Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, winspert είπε:

Κοπελα μου καλημερα...Που βρηκες το ιντραλιπιντ; Ρωτησα σε φαρμακειο και μου ειπαν πως το εχουν σταματησει ...

Των Ποσο ψαχνεις ;20 % 30%; Εχουν καποια φαρμακεια σιγουρα πχ στον βασίλειου Αρη πανορμου.Ειχα κανει κ εγώ λογω κ καλα των υψηλών νκ μου-(αρνητικη πηρα) η αιματολογος μου ειπε οτι μονο ψυχολογικα βοηθαει..

πρίν από 26 λεπτά , Evi15 είπε:

Καλημέρα κορίτσια .. είχα γράψει κ χθες .. 

Για να σας θυμίσω λίγο έχω κάνει σπερματεχυνση κ χθες αδιαθέτησα κ είχα το μαύρο μου το χαλί ψυχολογικά κ έλεγα ποσό άχρηστη νιώθω κ αλλά τέτοια .. Λοιπόν …. 
ο συναγερμός ίσως ήταν λάθος !!! Ξεκίνησα με λίγα καφέ όταν πήγα τουαλέτα κ από κει κ πέρα όλη μέρα ήμουν καθαρή .. τα ίδια κ σήμερα το πρωί .. στην τουαλέτα είχα καφέ κ μετα πάλι καθαρή .. σήμερα έχουν περάσει 15 μέρες απ τη σπερματεχυνση .. τι στο καλό συμβαίνει ;; Θα έρθει κανονικά η θα με παιδεύει έτσι ;;; Τον γιατρό θα τον πάρω λίγο αργότερα ένα τηλ !!! Επίσης δεν έκανα τεστ γιατί φοβάμαι πολύ το αποτέλεσμα .. 

Οτι ναναι μπορει να συμβαινει! Πηγαινε για χοριακη! !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

11 ώρες πρίν, marina_86 είπε:

Καλησπέρα! Λυπάμαι πολύ για τα συνεχομενα αρνητικά. Επειδή, είμαι σε παρόμοια θέση - ίσως και σε ακόμα πιο δυσκολη... θα ήθελα -αν μπορώ- να βοηθήσω. Έχω κάνει 4 ετ: δύο με δικά μου ωάρια και δύο με δωρεά. Είχα μία βιοχημική με τη 2η δική μου. Έκτοτε μηδέν. Λέω ότι είμαι σε ακόμα πιο δυσκολη δεδομένου ότι είμαι με δωρεά, οπότε κ οι βλαστοκυστες ήταν όλες ΑΑ. Οπότε, θα σου πω μετά από πολλούς γιατρούς κ συζητήσεις με κοπέλες κι εδώ στο φόρουμ, πού κατέληξα εγώ. Δεν εννοώ σε καμία περίπτωση ότι αυτά που θα κάνω εγώ πρέπει να τα κάνουν όλες ή είναι τα σωστά. Να μην παρεξηγηθω! Είναι δικές μου αποφάσεις κ οδηγίες των δικών μου γιατρών. 

1. ΕΡΑ τεστ: αυτό μάλλον θα εννοείς γιατί γίνεται στην Ισπανία. Δείχνει το παράθυρο εμφύτευσης. Τις μέρες δηλαδή που πρέπει να παίρνεις προγεστερόνη. Κάποιες γυναίκες, όχι πολλές, έχουν μετατοπισμενο παράθυρο κ το προτείνουν συνήθως μετά από αποτυχίες εμφύτευσης με καλά έμβρυα. Είναι λίγο ακριβό, γύρω στα 750€ κ γίνεται με προετοιμασία εμβρυομεταφοράς (σικλακουρ, προγεστερόνη)

2. Endometriome: Είναι μορφή βιοψίας ενδομητρίου. Η απλή βιοψία που κάνουν στις υστεροσκοπησεις δεν δείχνει αναλυτικά τα μικρόβια και τους γαλακτοβακιλλους (γενικά δηλαδή τη χλωρίδα του ενδομητρίου). Η ανάλυση γίνεται με τη μοριακή μέθοδο NGS. Η Τσεκούρα δεν ήταν μεγάλη φαν γιατί η μέθοδος μπορεί να εντοπίσει κ υπολείμματα παλιών μικροβίων. Ωστόσο, εγώ θα την κάνω για να ξέρω ακριβώς τι έχω και να πάρω την κατάλληλη αγωγή. 

