Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

 

Κορίτσια καλησπέρα! Χρειάζομαι πάρα πολύ τη γνώμη σας σχετικά με την επιλογή κέντρου εξωσωματικής. Ο άνδρας μου διαγνώστηκε με Αζωοσπερμία. Δόξα το θεό εμείς δε χάσαμε πολύ χρόνο, βρήκαμε τον γιατρό μας χάρη στην αγαπημένη μου @Kiddo, ο οποίος μας βοήθησε πολύ, και πρόσφατα, μετά από 3 μήνες θεραπείας, βρεθήκανε 120 χιλιάδες σπερματοζωάρια σε δείγμα. Τώρα πήραμε απόφαση να καταψύξουμε αυτά που έχουμε και να μπούμε στη διαδικασία εξωσωματικής. 

Εγώ σκέφτομαι μεταξύ κυρίου  Μαστρομηνά και κυρίας Κοντογιάννη. Αν έχετε εσείς αρνητική ή θετική εμπειρία, γράψτε μου παρακαλώ! 

Αν μπορώ εγώ να βοηθήσω σε κάποια κοπέλα, πολύ ευχαρίστως.

Προσθήκη στην δημοσίευση
 
  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 9 λεπτά , Καντι είπε:

Επειδη τα εκανα ολα αυτα με μια διαφοροποίηση οτι τα δείγματα βιοψίας τα έστελνα στον Νικα και όχι Ισπανια το επιπλεον ηταν ενας χρόνος εγχυσεις αντιβίωσης.

Φαντάζομαι εξαρτάται και από την έκταση της φλεγμονής ή την ιατρική αντιμετώπιση. Εγώ με τις εγχύσεις έχω ένα φόβο, οπότε δεν ξέρω αν θα κάνω τόσες πολλές. Αν μου πει βέβαια για εγχύσεις... Σε κάθε περίπτωση... ΕΝΑΣ ΧΡΟΝΟΣ;;;; πωωωω με έστειλες τώρα!!!! Χαχαχαχα

πρίν από 9 λεπτά , Καντι είπε:

Επειδη τα εκανα ολα αυτα με μια διαφοροποίηση οτι τα δείγματα βιοψίας τα έστελνα στον Νικα και όχι Ισπανια το επιπλεον ηταν ενας χρόνος εγχυσεις αντιβίωσης.

Φαντάζομαι εξαρτάται και από την έκταση της φλεγμονής ή την ιατρική αντιμετώπιση. Εγώ με τις εγχύσεις έχω ένα φόβο, οπότε δεν ξέρω αν θα κάνω τόσες πολλές. Αν μου πει βέβαια για εγχύσεις... Σε κάθε περίπτωση... ΕΝΑΣ ΧΡΟΝΟΣ;;;; πωωωω με έστειλες τώρα!!!! Χαχαχαχα

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kateriiina25 said:

Ναι αλλά το ενδοκολπικό utro θέλει μισή ώρα να είσαι ξάπλα. Έτσι μου είπαν

Δεν μου έχουν πει κάτι τέτοιο εμένα.

Εγώ παίρνω(βάζω) ένα το πρωι πριν πάω για δουλειά, ένα μεσημέρι (η δουλειά είναι γραφείου, δεν ξαπλώνω αλλα δεν κάνω και βόλτες), μετά το απόγευμα που κάθομαι καναπέ, και ένα βράδυ πριν την πέσα.

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια.. δυστυχως επιβεβαιώθηκε ο άδειος σάκος.. τωρα αναμενω οδηγιες απο το γιατρο γιατι ελπίζει κ αυτος οτι θα αποβάλλω φυσικα και θα θελαμε να αποφύγουμε την αποξεση..αμεσως μετα λογικα θα προχωρησω με αυτα που εχω στην καταψυξη και ας  ελπίζουμε  οτι θα φανώ τυχερη την επομενη..

