Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 3 λεπτά , happiness79 είπε:

Αφού έκανες τόσο πρόσφατα γιατί να ξανακάνεις? Απορία το έχω!

Και γω! Χααχαχα θα ρωτήσω όταν πάρω για να κανονίσω να παω. Δεν πιστεύω όμως να το έχουν ξεχάσει, έχουν καλή οργάνωση γενικά! Καλά και εξετασεις για hiv, τοξολπλασμα κλπ είχα ξανακάνει τον Απρίλιο  και με έβαλε και τις ξανακανα. Νομίζω θέλουν να έχουν ξεκάθαρη εικόνα από την εγκυμοσύνη και έπειτα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 59 λεπτά , κοτοπουλάκι είπε:

Συνεχίζω να είμαι ανήσυχη happiness, δεν έχω αναγούλες κ γενικά αγχώνομαι γιατί είναι η βδομάδα που άρχισε να χάνεται το πρώτο μωρό.. 
Κατά τ’ άλλα τα ίδια.. netflix κ ξερό ψωμί.. 

Έφτιαξα κ το διαγώνισμα των παιδιών για τις απολυτήριες εξετάσεις κ το έστειλα στο σχολείο. Μακάρι να μην είμαι εκεί όταν θα γράφουν την επόμενη βδομάδα.. :neutral:

Εσύ ευτυχώς πας πολύ καλά! Τέλεια! 

Έχω καλό feeling για σένα αυτή τη φορά! Και η αλήθεια είναι ότι μέχρι στιγμής καλά πάνε όλα! Η κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική! Άντε να σκαπουλάρεις την τραυματική βδομάδα να ησυχάσεις! Σίγουρα δε βοηθάει την ψυχολογία σου ότι είσαι κλεισμένη μέσα, αλλά και τι να κάνεις... Ευτυχώς φτιάχνεις διαγωνίσματα, υπάρχει και τo Netflix! Εγώ που από χθες δεν έχω ιντερνετ και σταθερό? Κάποια χοντρή βλάβη προκάλεσε η προχθεσινή καταιγίδα στην Αθήνα και η κεραία της ευρύτερης περιοχής γιοκ! Πάλι καλά που μου έστειλαν απεριόριστα δεδομένα για αποζημίωση! Πάντως σήμερα μέχρι στιγμής καμία αναγούλα δεν είχα...

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Kate92 είπε:

Αρνητικό κορίτσια μου. Νταξει, ψύχραιμα το πήρα, ήμουν προετοιμασμένη. Δεν πειράζει, θα χαλαρώσω ένα μήνα και μετά θα ανήκω και επίσημα στο κλαμπ της εξωσωματικής μαζί σας!

Κοπέλα μου λυπάμαι πολύ!!!Έχω βρεθεί στη θέση σου!!Τώρα το αφήνουμε πίσω μας και κοιτάμε μπροστά!!!Κοίτα να περάσεις καλά το καλοκαιράκι με τον αντρουλη σου και βλέπεις από φθινόπωρο τι θα κάνεις!!Και ποτέ μην ξεχνάς ότι μπορεί να μείνεις έγκυος οποιαδήποτε στιγμή!!Οπότε το καλοκαίρι δώστε του να καταλάβει!!Σου στέλνω μια μεγάλη αγκαλιά!!!

Link to comment
Share on other sites

@ksvolimi πώς είσαι? Αύριο είναι η μεγάλη μέρα!!! Γιορτή για το σπίτι σας και θα έχετε ένα λόγο παραπάνω απ' όλους φέτος! Περιμένουμε με ανυπομονησία την τεράστια χοριακή σου!!! ❤❤❤

Παράθεση

 

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , happiness79 είπε:

@ksvolimi πώς είσαι? Αύριο είναι η μεγάλη μέρα!!! Γιορτή για το σπίτι σας και θα έχετε ένα λόγο παραπάνω απ' όλους φέτος! Περιμένουμε με ανυπομονησία την τεράστια χοριακή σου!!! ❤❤❤

 

Αχχχχχχ μακαρι να ναι!! Εχω αγωνία νομιζω οτι δε θα ναι τοσο μεγαλη κτλ κτλ.. αλλα Ενταξει λιγες ωρες μεινανε ☘️

