Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 9 λεπτά , Sabrina_ είπε:

      @Angot το είχα και εγώ αυτό το σύμπτωμα στο τέλος της 28ης και ανησυχούσα για τον τράχηλο.τελικά στον προγραμματισμένο υπέρηχο που έκανα μετά απο 3 μερες η γιατρός τον είδε πολύ καλό και μου είπε οτι είναι φυσιολογικό να το νιώθω καθώς τα παιδιά εχουν πάρει βάρος. Τωρα είμαι καμια βδομάδα μετά και μου έχει περάσει αυτή η ενόχληση. Το έχω ξανανιώσει και σε προηγούμενη βδομαδα πάντως αυτό και ετρεχα για υπέρηχο τοτε και όλα τα έβρισκαν καλα.

      οχι δεν τρέχω , δεν είναι ότι ε χω πόνους κλπ! εχω βάρος απλώς ίσως η ξάπλα το κάνει χειρότερο ! επισης με πιάνει κυριως βραδάκι… για να μην πω αν θέλω και λίγο τσίσα και αργήσω, εκεί είναι ασήκωτη !

Μανούλες Νοεμβρίου 2022


Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα πριν λίγο γυρισαμε από τον γιατρό . Κάναμε 3 ώρες κοντά ήταν γυρισμένο ανάποδα δν μας αμαφηνε να κάνουμε όλες τις μετρήσεις βγήκα έξω έφαγα γλυκό ξαναμπήκα  3 φορές έγινε αυτή η διαδικασία τελικά τα καφεραμε γύρισε και μάθαμε ότι είναι κοριτσακι!!!!  21 εβδομάδες 460 γραμμάρια 

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπερα κοριτσια! Σιγα σιγα μας αφηνει κι ο κορωνοιος. Την μικρη μου δηλαδη γιατι εμενα ακομα βρισκει και με παιδευει! Αχ κοριτσια το δραμα ειναι που τρωω τα παστίτσια και τους κεφτέδες και ειναι σαν να τρωω φελιζολ!! Καμια γευση καμια οσφρηση! Απο την αλλη λεω καλυτερα για να μην εχω λαχταρα να φαω αφου δεν εχω παρει κιλα ακομα, θα βοηθησει οσο να'ναι :roll:

Κατα τα αλλα με τον βηχα και τα φτερνισματα του κορωνοιου αλλαζω κι εγω συνεχεια εσωρουχα γιατι εχω μια ακρατεια που μου εμεινε απ την πρωτη εγκυμοσυνη. Νομιζω παραγινε το κακο! Ή θα παω να αγορασω κι αλλα εσωρουχα ή θα αγοραζω τα σερβιετακια με τις χαρτόκουτες!

Δυστυχως λογω ιου εχασα το ραντεβου να δω την μπεμπα μου χθες και τωρα περιμενω πως και πως την β' επιπεδου στο τελος του μηνα για να την χαρω λιγο. Αντε γιατι δεν κρατιεμαι!

Εν τω μεταξυ κοριτσια τα μωρακια σας τα νιωθετε παντου στην κοιλια σας; Ή μονο η δικη μου προτιμα να στριφογυριζει κατω δεξια και πουθενα αλλου;

  • Μου αρέσει 1

dJaep3.png
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ελλάκι είπε:

Καλησπερα κοριτσια! Σιγα σιγα μας αφηνει κι ο κορωνοιος. Την μικρη μου δηλαδη γιατι εμενα ακομα βρισκει και με παιδευει! Αχ κοριτσια το δραμα ειναι που τρωω τα παστίτσια και τους κεφτέδες και ειναι σαν να τρωω φελιζολ!! Καμια γευση καμια οσφρηση! Απο την αλλη λεω καλυτερα για να μην εχω λαχταρα να φαω αφου δεν εχω παρει κιλα ακομα, θα βοηθησει οσο να'ναι :roll:

Κατα τα αλλα με τον βηχα και τα φτερνισματα του κορωνοιου αλλαζω κι εγω συνεχεια εσωρουχα γιατι εχω μια ακρατεια που μου εμεινε απ την πρωτη εγκυμοσυνη. Νομιζω παραγινε το κακο! Ή θα παω να αγορασω κι αλλα εσωρουχα ή θα αγοραζω τα σερβιετακια με τις χαρτόκουτες!

