Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 13 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Να πω ότι δεν σε καταλαβαίνω; Σε καταλαβαίνω… παρε το χρόνο σου να ανακτήσεις δυνάμεις και ελπίδα! Εγω εκανα υστεροσκοπηση και βρέθηκε ήπια φλεγμονή και κατά τη φάση της διέγερσης (μακρύ πρωτόκολλο) πήρα ένα κοκτέιλ αντιβιώσεων για ένα μήνα. Σου πρότεινε κάποιο πρωτόκολλο; 
       

      Καλημέρα!!! Όχι δεν μιλήσαμε για τπτ άλλο...με το που είδε τις προηγούμενες προσπάθειες Μ είπε μόνο αυτό... υπάρχει περίπτωση να γίνει ζημιά με τη λαμπαροσκοπιση; Αυτό μόνο φοβάμαι μήπως πειράξουμε κάτι που δεν πρέπει....κ μετα από το χειρουργείο πως είναι η περίοδος μας; Κανονική; Η θέλει χρόνο να επανελθει;

      13 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Το ανέβασα κορίτσια. Clear blue έκανα τελικά! Νομίζω θετικό άχνη γραμμή βέβαια! Τι λέτε; Είχα κατουρήσει πριν μισή ώρα να το πω κ αυτό.. θα κάνω κ άλλο το πρωί 

      Συγχαρητήρια!!!! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια 💗

      • Μου αρέσει 1

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 9 λεπτά , Kate92 είπε:

Για δημόσιο δε μου είπαν τίποτα. Ευτυχώς γιατί δε θα άντεχα να τρεχω. Μόνο τα μικροβιολογικά να ειναι συμβεβλημενα με ΕΟΠΥΥ. 

Αχ κι εγώ τα ίδια. Οοοοταν με το καλό έρθει εκείνη η ώρα, νομίζω θα πιεστουμε πολύ 

Κι εγω καθηγητρια αγγλικων με περισσοτερα ιδιατερα και ημουν σε εναν Εργοδότη μεχρι τωρα οπου και δεν ξανα παω.. εχει δυσκολια με τα ιδιατερα αλλα ευτυχώς με την τηλεργασια θα τα βολέψω αλλα δεν ηθελα και εργοδότη πλεον να μη πηγαινω για τα μαθηματα κτλ κτλ.. ωστοσο και με τα ιδιατερα μου παλι ενα μηνα θα κατσω εχω σκεφτει εντελως οταν με το καλο ερθει η ωρα και απλα να μπορω μετα κ ισως λιγο πριν να δουλευω απο το σπιτι ενα διάστημα .. ( μου λεει ενας γιατρος τωρα δε μας νοιαζει η δουλεια αλλα το γεγονος οτι θελουμε να γινεις μανουλα.. ναι συμφωνω λεω αλλα δε μας τις κανετε και τζαμπα τις εξωσωματικές…)

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Kate92 είπε:

Καλό ακούγεται και αυτό. Αφού τα δικαιουσαι, καλά θα κάνεις να τα "εκμεταλλευτείς" όσα μπορούν να προσφέρουν. Μεγάλο πράγμα ν μπορείς ν πάρεις άδεια όμως.. εγώ είμαι ελεύθερος επαγγελματίας και η δουλειά μου δεν μπορεί να λειτουργήσει αν λείπω. Υποχρεωτικά κλείνω για να λείψω, δεν μπορεί να μείνει άλλος στη θέση μου. Αυτό δημιουργεί φυσικά τρομερά κολλήματα στην όλη διαδικασία...

Κι εγώ το ίδιο...

Link to comment
Share on other sites

On 5/18/2022 at 7:38 PM, Makelen said:

Ααα κι εσυ μια σταλια εισαι! Η διακοπη του καπνισματος, σε συνδιασμο με τις ορμονες, νομιζω εκαναν την μεγαλυτερη ζημια. Πηρα αρχικα 2-3. Το παλευα... Και τελικα πηρα κι αλλο. Βεβαια σε αρκετο διαστημα. Τα κιλα μου ηταν 63. Και ζυγιστηκα το Σαββατο (επειδη Σαββατα αλλαζω εβδομαδα).. και δυστυχως εφτασα τα 68. Με υψος περιπου 1.70.. αλλα οκ. 5 κιλα ειναι 5 κιλα. Ευτυχως ειναι ομοιομορφο το σωμα μου. Θα προσεξω οσο μπορω.. κι αν δω οτι χανω την μπαλα, θα παω σε καποιον για προγραμμα. 