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 5 λεπτά , ksvolimi είπε:

Αχχχχχχ μακαρι να ναι!! Εχω αγωνία νομιζω οτι δε θα ναι τοσο μεγαλη κτλ κτλ.. αλλα Ενταξει λιγες ωρες μεινανε ☘️

Φυσικό είναι να έχεις αγωνία! Αλλά είμαι σίγουρη ότι θα είναι τόσο μεγάλη που αύριο θα συζητάμε αν είναι ένα ή δύο!! Με το καλό!!! ❤❤

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , happiness79 είπε:

Φυσικό είναι να έχεις αγωνία! Αλλά είμαι σίγουρη ότι θα είναι τόσο μεγάλη που αύριο θα συζητάμε αν είναι ένα ή δύο!! Με το καλό!!! ❤❤

❤️❤️❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, κοτοπουλάκι είπε:

όχι Kate, μην σε παίρνει από κάτω, ξέρω είναι χάλια αλλά ήταν η πρώτη σου προσπάθεια, διάβασα ότι έκανες σπερματέγχυση, πολύ μικρό ποσοστό επιτυχίας, ίσως δεν αξίζει κ πολύ σαν μέθοδος, κάνε μια καλή προσπάθεια με εξωσωματική κ θα δεις πόσο πιο καλά θα πάει. 

Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να συνεχίσεις να ζεις τη ζωή σου και να τη χαίρεσαι! Είσαι νέα και θα έχεις πολλές ακόμα ευκαιρίες!

Λογικό να σε αγχώνει αυτό το τρίμηνο της εγκυμοσύνης. Το καλό είναι ότι είσαι μικρή σε ηλικία κ έχεις καλή προοπτική. Πιστεύω πως θα σου πάει καλά η εγκυμοσύνη! :wub:

 

1 ώρα πρίν, kateriiina25 είπε:

Είναι λίγες κοπέλες σε αυτό το κέντρο από εδώ μέσα αλλά γενικά έχουν ακουστεί πολύ καλά λόγια και έχει και εξαιρετικές κριτικές στο ίντερνετ.

@Kate92  κορίτσι μου λυπάμαι για το αποτέλεσμα αλλά μην το βάζεις κάτω. Ήταν πολύ λίγες οι πιθανότητες άλλωστε με την σπερματέγχυση. Φτιάξε την διάθεση σου σιγά σιγά και οργανώσου για την εξωσωματική. Εύχομαι να πάνε όλα καλά!

 

1 ώρα πρίν, Makelen είπε:

Λυπαμαι πολυ κοριτσακι μου.. και εύχομαι σύντομα να συζηταμε για τις αριστες βλαστοκυστες σου..!❤ Κανε ενα κουραγιο.. και βημα βημα παμε για την εξωσωματικη τωρα.. κι ολα θα πανε καλα εκει..!❤

 

πρίν από 29 λεπτά , Giouli36 είπε:

Κοπέλα μου λυπάμαι πολύ!!!Έχω βρεθεί στη θέση σου!!Τώρα το αφήνουμε πίσω μας και κοιτάμε μπροστά!!!Κοίτα να περάσεις καλά το καλοκαιράκι με τον αντρουλη σου και βλέπεις από φθινόπωρο τι θα κάνεις!!Και ποτέ μην ξεχνάς ότι μπορεί να μείνεις έγκυος οποιαδήποτε στιγμή!!Οπότε το καλοκαίρι δώστε του να καταλάβει!!Σου στέλνω μια μεγάλη αγκαλιά!!!

Σας ευχαριστώ όλες τόσο πολύ! Ειλικρινά νομίζω ήταν η πιο "εύκολη" από τις αποτυχίες που έχω περάσει, λόγω του ότι είχα εσάς για παρέα! Πραγματικα σας ευχαριστώ!

