Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

Κοριτσια καλημερα @Angot δεν εχω λογια να σου πω, ξερω πως δεν υπαρχει κατι να σε παρηγορησει! Παρε το χρονο σου και οταν εισαι ετοιμη σηκω και προσπαθησε ξανα! 
 

αν μπορει καποια κοπελα να με βοηθησει, εσεις ποια μερα του κυκλου κανατε την ωοληψια; Στην πρωτη μου προσπαθεια δεν θυμαμαι! Τωρα ραντεβου με τον γιατρο εχω απο βδομαδα και θα μου πει ποια μερα θα την κανουμε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

13 ώρες πρίν, Angot είπε:

Κορίτσια δεν ήταν μο ο η αυχενική 5.5  που ήταν τρομερά υψηλή. 

Ήταν και ο αφαλος εξω από την κοιλιά και περιηχε μόνο έντερα. Ήταν πολλά τα προβλήματα

Λυπάμαι κι εγω παρα πολυ! Φαίνεται πως ειναι μονόδρομος οντως.Κανε κουράγιο και μάζεψε δύναμη! Θα σου χρειαστεί. Ειναστε μαζι σου!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Στελλα33 είπε:

Κοριτσια καλημερα @Angot δεν εχω λογια να σου πω, ξερω πως δεν υπαρχει κατι να σε παρηγορησει! Παρε το χρονο σου και οταν εισαι ετοιμη σηκω και προσπαθησε ξανα! 
 

αν μπορει καποια κοπελα να με βοηθησει, εσεις ποια μερα του κυκλου κανατε την ωοληψια; Στην πρωτη μου προσπαθεια δεν θυμαμαι! Τωρα ραντεβου με τον γιατρο εχω απο βδομαδα και θα μου πει ποια μερα θα την κανουμε!

Καλημέρα! 
Η μέρα της ωοληψιας εξαρτάται από το πως μεγαλώνουν τα ωοθηλακια. Δεν νομίζω να είναι στάνταρ, εξαρτάται  από τον κύκλο και από τον αριθμό. 
Θα τα δει ο γιατρός και θα σου πει. Έχεις πολλά; Γενικά περιμένουν να είναι τα περισσότερο πάνω από κάποιο μέγεθος.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Chris_V είπε:

Καλημέρα! 
Η μέρα της ωοληψιας εξαρτάται από το πως μεγαλώνουν τα ωοθηλακια. Δεν νομίζω να είναι στάνταρ, εξαρτάται  από τον κύκλο και από τον αριθμό. 
Θα τα δει ο γιατρός και θα σου πει. Έχεις πολλά; Γενικά περιμένουν να είναι τα περισσότερο πάνω από κάποιο μέγεθος.

Γνωριζω την διαδικασια καθως ειναι η δευτερη ωοληψια απλα ηθελα να δω την καθε περιπτωση! Οπως εγραψα τη δευτερα θα παω στο γιατρο να το δουμε.. Σ ευχαριστω παντως για την απαντηση

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Στελλα33 είπε:

Γνωριζω την διαδικασια καθως ειναι η δευτερη ωοληψια απλα ηθελα να δω την καθε περιπτωση! Οπως εγραψα τη δευτερα θα παω στο γιατρο να το δουμε.. Σ ευχαριστω παντως για την απαντηση

Εμενα ήταν την 12η μέρα, όπως κανω και κανονικά ωορρηξία 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

43 minutes ago, Στελλα33 said:

Κοριτσια καλημερα @Angot δεν εχω λογια να σου πω, ξερω πως δεν υπαρχει κατι να σε παρηγορησει! Παρε το χρονο σου και οταν εισαι ετοιμη σηκω και προσπαθησε ξανα! 
 

αν μπορει καποια κοπελα να με βοηθησει, εσεις ποια μερα του κυκλου κανατε την ωοληψια; Στην πρωτη μου προσπαθεια δεν θυμαμαι! Τωρα ραντεβου με τον γιατρο εχω απο βδομαδα και θα μου πει ποια μερα θα την κανουμε!

Στέλλα μου καλημερα! Εμένα σε 3 ωοληψίες έγινε 13η μέρα, μία φορά 16η και σε αυτήν της διέγερσης πάλι 13η. Προφανώς δεν είναι στάνταρ κάθε φορά αλλά υπολόγιζε περίπου 13η με 15η. Θα εξαρτηθεί και από την εξέλιξη σου. Καλή επιτυχία!

  • Ευχαριστώ 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Angotκοριτσακι μου,να σου πω κ εγω ποσο λυπάμαι. Τόσος αγωνας και να τελειώνει ετσι. Εύχομαι να έρθει γρήγορα ενα γερο μωρακι και να σου πάρει τη στενοχώρια!!! Σου στέλνω μια μεγάλη αγκαλιά... Λυπάμαι πολυ 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Στελλα33 είπε:

Κοριτσια καλημερα @Angot δεν εχω λογια να σου πω, ξερω πως δεν υπαρχει κατι να σε παρηγορησει! Παρε το χρονο σου και οταν εισαι ετοιμη σηκω και προσπαθησε ξανα! 
 

