Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Μανούλες Νοεμβρίου 2022


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Blue Velvet είπε:

Αχ θα τρελαθώ! Καλέ θα μας κάνουν κομματακια και θα μας φάνε!Όταν βγάλουν δόντια τι θα μας κάνουν δλδ??😱Πως θα τα θηλαζουμε όταν βγάλουν δόντια?? 

Καλή ερώτηση 🤣 αυτήν την απορία την έχω και γω.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, Blue Velvet είπε:

Αχ θα τρελαθώ! Καλέ θα μας κάνουν κομματακια και θα μας φάνε!Όταν βγάλουν δόντια τι θα μας κάνουν δλδ??😱Πως θα τα θηλαζουμε όταν βγάλουν δόντια?? 

Εκ πείρας -γιατί έχει βγάλει τα 2 μπροστινά κάτω δόντια - θα σου πω ότι με έχει διαλύσει , πρέπει να με έχει ακούσει κάποιες φορές όλη η γειτονιά από τον πόνο ..και μένα ο δικός μου όταν το κάνει πιο έντονα ,με κοιτάει στα μάτια και γελάει λες και είναι κατόρθωμα 😜η αλήθεια είναι ότι πλέον ,μετά από 3-4 βδομάδες που έβγαλε τα δόντια είναι σαν να είναι τόσο μουδιασμενες απο τα δαγκώματα που δεν πονάνε το ίδιο..και ναι ,μου τις τραβολογαει κιόλας 😬

Έχει αρχίσει εν τω μεταξύ και μου τραβάει και τη μπλούζα όταν πεινάει για να με φέρει κοντά του και να του δώσω στήθος 😜

πρίν από 34 λεπτά , Rina_87 είπε:

Και εγω τα ίδια έχω. Συνέχεια ξύπνημα. Μας έχουν για πιπίλα. Εγώ νοίκιασα θήλαστρο κ βγάζω γαλα μέσα στη μέρα κ το βράδυ πριν κοιμηθεί του δίνω μπας κ δεν ξυπνάει τόσο πολύ. Νιώθω ότι δεν του φτάνει το δικό μου γαλα. Ενώ τα πηγαίναμε καλά σχετικά. Αυτό το κάνω μερικές μέρες. Παρατήρησα ότι δεν ξυπνάει τόσο συχνά ανα ώρα. Αλλά ανα 2ωρο. Σήμερα του έδωσα κ ξένο. Με βαρια καρδιά το έδωσα, δεν του άρεσε κ έβγαζε τη γλώσσα του με αηδία. Ήπιε 30 μλ ενώ είχε πιει κ από το δικό μου 80μλ περίπου. Θέλω να δω αν θα κοιμηθεί παραπάνω. Επίσης σήμερα θα δοκιμάσω να τον βάλω κ στο λίκνο μπας κ ηρεμήσω κ εγώ λίγο. Γιατί πάνω στο κρεββάτι μου κοιμάμαι εγώ, ο μπέμπης,ο άντρας μου κ το σκυλάκι μας. Ε μαντέψτε ποιος πιάνει τον λιγότερο χώρο. Εγώ. Θα σας πω αύριο αν κοιμήθηκε περισσότερο. 
@Laky αν κοιμάται κ του βάλεις τη πιπίλα στο στόμα θα το καταλάβει; Επίσης αν βάλεις από κάτω από το κρεββατακι του ένα ύφασμα πχ πάνα αγκαλιάς που έχει τη μυρωδιά σου;  Δλδ να το έχεις πάνω σου όλη μέρα. Κ το βράδυ πριν βάλεις το παιδί κάτω να βάλεις το ύφασμα σα σεντονι κ μετά το μωράκι. Μήπως βοηθήσει λίγο. 

συμφωνώ με τα tips της @Rina_87 . Και γω αυτά έκανα με τον μικρό και ψιλοεπιασαν..ειδικά τη πιπίλα έτσι άρχισε να τη παίρνει και τώρα πάντα την θέλει στην αρχή του υπνου του αντί για στήθος .

