Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

6 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

Αν αποψύξουν τελευταία στιγμή το 3ο, τότε δεν θα είναι 5ης μέρας. Γίνεται 3ης μέρας να μεταφερθεί την 5η;

Μου είπαν θα με καλέσουν το Σάββατο αλλά λέω να καλέσω εγώ απο την Παρασκευή να έχω προλάβει να το συζητήσω μαζί τους. Ευχαριστω silvy μου

Ναι, έχουμε 3 3ης μέρας. Δεν ξέρω πόσα θα αποψύξουν για να τα φτάσουν 5ης. Υποθέτω το σωστό είναι να αποψύξουν 2 και να προχωρήσουμε με αυτά, όμως σκέφτομαι, τι γίνεται αν πχ το ένα δεν τα καταφέρει; Μετά θα βάλουμε ένα μόνο του; Ενώ αν μπορούσαμε να τα αφήσουμε και τα 3 και το ένα μετά να ξανά μπει κατάψυξη θα ήταν ιδανικό. Έχω ακούσει κ γω όμως ότι δεν τους κάνει καλό αυτο. Πφφφ δεν ξέρω. Θα μιλήσω την Παρασκευή μαζί τους. Ευχαριστώ

Είχε γράψει μια κοπέλα.. ότι είδαν την ίδια μέρα ότι ένα απ' τα δύο δεν προχώρησε οπότε έβγαλαν το 3ο..κάτι τέτοιο.. δεν θυμάμαι και ακριβώς!! Θεωρητικά δεν γίνεται 3ης να μπουν 5η! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια σας ευχαριστώ πάρα πολύ όλες για τις απαντήσεις σας! Με βοηθάτε πάρα πολύ! Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι ακόμα. Επειδή μου μπαίνουν ιδέες τώρα για το τι άλλο θα μπορούσα να ψάξω και βλέπω ότι πολλές έχετε επισκεφτεί αιματολόγο. Ήθελα να ρωτήσω πώς οδηγηθήκατε σε αιματολόγο? Υπήρχε κάποιο ειδικό θέμα ή όχι? Αναρωτιέμαι αν είμαι κι εγώ στην ίδια κατηγορία που να χρειάζεται να με δει κάποιος σχετικός ή όχι. Διαβάζω πολύ καλά λόγια για την κ. Τσεκούρα, γνωρίζετε να μου πείτε πού δέχεται? Ευχαριστώ πολύ και πάλι! 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , happiness79 είπε:

Κορίτσια σας ευχαριστώ πάρα πολύ όλες για τις απαντήσεις σας! Με βοηθάτε πάρα πολύ! Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι ακόμα. Επειδή μου μπαίνουν ιδέες τώρα για το τι άλλο θα μπορούσα να ψάξω και βλέπω ότι πολλές έχετε επισκεφτεί αιματολόγο. Ήθελα να ρωτήσω πώς οδηγηθήκατε σε αιματολόγο? Υπήρχε κάποιο ειδικό θέμα ή όχι? Αναρωτιέμαι αν είμαι κι εγώ στην ίδια κατηγορία που να χρειάζεται να με δει κάποιος σχετικός ή όχι. Διαβάζω πολύ καλά λόγια για την κ. Τσεκούρα, γνωρίζετε να μου πείτε πού δέχεται? Ευχαριστώ πολύ και πάλι! 

Ναι εγώ παρακολουθούμαι από αιματολογο. Στην πρώτη μου εγκυμοσυνη με παρέπεμψε και ο εξωσωματικος και ο γυναικολόγος μου στον ίδιο φυσικά. Τώρα που μπήκα στην διαδικασία να ξεκινήσω πάλι πήγα ξανά. Ο κ Αναγνωστου είναι από τους καλύτερους, το έχω ακούσει και από άλλους αλλά και από δική μου εμπειρία. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , happiness79 είπε:

Κορίτσια σας ευχαριστώ πάρα πολύ όλες για τις απαντήσεις σας! Με βοηθάτε πάρα πολύ! Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι ακόμα. Επειδή μου μπαίνουν ιδέες τώρα για το τι άλλο θα μπορούσα να ψάξω και βλέπω ότι πολλές έχετε επισκεφτεί αιματολόγο. Ήθελα να ρωτήσω πώς οδηγηθήκατε σε αιματολόγο? Υπήρχε κάποιο ειδικό θέμα ή όχι? Αναρωτιέμαι αν είμαι κι εγώ στην ίδια κατηγορία που να χρειάζεται να με δει κάποιος σχετικός ή όχι. Διαβάζω πολύ καλά λόγια για την κ. Τσεκούρα, γνωρίζετε να μου πείτε πού δέχεται? Ευχαριστώ πολύ και πάλι! 

