Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Νοεμβρίου 2022


Recommended Posts

1 hour ago, Nj__ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Από κιλά νομίζω πάω καλά :oops::razz::-P από 76 έφτασα τα 93 κ είμαι στην 35η εβδομάδα.. Αλλα γενικά δεν φαίνονται νομίζω:tongue: λόγω ύψους. Την βαλίτσα την έχω έτοιμη κάμποσο καιρό τώρα με 3 νυχτικιες τιραντε από shein & 1 ρόμπα, μόνο σκέφτομαι να πάρω κ μια φόρμα πλεχτη αυτές τις άνετες μηπως κ χρειαστεί. 

Μία κοπέλα ρωτούσε για τον σίδηρο, κ εγώ ξεκίνησα με 40ρι κ ξαφνικά άρχισαν οι ζαλάδες κτλ.. Έπεσε αρκετά άλλα με ένα σιρόπι σιδήρου(immolin Xtra) ένιωσα σε 10 μέρες καλύτερα. 

Θα σας πω το καινούργιο που με έχει πιάσει από χτες (δεν μ φτάνουν όσα έχω ήδη δλδ :roll:)... Ροζ εκκρίσεις όταν σηκώνομαι η κάθομαι μετά από αρκετή ώρα... Πήρα το γιατρό κ λέει οκ φυσιολογικό...αλλα εγώ πάλι αγχωθηκα λιγάκι, ραντεβού Παρασκευή έχουμε αντε να δουμε πως θα περάσουν οι μέρες 

Σκεφτόμουν κι εγώ να πάρω από shein! Ευχαριστημένη; Σίδηρο κι εγω εχω πεσει στο 32 εδω κ καιρό αλλά άδειασαν οι αποθήκες μου, η φεριττινη είναι στα τάρταρα και παίρνω 2 λεγκοφερ κ 1 ταρντιφερον τη μερα!! Όσο για τα ροζ κι εγώ θα αγχωνομουν αλλά αφού ο γιατρός σε καθησυχασε ολα καλά!! Άντε ένας Οκτώβριος έμεινε!!! Κοντευουμε!! 

  • Ευχαριστώ 1

url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

5 ώρες πρίν, nairobi είπε:

Σκεφτόμουν κι εγώ να πάρω από shein! Ευχαριστημένη; Σίδηρο κι εγω εχω πεσει στο 32 εδω κ καιρό αλλά άδειασαν οι αποθήκες μου, η φεριττινη είναι στα τάρταρα και παίρνω 2 λεγκοφερ κ 1 ταρντιφερον τη μερα!! Όσο για τα ροζ κι εγώ θα αγχωνομουν αλλά αφού ο γιατρός σε καθησυχασε ολα καλά!! Άντε ένας Οκτώβριος έμεινε!!! Κοντευουμε!! 

Ναι αυτό.. Αφού δεν ανησυχει ο γιατρός (ας φάω να ηρεμήσω :razz:) ακριβώς όπως τα λες.. Ένας Οκτώβρης :)! Οι νυχτικιες είναι σούπερ.. Δεν έχουν κάτι να ζηλέψουν από τα καταστήματα εδώ, μαλακά υφάσματα! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 24/9/2022 at 10:56 ΠΜ, Marianthi27 είπε:

Κορίτσια πως τα πάτε από κιλά; 

34η εβδομάδα και είμαι +12,5 κιλά. Έχω σίγουρα άλλο έναν μήνα, οπότε με βλέπω να τερματίζω στα 17-18... Να δούμε μετά πως τα χάνουμε! 

32η εβδομάδα και είμαι +3

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 7 λεπτά , Laky είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Υπάρχει κάποια κοπέλα που παίρνει salospire? Κι αν ναι σε ποια εβδομάδα την έχουν συμβουλέψει να το κόψει;

Καλησπέρα, ναι εγώ παίρνω.. νομίζω με το που θα μπω στο μήνα μου, την άλλη εβδομάδα έχω ξανά ραντεβού κ θα ρωτήσω πάλι

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Eleniarch είπε:

Καλησπέρα, ναι εγώ παίρνω.. νομίζω με το που θα μπω στο μήνα μου, την άλλη εβδομάδα έχω ξανά ραντεβού κ θα ρωτήσω πάλι

Τι εννοείς με το που θα μπεις στο μήνα σου; Σε ποια εβδομάδα;

Όσο για τα κιλά κορίτσια εγώ ξεκίνησα 57 και στον πέμπτο μήνα είχα φτάσει τα 70. Από τότε μέχρι τώρα έχω βάλει μόνο 3 κιλά. Ξαφνικά σταμάτησε αυτό το πράγμα ευτυχώς. Οπότε 33η εβδομάδα και είμαι συν 16 με 17 κιλά περίπου 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Laky είπε:

Τι εννοείς με το που θα μπεις στο μήνα σου; Σε ποια εβδομάδα;

