Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

@κοτοπουλάκι όλα καλά θα πάνε,  προσπάθησε να μην κάνεις σκέψεις που δεν είναι υποστηρικτές για σένα γιατί σε αγχώνουν άδικα.  Το σώμα μας και με τα φάρμακα που περνούσε μια κάνει κατακράτηση μια είναι καλύτερα. Είναι όλα στη διαδικασία 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Angot είπε:

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ όλες. Συγγνώμη που δεν απαντάω αλλά ακόμη προσπαθώ να το συνειδητοποίησω... Αυριο στις 11 έχω την αποξεση, θέλω απλώς να την κάνω όσο πιο σύντομα γίνεται γτ όσο είναι μέσα μου το μωρο δεν μπορώ να το πάρω απόφαση. Και όπως είπε ο γιατρος,ειναι σα να έπιασα το Τζόκερ ατυχίας τόσο σπάνιο για την ηλικία μ. Ελπίζω την επόμενη φορά να πιάσω το Τζόκερ της ευτυχίας! Δεν έχει αλλαξει ότι θα προσπαθήσω άμεσα πάλι για παιδάκι. Δεν με φοβίζει η ιδέα! Με φοβίζει όμως ότι δεν θα τα καταφέρω το ίδιο εύκολα που τα κατάφερα αυτή τη φορά!

Επίσης ήταν ζωντανό το μωρο μ (190 παλμούς, νομίζω δεν ήταν νορμάλ) και την ώρα που άκουγα καρδούλα λέγαμε ποτέ θα κανω την αποξεση. Αυτό δεν θα το ξεχάσω ποτέ! 

Λυπάμαι πάρα πολύ για αυτό που συνεβη. 

Πραγματικά, σβήνω και ξαναγράφω και ξανασβηνω, γιατί δε βρίσκω τα λόγια. 

Νιώθω να με πνίγει και εμένα το άδικο... 

Σου εύχομαι να είσαι καλά και δυνατή. Μην χάνεις το κουράγιο σου και προσπάθησε, όσο μπορείς, να είσαι ήρεμη. Οι στιγμές ευτυχίας θα ερθουν πιο σύντομα από όσο πιστευεις, να είσαι σίγουρη. 

Σου στέλνω όλη μου τη θετική ενέργεια. Κουράγιο και δυναμη❤️

Link to comment
Share on other sites

On 20/6/2022 at 1:28 ΜΜ, Euaki26 είπε:

Καλημερααααα... 18 πηγε το αβγουλακι μου!! Και 154 η ε2...(το δευτερο δεν προχωρησε εμεινε στα 13) τετάρτη πρωι ωοληψια!! Αχ κοριτσια στείλτε μου τη θετικη σας ενέργεια να ειναι καλό!!! 

Ολα καλα κοριτσια... το πηραν...ωοληψια και ngs μαζι χωρις μεθυ... καλα ηταν... χαχα.. την αλλη Τετάρτη μου ειπαν να ξαναπαω για υπερηχο γιατι βγηκαν κι άλλα μηπως τα παρουμε και αυτα.. πρωτη φορα το ακουω αυτο... τωρα αναμονη να δουμε αν θα προχωρησει αυτό...

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα και ευχαριστώ για την αποδοχή, παρακολουθώ τις δημοσιεύσεις σας αλλά είναι πρώτη φορά που σας γράφω.Αρχικα να πω ότι είμαι 36 χρόνων και ετοιμάζομαι για την τρίτη μου διέγερση.Στις ορμονικές 2 μέρας η Ε2 στα ύψη 74 και η fsh 6.Ξανακανω σήμερα ε2 60,το απόγευμα θα πάω και για υπέρηχο, φυσικά δεν έχω ξεκινήσει τίποτα ακόμη και χλωμό το βλέπω.Να πω επίσης ότι η Ε2 κάθε φορά που την μετράω τα τελευταία χρόνια είναι πάντα πάνω από 50 max 80.Εχει συμβεί και σε κάποια άλλη αυτό και αν ναι τί της είπε η γιατρός της και πώς το αντιμετώπισε?Α ξέχασα να πω ότι με τις τιμές αυτές δεν έχουμε βρει πάντα κύστη, κάποιες φορές μόνο,ενώ σε προηγούμενες διεγέρσεις έχω ξεκινήσει και με ε2 60.Ευχαριστω...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Και συγνώμη που μπαίνω "εμβόλιμα"στο θέμα σας, βλέπω ότι συζητάτε για κάτι άλλο :rolleyes:

