Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 43 λεπτά , Angot είπε:

      @Blue Velvet τελικά είναι σάκχαρο αυτό που μ πιάνει! το νιώθω πάλι τώρα και μέτρησα πίεση και εχω 10,1 με 6,3 ! φυσιολογική για τα δεδομένα μ

      Και τι σου είπε ο γιατρός? Πρέπει να αλλάξεις κάτι στη διατροφή σου? Φάε κάτι αλμυρό τώρα πάντως για να σου ανέβει λίγο η πίεση

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 17 λεπτά , Evi15 είπε:

Το πίστευα ότι θα πετύχει κ δε μπορώ να δεχτώ την αποτυχία .. κουράστηκα μετά από αρκετά χρόνια .. 

Ομοιοπαθουσα.. 5χρονια πλησιάζουμε προσπάθειας.. είχα και αποτυχημένη σπερματεγχυση.. και εξωμήτριο.. και έχασα και σάλπιγγα.. και 2 χειρουργεία.. και 5 αποτυχημένες διεγέρσεις κλομιφαινη... Και..και..και .. ΜΗΝ ΤΟ ΒΑΖΕΙΣ ΚΑΤΩ... Στο τέλος όλα θα πάνε καλά..και αν δεν πάνε?? Τότε δεν είναι το τέλος!!! 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 13 λεπτά , Evi15 είπε:

Το πίστευα ότι θα πετύχει κ δε μπορώ να δεχτώ την αποτυχία .. κουράστηκα μετά από αρκετά χρόνια .. 

Ανθρώπινο, αλλά σκέψου λογικά. Οι πιθανότητες είναι λίγες, η σπερματέγχυση είναι ελάχιστα παρεμβατική μέθοδος. Μία είχαμε κάνει εμείς αποτυχημένη φυσικά. Δεν έχω ακούσει καμία να έχει πετύχει. 
Ηρέμησε, αγκάλιασε το ταίρι σου, αφήστε όσο χρόνο χρειάζεστε και ξεκινήστε εξετάσεις και κάτι πιο παρεμβατικό. Με τη σκέψη πάντα ότι τίποτα δεν είναι σίγουρο. Η πίστη και η ελπίδα φέρνουν πιο έντονη απογοήτευση, αλλά έχουμε δικαίωμα σε αυτές!! 
 

Εδώ είμαστε ένα σωρό κορίτσια με πολλές αποτυχίες, αλλά άχρηστες… ποτέ!!! Είναι η τύχη…μας έρχονται ατυχίες. Όρθιες παλεύουμε…

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Δυστυχώς δεν πήγε καλά η ωοληψία σήμερα. Ήταν και τα δύο ωοθυλάκια άδεια :(  Και είχα πολλή αισιοδοξία γι αυτόν τον μήνα και καλές εξετάσεις. Απογοητεύτηκα.
Θα προχωρήσουμε τώρα για ετ με τα κατεψυγμένα μας. Ελπίζω να φτάσουν 5η μέρα. Ξέρετε αν μπορούν να καταψυχθούν 2η φορά; Δεν μου είπαν αν θα αποψύξουν και τα 3 ή μονο 2. Αν αποψύξουν 2 και το 1 δεν τα καταφέρει τι γίνεται; 

 

πρίν από 8 λεπτά , Lilian 28 είπε:

Μπορούν νομίζω και τελευταία στιγμή να βγάλουν και το άλλο.. είδα που το είχε γράψει έδω στο φόρουμ μια κοπέλα. 

