Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 9 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Πράγματι τα έχεις κοιτάξει σχεδόν όλα. Άρα λογικά ο γιατρός σου αποδίδει τις αποτυχίες σας σε χρωμοσωμικές ανωμαλίες των εμβρύων, σωστά; Ο άντρας σου έχει κάποιο θέμα; 

Ναι σε χρωμοσωμικες ανωμαλίες το αποδίδει.Σπερμα μέτριο, χαμηλός αριθμός και κίνηση αλλά υποτίθεται αυτό στην εξωσωματική το προσπερνάνε.DFI 24%

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 16 λεπτά , Eirini1986 είπε:

Ναι σε χρωμοσωμικες ανωμαλίες το αποδίδει.Σπερμα μέτριο, χαμηλός αριθμός και κίνηση αλλά υποτίθεται αυτό στην εξωσωματική το προσπερνάνε.DFI 24%

Εγω καλά τα βλέπω όλα, εχεις κανει καμπυλες ζαχαρου κ ινσουλίνης? καρυοτυπο ζευγους? πιστευω οτι ειναι τυχαιο γεγονος και τωρα θα πας πολυ καλα
γραψε μας τι θα σου πει στον υπερυχο
ποιο πρωτόκολλο θα ακολουθήσεις?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Eirini1986 είπε:

Ναι σε χρωμοσωμικες ανωμαλίες το αποδίδει.Σπερμα μέτριο, χαμηλός αριθμός και κίνηση αλλά υποτίθεται αυτό στην εξωσωματική το προσπερνάνε.DFI 24%

Καλησπέρα και από εμενα.

Ειμαι σε διαδικασία επιλογής γιατρού όποτε ακούω πολλούς αυτήν την περίοδο. Ειμαι μετά από βιοχημική μετά την 1η προσπάθεια.

Ο γιατρος που είδα σήμερα εκτός από όλες τις εξετασεις που αναφερεις, αν δεν δείξουν κάτι, μου πρότεινε να κάνουμε 3-4 πολύ ηπιεσ διεγέρσεις (εχω πολλή χαμηλή ΑΜΗ όποτε θα χρειαστούν) αλλά να τις απλώσω χρονικά σε ένα εξάμηνο για να καταφέρω να πάρω ωαρια με διαφορετική δυναμική. Φοβάται και αυτός χρωμοσωμικες λόγω ηλικίας δικιάς μου και προεμφυτευτική έλεγχο αν θα ήθελα και εγώ. 
Σαν ιδέα μου φάνηκε καλή, έχει ακούσει καμία κοπέλα κάτι; 
@Eirini1986 ίσως εσυ έχεις συζητήσει κάτι με το γιατρό σου; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , silvy22 είπε:

Εγω καλά τα βλέπω όλα, εχεις κανει καμπυλες ζαχαρου κ ινσουλίνης? καρυοτυπο ζευγους? πιστευω οτι ειναι τυχαιο γεγονος και τωρα θα πας πολυ καλα
γραψε μας τι θα σου πει στον υπερυχο
ποιο πρωτόκολλο θα ακολουθήσεις?

Καμπύλη ζαχάρου ινσουλίνης δεν έχω κάνει, καρυότυπο ζεύγους ναι φυσιολογικός..Λέω να αφήσω αυτό τον κύκλο γιατί κάναμε κακή αρχή..

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Eirini1986 είπε:

Ναι σε χρωμοσωμικες ανωμαλίες το αποδίδει.Σπερμα μέτριο, χαμηλός αριθμός και κίνηση αλλά υποτίθεται αυτό στην εξωσωματική το προσπερνάνε.DFI 24%

Ίδιο σπερμα και εκεί, περιμένουμε dfi

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 5 λεπτά , Chris_V είπε:

Καλησπέρα και από εμενα.

Ειμαι σε διαδικασία επιλογής γιατρού όποτε ακούω πολλούς αυτήν την περίοδο. Ειμαι μετά από βιοχημική μετά την 1η προσπάθεια.

Ο γιατρος που είδα σήμερα εκτός από όλες τις εξετασεις που αναφερεις, αν δεν δείξουν κάτι, μου πρότεινε να κάνουμε 3-4 πολύ ηπιεσ διεγέρσεις (εχω πολλή χαμηλή ΑΜΗ όποτε θα χρειαστούν) αλλά να τις απλώσω χρονικά σε ένα εξάμηνο για να καταφέρω να πάρω ωαρια με διαφορετική δυναμική. Φοβάται και αυτός χρωμοσωμικες λόγω ηλικίας δικιάς μου και προεμφυτευτική έλεγχο αν θα ήθελα και εγώ. 
Σαν ιδέα μου φάνηκε καλή, έχει ακούσει καμία κοπέλα κάτι; 
@Eirini1986 ίσως εσυ έχεις συζητήσει κάτι με το γιατρό σου; 

Όχι δεν έχουμε συζητήσει κάτι τέτοιο πέραν του προεμφυτευτικου που θέλω να κάνω αν πρώτα ο Θεός καταφέρω να κάνω διεγέρση με αυτή την άτιμη την ε2...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Chris_V είπε:

Καλησπέρα και από εμενα.

Ειμαι σε διαδικασία επιλογής γιατρού όποτε ακούω πολλούς αυτήν την περίοδο. Ειμαι μετά από βιοχημική μετά την 1η προσπάθεια.