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Euaki26 είπε:

Ολα καλα κοριτσια... το πηραν...ωοληψια και ngs μαζι χωρις μεθυ... καλα ηταν... χαχα.. την αλλη Τετάρτη μου ειπαν να ξαναπαω για υπερηχο γιατι βγηκαν κι άλλα μηπως τα παρουμε και αυτα.. πρωτη φορα το ακουω αυτο... τωρα αναμονη να δουμε αν θα προχωρησει αυτό...

Μπράβο!!! Και εγώ παω συνέχεια σε δεύτερη φάση και έχει αποτέλεσμα.

πρίν από 20 λεπτά , Eirini1986 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα και ευχαριστώ για την αποδοχή, παρακολουθώ τις δημοσιεύσεις σας αλλά είναι πρώτη φορά που σας γράφω.Αρχικα να πω ότι είμαι 36 χρόνων και ετοιμάζομαι για την τρίτη μου διέγερση.Στις ορμονικές 2 μέρας η Ε2 στα ύψη 74 και η fsh 6.Ξανακανω σήμερα ε2 60,το απόγευμα θα πάω και για υπέρηχο, φυσικά δεν έχω ξεκινήσει τίποτα ακόμη και χλωμό το βλέπω.Να πω επίσης ότι η Ε2 κάθε φορά που την μετράω τα τελευταία χρόνια είναι πάντα πάνω από 50 max 80.Εχει συμβεί και σε κάποια άλλη αυτό και αν ναι τί της είπε η γιατρός της και πώς το αντιμετώπισε?Α ξέχασα να πω ότι με τις τιμές αυτές δεν έχουμε βρει πάντα κύστη, κάποιες φορές μόνο,ενώ σε προηγούμενες διεγέρσεις έχω ξεκινήσει και με ε2 60.Ευχαριστω...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Και συγνώμη που μπαίνω "εμβόλιμα"στο θέμα σας, βλέπω ότι συζητάτε για κάτι άλλο :rolleyes:

Καλή επιτυχία Eirini. Τις δυο προηγούμενες φορές πώς είχες πάει;;; Η αλήθεια είναι ότι εγώ δεν μετράω ποτέ ε2 τη δεύτερη μέρα, από 6η και μετά και δεν ξέρω να σου απαντήσω. Fsh σούπερ!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, winspert είπε:
1 hour ago, ´Ισιδα είπε:

@κοτοπουλάκι όλα καλά θα πάνε,  προσπάθησε να μην κάνεις σκέψεις που δεν είναι υποστηρικτές για σένα γιατί σε αγχώνουν άδικα.  Το σώμα μας και με τα φάρμακα που περνούσε μια κάνει κατακράτηση μια είναι καλύτερα. Είναι όλα στη διαδικασία 

Στην εγκυμοσύνη ετσι ειναι...Τα συμπτώματα πανε κ έρχονται...μη δινεις τοση σημασία...Πως θα βγαλεις εγκυμοσύνη ετσι; Σε παρακαλώ...Ολα καλα είναι...Αλλες μερες ετσι κ αλλες αλλιως....Ολα καλα ειναι...Θα αρχισεις σε λιγες εβδομάδες να το καταλαβαίνεις κιολας...Τα φιλια μου

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ, αγχώνομαι υπερβολικά με την όλη διαδικασία, μου φαίνονται όλα δύσκολα και η παραμικρή μεταβολή με ταράζει. 