 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Δυστυχώς δεν πήγε καλά η ωοληψία σήμερα. Ήταν και τα δύο ωοθυλάκια άδεια :(  Και είχα πολλή αισιοδοξία γι αυτόν τον μήνα και καλές εξετάσεις. Απογοητεύτηκα.
Θα προχωρήσουμε τώρα για ετ με τα κατεψυγμένα μας. Ελπίζω να φτάσουν 5η μέρα. Ξέρετε αν μπορούν να καταψυχθούν 2η φορά; Δεν μου είπαν αν θα αποψύξουν και τα 3 ή μονο 2. Αν αποψύξουν 2 και το 1 δεν τα καταφέρει τι γίνεται; 

λυπαμαι κατερινουλα μου, παρε στο εμβρυολογικο να ρωτησεις τα κοριτσια ειναι πολυ εξυπηρετικα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 57 λεπτά , Visit a vis είπε:

Καταψύχουν μόνο «γερά» έμβρυα που μπορούν να δώσουν εγκυμοσύνη, λένε. Θα το αποψυξουν και θα το αφήσουν να γίνει βλαστοκύστη… αν είναι. Λύσαμε με το prp το πρόβλημα με το λεπτό ενδομήτριο τουλάχιστον.

Λες ε; Με βοηθά η κατάθεση ιδεών!! Ένα και τέλος, αίσιο ή όχι. Μπορεί να είναι λιγότερες οι πιθανότητες, αλλά… σωστά, ποτέ δεν ξέρεις. Λίγες όμως μεταφέρουν μία από ό,τι καταλαβαίνω.

Ναι λίγες! Εγω για παράδειγμα ένα έμβρυο δεν μεταφέρω. Βέβαια τα δικά μιυ είναι και μέτρια όποτε ένας λόγος  παραπάνω.


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 32 λεπτά , Lilian 28 είπε:

Ομοιοπαθουσα.. 5χρονια πλησιάζουμε προσπάθειας.. είχα και αποτυχημένη σπερματεγχυση.. και εξωμήτριο.. και έχασα και σάλπιγγα.. και 2 χειρουργεία.. και 5 αποτυχημένες διεγέρσεις κλομιφαινη... Και..και..και .. ΜΗΝ ΤΟ ΒΑΖΕΙΣ ΚΑΤΩ... Στο τέλος όλα θα πάνε καλά..και αν δεν πάνε?? Τότε δεν είναι το τέλος!!! 

Κ γώ στα 5 χρόνια είμαι .. έχεις πολλή δύναμη κ μπράβο σου , σε ζηλεύω .. μακάρι να μπορέσω να το ξεπεράσω σύντομα κ να τα δω κ γώ διαφορετικά τα πράγματα .. 

Σ ευχαριστώ γι τη δύναμη .. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Δυστυχώς δεν πήγε καλά η ωοληψία σήμερα. Ήταν και τα δύο ωοθυλάκια άδεια :(  Και είχα πολλή αισιοδοξία γι αυτόν τον μήνα και καλές εξετάσεις. Απογοητεύτηκα.
Θα προχωρήσουμε τώρα για ετ με τα κατεψυγμένα μας. Ελπίζω να φτάσουν 5η μέρα. Ξέρετε αν μπορούν να καταψυχθούν 2η φορά; Δεν μου είπαν αν θα αποψύξουν και τα 3 ή μονο 2. Αν αποψύξουν 2 και το 1 δεν τα καταφέρει τι γίνεται; 

Δυστυχώς αυτό συμβαίνει στους φυσικούς!

Βαλε τα κατεψυγμένα σου αξίζει!

  • Μου αρέσει 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Δυστυχώς δεν πήγε καλά η ωοληψία σήμερα. Ήταν και τα δύο ωοθυλάκια άδεια :(  Και είχα πολλή αισιοδοξία γι αυτόν τον μήνα και καλές εξετάσεις. Απογοητεύτηκα.
Θα προχωρήσουμε τώρα για ετ με τα κατεψυγμένα μας. Ελπίζω να φτάσουν 5η μέρα. Ξέρετε αν μπορούν να καταψυχθούν 2η φορά; Δεν μου είπαν αν θα αποψύξουν και τα 3 ή μονο 2. Αν αποψύξουν 2 και το 1 δεν τα καταφέρει τι γίνεται; 

Σου εύχομαι ολόψυχα να πάνε όλα τέλεια ! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , νικηαντωνια81 είπε:

Ναι λίγες! Εγω για παράδειγμα ένα έμβρυο δεν μεταφέρω. Βέβαια τα δικά μιυ είναι και μέτρια όποτε ένας λόγος  παραπάνω.