Εγώ είχα ρωτήσει τη γιατρό αν χρειάζεται να επισκεφτώ αιματολογικό πριν την πρώτη προσπάθεια και μου είχε αν δεν υπάρχει ιστορικό θρομβοφιλιας δεν το συστήνουν απ' την πρώτη προσπάθεια.. σε άλλα κέντρα είναι στο πρωτόκολλο..δηλαδή πρέπει να κάνεις και τις εξετάσεις θρομβοφιλιας...

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , Marina21 είπε:

Ναι εγώ παρακολουθούμαι από αιματολογο. Στην πρώτη μου εγκυμοσυνη με παρέπεμψε και ο εξωσωματικος και ο γυναικολόγος μου στον ίδιο φυσικά. Τώρα που μπήκα στην διαδικασία να ξεκινήσω πάλι πήγα ξανά. Ο κ Αναγνωστου είναι από τους καλύτερους, το έχω ακούσει και από άλλους αλλά και από δική μου εμπειρία. 

Κι εγω στον Αναγνωστου πηγα .. εξαιρετικος απο τους καλύτερους στο χωρο!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 48 λεπτά , happiness79 είπε:

Κορίτσια σας ευχαριστώ πάρα πολύ όλες για τις απαντήσεις σας! Με βοηθάτε πάρα πολύ! Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι ακόμα. Επειδή μου μπαίνουν ιδέες τώρα για το τι άλλο θα μπορούσα να ψάξω και βλέπω ότι πολλές έχετε επισκεφτεί αιματολόγο. Ήθελα να ρωτήσω πώς οδηγηθήκατε σε αιματολόγο? Υπήρχε κάποιο ειδικό θέμα ή όχι? Αναρωτιέμαι αν είμαι κι εγώ στην ίδια κατηγορία που να χρειάζεται να με δει κάποιος σχετικός ή όχι. Διαβάζω πολύ καλά λόγια για την κ. Τσεκούρα, γνωρίζετε να μου πείτε πού δέχεται? Ευχαριστώ πολύ και πάλι! 

Στο Έλενα θα πας, αφού κλείσεις ραντεβού. Έχει αποχωρήσει βέβαια η ίδια, αλλά η κοπέλα που την αντικατέστησε είναι πολύ καλή επίσης. Δεν θυμάμαι όμως το επώνυμό της. Μια άλλη κοπέλα ας μας το θυμίσει (Οικονομοπούλου άραγε;)

 

Ενδελεχής ο έλεγχός τους και δωρεάν. Καρυότυπο ζεύγους επίσης καλό θα ήταν να κάνετε στο Ινστιτούτο του Παιδιού στο Παίδων. Αλλά λογικά ο έλεγχος των εμβρύων θα δώσει απαντήσεις. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lilian 28 είπε:

Εγώ είχα ρωτήσει τη γιατρό αν χρειάζεται να επισκεφτώ αιματολογικό πριν την πρώτη προσπάθεια και μου είχε αν δεν υπάρχει ιστορικό θρομβοφιλιας δεν το συστήνουν απ' την πρώτη προσπάθεια.. σε άλλα κέντρα είναι στο πρωτόκολλο..δηλαδή πρέπει να κάνεις και τις εξετάσεις θρομβοφιλιας...

Η αλήθεια είναι ότι κάποια στιγμή είχαμε ψαχτεί οικογενειακώς για θρομβοφιλία, γιατί η μητέρα μου έχει θρομβοφιλία Laden, όμως εγώ είχα βγει αρνητική. Βέβαια αυτό είχε γίνει πολλά χρόνια πίσω και τώρα μπορεί να ψάχνουν περισσότερους παράγοντες σχετικούς που δεν κοιτούσαν παλιά, άρα έχεις δίκιο, ένα ψάξιμο παραπάνω κακό δεν κάνει. 

πρίν από 36 λεπτά , Visit a vis είπε:

Στο Έλενα θα πας, αφού κλείσεις ραντεβού. Έχει αποχωρήσει βέβαια η ίδια, αλλά η κοπέλα που την αντικατέστησε είναι πολύ καλή επίσης. Δεν θυμάμαι όμως το επώνυμό της. Μια άλλη κοπέλα ας μας το θυμίσει (Οικονομοπούλου άραγε;)

 

Ενδελεχής ο έλεγχός τους και δωρεάν. Καρυότυπο ζεύγους επίσης καλό θα ήταν να κάνετε στο Ινστιτούτο του Παιδιού στο Παίδων. Αλλά λογικά ο έλεγχος των εμβρύων θα δώσει απαντήσεις. 

