Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Νοεμβρίου 2022


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Rina_87 είπε:

Οχ που σε θυμήθηκε; Ελπίζω να αργήσει να με θυμηθεί εμένα 🤣🤣🤣

Υποθέτω ότι μου ήρθε επειδή θηλάζω λιγότερο,τώρα που η μπέμπα τρώει φαγητό. Μάλλον μειώθηκε η προλακτίνη. Ααααχ μεγαλώνουν τόσο γρήγορα τα μωράκια μας..σαν χθες μου φαίνεται που τη θήλαζα όλη μέρα και έβγαζα και γάλα επίσης όλη μέρα με το θηλαστρο..ήταν εξουθενωτικό,αλλά τώρα που το σκέφτομαι είναι και κάτι που θα μου λείψει πολύ..

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια. Κι εμένα αυτό τον μήνα μου ήρθε κανονικά περίοδος. Κάτι ελάχιστα τον προηγούμενο και τώρα κανονικά. Τελείωσε το καλό. 

Κορίτσια ζω ένα δράμα με τον μικρό. Δεν αντέχω άλλη αϋπνία. Κάθε μία ώρα είμαστε στο στήθος. Σήμερα δεν πήρε καν το μπουκάλι. Και το πρωί που είχα δώσει ξένο ήπιε λιγότερο από 100mk. Τώρα το βράδυ ούτε για πλάκα δε κατάφερα να του βάλω καν το μπιμπερο. Δύο ώρες γκρίνια. Ατέλειωτη!!! Τον έβαζα στο στήθος τον έπαιρνε ο ύπνος και μόλις τον άφηνα σε 10 λεπτά τσιριζε. Τελικά του έδωσα ντεπον. Δε μας βλέπω πάλι να κλείνουμε μάτι. Κορίτσια έχω πεθάνει. Αλήθεια! Δε ξέρω τι άλλο να κάνω...

  • Λυπημένη/-ος 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Laky είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Κι εμένα αυτό τον μήνα μου ήρθε κανονικά περίοδος. Κάτι ελάχιστα τον προηγούμενο και τώρα κανονικά. Τελείωσε το καλό. 

Κορίτσια ζω ένα δράμα με τον μικρό. Δεν αντέχω άλλη αϋπνία. Κάθε μία ώρα είμαστε στο στήθος. Σήμερα δεν πήρε καν το μπουκάλι. Και το πρωί που είχα δώσει ξένο ήπιε λιγότερο από 100mk. Τώρα το βράδυ ούτε για πλάκα δε κατάφερα να του βάλω καν το μπιμπερο. Δύο ώρες γκρίνια. Ατέλειωτη!!! Τον έβαζα στο στήθος τον έπαιρνε ο ύπνος και μόλις τον άφηνα σε 10 λεπτά τσιριζε. Τελικά του έδωσα ντεπον. Δε μας βλέπω πάλι να κλείνουμε μάτι. Κορίτσια έχω πεθάνει. Αλήθεια! Δε ξέρω τι άλλο να κάνω...

Καλησπέρα και σε σένα! Το στήθος το θέλουν και για παρηγοριά τα μωράκια,ίσως να θέλει να βρίσκεται πάνω σου συνέχεια επειδή πονάει η κοιλίτσα του η τα δοντακια του. Δεν ξέρω και εγώ,υποθέσεις κάνω.. Καλά έκανες και του έδωσες ντεπον,πρέπει να ανακουφίζεται ο μπέμπης και να ξεκουράζεσαι και εσύ. Εγώ της έχω δώσει αρκετές φορές,ο γιατρός είπε ότι δεν πειράζει το ντεπον. Σκέφτομαι και εμένα,πχ όταν πονάω πολύ,θέλω παυσίπονο,οπότε γιατί να μην δώσω και στο μωρό εφόσον υποφέρει? Κρίμα είναι τα γλυκουλια ❤️ Ο γιατρός σας τι λέει για την κατάσταση? Τι σου προτείνει?

Link to comment
Share on other sites

On 4/5/2023 at 11:06 ΜΜ, Matina87 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!και εμείς στο καρότσι πλεον έχουμε το κανονικό κάθισμα και μας έχει πει ο γιατρός να σηκώνουμε την πλάτη για να βλέπει.. κορίτσια όσες βάζετε φρούτοκρεμα σκόνη μέσα στην κανονική πώς το κάνετε την βάζετε μαζί με τα φρούτα πριν τα αλεσετε;με το φαγητό έχουμε θέμα φρούτοκρεμα το πολύ να φάει 7 κουταλάκια ενώ στην αρχή την έτρωγε όπως και με τα λαχανικά το ίδιο..κάνουμε τον κλόουν για να φάει λίγο ..το απόγευμα την φαριν λακτε ή την μπισκοτοκρεμα την τρώει όλη με τρελή χαρά..