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια χρυσό τον έχω κάνει Μ αυτή τη πιπιλα. Με τίποτα δεν την παίρνει. Ούτε στην πείνα ούτε στον ύπνο ούτε πουθενά. Ουρλιάζει μέχρι να τον βάλω στο στήθος.

1 hour ago, Rina_87 είπε:

Και εγω τα ίδια έχω. Συνέχεια ξύπνημα. Μας έχουν για πιπίλα. Εγώ νοίκιασα θήλαστρο κ βγάζω γαλα μέσα στη μέρα κ το βράδυ πριν κοιμηθεί του δίνω μπας κ δεν ξυπνάει τόσο πολύ. Νιώθω ότι δεν του φτάνει το δικό μου γαλα. Ενώ τα πηγαίναμε καλά σχετικά. Αυτό το κάνω μερικές μέρες. Παρατήρησα ότι δεν ξυπνάει τόσο συχνά ανα ώρα. Αλλά ανα 2ωρο. Σήμερα του έδωσα κ ξένο. Με βαρια καρδιά το έδωσα, δεν του άρεσε κ έβγαζε τη γλώσσα του με αηδία. Ήπιε 30 μλ ενώ είχε πιει κ από το δικό μου 80μλ περίπου. Θέλω να δω αν θα κοιμηθεί παραπάνω. Επίσης σήμερα θα δοκιμάσω να τον βάλω κ στο λίκνο μπας κ ηρεμήσω κ εγώ λίγο. Γιατί πάνω στο κρεββάτι μου κοιμάμαι εγώ, ο μπέμπης,ο άντρας μου κ το σκυλάκι μας. Ε μαντέψτε ποιος πιάνει τον λιγότερο χώρο. Εγώ. Θα σας πω αύριο αν κοιμήθηκε περισσότερο. 
@Laky αν κοιμάται κ του βάλεις τη πιπίλα στο στόμα θα το καταλάβει; Επίσης αν βάλεις από κάτω από το κρεββατακι του ένα ύφασμα πχ πάνα αγκαλιάς που έχει τη μυρωδιά σου;  Δλδ να το έχεις πάνω σου όλη μέρα. Κ το βράδυ πριν βάλεις το παιδί κάτω να βάλεις το ύφασμα σα σεντονι κ μετά το μωράκι. Μήπως βοηθήσει λίγο. 

Κορίτσι μου και ξένο του δίνω εγώ. Αλλά τίποτα. Μόλις τελειώσει το μπουκάλι ζητάει στήθος σαν τρελός μέσα στη νυστα του. Κλαίει και δεν ηρεμεί ούτε με κούνημα ούτε με τίποτα. Επίσης στο κρεβάτι του τον ακουμπάω με το κουβερτακι του. Δε ξέρω τι άλλο να κάνω πραγματικά έχω απελπιστει. Καμία φορά σκέφτομαι πως κακώς θήλασα. Το ξέρω πως είναι χαζό αυτό που λέω αλλά κορίτσια θα πέσω κάτω απ' την αϋπνία. Πως αποθηλαζουν απορώ!!! 

Κι εγώ έχω ένα Μαλτεζακι και τη ζηλεύω που ρουχαλιζει στα πόδια μου!!! Τουλάχιστον κοιμάται και κάποιος...

  • Λυπημένη/-ος 3
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια..δεν θα πιστέψετε.. Σήμερα ο μικρός κοιμήθηκε από τις 10μμ μέχρι τώρα (07.00πμ) .Απίστευτο;; Κοίταξα το ρολόι τώρα που ξύπνησα και έπαθα σοκ!🎊🎊🎉

9 ώρες πρίν, Laky είπε:

Κορίτσια χρυσό τον έχω κάνει Μ αυτή τη πιπιλα. Με τίποτα δεν την παίρνει. Ούτε στην πείνα ούτε στον ύπνο ούτε πουθενά. Ουρλιάζει μέχρι να τον βάλω στο στήθος.