Ναι ούτε εγώ θα έβαζα ένα. Δύο έβαλα και το ένα έπιασε και τώρα πάλι 2 θα βάλω.. Πότε δν ξέρεις τι γίνεται. Για σκέψου το καλύτερα.. Αν κάτσουν και 2 μπορεί να ειναι ζόρι στην αρχή αλλά μετά θα λες έχω 2 παιδάκια!!!!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Visit a vis είπε:

Ανθρώπινο, αλλά σκέψου λογικά. Οι πιθανότητες είναι λίγες, η σπερματέγχυση είναι ελάχιστα παρεμβατική μέθοδος. Μία είχαμε κάνει εμείς αποτυχημένη φυσικά. Δεν έχω ακούσει καμία να έχει πετύχει. 
Ηρέμησε, αγκάλιασε το ταίρι σου, αφήστε όσο χρόνο χρειάζεστε και ξεκινήστε εξετάσεις και κάτι πιο παρεμβατικό. Με τη σκέψη πάντα ότι τίποτα δεν είναι σίγουρο. Η πίστη και η ελπίδα φέρνουν πιο έντονη απογοήτευση, αλλά έχουμε δικαίωμα σε αυτές!! 
 

Εδώ είμαστε ένα σωρό κορίτσια με πολλές αποτυχίες, αλλά άχρηστες… ποτέ!!! Είναι η τύχη…μας έρχονται ατυχίες. Όρθιες παλεύουμε…

Ωραία τα λες κ δίκιο έχεις κ γώ έτσι θα απαντούσα σε μια άλλη κοπέλα αλλά δυστυχώς τα συναισθήματα δεν ελέγχονται κ ποσό μάλλον η απογοήτευση κ η στεναχώρια .. Εγώ ξερω κοπέλες που τα κατάφεραν με σπερματεχυνση που είχαν κ κάποια θέματα (γιατί εγώ κ ο άντρας μου είμαστε σε όλα καλά) κ γι αυτό με πήρε τόσο από κάτω .. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Lilian 28 είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι άλλο..  ωολληψια σε ποια μέρα κάνατε?? Εγώ αύριο πάω για υπέρηχο να δούμε πως πήγαμε.. είμαι 7η μέρα περιόδου..6η με τις ενέσεις!

14η ειχα κανει εγώ. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Visit a vis είπε:

Να είσαι καλά! Έχω ένα μόνο έμβρυο κατεψυγμένο. Επειδή είμαι στο στάδιο της παραίτησης από όλες τις διαδικασίες, δεν θέλω να σκεφτώ άλλη διέγερση για να βάλω και άλλο μαζί του. Η πρόταση: να γίνει βλαστοκύστη και να το βάλουμε. Σκέφτομαι όμως πόσες πιθανότητες θα έχει… 
@Lakyη αμη μου κοντά στο 1 προ έτους που την είχα μετρήσει. Δεν σκέφτομαι όμως άλλη διέγερση. Για εμένα έχω κάνει ήδη πολλές (4). Προσωπικό όριο. 

Κορίτσι μου καλημέρα!! Επειδή υπάρχει το εμβρυακι μήπως να του δώσεις μια ευκαιρία; Μπορεί να είναι και το τυχερουλι σου!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Marina21 είπε:

Ναι ούτε εγώ θα έβαζα ένα. Δύο έβαλα και το ένα έπιασε και τώρα πάλι 2 θα βάλω.. Πότε δν ξέρεις τι γίνεται. Για σκέψου το καλύτερα.. Αν κάτσουν και 2 μπορεί να ειναι ζόρι στην αρχή αλλά μετά θα λες έχω 2 παιδάκια!!!!! 

Συμφωνω απόλυτα. Εγω παλαιοτερα έβαζα 3. 

  • Μου αρέσει 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Evi15 είπε:

Ωραία τα λες κ δίκιο έχεις κ γώ έτσι θα απαντούσα σε μια άλλη κοπέλα αλλά δυστυχώς τα συναισθήματα δεν ελέγχονται κ ποσό μάλλον η απογοήτευση κ η στεναχώρια .. Εγώ ξερω κοπέλες που τα κατάφεραν με σπερματεχυνση που είχαν κ κάποια θέματα (γιατί εγώ κ ο άντρας μου είμαστε σε όλα καλά) κ γι αυτό με πήρε τόσο από κάτω .. 