3. Υστεροσκοπηση μαζί με Λαπαροσκόπηση: Εγώ θα ξανακάνω υστεροσκοπηση (όλα αυτά θα γίνουν την ίδια μέρα). Μαζί θα κάνω κ λαπαροσκοπηση. Δεν έχω δείγματα ενδομητριωσης, αλλά πήραμε την απόφαση να κάνουμε συνολικό έλεγχο, οπότε θα το πιω κι αυτό το ποτήρι!...  

4. Αν δεν κάνεις λαπαροσκοπηση κ αν έχεις καιρό να ελέγξεις σάλπιγγες, θα πρέπει να κάνεις έστω μια σαλπιγγογραφια. Εκτός αν έχεις πρόσφατη.  

5. Αιματολογος: Αν ήμουν Αθήνα, θα πήγαινα σίγουρα στο τμήμα του Έλενα που προτείνει η @Troia . Για όλους αυτούς τους λόγους που ανέφερε... Ωστόσο, θα πρέπει να πας σε κάποιον οπωσδήποτε και να σου πει τι χρειάζεσαι κ αν το χρειάζεσαι. Πχ. Δεν χρειάζονται όλες κορτιζόνη. Κτλ...

6. Ενδοκρινολόγος: Φαντάζομαι τις ορμόνες σου τις έχεις ελέγξει. Θα πρέπει να τις έχεις κατά νου και να δεις οπωσδήποτε θυροειδή (τα φάρμακα ανεβάζουν τον θυροειδή ακόμα κ στις γυναίκες που δεν έχουν) και προλακτίνη. Επίσης, κάτι που θα δει κ ο αιματολογος είναι οι βιταμίνες σου. D3 κ B12 απαραίτητες. Θα σου πρότεινα να δεις κ άλλα συμπληρώματα που βοηθούν. Η @Troia επίσης προτείνει ένα πολύ ωραίο κ βοηθητικό βιβλίο σχετικά με τροφές κ συμπληρώματα που βοηθούν.

7. Προεμφυτευτικος έλεγχος εμβρύων: Αυτό εγώ δεν θα το κάνω γιατί η δοτρια ήταν 20 χρονών... Αλλά σίγουρα εσένα θα σε βοηθούσε. Αυτό μάλλον θα εννοούσε ο γιατρός σου ότι γίνεται τη μέρα της εμβρυομεταφοράς. Αποκλείεται να εννοούσε τη βιοψία ενδομητρίου. Για αν γίνει ο έλεγχος πρέπει να ξεπαγωσουν τα έμβρυα απ' ότι ξέρω.

8. Ορος Intralipid - Κόλλα εμβρύου - scratching: Αυτά είναι τα εναλλακτικά. Αυτά που μπορεί να βοηθήσουν, μπορεί κ όχι... Κακό δεν κάνουν πάντως. Ο όρος intralipid είναι ουσιαστικά ένα μείγμα πρωτεϊνών κ βιταμινών κ βοηθάει κυρίως τις γυναίκες με ανεβασμένα τα ΝΚ κύτταρα. Εγώ το έκανα στην τελευταία ετ αλλά δυστυχώς δεν με βοήθησε. Η κόλλα εμβρύου είναι έγχυση υαλουρονικου στη μήτρα τη μέρα της ετ . Αυτό μπορεί να το έκανες αν κατάλαβα καλά. Τέλος, το γνωστό σε όλες... scratching. Επίσης, το έκανες αν θυμάμαι καλά.