Κορίτσι μου και ξένο του δίνω εγώ. Αλλά τίποτα. Μόλις τελειώσει το μπουκάλι ζητάει στήθος σαν τρελός μέσα στη νυστα του. Κλαίει και δεν ηρεμεί ούτε με κούνημα ούτε με τίποτα. Επίσης στο κρεβάτι του τον ακουμπάω με το κουβερτακι του. Δε ξέρω τι άλλο να κάνω πραγματικά έχω απελπιστει. Καμία φορά σκέφτομαι πως κακώς θήλασα. Το ξέρω πως είναι χαζό αυτό που λέω αλλά κορίτσια θα πέσω κάτω απ' την αϋπνία. Πως αποθηλαζουν απορώ!!! 

Κι εγώ έχω ένα Μαλτεζακι και τη ζηλεύω που ρουχαλιζει στα πόδια μου!!! Τουλάχιστον κοιμάται και κάποιος...

Κορίτσι μου όπως τα περιγράφεις πρέπει να είναι πολύ δύσκολα όντως..τι να πω?! Μακάρι να φτιάξει με τον καιρό....ίσως βγάζει δοντακια και για αυτό έχει αυτήν την ανησυχία και θέλει συνέχεια στήθος..κι εμένα μέχρι να βγάλει αυτά τα δύο που έχει τώρα έτσι ήταν..ήθελε στήθος για παρηγοριά και γιατί μάλλον το πιπιλισμα του ανακούφιζε τα ούλα...από χθες-προχθες όμως έχει ηρεμήσει πολύ . Ελπίζω κι εσείς να συνέλθετε σιγά σιγά ❤️

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Κοιμηθήκαμε λίγο καλύτερα. Τουλάχιστον κλείναμε δίωρο. Τι να πω; Ελπίζω σε καλύτερες νύχτες ... Ήθελα να σας ρωτήσω για την εισαγωγή κρέατος. Μου είπε να ξεκινήσω με μοσχάρι. Πρώτα μόνο το ζωμό και μετά και το κρέας. Ρε κορίτσια τι ποσότητα βάζετε μέσα και κυρίως τι ποσότητα θα ψωνίζω απ' το κρεοπωλείο; Θα το βάζω κατάψυξη και θα βγάζω λίγο λίγο; Σκεφτόμουν πως δεν είναι καλύτερα να μην έτρωγε κρέας απ' την κατάψυξη; Αλλά και πάλι πόσα γραμμάρια έτσι θα αγοράσω; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Laky είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Κοιμηθήκαμε λίγο καλύτερα. Τουλάχιστον κλείναμε δίωρο. Τι να πω; Ελπίζω σε καλύτερες νύχτες ... Ήθελα να σας ρωτήσω για την εισαγωγή κρέατος. Μου είπε να ξεκινήσω με μοσχάρι. Πρώτα μόνο το ζωμό και μετά και το κρέας. Ρε κορίτσια τι ποσότητα βάζετε μέσα και κυρίως τι ποσότητα θα ψωνίζω απ' το κρεοπωλείο; Θα το βάζω κατάψυξη και θα βγάζω λίγο λίγο; Σκεφτόμουν πως δεν είναι καλύτερα να μην έτρωγε κρέας απ' την κατάψυξη; Αλλά και πάλι πόσα γραμμάρια έτσι θα αγοράσω; 

Καλησπέρα @Lakyμου.κι εμείς μετά τα σκέτα λαχανικά στο μοσχάρι πήγαμε.εγω βάζω και κατάψυξη αλλά μαγειρεύω και για 2 μέρες . Αρχικά έλεγα στο κρεοπώλη και μου τα έκοβε σε κομμάτια των 100γρ αλλά είναι πολύ μεγάλα για τον μικρό..τώρα του παίρνω 60γρ κομμάτια. .τα κόβει εκείνος φτιάχνω για τις επόμενες 2 μερες και τα υπόλοιπα κομμάτια κατάψυξη..σιγά δεν παθαίνει κατι 

χαίρομαι που είστε κάπως καλύτερα .σιγά σιγά θα φτιάξει η κατάσταση,θα δεις.δεν μπορεί να είναι για πάντα έτσι .