  • Λυπημένη/-ος 23
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , ksvolimi είπε:

Καλησπερα κοριτσια.. δυστυχως επιβεβαιώθηκε ο άδειος σάκος.. τωρα αναμενω οδηγιες απο το γιατρο γιατι ελπίζει κ αυτος οτι θα αποβάλλω φυσικα και θα θελαμε να αποφύγουμε την αποξεση..αμεσως μετα λογικα θα προχωρησω με αυτα που εχω στην καταψυξη και ας  ελπίζουμε  οτι θα φανώ τυχερη την επομενη..

Την επόμενη φορά θα πάνε όλα καλά!

  • Μου αρέσει 2

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 9 λεπτά , νικηαντωνια81 είπε:

Την επόμενη φορά θα πάνε όλα καλά!

Μακαρι καπου 5-6  φορες το λεω αυτο χαχαχα! Παντως ο γιατρος ηταν πιο στεναχωρημενος απο εμενα του λεω γιατρέ αν  το αφησω να με επηρεάσει τελειωσαμε.. προχωραμε κ ελπίζουμε τυχη ειναι πλεον.. ολα ελεγμένα εμφυτευσεις εχω το θεμα ειναι να ναι ενα έμβρυο καλο.. 41 πλεον καλες τιμες εχω κ καλες καταβολές για την ηλικια μ όμως δε παύει να ναι ο λογος που ψαχνουμε τοσο πολυ αυτο το ενα κ καλο.. σε ευχαριστω κ ευχομαι κ εσυ να ξεκινησεις και να πανε ολα καλα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , ksvolimi είπε:

Μακαρι καπου 5-6  φορες το λεω αυτο χαχαχα! Παντως ο γιατρος ηταν πιο στεναχωρημενος απο εμενα του λεω γιατρέ αν  το αφησω να με επηρεάσει τελειωσαμε.. προχωραμε κ ελπίζουμε τυχη ειναι πλεον.. ολα ελεγμένα εμφυτευσεις εχω το θεμα ειναι να ναι ενα έμβρυο καλο.. 41 πλεον καλες τιμες εχω κ καλες καταβολές για την ηλικια μ όμως δε παύει να ναι ο λογος που ψαχνουμε τοσο πολυ αυτο το ενα κ καλο.. σε ευχαριστω κ ευχομαι κ εσυ να ξεκινησεις και να πανε ολα καλα!

Ααααααααααχχχχχ είσαι πολυ τυχερή στην ατυχία σου γιατί εχεις καλες καταβολές. Πολυυυυυυυυ σημαντικό!!!!!


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , νικηαντωνια81 είπε:

Ααααααααααχχχχχ είσαι πολυ τυχερή στην ατυχία σου γιατί εχεις καλες καταβολές. Πολυυυυυυυυ σημαντικό!!!!!

Ναι μωρε υπομονη Να χουμε κ λεφτα ομως που εχουμε φτασει το 200€ να το θεωρούμε τιποτα σε σχεση με αυτα που δινουμε..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , marina_86 είπε:

Φαντάζομαι εξαρτάται και από την έκταση της φλεγμονής ή την ιατρική αντιμετώπιση. Εγώ με τις εγχύσεις έχω ένα φόβο, οπότε δεν ξέρω αν θα κάνω τόσες πολλές. Αν μου πει βέβαια για εγχύσεις... Σε κάθε περίπτωση... ΕΝΑΣ ΧΡΟΝΟΣ;;;; πωωωω με έστειλες τώρα!!!! Χαχαχαχα

Φαντάζομαι εξαρτάται και από την έκταση της φλεγμονής ή την ιατρική αντιμετώπιση. Εγώ με τις εγχύσεις έχω ένα φόβο, οπότε δεν ξέρω αν θα κάνω τόσες πολλές. Αν μου πει βέβαια για εγχύσεις... Σε κάθε περίπτωση... ΕΝΑΣ ΧΡΟΝΟΣ;;;; πωωωω με έστειλες τώρα!!!! Χαχαχαχα

Εκανα εγχυσεις φαντάσου απο το 2016 πάντα  διακοπτομενα , αλλα τωρα που ηταν συστηματικά δυο φορές την εβδομαδα απέδωσε. Εννοειται εξαρτάται απο τον γιατρο και την έκταση της φλεγμονής. Δεν σε παροτρύνω σε κατι τέτοιο, αλλα εμενα αυτη ηταν η ιστορία μου.