Είναι ίσως που στη ζωή μου υπήρξα πολλές φορές άτυχη κ γι’ αυτό δεν μπορώ να σκεφτώ ότι θα είμαι τυχερή σ’ αυτό. Πρέπει να βρω κάτι να ξεχαστώ ίσως..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Angot είπε:

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ όλες. Συγγνώμη που δεν απαντάω αλλά ακόμη προσπαθώ να το συνειδητοποίησω... Αυριο στις 11 έχω την αποξεση, θέλω απλώς να την κάνω όσο πιο σύντομα γίνεται γτ όσο είναι μέσα μου το μωρο δεν μπορώ να το πάρω απόφαση. Και όπως είπε ο γιατρος,ειναι σα να έπιασα το Τζόκερ ατυχίας τόσο σπάνιο για την ηλικία μ. Ελπίζω την επόμενη φορά να πιάσω το Τζόκερ της ευτυχίας! Δεν έχει αλλαξει ότι θα προσπαθήσω άμεσα πάλι για παιδάκι. Δεν με φοβίζει η ιδέα! Με φοβίζει όμως ότι δεν θα τα καταφέρω το ίδιο εύκολα που τα κατάφερα αυτή τη φορά!

Επίσης ήταν ζωντανό το μωρο μ (190 παλμούς, νομίζω δεν ήταν νορμάλ) και την ώρα που άκουγα καρδούλα λέγαμε ποτέ θα κανω την αποξεση. Αυτό δεν θα το ξεχάσω ποτέ! 

Δεν υπαρχούν λόγια γι' αυτό που ζεις, ότι κι αν πάω να πω να πω είναι λίγο. Σκίζεται η καρδιά στα δύο. Δεν ξέρω γιατί συνέβη, αυτό το "όλα στη ζωή για κάποιο λόγο γίνονται" δε θα έπρεπε να έχει θέση εδώ. Η κάθε μία έχει τη δική της προσωπική διαδρομή και δυστυχώς ο δικός σου δρόμος προς τη μητρότητα συμπεριλαμβάνει αυτή την τραγική ιστορία. Εύχομαι να πέρασουν οι ώρες μέχρι αύριο όσο πιο ανώδυνα γίνεται και να πάρεις το χρόνο σου να το συνειδητοποιήσεις, να θρηνήσεις και όταν είσαι έτοιμη τότε να προχωρήσεις. Ο χρόνος είναι γιατρός. Εύχομαι με τη βοήθεια του και μαζι με τον καλό σου να επουλώσετε αυτή την πληγή με φροντίδα και αγάπη. Και αδιαμφισβήτητα θα γεννήσετε ένα νέο πλάσμα όταν είναι η ώρα του. Και ίσως έρθει πολύ πιο εύκολα από όσο μπορεί τώρα να φαντάζεσαι, γιατί τώρα όλα είναι δύσκολα και είναι απολύτως φυσικό. Ειλικρινά πιστεύω πάρα πολύ στα γυρίσματα της μοίρας. Και δεν μπορεί, ύστερα από τόσο μεγάλο πόνο θα έρθει μια τεράστια χαρά! Ειλικρινά το πιστεύω! Ποιος ξέρει, ίσως να έρθουν και δύο μωράκια μαζί! Όλα θα γίνουν καλή μου. Πίστη. Καλή δύναμη και φροντίδα και στους δυο σας. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Eirini1986 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα και ευχαριστώ για την αποδοχή, παρακολουθώ τις δημοσιεύσεις σας αλλά είναι πρώτη φορά που σας γράφω.Αρχικα να πω ότι είμαι 36 χρόνων και ετοιμάζομαι για την τρίτη μου διέγερση.Στις ορμονικές 2 μέρας η Ε2 στα ύψη 74 και η fsh 6.Ξανακανω σήμερα ε2 60,το απόγευμα θα πάω και για υπέρηχο, φυσικά δεν έχω ξεκινήσει τίποτα ακόμη και χλωμό το βλέπω.Να πω επίσης ότι η Ε2 κάθε φορά που την μετράω τα τελευταία χρόνια είναι πάντα πάνω από 50 max 80.Εχει συμβεί και σε κάποια άλλη αυτό και αν ναι τί της είπε η γιατρός της και πώς το αντιμετώπισε?Α ξέχασα να πω ότι με τις τιμές αυτές δεν έχουμε βρει πάντα κύστη, κάποιες φορές μόνο,ενώ σε προηγούμενες διεγέρσεις έχω ξεκινήσει και με ε2 60.Ευχαριστω...Και συγνώμη που μπαίνω "εμβόλιμα"στο θέμα σας, βλέπω ότι συζητάτε για κάτι άλλο :rolleyes:

