Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 32 λεπτά , Nels είπε:

      Η εμφύτευση στην περίπτωση της κοπέλας έχει γίνει και για την προεκλαμψια πιθανον να χρειάζεται μόνο αν υπάρχει ένδειξη για αυξημενη πιθανότητα προεκλαμψιας, και πάλι καλύτερα αντιπηκτικες. Πάντως στην περίπτωση της κοπέλας, συνήθως όταν δουν αποκόλληση κόβουν αν δίνεται προληπτικα γι αυτό ρώτησα 

      Ναι δεν ξέρω κ εγώ γενικά μίλησα κ για τι Μ έχουν πει. Πάντως κ μένα στο παρελθόν που είχε γίνει εμφύτευση και δεν ξέραμε για θρομβοφιλια δεν Μ την έκοψαν. Τώρα δεν ξέρω τι ισχύει ακριβώς γιατί δεν είχα ρωτήσει τότε

Μανούλες Νοεμβρίου 2022


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια και χρόνια πολλά. Με υγεία και κάθε καλό στις οικογένειες σας. 

Εμείς πάλι ζούμε ένα μαρτύριο. Τα χω δει όλα μόνη μου. Ο μικρός δε κοιμάται ούτε ώρα. Στο μισάωρο σηκωνόμαστε. Πάνω από 10 φορές σηκώθηκα πάλι τη νύχτα. Κορίτσια όσες είστε από Θεσσαλονίκη θα ήθελα να μου προτείνετε ένα παιδίατρο. Θα αλλάξω. Δε γίνεται. Θα πέσω κάτω στο τέλος. 

Έχει που πίνει σκέτο υποαλλεργικο πάλι τόσες ημέρες και δε λέει να στρώσει. Σκέφτομαι μήπως φταίνε τα λαχανικά. Δε ξέρω τι άλλο να σκεφτώ. Επίσης όσες μπήκατε μετά στο δεύτερο γεύμα μετά από πόσο καιρό το κάνατε; Τη φρουτοκρεμα τη τρώτε απόγευμα;

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Laky είπε:

Καλημέρα κορίτσια και χρόνια πολλά. Με υγεία και κάθε καλό στις οικογένειες σας. 

Εμείς πάλι ζούμε ένα μαρτύριο. Τα χω δει όλα μόνη μου. Ο μικρός δε κοιμάται ούτε ώρα. Στο μισάωρο σηκωνόμαστε. Πάνω από 10 φορές σηκώθηκα πάλι τη νύχτα. Κορίτσια όσες είστε από Θεσσαλονίκη θα ήθελα να μου προτείνετε ένα παιδίατρο. Θα αλλάξω. Δε γίνεται. Θα πέσω κάτω στο τέλος. 

Έχει που πίνει σκέτο υποαλλεργικο πάλι τόσες ημέρες και δε λέει να στρώσει. Σκέφτομαι μήπως φταίνε τα λαχανικά. Δε ξέρω τι άλλο να σκεφτώ. Επίσης όσες μπήκατε μετά στο δεύτερο γεύμα μετά από πόσο καιρό το κάνατε; Τη φρουτοκρεμα τη τρώτε απόγευμα;

Χριστός Ανέστη!Χρόνια πολλά κορίτσια!Εμάς το πρόγραμμα που μας έχει δώσει είναι φρούτοκρεμα ως δεύτερο γεύμα, μετά λαχανικά και σε μια βδομάδα προσθέτουμε κ κρεατακι και στα λαχανικά, μετά κρέμα ή αργότερα γιαούρτι νομίζω μετά τον 7ο μήνα και το τελευταίο πάλι γάλα..εγώ κορίτσια αποφάσισα να μην του δώσω ακόμη στέρεες βλέπω ζοριζεται πολύ το στομαχακι του σήμερα μετά το γάλα έβγαλε γάλα και είχε κ κρέμα μέσα που κρέμα έχει να φάει 3 μέρες σίγουρα..θα το συζητήσω και με τον παιδίατρο την Τετάρτη να δω τι θα μας πει..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Matina87 είπε:

Χριστός Ανέστη!Χρόνια πολλά κορίτσια!Εμάς το πρόγραμμα που μας έχει δώσει είναι φρούτοκρεμα ως δεύτερο γεύμα, μετά λαχανικά και σε μια βδομάδα προσθέτουμε κ κρεατακι και στα λαχανικά, μετά κρέμα ή αργότερα γιαούρτι νομίζω μετά τον 7ο μήνα και το τελευταίο πάλι γάλα..εγώ κορίτσια αποφάσισα να μην του δώσω ακόμη στέρεες βλέπω ζοριζεται πολύ το στομαχακι του σήμερα μετά το γάλα έβγαλε γάλα και είχε κ κρέμα μέσα που κρέμα έχει να φάει 3 μέρες σίγουρα..θα το συζητήσω και με τον παιδίατρο την Τετάρτη να δω τι θα μας πει..

