Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

Μανούλες Νοεμβρίου 2022


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Nantiaki al είπε:

Με καισαρική το μωρ

Καλησπέρα κορίτσια εγώ δν μπορώ άλλο αλήθεια αύριο μπαίνω 35 εβδομάδα αλλά δν μπορώ έχω βάρος στο στήθος κ πρήξιμο δν κοιμάμαι καθόλου πονάει όλο μου το σώμα δν ξέρω πως θα βγάλω ακόμα 3 εβδομάδες .έχει καμία από εσάς πόνο στο στήθος κ δύσπνοια;

Και γω είμαι 34+2 ,εδώ και βδομάδες δεν μπορώ να ανασανω καλά,  δηλαδή κάνω προσπάθεια .Βέβαια τις τελευταίες μέρες είμαι λίγο καλύτερα.

Αλλά και γω γιαγιά αισθάνομαι δεν μπορώ να κουνηθω ούτε να βολευτώ όλα μου φταίνε:p

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια κι εγώ αύριο κλείνω τη 34η και μπαίνω στη 35η κι η δύσπνοια όλο και χειροτερευει ειδικά όταν ξαπλώνω. Κάποιες φορές έχω και ταχυκαρδίες. Πολύ κούραση για το τίποτα και να πω την αλήθεια μου φαίνεται αδύνατο να κάνω υπομονή άλλες 4 εβδομάδες.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Laky είπε:

Κορίτσια μια ερώτηση. Για μετά το μπάνιο του μωρού τι πήρατε για το σωματακι του; Εννοώ κάποια συγκεκριμένα λοσιόν ή λαδακι; Και ποιας εταιρείας;

Εγω πηρα πενατεν..και σαμπουαν και κρεμα σωματος λαδακι και κρεμα πανας

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, nairobi είπε:

Πητ 3/12 και μόνο που γράφω το 12 με πιάνει η καρδιά χαχαχ εσύ;

Χαχαχχαχ άστα σε καταλαβαίνω εγώ μέχρι 6 /11 θα μπω με καισαρική εμένα εδώ δεν ξέρω πως θα βγάλω τρεις βδομαδες .

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Nantiaki al είπε:

Χαχαχχαχ άστα σε καταλαβαίνω εγώ μέχρι 6 /11 θα μπω με καισαρική εμένα εδώ δεν ξέρω πως θα βγάλω τρεις βδομαδες .

Έτσι ακριβώς!!!!! Θύμισε μου αν θέλεις γιατί θα κάνεις καισαρική και πόσο θα είσαι τότε;

Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ κορίτσια, άσχετη ερώτηση... τώρα που είστε έγκυες πόσους παλμούς έχετε το λεπτό Όταν είστε σε ηρεμια/ ξαπλωμενες? Εγώ όσο είχα χαμηλό αιματοκρίτη είχα ταχυπαλμία με 100 + σε ηρεμια κ τώρα (μάλλον ανέβηκε ο αιματοκρίτης, δε λαχανιάζω κιόλας πια) έχω 52-62 κ άρχισα να ανησυχώ... δεν είναι πολύ λίγοι οι 55 ας πούμε? Ουφ, όλο με κάτι αγχώνομαι!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MeliD είπε:

Εν τω μεταξύ κορίτσια, άσχετη ερώτηση... τώρα που είστε έγκυες πόσους παλμούς έχετε το λεπτό Όταν είστε σε ηρεμια/ ξαπλωμενες? Εγώ όσο είχα χαμηλό αιματοκρίτη είχα ταχυπαλμία με 100 + σε ηρεμια κ τώρα (μάλλον ανέβηκε ο αιματοκρίτης, δε λαχανιάζω κιόλας πια) έχω 52-62 κ άρχισα να ανησυχώ... δεν είναι πολύ λίγοι οι 55 ας πούμε? Ουφ, όλο με κάτι αγχώνομαι!

Με πιεσόμετρο μετράς; νομίζω 70-80 είναι το φυσιολογικό;! Ας με διορθώσει όποια ξέρει σίγουρα!! 


url%5D

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, nairobi είπε:

Με πιεσόμετρο μετράς; νομίζω 70-80 είναι το φυσιολογικό;! Ας με διορθώσει όποια ξέρει σίγουρα!! 

Κι εγώ έτσι νομίζω. 

