενα να παρω και γω φορά μπας και ησυχάσω! 

Βασικα ο εργοδότης σ πως λες ότι θα το πάρει;; τι τύπος είναι; εμενα πχ εινακ κουτσομπόλης, εργασιομανης. Αλλα κατευθείαν μ ειπε οτι δικαιούσαι θα το πάρεις. Μέχρι και το επίδομα γάμου μου εδώσε που δεν μου το έδινε πρίν. Δε. Ξερω τι τον έπιασε! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 2 λεπτά , Angot είπε:

Αχ να παραιτηθείς :P. Και αμα παραιτηθείς να μου το πεις κ μενα να παρω και γω φορά μπας και ησυχάσω! 

Βασικα ο εργοδότης σ πως λες ότι θα το πάρει;; τι τύπος είναι; εμενα πχ εινακ κουτσομπόλης, εργασιομανης. Αλλα κατευθείαν μ ειπε οτι δικαιούσαι θα το πάρεις. Μέχρι και το επίδομα γάμου μου εδώσε που δεν μου το έδινε πρίν. Δε. Ξερω τι τον έπιασε! 

Είμαι σε πολλη μεγάλη εταιρεία, αλλά οικογενειακή.

Έχουμε HR-έχω μιλήσει μαζί τους για να κινούμαι άνετα-αλλά αν πάει παρακάτω σίγουρα θα επηρεάσει την εξέλιξη.

Απο την άλλη λέω να μην κάνω τπτ και να μείνω εδώ μέχρι να τελειώσουν όλα, να κάνω το μωράκι μου, να πάρω τις άδειες μου όλες και μετά να την κάνω. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Chris_V είπε:

Είμαι σε πολλη μεγάλη εταιρεία, αλλά οικογενειακή.

Έχουμε HR-έχω μιλήσει μαζί τους για να κινούμαι άνετα-αλλά αν πάει παρακάτω σίγουρα θα επηρεάσει την εξέλιξη.

Απο την άλλη λέω να μην κάνω τπτ και να μείνω εδώ μέχρι να τελειώσουν όλα, να κάνω το μωράκι μου, να πάρω τις άδειες μου όλες και μετά να την κάνω. 

Κοιταξε σε συμφέρει να μείνεις να πάρεις τις άδειες σ. Το 6μηνο μετά.

Και να φύγεις αν θες αφού έχεις πάρει όλα τα επιδόματα σου! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Chris_V είπε:

Είμαι σε πολλη μεγάλη εταιρεία, αλλά οικογενειακή.

Έχουμε HR-έχω μιλήσει μαζί τους για να κινούμαι άνετα-αλλά αν πάει παρακάτω σίγουρα θα επηρεάσει την εξέλιξη.

Απο την άλλη λέω να μην κάνω τπτ και να μείνω εδώ μέχρι να τελειώσουν όλα, να κάνω το μωράκι μου, να πάρω τις άδειες μου όλες και μετά να την κάνω. 

Καλό ακούγεται και αυτό. Αφού τα δικαιουσαι, καλά θα κάνεις να τα "εκμεταλλευτείς" όσα μπορούν να προσφέρουν. Μεγάλο πράγμα ν μπορείς ν πάρεις άδεια όμως.. εγώ είμαι ελεύθερος επαγγελματίας και η δουλειά μου δεν μπορεί να λειτουργήσει αν λείπω. Υποχρεωτικά κλείνω για να λείψω, δεν μπορεί να μείνει άλλος στη θέση μου. Αυτό δημιουργεί φυσικά τρομερά κολλήματα στην όλη διαδικασία...

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Makelen είπε:

Κοριτσια μου καλησπερα.. Τα νεα μου απο τον υπερηχο: ( Υπενθυμιζω.. 2ος υπερηχος.. 5w6d).
Ξεκιναω απο τα ασχημα..: Ενώ ειδαμε 2ο σακο σημερα, δυστυχώς ειναι αδειος. 5 εβδομαδων χωρις λεκιθικο. Και ειναι χαμηλα στη μητρα.. πιο κατω απο τον πρωτο σακο. Οπότε κατα 95% δεν θα εχουμε 2ο μωρο. Κι οτι μαλλον θα δω αιμα οπου να ναι.
Τωρα τα καλά νεα: Ο σακος που ειχαμε δει αρχικά, μεγαλωσε πολυ, εχει λεκιθικό, έχει εμβρυο, ειναι ψηλά στην μητρα.., και ακουσαμε καρδια! Η γυναικολογος ειναι πολυ ευχαριστημενη και ειπε οτι ολα πανε αψογα.. και με το παραπανω.. Κυηση 6 εβδομαδων.
Αυτα τα νεα μου..❤

