Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Blue Velvet είπε:

      Καλημέρα κορίτσια,

      Έκανα τεστ από το φαρμακείο και βγήκε αρνητικό..ξέρω ότι είναι πολύ νωρίς,την Τετάρτη έκανα εμβρυομεταφορά,όμως περίμενα έστω και λίγο αχνή γραμμουλα.Υπαρχει περίπτωση λέτε να βγει θετικό τη Δευτέρα που θα ξανακάνω?

      @Angot Έπρεπε να σε ακούσω και να μην κάνω σήμερα,αλλά δεν κρατήθηκα η τρελή ☹️

      Τέσσερις ημέρες μετά τεστ?? πολλή βιασύνη μάνα μου! Τρίτη κι αν..

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 12 λεπτά , Pepi123 είπε:

Πως το αντιμετωπιζεις?περνεις καποια θεραπεια?

Μόνο κορτιζόνη στην παρούσα φάση δν μπορώ να παρω τίποτα άλλο όπως και στην εγκυμοσυνη που έπαιρνα μέχρι τον 8ο μήνα. Δυστυχώς με τους πόνους, με τις εξάρσεις δν γίνεται κάτι άλλο. Εσυ σε τι φάση είσαι τώρα; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Marina21 είπε:

Μόνο κορτιζόνη στην παρούσα φάση δν μπορώ να παρω τίποτα άλλο όπως και στην εγκυμοσυνη που έπαιρνα μέχρι τον 8ο μήνα. Δυστυχώς με τους πόνους, με τις εξάρσεις δν γίνεται κάτι άλλο. Εσυ σε τι φάση είσαι τώρα; 

Αρα εχεις ενα παιδακι τωρα,εγω κανω θεραπεια με plaqeunil κορτιζονη κ κυκλοσπορινη κ περιμενω το οκ απο ρευματολογο γισ να κσνω προσπαθεια

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

Αν αποψύξουν τελευταία στιγμή το 3ο, τότε δεν θα είναι 5ης μέρας. Γίνεται 3ης μέρας να μεταφερθεί την 5η;

Μου είπαν θα με καλέσουν το Σάββατο αλλά λέω να καλέσω εγώ απο την Παρασκευή να έχω προλάβει να το συζητήσω μαζί τους. Ευχαριστω silvy μου

Ναι, έχουμε 3 3ης μέρας. Δεν ξέρω πόσα θα αποψύξουν για να τα φτάσουν 5ης. Υποθέτω το σωστό είναι να αποψύξουν 2 και να προχωρήσουμε με αυτά, όμως σκέφτομαι, τι γίνεται αν πχ το ένα δεν τα καταφέρει; Μετά θα βάλουμε ένα μόνο του; Ενώ αν μπορούσαμε να τα αφήσουμε και τα 3 και το ένα μετά να ξανά μπει κατάψυξη θα ήταν ιδανικό. Έχω ακούσει κ γω όμως ότι δεν τους κάνει καλό αυτο. Πφφφ δεν ξέρω. Θα μιλήσω την Παρασκευή μαζί τους. Ευχαριστώ

Εγω ειχα 2 φρεσκα απο τροποποιημενο φυσικο κ ειπαμε να τα αφησουμε για βλασροκυστες λογω του ερα τεστ κ των 2 αποτυχημένων ετ με εμβρυα 3ης 4ης μερας. οποτε ωοληψια ειχα κανει μερα τεταρτη κ τα αφησαμε για βλαστοκυστες για να κανουμε τη ετ ημερα δευτερα ..κ ξεπάγωσε και ενα 3ης μερας τη κυριακη κ το αφησε κ αυτο για βλαστοκυστη κ τα μετεφερα και τα 3 εμβρυα δευτερα..! τα πάγωνε ως 3ης γιατι ετσι ειναι πιο δυνατα μου ειχε πει κ καλυτερα να ξεπαγωνουμε κ να τα αφηνουμε για βλαστοκυστες διοτι ειχα κ ελαχιστα..τωρα σε σενα θεωρω οτι θα τα αποψυξουν κ τα 3 ,εκτος αν ειναι αριστα κ το βλεπουν οτι σιγουρα θα φτασουν σε βλαστοκυστη κ τοτε θα σου προτεινουν τα 2.για παραδειγμα αν το ενα ειναι 10 κυτταρων ποιοτητα Α τοτε σιγουρα θα γινει βλαστοκυστη  κ στο λεω γιατι ετσι μου ειχε πει εμενα ο γιατρος που ηταν το δικο μου..κ εγινε οντως ΑΑ βλαστοκυστη  