Όσον αφορά στους χρόνους, οι έλεγχοι παίρνουν χρόνο πράγματι. Αλλά είναι καλύτερα να πηγαίνεις αργά για να φτάσεις σίγουρα. Και το ΕΡΑ τεστ κ το endometriome θέλουν κάνα δίμηνο όπως είπες, ειδικά αν χρειαστείς κ αγωγή. Αν, επίσης, βρεθεί κάτι αιματολογικά - ορμονικά θα πρέπει επίσης να δώσεις λίγο χρόνο στην αγωγή για να τα φτιάξεις.

Συγγνώμη για το σεντόνι αλλά όταν διάβασα το μήνυμα σου, μου ήρθε μια μαχαίρια στην καρδιά! Ελπίζω να πάνε όλα καλά! Εν τω μεταξύ έχεις ακόμα 6 βλαστοκυστες;;; Μα τι είσαι εσύ;;; Ποσά ωάρια έβγαλες;;; Μπράβο!!!❤️

Πολύ αναλυτική η λίστα σου!

Να αναφέρω πάντως ότι η Τσεκούρα ήταν κατά του ορού Intralipid και έλεγε ότι παρεμβαίνει στο ανοσοποιητικό μας. Επίσης, επειδή κι εμένα μου είχε βρει αυξημένα ΝΚ, μου είχε πει ότι δεν ήταν πεπεισμένη ότι αποτελούν αιτία αποβολών. Στο Έλενα πάντως είχαν κάποια συνεργασία με το παν. Θεσσαλίας και είχαν ανακαλύψει κάποια διατροφή για να ρίχνουν τα ΝΚ. Επίσης για το scratching Οι απόψεις διίστανται. Με τον πατέρα του εξωσωματιστή μου που έτυχε να το συζητήσω, κι είναι επίσης ο ίδιος ένας από τους παλιούς εξωσωματιστές στην Ελλάδα, μου είπε ότι μπορεί να κάνει και κακό στη μήτρα. Δεν μου το ανέλυσε περαιτέρω βέβαια...

Εγώ θα ήθελα επίσης να προσθέσω ότι σημαντική είναι και η χλωρίδα της μήτρας. Δεν ξέρω αν το endometriome βγάζει και το ποσοστό γαλακτοβάκιλλων...

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημερα! Επειδή σημερα ξεκινάω utrogestan και cyclacur, πρεπει να τα παίρνω με διαφορά από το Τ4 ή μπορώ και μαζί; Το utro ενδοκολπικα πρεπει να ειμαι ξάπλα ενώ στο Τ4 πρεπει να έχω σηκωθεί. Μήπως να παίρνω πρώτα το utro και μετα απο μισή ωρα το Τ4; Εσεις πώς το κάνετε;

  • Μου αρέσει 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Nephele78 είπε:

Των Ποσο ψαχνεις ;20 % 30%; Εχουν καποια φαρμακεια σιγουρα πχ στον βασίλειου Αρη πανορμου.Ειχα κανει κ εγώ λογω κ καλα των υψηλών νκ μου-(αρνητικη πηρα) η αιματολογος μου ειπε οτι μονο ψυχολογικα βοηθαει..

Εμένα η Τσεκούρα μου είχε πει ότι μπορεί να κάνει και κακό...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Nephele78 είπε:

Των Ποσο ψαχνεις ;20 % 30%; Εχουν καποια φαρμακεια σιγουρα πχ στον βασίλειου Αρη πανορμου.Ειχα κανει κ εγώ λογω κ καλα των υψηλών νκ μου-(αρνητικη πηρα) η αιματολογος μου ειπε οτι μονο ψυχολογικα βοηθαει..

Οτι ναναι μπορει να συμβαινει! Πηγαινε για χοριακη! !

Στη χοριακη πρέπει να είσαι νηστική ; Επίσης παίζει ρόλο η ώρα ;; Πρωί η απόγευμα ;; Δεν έχω ξανά κάνει .. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

9 minutes ago, Evi15 said:

Στη χοριακη πρέπει να είσαι νηστική ; Επίσης παίζει ρόλο η ώρα ;; Πρωί η απόγευμα ;; Δεν έχω ξανά κάνει .. 