Ένα και καλό θέλουμε 

Καλή συνέχεια κορίτσι μου

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 56 λεπτά , Angot είπε:

Ο εργοδότης μου προσπάθησε να με ψαρέψει αν είναι εξωσωματικη. Κ καλά σε σύγκριση με την αλλη κοπελα εσυ παραπροσεχεις. Έχεις κάνει εξωσωματικη σωστα; τύπου το είχε δεδομένο. Οχι ερώτηση 

Πες του : Όχι,δεν έκανα εξωσωματική,ήπια ένα ματζουνι με λυγαρια και τσουκνίδα της θείας μου της Αμερσουδας και ως δια μαγείας έμεινα έγκυος . Δε νομίζω να του αξίζει πιο σοβαρή απάντηση 

  • Χαχα 8
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , Angot είπε:

Θέλουν να μάθουν ποτέ γκαστρωνεται ο γείτονας. Εγω έτσι λέω, δε μ αρέσει κ η λέξη, αλλα πραγματικά έτσι το σκεφτονται! 

Ακριβώς την ίδια λέξη θα έγραφα ότι ούτε να γκαστρωθούμε δε μπορούμε πια!

  • Χαχα 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Πες του : Όχι,δεν έκανα εξωσωματική,ήπια ένα ματζουνι με λυγαρια και τσουκνίδα της θείας μου της Αμερσουδας και ως δια μαγείας έμεινα έγκυος . Δε νομίζω να του αξίζει πιο σοβαρή απάντηση 

Άνετα θα μπορούσα να δώσω αυτήν την απάντηση! Αχχαχαχα πολλή φίλη μ!! 

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Angot είπε:

Ο εργοδότης μου προσπάθησε να με ψαρέψει αν είναι εξωσωματικη. Κ καλά σε σύγκριση με την αλλη κοπελα εσυ παραπροσεχεις. Έχεις κάνει εξωσωματικη σωστα; τύπου το είχε δεδομένο. Οχι ερώτηση 

Όχι απλό σεξακι πες του.. μα τι ερωτήσεις είναι αυτές λες κ έχει σημασία το πως.

5 ώρες πρίν, Makelen είπε:

Κοριτσια μου καλησπερα.. Τα νεα μου απο τον υπερηχο: ( Υπενθυμιζω.. 2ος υπερηχος.. 5w6d).
Ξεκιναω απο τα ασχημα..: Ενώ ειδαμε 2ο σακο σημερα, δυστυχώς ειναι αδειος. 5 εβδομαδων χωρις λεκιθικο. Και ειναι χαμηλα στη μητρα.. πιο κατω απο τον πρωτο σακο. Οπότε κατα 95% δεν θα εχουμε 2ο μωρο. Κι οτι μαλλον θα δω αιμα οπου να ναι.
Τωρα τα καλά νεα: Ο σακος που ειχαμε δει αρχικά, μεγαλωσε πολυ, εχει λεκιθικό, έχει εμβρυο, ειναι ψηλά στην μητρα.., και ακουσαμε καρδια! Η γυναικολογος ειναι πολυ ευχαριστημενη και ειπε οτι ολα πανε αψογα.. και με το παραπανω.. Κυηση 6 εβδομαδων.
Αυτα τα νεα μου..❤

Κοριτσάκι μου λυπάμαι για το ένα σου εμβρυακι,  χαίρομαι όμως που συνεχίζει το άλλο ακούσατε κ καρδούλα. Μείνε στα χαρμοσυνα!!!❤

10 ώρες πρίν, Kate92 είπε:

Αρνητικό κορίτσια μου. Νταξει, ψύχραιμα το πήρα, ήμουν προετοιμασμένη. Δεν πειράζει, θα χαλαρώσω ένα μήνα και μετά θα ανήκω και επίσημα στο κλαμπ της εξωσωματικής μαζί σας!