5 ώρες πρίν, Maroxmarox είπε:

Κορίτσια, ξεκίνησα 2η ημέρα τη Δευτέρα την ένεση ,μου είπαν επειδή μεσολαβεί ΣΚ να πάω Δευτέρα για πρώτο υπέρηχο, δηλαδή 8η ημέρα είναι καλό αυτό;

Γενικά είναι η πρώτη μου και δε ξέρω πως αντιδρώ...τι λέτε ;

Ναι μια χαρα ειναι μην ανησυχεις! Θα μπορουσεσ Να πηγαινες κ αυριο.αλλα σκεφτηκε να πας μια κ καλή τη δευτερα που θα εχει πληρης εικονα .. οποτε τοτε θα λαβεις κ νεες οδηγιες ..με το καλό!

8 ώρες πρίν, happiness79 είπε:

Κατάλαβα! Δηλαδή θα χρειαστεί να πάρω όλη τη ντόπα χωρίς λόγο, πφφφφφ... Σ' ευχαριστώ πολύ, με κατατόπισες πλήρως! 

Ναι οπως το λες ! Το εχω κανει για να αποκλεισω τυχον μετατόπιση παραθυρου εμφυτευσης δηλ.εκανα ωοληψια τεταρτη που πηραμε το ωαριο του μηνα κ το κατεψυξαν..το βραδυ της ωοληψια ξεκινησα ουτρογεσταν 3 κολπο 3 στομα Π μ βραδυ μεχρι κ τη δευτερα που πηγα να κανω την εξεταση.εγινε σε φυσικο κυκλο κ οποτε πηρα μονο ουτρο αλλά γινεται κ σε τεχνητο κυκλο κ τοτε θα πρεπει να παρεις κ σικλακουρ.

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

33 minutes ago, Nephele78 said:

Εγω ειχα 2 φρεσκα απο τροποποιημενο φυσικο κ ειπαμε να τα αφησουμε για βλασροκυστες λογω του ερα τεστ κ των 2 αποτυχημένων ετ με εμβρυα 3ης 4ης μερας. οποτε ωοληψια ειχα κανει μερα τεταρτη κ τα αφησαμε για βλαστοκυστες για να κανουμε τη ετ ημερα δευτερα ..κ ξεπάγωσε και ενα 3ης μερας τη κυριακη κ το αφησε κ αυτο για βλαστοκυστη κ τα μετεφερα και τα 3 εμβρυα δευτερα..! τα πάγωνε ως 3ης γιατι ετσι ειναι πιο δυνατα μου ειχε πει κ καλυτερα να ξεπαγωνουμε κ να τα αφηνουμε για βλαστοκυστες διοτι ειχα κ ελαχιστα..τωρα σε σενα θεωρω οτι θα τα αποψυξουν κ τα 3 ,εκτος αν ειναι αριστα κ το βλεπουν οτι σιγουρα θα φτασουν σε βλαστοκυστη κ τοτε θα σου προτεινουν τα 2.για παραδειγμα αν το ενα ειναι 10 κυτταρων ποιοτητα Α τοτε σιγουρα θα γινει βλαστοκυστη  κ στο λεω γιατι ετσι μου ειχε πει εμενα ο γιατρος που ηταν το δικο μου..κ εγινε οντως ΑΑ βλαστοκυστη  

Σε ευχαριστώ πολύ! Εγώ έχω ένα 8 κυττάρων, ένα 10 και ένα ακαθόριστο σε φάση βλαστοκύστης (δεν ξέρω αν θεωρείται καλό αυτό, μόνο σε μένα το έχω ακούσει). Αν μου τα ξεπαγώσει και τα 3, έχω φόβο να χάσω το ένα, αν ξεπαγώσει τα 2 έχω φόβο να μην έχω δύο για μεταφορά. Ο,τι μου πουν θα κάνω όμως. Αυτοί ξέρουν 