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Έχω καιρό να γράψω κάτι....καλά είμαστε,η μπέμπα μεγαλώνει κάναμε και το 4ο εμβολιο και μπήκαμε και στις σουπες και σημερα και στην φρουτοκρεμα.Αυτο που θέλω να ρωτήσω είναι το εξής:γυρνάνε και σας συνέχεια μπρούμυτα ή μόνο εμένα όπου την βάλω ακόμα και στον ύπνο γυρνάει δεν έχει βάλει κωλο κάτω δεν υπάρχει!ούτε να την αλλάξω δεν μπορώ πια μου γυρνάει μπρούμυτα 🤣

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια..και εγω εχω χαθει καπως γιατι δουλευω..λοιπον η μικρη μου εχει στρωσει με τον υπνο γενικα το εχουμε κανει σαν προγραμμα κοιματε απο τις 21:00 και ξυπναει κατα τις 4-5 γιατι θελει γαλα..γενικα με τον υπνο ειμαστε καλα..και με το φαγητο μπορω να πω ειμαστε καλα..εχει αρχισει να θελει να γυρναει και δεν βαζει κωλο κατω και γενικα οταν την αλλαζω μαχη  κανουμε..θελω να μου πειτε τιπ για οταν  της καθαριζω την μυτουλα δεν καθετε με τιποτα και δεν ξερω τι να κανω..εσας εχουν αρχιζει να καθονται τα μικρα;; Εμενα η δικια μου καθετε 4-5 δευτερολεπτα μετα πεφτει..εχω απο την αλλη την πεθερα να μου λεει γιατι δεν καθετε η μικρη τα μωρα αρχιζουν να καθονται απο 4 μηνων,τις λεω ναι και 5 μηνων περπατανε..με εχει τρελανει επισης και για το θηλασμο γιατι το αφησε τοσο γρηγορα για δεν της το συνεχισες με κανει καποιες φορες να νιωθω οτι φταιω εγω επειδη δεν ηθελε αλλο στηθος η μικρη..αληθεια δεν την αντεχω αλλο

  • Δύναμη! 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , elena93 είπε:

Γεια σας κοριτσια..και εγω εχω χαθει καπως γιατι δουλευω..λοιπον η μικρη μου εχει στρωσει με τον υπνο γενικα το εχουμε κανει σαν προγραμμα κοιματε απο τις 21:00 και ξυπναει κατα τις 4-5 γιατι θελει γαλα..γενικα με τον υπνο ειμαστε καλα..και με το φαγητο μπορω να πω ειμαστε καλα..εχει αρχισει να θελει να γυρναει και δεν βαζει κωλο κατω και γενικα οταν την αλλαζω μαχη  κανουμε..θελω να μου πειτε τιπ για οταν  της καθαριζω την μυτουλα δεν καθετε με τιποτα και δεν ξερω τι να κανω..εσας εχουν αρχιζει να καθονται τα μικρα;; Εμενα η δικια μου καθετε 4-5 δευτερολεπτα μετα πεφτει..εχω απο την αλλη την πεθερα να μου λεει γιατι δεν καθετε η μικρη τα μωρα αρχιζουν να καθονται απο 4 μηνων,τις λεω ναι και 5 μηνων περπατανε..με εχει τρελανει επισης και για το θηλασμο γιατι το αφησε τοσο γρηγορα για δεν της το συνεχισες με κανει καποιες φορες να νιωθω οτι φταιω εγω επειδη δεν ηθελε αλλο στηθος η μικρη..αληθεια δεν την αντεχω αλλο