Σ' ευχαριστώ πολύ! Καρυότυπο έχω κάνει μόνο εγώ και επειδή ήταν αρνητικό δε χρειάστηκε να κάνει και ο άντρας μου. 

Στο Έλενα κλείνουν άμεσα ραντεβού? Δε θα ήθελα να χάσω χρόνο. Αν τα ψάξω όλα αυτά θα ήθελα να γίνουν όλα το συντομότερο... 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!!..

Πρώτη φορά συμμετάσχω σε κάποιο forum..

Αλλά πάντα παρακολουθούσα συζητήσεις ανάλογα με τα θέματα που με ενδιέφεραν..

Δεν έχω άλλο profile σε κάποιo social..

Γράφω εδώ διότι έχω περάσει από το στάδιο εξωσωματικής..

Θα ήθελα πολύ αν μπορώ να βοηθήσω!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, ξεκίνησα 2η ημέρα τη Δευτέρα την ένεση ,μου είπαν επειδή μεσολαβεί ΣΚ να πάω Δευτέρα για πρώτο υπέρηχο, δηλαδή 8η ημέρα είναι καλό αυτό;

Γενικά είναι η πρώτη μου και δε ξέρω πως αντιδρώ...τι λέτε ;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, happiness79 είπε:

Κορίτσια σας ευχαριστώ πάρα πολύ όλες για τις απαντήσεις σας! Με βοηθάτε πάρα πολύ! Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι ακόμα. Επειδή μου μπαίνουν ιδέες τώρα για το τι άλλο θα μπορούσα να ψάξω και βλέπω ότι πολλές έχετε επισκεφτεί αιματολόγο. Ήθελα να ρωτήσω πώς οδηγηθήκατε σε αιματολόγο? Υπήρχε κάποιο ειδικό θέμα ή όχι? Αναρωτιέμαι αν είμαι κι εγώ στην ίδια κατηγορία που να χρειάζεται να με δει κάποιος σχετικός ή όχι. Διαβάζω πολύ καλά λόγια για την κ. Τσεκούρα, γνωρίζετε να μου πείτε πού δέχεται? Ευχαριστώ πολύ και πάλι! 

H κα. Τσεκούρα ήταν επικεφαλής του τμ. αποβολών του Έλενα, αλλά πλέον έχει βγει σε αναστολή. Η αντικαταστάτριά της είναι η κα. Οικονομοπούλου. Εγώ συστήνω πάντως να πηγαίνετε εκεί πριν την προσπάθεια και όχι σε ιδιώτη αιματολόγο, ακόμα κι αν είναι εξειδικευμένος σε θέματα κύησης. Ο λόγος έιναι ότι στο τμ. αποβολών του Έλενα διερευνούν την υπογονιμότητα (οι αποβολές είναι κι αυτές μια μορφή υπογονιμότητας) πολύπλευρα και σου κάνουν σφαιρικό έλεγχο. Επίσης εκεί ειδικεύονται και στα ανοσολογικά, σου κάνουν δηλ. και ανοσολογικό έλεγχο, αλλά και ορμονολογικό και σε παραπέμπουν σε ενδοκρινολόγο αν υπάρχει θέμα, όπως και σε άλλες ειδικότητες εντός του νοσοκομείου. Άλλος λόγος για να πάτε εκεί είναι ότι οι εξετάσεις που κάνουν είναι πανάκριβες, αλλά και εξειδικευμένες και εκεί αφενός έχουν εξειδικευμένο εργαστήριο, αφετέρου τις κάνεις δωρεάν, διότι ακόμα και η συμμετοχή κάποιων από αυτές είναι ακριβή. Ραντεβού κλείνετε από το 1535.gr και αυτή τη στιγμή βλέπω ότι υπάρχουν κάποια για τέλη Μαρτίου. Τέλος εκει σε παρακολουθούν και στην κύηση δωρεάν. 

Για όσες βρίσκονται στη Β. Ελλάδα, ανάλογο έλεγχο με το Έλενα κάνει η Λευκού με τους περιορισμούς όμως που έχει ένας ιδιώτης. 