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ! Εγώ έχω ένα 8 κυττάρων, ένα 10 και ένα ακαθόριστο σε φάση βλαστοκύστης (δεν ξέρω αν θεωρείται καλό αυτό, μόνο σε μένα το έχω ακούσει). Αν μου τα ξεπαγώσει και τα 3, έχω φόβο να χάσω το ένα, αν ξεπαγώσει τα 2 έχω φόβο να μην έχω δύο για μεταφορά. Ο,τι μου πουν θα κάνω όμως. Αυτοί ξέρουν 

Ναι οτι σου πουνε κ θα κανουν οτι καλυτερο μπορουνε.εγω να φανταστεις πηγα δευτερα για ετ κ δεν ηξερα αν θα ειχα εμβρυα δηλαδη περιμενα μονο αυτο το 1 δεκαρι να φτασει σε βλαστοκυστη..4 μερες τηλεφωνουσα στο εργαστηριο κ μου λεγανε απλα οκ προχωρανε κ οταν κυριακη καλεσα τελευταια φορα απογευμα μεσα στο αγχος παλι ειπανε το ιδιο,προχωρανε δε ξερουμε κατι αλλο κ ρωταω «ομως υπαρχει περιπτωαη να σταματησουν;» Και μου λεει Ε ναι γινεται κ αυτο..δευτερα πηγα και τοτε εμαθα οτι προχωρησανε και τα 3 οπως και τα μετεφερα!θελω να πω οτι εκει θελει πολυ ψύχραιμια,εγω ετρεμα απο αγχος αλλα ελεγα οκ τουλαχιστον θα μεταφερω το 1,κατι ειναι κ αυτο.. ειδικα οταν μαζευεις κουτσα κουτσα τα ωαρια 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, marina_86 είπε:

Καλησπέρα! Λυπάμαι πολύ για τα συνεχομενα αρνητικά. Επειδή, είμαι σε παρόμοια θέση - ίσως και σε ακόμα πιο δυσκολη... θα ήθελα -αν μπορώ- να βοηθήσω. Έχω κάνει 4 ετ: δύο με δικά μου ωάρια και δύο με δωρεά. Είχα μία βιοχημική με τη 2η δική μου. Έκτοτε μηδέν. Λέω ότι είμαι σε ακόμα πιο δυσκολη δεδομένου ότι είμαι με δωρεά, οπότε κ οι βλαστοκυστες ήταν όλες ΑΑ. Οπότε, θα σου πω μετά από πολλούς γιατρούς κ συζητήσεις με κοπέλες κι εδώ στο φόρουμ, πού κατέληξα εγώ. Δεν εννοώ σε καμία περίπτωση ότι αυτά που θα κάνω εγώ πρέπει να τα κάνουν όλες ή είναι τα σωστά. Να μην παρεξηγηθω! Είναι δικές μου αποφάσεις κ οδηγίες των δικών μου γιατρών.

1. ΕΡΑ τεστ: αυτό μάλλον θα εννοείς γιατί γίνεται στην Ισπανία. Δείχνει το παράθυρο εμφύτευσης. Τις μέρες δηλαδή που πρέπει να παίρνεις προγεστερόνη. Κάποιες γυναίκες, όχι πολλές, έχουν μετατοπισμενο παράθυρο κ το προτείνουν συνήθως μετά από αποτυχίες εμφύτευσης με καλά έμβρυα. Είναι λίγο ακριβό, γύρω στα 750€ κ γίνεται με προετοιμασία εμβρυομεταφοράς (σικλακουρ, προγεστερόνη)

2. Endometriome: Είναι μορφή βιοψίας ενδομητρίου. Η απλή βιοψία που κάνουν στις υστεροσκοπησεις δεν δείχνει αναλυτικά τα μικρόβια και τους γαλακτοβακιλλους (γενικά δηλαδή τη χλωρίδα του ενδομητρίου). Η ανάλυση γίνεται με τη μοριακή μέθοδο NGS. Η Τσεκούρα δεν ήταν μεγάλη φαν γιατί η μέθοδος μπορεί να εντοπίσει κ υπολείμματα παλιών μικροβίων. Ωστόσο, εγώ θα την κάνω για να ξέρω ακριβώς τι έχω και να πάρω την κατάλληλη αγωγή.