35η με 36η. Πιθανή ημερομηνία έχω 19 Νοεμβρίου, αλλά επειδή υπάρχει η πιθανότητα να γεννήσω νωρίτερα, ίσως τη σταματήσω κ νωρίτερα 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι 31+1 εβδομάδα κ έχω πάρει 6 κιλά. Αλλά είχα πάρει κ 8 με τις 2 εξωσωματικές π έκανα πριν. 
Και εγώ 1 νυχτικό πήρα και θα πάραγγειλω και άλλο ένα από skroutz ή shein. Θεωρώ είτε καισαρική κανείς είτε φυσιολογικό το νυχτικό διευκολύνει να σε εξετάσει το προσωπικό ή να πας τουαλέτα. 
@Laky παίρνω salospir 160mg από την Α αυχενική κ μετά επειδή είχα ανεβασμένη πιθανότητα για προεκλαμψία. Ακόμα δεν μου έχουν πει κάτι. Έχω ραντεβού την άλλη βδομάδα με τον γιατρό αν θες να σ πω τι θα μου πει. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια μου πως είστε εγώ είμαι 33 εβδομάδων  κ ο μικρός μου πάει προνηπιο την προηγούμενη βδομάδα μας ενημέρωσαν από το σχολείο ότι η μία του δασκάλα είναι θετική.κ δν τον πήγα όλη την βδομάδα κ την Δευτέρα μας ενημέρωσαν πως είναι κ η δεύτερη τ δασκάλα κ θα τον κρατήσω κ αυτήν την βδομάδα. Γτ θα μπω προγραμματισμένα με καισαρική γύρω στις 4 Νοέμβρη και φοβάμαι μην κολλήσει τπτ κ μας κολλήσει όταν είχαμε κολλήσει τον Μάιο έκανε 14 μέρες για να Μ βγει αρνητικό το τεστ. Από την άλλη σκέφτομαι  τον μικρό που τον έχω κλείσει μέσα κ στεναχωριέμαι γτ ούτε τον Νοέμβρη θα τον στείλω. Κάνω σωστά; Εσείς τι θα κάνατε στην θέση μου

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nantiaki al είπε:

Κοριτσια μου πως είστε εγώ είμαι 33 εβδομάδων  κ ο μικρός μου πάει προνηπιο την προηγούμενη βδομάδα μας ενημέρωσαν από το σχολείο ότι η μία του δασκάλα είναι θετική.κ δν τον πήγα όλη την βδομάδα κ την Δευτέρα μας ενημέρωσαν πως είναι κ η δεύτερη τ δασκάλα κ θα τον κρατήσω κ αυτήν την βδομάδα. Γτ θα μπω προγραμματισμένα με καισαρική γύρω στις 4 Νοέμβρη και φοβάμαι μην κολλήσει τπτ κ μας κολλήσει όταν είχαμε κολλήσει τον Μάιο έκανε 14 μέρες για να Μ βγει αρνητικό το τεστ. Από την άλλη σκέφτομαι  τον μικρό που τον έχω κλείσει μέσα κ στεναχωριέμαι γτ ούτε τον Νοέμβρη θα τον στείλω. Κάνω σωστά; Εσείς τι θα κάνατε στην θέση μου

Κ εμείς είχαμε κρούσματα στο νηπιαγωγείο της μικρής σχεδόν με το που άνοιξαν τα σχολεία.. δεν την πήγα κ εγώ 1 εβδομάδα κ μετά τη στέλναμε με μάσκα,αν κ δεν ήθελε να τη φοράει συνέχεια.  Νομίζω κάπως έτσι θα πάει για όσες έχουμε κ παιδιά στο νηπιαγωγείο.. έστω για τον πρώτο καιρό 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Eleniarch είπε:

Κ εμείς είχαμε κρούσματα στο νηπιαγωγείο της μικρής σχεδόν με το που άνοιξαν τα σχολεία.. δεν την πήγα κ εγώ 1 εβδομάδα κ μετά τη στέλναμε με μάσκα,αν κ δεν ήθελε να τη φοράει συνέχεια.  Νομίζω κάπως έτσι θα πάει για όσες έχουμε κ παιδιά στο νηπιαγωγείο.. έστω για τον πρώτο καιρό 

Πόσο είναι η μικρή σου; Όταν με το καλό θα γεννήσεις θα την σταματήσεις; Κ σκέφτομαι μην Μ πουν κ τίποτα από το σχολείο τώρα που έγινε κ υποχρεωτική η εκπαιδευση

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Nantiaki al είπε:

Πόσο είναι η μικρή σου; Όταν με το καλό θα γεννήσεις θα την σταματήσεις; Κ σκέφτομαι μην Μ πουν κ τίποτα από το σχολείο τώρα που έγινε κ υποχρεωτική η εκπαιδευση

Μεγάλα νήπια.. θα πουν ίσως κάτι, σκέφτηκα μήπως μιλήσω με την παιδίατρο να μου δώσει μια βεβαίωση ότι είναι άρρωστη για να μπορέσω να δικαιολογήσω κάποιες απουσίες.. εγώ μέχρι 10 Νοεμβρίου υπολογίζω να γεννήσω κ για όλο το Νοέμβριο πιθανότατα δεν θα πάει.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , Eleniarch είπε:

Μεγάλα νήπια.. θα πουν ίσως κάτι, σκέφτηκα μήπως μιλήσω με την παιδίατρο να μου δώσει μια βεβαίωση ότι είναι άρρωστη για να μπορέσω να δικαιολογήσω κάποιες απουσίες.. εγώ μέχρι 10 Νοεμβρίου υπολογίζω να γεννήσω κ για όλο το Νοέμβριο πιθανότατα δεν θα πάει.. 

Εμένα Μ είπε η παιδίατρος να μου δώσει χαρτί αλλά εγώ την άλλη βδομάδα που ελπίζω να πάει θα ενημερώσω την δασκάλα ότι δν θα τον φέρω το Νοέμβρη γτ αρρωσταίνει και καλά συνέχεια ο μικρός με βροχιολιτιδες κ λόγο νεογέννητου δνντο ρισκάρω. Τώρα θα δείξει στεναχωριεμε όμως πολύ που είναι στο σπίτι έχει αρχίσει τώρα κ βαριετε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...