Ακριβώς τα ίδια!!! Αστα :/ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Εντάξει, αν έχει περάσει και αυτός τα ίδια με την γυναίκα του, μπορεί να ρώτησε από ενδιαφέρον. Έχω κι εγώ έναν πελάτη που με ρωτάει κατά καιρούς πως πάει γιατί κι αυτός απέκτησε έτσι τα παιδιά του. Δεν είναι κακό.

Εμένα πάντως ρε κορίτσια δεν με νοιάζει καθόλου να με ρωτήσει κάποιος. Ντροπή είναι? Ίσα ίσα που πιστεύω ότι είναι και προς τιμήν μου.

Κατά τη γνώμη μου έχει τεράστια σημασία ποιος ρωτάει και γιατί. Αλλο να σε ρωτήσει ένας φίλος, άλλο να σε ρωτήσει κάποιος που από μόνη σου του έχεις ήδη αναφέρει κάτι άρα είναι από ενδιαφέρον και άλλο να σε ρωτήσει το αφεντικό σου ή ο οποιοσδήποτε άσχετος από κουτσομπολίστικη διάθεση. Δεν ξέρεις σε τι φάση θα σε πετύχει, πώς θα είναι η ψυχολογία σου και πώς η κάθε ερώτηση μπορεί να σε επηρεάσει. Είναι λεπτό ζήτημα. Καθόλου κακό δεν είναι, ούτε κατά διάνοια ντροπή. Εγώ προσωπικά το λέω πάρα πολύ, αλλά μόνο σε φίλους ή γνωστούς που ξέρω ότι είναι εντάξει σαν άνθρωποι. Από εκεί και πέρα οποιεσδήποτε προσωπικές ερωτήσεις από ανθρώπους που δεν είναι στον κοντινό μου περίγυρο τις βρίσκω αδιάκριτες και με ενοχλούν. Οχι μόνο γι' αυτό το θέμα.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, κοτοπουλάκι said:

Συνεχίζω να είμαι ανήσυχη happiness, δεν έχω αναγούλες κ γενικά αγχώνομαι γιατί είναι η βδομάδα που άρχισε να χάνεται το πρώτο μωρό.. 
Κατά τ’ άλλα τα ίδια.. netflix κ ξερό ψωμί.. 

Έφτιαξα κ το διαγώνισμα των παιδιών για τις απολυτήριες εξετάσεις κ το έστειλα στο σχολείο. Μακάρι να μην είμαι εκεί όταν θα γράφουν την επόμενη βδομάδα.. :neutral:

Εσύ ευτυχώς πας πολύ καλά! Τέλεια! 

Δεν ήταν τίποτα μωρέ, ίσως ελάχιστο ξεραμένο αίμα, τίποτα απολύτως, είχα κ εγώ τέτοια κουκκιδάκια στην πρώτη εγκυμοσύνη.

Η αδερφή μου δεν είχε κανένα σύμπτωμα εγκυμοσύνης μεχρι που το μωρό κλώτσησε! Μην ανησυχείς όλα θα πάνε καλά :) 

3 hours ago, Angot said:

Ο αντρας μ λεει τον βλέπω να εκπαιδεύει μόνος του την αντικαταστρια μ αν συνεχίσει  έτσι. Χαχαχχα

Τι είναι αυτοί ρε; 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 7 λεπτά , happiness79 είπε:

Κατά τη γνώμη μου έχει τεράστια σημασία ποιος ρωτάει και γιατί. Αλλο να σε ρωτήσει ένας φίλος, άλλο να σε ρωτήσει κάποιος που από μόνη σου του έχεις ήδη αναφέρει κάτι άρα είναι από ενδιαφέρον και άλλο να σε ρωτήσει το αφεντικό σου ή ο οποιοσδήποτε άσχετος από κουτσομπολίστικη διάθεση. Δεν ξέρεις σε τι φάση θα σε πετύχει, πώς θα είναι η ψυχολογία σου και πώς η κάθε ερώτηση μπορεί να σε επηρεάσει. Είναι λεπτό ζήτημα. Καθόλου κακό δεν είναι, ούτε κατά διάνοια ντροπή. Εγώ προσωπικά το λέω πάρα πολύ, αλλά μόνο σε φίλους ή γνωστούς που ξέρω ότι είναι εντάξει σαν άνθρωποι. Από εκεί και πέρα οποιεσδήποτε προσωπικές ερωτήσεις από ανθρώπους που δεν είναι στον κοντινό μου περίγυρο τις βρίσκω αδιάκριτες και με ενοχλούν. Οχι μόνο γι' αυτό το θέμα.

Εγώ επιλέγω να το μοιράζομαι με ελάχιστα άτομα. Όχι από ντροπη φυσικά. Αλλά δε θέλω να έχω ερωτήσεις. Δε θέλω κανεις να περιμένει να μάθει πώς πήγε κάποια προσπαθεια, γιατί αισθάνομαι ότι θα μου προσθέσει βάρος ψυχολογικά και κάνεις να γλωσσοτρωει. Συν ότι δυστυχως οι περισσοτεροι θέλουν να ρωτάνε και να μαθαινουν από κουτσομπολιό και από κακία. Ήδη, μετά από ενάμιση χρόνο γάμου, άσχετοι που λες ένα "γεια", θα βρουν να πετάξουν την κακια τους και το φαρμάκι. Προχθές ήρθε στη δουλειά μου μια κυρία, γνωστή φαρμακογλωσσα, με την οποία έχω τα τυπικά λόγω δουλειάς. Και γυρνάει και μου λέει φεύγοντας ΣΤΟ ΑΣΧΕΤΟ και με πονηρό υφακι "άντε και αν κάνεις δίδυμα, εγώ θα βαφτίσω". Και έφυγε άρον άρον πριν προλάβω να απαντήσω καν! Μια άλλη με ρώτησε πέρυσι (29 εγω) αν "φυλαγομαστε" και ότι τα χρόνια περνάνε. Μια θεία πήγε και ρώτησε τη μαμά μου αν κάνω ενέσεις για να κάνω μωρό. Τρέλα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Kate92 είπε:

Εγώ επιλέγω να το μοιράζομαι με ελάχιστα άτομα. Όχι από ντροπη φυσικά. Αλλά δε θέλω να έχω ερωτήσεις. Δε θέλω κανεις να περιμένει να μάθει πώς πήγε κάποια προσπαθεια, γιατί αισθάνομαι ότι θα μου προσθέσει βάρος ψυχολογικά και κάνεις να γλωσσοτρωει. Συν ότι δυστυχως οι περισσοτεροι θέλουν να ρωτάνε και να μαθαινουν από κουτσομπολιό και από κακία. Ήδη, μετά από ενάμιση χρόνο γάμου, άσχετοι που λες ένα "γεια", θα βρουν να πετάξουν την κακια τους και το φαρμάκι. Προχθές ήρθε στη δουλειά μου μια κυρία, γνωστή φαρμακογλωσσα, με την οποία έχω τα τυπικά λόγω δουλειάς. Και γυρνάει και μου λέει φεύγοντας ΣΤΟ ΑΣΧΕΤΟ και με πονηρό υφακι "άντε και αν κάνεις δίδυμα, εγώ θα βαφτίσω". Και έφυγε άρον άρον πριν προλάβω να απαντήσω καν! Μια άλλη με ρώτησε πέρυσι (29 εγω) αν "φυλαγομαστε" και ότι τα χρόνια περνάνε. Μια θεία πήγε και ρώτησε τη μαμά μου αν κάνω ενέσεις για να κάνω μωρό. Τρέλα!