Από ποιο γεύμα ξεκινήσατε; Και μετά από πόσες ημέρες βάλατε το δεύτερο γεύμα; Τώρα πόσο είστε;

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Laky είπε:

Καλημέρα κορίτσια και χρόνια πολλά. Με υγεία και κάθε καλό στις οικογένειες σας. 

Εμείς πάλι ζούμε ένα μαρτύριο. Τα χω δει όλα μόνη μου. Ο μικρός δε κοιμάται ούτε ώρα. Στο μισάωρο σηκωνόμαστε. Πάνω από 10 φορές σηκώθηκα πάλι τη νύχτα. Κορίτσια όσες είστε από Θεσσαλονίκη θα ήθελα να μου προτείνετε ένα παιδίατρο. Θα αλλάξω. Δε γίνεται. Θα πέσω κάτω στο τέλος. 

Έχει που πίνει σκέτο υποαλλεργικο πάλι τόσες ημέρες και δε λέει να στρώσει. Σκέφτομαι μήπως φταίνε τα λαχανικά. Δε ξέρω τι άλλο να σκεφτώ. Επίσης όσες μπήκατε μετά στο δεύτερο γεύμα μετά από πόσο καιρό το κάνατε; Τη φρουτοκρεμα τη τρώτε απόγευμα;

Καλημέρα και χρόνια πολλά! 

 Είναι εξαντλητικό αυτό που περιγράφεις, παλαιότερα που η μικρή μου είχε ανήσυχο ύπνο, την άφηνα να κοιμάται πάνω μου, έβαζα μαξιλάρια κάτω από τα χέρια κι ένα πάπλωμα στην πλάτη μου να είμαι σε ανάκληση και τλχν έτσι κοιμόταν κι αυτή κι εγώ.. βοηθούσε και στις γουλιες η στάση.. ηρεμούσε κι αυτή πάνω μου. 

 Τώρα βέβαια αν είναι θέμα γάλατος ή φαγητού θα πρέπει να το συζητήσεις με τον παιδίατρο, αλλά και πώς βλέπεις εσύ το μωρό να αντιδρά. 

 Εγώ δίνω φρούτο κρέμα κ λαχανόσουπα (6μηνων και 10 ημερών) δεν κρατάω αυστηρό πρόγραμμα στην ώρα.. μου είπε πρωί φρούτα, μεσημέρι σούπα, αλλά πολλές φορές το πρωί ξυπνάει κ μετα θέλει ξανά ύπνο κ δεν έχει όρεξη, ενώ το απόγευμα είναι πιο εύκολο να τη φάει.. το μεσημέρι πάλι ανάλογα τη διάθεση της, δεν έχω συγκεκριμένο ωράριο, εξ άλλου δοκιμαστική περίοδος είναι αυτοι οι μήνες, θέλω να το απολαμβάνει όχι εξαναγκαστικά επειδή πήγε 2 η ώρα πρέπει να φάει.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Laky είπε:

Από ποιο γεύμα ξεκινήσατε; Και μετά από πόσες ημέρες βάλατε το δεύτερο γεύμα; Τώρα πόσο είστε;

Ξεκινήσαμε με φρούτοκρεμα ως 2ο γεύμα..Την Τρίτη γινόμαστε 6 μηνών..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

11 hours ago, Laky said:

Καλημέρα κορίτσια και χρόνια πολλά. Με υγεία και κάθε καλό στις οικογένειες σας. 

Εμείς πάλι ζούμε ένα μαρτύριο. Τα χω δει όλα μόνη μου. Ο μικρός δε κοιμάται ούτε ώρα. Στο μισάωρο σηκωνόμαστε. Πάνω από 10 φορές σηκώθηκα πάλι τη νύχτα. Κορίτσια όσες είστε από Θεσσαλονίκη θα ήθελα να μου προτείνετε ένα παιδίατρο. Θα αλλάξω. Δε γίνεται. Θα πέσω κάτω στο τέλος. 