  • Λυπημένη/-ος 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , ksvolimi είπε:

Ναι μωρε υπομονη Να χουμε κ λεφτα ομως που εχουμε φτασει το 200€ να το θεωρούμε τιποτα σε σχεση με αυτα που δινουμε..

Δυστυχώς!


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 19 λεπτά , ksvolimi είπε:

Καλησπερα κοριτσια.. δυστυχως επιβεβαιώθηκε ο άδειος σάκος.. τωρα αναμενω οδηγιες απο το γιατρο γιατι ελπίζει κ αυτος οτι θα αποβάλλω φυσικα και θα θελαμε να αποφύγουμε την αποξεση..αμεσως μετα λογικα θα προχωρησω με αυτα που εχω στην καταψυξη και ας  ελπίζουμε  οτι θα φανώ τυχερη την επομενη..

Λυπάμαι πολύ, γιατι λες οτι επιβεβαιώθηκε? απο τι ειχες υποψια?
έχεις καλά δεδομένα η επομενη να ειναι η τυχερη σου

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , ksvolimi είπε:

Μακαρι καπου 5-6  φορες το λεω αυτο χαχαχα! Παντως ο γιατρος ηταν πιο στεναχωρημενος απο εμενα του λεω γιατρέ αν  το αφησω να με επηρεάσει τελειωσαμε.. προχωραμε κ ελπίζουμε τυχη ειναι πλεον.. ολα ελεγμένα εμφυτευσεις εχω το θεμα ειναι να ναι ενα έμβρυο καλο.. 41 πλεον καλες τιμες εχω κ καλες καταβολές για την ηλικια μ όμως δε παύει να ναι ο λογος που ψαχνουμε τοσο πολυ αυτο το ενα κ καλο.. σε ευχαριστω κ ευχομαι κ εσυ να ξεκινησεις και να πανε ολα καλα!

Δεν έχεις κάνει προεμφυτευτικό;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Visit a vis είπε:

Δεν έχεις κάνει προεμφυτευτικό;

Στις προηγουμενες που εκανα πηρα 5 στα 9 πισω και δεν εμφυτεύτηκε κανενα σε παλιότερο κεντρο.. οπου ωστοσο εκει δεν εμενα καν γιατι ο γιατρος εκανε πολλες αστοχίες συν οτι εκανε προεμφυτευτικο αφου τα ειχε καταψύξει και τα ξανα εβαλε μετα καταψυξη κατι που οι νέοι εμβρυολογοι μου ειπαν ως απαγορευτικό γιατι κ φυσιολογικο να ναι αν χασει τη δυναμική του δε θα προχωρησει οπως κ εγινε.. θεωρούν οτι επρεπε να γινει προεμφυτευτικος σε φρέσκο

τωρα στο ιασω μου ειπαν πως θεωρούν οτι δε χρειαζομαι πρωτον  γιατι ο προεμφυτευτικος βλεπει ενα ποσοστό μπορει να βγαλει προβλημα μετα , επειδη δεν εχω ιστορικο αποβολών και τελος ακομα κ τοτε που εκανα πηρα πανω απο το 50% υγιη θεωρεί συμφωνα με τα δεδομενα μου κ τα ωάρια που βγαζω καλα θα εχω.. Τωρα τι να σου πω.. προχωράω  με τα 3 που εχω και αν δεν θα δω..