Όλα τα συναισθήματα αγκαλιά θέλουν….

Στον εαυτό σου να τα λες πρώτα! Ή σε άλλες και να ακούς κι εσύ. 
Εγώ η άσχετη προ 6 ετών στην πρώτη μου εξωσωματική ήμουν τόσο σίγουρη ότι πετύχαμε. Θεωρούσα ότι μία εξωσωματική σε εμένα θα ήταν αρκετή! Ευτυχώς έχω προσγειωμένο σύζυγο. Μετά από τις 5 έχω γειωθεί εντελώς. 
 

Όλα καλά εγώ δεν πιστεύω ότι είναι στα ζευγάρια που δεν πετυχαίνουμε. Δεν θεωρώ ότι υπάρχει τυχαιότητα. Υπάρχει πρόβλημα που ακόμη δεν έχουν βρει… όλα αγνώστου προελεύσεως είναι μέχρι να εξελιχθούν τα πράγματα και να εντοπίζουν περισσότερα.

 Βγες για περπάτημα… να ανέβουν οι ενδορφίνες!! Μην παραιτείσαι!!! Η ζωή είναι ωραίααα… όλα ξεκινούν από εμάς γιατί τα κύτταρά μας γίνονται τα παιδιά μας. Πάνω από όλα να είμαστε καλά!!! 
Κλάψε… μετά θα τα δεις αλλιώς…

  • Μου αρέσει 4
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Pagor είπε:

Αάαα κατάλαβα...ναι δηλαδή αν μιλάμε για αυτό το ποσό δεν χρειάζεται να περιμένουμε την επιτροπή...εγώ θέλουμε να κάνουμε κρυοκαταψυξη ωαρίων αρχικά μέχρι το σπέρμα του συζύγου να είναι στα οκ του ..κ επειδή τώρα είναι πολύ καλές εξετάσεις κ ποιότητα όπως μου είπαν...σκεφτήκαμε να το κάνουμε προληπτικά... Δηλαδή αν μιλάμε για 350€ μην περάσω ταλαιπωρία με την επιτροπή

Κορίτσι μου, θα σου πρότεινα να το ξανασκεφτείτε συνολικά. Αυτό το λέω γιατί αν κρυοσυντηρήσετε τα ωάρια χωρίς να τα έχετε γονιμοποιήσει πρώτα, τότε δυστυχώς δεν δίνουν τόσο καλές πιθανότητες να προχωρήσουν μετά. Ενώ αν είναι γονιμοποιημένα έχουν άλλη δυναμική. Εφόσον τα ωάρια σου είναι τώρα καλά, δε θα αλλάξει κάτι αν περιμένετε 3-4 μήνες. Νομίζω ότι μετά το 3μηνο με διατροφή και βιταμίνες θα δείτε βελτίωση και στο σπέρμα! Άσε που μπορείς να πάρεις κι εσύ κάποια συμπληρώματα και να προσέχετε μαζί τη διατροφή, ώστε να κάνεις μια συντήρηση. Στη θέση σου αυτό θα έκανα. Όσο την επιτροπή, θα έχετε και το χρόνο σας έτσι να μαζέψετε τα χαρτιά που χρειάζονται και να κλείσετε και το ραντεβού (που εννοείται ότι μπορείτε πρώτα να κλείσετε το ραντεβού, ακόμα κι αν σας ζητάνε να έχετε μαζέψει τα χαρτιά πριν, αυτό δε θα είναι σε θέση να το ελέγξουν, οπότε μην ανησυχείς). Δεν ξέρω, σκεφτείτε το... Είναι κρίμα να κάνεις διέγερση προληπτικά με μειωμένες πιθανότητες επιτυχίας... Καλύτερα μια και καλή, όταν θα είναι το σπέρμα έτοιμο. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...