3. Υστεροσκοπηση μαζί με Λαπαροσκόπηση: Εγώ θα ξανακάνω υστεροσκοπηση (όλα αυτά θα γίνουν την ίδια μέρα). Μαζί θα κάνω κ λαπαροσκοπηση. Δεν έχω δείγματα ενδομητριωσης, αλλά πήραμε την απόφαση να κάνουμε συνολικό έλεγχο, οπότε θα το πιω κι αυτό το ποτήρι!... 

4. Αν δεν κάνεις λαπαροσκοπηση κ αν έχεις καιρό να ελέγξεις σάλπιγγες, θα πρέπει να κάνεις έστω μια σαλπιγγογραφια. Εκτός αν έχεις πρόσφατη. 

5. Αιματολογος: Αν ήμουν Αθήνα, θα πήγαινα σίγουρα στο τμήμα του Έλενα που προτείνει η @Troia . Για όλους αυτούς τους λόγους που ανέφερε... Ωστόσο, θα πρέπει να πας σε κάποιον οπωσδήποτε και να σου πει τι χρειάζεσαι κ αν το χρειάζεσαι. Πχ. Δεν χρειάζονται όλες κορτιζόνη. Κτλ...

6. Ενδοκρινολόγος: Φαντάζομαι τις ορμόνες σου τις έχεις ελέγξει. Θα πρέπει να τις έχεις κατά νου και να δεις οπωσδήποτε θυροειδή (τα φάρμακα ανεβάζουν τον θυροειδή ακόμα κ στις γυναίκες που δεν έχουν) και προλακτίνη. Επίσης, κάτι που θα δει κ ο αιματολογος είναι οι βιταμίνες σου. D3 κ B12 απαραίτητες. Θα σου πρότεινα να δεις κ άλλα συμπληρώματα που βοηθούν. Η @Troia επίσης προτείνει ένα πολύ ωραίο κ βοηθητικό βιβλίο σχετικά με τροφές κ συμπληρώματα που βοηθούν.

7. Προεμφυτευτικος έλεγχος εμβρύων: Αυτό εγώ δεν θα το κάνω γιατί η δοτρια ήταν 20 χρονών... Αλλά σίγουρα εσένα θα σε βοηθούσε. Αυτό μάλλον θα εννοούσε ο γιατρός σου ότι γίνεται τη μέρα της εμβρυομεταφοράς. Αποκλείεται να εννοούσε τη βιοψία ενδομητρίου. Για αν γίνει ο έλεγχος πρέπει να ξεπαγωσουν τα έμβρυα απ' ότι ξέρω.

8. Ορος Intralipid - Κόλλα εμβρύου - scratching: Αυτά είναι τα εναλλακτικά. Αυτά που μπορεί να βοηθήσουν, μπορεί κ όχι... Κακό δεν κάνουν πάντως. Ο όρος intralipid είναι ουσιαστικά ένα μείγμα πρωτεϊνών κ βιταμινών κ βοηθάει κυρίως τις γυναίκες με ανεβασμένα τα ΝΚ κύτταρα. Εγώ το έκανα στην τελευταία ετ αλλά δυστυχώς δεν με βοήθησε. Η κόλλα εμβρύου είναι έγχυση υαλουρονικου στη μήτρα τη μέρα της ετ . Αυτό μπορεί να το έκανες αν κατάλαβα καλά. Τέλος, το γνωστό σε όλες... scratching. Επίσης, το έκανες αν θυμάμαι καλά.

Όσον αφορά στους χρόνους, οι έλεγχοι παίρνουν χρόνο πράγματι. Αλλά είναι καλύτερα να πηγαίνεις αργά για να φτάσεις σίγουρα. Και το ΕΡΑ τεστ κ το endometriome θέλουν κάνα δίμηνο όπως είπες, ειδικά αν χρειαστείς κ αγωγή. Αν, επίσης, βρεθεί κάτι αιματολογικά - ορμονικά θα πρέπει επίσης να δώσεις λίγο χρόνο στην αγωγή για να τα φτιάξεις.

Συγγνώμη για το σεντόνι αλλά όταν διάβασα το μήνυμα σου, μου ήρθε μια μαχαίρια στην καρδιά! Ελπίζω να πάνε όλα καλά! Εν τω μεταξύ έχεις ακόμα 6 βλαστοκυστες;;; Μα τι είσαι εσύ;;; Ποσά ωάρια έβγαλες;;; Μπράβο!!!❤️

Πόσο σ' ευχαριστώ για το μήνυμά σου!!! Είναι πολύ βοηθητικό! 

