Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Σε πολλές κοπέλες εμφανίζονται καφέ και όλα πάνε μια χαρά αλλά καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος σας....

Μανούλες Νοεμβρίου 2022


Recommended Posts

5 ώρες πρίν, xrysoulaAA είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα χρόνια πολλα καλά Χριστούγεννα!!!εκπέμπω sos εδώ να μ πείτε αν έχετε κάποιο παρόμοιο θέμα εσείς !!! Εγώ θήλαζα τον μικρουλη μου μέχρι το μήνα και αυτό με συμπλήρωμα από την πρώτη του μέρα μόλις τελείωσε ο θηλασμός είχε κάτι σπυριά στο πρόσωπο κ μ είπε ο γιατρός να πάρει γάλα υπό αλλεργικό εγώ η χαζή έχοντας ήδη ένα παιδάκι ήξερα ότι η ακμή αυτή είναι βρεφική και φεύγει με ενηδατωση κ έτσι και έγινε αλλά πηρα και το γάλα που μου είπε λέω καλού κακού μη παθει τπτ. Το παιδί μετά από δέκα μέρες που το έπινε μου έκανε την πρώτη δυσκοιλιότητα αλλάζω κ παίρνω comfort που είναι για δυσκοιλιότητα και μ κάνει διάρροια κ το βρίσκω διαλύοντας το κανονικό με το comfort 50:50 και ισιώναμε για καμία εικοσαριά μέρες ώσπου πριν δυο τρεις μέρες μ κάνει παρά πολύ δυσκοιλιότητα με πόνους να σφίγγεται η ψυχή μ και να πονάει κ να κάνει με το ζόρι και κλισμα κακά πολύ σκληρά κ του δίνω το comfort σκέτο που του έκανε διάρροιες για να τον πιάσει να τα μαλακώσει αλλά τπτ !!!! Έχω αγχωθεί γιατί πονάει και στεναχωριέμαι και δε κάνει να του κάνω κλισμα συνέχεια σήμερα έκανε κακά με μασάζ κοιλιτσα και σηκωμένα πόδια σα λουκάνικο πολύ σκληρό κ με πολύ σφίξιμο έχω κλείσει ραντεβού σε μια πολύ καλή παιδίατρο την άλλη βδομάδα όμως κ δε ξέρω μέχρι τότε τι να κάνω έχει καμία το ίδιο θέμα τι παίζει με χαμομήλι αυτά που βρήκα είμαι για 4 μηνών και πάνω κ εμένα είναι δυο μισή πονάει ο καημένος και ουρλιάζει έχει και πολλά αέρια !!!! Πείτε μου αν έχει καμία παρόμοια εμπειρία και τι έκανε !!!! Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!  

Καλημέρα κορίτσι και χρόνια πολλά.εμενα ο μικρός μου είναι 43ημερων κ κάνει μικτή διατροφή σχεδόν από την αρχή .για συμπλήρωμα πίνει  εδώ και καιρό υποαλλεργικο γάλα. Με αυτή τη διατροφή έκανε κακά μία φορά τη μέρα και σταδιακά έφτασε να κάνει μια φορά στις 3 μέρες,πάντα βράδυ.τη 3ηερα φαίνεται να σφαδαζει στους πόνους και του κάνω περίπου μισή ώρα μασάζ για να κάνει .όταν κάνει όμως η σύσταση είναι καλή .όχι σκληρά ούτε διάρροια...σαν πουρές .

