Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Προαπαθειες μετά απο εξωμήτριο


Recommended Posts

Θα παει ο συζηγος Δευτέρα στον γιατρο. Εγώ είμαι ενα ρακος. Εκανα τρστ εγξυμοσύνης παλι,3 μερες πριν την περιοδο,παλι αρνητικο,παλι κλαιω απ το πρωι. Δεν αντεχω αλλο....οσι περνάει ο καιρος είμαι χειρότερα,εχψ παψει να ελπίζω......νιώθω οτι δεν μου αξίζει τίποτα....

On 3/3/2022 at 4:26 ΜΜ, Elle12 είπε:

Δεν υπαρχει παρεξηγηση εδω μεσα. Παντα υπαρχουν καλυτερα και χειροτερα. Εγω πχ σκεφτομαι οτι θα θελα πολυ να ειμαι 31, δε θα αγχωνομουν τοσο, αλλη στα 40+ θα πει θα θελα κ γω να ειμαι 35... αλλη δε μπορει να συλλαβει, αλλη παλινδρομησε, αλλη ηταν βιοχημικη, αλλες εξωμητρια, αλλες χασαν παιδια σε ολες τις ηλικιες. Ωστοσο δεν βγαζουμε το θλιβομετρο. Η καθεμια περναει τα δικα της, που στη προκειμενη φαση φανταζει γολγοθας. Και ισως ειναι.

Δε θελω να σου πω να μην αγχωνεσαι και να μην στεναχωριεσαι γιατι ξερω καλα οτι αυτο ειναι μια φραση μονο. Το μονο που θα σου πω σαν συμβουλη ειναι αν μπορεις να βρεις τροπο να πας σε εναν ειδικο. Καποιον ψυχολογο ή καποιον να μιλησεις γενικα. Υπομονη μονο.. στελνω θετικη ενεργεια και αγκαλια!

Πήγα και σε ειδικό αλλά δυστυχώς δεν νιώθω καλύτερα...και όσο βλεπω αρνητικά τεστ τοσο χειρότερα ειμαι....ο άντρας μ θα λαει Δευτέρα στον γιατρο. Εγω εχω ραντεβου 10 τ μήνα αφου θα ξανα αδειαθερησω σε λιγες μερες...Γιατί να ου συμβαινει αυτό,γιατί να μην μένω εγκυος; εχψ αρχίσει και χάνω τις ελπίδες μοτ...ξερω υπάρχουν κ χειρότερα αλλα δεν μπορω να συνειδητοππιησω οτι μ συμβαινει αυτο το πραγμα.... νιωθω ενα τιποτα ενα μηεδενικο

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 25 λεπτά , Ninaki- είπε:

Θα παει ο συζηγος Δευτέρα στον γιατρο. Εγώ είμαι ενα ρακος. Εκανα τρστ εγξυμοσύνης παλι,3 μερες πριν την περιοδο,παλι αρνητικο,παλι κλαιω απ το πρωι. Δεν αντεχω αλλο....οσι περνάει ο καιρος είμαι χειρότερα,εχψ παψει να ελπίζω......νιώθω οτι δεν μου αξίζει τίποτα....

Πήγα και σε ειδικό αλλά δυστυχώς δεν νιώθω καλύτερα...και όσο βλεπω αρνητικά τεστ τοσο χειρότερα ειμαι....ο άντρας μ θα λαει Δευτέρα στον γιατρο. Εγω εχω ραντεβου 10 τ μήνα αφου θα ξανα αδειαθερησω σε λιγες μερες...Γιατί να ου συμβαινει αυτό,γιατί να μην μένω εγκυος; εχψ αρχίσει και χάνω τις ελπίδες μοτ...ξερω υπάρχουν κ χειρότερα αλλα δεν μπορω να συνειδητοππιησω οτι μ συμβαινει αυτο το πραγμα.... νιωθω ενα τιποτα ενα μηεδενικο