Ναι, αυτό κατάλαβα κι εγώ ότι είπε ο γιατρός να κάνουμε, το ΕΡΑ test σίγουρα και το endometriome.

Υστεροσκόπηση έχω κάνει στο scratching που κάναμε στην προηγούμενη εμβρυομεταφορά (με λαπαροσκόπηση νομίζω όχι όμως) και ήταν μια χαρά. Το ίδιο και η σαλπιγγογραφία.

Με αιματολόγο έκλεισα ραντεβού στον Αναγνώστου που πρότειναν κάποια κορίτσια, αλλά σκέφτομαι μήπως πάω και στο Έλενα, θα δω ανάλογα με τις ημερομηνίες.

Ενδοκρινολόγο έχω και παίρνω το Τ4 των 50, γιατί έχω τάση για υπό, που κανονικά δε θα μου έδινε τίποτα, αλλά το παίρνω επειδή είμαι σε διαδικασίες για παιδί.

Προεμφυτευτικό θα κάνουμε τώρα.

Itralipid έκανα και αυτή τη φορά και την προηγούμενη. Την κόλλα δε την έχω πάρει γιατί ο γιατρός μου δε συμφωνεί, αλλά έκανα μία άλλη ένεση που τώρα δε θυμάμαι να εξηγήσω τι ακριβώς κάνει, σχετίζεται με τα ΝΚ κύτταρα και όχι μόνο.

Βιταμίνες D3 και B12 παίρνω εδώ και χρόνια. Συμπληρώματα για τη γονιμότητα έπαιρνα για μήνες που έκανα ωοληψίες αλλά τώρα τα έχω σταματήσει.

Όλα αυτά τα έμβρυα τα μαζέψαμε με πολύ κόπο. Κυριολεκτικά ήμουν κάθε μήνα για ωοληψία, μόνο στις αργίες έλειπα, με ξέρει όλο το προσωπικό στο Ιασώ απ' έξω και ανακατωτά, στο τέλος θα δίνω εγώ τις οδηγίες στις κοπέλες που ξεκινάνε!! 

Καταλαβαίνω ότι έχεις τραβήξει μακρύ και δύσκολο δρόμο μέχρι τώρα και ειλικρινά σου εύχομαι μέσα απ' την καρδιά μου να αποκτήσεις ένα ή και περισσότερα γερά παιδιά σύντομα! Να είσαι καλά κοπέλα μου! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, happiness79 είπε:

Πόσο σ' ευχαριστώ για το μήνυμά σου!!! Είναι πολύ βοηθητικό! 

Ναι, αυτό κατάλαβα κι εγώ ότι είπε ο γιατρός να κάνουμε, το ΕΡΑ test σίγουρα και το endometriome.

Υστεροσκόπηση έχω κάνει στο scratching που κάναμε στην προηγούμενη εμβρυομεταφορά (με λαπαροσκόπηση νομίζω όχι όμως) και ήταν μια χαρά. Το ίδιο και η σαλπιγγογραφία.

Με αιματολόγο έκλεισα ραντεβού στον Αναγνώστου που πρότειναν κάποια κορίτσια, αλλά σκέφτομαι μήπως πάω και στο Έλενα, θα δω ανάλογα με τις ημερομηνίες.

Ενδοκρινολόγο έχω και παίρνω το Τ4 των 50, γιατί έχω τάση για υπό, που κανονικά δε θα μου έδινε τίποτα, αλλά το παίρνω επειδή είμαι σε διαδικασίες για παιδί.

Προεμφυτευτικό θα κάνουμε τώρα.

Itralipid έκανα και αυτή τη φορά και την προηγούμενη. Την κόλλα δε την έχω πάρει γιατί ο γιατρός μου δε συμφωνεί, αλλά έκανα μία άλλη ένεση που τώρα δε θυμάμαι να εξηγήσω τι ακριβώς κάνει, σχετίζεται με τα ΝΚ κύτταρα και όχι μόνο.

Βιταμίνες D3 και B12 παίρνω εδώ και χρόνια. Συμπληρώματα για τη γονιμότητα έπαιρνα για μήνες που έκανα ωοληψίες αλλά τώρα τα έχω σταματήσει.