Έχει που πίνει σκέτο υποαλλεργικο πάλι τόσες ημέρες και δε λέει να στρώσει. Σκέφτομαι μήπως φταίνε τα λαχανικά. Δε ξέρω τι άλλο να σκεφτώ. Επίσης όσες μπήκατε μετά στο δεύτερο γεύμα μετά από πόσο καιρό το κάνατε; Τη φρουτοκρεμα τη τρώτε απόγευμα;

Χρόνια πολλά κορίτσια!

Εμείς ξεκινήσαμε με φρουτοκρεμα το πρωι,μετά από 10 μέρες μπήκε η χορτοσουπα το μεσημέρι κ μετά από 10 μέρες ξεκινήσαμε κ κρεατακι!οι εισαγωγές γινόντουσαν 1 ανά 3-4 ημέρες.Οχι όλα μαζί.Προγραμμα αυστηρό δεν έχουμε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια. 8ο βράδυ που δεν έχουμε κλείσει μάτι τη νύχτα πάνω από μια ώρα συνεχόμενη. Τα χω παίξει. Δε μπορώ να σκεφτώ τίποτα άλλο εκτός από τα δόντια. Στην αρχή είπα φταίει το γάλα, μετά μήπως τα λαχανικά. Δε ξέρω τι άλλο να σκεφτώ. Το μωρό ενεργείται μια χαρά. Δε βλέπω καμιά ενόχληση. Ίσως φταίνε τα δόντια μου λένε. Δε μπορώ να καταλάβω.

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Laky είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. 8ο βράδυ που δεν έχουμε κλείσει μάτι τη νύχτα πάνω από μια ώρα συνεχόμενη. Τα χω παίξει. Δε μπορώ να σκεφτώ τίποτα άλλο εκτός από τα δόντια. Στην αρχή είπα φταίει το γάλα, μετά μήπως τα λαχανικά. Δε ξέρω τι άλλο να σκεφτώ. Το μωρό ενεργείται μια χαρά. Δε βλέπω καμιά ενόχληση. Ίσως φταίνε τα δόντια μου λένε. Δε μπορώ να καταλάβω.

Και σας σκεφτόμουν σήμερα κορίτσι μου!δοκίμασες να του δώσεις λίγο ντεπον πριν τον ύπνο;δεν είχε καμία διαφορά;εγώ σήμερα του έδωσα πρώτη φορά πατάτα και ενθουσιάστηκε αλλά δεν του την έδωσα όλη φοβήθηκα να μην τον πειράζει αύριο θα βάλω και καροτακι. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια,  πως ειστε? εμείς έχουμε δύο μέρες τρελή γκρίνια και ξανά τσιριδες...δνε ξερω πραγματικά να κανω..δλδ φοβάμαι μην έχει το μωρο κάποιο θέμα και δεν ηρεμεί καθόλου 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Matina87 είπε:

Και σας σκεφτόμουν σήμερα κορίτσι μου!δοκίμασες να του δώσεις λίγο ντεπον πριν τον ύπνο;δεν είχε καμία διαφορά;εγώ σήμερα του έδωσα πρώτη φορά πατάτα και ενθουσιάστηκε αλλά δεν του την έδωσα όλη φοβήθηκα να μην τον πειράζει αύριο θα βάλω και καροτακι. 

Η αλήθεια είναι πως το σκέφτηκα το ντεπον αλλά δεν έδωσα. Εξάλλου κάθε μέρα τι θα κάνω; Θα δίνω ντεπον; Δε ξέρω βρε κορίτσι μου έχω απελπιστει κι εγώ πραγματικά. Νομίζω πως δε μπορώ να σηκώσω ούτε το σώμα μου απ' την αϋπνία και τη κούραση.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, Laky είπε:

Η αλήθεια είναι πως το σκέφτηκα το ντεπον αλλά δεν έδωσα. Εξάλλου κάθε μέρα τι θα κάνω; Θα δίνω ντεπον; Δε ξέρω βρε κορίτσι μου έχω απελπιστει κι εγώ πραγματικά. Νομίζω πως δε μπορώ να σηκώσω ούτε το σώμα μου απ' την αϋπνία και τη κούραση.