Τι λογια είναι αυτά κορίτσι μου...τι λες για τον εαυτό σου..πάψε κ μην ξαναμιλήσεις έτσι...ούτε εγώ έχω παιδάκι κ παλεύουμε χρόνια από το 2017...περάσαμε καρκίνο 2019 με τα επόμενα χρόνια να είναι αποκατάστασης κ φαρμάκων βαριων..κατάθλιψης με άσχημα υπερφαγία επεισόδια...ψυχολόγους κ όλα..Έμεινα έγκυος στον πρώτο μήνα που προσπαθήσαμε ξανά αλλά το έχασα κ εγω...έκλαψα ..ούρλιαξα...ακόμα κλαιω...ακόμα απογοητεύομαι αλλά όχι να λέω ότι δεν αξίζω τίποτα...αξίζεις κ αξίζουμε όλοι πολλά...δεν φέρνει την ευτυχία μάτια μου ένα παιδί...ένα παιδί μπορεί να έρθει μέσα σε μια ευτυχία που υπάρχει ήδη..μόνο ο άνθρωπος μας μετράει κ εμείς..μονο.. τα ακούς??? Τι να κάνεις ένα παιδί σε μια διαλυμένη ψυχή??? Θα έρθει που??? Σήκωσε το κεφάλι αγάπησε εσένα...αγκαλιάσει σφιχτά τον άνθρωπο σου κ πες ότι ότι κ να γίνει θα είστε μαζί..Είμαι 37 κ δεν το βάζω κάτω...η ψυχή μου ξέρει τον πόνο κ τον φόβο που έχω μέσα μου για ολα αλλά δεν το βάζω κάτω..η ζωή είναι ποτάμι κ κυλάει δεν μπορεί τίποτα να σε κρατήσει πίσω...έχεις δικαίωμα κ να πέσεις κ να κλάψεις και να ουρλιαξεις κ όλα αλλά έχεις υποχρέωση να σηκωθείς...Σήκω αφού κλάψεις κ σκέψου πόσο τυχερή είσαι που μπορείς να κλαίς για την έλλειψη μόνο ενός παιδιού που απλά δεν έρχεται...

Επειδή έχω περάσει πόνο στην ψυχή μου που ενοιωθα ότι πονάει κάθε κύτταρο του κορμιού μου για τον άνθρωπο μου που θα τον έχανα ( γιατί έτσι μου είπαν ένα χρόνο μόλις παντρεμένη) κάθε φορά που κλαίω..κάθε φορά που πονάω για τον μη ερχομό ενός παιδιού ευχαριστώ κ τον Θεό με την Παναγία που άκουσαν κάποτε τις προσευχές μου κ μπορώ να πονάω μόνο για αυτό...Ποτέ να μην ξαναπείς ότι δεν αξίζεις τίποτα...ποτέ!

 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσι μου!! Τόσο ωραία στα είπε η @Pagor που λίγα έχω να προσθέσω..νομίζω στο έχω ξαναπεί, εχω βρεθεί στην θέση σου πριν από 6 χρόνια. Αυτή την στιγμή έχω δύο γιους, από αυτόματη σύλληψη. Και αν αυτό δεν σε κάνει να ελπίζεις ( που μεταξύ μας ούτε εμένα με έκανε), να σου πω ότι πέρασα 4 μαύρα χρόνια να σκέφτομαι μόνο το θέμα του παιδιού, χάνοντας έτσι στιγμές και κάποια από τα καλύτερα μου χρόνια. Αν δεν σε βοήθησε ο ειδικός, βρες άλλο!! Μην χαραμίζεις την ζωή σου μέσα στην μαυρίλα για κάτι που σίγουρα θα έρθει!! Και να θυμάσαι ότι δεν ολοκληρώνουν την γυναίκα τα παιδιά, ούτε της δίνουν παραπάνω αξία!! Αξία έχεις και είσαι ανεκτίμητη για τους δικούς σου ανθρώπους, άσχετα με το πότε θα γίνεις μάνα..να χαίρεσαι που έχεις την υγεία σου και μπορείς να προσπαθείς και να ελπίζεις..το ξέρω είναι βουνό τώρα αυτά που σου λέμε, αλλά ελπίζω να κοιτάξεις σύντομα πίσω και να δεις πόσο δίκιο είχαμε....