Πιστεύετε θα ήταν λάθος να προχωρήσω γρήγορα σχετικά σε νέα διέγερση? Ήταν μικρη η δόση που έπαιρνα οπότε ίσως γι αυτό.  Ο γυναικολόγος λέει πως ένας κύκλος που θα αφήσω θα είναι οκ.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου καλησπερα.. Τα νεα μου απο τον υπερηχο: ( Υπενθυμιζω.. 2ος υπερηχος.. 5w6d).
Ξεκιναω απο τα ασχημα..: Ενώ ειδαμε 2ο σακο σημερα, δυστυχώς ειναι αδειος. 5 εβδομαδων χωρις λεκιθικο. Και ειναι χαμηλα στη μητρα.. πιο κατω απο τον πρωτο σακο. Οπότε κατα 95% δεν θα εχουμε 2ο μωρο. Κι οτι μαλλον θα δω αιμα οπου να ναι.
Τωρα τα καλά νεα: Ο σακος που ειχαμε δει αρχικά, μεγαλωσε πολυ, εχει λεκιθικό, έχει εμβρυο, ειναι ψηλά στην μητρα.., και ακουσαμε καρδια! Η γυναικολογος ειναι πολυ ευχαριστημενη και ειπε οτι ολα πανε αψογα.. και με το παραπανω.. Κυηση 6 εβδομαδων.
Αυτα τα νεα μου..❤

  • Μου αρέσει 12
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Makelen είπε:

Κοριτσια μου καλησπερα.. Τα νεα μου απο τον υπερηχο: ( Υπενθυμιζω.. 2ος υπερηχος.. 5w6d).
Ξεκιναω απο τα ασχημα..: Ενώ ειδαμε 2ο σακο σημερα, δυστυχώς ειναι αδειος. 5 εβδομαδων χωρις λεκιθικο. Και ειναι χαμηλα στη μητρα.. πιο κατω απο τον πρωτο σακο. Οπότε κατα 95% δεν θα εχουμε 2ο μωρο. Κι οτι μαλλον θα δω αιμα οπου να ναι.
Τωρα τα καλά νεα: Ο σακος που ειχαμε δει αρχικά, μεγαλωσε πολυ, εχει λεκιθικό, έχει εμβρυο, ειναι ψηλά στην μητρα.., και ακουσαμε καρδια! Η γυναικολογος ειναι πολυ ευχαριστημενη και ειπε οτι ολα πανε αψογα.. και με το παραπανω.. Κυηση 6 εβδομαδων.
Αυτα τα νεα μου..❤

Μπράβο! Ένα κ καλό !!!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, happiness79 είπε:

Έχω καλό feeling για σένα αυτή τη φορά! Και η αλήθεια είναι ότι μέχρι στιγμής καλά πάνε όλα! Η κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική! Άντε να σκαπουλάρεις την τραυματική βδομάδα να ησυχάσεις! Σίγουρα δε βοηθάει την ψυχολογία σου ότι είσαι κλεισμένη μέσα, αλλά και τι να κάνεις... Ευτυχώς φτιάχνεις διαγωνίσματα, υπάρχει και τo Netflix! Εγώ που από χθες δεν έχω ιντερνετ και σταθερό? Κάποια χοντρή βλάβη προκάλεσε η προχθεσινή καταιγίδα στην Αθήνα και η κεραία της ευρύτερης περιοχής γιοκ! Πάλι καλά που μου έστειλαν απεριόριστα δεδομένα για αποζημίωση! Πάντως σήμερα μέχρι στιγμής καμία αναγούλα δεν είχα...

Να σαι καλά happiness! Έχεις πάντα ένα καλό λόγο! Όσο για το netflix.. εύχομαι να αποκατασταθεί σύντομα γιατί κάνει δουλειά σ’ αυτές τις δύσκολες φάσεις που περνάμε.. 

Δεν είναι ανάγκη να έχεις κάθε μέρα αναγούλες. Μια χαρά σου πάει, εγώ χαίρομαι πολύ για σένα! 