Καλέ μη της δίνεις σημασία, λυσσαξαν και έχουν σε όλα άποψη. Εμένα 5 μηνών μόνος του δεν κάθεται αλλά με βοήθεια και όχι σταθερός. 
Κοριτσια χθες έδωσα ξένο μπας κ κοιμηθεί ήπιε με το ζόρι 30μλ και δεν είδα διαφορά στον ύπνο. Πάλι ξύπναγε συνέχεια. Κ το πρωί προσπάθησα να του δώσω ξένο αφού τον είχα θηλασει κ δεν το ήθελε καθόλου. Άρα δεν πεινάει; Δεν του αρέσει; Δεν ξέρω. Όποτε συνεχίζω κ βγάζω συνέχεια με το θήλαστρο να του δίνω κ αυτό το λίγο να το πίνει να ηρεμεί κ περιμένω μα αυξηθεί η παραγωγή μου. Τι να πω 

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα κ τώρα να δώσω ξένο δεν το ήθελε με τπτ. Άνοιξα κ από άλλη εταιρεία π είχα. Πάλι δεν το ήθελε. Δεν του αρέσει βγάζει τη γλώσσα κ παίρνει γκριμάτσα αηδίας. Βέβαια είχε πιει πριν από το δικό μου. Ως τώρα έχω δοκιμάσει frizolac και novolac 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Rina_87 είπε:

Προσπάθησα κ τώρα να δώσω ξένο δεν το ήθελε με τπτ. Άνοιξα κ από άλλη εταιρεία π είχα. Πάλι δεν το ήθελε. Δεν του αρέσει βγάζει τη γλώσσα κ παίρνει γκριμάτσα αηδίας. Βέβαια είχε πιει πριν από το δικό μου. Ως τώρα έχω δοκιμάσει frizolac και novolac 

@Rina_87μου μπορεί να είναι ανήσυχος από κάτι άλλο, όπως δόντια , και όχι από πείνα .

4 ώρες πρίν, elena93 είπε:

Γεια σας κοριτσια..και εγω εχω χαθει καπως γιατι δουλευω..λοιπον η μικρη μου εχει στρωσει με τον υπνο γενικα το εχουμε κανει σαν προγραμμα κοιματε απο τις 21:00 και ξυπναει κατα τις 4-5 γιατι θελει γαλα..γενικα με τον υπνο ειμαστε καλα..και με το φαγητο μπορω να πω ειμαστε καλα..εχει αρχισει να θελει να γυρναει και δεν βαζει κωλο κατω και γενικα οταν την αλλαζω μαχη  κανουμε..θελω να μου πειτε τιπ για οταν  της καθαριζω την μυτουλα δεν καθετε με τιποτα και δεν ξερω τι να κανω..εσας εχουν αρχιζει να καθονται τα μικρα;; Εμενα η δικια μου καθετε 4-5 δευτερολεπτα μετα πεφτει..εχω απο την αλλη την πεθερα να μου λεει γιατι δεν καθετε η μικρη τα μωρα αρχιζουν να καθονται απο 4 μηνων,τις λεω ναι και 5 μηνων περπατανε..με εχει τρελανει επισης και για το θηλασμο γιατι το αφησε τοσο γρηγορα για δεν της το συνεχισες με κανει καποιες φορες να νιωθω οτι φταιω εγω επειδη δεν ηθελε αλλο στηθος η μικρη..αληθεια δεν την αντεχω αλλο

Να της πεις να πάει να κουρευτεί που θα σου πει και τι θα κάνεις.εσυ κάνεις ο,τι θεωρείς καλύτερο για εσένα και το μωράκι σου.εμενα κάθεται μόνος του άμα τον βάλω, όχι από μόνος του και παραμένει για λίγη ώρα.του βάζω βέβαια γύρω γύρω μαξιλάρια για σίγουρα γιατί μετά από κάποια ώρα πέφτει στο πλάι .

Επίσης δεν στέκεται και μένα καθόλου ανάσκελα ..όλο γυρνάει μπρούμυτα λες και έχει διακόπτη αμέσως μόλις τον ακουμπάω ξάπλα ,και στον ύπνο του το ίδιο εκτός αν είναι ψοφιος από τη νύστα π πέφτει σαν κουτσουρο και δεν αλλάζει πλευρό .