Αχ κριμα!!! Καλή επιτυχία απο δω και πέρα.  Ξεκουρασε τον οργανισμό σου ένα μήνα κ συνέχισε δυνατά. Αν κ επειδή πήρες μικρή δόση εμένα μου έλεγαν ότι μπορώ κ στο καπάκι να ξανακάνω. ❤

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Kate92 είπε:

Αρνητικό κορίτσια μου. Νταξει, ψύχραιμα το πήρα, ήμουν προετοιμασμένη. Δεν πειράζει, θα χαλαρώσω ένα μήνα και μετά θα ανήκω και επίσημα στο κλαμπ της εξωσωματικής μαζί σας!

Προσπαθησε να μην απογοητευεσαι! Σκεψου πως η σπερματεγχυση εχει λιγες περισσοτερες πιθανοτητες απο τη φυσικη επαφη.. Καλα κανεις κ δεν επιμενεις με αυτον τον τροπο. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 31 λεπτά , Zenia82 είπε:

Όχι απλό σεξακι πες του.. μα τι ερωτήσεις είναι αυτές λες κ έχει σημασία το πως.

Κοριτσάκι μου λυπάμαι για το ένα σου εμβρυακι,  χαίρομαι όμως που συνεχίζει το άλλο ακούσατε κ καρδούλα. Μείνε στα χαρμοσυνα!!!❤

Αχ κριμα!!! Καλή επιτυχία απο δω και πέρα.  Ξεκουρασε τον οργανισμό σου ένα μήνα κ συνέχισε δυνατά. Αν κ επειδή πήρες μικρή δόση εμένα μου έλεγαν ότι μπορώ κ στο καπάκι να ξανακάνω. ❤

Ευχαριστώ κοπέλα μου για τ άλογο σου! Να είσαι καλά! Ήδη συνήλθα αρκετά, δόξα τω θεώ!

πρίν από 1 λεπτό , eleonora85 είπε:

Προσπαθησε να μην απογοητευεσαι! Σκεψου πως η σπερματεγχυση εχει λιγες περισσοτερες πιθανοτητες απο τη φυσικη επαφη.. Καλα κανεις κ δεν επιμενεις με αυτον τον τροπο. 

Αυτό σκέφτομαι και προσπαθώ να μην πέφτω. Το ξέραμε εξαρχής...νομίζω απλά θα χάσω χρόνο αν συνεχίσω έτσι, οπότε δεν το σκέφτομαι καν..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Makelen είπε:

Κοριτσια μου καλησπερα.. Τα νεα μου απο τον υπερηχο: ( Υπενθυμιζω.. 2ος υπερηχος.. 5w6d).
Ξεκιναω απο τα ασχημα..: Ενώ ειδαμε 2ο σακο σημερα, δυστυχώς ειναι αδειος. 5 εβδομαδων χωρις λεκιθικο. Και ειναι χαμηλα στη μητρα.. πιο κατω απο τον πρωτο σακο. Οπότε κατα 95% δεν θα εχουμε 2ο μωρο. Κι οτι μαλλον θα δω αιμα οπου να ναι.
Τωρα τα καλά νεα: Ο σακος που ειχαμε δει αρχικά, μεγαλωσε πολυ, εχει λεκιθικό, έχει εμβρυο, ειναι ψηλά στην μητρα.., και ακουσαμε καρδια! Η γυναικολογος ειναι πολυ ευχαριστημενη και ειπε οτι ολα πανε αψογα.. και με το παραπανω.. Κυηση 6 εβδομαδων.
Αυτα τα νεα μου..❤

Δε φαινονται καλα νεα αλλα ειναι!! Συγχαρητηρια για το μικρουλι που γραπωθηκε

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Angot said:

Από περιέργεια το κάνει. Εχω την εντύπωση που και η γυναίκα του είχε κάνει εξωσ. Γι αυτό έδωσε  περισσότερη βάση στο πως και το γιατί. Anyway εγω τέλος Οκτωβρίου πρώτα ο Θεός δρόμο. Ειμαστε κ κλειστά τον Αύγουστο οπότε  κλαιν! 

Μωρε κ γω θα το έπαιρνα απλως δν ήθελα να πω κάτι παραπάνω για το θέμα! Είσαι ιδιωτικό ή δημόσιο τομέα; 

Εντάξει, αν έχει περάσει και αυτός τα ίδια με την γυναίκα του, μπορεί να ρώτησε από ενδιαφέρον. Έχω κι εγώ έναν πελάτη που με ρωτάει κατά καιρούς πως πάει γιατί κι αυτός απέκτησε έτσι τα παιδιά του. Δεν είναι κακό.