Όλα αυτά τα έμβρυα τα μαζέψαμε με πολύ κόπο. Κυριολεκτικά ήμουν κάθε μήνα για ωοληψία, μόνο στις αργίες έλειπα, με ξέρει όλο το προσωπικό στο Ιασώ απ' έξω και ανακατωτά, στο τέλος θα δίνω εγώ τις οδηγίες στις κοπέλες που ξεκινάνε!! 

Καταλαβαίνω ότι έχεις τραβήξει μακρύ και δύσκολο δρόμο μέχρι τώρα και ειλικρινά σου εύχομαι μέσα απ' την καρδιά μου να αποκτήσεις ένα ή και περισσότερα γερά παιδιά σύντομα! Να είσαι καλά κοπέλα μου! 

Κοπελα μου καλημερα...Που βρηκες το ιντραλιπιντ; Ρωτησα σε φαρμακειο και μου ειπαν πως το εχουν σταματησει ...


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, happiness79 είπε:

Πόσο σ' ευχαριστώ για το μήνυμά σου!!! Είναι πολύ βοηθητικό! 

Ναι, αυτό κατάλαβα κι εγώ ότι είπε ο γιατρός να κάνουμε, το ΕΡΑ test σίγουρα και το endometriome.

Υστεροσκόπηση έχω κάνει στο scratching που κάναμε στην προηγούμενη εμβρυομεταφορά (με λαπαροσκόπηση νομίζω όχι όμως) και ήταν μια χαρά. Το ίδιο και η σαλπιγγογραφία.

Με αιματολόγο έκλεισα ραντεβού στον Αναγνώστου που πρότειναν κάποια κορίτσια, αλλά σκέφτομαι μήπως πάω και στο Έλενα, θα δω ανάλογα με τις ημερομηνίες.

Ενδοκρινολόγο έχω και παίρνω το Τ4 των 50, γιατί έχω τάση για υπό, που κανονικά δε θα μου έδινε τίποτα, αλλά το παίρνω επειδή είμαι σε διαδικασίες για παιδί.

Προεμφυτευτικό θα κάνουμε τώρα.

Itralipid έκανα και αυτή τη φορά και την προηγούμενη. Την κόλλα δε την έχω πάρει γιατί ο γιατρός μου δε συμφωνεί, αλλά έκανα μία άλλη ένεση που τώρα δε θυμάμαι να εξηγήσω τι ακριβώς κάνει, σχετίζεται με τα ΝΚ κύτταρα και όχι μόνο.

Βιταμίνες D3 και B12 παίρνω εδώ και χρόνια. Συμπληρώματα για τη γονιμότητα έπαιρνα για μήνες που έκανα ωοληψίες αλλά τώρα τα έχω σταματήσει.

Όλα αυτά τα έμβρυα τα μαζέψαμε με πολύ κόπο. Κυριολεκτικά ήμουν κάθε μήνα για ωοληψία, μόνο στις αργίες έλειπα, με ξέρει όλο το προσωπικό στο Ιασώ απ' έξω και ανακατωτά, στο τέλος θα δίνω εγώ τις οδηγίες στις κοπέλες που ξεκινάνε!! 

Καταλαβαίνω ότι έχεις τραβήξει μακρύ και δύσκολο δρόμο μέχρι τώρα και ειλικρινά σου εύχομαι μέσα απ' την καρδιά μου να αποκτήσεις ένα ή και περισσότερα γερά παιδιά σύντομα! Να είσαι καλά κοπέλα μου! 

Καλημέρα!!!! Είναι πάρα πολύ καλός ο Αναγνωστου, είναι εξαίρετος όπως και η κυρία στην γραμματεία. Μπορει να σου πει να κάνεις κάποιες εξετάσεις αίματος και να σου πάρει αιμα εκείνη την ώρα και πληρώνεις την συμμετοχή. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια .. είχα γράψει κ χθες .. 