Οχι δν παίζει ρόλο. Οποτε θες κανεις. Καλύτερα πρωί για να εχεις τα αποτελέσματα την ιδια μερα 

  • Ευχαριστώ 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, happiness79 είπε:

Πόσο σ' ευχαριστώ για το μήνυμά σου!!! Είναι πολύ βοηθητικό! 

Ναι, αυτό κατάλαβα κι εγώ ότι είπε ο γιατρός να κάνουμε, το ΕΡΑ test σίγουρα και το endometriome. 

Υστεροσκόπηση έχω κάνει στο scratching που κάναμε στην προηγούμενη εμβρυομεταφορά (με λαπαροσκόπηση νομίζω όχι όμως) και ήταν μια χαρά. Το ίδιο και η σαλπιγγογραφία.

Με αιματολόγο έκλεισα ραντεβού στον Αναγνώστου που πρότειναν κάποια κορίτσια, αλλά σκέφτομαι μήπως πάω και στο Έλενα, θα δω ανάλογα με τις ημερομηνίες. 

Ενδοκρινολόγο έχω και παίρνω το Τ4 των 50, γιατί έχω τάση για υπό, που κανονικά δε θα μου έδινε τίποτα, αλλά το παίρνω επειδή είμαι σε διαδικασίες για παιδί.

Προεμφυτευτικό θα κάνουμε τώρα.

Itralipid έκανα και αυτή τη φορά και την προηγούμενη. Την κόλλα δε την έχω πάρει γιατί ο γιατρός μου δε συμφωνεί, αλλά έκανα μία άλλη ένεση που τώρα δε θυμάμαι να εξηγήσω τι ακριβώς κάνει, σχετίζεται με τα ΝΚ κύτταρα και όχι μόνο.

Βιταμίνες D3 και B12 παίρνω εδώ και χρόνια. Συμπληρώματα για τη γονιμότητα έπαιρνα για μήνες που έκανα ωοληψίες αλλά τώρα τα έχω σταματήσει.

Όλα αυτά τα έμβρυα τα μαζέψαμε με πολύ κόπο. Κυριολεκτικά ήμουν κάθε μήνα για ωοληψία, μόνο στις αργίες έλειπα, με ξέρει όλο το προσωπικό στο Ιασώ απ' έξω και ανακατωτά, στο τέλος θα δίνω εγώ τις οδηγίες στις κοπέλες που ξεκινάνε!! 

Καταλαβαίνω ότι έχεις τραβήξει μακρύ και δύσκολο δρόμο μέχρι τώρα και ειλικρινά σου εύχομαι μέσα απ' την καρδιά μου να αποκτήσεις ένα ή και περισσότερα γερά παιδιά σύντομα! Να είσαι καλά κοπέλα μου! 

Άλλο πράγμα ο Αναγνώστου, άλλο το Έλενα. Το Έλενα είναι τμ. αποβολών, κάνουν πολύ πιο πλήρη έλεγχο, τον οποίο χρειάζεσαι σίγουρα μετά από τόσες αποτυχίες (συγγνώμη, δε διάβασα ακριβώς την ιστορία σου). Συμπτωματικά η επικεφαλής είναι και αιματολόγος, οπότε έχεις 2 σε 1 και μάλιστα δωρεάν. Και θα σε στείλει εκείνη σε άλλες ειδικότητες αν χρειάζεται εντός του νοσοκομείου κι επίσης δωρεάν. Και με τόσα λεφτά που δίνουμε δεξιά, αριστερά, κι αυτό σημαντικό είναι, ωστόσο εγώ από την εμπειρία μου και απ' όσα έχω ακούσει από άλλες κοπέλες, εμπιστεύομαι τους γιατρούς που μας παραπέμπουν από εκεί. Θα πας και θα καταλάβεις για τι πράγμα εννοώ...Ραντεβού υπήρχαν μέχρι χθες, αλλά μάλλον έκανα διαφήμιση και στα 2 φόρουμ και αυτή τη στιγμή δεν υπάρχει τίποτα. Να ψάχνεις όμως συνέχεια για ακύρωση και να έχεις το νου σου κι εδώ, γιατί συχνά κοπέλες που έκλεισαν ραντεβού το οποίο δεν χρειάζονται, το ανακοινώνουν εδώ.