Καλώς την, εγω π εχω κανει κ φυσικους κ διεγερσεις πάντα μετράμε 2η μέρα, η Ε2 μου ειναι μεχρι 35, ξέρω ότι πρέπει να είναι μέχρι 50, να μετρησεις και 3η μερα σου είπε ο γιατρος σου? ειναι σημαντικός και ο υπέρυχος πάντως
όντως πως πήγες στις προηγ προσπάθειες με υψηλή Ε2?
Η υψηλή Ε2 πέρα απο το οτι μπορεί να σημαίνει κυστικό, ρίχνει ψευδώς την fsh που σημαίνει απ οσο ξέρω χαμηλό απόθεμα...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Σποράκι είπε:

Μπράβο!!! Και εγώ παω συνέχεια σε δεύτερη φάση και έχει αποτέλεσμα.

Καλή επιτυχία Eirini. Τις δυο προηγούμενες φορές πώς είχες πάει;;; Η αλήθεια είναι ότι εγώ δεν μετράω ποτέ ε2 τη δεύτερη μέρα, από 6η και μετά και δεν ξέρω να σου απαντήσω. Fsh σούπερ!

Στην πρώτη διέγερση 6 ωάρια 3 ώριμα μόνο 2 βλαστοκυστες.Στη δεύτερη 9συνολο-6 ώριμα 4 βλαστοκυστες(βιοχημική με κατεψυγμένα)

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, κοτοπουλάκι είπε:

Καλημέρα σε όλες,

κορίτσια από χτες έχω ξεπρηστεί, έχει μείνει ελάχιστα φουσκωμένη κοιλιά αλλά το στήθος μου έχει ξεφουσκώσει. Τι ειν’ αυτό τώρα; Μήπως δείχνει ότι κάτι δεν πάει καλά; Εν τω μεταξύ θέλω συνέχεια να κάνω δουλειές, σαν να μην είμαι έγκυος νιώθω. Χτες έφτιαξα σπανακόρυζο, πατατόπιτα με δικό μου φύλλο που άνοιξα κ κέικ. Εγώ ποτέ δεν είχα τόση όρεξη για δουλειές. Ανησυχώ πολύ πάλι.. :sad:

Angot όντως αυτό που σου συνέβη ήταν πραγματική ατυχία. Θα ξαναπιάσεις, μην το φοβάσαι αυτό, η επόμενη φορά έχει μεγάλες πιθανότητες να είναι η τυχερή σου.

 

Κοτοπουλάκι το ίδιο ακριβώς μου συμβαίνει κι εμένα. Μια πρήζομαι και μια ξεπρήζομαι. Έχω πάρει ένα βιβλίο που εξηγεί τι συμβαίνει στα διάφορα στάδια της εγκυμοσύνης και αυτό με το πρήξιμο-ξεπρήξιμο γράφει ότι συμβαίνει και είναι απολύτως φυσιολογικό. Οφείλεται τόσο στις ορμόνες (και επηρεάζει και στήθος και κοιλιά), όσο και στις διακυμάνσεις του εντέρου (που αφορά κυρίως την κοιλιά). Επίσης, θεωρώ ότι ο πιο σημαντικός λόγος που ξύπνησε ο φόβος σου, είναι ότι δε γίνεται να μείνουμε ανεπηρέαστες ύστερα από την εξέλιξη της εγκυμοσύνης της Αngot. Συμμετέχουμε σε ένα φόρουμ, συνδεόμαστε, συναισθανόμαστε, συμπάσχουμε. Είναι απολύτως φυσικό και είναι δύσκολο να γίνει διαχωρισμός στιγμές σαν αυτήν. Όμως η κάθε μία μας κινείται στη δική της πορεία που ορίζουν παράγοντες που δεν μπορούμε να ελέγξουμε. Και είμαστε αναγκασμένες να προχωράμε με τους φόβους, τις αμφιβολίες, τις ανασφάλειες, αλλά και την πίστη, την αισιοδοξία, τη λαχτάρα να γίνουμε μάνες. Προσπάθησε να μην αφήνεις το φόβο να σε κυριεύει, μη του δίνεις χώρο. Το λέω για να το ακούω κι εγώ. Θέλει προσπάθεια, δε γίνεται αυτόματα. Απόλαυσε όλα αυτά τα υπέροχα φαγητά που έφτιαξες (και που για μένα είναι απαγορευμένα γιατί ανεβάζουν το σάκχαρο!) και δείξε εμπιστοσύνη στο μικρούλι σου, αλλά και στον ίδιο σου τον εαυτό. 