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά σας ευχαριστώ για τα λόγια σας! Ο περασμένος χειμώνα1 ήταν ο χειρότερος της ζωης μου! Μετα απο εξωμήτριο ειχα τον μπαμπα με καρκίνο,έκανε επεμβαση κ μεχρι στιγμης όλα καλα...σταθερα...μετα απο σκωληκοειδητη π εκανα το Μαιο και μια κύστη που μου βρήκαν στην ωοθήκη ειχα πιατεψει οτι αυτό το καλοκάίρι θα έρθει το μωράκι και γι αυτο απογοητευτηκα διπλα! Ειλικρινά σας ευχαριστώ που ασχολείστε με το να μ γράψετε λίγες γραμμες...ειναι πολύτιμο για μενα....ελπίζω όλα να πανε καλά....απλά η αλήθεια ειναι οτιηνα με τον μηνα απογοητευομαι κ αλλο....δεν το θέλω...ξέρω πως δεν ειναι σωστό... ομως συμβαινει....καλη σας νύχτα ...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 59 λεπτά , Ninaki- είπε:

Ειλικρινά σας ευχαριστώ για τα λόγια σας! Ο περασμένος χειμώνα1 ήταν ο χειρότερος της ζωης μου! Μετα απο εξωμήτριο ειχα τον μπαμπα με καρκίνο,έκανε επεμβαση κ μεχρι στιγμης όλα καλα...σταθερα...μετα απο σκωληκοειδητη π εκανα το Μαιο και μια κύστη που μου βρήκαν στην ωοθήκη ειχα πιατεψει οτι αυτό το καλοκάίρι θα έρθει το μωράκι και γι αυτο απογοητευτηκα διπλα! Ειλικρινά σας ευχαριστώ που ασχολείστε με το να μ γράψετε λίγες γραμμες...ειναι πολύτιμο για μενα....ελπίζω όλα να πανε καλά....απλά η αλήθεια ειναι οτιηνα με τον μηνα απογοητευομαι κ αλλο....δεν το θέλω...ξέρω πως δεν ειναι σωστό... ομως συμβαινει....καλη σας νύχτα ...

Είναι φυσιολογικό να απογοητεύεσαι,και όσο περνάει ο καιρός,σιγά σιγά να το σκέφτεσαι όλο και πιο πολύ.οσες περάσαμε από αυτό το λούκι της προσπάθειας παιδιού που δεν ήρθε με την μια και πόσο μάλλον συνοδευόταν κ από κάποια απώλεια,είναι όντως δύσκολο. Δεν θα σου πω να μην αγχώνεσαι αλλά θα σου πω ότι μπορείς να πάρεις κάποια πράγματα στα χέρια σου,για αρχή εφόσον λες τα τεστ ωορρηξίας δεν θετικοποιουνται,μπορείς για έναν δύο κύκλο να παρακολουθήσεις υπερηχογραφικά τι γίνεται. Θα σου πει ο γιατρός σου αν τυχόν χρειάζεται να κάνεις κ ορμονικές εξετάσεις. Το στρες δυστυχώς είναι ανασταλτικός παράγοντας ,και ενώ πιστεύεις εσύ ότι ίσως φταίει η μία σάλπιγγα,τελικά να φταίει το άγχος σου για όλο αυτό. Θα δεις ότι σε αυτό το φόρουμ πολλές γυναίκες έβγαλαν εγκυμοσύνες εις πέρας και με μία σάλπιγγα.καταλαβαινω παρ'ολα αυτά ότι όλο αυτό το βιώνεις ακόμα σαν ένα πένθος . Προσπάθησε να ανασυνταχτεις ,ίσως να απευθυνθείς κ σε κάποιον ειδικό,εμένα με βοήθησε κ ο βελονισμός κ θα δεις ότι όλα θα πάνε καλύτερα.

Ρε @Pagor ,νομίζω δεν έχουμε ξαναμιλήσει ,αλλά τα είπες πολύ ωραία κοπέλα μου.