Κι εμενα με ρωτουσαν για πολλα χρονια γιατι δεν εβρισκα καποιον, εναν οποιοδηποτε για να κανω παιδι. Και να μην ειμαι δυσκολη.
Τωρα με ρωτουν για το παιδι που δεν κανω μεχρι κ η γυναικα που μου καθαριζει το σπιτι. Ο επομενος που θα με ρωτησει θα παρει αγενη απαντηση, εξισου αγενη με την ερωτηση του... Το εχω δηλωσει στη μανα μου κ τρεμει μηπως ειναι καποιος απ το σοι μας χαχαχα
Θεωρω οτι δεν πρεπει να νιωθουμε αμηχανα σε τετοιες ερωτησεις αλλα να προκαλουμε αμηχανια σε οσους ρωτουν

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , eleonora85 είπε:

Κι εμενα με ρωτουσαν για πολλα χρονια γιατι δεν εβρισκα καποιον, εναν οποιοδηποτε για να κανω παιδι. Και να μην ειμαι δυσκολη.
Τωρα με ρωτουν για το παιδι που δεν κανω μεχρι κ η γυναικα που μου καθαριζει το σπιτι. Ο επομενος που θα με ρωτησει θα παρει αγενη απαντηση, εξισου αγενη με την ερωτηση του... Το εχω δηλωσει στη μανα μου κ τρεμει μηπως ειναι καποιος απ το σοι μας χαχαχα
Θεωρω οτι δεν πρεπει να νιωθουμε αμηχανα σε τετοιες ερωτησεις αλλα να προκαλουμε αμηχανια σε οσους ρωτουν

Ταυτίστηκα! Κι εγώ το ίδιο κάνω πια και η μαμά μου λέει το ίδιο πράγμα χαχαχα

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Kate92 είπε:

Ταυτίστηκα! Κι εγώ το ίδιο κάνω πια και η μαμά μου λέει το ίδιο πράγμα χαχαχα

Εγω παντως τον τελευταιο χρονο το λεω παντου και ξαλαφρωσα.. στη δουλεια μου σε κάποιους γονεις που εχω καλη σχεση τοσα χρονια το εχω πει για να διευκολύνω τα μαθηματα και εμεινα άναυδη θετικα απο το ποσο υποστηρικτικές ηταν ολες οι μαμάδες παρολου που θα μπορούσαν να εχουν  δεύτερες  σκεψεις τυπου θα μεινει εγκυος θα μας αφησει για τα μαθηματα κτλ.. και ηταν ολες παρα πολυ υποστηρικτικές σε φίλους το ξερουν καποιοι κοντινοί γενικα δεν εισέπραξα κατι αρνητικο απο το περίγυρο μου  δεν αφηνω και τα περιθωρια.. βεβαια. Αλλα ειμαι κι εγω πλεον εντελως οκ με ολη τη διαδικασια ισως στην αρχη να μην ημουν και εγω τοσο ετοιμη να το πω ισως δεν το ειχα αποδεχτεί ενω τωρα πια ειμαι εντελως κουλ και αυτο εισπράττω οποτε πιστευω οτι αν κι εμεις μεσα μας βασανιζόμαστε ισως να παρεξηγούμε και να ειμαστε προκατειλημμένοι .. τωρα για μακρινούς περίεργους συγγενείς ποτε δεν ασχολιόμουν δε με απασχολει καν . Παντα με απασχολούσαν μονο αυτοι που με καποιο τροπο με αφορουν 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, happiness79 said:

Κατά τη γνώμη μου έχει τεράστια σημασία ποιος ρωτάει και γιατί. Αλλο να σε ρωτήσει ένας φίλος, άλλο να σε ρωτήσει κάποιος που από μόνη σου του έχεις ήδη αναφέρει κάτι άρα είναι από ενδιαφέρον και άλλο να σε ρωτήσει το αφεντικό σου ή ο οποιοσδήποτε άσχετος από κουτσομπολίστικη διάθεση. Δεν ξέρεις σε τι φάση θα σε πετύχει, πώς θα είναι η ψυχολογία σου και πώς η κάθε ερώτηση μπορεί να σε επηρεάσει. Είναι λεπτό ζήτημα. Καθόλου κακό δεν είναι, ούτε κατά διάνοια ντροπή. Εγώ προσωπικά το λέω πάρα πολύ, αλλά μόνο σε φίλους ή γνωστούς που ξέρω ότι είναι εντάξει σαν άνθρωποι. Από εκεί και πέρα οποιεσδήποτε προσωπικές ερωτήσεις από ανθρώπους που δεν είναι στον κοντινό μου περίγυρο τις βρίσκω αδιάκριτες και με ενοχλούν. Οχι μόνο γι' αυτό το θέμα.

