Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Νοεμβρίου 2022


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Angel92 είπε:

Πόση ώρα τον αφήνεις στο κάθε στήθος??

Όση ώρα θέλει αυτός. Αλλά προσπαθώ να τον ξυπνάω γιατί κοιμάται στο τέταρτο. Όταν κοιμηθεί τον αλλάζω στάση προσπαθώ να είναι μισάωρο στο κάθε στήθος. Αλλά χωρίς να σημαίνει ότι αν πάει μισάωρο θα τον βγάλω. Κάθονται στο στήθος κ για άλλους λόγους. Εγώ τον αφήνω όσο μπορώ περισσότερο για να ρυθμιστεί κ η παραγωγή μου. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Laky είπε:

Κορίτσια καλημέρα. Θέλω τη βοήθεια σας. Μείωσα παρα πολύ το ξένο γάλα και το μωρό είναι απ' τη πρώτη ημέρα καλύτερα. Ναι πονάει. Αλλά δε σφαδαζει όλο το 24ωρο. Τον βάζω στο στήθος και μετά δε κλαίει. Του δίνω ξένο μόνο όταν είναι πολύ ανήσυχος. Μου φαίνεται περίεργο όμως. Χορταινει; Πως είναι δυνατόν και ξαφνικά τρώει τη μισή ποσότητα ξένου; Υπάρχει πιθανότητα να το έτρωγε χωρίς να πεινάει και οι πόνοι αυτοί ήταν τόσο έντονοι απ' την υπερφόρτωση; Τώρα αν δεν είχε χορτάσει δε θα έκλαιγε; Φοβάμαι μη δε του αρκεί το στήθος και μένει νηστικό το μωρό.

Επίσης το στήθος σας τρέχει πολύ γάλα; Γιατί εγώ το πιέζω για να βγουν σταγόνες.

Το χαμομήλι όσες το δίνατε, συνεχίζετε να το δίνετε μέσα στο γάλα; Το infacolic  έκανε σε κάποια δουλειά;

Εμενα το στηθος μονο 2 φορες εχει τρεξει μεχρι τωρα.. δεν ξερω γιατι και αν ειναι νορμαλ.. εγω δινω infacolic αλλα δεν βλεπω να κανει δουλεια

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Geia sas koritsia! tha ithela na sas rwtisw gia ton ypno. emeis eimaste 4 evdomadwn kai thilazoume apokleistika. o mikros koimatai kata kyriw logo stin agkalia mou, parea me t vyzi 🤪, akoma kai t vrady. exw prospathisei na ton valw sto likno to vrady alla ksypnaei. to kserw pws einai apolyta fysiologiko auto alla tha ithela na akousw k tis dikes sas empriries❤️

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , anriana είπε:

Geia sas koritsia! tha ithela na sas rwtisw gia ton ypno. emeis eimaste 4 evdomadwn kai thilazoume apokleistika. o mikros koimatai kata kyriw logo stin agkalia mou, parea me t vyzi 🤪, akoma kai t vrady. exw prospathisei na ton valw sto likno to vrady alla ksypnaei. to kserw pws einai apolyta fysiologiko auto alla tha ithela na akousw k tis dikes sas empriries❤️

καλησπέρα , να σου ζήσει ο μπεμπουλης❤️  και μεις στην ίδια κατάσταση είμαστε,  τρώει και τον παίρνει ο ύπνος στο στήθος.. να αποκοιμηθει στο λικνο δεν το έχω καταφέρει μέχρι στιγμής.. πρώτα σιγουρευομαι οτι εχει χορτασει γιατι πολλες φορές πειναει και αλλο ενω μισοκοιμαται,ξυπναει μολις τον βαζω στο λικνο και θελει να φαει παλι. μόλις κοιμηθεί τον αφήνω στην αγκαλιά κάνα 20λεπτο να είμαι σίγουρη ότι κοιμάται βαθιά και μετά τον βάζω στο λικνο .. άλλες φορές πετυχαίνει άλλες όχι και πάλι από την αρχή 🤣❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 3 λεπτά , Anastasiade είπε:

καλησπέρα , να σου ζήσει ο μπεμπουλης❤️  και μεις στην ίδια κατάσταση είμαστε,  τρώει και τον παίρνει ο ύπνος στο στήθος.. να αποκοιμηθει στο λικνο δεν το έχω καταφέρει μέχρι στιγμής.. πρώτα σιγουρευομαι οτι εχει χορτασει γιατι πολλες φορές πειναει και αλλο ενω μισοκοιμαται,ξυπναει μολις τον βαζω στο λικνο και θελει να φαει παλι. μόλις κοιμηθεί τον αφήνω στην αγκαλιά κάνα 20λεπτο να είμαι σίγουρη ότι κοιμάται βαθιά και μετά τον βάζω στο λικνο .. άλλες φορές πετυχαίνει άλλες όχι και πάλι από την αρχή 🤣❤️

na mas zisoun ta zouzounia mas ❤️❤️se euxaristw gia tin apantisi. opws egrapsa pio prin, to kserw pws auti i katastasi einai fysiologiki, alla panta niwtheis ligo kalytera otan den eisai o monos  pou to perna🙏❤️elpizw me ton kairo na mporesoume na valoume ena programma. pros t parwn ypomoni k polles agkalies (ta grafw gia na to empedwsw 🤪)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , anriana είπε:

na mas zisoun ta zouzounia mas ❤️❤️se euxaristw gia tin apantisi. opws egrapsa pio prin, to kserw pws auti i katastasi einai fysiologiki, alla panta niwtheis ligo kalytera otan den eisai o monos  pou to perna🙏❤️elpizw me ton kairo na mporesoume na valoume ena programma. pros t parwn ypomoni k polles agkalies (ta grafw gia na to empedwsw 🤪)

να σαι καλά κορίτσι μου ❤️χαχα ευτυχώς που έχουμε η μία την άλλη εδώ στο φόρουμ και μοιραζόμαστε τις αγωνίες μας.. 🥰 όσο σκέφτομαι ότι αυτό είναι μια φάση παροδική, οτι δεν θα είναι για πάντα μωράκια που θα θέλουν να είναι κολλημένα στην αγκαλιά μας και θα περάσει ο χρόνος γρήγορα,  μου φεύγει η κούραση , τα ξεχνάω ολα και τον αγκαλιάζω πιο πολύ 🤣❤️ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ελάχιστες φορές έχω καταφέρει να τον ακουμπήσω δίπλα μου στο κρεβάτι. Όχι να τον βάλω και στο λίκνο. Κοντευουμε δύο μηνών κι έχω πιαστεί να τον έχω μόνο επάνω μου. Κοιμάμαι καθιστή. 

Link to comment
Share on other sites

@Anastasiadese katalavainw apolyta. kai egw apo ti mia niwthw kommatia apo tin kourasi kai tin aupnia. kai apo tin alli mou leipei toso poly an kamia fora tyxei na koimithei ligo parapanw. treli mana 🤪🤗🤗🤗

πρίν από 7 λεπτά , Laky είπε:

Εγώ ελάχιστες φορές έχω καταφέρει να τον ακουμπήσω δίπλα μου στο κρεβάτι. Όχι να τον βάλω και στο λίκνο. Κοντευουμε δύο μηνών κι έχω πιαστεί να τον έχω μόνο επάνω μου. Κοιμάμαι καθιστή. 

kai egw mia apo ta idia. nomiza toso kairo pws mono egw to ekana kai pws kati lathos ekana 🙏❤️❤️❤️❤️❤️❤️

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, anriana είπε:

Geia sas koritsia! tha ithela na sas rwtisw gia ton ypno. emeis eimaste 4 evdomadwn kai thilazoume apokleistika. o mikros koimatai kata kyriw logo stin agkalia mou, parea me t vyzi 🤪, akoma kai t vrady. exw prospathisei na ton valw sto likno to vrady alla ksypnaei. to kserw pws einai apolyta fysiologiko auto alla tha ithela na akousw k tis dikes sas empriries❤️