εγώ ένα λάθος που έκανα και το διόρθωσα χθες κι αμέσως είδα αποτελέσμα είναι με το χαμομήλι.φτιαχνω κανονικό ,όχι σκονη αλλά με άνθος χαμομηλιού, όχι φακελακι.Το έβαζα λοιπόν και έβραζε μαζί με το νερό..για να γίνεται και η αποστείρωση του νερού ταυτόχρονα κι έμενε το χαμομήλι πολύ ώρα μέσα και έβραζε ενώ μου πε η πεθερά μου πρέπει να βρασεις πρώτα το νερό, να το βγάλεις από τη φωτιά και μεταα ρνις το χαμομήλι, να το ανακατέψεις και να το αφήσεις 2-3 λεπτά σκεπασμένο για να γίνει.δοαφορετικα έχεις το αντίθετο αποτέλεσμα κ προκαλεί δυσκοιλιότητάποιες κοπέλες εδώ ξέρω ότι δίνουν χαμομήλι της milupa οπότε θα σου πουν αν σ ενδιαφέρει 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Angel92 είπε:

Καλημέρα κορίτσι και χρόνια πολλά.εμενα ο μικρός μου είναι 43ημερων κ κάνει μικτή διατροφή σχεδόν από την αρχή .για συμπλήρωμα πίνει  εδώ και καιρό υποαλλεργικο γάλα. Με αυτή τη διατροφή έκανε κακά μία φορά τη μέρα και σταδιακά έφτασε να κάνει μια φορά στις 3 μέρες,πάντα βράδυ.τη 3ηερα φαίνεται να σφαδαζει στους πόνους και του κάνω περίπου μισή ώρα μασάζ για να κάνει .όταν κάνει όμως η σύσταση είναι καλή .όχι σκληρά ούτε διάρροια...σαν πουρές .

εγώ ένα λάθος που έκανα και το διόρθωσα χθες κι αμέσως είδα αποτελέσμα είναι με το χαμομήλι.φτιαχνω κανονικό ,όχι σκονη αλλά με άνθος χαμομηλιού, όχι φακελακι.Το έβαζα λοιπόν και έβραζε μαζί με το νερό..για να γίνεται και η αποστείρωση του νερού ταυτόχρονα κι έμενε το χαμομήλι πολύ ώρα μέσα και έβραζε ενώ μου πε η πεθερά μου πρέπει να βρασεις πρώτα το νερό, να το βγάλεις από τη φωτιά και μεταα ρνις το χαμομήλι, να το ανακατέψεις και να το αφήσεις 2-3 λεπτά σκεπασμένο για να γίνει.δοαφορετικα έχεις το αντίθετο αποτέλεσμα κ προκαλεί δυσκοιλιότητάποιες κοπέλες εδώ ξέρω ότι δίνουν χαμομήλι της milupa οπότε θα σου πουν αν σ ενδιαφέρει 

 

 

 

Του έβαζες δηλαδή από αυτό το χαμομήλι σε σκόνη και πάλι τπτ δεν τον έπιανε;; Κ το κανονικό τον έπιασε κ κάνει κακά;;ο παιδίατρος τι είπε ;; Κ εγώ ξέρω ότι τον ανθό δε κάνει να τον βράζεις πολύ τώρα το γιατί δεν το έχω ρωτήσει βέβαια !!!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, xrysoulaAA είπε:

Του έβαζες δηλαδή από αυτό το χαμομήλι σε σκόνη και πάλι τπτ δεν τον έπιανε;; Κ το κανονικό τον έπιασε κ κάνει κακά;;ο παιδίατρος τι είπε ;; Κ εγώ ξέρω ότι τον ανθό δε κάνει να τον βράζεις πολύ τώρα το γιατί δεν το έχω ρωτήσει βέβαια !!!

Όχι εγώ δεν του δοκίμασα καν σε σκόνη γιατί μου πε ο παιδίατρος να του βάζω από το κανονικό ..κάποιες κοπέλες όμως από το φόρουμ δίνουν και νομίζω έχουν αποτέλεσμα αλλά θα σου πουν εκείνες.