αν μπορει καποια κοπελα να με βοηθησει, εσεις ποια μερα του κυκλου κανατε την ωοληψια; Στην πρωτη μου προσπαθεια δεν θυμαμαι! Τωρα ραντεβου με τον γιατρο εχω απο βδομαδα και θα μου πει ποια μερα θα την κανουμε!

Καλημέρα κοριτσάκι μου ...η ημέρα ωοληψιας εξαρτάται από τον γιατρό σου κ από τι μέγεθος έχουν φτάσει τα ωοθηλακια σου...πάει ανάλογα κ πόσα έχεις ...κ πόσο έχουν μεγαλώσει κιόλας...έτσι κ αλλιώς θα σου κάνει υπερήχους συνέχεια...εμένα π.χ που δεν είχα κ πάρα πολλά ήταν 6 μου την έκανε την 14 μέρα του κύκλου μου...αλλά αυτό ξέρω ότι είναι σχετικό...πάνω κάτω εκεί γύρω γίνεται αλλά το πότε ακριβώς θα στο πει ο γιατρός σου ανάλογος την εικόνα σου.

1 hour ago, Στελλα33 είπε:

Κοριτσια καλημερα @Angot

@Angot μου γλυκό μου πλάσμα...ηλικρεινα λυπάμαι πολύ για ότι σου συνεβει...μακάρι να ήταν τα πράγματα πιο εύκολα ..καμιά φορά ακούω κοπέλες που πιάνουν με την πρώτη φορά χωρίς καν να ξερουν πως κ εδώ μέσα υπάρχουν όλα αυτά τα υπέροχα πλάσματα που παλεύουμε με νύχια κ με δόντια για ένα πλάσμα κ πόσο κρίμα όταν έρχεται να συμβαίνει κάτι τέτοιο...ειλικρινά από την ψυχή μου βαθιά λυπάμαι ..σου εύχομαι όμως πολύ πολύ σύντομα να έχεις ξανά στην κοιλίτσα σου ένα θαύμα κοριτσάκι μου..

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Angot είπε:

Κορίτσια δεν ήταν μο ο η αυχενική 5.5  που ήταν τρομερά υψηλή. 

Ήταν και ο αφαλος εξω από την κοιλιά και περιηχε μόνο έντερα. Ήταν πολλά τα προβλήματα. 

Γλυκιά μου Angot σε έβλεπα όλο το βράδυ στον ύπνο μου. Η σκέψη μου είναι μαζί σου. Προσωπικά θέλω να σου ζητήσω συγνώμη γιατί αυτά που έγραψα χθες να κάνεις τροφοβλάστη ήταν παρεμβατικά, χωρίς να έχω όλα τα δεδομένα. Και φυσικά από λάθος θέση, αφού γιατρός δεν είμαι. Ο γιατρός σου και ο συνεργάτης του έχουν τα δεδομένα και θέλουν το καλύτερο για εσάς και για το μωρό σας. Είναι αδιαμφισβήτητο. Προφανώς θέλουν να σε προστατέψουν και στην εβδομάδα που είσαι τώρα η σκληρή αυτή διαδικασία παραμένει πιο ήπια απ' ότι θα ήταν μερικές βδομάδες αργότερα. Είναι το καλύτερο αυτό για σένα, δεδομένων των συνθηκών. Ειλικρινά συγνώμη αν σε έκανα έστω για λίγο να αμφιβάλλεις και να διατηρήσεις ελπίδες. Η ελπίδα -όσο κι αν σου φαίνεται τώρα απίθανο- υπάρχει και θα έρθει όταν με το καλό μείνεις ξανά έγκυος και γεννήσεις γερό παιδί. Αυτό θα συμβεί σίγουρα. Να προσέχεις τον εαυτό σου αγάπη μου. Αγκαλιά ❤

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ όλες. Συγγνώμη που δεν απαντάω αλλά ακόμη προσπαθώ να το συνειδητοποίησω... Αυριο στις 11 έχω την αποξεση, θέλω απλώς να την κάνω όσο πιο σύντομα γίνεται γτ όσο είναι μέσα μου το μωρο δεν μπορώ να το πάρω απόφαση. Και όπως είπε ο γιατρος,ειναι σα να έπιασα το Τζόκερ ατυχίας τόσο σπάνιο για την ηλικία μ. Ελπίζω την επόμενη φορά να πιάσω το Τζόκερ της ευτυχίας! Δεν έχει αλλαξει ότι θα προσπαθήσω άμεσα πάλι για παιδάκι. Δεν με φοβίζει η ιδέα! Με φοβίζει όμως ότι δεν θα τα καταφέρω το ίδιο εύκολα που τα κατάφερα αυτή τη φορά!