Εύχομαι σύντομα και οι δύο σας με ένα γερό τελειομηνο μωράκι.:x

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

9 ώρες πρίν, Ninaki- είπε:

Ειλικρινά σας ευχαριστώ για τα λόγια σας! Ο περασμένος χειμώνα1 ήταν ο χειρότερος της ζωης μου! Μετα απο εξωμήτριο ειχα τον μπαμπα με καρκίνο,έκανε επεμβαση κ μεχρι στιγμης όλα καλα...σταθερα...μετα απο σκωληκοειδητη π εκανα το Μαιο και μια κύστη που μου βρήκαν στην ωοθήκη ειχα πιατεψει οτι αυτό το καλοκάίρι θα έρθει το μωράκι και γι αυτο απογοητευτηκα διπλα! Ειλικρινά σας ευχαριστώ που ασχολείστε με το να μ γράψετε λίγες γραμμες...ειναι πολύτιμο για μενα....ελπίζω όλα να πανε καλά....απλά η αλήθεια ειναι οτιηνα με τον μηνα απογοητευομαι κ αλλο....δεν το θέλω...ξέρω πως δεν ειναι σωστό... ομως συμβαινει....καλη σας νύχτα ...

Δεν υπάρχει σωστό η λάθος καρδούλα στα συναισθήματα..όλα είναι σωστά κ όλα είναι λογικά...κανένας δεν είπε να μην στεναχωριέσαι...σαν μηπως όλες εμείς που ακόμα προσπαθούμε κ παρακαλάμε να μην στεναχωριομαστε η να μην κλαίμε??Εννοείται κ γίνεται αυτό κάθε μήνα σε όλες μας...δεν είμαστε ρομπότ..κ η απογοήτευση υπάρχει κ ότι νοιώθεις ότι χάνεις την ελπίδα σου υπάρχει κ όλα..αλλά σηκώνουμε κεφάλι και πάμε ξανά..Να μην ξαναπείς ότι δεν αξίζεις τίποτα επειδή απλά δεν ήρθε ένα παιδί...αξίζεις πολλά όλοι μας αξίζουμε..την άλλη φορά που θα το νοιώσεις αυτό κοίτα στα μάτια των γονιών σου να δεις τι αξίζεις...η στα μάτια του άντρα σου...κ θα δεις ότι είσαι όλος τους ο κόσμος..τουλάχιστον αυτό νοιωθω εγώ όταν μιλάω με την μαμά μου κ βλέπω πόσο πονάει κάθε φορά που με βλέπει εμένα στεναχωρημένη..είναι ευλογία ένα παιδί το ξέρω κ μακάρι από τα βαθύ της ψυχή μου όσες το επιθυμουμαι τόσο πολύ κάποια στιγμή να γινουμαι μανουλες...αλλά πάνω από όλα εμείς...να αγκαλιάσεις κ να αγαπήσεις εσένα..

Θα σου πω κάτι...όπως είπα κ σε άλλο μήνυμα ο άντρας μου πέρασε καρκίνο λόγο των χαπιών έβαλε λίγα κιλά παραπάνω κοιτιεται πολλές φορές κ μου λέει "Πως έγινα έτσι" εγώ τον περνώ αγκαλιά του λέω να μην ξαναπεί ποτέ άσχημη κουβέντα για αυτό το σώμα που πάλεψε τόσο γενναια κ βγήκε νικητής...Αυτό θα πω κ σε εσένα...ποτέ να μην ξαναπείς άσχημη κουβέντα για το σώμα σου που παλεύει κάθε μήνα κ κάθε μέρα...και θα δεις ότι θα έρθουν οι χαρές!!!

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Pagor είπε:

Δεν υπάρχει σωστό η λάθος καρδούλα στα συναισθήματα..όλα είναι σωστά κ όλα είναι λογικά...κανένας δεν είπε να μην στεναχωριέσαι...σαν μηπως όλες εμείς που ακόμα προσπαθούμε κ παρακαλάμε να μην στεναχωριομαστε η να μην κλαίμε??Εννοείται κ γίνεται αυτό κάθε μήνα σε όλες μας...δεν είμαστε ρομπότ..κ η απογοήτευση υπάρχει κ ότι νοιώθεις ότι χάνεις την ελπίδα σου υπάρχει κ όλα..αλλά σηκώνουμε κεφάλι και πάμε ξανά..Να μην ξαναπείς ότι δεν αξίζεις τίποτα επειδή απλά δεν ήρθε ένα παιδί...αξίζεις πολλά όλοι μας αξίζουμε..την άλλη φορά που θα το νοιώσεις αυτό κοίτα στα μάτια των γονιών σου να δεις τι αξίζεις...η στα μάτια του άντρα σου...κ θα δεις ότι είσαι όλος τους ο κόσμος..τουλάχιστον αυτό νοιωθω εγώ όταν μιλάω με την μαμά μου κ βλέπω πόσο πονάει κάθε φορά που με βλέπει εμένα στεναχωρημένη..είναι ευλογία ένα παιδί το ξέρω κ μακάρι από τα βαθύ της ψυχή μου όσες το επιθυμουμαι τόσο πολύ κάποια στιγμή να γινουμαι μανουλες...αλλά πάνω από όλα εμείς...να αγκαλιάσεις κ να αγαπήσεις εσένα..

Θα σου πω κάτι...όπως είπα κ σε άλλο μήνυμα ο άντρας μου πέρασε καρκίνο λόγο των χαπιών έβαλε λίγα κιλά παραπάνω κοιτιεται πολλές φορές κ μου λέει "Πως έγινα έτσι" εγώ τον περνώ αγκαλιά του λέω να μην ξαναπεί ποτέ άσχημη κουβέντα για αυτό το σώμα που πάλεψε τόσο γενναια κ βγήκε νικητής...Αυτό θα πω κ σε εσένα...ποτέ να μην ξαναπείς άσχημη κουβέντα για το σώμα σου που παλεύει κάθε μήνα κ κάθε μέρα...και θα δεις ότι θα έρθουν οι χαρές!!!

 

Σ ευχαριστώ για την όμορφη ψυχή σου! Και για τα λόγια σου! Να σαι καλά,σ ευχομαι ολόψυχα τα καλύτερα! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 1/9/2022 at 1:00 ΠΜ, Ninaki- είπε:

Ειλικρινά σας ευχαριστώ για τα λόγια σας! Ο περασμένος χειμώνα1 ήταν ο χειρότερος της ζωης μου! Μετα απο εξωμήτριο ειχα τον μπαμπα με καρκίνο,έκανε επεμβαση κ μεχρι στιγμης όλα καλα...σταθερα...μετα απο σκωληκοειδητη π εκανα το Μαιο και μια κύστη που μου βρήκαν στην ωοθήκη ειχα πιατεψει οτι αυτό το καλοκάίρι θα έρθει το μωράκι και γι αυτο απογοητευτηκα διπλα! Ειλικρινά σας ευχαριστώ που ασχολείστε με το να μ γράψετε λίγες γραμμες...ειναι πολύτιμο για μενα....ελπίζω όλα να πανε καλά....απλά η αλήθεια ειναι οτιηνα με τον μηνα απογοητευομαι κ αλλο....δεν το θέλω...ξέρω πως δεν ειναι σωστό... ομως συμβαινει....καλη σας νύχτα ...

2015  κ αρρωσταίνει ο πατερασ μου..καρκίνος..τότε για πρώτη φορά σκέφτηκα μήπως ένα εγγονάκι του δώσει δύναμη για να ζήσει.. τελικά χάνω τον πατέρα μου κ εγω είχα μείνει έγκυος με εκυοπη κύηση.. 

Μπαίνω χειρουργείο κ μου αφαιρούν κ την σάλπιγγα που είχε καταστραφεί.. κάνω 2η επέμβαση και αφαιρώ μια ντουζίνα ινονυωματα που είχα για να μην μου δημιουργήσουν άλλο πρόβλημα.. 