Τις τελευταίες δυο βδομάδες που του έδινα το κανονικό όμως δεν είχε κανένα αποτελέσμα..αντίθετα από μια φορά τη μέρα σταδιακά έφτασε να κάνει μια φορά στις 3 μέρες. και εκεί διαπίστωσα ,πάλι καλά ,από τη πεθερά μου ότι έκανα αυτό το λάθος που σου είπα.Ιδανικα δεν θέλει καθόλου βράσιμο με το χαμομήλι γιατί γίνεται δυνατό και έχεις τα αντίθετα αποτελέσματα.Εγω το έβαζα έβραζε πολύ ώρα και πολλές φορές το ξεχναγα κιόλας και το σουρωνα πολύ μετά ενώ δεν κάνει.

Δοκιμάσε αν μπορείς να βράσεις μόνο του το νερό ,να το αποσύρεις από τη φωτιά,να το ανακατέψεις με το χαμομήλι και να το αφήσεις μόνο 2-3 λεπτά πριν το σουρωσεις,όχι παραπάνω .Το έκανα προχθές βράδυ το παιδί ενεργήθηκε μετά από λίγο , το ξαναέκανα χθες βράδυ και πάλι ενεργήθηκε μετά από λίγο αλλά και σήμερα το πρωί μόλις ξύπνησε ..αυτό δεν έχει ξαναγίνει από όταν γεννήθηκε οπότε πιστεύω ότι βοήθησε το χαμομήλι ...ήταν το μόνο που έκανα διαφορετικά.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Angel92 είπε:

Όχι εγώ δεν του δοκίμασα καν σε σκόνη γιατί μου πε ο παιδίατρος να του βάζω από το κανονικό ..κάποιες κοπέλες όμως από το φόρουμ δίνουν και νομίζω έχουν αποτέλεσμα αλλά θα σου πουν εκείνες.

Τις τελευταίες δυο βδομάδες που του έδινα το κανονικό όμως δεν είχε κανένα αποτελέσμα..αντίθετα από μια φορά τη μέρα σταδιακά έφτασε να κάνει μια φορά στις 3 μέρες. και εκεί διαπίστωσα ,πάλι καλά ,από τη πεθερά μου ότι έκανα αυτό το λάθος που σου είπα.Ιδανικα δεν θέλει καθόλου βράσιμο με το χαμομήλι γιατί γίνεται δυνατό και έχεις τα αντίθετα αποτελέσματα.Εγω το έβαζα έβραζε πολύ ώρα και πολλές φορές το ξεχναγα κιόλας και το σουρωνα πολύ μετά ενώ δεν κάνει.

Δοκιμάσε αν μπορείς να βράσεις μόνο του το νερό ,να το αποσύρεις από τη φωτιά,να το ανακατέψεις με το χαμομήλι και να το αφήσεις μόνο 2-3 λεπτά πριν το σουρωσεις,όχι παραπάνω .Το έκανα προχθές βράδυ το παιδί ενεργήθηκε μετά από λίγο , το ξαναέκανα χθες βράδυ και πάλι ενεργήθηκε μετά από λίγο αλλά και σήμερα το πρωί μόλις ξύπνησε ..αυτό δεν έχει ξαναγίνει από όταν γεννήθηκε οπότε πιστεύω ότι βοήθησε το χαμομήλι ...ήταν το μόνο που έκανα διαφορετικά.

Αλήθεια ε;; Θα το δοκιμάσω θα ρωτήσω βέβαια και την παιδιατρο τώρα αυτές τις μέρες με πολύ μασάζ στη κοιλιτσα κάνει δυο φορές την μέρα αλλά πολύ σκληρά δε μπορείς να φανταστείς και πονάει γιαυτο το λόγο και γίνεται σα παντζάρι !! Εγώ είπα να δοκιμάσω το επεξεργασμένο λίγο για αρχή αλλά μια γράφει στο Ίντερνετ για 4 μηνών και πάνω μια για έξι μηνών και μια από την γέννηση έχω μπερδευτεί!!! 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, xrysoulaAA είπε:

Αλήθεια ε;; Θα το δοκιμάσω θα ρωτήσω βέβαια και την παιδιατρο τώρα αυτές τις μέρες με πολύ μασάζ στη κοιλιτσα κάνει δυο φορές την μέρα αλλά πολύ σκληρά δε μπορείς να φανταστείς και πονάει γιαυτο το λόγο και γίνεται σα παντζάρι !! Εγώ είπα να δοκιμάσω το επεξεργασμένο λίγο για αρχή αλλά μια γράφει στο Ίντερνετ για 4 μηνών και πάνω μια για έξι μηνών και μια από την γέννηση έχω μπερδευτεί!!! 