Επίσης ήταν ζωντανό το μωρο μ (190 παλμούς, νομίζω δεν ήταν νορμάλ) και την ώρα που άκουγα καρδούλα λέγαμε ποτέ θα κανω την αποξεση. Αυτό δεν θα το ξεχάσω ποτέ! 

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 31
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα σε όλες,

κορίτσια από χτες έχω ξεπρηστεί, έχει μείνει ελάχιστα φουσκωμένη κοιλιά αλλά το στήθος μου έχει ξεφουσκώσει. Τι ειν’ αυτό τώρα; Μήπως δείχνει ότι κάτι δεν πάει καλά; Εν τω μεταξύ θέλω συνέχεια να κάνω δουλειές, σαν να μην είμαι έγκυος νιώθω. Χτες έφτιαξα σπανακόρυζο, πατατόπιτα με δικό μου φύλλο που άνοιξα κ κέικ. Εγώ ποτέ δεν είχα τόση όρεξη για δουλειές. Ανησυχώ πολύ πάλι.. :sad:

πρίν από 7 λεπτά , Angot είπε:

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ όλες. Συγγνώμη που δεν απαντάω αλλά ακόμη προσπαθώ να το συνειδητοποίησω... Αυριο στις 11 έχω την αποξεση, θέλω απλώς να την κάνω όσο πιο σύντομα γίνεται γτ όσο είναι μέσα μου το μωρο δεν μπορώ να το πάρω απόφαση. Και όπως είπε ο γιατρος,ειναι σα να έπιασα το Τζόκερ ατυχίας τόσο σπάνιο για την ηλικία μ. Ελπίζω την επόμενη φορά να πιάσω το Τζόκερ της ευτυχίας! Δεν έχει αλλαξει ότι θα προσπαθήσω άμεσα πάλι για παιδάκι. Δεν με φοβίζει η ιδέα! Με φοβίζει όμως ότι δεν θα τα καταφέρω το ίδιο εύκολα που τα κατάφερα αυτή τη φορά!

Επίσης ήταν ζωντανό το μωρο μ (190 παλμούς, νομίζω δεν ήταν νορμάλ) και την ώρα που άκουγα καρδούλα λέγαμε ποτέ θα κανω την αποξεση. Αυτό δεν θα το ξεχάσω ποτέ! 

Angot όντως αυτό που σου συνέβη ήταν πραγματική ατυχία. Θα ξαναπιάσεις, μην το φοβάσαι αυτό, η επόμενη φορά έχει μεγάλες πιθανότητες να είναι η τυχερή σου.

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Angot είπε:

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ όλες. Συγγνώμη που δεν απαντάω αλλά ακόμη προσπαθώ να το συνειδητοποίησω... Αυριο στις 11 έχω την αποξεση, θέλω απλώς να την κάνω όσο πιο σύντομα γίνεται γτ όσο είναι μέσα μου το μωρο δεν μπορώ να το πάρω απόφαση. Και όπως είπε ο γιατρος,ειναι σα να έπιασα το Τζόκερ ατυχίας τόσο σπάνιο για την ηλικία μ. Ελπίζω την επόμενη φορά να πιάσω το Τζόκερ της ευτυχίας! Δεν έχει αλλαξει ότι θα προσπαθήσω άμεσα πάλι για παιδάκι. Δεν με φοβίζει η ιδέα! Με φοβίζει όμως ότι δεν θα τα καταφέρω το ίδιο εύκολα που τα κατάφερα αυτή τη φορά!

Επίσης ήταν ζωντανό το μωρο μ (190 παλμούς, νομίζω δεν ήταν νορμάλ) και την ώρα που άκουγα καρδούλα λέγαμε ποτέ θα κανω την αποξεση. Αυτό δεν θα το ξεχάσω ποτέ! 

Κοριτσάκι μου,δεν εχω λογια. Ειναι μαχαιρια στην καρδιά αυτό που περιγραφεις. Λυπάμαι τοσο πολυ. Αφου ηρθαν ετσι τα πράγματα εύχομαι να τελειωσουν ολα γρήγορα και σύντομα να μας ανακοινώνεις παλι τη θετικη χοριακη σου... Δεν ξερω τι αλλο να σου πω. 