Υ.Γ. Η Τσεκούρα ασχολούνταν πολύ και με το θέμα του τρόπου ζωής, δεν ξέρω αν ισχύει το ίδιο και για την αντικαταστάτριά της...

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Απαράδεκτη είπε:

Καλησπέρα σας!!..

Πρώτη φορά συμμετάσχω σε κάποιο forum..

Αλλά πάντα παρακολουθούσα συζητήσεις ανάλογα με τα θέματα που με ενδιέφεραν..

Δεν έχω άλλο profile σε κάποιo social..

Γράφω εδώ διότι έχω περάσει από το στάδιο εξωσωματικής..

Θα ήθελα πολύ αν μπορώ να βοηθήσω!!

Καλησπέρα!!!! Για πες μας για την εμπειρία σου; ήταν θετική; 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, happiness79 είπε:

Κορίτσια σας ευχαριστώ πάρα πολύ όλες για τις απαντήσεις σας! Με βοηθάτε πάρα πολύ! Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι ακόμα. Επειδή μου μπαίνουν ιδέες τώρα για το τι άλλο θα μπορούσα να ψάξω και βλέπω ότι πολλές έχετε επισκεφτεί αιματολόγο. Ήθελα να ρωτήσω πώς οδηγηθήκατε σε αιματολόγο? Υπήρχε κάποιο ειδικό θέμα ή όχι? Αναρωτιέμαι αν είμαι κι εγώ στην ίδια κατηγορία που να χρειάζεται να με δει κάποιος σχετικός ή όχι. Διαβάζω πολύ καλά λόγια για την κ. Τσεκούρα, γνωρίζετε να μου πείτε πού δέχεται? Ευχαριστώ πολύ και πάλι! 

Καλησπέρα! Λυπάμαι πολύ για τα συνεχομενα αρνητικά. Επειδή, είμαι σε παρόμοια θέση - ίσως και σε ακόμα πιο δυσκολη... θα ήθελα -αν μπορώ- να βοηθήσω. Έχω κάνει 4 ετ: δύο με δικά μου ωάρια και δύο με δωρεά. Είχα μία βιοχημική με τη 2η δική μου. Έκτοτε μηδέν. Λέω ότι είμαι σε ακόμα πιο δυσκολη δεδομένου ότι είμαι με δωρεά, οπότε κ οι βλαστοκυστες ήταν όλες ΑΑ. Οπότε, θα σου πω μετά από πολλούς γιατρούς κ συζητήσεις με κοπέλες κι εδώ στο φόρουμ, πού κατέληξα εγώ. Δεν εννοώ σε καμία περίπτωση ότι αυτά που θα κάνω εγώ πρέπει να τα κάνουν όλες ή είναι τα σωστά. Να μην παρεξηγηθω! Είναι δικές μου αποφάσεις κ οδηγίες των δικών μου γιατρών.

1. ΕΡΑ τεστ: αυτό μάλλον θα εννοείς γιατί γίνεται στην Ισπανία. Δείχνει το παράθυρο εμφύτευσης. Τις μέρες δηλαδή που πρέπει να παίρνεις προγεστερόνη. Κάποιες γυναίκες, όχι πολλές, έχουν μετατοπισμενο παράθυρο κ το προτείνουν συνήθως μετά από αποτυχίες εμφύτευσης με καλά έμβρυα. Είναι λίγο ακριβό, γύρω στα 750€ κ γίνεται με προετοιμασία εμβρυομεταφοράς (σικλακουρ, προγεστερόνη)

2. Endometriome: Είναι μορφή βιοψίας ενδομητρίου. Η απλή βιοψία που κάνουν στις υστεροσκοπησεις δεν δείχνει αναλυτικά τα μικρόβια και τους γαλακτοβακιλλους (γενικά δηλαδή τη χλωρίδα του ενδομητρίου). Η ανάλυση γίνεται με τη μοριακή μέθοδο NGS. Η Τσεκούρα δεν ήταν μεγάλη φαν γιατί η μέθοδος μπορεί να εντοπίσει κ υπολείμματα παλιών μικροβίων. Ωστόσο, εγώ θα την κάνω για να ξέρω ακριβώς τι έχω και να πάρω την κατάλληλη αγωγή.

3. Υστεροσκοπηση μαζί με Λαπαροσκόπηση: Εγώ θα ξανακάνω υστεροσκοπηση (όλα αυτά θα γίνουν την ίδια μέρα). Μαζί θα κάνω κ λαπαροσκοπηση. Δεν έχω δείγματα ενδομητριωσης, αλλά πήραμε την απόφαση να κάνουμε συνολικό έλεγχο, οπότε θα το πιω κι αυτό το ποτήρι!... 