Δυστυχως λογω ιου εχασα το ραντεβου να δω την μπεμπα μου χθες και τωρα περιμενω πως και πως την β' επιπεδου στο τελος του μηνα για να την χαρω λιγο. Αντε γιατι δεν κρατιεμαι!

Εν τω μεταξυ κοριτσια τα μωρακια σας τα νιωθετε παντου στην κοιλια σας; Ή μονο η δικη μου προτιμα να στριφογυριζει κατω δεξια και πουθενα αλλου;

Αντε ωραια με το καλό να περάσει ανώδυνα..  η μικρή σ μόνο πυρετό δλδ όπως κ η δικιά μου? Εγώ ακόμα με τον βήχα κ οπως είπα θα πάω σε παθολογο να με δει..:?

κ εγώ το είχα χάσει το ραντεβού μου το έκανα όμως μια βδομάδα μετά, δλδ χθες, δεν ήθελα με τπτ να το χάσω εντελώς, αυτό μ πε κ η γιατρός κ σε μια βδομάδα έχω β επιπέδου.. πόσος καιρός θα περάσει συνολικά για να δεις το μωρο? Καλό είναι να μην είναι πάνω από μήνα η αλήθεια είναι..

Το νιώθω άλλοτε σε ένα σημείο άλλοτε άλλοτε σε άλλο..  χθες στον υπέρηχο κοιμόταν κ ξαπλωνε ουσιαστικά πάνω στον πλακούντα, όπως την βρίσκουν τα γλυκά μας!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια,

Περαστικα στις αρρωστουλες!!

Ρε κοριτσια ειχαν σταματησει πανω απο μηνα οι εμετοι κ εχω τρελαθει τις τελευταιες μερες, τρωω παρα πολυ λιγο γτ δε μπορω να κρατησω τπτ περα απο το πρωινο μου. Εχει τυχει κ σε καμια αλλη?

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , Kleopatra87 είπε:

Καλησπερα κοριτσια,

Περαστικα στις αρρωστουλες!!

Ρε κοριτσια ειχαν σταματησει πανω απο μηνα οι εμετοι κ εχω τρελαθει τις τελευταιες μερες, τρωω παρα πολυ λιγο γτ δε μπορω να κρατησω τπτ περα απο το πρωινο μου. Εχει τυχει κ σε καμια αλλη?

Καλησπέρα και σε σένα!

Εγώ μπήκα στον έκτο και ακόμα κάνω εμετούς,πιο λιγους όμως σε σχέση με το πρώτο τετράμηνο. Για ένα διάστημα,γύρω στις δέκα μέρες και εγώ δεν έκανα εμετό αλλά μετά πάλι τα ίδια. Διάβασα πως στο μήνα που είμαστε,έχουμε καούρες λόγω των μαλλιών που βγάζει το μωρό,αλλα δεν ρώτησα το γιατρό μου να μου το επιβεβαιώσει. Το πήρα απόφαση,μέχρι να γεννήσω θα ξερναω..υπομονή ...

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 13 λεπτά , Kleopatra87 είπε:

Αμα ειναι για τα ωραια τους μαλλακια αντε να κανουμε λιγη υπομονη ακομα χεχε

Αυτό λέω και εγώ,χαλάλι. Τι είναι τρεις μήνες αγκαλιά με την λεκάνη μπροστά στα όμορφα μαλλάκια των παιδιών μας ? :razz:❤️

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Irini__ είπε:

Αντε ωραια με το καλό να περάσει ανώδυνα..  η μικρή σ μόνο πυρετό δλδ όπως κ η δικιά μου? Εγώ ακόμα με τον βήχα κ οπως είπα θα πάω σε παθολογο να με δει..:?