Εμένα πάντως ρε κορίτσια δεν με νοιάζει καθόλου να με ρωτήσει κάποιος. Ντροπή είναι? Ίσα ίσα που πιστεύω ότι είναι και προς τιμήν μου.

2 hours ago, Kate92 said:

Αυτό με τον ΕΟΠΥΥ εμένα μου το διευκρίνισαν δυο γυναικολόγοι. Μήπως έχει να κάνει κ με το που περνάς επιτροπή? Δ ξέρω κορίτσια, με συγχωρείτε για την παραπληροφόρηση.

 

Μπορεί επειδή πριν κάνα χρόνο ζητούσαν το ένα οπωσδήποτε να είναι από δημόσιο και να μην ξέρουν οι γιατροί σου ότι άλλαξε. Πάντως και το χαρτί με τα δικαιολογητικά αν δεις δεν λέει πουθενά δημόσιο, μόνο να είναι υπογεγραμμένα από γιατρό

1 hour ago, Kate92 said:

Καλό ακούγεται και αυτό. Αφού τα δικαιουσαι, καλά θα κάνεις να τα "εκμεταλλευτείς" όσα μπορούν να προσφέρουν. Μεγάλο πράγμα ν μπορείς ν πάρεις άδεια όμως.. εγώ είμαι ελεύθερος επαγγελματίας και η δουλειά μου δεν μπορεί να λειτουργήσει αν λείπω. Υποχρεωτικά κλείνω για να λείψω, δεν μπορεί να μείνει άλλος στη θέση μου. Αυτό δημιουργεί φυσικά τρομερά κολλήματα στην όλη διαδικασία...

Κι εγώ ελ. επαγγελματίας. Ζήτημα αν θα σταματήσω κάνα μήνα να δουλεύω στην γέννα 


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Εντάξει, αν έχει περάσει και αυτός τα ίδια με την γυναίκα του, μπορεί να ρώτησε από ενδιαφέρον. Έχω κι εγώ έναν πελάτη που με ρωτάει κατά καιρούς πως πάει γιατί κι αυτός απέκτησε έτσι τα παιδιά του. Δεν είναι κακό.

Εμένα πάντως ρε κορίτσια δεν με νοιάζει καθόλου να με ρωτήσει κάποιος. Ντροπή είναι? Ίσα ίσα που πιστεύω ότι είναι και προς τιμήν μου.

Μπορεί επειδή πριν κάνα χρόνο ζητούσαν το ένα οπωσδήποτε να είναι από δημόσιο και να μην ξέρουν οι γιατροί σου ότι άλλαξε. Πάντως και το χαρτί με τα δικαιολογητικά αν δεις δεν λέει πουθενά δημόσιο, μόνο να είναι υπογεγραμμένα από γιατρό

Κι εγώ ελ. επαγγελματίας. Ζήτημα αν θα σταματήσω κάνα μήνα να δουλεύω στην γέννα 

Για δημόσιο δε μου είπαν τίποτα. Ευτυχώς γιατί δε θα άντεχα να τρεχω. Μόνο τα μικροβιολογικά να ειναι συμβεβλημενα με ΕΟΠΥΥ. 

Αχ κι εγώ τα ίδια. Οοοοταν με το καλό έρθει εκείνη η ώρα, νομίζω θα πιεστουμε πολύ 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Angot είπε:

Ο εργοδότης μου προσπάθησε να με ψαρέψει αν είναι εξωσωματικη. Κ καλά σε σύγκριση με την αλλη κοπελα εσυ παραπροσεχεις. Έχεις κάνει εξωσωματικη σωστα; τύπου το είχε δεδομένο. Οχι ερώτηση 

Αχ, δεν μπορώ, τα παίρνω στο κρανίο με κάτι τέτοιους τύπους! Καταρχήν τι τον κόφτει? Δε του πέφτει λόγος! Κατά δεύτερον, τι συμπεράσματα είναι αυτά? Λες και είναι όλες οι εγκυμοσύνες ίδιες, λες και δίνουν οι γιατροί πάντα τις ίδιες οδηγίες σε όλους! Πού ξέρει αυτός?! Και κυρίως με ποιο δικαίωμα σου κάνει τόσο προσωπικές ερωτήσεις? Δεν είναι φίλος σου, αφεντικό σου είναι! Δηλαδή έλεος!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...