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες τις μανούλες! Τι κάνετε? Η μπέμπα κοιμηθηκε μπρούμυτα για πρώτη φορά! Ξάπλωσε κάτω να παίξει με τα παιχνίδια της και την πήρε ο ύπνος. Είχαμε ένα βράδυ όλο τρέλα,ξυπνούσε κάθε μισή με μία ώρα,χτυπούσε τα πόδια της,εξυνε με τα νυχακια της στο προστατευτικό του κρεβατιού,ρουθουνιζε,έτρωγε τα χέρια της και τα πόδια από το αρκουδάκι της,κλαψουριζε και εφτυνε την πιπιλα της. Τι να έκανα και εγώ,την θήλαζα για να ηρεμήσει και μετά από λιγο πάλι τα ίδια.Μοτερ σας λέω,δε σταματούσε με τίποτα. Αυτό δεν είναι ένα απλό άλμα,αυτό είναι άλμα Τεντογλου,τα χω παιξει

  • Χαχα 6
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια !!! Ήθελα να σας ρωτήσω κάτι αν κάνουν και τα δικά σας μωράκια γιατί ειλικρινά ο δικός μου έχει δυο μέρες μου πήρε τα αυτιά . Τσιρίζει από χαρά όλη μέρα πολύ δυνατά , μακάρι να μπορούσα να σας βάλω ηχητικό να δείτε τι εννοώ ! Μου πονάει το κεφάλι χωρίς να υπερβάλλω ! Απο που κλείνει ; Θα τρελαθώ 😵💫 ανακάλυψε τη φωνή του μάλλον , τσιρίζει και γελάει ταυτόχρονα . Είναι φυσιολογικό ; Πήγαμε χθες ικεα να πάρουμε καρεκλάκι (δεν είχε) και μας άκουσε όλο το ικεα 😂

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 6
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Kallibabyboy είπε:

Καλημέρα κορίτσια !!! Ήθελα να σας ρωτήσω κάτι αν κάνουν και τα δικά σας μωράκια γιατί ειλικρινά ο δικός μου έχει δυο μέρες μου πήρε τα αυτιά . Τσιρίζει από χαρά όλη μέρα πολύ δυνατά , μακάρι να μπορούσα να σας βάλω ηχητικό να δείτε τι εννοώ ! Μου πονάει το κεφάλι χωρίς να υπερβάλλω ! Απο που κλείνει ; Θα τρελαθώ 😵💫 ανακάλυψε τη φωνή του μάλλον , τσιρίζει και γελάει ταυτόχρονα . Είναι φυσιολογικό ; Πήγαμε χθες ικεα να πάρουμε καρεκλάκι (δεν είχε) και μας άκουσε όλο το ικεα 😂

Καλημέρα! Μου φαίνεται απολύτως φυσιολογικό,το αντίθετο θα ήταν ίσως περίεργο. Αν όμως σκέφτεσαι να πάρεις ντεπον για τον πονοκέφαλο, δώστου ένα μασητικό η μία πιπίλα την ώρα που τσιριζει για να κάνει ένα διάλειμμα και μετά συνεχίζετε το κονσέρτο 🤣

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα κορίτσια!!πώς είστε;κάθε φορά ετοιμάζομαι να σας γράψω και κάτι γίνεται και το αφήνω...είχαμε τρέξιμο για της ετοιμασίες της βάπτισης, θα βαφτίσουμε τον μικρούλη μας την άλλη Κυριακή..εγώ πάλι κορίτσια ήθελα να σας ρωτήσω αν έχει τύχει σε άλμα να μην τρώει το μικρουλι σας;έχει τώρα 4 μέρες δεν τρώει καθόλου στέρεες τροφές μόνο γάλα πίνει..ετοιμάζω την φρούτοκρεμα ή τα λαχανικά και στην καλύτερη τρώει 2 κουταλάκια με το ζόρι και μετά δεν ανοίγει με τίποτα..  ξέρω ότι τον ζοριζουν πολυ τα δοντακια γιατί είναι έτοιμα να σκάσουν 4 μαζί αλλά αγχώνομαι κιόλας που δεν τρώει ..

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...