Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

Just now, kateriiina25 είπε:

Καλησπέρα κοπέλα μου! Δηλαδή σου ήρθε περίοδος ξανά στα μέσα του κύκλου?

Κάνω ενέσεις 15 μέρες, τράβηξε λίγο παραπάνω λόγω μη ανταπόκρισης και εκεί που ανταποκρίθηκα έχουν ξεκινήσει συμπτώματα περιόδου, περίπου 8-10 μέρες πριν.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 minute ago, nemesiss said:

Κάνω ενέσεις 15 μέρες, τράβηξε λίγο παραπάνω λόγω μη ανταπόκρισης και εκεί που ανταποκρίθηκα έχουν ξεκινήσει συμπτώματα περιόδου, περίπου 8-10 μέρες πριν.

Υπερηχογραφικά τι βλέπετε? Γιατί αν δεν έχει γίνει ακόμα η ωορρηξία πως θα σου έρθει η περίοδος?


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , kateriiina25 είπε:

Υπερηχογραφικά τι βλέπετε? Γιατί αν δεν έχει γίνει ακόμα η ωορρηξία πως θα σου έρθει η περίοδος?

Σωστο, εγώ ρώτησα και μου είπαν ότι μπορεί να συμβεί και αυτό, αν ο κύκλος δεν είναι καλός. Επομένως πάω για τον επόμενο μήνα 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Angot είπε:

Αχ να παραιτηθείς :P. Και αμα παραιτηθείς να μου το πεις κ μενα να παρω και γω φορά μπας και ησυχάσω! 

Βασικα ο εργοδότης σ πως λες ότι θα το πάρει;; τι τύπος είναι; εμενα πχ εινακ κουτσομπόλης, εργασιομανης. Αλλα κατευθείαν μ ειπε οτι δικαιούσαι θα το πάρεις. Μέχρι και το επίδομα γάμου μου εδώσε που δεν μου το έδινε πρίν. Δε. Ξερω τι τον έπιασε! 

Εγώ παραιτήθηκα τον Ιούνιο κ δεν το μετάνιωσα!!! Παρούσα!!

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, nemesiss said:

Σωστο, εγώ ρώτησα και μου είπαν ότι μπορεί να συμβεί και αυτό, αν ο κύκλος δεν είναι καλός. Επομένως πάω για τον επόμενο μήνα 

Εσύ σε τι φάση είσαι όμως? Είδατε ωάρια να μεγαλώνουν? Είχατε μιλήσει για ημέρα ωοληψίας? 


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, eleonora85 είπε:

Κι εμενα με ρωτουσαν για πολλα χρονια γιατι δεν εβρισκα καποιον, εναν οποιοδηποτε για να κανω παιδι. Και να μην ειμαι δυσκολη.
Τωρα με ρωτουν για το παιδι που δεν κανω μεχρι κ η γυναικα που μου καθαριζει το σπιτι. Ο επομενος που θα με ρωτησει θα παρει αγενη απαντηση, εξισου αγενη με την ερωτηση του... Το εχω δηλωσει στη μανα μου κ τρεμει μηπως ειναι καποιος απ το σοι μας χαχαχα
Θεωρω οτι δεν πρεπει να νιωθουμε αμηχανα σε τετοιες ερωτησεις αλλα να προκαλουμε αμηχανια σε οσους ρωτουν

Ισχύει!!! Εγώ στην αρχή στενσψωριομουν...όταν έδωσα την πρώτη αγενή απάντηση μου άρεσε!!!

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Malntalia είπε:

Εγώ παραιτήθηκα τον Ιούνιο κ δεν το μετάνιωσα!!! Παρούσα!!

Εγω κανω υπομονή γτ θα φέρει κοπέλα τον Ιούνιο οπότε θα χαλαρώσω. Αλλα αμα δω ότι δεν την παλεύω θα τα παρατήσω! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@happiness79 μου ειπε η @kateriiina25 για την εγκυμοσυνη σου γιατι δε μπαινω τωρα τελευταια κ χαρηκα πολυ!Μπηκα για σενα για να διαβασω την ιστορια σου!