κ εγώ το είχα χάσει το ραντεβού μου το έκανα όμως μια βδομάδα μετά, δλδ χθες, δεν ήθελα με τπτ να το χάσω εντελώς, αυτό μ πε κ η γιατρός κ σε μια βδομάδα έχω β επιπέδου.. πόσος καιρός θα περάσει συνολικά για να δεις το μωρο? Καλό είναι να μην είναι πάνω από μήνα η αλήθεια είναι..

Το νιώθω άλλοτε σε ένα σημείο άλλοτε άλλοτε σε άλλο..  χθες στον υπέρηχο κοιμόταν κ ξαπλωνε ουσιαστικά πάνω στον πλακούντα, όπως την βρίσκουν τα γλυκά μας!!

@Irini__ Ναι, ευτυχως η μικρη εκανε μονο πυρετο και ειχε αφαγίες. Σημερα πρωτη μερα που επιτελους επεσε απο 39αρια σε δεκατα κι αρχισε να μασουλαει τα παντα! Φανταζομαι απο αυριο θα ναι μια χαρα. Ενα βηχαλακι το χω κι εγω ακομα αλλα το πιο ενοχλητικο ειναι το μπουκωμα στην μυτη. Ουτε και οι πλυσεις βοηθουν...υπομονη τι να κανουμε, τωρα τελειωνει! Μολις βγω αρνητικη, θα παω και για υπερηχο, οπως λες δεν θα ηθελα κι εγω να περασει πανω απο μηνας χωρις να την δω. Καλα θα κανεις που θα πας σε παθολογο για τον βηχα, ολο και κατι θα σου δωσει να βοηθηθείς! Περαστικά σου εύχομαι!

  • Μου αρέσει 1

dJaep3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Θυμάμαι είχε ξανασυζητηθεί αλλά δεν θυμάμαι τις απαντήσεις σας. Μέχρι πόσες συσπάσεις (τα πετρώματα στην κοιλιά) σας είπε ο γιατρός ότι είναι οκ στην φάση που είμαστε; Χθες η δικιά μου μού είπε 1-2, το οποίο μου φάνηκε πολύ λίγο... Της είπα ότι εγώ κάνω παραπάνω, δεν ξέρω ακριβώς γιατί ποτέ δεν σκέφτηκα να μετρήσω (θα το κάνω τώρα όμως) και μου αύξησε το μαγνήσιο από 3 σε 4 χάπια και μου είπε να περιορίσω το περπάτημα. Η αλήθεια είναι πως τα περισσότερα πετρώματα γίνονται την ώρα του περπατήματος. Επίσης μου βρήκε λέει το αμνιακό υγρό πολύ, στα όρια, ότι δεν της άρεσε και δεν θα ήθελε την επόμενη φορά να αυξηθεί και άλλο...  Ώρες ώρες εύχομαι να μουν στο εξωτερικό που τις εγκυμονούσες τις βλέπουν 2,3 φορές μόνο σε όλη την διάρκεια της κύησης... Συνεχώς μπαίνουμε σε μια διαδικασία που όλο βρίσκουν κάτι και τελικά δεν είναι τίποτα και στο τέλος νιώθω πιο πολύ ασθενής, παρά άρρωστη... :sad: Τέλος όσες έκαναν Β' επιπέδου σας είπαν κάτι για τον τράχηλο; Εμένα τον βρήκαν 5εκ ή χιλιοστά. Δεν είμαι σίγουρα για την μονάδα μέτρησης


SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Ελλάκι είπε:

@Irini__ Ναι, ευτυχως η μικρη εκανε μονο πυρετο και ειχε αφαγίες. Σημερα πρωτη μερα που επιτελους επεσε απο 39αρια σε δεκατα κι αρχισε να μασουλαει τα παντα! Φανταζομαι απο αυριο θα ναι μια χαρα. Ενα βηχαλακι το χω κι εγω ακομα αλλα το πιο ενοχλητικο ειναι το μπουκωμα στην μυτη. Ουτε και οι πλυσεις βοηθουν...υπομονη τι να κανουμε, τωρα τελειωνει! Μολις βγω αρνητικη, θα παω και για υπερηχο, οπως λες δεν θα ηθελα κι εγω να περασει πανω απο μηνας χωρις να την δω. Καλα θα κανεις που θα πας σε παθολογο για τον βηχα, ολο και κατι θα σου δωσει να βοηθηθείς! Περαστικά σου εύχομαι!

Καλημέρα κορίτσια!!για το μπούκωμα δύο φορές που κρυωλογησα χρησιμοποιούσα το bio nowzen spray..είναι φυτικό δεν υπάρχει κίνδυνος κ γράφει πως μπορεί να χρησιμοποιήσει στην κύηση και στο θηλασμό..είναι πολύ αποτελεσματικό..

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Όλα καλά και με τη δική μας β επιπέδου. Ο μικρός δεν μας έκανε τη χάρη να δούμε καλά το πρόσωπο του, αλλά όλα τα υπόλοιπα ήταν μια χαρά. Κ ο τράχηλος , κ ο πλακούντας.. οι μητριαιες αρτηρίες, όπως στην προηγούμενη εγκυμοσύνη οριακές αντιστάσεις, που απ' ότι θυμάμαι ίσως χρειαστεί να πάρω κάποια αντιπηκτική αγωγή ξανά .. 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Και μεις τελειώσαμε με την β επιπέδου!όλα καλά πήγαν αλλά κουνιόταν συνέχεια η μικρή και ήταν και μπρούμυτα και δεν την είδαμε σε 3d αλλά ευτυχώς όλα καλά  και τον τράχηλο μου τον μετρησε κοιλιακα 3,20.Η μπέμπα είναι 492 γραμμάρια ήδη:p 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Συγχαρητήρια για τις καλές β επιπέδου! 

Εμένα τελικά μου κάνανε εισαγωγή χτες μετά την περιδεση.. Κράτησε λίγο παραπάνω η επεμβαση κ ήθελε ο γιατρός να σιγουρευτεί. Η αλήθεια είναι ότι ζορίστηκα κοριτσια...κ με καθετήρες κ όρους... Κ είχα κ 2 κοπέλες με καισαρική που κάνανε rooming in.. Οπότε ξαγρυπνουσα μαζί τους... Έμαθα όμως λίγα πραγματάκια!! 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Nj__ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Συγχαρητήρια για τις καλές β επιπέδου! 

Εμένα τελικά μου κάνανε εισαγωγή χτες μετά την περιδεση.. Κράτησε λίγο παραπάνω η επεμβαση κ ήθελε ο γιατρός να σιγουρευτεί. Η αλήθεια είναι ότι ζορίστηκα κοριτσια...κ με καθετήρες κ όρους... Κ είχα κ 2 κοπέλες με καισαρική που κάνανε rooming in.. Οπότε ξαγρυπνουσα μαζί τους... Έμαθα όμως λίγα πραγματάκια!! 

Μπράβο!όλα καλά!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , Nj__ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Συγχαρητήρια για τις καλές β επιπέδου! 

Εμένα τελικά μου κάνανε εισαγωγή χτες μετά την περιδεση.. Κράτησε λίγο παραπάνω η επεμβαση κ ήθελε ο γιατρός να σιγουρευτεί. Η αλήθεια είναι ότι ζορίστηκα κοριτσια...κ με καθετήρες κ όρους... Κ είχα κ 2 κοπέλες με καισαρική που κάνανε rooming in.. Οπότε ξαγρυπνουσα μαζί τους... Έμαθα όμως λίγα πραγματάκια!! 

Τέλεια!! Όλα καλά από εδώ και πέρα!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...