πρίν από 49 λεπτά , Euaki26 είπε:

Ολα καλα κοριτσια... το πηραν...ωοληψια και ngs μαζι χωρις μεθυ... καλα ηταν... χαχα.. την αλλη Τετάρτη μου ειπαν να ξαναπαω για υπερηχο γιατι βγηκαν κι άλλα μηπως τα παρουμε και αυτα.. πρωτη φορα το ακουω αυτο... τωρα αναμονη να δουμε αν θα προχωρησει αυτό...

Συγχαρητήρια κοριτσάκι μου, καλή γόνιμοποίηση να έχει!!! Ξύπνησε το σύστημα!!! Έχεις κι άλλα!!! Τι καλά! Πολύ ελπιδοφόρο!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 13 λεπτά , Eirini1986 είπε:

Στην πρώτη διέγερση 6 ωάρια 3 ώριμα μόνο 2 βλαστοκυστες.Στη δεύτερη 9συνολο-6 ώριμα 4 βλαστοκυστες(βιοχημική με κατεψυγμένα)

Έχεις πολύ καλά αποτελέσματα, 6 βλαστοκυστες σε δυο διεγέρσεις. Ευχομαι αυτή να είναι η τυχερή σου!

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Eirini1986 said:

Βλαστοκυστες κάνουμε, αποτέλεσμα δεν έχουμε:(.

Έχεις κάνει άλλες εξετάσεις; Κάποια υστεροσκόπηση ίσως ή βιοψία για μικρόβιο; Ανοσολογικές εξετάσεις; 

  • Μου αρέσει 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Έχεις κάνει άλλες εξετάσεις; Κάποια υστεροσκόπηση ίσως ή βιοψία για μικρόβιο; Ανοσολογικές εξετάσεις; 

Έχω κάνει υστεροσκοπηση λαπαροσκόπηση μικροβιωμα ενδομητρίου ανοσολογικές θρομβοφιλια κυστική καρυότυπος....Δεν ξέρω αν ξεχνάω κάτι άλλο,δεν είναι και λίγες..Σε όλα αυτά δεν έχει βρεθεί κάτι, πέρα τις θρομβοφιλιας που είμαι ομοζυγωτης σε 2 μεταλλάξεις αλλά παίρνω ηπαρίνη κάθε φορά έτσι κι αλλιώς.. Θυρεοειδής ρυθμισμένος για την ώρα (μου κάνει κάτι κουλά τελευταία και αυτός)

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Eirini1986 said:

Έχω κάνει υστεροσκοπηση λαπαροσκόπηση μικροβιωμα ενδομητρίου ανοσολογικές θρομβοφιλια κυστική καρυότυπος....Δεν ξέρω αν ξεχνάω κάτι άλλο,δεν είναι και λίγες..Σε όλα αυτά δεν έχει βρεθεί κάτι, πέρα τις θρομβοφιλιας που είμαι ομοζυγωτης σε 2 μεταλλάξεις αλλά παίρνω ηπαρίνη κάθε φορά έτσι κι αλλιώς.. Θυρεοειδής ρυθμισμένος για την ώρα (μου κάνει κάτι κουλά τελευταία και αυτός)

Πράγματι τα έχεις κοιτάξει σχεδόν όλα. Άρα λογικά ο γιατρός σου αποδίδει τις αποτυχίες σας σε χρωμοσωμικές ανωμαλίες των εμβρύων, σωστά; Ο άντρας σου έχει κάποιο θέμα; 


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...