Ευχομαι μια καλη εγκυμοσυνη κοριτσι μου!Εχεις κανει τον 1ο υπερηχο;

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Ναι είδαμε ωοθυλάκια να μεγαλώνουν και την Δευτέρα θα κάναμε την ωοληψια, αλλά λόγω ότι το τραβήξαμε παραπάνω το πρωτόκολλο η έμβρυομεταφορά θα γινόταν τον επομενο κυκλο. Τι να πω δεν ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, nemesiss said:

Ναι είδαμε ωοθυλάκια να μεγαλώνουν και την Δευτέρα θα κάναμε την ωοληψια, αλλά λόγω ότι το τραβήξαμε παραπάνω το πρωτόκολλο η έμβρυομεταφορά θα γινόταν τον επομενο κυκλο. Τι να πω δεν ξέρω.

Άρα γιατί να στην ακυρώσουν? Μήπως οι πόνοι που έχεις είναι πόνοι ωορρηξίας? Σου είπε ο γιατρός ότι θα ακυρωθεί? 


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 23 λεπτά , Angot είπε:

Εγω δεν ήθελα να το πω, γτ σε περίπτωση που πάει κάτι στραβά θα νιώθω άσχημα. Και θα τους στεναχωρήσω κ ολας! 

Προε το παρόν δεν έχω καθόλου αιματακι, αλλα εχω σουβλιτσες δεξιά ή αριστερά ανά διαστήματα στιγμιαίες. Δεν νομίζω ότι το είχα αυτό! Τωρα ξαπλωσα να ξεκουραστώ γτ σήμερα ολο στη γύρα ήμουν! 

Και εγώ το σκέφτομαι αυτό. Γενικά δεν τους τα λέω όλα γιατί δεν θέλω να αγχωνονται. Ελπιζω να πάνε όλα καλά. Γενικά είμαι πολύ θετική. Δεν τους τα λέω όλα μονο όσα πρέπει να  ξέρουν. Καλά κάνεις κορίτσι μου. Ξάπλωσε και ξεκούρασου. Δεν θα ειναι τίποτα. Απλα ξεκούραση χρειάζεσαι 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Άρα γιατί να στην ακυρώσουν? Μήπως οι πόνοι που έχεις είναι πόνοι ωορρηξίας? Σου είπε ο γιατρός ότι θα ακυρωθεί? 

Η αλήθεια είναι ότι έχω πονοκεφαλο λίγους κοιλιακούς πόνους και πολύ λίγο καφέ αίμα. Μου είπαν αν θέλω να το ρισκάρω και να πάω την Δευτέρα να κάνω πρώτα υπέρηχο, αλλιώς μου είπαν μην χαλάς τα χρήματα σου για τα έξτρα φάρμακα.

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Angot είπε:

Η κοπέλα που καθαρίζει στο γραφείο μας είπε ότι είναι 2 μηνών έγκυος. Και σηκώνει χαλιά, σφουγγαριζει σπρώχνει καναπέδες! Και μεις πάμε σαν κλωσσες! Αχχαχαχα

Αυτό πάλι που το βάζεις; Πώς το κάνουν μου λες; Τις χαίρομαι όμως!!!


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, nemesiss said:

Η αλήθεια είναι ότι έχω πονοκεφαλο λίγους κοιλιακούς πόνους και πολύ λίγο καφέ αίμα. Μου είπαν αν θέλω να το ρισκάρω και να πάω την Δευτέρα να κάνω πρώτα υπέρηχο, αλλιώς μου είπαν μην χαλάς τα χρήματα σου για τα έξτρα φάρμακα.

Δεν έχει τύχει να ξανά διαβάσω κάτι αντίστοιχο. Δηλαδή να σου έρθει περίοδος όσο παίρνεις τις ορμόνες διέγερσης. Πάντως τώρα μόνο η ovitrelle σου έχει μείνει και αν στην γράψουν είναι 10€. Σε σχέση με τα υπόλοιπα που έχεις ξοδέψει στις ορμόνες, είναι πολύ μικρό το κακό. Μήπως να το ρισκάρεις? Δεν ξέρω κιόλας 

Τι φάρμακα πήρες αλήθεια και πόσες μονάδες?


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...