Για να σας θυμίσω λίγο έχω κάνει σπερματεχυνση κ χθες αδιαθέτησα κ είχα το μαύρο μου το χαλί ψυχολογικά κ έλεγα ποσό άχρηστη νιώθω κ αλλά τέτοια .. Λοιπόν …. 
ο συναγερμός ίσως ήταν λάθος !!! Ξεκίνησα με λίγα καφέ όταν πήγα τουαλέτα κ από κει κ πέρα όλη μέρα ήμουν καθαρή .. τα ίδια κ σήμερα το πρωί .. στην τουαλέτα είχα καφέ κ μετα πάλι καθαρή .. σήμερα έχουν περάσει 15 μέρες απ τη σπερματεχυνση .. τι στο καλό συμβαίνει ;; Θα έρθει κανονικά η θα με παιδεύει έτσι ;;; Τον γιατρό θα τον πάρω λίγο αργότερα ένα τηλ !!! Επίσης δεν έκανα τεστ γιατί φοβάμαι πολύ το αποτέλεσμα .. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Evi15 είπε:

Καλημέρα κορίτσια .. είχα γράψει κ χθες .. 

Για να σας θυμίσω λίγο έχω κάνει σπερματεχυνση κ χθες αδιαθέτησα κ είχα το μαύρο μου το χαλί ψυχολογικά κ έλεγα ποσό άχρηστη νιώθω κ αλλά τέτοια .. Λοιπόν …. 
ο συναγερμός ίσως ήταν λάθος !!! Ξεκίνησα με λίγα καφέ όταν πήγα τουαλέτα κ από κει κ πέρα όλη μέρα ήμουν καθαρή .. τα ίδια κ σήμερα το πρωί .. στην τουαλέτα είχα καφέ κ μετα πάλι καθαρή .. σήμερα έχουν περάσει 15 μέρες απ τη σπερματεχυνση .. τι στο καλό συμβαίνει ;; Θα έρθει κανονικά η θα με παιδεύει έτσι ;;; Τον γιατρό θα τον πάρω λίγο αργότερα ένα τηλ !!! Επίσης δεν έκανα τεστ γιατί φοβάμαι πολύ το αποτέλεσμα .. 

Καλημέρα ποτέ έχεις χοριακη ; 15 μέρες απο τη σπερματέγχυση ;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Evi15 είπε:

Καλημέρα κορίτσια .. είχα γράψει κ χθες .. 

Για να σας θυμίσω λίγο έχω κάνει σπερματεχυνση κ χθες αδιαθέτησα κ είχα το μαύρο μου το χαλί ψυχολογικά κ έλεγα ποσό άχρηστη νιώθω κ αλλά τέτοια .. Λοιπόν …. 
ο συναγερμός ίσως ήταν λάθος !!! Ξεκίνησα με λίγα καφέ όταν πήγα τουαλέτα κ από κει κ πέρα όλη μέρα ήμουν καθαρή .. τα ίδια κ σήμερα το πρωί .. στην τουαλέτα είχα καφέ κ μετα πάλι καθαρή .. σήμερα έχουν περάσει 15 μέρες απ τη σπερματεχυνση .. τι στο καλό συμβαίνει ;; Θα έρθει κανονικά η θα με παιδεύει έτσι ;;; Τον γιατρό θα τον πάρω λίγο αργότερα ένα τηλ !!! Επίσης δεν έκανα τεστ γιατί φοβάμαι πολύ το αποτέλεσμα .. 

Να πάρεις τον γιατρό σου να σ ενημερώσει. Να μην κάνεις άσχημες σκέψεις και μην απογοητεύεσαι.ολα θα πάνε καλά και εύχομαι να έχεις ένα καλό αποτέλεσμα. Επίσης όταν είχα μείνει εγγυος δν θυμάμαι μετά από ποσες ημερες είχα δει και εγώ καφε και ειχα φοβηθεί αλλά δν ηταν κατι.. Ήταν υπολείμματα. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Marina21 είπε:

Να πάρεις τον γιατρό σου να σ ενημερώσει. Να μην κάνεις άσχημες σκέψεις και μην απογοητεύεσαι.ολα θα πάνε καλά και εύχομαι να έχεις ένα καλό αποτέλεσμα. Επίσης όταν είχα μείνει εγγυος δν θυμάμαι μετά από ποσες ημερες είχα δει και εγώ καφε και ειχα φοβηθεί αλλά δν ηταν κατι.. Ήταν υπολείμματα. 

Έχω όμως κ κάποια πονάκια περιόδου .. επίσης παίρνω κ utrogestan μήπως καθυστερούν την περίοδο αυτά ;;; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...