Απο λαχανικά τι δίνετε κορίτσια;εγώ βάζω πατάτα καρότο κολοκυθάκι κ λίγο σέλινο δεν έχω δοκιμάσει κάτι άλλο προς το παρόν.. σκέφτομαι να δοκιμάσω κ αρακά πατάτα καρότο..

Καλημέρα κορίτσια μου.χαθηκα λίγο αλλά έχουμε προετοιμασίες για γαμοβαπτιση για το ερχόμενο Σάββατο οπότε καταλαβαίνετε .

Ο μικρός καλά είναι αλλά έχουμε ένα θέμα με τον ύπνο .όταν θέλει να κοιμηθεί πολλές φορές εκνευρίζεται ειδικά αν είμαστε έξω .κοπανιεται και κλαίει πολύ κι αφού κοιμάται για πολύ λίγο, ξυπνάει με έντονο κλάμα .Αφήστε δεν ξέρω τι θα κάνω το Σάββατο γιατί έχουμε και τραπέζι σε αίθουσα μετά.

Δοκίμασε γλυκοπατάτα και κολοκύθα @Matina87 , αυτή τη πορτοκαλί που είναι γλυκούλα . Πιστεύω θα βοηθήσει. Εμένα όταν άρχισα να βάζω αυτα το συνήθισε .

 

On 5/5/2023 at 7:11 ΜΜ, Blue Velvet είπε:

Εξαιρετικά τα νέα σου❤️ Δοκίμασε να του δώσεις και αβοκάντο,είναι πολύ θρεπτικό και επειδή έχει αυτή τη βουτυρενια υφή,ξετρελαινονται!

Το δίνεις με φρούτο το αβοκάντο @Blue Velvetμου ή μόνο του; Πήρα για να του δώσω και γω .

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Angel92 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου.χαθηκα λίγο αλλά έχουμε προετοιμασίες για γαμοβαπτιση για το ερχόμενο Σάββατο οπότε καταλαβαίνετε .

Ο μικρός καλά είναι αλλά έχουμε ένα θέμα με τον ύπνο .όταν θέλει να κοιμηθεί πολλές φορές εκνευρίζεται ειδικά αν είμαστε έξω .κοπανιεται και κλαίει πολύ κι αφού κοιμάται για πολύ λίγο, ξυπνάει με έντονο κλάμα .Αφήστε δεν ξέρω τι θα κάνω το Σάββατο γιατί έχουμε και τραπέζι σε αίθουσα μετά.

Δοκίμασε γλυκοπατάτα και κολοκύθα @Matina87 , αυτή τη πορτοκαλί που είναι γλυκούλα . Πιστεύω θα βοηθήσει. Εμένα όταν άρχισα να βάζω αυτα το συνήθισε .

 

Καλημέρα κορίτσι μου με το καλό η γαμοβαπτιση!σε ευχαριστώ κορίτσι μου θα πάρω αύριο γλυκοπατάτα να δοκιμάσω..επειδή ξέρω πως είναι μεγάλη την βράζεις όλη;βάζεις και κανονική πατάτα και γλυκοπατάτα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 32 λεπτά , Angel92 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου.χαθηκα λίγο αλλά έχουμε προετοιμασίες για γαμοβαπτιση για το ερχόμενο Σάββατο οπότε καταλαβαίνετε .

Ο μικρός καλά είναι αλλά έχουμε ένα θέμα με τον ύπνο .όταν θέλει να κοιμηθεί πολλές φορές εκνευρίζεται ειδικά αν είμαστε έξω .κοπανιεται και κλαίει πολύ κι αφού κοιμάται για πολύ λίγο, ξυπνάει με έντονο κλάμα .Αφήστε δεν ξέρω τι θα κάνω το Σάββατο γιατί έχουμε και τραπέζι σε αίθουσα μετά.

Δοκίμασε γλυκοπατάτα και κολοκύθα @Matina87 , αυτή τη πορτοκαλί που είναι γλυκούλα . Πιστεύω θα βοηθήσει. Εμένα όταν άρχισα να βάζω αυτα το συνήθισε .

 

Το δίνεις με φρούτο το αβοκάντο @Blue Velvetμου ή μόνο του; Πήρα για να του δώσω και γω .