Όχι φυσικά κάθε μέρα δεν είναι λύση απλά αν δώσεις ίσως για ένα βράδυ κοιμηθει καλύτερα το μωρό ξεκουραστεί μετά και την επόμενη μέρα θα είναι σχετικά ήρεμος και ίσως σκέφτομαι αν ξεκουραστεί θα μπορεί να το ανεκτει καλύτερα αν τον πονάνε τα δοντακια..δοκίμασε να του δώσεις ενα βράδυ επίσης θα ξεκουραστείς κ εσύ λιγάκι θα μπορείς να το διαχειριστείς..και εμείς σήμερα όλη μέρα γκρίνια και κλάμα κορίτσια μάλλον από τα δοντακια δεν κοιμήθηκε μόνο ένα τέταρτο το απόγευμα και δύο μισαωρα το πρωί που συνηθως το μεσημέρι κοιμάται και 2 ώρες..αν ξυπνήσει τώρα με κλαμα θα του δώσω λίγο ντεπον να ηρεμήσει..

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια βλέπω είμαστε όλες στα ίδια ..κι εγώ σε σκεφτόμουν @Lakyμου ..κουράγιο.μαλλον είναι δόντια ..εχουμε ακριβώς τ ίδια ..εγώ δίνω ντεπον να ξέρεις τα τελευταία 3 βράδια αλλιώς θα πέσω κάτω και ο μικρός υποφέρει ..συμφωνώ απόλυτα με τη @Matina87. Δεν παθαίνει απολύτως τπτ..ο γιατρός μου το έχει πει .

Ερχεται και το επόμενο άλμα κ τρέμω μην είναι ακόμα χειρότερα..πάνω που είχε αρχίσει να κοιμάται ωραία τη μερα πάει...τ χάσαμε.κ το πρωί από τις 5 κ μετά χαμός 😔 

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια, εμάς μας είπε ο παιδίατρος πως μπορούμε να βάζουμε στα ουλα του ένα τζελ της frezyderm για να τον ανακουφίζει όταν αρχίσουν να τον ενοχλούν. Το έχετε δοκιμάσει? Επίσης έχει αδιαθεσει κάποια κοπέλα που θηλάζει? Κάνω μεικτή διατροφή και εδώ και 2 μέρες άρχισα να έχω κάτι σαν πόνους περιόδου αλλά δεν έχω αδιαθετησει ακομη...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Silia89 είπε:

Καλημέρα κορίτσια, εμάς μας είπε ο παιδίατρος πως μπορούμε να βάζουμε στα ουλα του ένα τζελ της frezyderm για να τον ανακουφίζει όταν αρχίσουν να τον ενοχλούν. Το έχετε δοκιμάσει? Επίσης έχει αδιαθεσει κάποια κοπέλα που θηλάζει? Κάνω μεικτή διατροφή και εδώ και 2 μέρες άρχισα να έχω κάτι σαν πόνους περιόδου αλλά δεν έχω αδιαθετησει ακομη...

Καλημέρα. Εγώ αδιαθετησα πρώτη φορά τον προηγούμενο μήνα. Ναι την ξέρω την αλοιφή αυτή. Θα την πάρω κι εγώ σήμερα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Silia89 είπε:

Καλημέρα κορίτσια, εμάς μας είπε ο παιδίατρος πως μπορούμε να βάζουμε στα ουλα του ένα τζελ της frezyderm για να τον ανακουφίζει όταν αρχίσουν να τον ενοχλούν. Το έχετε δοκιμάσει? Επίσης έχει αδιαθεσει κάποια κοπέλα που θηλάζει? Κάνω μεικτή διατροφή και εδώ και 2 μέρες άρχισα να έχω κάτι σαν πόνους περιόδου αλλά δεν έχω αδιαθετησει ακομη...

Καλημέρα! Ναι τη βάζω και γω αυτή τη κρέμα ..έχει αποτέλεσμα αλλά για λίγη ώρα . 

Εγώ κάνω μικτή διατροφή και έχω αδιαθετησει 2 φορές κανονικά..μου κράτησε 6 μέρες αυτόν και τον προηγούμενο μήνα . Τον Γενάρη και τον Φλεβάρη είχα για 2 μέρες ελάχιστο .Γέννησα Νοέμβρη.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...