Για μένα, ίσως να χαρώ την επόμενη βδομάδα αν είναι καλά το έμβρυο.. ελπίζω να είναι.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Makelen said:

Κοριτσια μου καλησπερα.. Τα νεα μου απο τον υπερηχο: ( Υπενθυμιζω.. 2ος υπερηχος.. 5w6d).
Ξεκιναω απο τα ασχημα..: Ενώ ειδαμε 2ο σακο σημερα, δυστυχώς ειναι αδειος. 5 εβδομαδων χωρις λεκιθικο. Και ειναι χαμηλα στη μητρα.. πιο κατω απο τον πρωτο σακο. Οπότε κατα 95% δεν θα εχουμε 2ο μωρο. Κι οτι μαλλον θα δω αιμα οπου να ναι.
Τωρα τα καλά νεα: Ο σακος που ειχαμε δει αρχικά, μεγαλωσε πολυ, εχει λεκιθικό, έχει εμβρυο, ειναι ψηλά στην μητρα.., και ακουσαμε καρδια! Η γυναικολογος ειναι πολυ ευχαριστημενη και ειπε οτι ολα πανε αψογα.. και με το παραπανω.. Κυηση 6 εβδομαδων.
Αυτα τα νεα μου..❤

Μπράβο πολύ ωραία! Με το καλό να έρθει το μωράκι σου ❤️

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια να σας ρωτησω κατι για τα χαρτια που θελουν στην επιτροπη για χορηγηση των φαρμακων, γιατι αγχωθηκα τωρα...Καταρχην αν το προβλημα ειναι στη γυναικα χρειαζονται σιγουρα κ τα σπερμοδιαγραμματα??? Κ δευτερον αν το σπερμοδιαγραμμα εχει σφραγιδα κ υπογραφη που λεει μονο βιολογος αναπαραγωγης ειναι πρόβλημα?Αν καποια κοπελα πέρασε προσφατα μπορει να μου πει? Γιατι στον εοππυ γραφει να εχουν υπογραφη απο Βιοπαθολογο-Μικροβιολογο, χρειαζεται δλδ να γραφει κ τα δυο? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , νικηαντωνια81 είπε:

Μπράβο! Ένα κ καλό !!!!!

 

πρίν από 21 λεπτά , Makelen είπε:

Κοριτσια μου καλησπερα.. Τα νεα μου απο τον υπερηχο: ( Υπενθυμιζω.. 2ος υπερηχος.. 5w6d).
Ξεκιναω απο τα ασχημα..: Ενώ ειδαμε 2ο σακο σημερα, δυστυχώς ειναι αδειος. 5 εβδομαδων χωρις λεκιθικο. Και ειναι χαμηλα στη μητρα.. πιο κατω απο τον πρωτο σακο. Οπότε κατα 95% δεν θα εχουμε 2ο μωρο. Κι οτι μαλλον θα δω αιμα οπου να ναι.
Τωρα τα καλά νεα: Ο σακος που ειχαμε δει αρχικά, μεγαλωσε πολυ, εχει λεκιθικό, έχει εμβρυο, ειναι ψηλά στην μητρα.., και ακουσαμε καρδια! Η γυναικολογος ειναι πολυ ευχαριστημενη και ειπε οτι ολα πανε αψογα.. και με το παραπανω.. Κυηση 6 εβδομαδων.
Αυτα τα νεα μου..❤

Μπράβο Makelen! Ένα και καλό! Τι ωραίο νέο ήταν αυτό! Συγχαρητήρια! :wub:

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Kate92 said:

 

 

 

Σας ευχαριστώ όλες τόσο πολύ! Ειλικρινά νομίζω ήταν η πιο "εύκολη" από τις αποτυχίες που έχω περάσει, λόγω του ότι είχα εσάς για παρέα! Πραγματικα σας ευχαριστώ!

Πιστεύετε θα ήταν λάθος να προχωρήσω γρήγορα σχετικά σε νέα διέγερση? Ήταν μικρη η δόση που έπαιρνα οπότε ίσως γι αυτό.  Ο γυναικολόγος λέει πως ένας κύκλος που θα αφήσω θα είναι οκ.

Η άποψη μου είναι αφού το έχετε πάρει απόφαση και ο γιατρός είναι σύμφωνος μην αφήσετε χρόνο να περνάει. Προχωρήστε στη διέγερση, είναι και ευκαιρία τώρα γιατί μετά θα πέσετε στον Αύγουστο και όλα θα υπολειτουργούν οπότε μπορεί να σας πάει μετά από Σεπτέμβρη. Γιατί να χάσετε αυτούς τους μήνες?

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...