Καλημέρα!το αβοκάντο το βάζω μαζί με αχλάδι,μήλο και μπανάνα,τα χτυπάω όλα μαζί και γίνεται ένα πράσινο πουρεδακι. Τρώω και εγώ καμία κουταλιά,είναι ωραίο

Με το καλό η γαμοβαφτιση,να ζήσετε ❤️

πρίν από 26 λεπτά , Matina87 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου με το καλό η γαμοβαπτιση!σε ευχαριστώ κορίτσι μου θα πάρω αύριο γλυκοπατάτα να δοκιμάσω..επειδή ξέρω πως είναι μεγάλη την βράζεις όλη;βάζεις και κανονική πατάτα και γλυκοπατάτα;

Καλημέρα Ματίνα! Είναι μεγάλες οι γλυκοπατάτες,οπότε εγώ τις κόβω σε τρία κομμάτια και κάθε φορά βάζω από ένα στον ατμομαγειρα,μαζί με τα υπόλοιπα λαχανικά και το κρέας. 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα. Είναι κάποια που μετράει τις ποσότητες απ' τα γεύματα να μου πει στο περίπου πόσο; Είδα στο κουτί για τη κρέμα που λέει 200ml νερό και μου φάνηκε τεράστια ποσότητα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσια... Σήμερα πέρασα μεγάλη τρομάρα.  Αφήνω τη μικρή μου 7 μηνών στον τοίχο του κρεβατιού Μ ένα παιχνίδι ίσα ίσα να βάλω τις πιτζάμες, για 2" βγήκα από το δωμάτιο και ακούω ένα γκρουπ..και κλάμα.. λέω αποκλείεται.. κι όμως έπεσε κάτω😭 αγκαλιά, φιλιά, χαλάρωσε.. μίλησα με.παιδιατρο μας.ειπε να πάμε νοσοκομείο καλού κακού.. πήγαμε ευτυχώς όλα καλά, παρακολούθηση ένα 24 Ώρο..  

 Γυρνάνε σβούρα συνεχώς.. ευτυχώς έχω ακόμα στρωμένα κάτω κ έπεσε σε χοντρή μοκέτα.. φοβήθηκα τόσο πολύ.. 

 Ήθελα απλά να το μοιραστώ.. 

  • Ευχή 5
  • Λυπημένη/-ος 4
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, ele90 είπε:

Καλησπέρα κοριτσια... Σήμερα πέρασα μεγάλη τρομάρα.  Αφήνω τη μικρή μου 7 μηνών στον τοίχο του κρεβατιού Μ ένα παιχνίδι ίσα ίσα να βάλω τις πιτζάμες, για 2" βγήκα από το δωμάτιο και ακούω ένα γκρουπ..και κλάμα.. λέω αποκλείεται.. κι όμως έπεσε κάτω😭 αγκαλιά, φιλιά, χαλάρωσε.. μίλησα με.παιδιατρο μας.ειπε να πάμε νοσοκομείο καλού κακού.. πήγαμε ευτυχώς όλα καλά, παρακολούθηση ένα 24 Ώρο..  

 Γυρνάνε σβούρα συνεχώς.. ευτυχώς έχω ακόμα στρωμένα κάτω κ έπεσε σε χοντρή μοκέτα.. φοβήθηκα τόσο πολύ.. 

 Ήθελα απλά να το μοιραστώ.. 

Καλημέρα ! Σε νοιώθω ... το έπαθα και εγώ.. 7 μηνών και μεις! Την είχα στο πάτωμα καθιστή πάνω σε χαλάκι (έχει αρχίσει και κάθεται πια) και μου έφυγε στο πλάι και έπεσε στο πλακάκι το κεφαλάκι της. Ήμουν εντωμεταξύ δίπλα της .. δεν ξέρω πως έγινε .. μου έφυγε από τα χέρια. Εμείς δεν την πήγαμε στο νοσοκομείο ... και ξενέρωσα τώρα που το διάβασα. Βέβαια έχει περάσει κανα 2 βδόμαδο από τότε και είναι μια χαρά. Πλέον η δικιά μου ούτε κάτω μπορώ να την αφήνω και να φεύγω κάνει σαν τρελή .. θα την βρίσκω σε άλλη δωμάτιο .. νομίζω είναι έτοιμη για μπουσούλημα. Στο νοσοκομείο τι εξετάσεις σας έκαναν;

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, ele90 είπε:

Καλησπέρα κοριτσια... Σήμερα πέρασα μεγάλη τρομάρα.  Αφήνω τη μικρή μου 7 μηνών στον τοίχο του κρεβατιού Μ ένα παιχνίδι ίσα ίσα να βάλω τις πιτζάμες, για 2" βγήκα από το δωμάτιο και ακούω ένα γκρουπ..και κλάμα.. λέω αποκλείεται.. κι όμως έπεσε κάτω😭 αγκαλιά, φιλιά, χαλάρωσε.. μίλησα με.παιδιατρο μας.ειπε να πάμε νοσοκομείο καλού κακού.. πήγαμε ευτυχώς όλα καλά, παρακολούθηση ένα 24 Ώρο..  