Ρώτα τον γιατρό σας να δεις..γενικά ο καθένας λέει αλλα ρε κορίτσι..μπέρδεμα! 😕

 

Κοριτσιααα...που χαθήκατε? Όλα καλά? Εμείς ακόμα Μ αυτό το αναπτυξιακό άλμα παιδευομαστε.ολο πεινάει και είναι μέσα στον εκνευρισμό :(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Angel92 είπε:

Ρώτα τον γιατρό σας να δεις..γενικά ο καθένας λέει αλλα ρε κορίτσι..μπέρδεμα! 😕

 

Κοριτσιααα...που χαθήκατε? Όλα καλά? Εμείς ακόμα Μ αυτό το αναπτυξιακό άλμα παιδευομαστε.ολο πεινάει και είναι μέσα στον εκνευρισμό :(

Εγω δεν ξερω με την δικια μου μονο υπνο θελει και στηθος..δεν το πολυ προτιμαει το μπιμπερο τωρα και δεν ξερω  γιατι και το προβλημα ειναι δεν ξερω ποσο πινει μονο απο το στηθος

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Angel92 είπε:

Ρώτα τον γιατρό σας να δεις..γενικά ο καθένας λέει αλλα ρε κορίτσι..μπέρδεμα! 😕

 

Κοριτσιααα...που χαθήκατε? Όλα καλά? Εμείς ακόμα Μ αυτό το αναπτυξιακό άλμα παιδευομαστε.ολο πεινάει και είναι μέσα στον εκνευρισμό :(

Πριν κάνα δίωρο άρχισε να έχει εκνευρισμό,την έβαλα στο στήθος και άρχισε να ουρλιάζει και μάλιστα τόσο πολύ που πνιγοταν με το σάλιο της.Τεντώνει τα πόδια,δε μ αφήνει ούτε ποδήλατο να της κάνω και υποφέρει.. Επίσης,έχει ολη μέρα πολλά αέρια και έκανε κακά. Λέτε να είναι άλμα ανάπτυξης η μήπως έντονοι κολικοί? Έχει να το πάθει από τότε που επινε γάλα σκόνη,δηλαδή ένα μήνα πριν και γι αυτό παραξενευομαι.Την κάναμε μπανάκι ζεστό και μασάζ και κάπως ηρέμησε,αλλά φοβάμαι ότι θα το ξαναπάθει...

Link to comment
Share on other sites

Όλες μαζί άλμα περνάμε ρε κορίτσια; Δε γεννησαμε όλες μαζί. Δε ξέρω. Πάντως μαρτυρίο. Τραβάει τη θηλή, τσιριζει, τρίβεται, δίνω ξένο μπας και κοιμηθούμε λίγο παραπάνω, τίποτα. Μαρτύριο. Πάνω από τρίωρο στην καλύτερη περίπτωση δεν έχουμε κλείσει μάτι. Συνήθως στο δίωρο γίνεται χαμός. Και δίνω και 120 ml για σιγουριά. Εσείς πόσο δίνετε;  Ποσο κοιμαστε;

Επίσης ρε κορίτσια τον σηκώνω να ρευτει και σχεδόν πάντα κλαίει, τρίβεται, χτυπιέται. Μήπως δε χορταινει το παιδί; Πολλές φορές το στήθος μου το παρά με πάρα πολύ δύναμη για να βγάλει γάλα. Γίνεται αυτός με το ρουφηγμα να βγάζει ενώ εγώ να δυσκολεύομαι; Δε ξέρω τι γίνεται 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Laky είπε:

Όλες μαζί άλμα περνάμε ρε κορίτσια; Δε γεννησαμε όλες μαζί. Δε ξέρω. Πάντως μαρτυρίο. Τραβάει τη θηλή, τσιριζει, τρίβεται, δίνω ξένο μπας και κοιμηθούμε λίγο παραπάνω, τίποτα. Μαρτύριο. Πάνω από τρίωρο στην καλύτερη περίπτωση δεν έχουμε κλείσει μάτι. Συνήθως στο δίωρο γίνεται χαμός. Και δίνω και 120 ml για σιγουριά. Εσείς πόσο δίνετε;  Ποσο κοιμαστε;

Επίσης ρε κορίτσια τον σηκώνω να ρευτει και σχεδόν πάντα κλαίει, τρίβεται, χτυπιέται. Μήπως δε χορταινει το παιδί; Πολλές φορές το στήθος μου το παρά με πάρα πολύ δύναμη για να βγάλει γάλα. Γίνεται αυτός με το ρουφηγμα να βγάζει ενώ εγώ να δυσκολεύομαι; Δε ξέρω τι γίνεται 

Εντάξει, ευτυχώς ηρέμησε,δύο ώρες κράτησε η ταλαιπωρία. Λογικά ήταν κολικοί,μετά από δύο ώρες έφαγε κανονικά και κοιμηθήκαμε. Την ξύπνησα στο 4ωρο για να φάει και ήταν μια χαρά. Ελπίζω να μην την ξαναπιάσει. 

Σχετικά με το θηλασμό,τα μωρά κάνουν καλύτερες θηλαστικες κινήσεις σε σχέση με το θηλαστρο και το χέρι μας,μια χαρά τρώνε. Πριν τον ταισεις,κάνε για ένα λεπτό ζεστές κομπρεσες στο στήθος και λίγο μασάζ ,βοηθάει πολύ . Το ότι χτυπιέται το μωρό ίσως είναι κολικοί και ειδικά μετά το γάλα σκόνη πονάνε πιο πολύ και λόγω της σύνθεσης του γάλακτος,αλλά και λόγω του ότι μπαίνει αέρας μέσα από το μπιμπερο 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

Εντάξει, ευτυχώς ηρέμησε,δύο ώρες κράτησε η ταλαιπωρία. Λογικά ήταν κολικοί,μετά από δύο ώρες έφαγε κανονικά και κοιμηθήκαμε. Την ξύπνησα στο 4ωρο για να φάει και ήταν μια χαρά. Ελπίζω να μην την ξαναπιάσει. 

Σχετικά με το θηλασμό,τα μωρά κάνουν καλύτερες θηλαστικες κινήσεις σε σχέση με το θηλαστρο και το χέρι μας,μια χαρά τρώνε. Πριν τον ταισεις,κάνε για ένα λεπτό ζεστές κομπρεσες στο στήθος και λίγο μασάζ ,βοηθάει πολύ . Το ότι χτυπιέται το μωρό ίσως είναι κολικοί και ειδικά μετά το γάλα σκόνη πονάνε πιο πολύ και λόγω της σύνθεσης του γάλακτος,αλλά και λόγω του ότι μπαίνει αέρας μέσα από το μπιμπερο 

Και όταν τον σηκώνω να ρευτει χτυπιέται όμως.Τους κολικούς τους αναγνωρίζω πια. Είναι έντονοι οι πόνοι. Δεν είναι απλά γκρίνια. Όσο για το μασάζ μέχρι και την ώρα που θηλάζω κάνω μασάζ στο στήθος. Το περίεργο είναι πως και μετά από ξένο σε δυόμιση ώρες ξύπνιος είναι. Δε το συζητώ να μη δώσω και ξένο. Μισή ώρα τον έχω στο στήθος και μόλις μπεί το μπουκάλι στο στόμα κάνει σαν τρελός. Σε πέντε λεπτά το τρώει!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