Ο γιατρος που είδα σήμερα εκτός από όλες τις εξετασεις που αναφερεις, αν δεν δείξουν κάτι, μου πρότεινε να κάνουμε 3-4 πολύ ηπιεσ διεγέρσεις (εχω πολλή χαμηλή ΑΜΗ όποτε θα χρειαστούν) αλλά να τις απλώσω χρονικά σε περισσότερο από ένα εξάμηνο για να καταφέρω να πάρω ωαρια με διαφορετική δυναμική. Φοβάται και αυτός χρωμοσωμικες λόγω ηλικίας δικιάς μου και προεμφυτευτική έλεγχο αν θα ήθελα και εγώ. 
Σαν ιδέα μου φάνηκε καλή, έχει ακούσει καμία κοπέλα κάτι; 
@Eirini1986 ίσως εσυ έχεις συζητήσει κάτι με το γιατρό σου; 

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Eirini1986 είπε:

Καμπύλη ζαχάρου ινσουλίνης δεν έχω κάνει, καρυότυπο ζεύγους ναι φυσιολογικός..Λέω να αφήσω αυτό τον κύκλο γιατί κάναμε κακή αρχή..

 

τα εχεις παρει τα φάρμακα? συζήτησε το μαζί του, λογικά μετά πας απο Σεπτέμβρη?
Δεν ξέρω αν εισαι αθηνα εδώ κλείνουν τα κέντρα τον Αύγουστο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Να ρωτήσω και κάτι γενικά? Επιτρέπεται να αναφέρουμε ονόματα γιατρών για γνώμες?

πρίν από 4 λεπτά , silvy22 είπε:

τα εχεις παρει τα φάρμακα? συζήτησε το μαζί του, λογικά μετά πας απο Σεπτέμβρη?
Δεν ξέρω αν εισαι αθηνα εδώ κλείνουν τα κέντρα τον Αύγουστο

Όχι Θεσσαλονίκη είναι το κέντρο που θα πάω, ίσως πάω τον επόμενο μήνα αν έχει πέσει η Ε2.Τα φάρμακα τα έχω πάρει.Ευτυχως λήγουν το 24:D

πρίν από 7 λεπτά , Chris_V είπε:

Μόνο μια κάναμε και ήρθε η βιοχημική και εξετάζω επιλογές για τη συνέχεια.

 

Έχεις κατάψυξη?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Eirini1986 είπε:

Να ρωτήσω και κάτι γενικά? Επιτρέπεται να αναφέρουμε ονόματα γιατρών για γνώμες?

Όχι Θεσσαλονίκη είναι το κέντρο που θα πάω, ίσως πάω τον επόμενο μήνα αν έχει πέσει η Ε2.Τα φάρμακα τα έχω πάρει.Ευτυχως λήγουν το 24:D

Έχεις κατάψυξη?

Τπτ δεν εχω, ένα πηρα την 1η φορά και το βαλαμε. 3ων ημερών κιόλας. 
Πως πέφτει η Ε2; Μπορείς να κανείς κάτι; 
Και εγώ μάλλον Θεσσαλονίκη θα πάω αυτήν την φορά, και λειτουργούν τον Αύγουστο.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Eirini1986 είπε:

Να ρωτήσω και κάτι γενικά? Επιτρέπεται να αναφέρουμε ονόματα γιατρών για γνώμες?

Όχι Θεσσαλονίκη είναι το κέντρο που θα πάω, ίσως πάω τον επόμενο μήνα αν έχει πέσει η Ε2.Τα φάρμακα τα έχω πάρει.Ευτυχως λήγουν το 24:D

Έχεις κατάψυξη?

μπορεις να γραψεις τα αρχικα τ γιατρου κ τ κεντρου

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Chris_V είπε:

Τπτ δεν εχω, ένα πηρα την 1η φορά και το βαλαμε. 3ων ημερών κιόλας. 
Πως πέφτει η Ε2; Μπορείς να κανείς κάτι; 
Και εγώ μάλλον Θεσσαλονίκη θα πάω αυτήν την φορά, και λειτουργούν τον Αύγουστο.

Έλα ντε πώς πέφτει? αυτά θέλω να ρωτήσω το απόγευμα που έχω ραντεβού..Ο γιατρός μου λέγεται Σαρ..ης και είναι στο fertilia by genesis.Τις προηγούμενες τις έκανα στο embryolab και μια στο assisting με άλλο γιατρό..

πρίν από 10 λεπτά , Eirini1986 είπε:

Έλα ντε πώς πέφτει? αυτά θέλω να ρωτήσω το απόγευμα που έχω ραντεβού..Ο γιατρός μου λέγεται Σαρ..ης και είναι στο fertilia by genesis.Τις προηγούμενες τις έκανα στο embryolab και μια στο assisting με άλλο γιατρό..

Αυτό που πήρες ήταν από φυσικό ή με διέγερση?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Eirini1986 είπε:

Έλα ντε πώς πέφτει? αυτά θέλω να ρωτήσω το απόγευμα που έχω ραντεβού..Ο γιατρός μου λέγεται Σαρ..ης και είναι στο fertilia by genesis.Τις προηγούμενες τις έκανα στο embryolab και μια στο assisting με άλλο γιατρό..

Αυτό που πήρες ήταν από φυσικό ή με διέγερση?

Ήπια διεγερση με menopur.

Και το ίδιο μου ειπαν όλοι που είδα να ξανακάνω. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...