 Γυρνάνε σβούρα συνεχώς.. ευτυχώς έχω ακόμα στρωμένα κάτω κ έπεσε σε χοντρή μοκέτα.. φοβήθηκα τόσο πολύ.. 

 Ήθελα απλά να το μοιραστώ.. 

Κορίτσι μου πρέπει να πέρασες μεγάλη ταραχή! Τρέμω στην ιδέα μην πέσει από το κρεβάτι..έχουμε ένα προστατευτικό από την πλευρά που κοιμάται, στην άλλη βάζω μαξιλάρια σαν "τείχος" αλλά φοβάμαι μην πέσει από την κάτω πλευρά.. Ευτυχώς είναι καλά το μπεμπακι σου❤️ 

Έχετε να προτείνετε κάτι κορίτσια για προστατευτικό σε όλο το κρεβάτι? Έχω δει βίντεο στο Facebook από Κίνα,που έχουν 4 προστατευτικά,τα οποία είναι για όλο το κρεβάτι. Μήπως να πάρω αλλά 3 τέτοια να έχω το κεφάλι μου ήσυχο? 

πρίν από 48 λεπτά , thel είπε:

Καλημέρα ! Σε νοιώθω ... το έπαθα και εγώ.. 7 μηνών και μεις! Την είχα στο πάτωμα καθιστή πάνω σε χαλάκι (έχει αρχίσει και κάθεται πια) και μου έφυγε στο πλάι και έπεσε στο πλακάκι το κεφαλάκι της. Ήμουν εντωμεταξύ δίπλα της .. δεν ξέρω πως έγινε .. μου έφυγε από τα χέρια. Εμείς δεν την πήγαμε στο νοσοκομείο ... και ξενέρωσα τώρα που το διάβασα. Βέβαια έχει περάσει κανα 2 βδόμαδο από τότε και είναι μια χαρά. Πλέον η δικιά μου ούτε κάτω μπορώ να την αφήνω και να φεύγω κάνει σαν τρελή .. θα την βρίσκω σε άλλη δωμάτιο .. νομίζω είναι έτοιμη για μπουσούλημα. Στο νοσοκομείο τι εξετάσεις σας έκαναν;

Καλημέρα! Έκλαιγε πολύ μετά το γλυκουλι? Πρέπει να πόνεσε πολύ..ο μπέμπης της κουμπαράς μου,χτύπησε στο τραπεζάκι και σκίστηκαν τα χείλη του..είναι μια χαρά τώρα,αλλά πήραν μεγάλη τρομάρα..έχει υφασμάτινα κράνη στο Σκρουτζ,σκέφτομαι να πάρω τέτοιο για τη μπέμπα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 35 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Κορίτσι μου πρέπει να πέρασες μεγάλη ταραχή! Τρέμω στην ιδέα μην πέσει από το κρεβάτι..έχουμε ένα προστατευτικό από την πλευρά που κοιμάται, στην άλλη βάζω μαξιλάρια σαν "τείχος" αλλά φοβάμαι μην πέσει από την κάτω πλευρά.. Ευτυχώς είναι καλά το μπεμπακι σου❤️ 

Έχετε να προτείνετε κάτι κορίτσια για προστατευτικό σε όλο το κρεβάτι? Έχω δει βίντεο στο Facebook από Κίνα,που έχουν 4 προστατευτικά,τα οποία είναι για όλο το κρεβάτι. Μήπως να πάρω αλλά 3 τέτοια να έχω το κεφάλι μου ήσυχο? 

Καλημέρα! Έκλαιγε πολύ μετά το γλυκουλι? Πρέπει να πόνεσε πολύ..ο μπέμπης της κουμπαράς μου,χτύπησε στο τραπεζάκι και σκίστηκαν τα χείλη του..είναι μια χαρά τώρα,αλλά πήραν μεγάλη τρομάρα..έχει υφασμάτινα κράνη στο Σκρουτζ,σκέφτομαι να πάρω τέτοιο για τη μπέμπα

Καλημέρα ! Έκλαψε ναι. Εντάξει όχι πολύ..δηλαδή με το που την σήκωσα και την χαιδεψα λίγο ηρέμησε..δεν ήταν από μεγάλο ύψος ευτυχώς αλλά κατατρόμαξα όπως και να χει. Ξενέρωσα γιατί έφταιγα εγώ και έχω ξενερώσει εις διπλούν τώρα γιατί δεν πήρα καν τον παιδίατρο τηλέφωνο για οδηγίες. 