4. Αν δεν κάνεις λαπαροσκοπηση κ αν έχεις καιρό να ελέγξεις σάλπιγγες, θα πρέπει να κάνεις έστω μια σαλπιγγογραφια. Εκτός αν έχεις πρόσφατη. 

5. Αιματολογος: Αν ήμουν Αθήνα, θα πήγαινα σίγουρα στο τμήμα του Έλενα που προτείνει η @Troia . Για όλους αυτούς τους λόγους που ανέφερε... Ωστόσο, θα πρέπει να πας σε κάποιον οπωσδήποτε και να σου πει τι χρειάζεσαι κ αν το χρειάζεσαι. Πχ. Δεν χρειάζονται όλες κορτιζόνη. Κτλ...

6. Ενδοκρινολόγος: Φαντάζομαι τις ορμόνες σου τις έχεις ελέγξει. Θα πρέπει να τις έχεις κατά νου και να δεις οπωσδήποτε θυροειδή (τα φάρμακα ανεβάζουν τον θυροειδή ακόμα κ στις γυναίκες που δεν έχουν) και προλακτίνη. Επίσης, κάτι που θα δει κ ο αιματολογος είναι οι βιταμίνες σου. D3 κ B12 απαραίτητες. Θα σου πρότεινα να δεις κ άλλα συμπληρώματα που βοηθούν. Η @Troia επίσης προτείνει ένα πολύ ωραίο κ βοηθητικό βιβλίο σχετικά με τροφές κ συμπληρώματα που βοηθούν.

7. Προεμφυτευτικος έλεγχος εμβρύων: Αυτό εγώ δεν θα το κάνω γιατί η δοτρια ήταν 20 χρονών... Αλλά σίγουρα εσένα θα σε βοηθούσε. Αυτό μάλλον θα εννοούσε ο γιατρός σου ότι γίνεται τη μέρα της εμβρυομεταφοράς. Αποκλείεται να εννοούσε τη βιοψία ενδομητρίου. Για αν γίνει ο έλεγχος πρέπει να ξεπαγωσουν τα έμβρυα απ' ότι ξέρω.

8. Ορος Intralipid - Κόλλα εμβρύου - scratching: Αυτά είναι τα εναλλακτικά. Αυτά που μπορεί να βοηθήσουν, μπορεί κ όχι... Κακό δεν κάνουν πάντως. Ο όρος intralipid είναι ουσιαστικά ένα μείγμα πρωτεϊνών κ βιταμινών κ βοηθάει κυρίως τις γυναίκες με ανεβασμένα τα ΝΚ κύτταρα. Εγώ το έκανα στην τελευταία ετ αλλά δυστυχώς δεν με βοήθησε. Η κόλλα εμβρύου είναι έγχυση υαλουρονικου στη μήτρα τη μέρα της ετ . Αυτό μπορεί να το έκανες αν κατάλαβα καλά. Τέλος, το γνωστό σε όλες... scratching. Επίσης, το έκανες αν θυμάμαι καλά.

Όσον αφορά στους χρόνους, οι έλεγχοι παίρνουν χρόνο πράγματι. Αλλά είναι καλύτερα να πηγαίνεις αργά για να φτάσεις σίγουρα. Και το ΕΡΑ τεστ κ το endometriome θέλουν κάνα δίμηνο όπως είπες, ειδικά αν χρειαστείς κ αγωγή. Αν, επίσης, βρεθεί κάτι αιματολογικά - ορμονικά θα πρέπει επίσης να δώσεις λίγο χρόνο στην αγωγή για να τα φτιάξεις.

Συγγνώμη για το σεντόνι αλλά όταν διάβασα το μήνυμα σου, μου ήρθε μια μαχαίρια στην καρδιά! Ελπίζω να πάνε όλα καλά! Εν τω μεταξύ έχεις ακόμα 6 βλαστοκυστες;;; Μα τι είσαι εσύ;;; Ποσά ωάρια έβγαλες;;; Μπράβο!!!❤️

  • Μου αρέσει 12
  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Pepi123 είπε:

 Υπαρχει καποια κοπελα που πασχει απο λυκο και αντιφωσφολιπιδικο συνδρομο κ προσπαθει για μωρο???

Εγώ από ρευματοειδη αρθρίτιδα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...