πρίν από 33 λεπτά , κοτοπουλάκι είπε:

Καλημέρα σε όλες,

κορίτσια από χτες έχω ξεπρηστεί, έχει μείνει ελάχιστα φουσκωμένη κοιλιά αλλά το στήθος μου έχει ξεφουσκώσει. Τι ειν’ αυτό τώρα; Μήπως δείχνει ότι κάτι δεν πάει καλά; Εν τω μεταξύ θέλω συνέχεια να κάνω δουλειές, σαν να μην είμαι έγκυος νιώθω. Χτες έφτιαξα σπανακόρυζο, πατατόπιτα με δικό μου φύλλο που άνοιξα κ κέικ. Εγώ ποτέ δεν είχα τόση όρεξη για δουλειές. Ανησυχώ πολύ πάλι.. :sad:

 

 

Στην εγκυμοσύνη ετσι ειναι...Τα συμπτώματα πανε κ έρχονται...μη δινεις τοση σημασία...Πως θα βγαλεις εγκυμοσύνη ετσι; Σε παρακαλώ...Ολα καλα είναι...Αλλες μερες ετσι κ αλλες αλλιως....Ολα καλα ειναι...Θα αρχισεις σε λιγες εβδομάδες να το καταλαβαίνεις κιολας...Τα φιλια μου

  • Ευχαριστώ 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Angot said:

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ όλες. Συγγνώμη που δεν απαντάω αλλά ακόμη προσπαθώ να το συνειδητοποίησω... Αυριο στις 11 έχω την αποξεση, θέλω απλώς να την κάνω όσο πιο σύντομα γίνεται γτ όσο είναι μέσα μου το μωρο δεν μπορώ να το πάρω απόφαση. Και όπως είπε ο γιατρος,ειναι σα να έπιασα το Τζόκερ ατυχίας τόσο σπάνιο για την ηλικία μ. Ελπίζω την επόμενη φορά να πιάσω το Τζόκερ της ευτυχίας! Δεν έχει αλλαξει ότι θα προσπαθήσω άμεσα πάλι για παιδάκι. Δεν με φοβίζει η ιδέα! Με φοβίζει όμως ότι δεν θα τα καταφέρω το ίδιο εύκολα που τα κατάφερα αυτή τη φορά!

Επίσης ήταν ζωντανό το μωρο μ (190 παλμούς, νομίζω δεν ήταν νορμάλ) και την ώρα που άκουγα καρδούλα λέγαμε ποτέ θα κανω την αποξεση. Αυτό δεν θα το ξεχάσω ποτέ! 

Angot δεν έχω λόγια.... θέλω μόνο να σου πω ότι ο γιατρός μου ισχυρίζεται ότι το σώμα έχει μνήμη δηλαδή λεει ότι έτσι και μείνεις έγκυος, οι πιθανότητες είναι με το μέρος σου να πετύχεις ξανά εγκυμοσύνη το αμέσως επόμενο διάστημα. Ευχομαι γρήγορα ξανά να εισαι εγκύουλα με ενα γερό μωρό...Σου στελνω μία μεγάλη αγκαλιά

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angot είπε:

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ όλες. Συγγνώμη που δεν απαντάω αλλά ακόμη προσπαθώ να το συνειδητοποίησω... Αυριο στις 11 έχω την αποξεση, θέλω απλώς να την κάνω όσο πιο σύντομα γίνεται γτ όσο είναι μέσα μου το μωρο δεν μπορώ να το πάρω απόφαση. Και όπως είπε ο γιατρος,ειναι σα να έπιασα το Τζόκερ ατυχίας τόσο σπάνιο για την ηλικία μ. Ελπίζω την επόμενη φορά να πιάσω το Τζόκερ της ευτυχίας! Δεν έχει αλλαξει ότι θα προσπαθήσω άμεσα πάλι για παιδάκι. Δεν με φοβίζει η ιδέα! Με φοβίζει όμως ότι δεν θα τα καταφέρω το ίδιο εύκολα που τα κατάφερα αυτή τη φορά!

Επίσης ήταν ζωντανό το μωρο μ (190 παλμούς, νομίζω δεν ήταν νορμάλ) και την ώρα που άκουγα καρδούλα λέγαμε ποτέ θα κανω την αποξεση. Αυτό δεν θα το ξεχάσω ποτέ! 

Καλή δύναμη κοριτσάκι!

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Στελλα33 είπε:

Κοριτσια καλημερα @Angot δεν εχω λογια να σου πω, ξερω πως δεν υπαρχει κατι να σε παρηγορησει! Παρε το χρονο σου και οταν εισαι ετοιμη σηκω και προσπαθησε ξανα! 
 

αν μπορει καποια κοπελα να με βοηθησει, εσεις ποια μερα του κυκλου κανατε την ωοληψια; Στην πρωτη μου προσπαθεια δεν θυμαμαι! Τωρα ραντεβου με τον γιατρο εχω απο βδομαδα και θα μου πει ποια μερα θα την κανουμε!

Δεν είναι στάνταρ η μέρα για κάθε κοπέλα. Εγώ πχ πάω 9η-10η, άλλες θέλουν παραπάνω. Έχει να κάνει με το πότε κανείς ωορρηξία!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...