Και εμεις μια απο τα ιδια..κοιμομαστε μαζι στο διπλο κρεβατι τον μπαμπα τον εχουμε διωξει στο αλλο δωματιο 😂δεν κοιματε στο λικνο..οταν ξυπναει το βραδυ την θηλαζω ξαπλα και να πω την αληθεια ειναι πολυ βολικο..θηλαζει και στο καπακι υπνο

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 21 λεπτά , elena93 είπε:

Και εμεις μια απο τα ιδια..κοιμομαστε μαζι στο διπλο κρεβατι τον μπαμπα τον εχουμε διωξει στο αλλο δωματιο 😂δεν κοιματε στο λικνο..οταν ξυπναει το βραδυ την θηλαζω ξαπλα και να πω την αληθεια ειναι πολυ βολικο..θηλαζει και στο καπακι υπνο

emeis exoume strimwksei ton mpampa mas se mia mikri gwnia, pros to parwn 😋tha dokimasw kai egw na ton thilazw ksapla, isws na voeithisei 🤗❤️

Link to comment
Share on other sites

Κι εμείς μία από τα ίδια, κι ας είμαστε μεγαλύτεροι (4,5 μηνών). Κάναμε συγκοίμηση γιατί είχαμε το ίδιο θέμα. Υποψιάζομαι ότι δε θα το έχουμε πια, αλλά δεν το δοκιμάζω, γιατί έχουμε συνηθίσει τη συγκοιμηση!

Το λίκνο πάει άπατο, ψάχνομαι να το πουλήσω/χαρίσω. Θα πάει στο δωμάτιό του στην κούνια του μια και καλή, αλλά δεν το βλέπω να συμβαίνει σύντομα. Σε λίγο ξεκινάμε τροφές, δε θέλω να τον ταράξω. Μετά γυρίζω στη δουλειά, μετά κάτι άλλο θα προκύψει...

Με τον μεγάλο κοιμομασταν μαζί οχτώ χρόνια. Προειδοποίησα τον άντρα μου να μην ξεκινήσουμε το ίδιο βιολί με το μικρό. Δεν άντεχε τα κλάματα και τις αφυπνίσεις και έκανε το μοιραίο λάθος. Τώρα γκρινιάζει, αλλά δεν τον παίρνει...!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ κορίτσια τα ίδια. Με το που τον αφήνω κάτω ξυπνάει. Είτε στο λίκνο είτε στη φώλια. Αν είναι χορτάτος μπορεί και να κάτσει στο λίκνο. Αν είμαι πολύ άυπνη δεν το παλεύω καν. Με το που τον βάλω στο λίκνο και ξυπνήσει τον ταΐζω λίγο ακόμα και τον αφήνω στο κρεββάτι δίπλα μου. Και στον καναπέ να είμαστε ξαπλώνω κ εγώ μαζί του. Όπως καταλαβαίνετε είναι μέρες που έχω ξεχάσει να περπατάω από τους μαραθώνιους θηλασμούς και τη πολύ ξάπλα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς που η πεθερά μου δεν ξέρει τι είναι το φόρουμ,γιατί θα έφτιαχνε προφίλ μόνο και μόνο για να μας πει πόσο άσχετες είμαστε και να μας υποδείξει πως πρέπει να κοιμούνται τα παιδιά μας και κάθε πόσες ώρες. Τη γλιτώσαμε κορίτσια 

 

 

  • Χαχα 10
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εμείς είμαστε 3 μηνών και είχαμε το ίδιο πρόβλημα στην αρχή, κοιμόταν δηλαδή μόνο πάνω μου κ αν πήγαινα να τον αφήσω ξύπναγε. Ήμουνα μονιμως στον καναπέ με το μωρό στα χέρια.

Τώρα όμως κάθεται οπουδήποτε και κοιμάται μόνος του όπου και να τον βάλω (βέβαια είναι και λίγο  υπναράς ο δικός μου). Οπότε λίγη υπομονή και θα τους περάσει αυτή η φάση λογικά. ;-)

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...