8 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

Πριν κάνα δίωρο άρχισε να έχει εκνευρισμό,την έβαλα στο στήθος και άρχισε να ουρλιάζει και μάλιστα τόσο πολύ που πνιγοταν με το σάλιο της.Τεντώνει τα πόδια,δε μ αφήνει ούτε ποδήλατο να της κάνω και υποφέρει.. Επίσης,έχει ολη μέρα πολλά αέρια και έκανε κακά. Λέτε να είναι άλμα ανάπτυξης η μήπως έντονοι κολικοί? Έχει να το πάθει από τότε που επινε γάλα σκόνη,δηλαδή ένα μήνα πριν και γι αυτό παραξενευομαι.Την κάναμε μπανάκι ζεστό και μασάζ και κάπως ηρέμησε,αλλά φοβάμαι ότι θα το ξαναπάθει...

 Αν κράτησε τόσο λίγο μπορεί και να είναι κολικοί..αν ειδικά συνδιαζοταν με κούνημα ποδιών σαν να ποναει .Μπορεί να μπορούμε να το ξεχωρίσουμε από τη διάρκεια και το κλάμα..γιατί των κολικών παρατήρησα ότι είναι πιο "κλάμα" ενώ τα άλλο είναι τσιριδα και δεν μπορεί καλά καλά ούτε τη θηλή να βάλει στο στόμα..τόσο κοπανιεται.

Εγώ πιστεύω του δικού μου είναι άλμα ανάπτυξης γιατί έχει αλλάξει γενικά συμπεριφορά το παιδί..όταν είναι ξύπνιο είναι σαν να έχε εκνευρισμό και σπαστικότητα . Ακόμα και στον ύπνο του είναι διαφορετικό, πιο ανήσυχο και κοιμάται πολύ λίγο αν τον αφήσω στη καλαθουνα ή στο λίκνο .

Εχθές η μέρα πήγε χάλια ..δεν κοιμόταν πάνω από μισή-μια ώρα ...κάθε 2 ώρες έβαζε χέρια στο στόμα και ήθελε φαγητό .Οταν τον ειχα στο στήθος έτρωγε με λαιμαργία παρόλο που δεν είχε ώρα να φάει κι ενδιάμεσα τσιριζε και κοπανιοταν .Το βράδυ μέχρι 1.30 ήταν ανησυχος ... Και από 1.30 κοιμήθηκε μέχρι 5παρα που έφαγε και πάλι έκανε τα ίδια αλλά πάλι καλά ξανακοιμηθηκε μέχρι 7:30 .

Τώρα πάλι φαίνεται να έχει πονακια ενώ έχει φάει αλλά μπορεί να είναι επειδή έφαγα εχθές κρεμμύδι μέσα σε σούπα βελουτε..δεν άντεχα ρε κορίτσια ήθελα να την φάω :(😕

2 ώρες πρίν, Laky είπε:

Και όταν τον σηκώνω να ρευτει χτυπιέται όμως.Τους κολικούς τους αναγνωρίζω πια. Είναι έντονοι οι πόνοι. Δεν είναι απλά γκρίνια. Όσο για το μασάζ μέχρι και την ώρα που θηλάζω κάνω μασάζ στο στήθος. Το περίεργο είναι πως και μετά από ξένο σε δυόμιση ώρες ξύπνιος είναι. Δε το συζητώ ναη δώσω και ξένο. Μισή ώρα τον έχω στο στήθος και μόλις μπεί το μπουκάλι στο στόμα κάνει σαν τρελός. Σε πέντε λεπτά το τρώει!