Εν τω μεταξύ κορίτσισ ξαφνικά εδώ και δύο μέρες πονάει πολύ ο αριστερός μου καρπός. Ξυπνάω απ' τον πόνο. Το έχει κάποια άλλη;

3 ώρες πρίν, MeliD είπε:

Εν τω μεταξύ κορίτσια, άσχετη ερώτηση... τώρα που είστε έγκυες πόσους παλμούς έχετε το λεπτό Όταν είστε σε ηρεμια/ ξαπλωμενες? Εγώ όσο είχα χαμηλό αιματοκρίτη είχα ταχυπαλμία με 100 + σε ηρεμια κ τώρα (μάλλον ανέβηκε ο αιματοκρίτης, δε λαχανιάζω κιόλας πια) έχω 52-62 κ άρχισα να ανησυχώ... δεν είναι πολύ λίγοι οι 55 ας πούμε? Ουφ, όλο με κάτι αγχώνομαι!

Νομίζω είναι λίγοι. Ξανσμετρα για σιγουριά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


7 ώρες πρίν, Laky είπε:

Έτσι ακριβώς!!!!! Θύμισε μου αν θέλεις γιατί θα κάνεις καισαρική και πόσο θα είσαι τότε;

Θα είμαι στις 38 εβδομάδες καισαρική έκανα κ το πρώτο Μ παιδάκι έχω αυτοάνοσο αγκυλοοιητικη σπονδυλίτιδα κ έχω στενή λεκάνη κ ιερολαγονιες αρθρώσεις κ το μωρό δν μπορούσε να βγει καλά τοτε

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , Nantiaki al είπε:

Θα είμαι στις 38 εβδομάδες καισαρική έκανα κ το πρώτο Μ παιδάκι έχω αυτοάνοσο αγκυλοοιητικη σπονδυλίτιδα κ έχω στενή λεκάνη κ ιερολαγονιες αρθρώσεις κ το μωρό δν μπορούσε να βγει καλά τοτε

Σ ευχαριστώ πολύ. Εύχομαι κορίτσι μου με το καλό. Απλά επειδή μπορεί να πάω κι εγώ με καισαρική, με αυτά που ακούω έχω λίγο τρομοκρατηθεί για το πόσο δύσκολη θα είναι η ανάρρωση.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Laky είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ. Εύχομαι κορίτσι μου με το καλό. Απλά επειδή μπορεί να πάω κι εγώ με καισαρική, με αυτά που ακούω έχω λίγο τρομοκρατηθεί για το πόσο δύσκολη θα είναι η ανάρρωση.

Έχω τρεις φίλες οι οποίες ήταν μια χαρά μετά την καισαρική,η μία μάλιστα έκανε 3 γέννες. Είναι ανάλογα την περίπτωση,δε σημαίνει πως είναι κάτι το τρομακτικό επειδή κάποιες φορές η ανάρρωση καθυστερεί . Φοβήθηκα και εγω μετά από κάποιες εμπειρίες η απλά απόψεις(αυτό είναι το χειρότερο) που διάβασα και μετα σκέφτηκα πως όλο αυτό είναι λάθος. Όπως δεν είναι ίδιες όλες οι εγκυμοσύνες,έτσι δεν είναι ίδιες και οι γέννες,οπότε προσπάθησε να μην παίρνεις προσωπικά όσα σε τρομάζουν και σκέψου πως σε λίγο θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλια και πάρε τα πάνω σου❤️

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Laky είπε:

Κι εγώ έτσι νομίζω. 

Εν τω μεταξύ κορίτσισ ξαφνικά εδώ και δύο μέρες πονάει πολύ ο αριστερός μου καρπός. Ξυπνάω απ' τον πόνο. Το έχει κάποια άλλη;

Νομίζω είναι λίγοι. Ξανσμετρα για σιγουριά.

Ναι κορίτσια μου. Έχω 55 σε ηρεμία κ ανησυχώ. Βέβαια τοσους είχα κ προ εγκυμοσύνης κ όταν είχα ταχυπαλμία λόγω αιματοκρίτη πάλι ανησυχούσα εγώ!  Με οξυμετρο μετράω. Βέβαια τώρα που πέσανε οι παλμοί ανέβηκε κ το οξυγόνο ξανά στο 99.

@Laky έχω κι εγώ θέμα με τα δάχτυλα κ το καρπό εδώ κ 2 εβδομάδες. Ο γιατρός μ είπε να αυξήσω μαγνήσιο. Έπαιρνα 1, παίρνω 2,3 τη μέρα τώρα. Πολλά κορίτσια μ είπαν ότι είναι σύμπτωμα ο καρπιαίος σωλήνας στο τέλος... υπομονή!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια.

Εγώ λέω να δίνουμε όλες ραντεβού εδώ στις 5 να τα λέμε, μιας και για μας η μέρα ξεκινάει τόσο νωρίς! χαχα

Υπομονή σε όλες. Όσο περνάει ο καιρός θα ζορίζουν τα πράγματα. Και μωράκια μας ζορίζονται που μεγαλώνουν και ο χώρος είναι περιορισμένος

  • Χαχα 6

SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...