πρίν από 15 λεπτά , silvy22 είπε:

Λυπάμαι πολύ, γιατι λες οτι επιβεβαιώθηκε? απο τι ειχες υποψια?
έχεις καλά δεδομένα η επομενη να ειναι η τυχερη σου

Δεν αυξήθηκε σωστα η 4η χοριακη ειδαμε σάκο  και Οχι εμβρυϊκά στοιχεια η καρδια σημερα θα έμπαινα στην 8η .. σε ευχαριστω και σε σενα ευχομαι να πηγαινει καλα❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , ksvolimi είπε:

Στις προηγουμενες που εκανα πηρα 5 στα 9 πισω και δεν εμφυτεύτηκε κανενα σε παλιότερο κεντρο.. οπου ωστοσο εκει δεν εμενα καν γιατι ο γιατρος εκανε πολλες αστοχίες συν οτι εκανε προεμφυτευτικο αφου τα ειχε καταψύξει και τα ξανα εβαλε μετα καταψυξη κατι που οι νέοι εμβρυολογοι μου ειπαν ως απαγορευτικό γιατι κ φυσιολογικο να ναι αν χασει τη δυναμική του δε θα προχωρησει οπως κ εγινε.. θεωρούν οτι επρεπε να γινει προεμφυτευτικος σε φρέσκο

τωρα στο ιασω μου ειπαν πως θεωρούν οτι δε χρειαζομαι πρωτον  γιατι ο προεμφυτευτικος βλεπει ενα ποσοστό μπορει να βγαλει προβλημα μετα , επειδη δεν εχω ιστορικο αποβολών και τελος ακομα κ τοτε που εκανα πηρα πανω απο το 50% υγιη θεωρεί συμφωνα με τα δεδομενα μου κ τα ωάρια που βγαζω καλα θα εχω.. Τωρα τι να σου πω.. προχωράω  με τα 3 που εχω και αν δεν θα δω..

Πολυ λυπάμαι. Όντως έπρεπε αφου στα ξεπαγωσαν να τα βάλουν την επόμενη μερα, σε μενα ετσι έκαναν. Συμφωνω οτι αν ειχες τα μισά υγιή λογικά τόσα θα εχεις και τωρα. Κι εγω δεν ξανασκέφτομαι τον προεμφυτευτικο με την ίδια λογική αν και πέρασαν δυο χρόνια απο τότε. Για οικονομικούς λόγους αποκλειστικά.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , ksvolimi είπε:

Στις προηγουμενες που εκανα πηρα 5 στα 9 πισω και δεν εμφυτεύτηκε κανενα σε παλιότερο κεντρο.. οπου ωστοσο εκει δεν εμενα καν γιατι ο γιατρος εκανε πολλες αστοχίες συν οτι εκανε προεμφυτευτικο αφου τα ειχε καταψύξει και τα ξανα εβαλε μετα καταψυξη κατι που οι νέοι εμβρυολογοι μου ειπαν ως απαγορευτικό γιατι κ φυσιολογικο να ναι αν χασει τη δυναμική του δε θα προχωρησει οπως κ εγινε.. θεωρούν οτι επρεπε να γινει προεμφυτευτικος σε φρέσκο

τωρα στο ιασω μου ειπαν πως θεωρούν οτι δε χρειαζομαι πρωτον  γιατι ο προεμφυτευτικος βλεπει ενα ποσοστό μπορει να βγαλει προβλημα μετα , επειδη δεν εχω ιστορικο αποβολών και τελος ακομα κ τοτε που εκανα πηρα πανω απο το 50% υγιη θεωρεί συμφωνα με τα δεδομενα μου κ τα ωάρια που βγαζω καλα θα εχω.. Τωρα τι να σου πω.. προχωράω  με τα 3 που εχω και αν δεν θα δω..

Δεν αυξήθηκε σωστα η 4η χοριακη ειδαμε σάκο  και Οχι εμβρυϊκά στοιχεια η καρδια σημερα θα έμπαινα στην 8η .. σε ευχαριστω και σε σενα ευχομαι να πηγαινει καλα❤️

καταλαβα, φανηκε απο τη χοριακη, υπομονή και καλή δύναμη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...