Εγώ όταν ήμουν 5 μηνών με είχε αφήσει η μάνα μου στον πατέρα μου να με προσέχει και του έφυγα και έπεσα από το κρεβάτι. Εντάξει κουσούρι δεν μου έμεινε (νομίζω 😅).

Τα έχω δει τα κράνη που λες..σκέφτομαι όμως να μην την περιορίσω..δηλαδή και εγώ πρέπει να συνηθίσω ότι όλα αυτά μέσα στο πρόγραμμα θα είναι και θα πέσει και θα κλάψει. Απλά πρέπει να την έχω από πίσω πλέον και το σπίτι να γίνει όσο πιο ασφαλές γίνεται. Έτσι λέω τώρα.. θα δείξει το πράγμα πως θα πάει. 

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, thel είπε:

Καλημέρα ! Έκλαψε ναι. Εντάξει όχι πολύ..δηλαδή με το που την σήκωσα και την χαιδεψα λίγο ηρέμησε..δεν ήταν από μεγάλο ύψος ευτυχώς αλλά κατατρόμαξα όπως και να χει. Ξενέρωσα γιατί έφταιγα εγώ και έχω ξενερώσει εις διπλούν τώρα γιατί δεν πήρα καν τον παιδίατρο τηλέφωνο για οδηγίες. 

Εγώ όταν ήμουν 5 μηνών με είχε αφήσει η μάνα μου στον πατέρα μου να με προσέχει και του έφυγα και έπεσα από το κρεβάτι. Εντάξει κουσούρι δεν μου έμεινε (νομίζω 😅).

Τα έχω δει τα κράνη που λες..σκέφτομαι όμως να μην την περιορίσω..δηλαδή και εγώ πρέπει να συνηθίσω ότι όλα αυτά μέσα στο πρόγραμμα θα είναι και θα πέσει και θα κλάψει. Απλά πρέπει να την έχω από πίσω πλέον και το σπίτι να γίνει όσο πιο ασφαλές γίνεται. Έτσι λέω τώρα.. θα δείξει το πράγμα πως θα πάει. 

 

Δεν άντεξα,το παρήγγειλα ☺️

Link to comment
Share on other sites

 Πήγαμε κυρίως γιατί δεν ήμουν μπροστά, οπότε δεν ξέραμε πως έπεσε (δηλαδή με ποιο σημείο του σώματος ή κεφαλιού έπεσε) μας.ειπαν από το νοσοκομείο ότι είναι συχνό να πέφτουν, έχουν μεγάλη αντοχή, αλλά καλό είναι να γίνεται ένας έλεγχος σε πτώση και παρακολούθηση.. 

 Έκανε ακτινογραφία στο κεφαλάκι και υπέρηχο κοιλιάς και ψηλάφηση σε όλο το κορμάκι και κεφάλι.. ευτυχώς όλα μια χαρά, νομίζω η πρώτη φορά σε όλα θα μας σοκάρει, αλλά όσο μεγαλώνουν θα συνηθίζουμε.. 

 Απλά νιώθεις την ευθύνη και τύψεις μετά μέχρι να βεβαιωθεις πως όλα είναι εντάξει.. 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 7/5/2023 at 9:14 ΠΜ, Blue Velvet είπε:

Καλημέρα!το αβοκάντο το βάζω μαζί με αχλάδι,μήλο και μπανάνα,τα χτυπάω όλα μαζί και γίνεται ένα πράσινο πουρεδακι. Τρώω και εγώ καμία κουταλιά,είναι ωραίο

Με το καλό η γαμοβαφτιση,να ζήσετε ❤️

Καλημέρα Ματίνα! Είναι μεγάλες οι γλυκοπατάτες,οπότε εγώ τις κόβω σε τρία κομμάτια και κάθε φορά βάζω από ένα στον ατμομαγειρα,μαζί με τα υπόλοιπα λαχανικά και το κρέας. 

Ποπο είναι όντως μουρλια αυτός ο συνδυασμός..τον δοκίμασα κι εγώ .και πάλι βέβαια μη φανταστείς ότι τρώει πάρα πολύ ο μικρός..πιο πλ εγώ τρώω. εκείνος με τη Φρουτοκρεμα ζαλίζεται ό,τι και να έχει μέσα 😜

Ευχαριστούμε για τις ευχές @Blue Velvet μου .να είσαι καλά♥️

  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...