Μήπως να μιλήσεις με τον παιδίατρο μήπως τον πειράζει το συγκεκριμένο γάλα και πρέπει να το αλλάξετε?!τα υπόλοιπα που περιέγραψε παντως με τη τσιριδα είναι σαν αυτό π περνάμε εμείς :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!και εμείς περναμε το δεύτερο άλμα...κοιμάται λιγότερο ενώ φαίνεται πως έχει κοιμηθεί βαριά ξυπνάει σε μισή ώρα και μετά δύσκολα να ξανακοιμηθεί και στις 2 ώρες ξαναπειναει και ψάχνει να θηλάσει πιο συχνά..δίνω και εγώ πάντα συμπλήρωμα 120 το πίνει αρκετά γρήγορα και πολλές φορές πνίγεται..

Α και χρόνια πολλά κορίτσια καλές γιορτές να έχουμε με το καλό να μπει το νέο έτος και να είναι τόσο καλό όσο αυτό που μας έφερε τα μωράκια μας!!Υγεία σε όλους και πάνω από όλα τα μωράκια μας να είναι καλά!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Matina87 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!και εμείς περναμε το δεύτερο άλμα...κοιμάται λιγότερο ενώ φαίνεται πως έχει κοιμηθεί βαριά ξυπνάει σε μισή ώρα και μετά δύσκολα να ξανακοιμηθεί και στις 2 ώρες ξαναπειναει και ψάχνει να θηλάσει πιο συχνά..δίνω και εγώ πάντα συμπλήρωμα 120 το πίνει αρκετά γρήγορα και πολλές φορές πνίγεται..

Α και χρόνια πολλά κορίτσια καλές γιορτές να έχουμε με το καλό να μπει το νέο έτος και να είναι τόσο καλό όσο αυτό που μας έφερε τα μωράκια μας!!Υγεία σε όλους και πάνω από όλα τα μωράκια μας να είναι καλά!!

Καλημερααα @Matina87 μου ,χρονια πολλά με υγεια....Το πρώτο άλμα πως ήταν ; Πόσο σας κρατήσε; Κάθε πότε αυξάνεις ποσότητα στο ξενο;Εμένα πίνει συν 90 εδώ και σίγουρα 3 βδομάδες.

Εμάς είναι ήδη 4η μέρα και τα χω παίξει...θέλω να τελειώσει :( καταρχάς φοβάμαι μη πάθει τπτ τόσο π τρώει ξαφνικά..επίσης δεν μπορώ να απομακρυνθω καθόλου..θέλει συνέχεια στήθος κι όταν το έχει κοπανιεται σαν τρελό 😕

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια δεν μπορώ να καταλάβω αν είναι άλμα ανάπτυξης η κολικοί...Χθες τσιριζε η καημένη και δεν μπορούσε ούτε να φάει,έβαζε στο στόμα τη θηλή και ούρλιαζε. Τεντωνε τα ποδαράκια της και πονούσε,δεν με άφηνε ούτε ποδήλατο να της τα κάνω ..υποθέτω ότι ήταν κολικοί,γιατί είχε και πολλά αερια

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Κορίτσια δεν μπορώ να καταλάβω αν είναι άλμα ανάπτυξης η κολικοί...Χθες τσιριζε η καημένη και δεν μπορούσε ούτε να φάει,έβαζε στο στόμα τη θηλή και ούρλιαζε. Τεντωνε τα ποδαράκια της και πονούσε,δεν με άφηνε ούτε ποδήλατο να της τα κάνω ..υποθέτω ότι ήταν κολικοί,γιατί είχε και πολλά αερια

Tωρα είναι καλά?? Πότε θα ηρεμήσουν @Blue Velvet...άραγε?!

Εμένα ο δικός μ έχει γίνει άλλο παιδί ρε συ ...κοιμάται πολύ λιγότερο μέσα στη μέρα..κάτι μισαωρακια με τη προϋπόθεση ότι πριν θα τον έχει πάρει ο ύπνος στο στήθος ή αγκαλιά με κούνημα ενώ τη περασμένη βδομάδα καθόταν ξύπνιος στη καλαθουνα, χάζευε λίγο και κοιμόταν μετά από λίγο μόνος του .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...