8 ώρες πρίν, happiness79 είπε:

Itralipid έκανα και αυτή τη φορά και την προηγούμενη. Την κόλλα δε την έχω πάρει γιατί ο γιατρός μου δε συμφωνεί, αλλά έκανα μία άλλη ένεση που τώρα δε θυμάμαι να εξηγήσω τι ακριβώς κάνει, σχετίζεται με τα ΝΚ κύτταρα και όχι μόνο.

Πες μου ότι έκανες τα αντιπατρικά εμβόλια...

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Troia είπε:

Πολύ αναλυτική η λίστα σου!

Να αναφέρω πάντως ότι η Τσεκούρα ήταν κατά του ορού Intralipid και έλεγε ότι παρεμβαίνει στο ανοσοποιητικό μας. Επίσης, επειδή κι εμένα μου είχε βρει αυξημένα ΝΚ, μου είχε πει ότι δεν ήταν πεπεισμένη ότι αποτελούν αιτία αποβολών. Στο Έλενα πάντως είχαν κάποια συνεργασία με το παν. Θεσσαλίας και είχαν ανακαλύψει κάποια διατροφή για να ρίχνουν τα ΝΚ. Επίσης για το scratching Οι απόψεις διίστανται. Με τον πατέρα του εξωσωματιστή μου που έτυχε να το συζητήσω, κι είναι επίσης ο ίδιος ένας από τους παλιούς εξωσωματιστές στην Ελλάδα, μου είπε ότι μπορεί να κάνει και κακό στη μήτρα. Δεν μου το ανέλυσε περαιτέρω βέβαια...

Εγώ θα ήθελα επίσης να προσθέσω ότι σημαντική είναι και η χλωρίδα της μήτρας. Δεν ξέρω αν το endometriome βγάζει και το ποσοστό γαλακτοβάκιλλων...

Ναι, ναι το βγάζει! Εντοπίζει συγκεκριμένα μικρόβια και δείχνει κ το ποσοστό των γαλακτοβακιλλων.

Επίσης να προσθέσω ότι το endometriome είναι το ελληνικό μοριακό τεστ ενδομητρίου (ngs). Είναι το ίδιο με το Emma & Alice που είναι τα ισπανικά. Αν κάποια κοπέλα κάνει το ΕΡΑ τεστ θα της έρθει πιο οικονομικό αν το συνδυάσει με το Emma Alice από το να το συνδυάσει με το endometriome. Ωστόσο, εγώ θα το συνδυάσω με το endometriome γιατί ΑΝ χρειαστεί επανάληψη (για να δούμε πχ αν έφυγαν τα μικρόβια ή αν αυξήθηκαν οι γαλακτοβακιλλοι) είναι πιο εύκολο να σταλεί στην Αθήνα από τη Μαδρίτη... Επίσης, είναι πιο εύκολη η επικοινωνία αν ο γιατρός χρειαστεί κάποια διευκρίνιση. Αλλά σαν μέθοδος είναι η ίδια.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , Evi15 είπε:

Έχω όμως κ κάποια πονάκια περιόδου .. επίσης παίρνω κ utrogestan μήπως καθυστερούν την περίοδο αυτά ;;; 

Και εγω έπαιρνα.. Υπομονή μια ημέρα και θα δεις τα αποτελέσματα!!! Εύχομαι να είναι θετικοτατααααα

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, winspert είπε:

Κοπελα μου καλημερα...Που βρηκες το ιντραλιπιντ; Ρωτησα σε φαρμακειο και μου ειπαν πως το εχουν σταματησει ...

Δεν το βρήκα εγώ, μου το χορήγησαν στο κέντρο. 