Εννοείται έχει σημασία ποιος ρωτάει γι αυτό είπα και στην @Angot ότι αν το αφεντικό της έχει περάσει το ίδιο, ίσως το είπε από ενδιαφέρον. Και καλά "μεταξύ μας καταλαβαινόμαστε". Τέλος πάντων, αδιάκριτοι και κακόβουλοι άνθρωποι θα υπάρχουν πάντα. Εμείς να είμαστε καλά με τον εαυτό μας και με τις επιλογές μας και ας λένε ότι θέλουν.  

Ρε κορίτσια σαν να έχω πόνους περιόδου μου φαίνεται. Μόλις εχτές πήρα το τελευταίο duphaston, υπάρχει περίπτωση να έρθει τόσο γρήγορα? 


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Και εγώ σε πολύ λίγα άτομα το έχω πει. Στους γονείς μου, στον αδερφό μου και σε μια φίλη μου. Και σκεφτόμαστε αν θα το πούμε και στους γονείς του συντρόφου μου. Η αλήθεια είναι ότι ξαλάφρωσα που το είπα στους δικούς μου και στον αδερφό μου. Είμαι πιο ελεύθερη τώρα. Πιο ανετη. Μπορω να συζητάω γι αυτό πέρα από τον σύντροφο μου. Αλλά και αυτοί είναι πολύ διακριτικοί και πολύ υποστηρικτικοι και είναι πολύ σημαντικό αυτό 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια, καλή επιτυχία σε όσες διανύουν το δύσκολο μονοπάτι της εξωσωματικής και στα κορίτσια που τα κατάφεραν όλα τα καλά εύχομαι. Συγνώμη που παρεμβαίνω, αλλά αν μπορεί κάποια κοπέλα να μου πει αν της έχει τύχει πριν την ωοληψια, να της ήρθε η περίοδος και να ακυρώθηκε ο κύκλος ή εγώ είμαι η μόνη γκαντεμοσαυρα εδώ μέσα. Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

Just now, nemesiss said:

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια, καλή επιτυχία σε όσες διανύουν το δύσκολο μονοπάτι της εξωσωματικής και στα κορίτσια που τα κατάφεραν όλα τα καλά εύχομαι. Συγνώμη που παρεμβαίνω, αλλά αν μπορεί κάποια κοπέλα να μου πει αν της έχει τύχει πριν την ωοληψια, να της ήρθε η περίοδος και να ακυρώθηκε ο κύκλος ή εγώ είμαι η μόνη γκαντεμοσαυρα εδώ μέσα. Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Καλησπέρα κοπέλα μου! Δηλαδή σου ήρθε περίοδος ξανά στα μέσα του κύκλου?


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Kallo είπε:

Και εγώ σε πολύ λίγα άτομα το έχω πει. Στους γονείς μου, στον αδερφό μου και σε μια φίλη μου. Και σκεφτόμαστε αν θα το πούμε και στους γονείς του συντρόφου μου. Η αλήθεια είναι ότι ξαλάφρωσα που το είπα στους δικούς μου και στον αδερφό μου. Είμαι πιο ελεύθερη τώρα. Πιο ανετη. Μπορω να συζητάω γι αυτό πέρα από τον σύντροφο μου. Αλλά και αυτοί είναι πολύ διακριτικοί και πολύ υποστηρικτικοι και είναι πολύ σημαντικό αυτό 

Εγω δεν ήθελα να το πω, γτ σε περίπτωση που πάει κάτι στραβά θα νιώθω άσχημα. Και θα τους στεναχωρήσω κ ολας! 

Προε το παρόν δεν έχω καθόλου αιματακι, αλλα εχω σουβλιτσες δεξιά ή αριστερά ανά διαστήματα στιγμιαίες. Δεν νομίζω ότι το είχα αυτό! Τωρα ξαπλωσα να ξεκουραστώ γτ σήμερα ολο στη γύρα ήμουν! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...