Ήταν μεγάλη η ανησυχία μου με μια σάλπιγγα αν θα τα καταφέρω...έχω κλάψει νύχτες ατελειωτεσ με βουβό κλάμα για να μην με καταλάβει ο σύντροφος μου..έχω γίνει κομμάτια.. είχα φτάσει σε σημείο να σκέφτομαι πωσ θα έπρεπε να χωρίσω γιατί εγώ θα ήμουν η αιτία που δεν θα κάναμε παιδί..κ ενώ πριν μπω στην διαδικασία αυτή θεωρούσα την υιοθεσια πράξη υψίστης αγαπησ, μετά ήθελα δικό μου...ένιωθα πωσ με τρελαινε η σκέψη για μωρο..είχα γίνει μανιακή.. για 6 μήνες που προσπαθούσαμε χωρίς αποτελέσματα έβλεπα συμπτώματα εγκυμοσύνη που φυσικά δεν υπήρχαν.. ζούσα τραγελαφικές καταστάσεις.. τη μία έκλαιγα.. την άλλη με κορόιδευα που έκανα πχ τεστ εγκυμοσύνης με χλωρίνη ( πέρα από τα αμέτρητα τεστ)

Μπορώ να γράφω με τις ώρες.. 

Σε καταλαβαίνω απόλυτα.. 

Αλλά πραγματι δεν είναι πολυσ ο καιροσ ειδικά αν δεν κάνετε κ εντατικές προσπάθειες.. 

Σαλπιγγογραφια συνήθως κάνουν πάνω στο χρόνο.. αν όμως εχεισ τόσο στρεσ ζητά να γίνουν όλα από τώρα.. 

Με μια σάλπιγγα έκανα 2 παιδάκια.. στα 35 κ στα 37 μου..εχεισ κοπέλα μου ελπίδες..μην χάνεις το θάρρος σου..

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 1/9/2022 at 10:09 ΠΜ, Pagor είπε:

Δεν υπάρχει σωστό η λάθος καρδούλα στα συναισθήματα..όλα είναι σωστά κ όλα είναι λογικά...κανένας δεν είπε να μην στεναχωριέσαι...σαν μηπως όλες εμείς που ακόμα προσπαθούμε κ παρακαλάμε να μην στεναχωριομαστε η να μην κλαίμε??Εννοείται κ γίνεται αυτό κάθε μήνα σε όλες μας...δεν είμαστε ρομπότ..κ η απογοήτευση υπάρχει κ ότι νοιώθεις ότι χάνεις την ελπίδα σου υπάρχει κ όλα..αλλά σηκώνουμε κεφάλι και πάμε ξανά..Να μην ξαναπείς ότι δεν αξίζεις τίποτα επειδή απλά δεν ήρθε ένα παιδί...αξίζεις πολλά όλοι μας αξίζουμε..την άλλη φορά που θα το νοιώσεις αυτό κοίτα στα μάτια των γονιών σου να δεις τι αξίζεις...η στα μάτια του άντρα σου...κ θα δεις ότι είσαι όλος τους ο κόσμος..τουλάχιστον αυτό νοιωθω εγώ όταν μιλάω με την μαμά μου κ βλέπω πόσο πονάει κάθε φορά που με βλέπει εμένα στεναχωρημένη..είναι ευλογία ένα παιδί το ξέρω κ μακάρι από τα βαθύ της ψυχή μου όσες το επιθυμουμαι τόσο πολύ κάποια στιγμή να γινουμαι μανουλες...αλλά πάνω από όλα εμείς...να αγκαλιάσεις κ να αγαπήσεις εσένα..

Θα σου πω κάτι...όπως είπα κ σε άλλο μήνυμα ο άντρας μου πέρασε καρκίνο λόγο των χαπιών έβαλε λίγα κιλά παραπάνω κοιτιεται πολλές φορές κ μου λέει "Πως έγινα έτσι" εγώ τον περνώ αγκαλιά του λέω να μην ξαναπεί ποτέ άσχημη κουβέντα για αυτό το σώμα που πάλεψε τόσο γενναια κ βγήκε νικητής...Αυτό θα πω κ σε εσένα...ποτέ να μην ξαναπείς άσχημη κουβέντα για το σώμα σου που παλεύει κάθε μήνα κ κάθε μέρα...και θα δεις ότι θα έρθουν οι χαρές!!!

 

 

Mακάρι......σας ευχαριστώ όλες τοοοσο πολυ που μου δινετε δύναμη

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...