πρίν από 49 λεπτά , Troia είπε:

Άλλο πράγμα ο Αναγνώστου, άλλο το Έλενα. Το Έλενα είναι τμ. αποβολών, κάνουν πολύ πιο πλήρη έλεγχο, τον οποίο χρειάζεσαι σίγουρα μετά από τόσες αποτυχίες (συγγνώμη, δε διάβασα ακριβώς την ιστορία σου). Συμπτωματικά η επικεφαλής είναι και αιματολόγος, οπότε έχεις 2 σε 1 και μάλιστα δωρεάν. Και θα σε στείλει εκείνη σε άλλες ειδικότητες αν χρειάζεται εντός του νοσοκομείου κι επίσης δωρεάν. Και με τόσα λεφτά που δίνουμε δεξιά, αριστερά, κι αυτό σημαντικό είναι, ωστόσο εγώ από την εμπειρία μου και απ' όσα έχω ακούσει από άλλες κοπέλες, εμπιστεύομαι τους γιατρούς που μας παραπέμπουν από εκεί. Θα πας και θα καταλάβεις για τι πράγμα εννοώ...Ραντεβού υπήρχαν μέχρι χθες, αλλά μάλλον έκανα διαφήμιση και στα 2 φόρουμ και αυτή τη στιγμή δεν υπάρχει τίποτα. Να ψάχνεις όμως συνέχεια για ακύρωση και να έχεις το νου σου κι εδώ, γιατί συχνά κοπέλες που έκλεισαν ραντεβού το οποίο δεν χρειάζονται, το ανακοινώνουν εδώ.

Πες μου ότι έκανες τα αντιπατρικά εμβόλια...

Ναι, ύστερα από ένα σωρό τηλέφωνα που προσπαθούσα να κλείσω ραντεβού στο Έλενα στο σωστό τμήμα, τελικά δεν έχουν ραντεβού... Θα προσπαθήσω πάλι. Σ' ευχαριστώ πολύ. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 19 λεπτά , happiness79 είπε:

Ναι, ύστερα από ένα σωρό τηλέφωνα που προσπαθούσα να κλείσω ραντεβού στο Έλενα στο σωστό τμήμα, τελικά δεν έχουν ραντεβού... Θα προσπαθήσω πάλι. Σ' ευχαριστώ πολύ. 

Μπορείς να μπαίνεις στο 1535.gr ανά τακτά χρονικά διαστήματα να βλέπεις αν υπάρχει κάποια ακύρωση.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Troia είπε:

Μπορείς να μπαίνεις στο 1535.gr ανά τακτά χρονικά διαστήματα να βλέπεις αν υπάρχει κάποια ακύρωση.

Απλά αναρωτιέμαι, ο Αναγνώστου δε θα μου κάνει πλήρη έλεγχο όπως κάνουν στο Έλενα? Δεν θα τσεκάρει πχ και ανοσολογικούς παράγοντες? Μόνο για θρομβοφιλία θα δει? 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kateriiina25 said:

Κορίτσια καλημερα! Επειδή σημερα ξεκινάω utrogestan και cyclacur, πρεπει να τα παίρνω με διαφορά από το Τ4 ή μπορώ και μαζί; Το utro ενδοκολπικα πρεπει να ειμαι ξάπλα ενώ στο Τ4 πρεπει να έχω σηκωθεί. Μήπως να παίρνω πρώτα το utro και μετα απο μισή ωρα το Τ4; Εσεις πώς το κάνετε;

Επειδή παίρνω ακριβώς τα ίδια , το χάπι του θυρεοειδή να το παίρνεις πάντα μόνο του και πρώτο  για να δρα καλύτερα και μετά από μισή ώρα παίρνω τα αλλά 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , happiness79 είπε:

Απλά αναρωτιέμαι, ο Αναγνώστου δε θα μου κάνει πλήρη έλεγχο όπως κάνουν στο Έλενα? Δεν θα τσεκάρει πχ και ανοσολογικούς παράγοντες? Μόνο για θρομβοφιλία θα δει? 

Το πιο πιθανό να μην καταλάβει καν για ποιο λόγο πήγες...Ανοσολογικό έλεγχο δε νομίζω να σου κάνει. Ας μας πουν και οι κοπέλες που έχουν εμπειρία και από τους 2.

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...