Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 43 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Άρα κάτι σαν ανεξήγητη υπογονιμότητα όπως το περιγράφεις.Ελπιζω αυτή τη φορά να είσαι έγκυος,να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη και να αφήσεις πίσω σου όλη την ταλαιπωρία που πέρασες ❤️

      Σε ευχαριστώ 😍μακάρι αν και κρατώ μικρό καλάθι....δεν πειράζει..θα ειναι 2-3 μερες δυσκολες μετα θα επανελθω...όπως λέω πάντα έχουμε δικαίωμα να πέσουμε αλλά υποχρέωση να σηκωθούμε! Αν θέλει ο Θεός θα γίνει!

      • Ευχή 1

Μανούλες Νοεμβρίου 2022


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 10 λεπτά , Alekos είπε:

Εμένα ο γιατρός δεν μου σημειώνει παλμούς...μόνο στους αρχικούς υπερήχους.... είναι σε καμία άλλη κοπέλα που δεν σημειώνει;

Προς το παρόν σημειώνει σε καθε υπέρηχο.. 17+3 είμαι..

πρίν από 49 λεπτά , Laky είπε:

Καλησπέρα σε όλες. Εγώ μόλις γύρισα απ' τον υπέρηχο. 17+3 σήμερα και το αντράκι μου έγινε 200 γραμμαρια και 146 παλμούς. Δυστυχώς εγώ ακόμη δε νιώθω τίποτα!!!

Ούτε εγώ.. και εγώ 17 +3 είμαι.. πότε έχεις ΠΗΤ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια τι κανετε;;μόλις γράφτηκα κ εγώ !!!ειμαι στην 20 και 1 εβδομάδα στο δεύτερο παιδάκι μου.έχω θεματάκι με τον τράχηλο το είχα κ στον γιο μου κ έμεινα ξάπλα με πέσο μέχρι να μπω στο μήνα μου από τον έκτο σχεδόν . Σε αυτή την εγκυμοσύνη λόγω ιστορικού τον μετρήσαμε πολύ νωρίς μιας κ στην πρώτη το μάθαμε στη β επιπέδου τότε τον μετράνε συνήθως κ πάλι το ίδιο θέμα κ έχω έχω κ ένα μήνα με πολύ προσοχή στο σπίτι όχι τελείως ξάπλα ακόμη κ λίγες εξωτερικές εμφανίσεις!!!κ με ένα πεντάχρονο να τρέχει πάνω κάτω!έχει καμία παρόμοιο θέμα;επίσης από χθες έχω μια μικρή ενόχληση κάτω στη κοιλιά σαν τσούξιμο δε ξέρω όχι όλη μέρα αλλά κάποιες φορές όταν σηκώνομαι κ ξαπλώνω αμέσως κ φεύγει θα πάω αύριο γιατρό να δω τον τράχηλο έτσι από άγχος!!!εχω β επιπέδου στις 30 του 6 !!!καλε όλα σας τα είπα πείτε μ τα νέα σας αν κ τα διάβασα τα περισσότερα είμαι κάπως ενήμερη!!!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Alekos είπε:

Εμένα ο γιατρός δεν μου σημειώνει παλμούς...μόνο στους αρχικούς υπερήχους.... είναι σε καμία άλλη κοπέλα που δεν σημειώνει;

Μπα ούτε κ μένα σημειώνει 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, Alekos είπε:

Εμένα ο γιατρός δεν μου σημειώνει παλμούς...μόνο στους αρχικούς υπερήχους.... είναι σε καμία άλλη κοπέλα που δεν σημειώνει;

Ούτε εμένα μετράει από,την,αυχενικη και μετά. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , xrysh είπε:

Καλησπέρα κορίτσια τι κανετε;;μόλις γράφτηκα κ εγώ !!!ειμαι στην 20 και 1 εβδομάδα στο δεύτερο παιδάκι μου.έχω θεματάκι με τον τράχηλο το είχα κ στον γιο μου κ έμεινα ξάπλα με πέσο μέχρι να μπω στο μήνα μου από τον έκτο σχεδόν . Σε αυτή την εγκυμοσύνη λόγω ιστορικού τον μετρήσαμε πολύ νωρίς μιας κ στην πρώτη το μάθαμε στη β επιπέδου τότε τον μετράνε συνήθως κ πάλι το ίδιο θέμα κ έχω έχω κ ένα μήνα με πολύ προσοχή στο σπίτι όχι τελείως ξάπλα ακόμη κ λίγες εξωτερικές εμφανίσεις!!!κ με ένα πεντάχρονο να τρέχει πάνω κάτω!έχει καμία παρόμοιο θέμα;επίσης από χθες έχω μια μικρή ενόχληση κάτω στη κοιλιά σαν τσούξιμο δε ξέρω όχι όλη μέρα αλλά κάποιες φορές όταν σηκώνομαι κ ξαπλώνω αμέσως κ φεύγει θα πάω αύριο γιατρό να δω τον τράχηλο έτσι από άγχος!!!εχω β επιπέδου στις 30 του 6 !!!καλε όλα σας τα είπα πείτε μ τα νέα σας αν κ τα διάβασα τα περισσότερα είμαι κάπως ενήμερη!!!

Καλωσόρισες κορίτσι! Με το καλό να πάνε ολα! Κ γω πιο πολύ σπίτι είμαι κ είχα μεγάλη περίοδο ξαπλας... Υπομονή τι να κάνουμε; :roll:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια. Καλά μην αγχώνεστε για τους παλμούς. Εγώ σήμερα πήγα για υπέρηχο στο νοσοκομείο και πρώτη φορά μου τους είπαν. Επίσης ήθελα να σας ρωτήσω. Έχω κλείσει για β επιπέδου να την κάνω 18/7 όταν θα είμαι 23 εβδομάδων δηλαδή. Έχει ένα μήνα μέχρι τότε. Να ξαναπάω ανάμεσα για υπέρηχο; Η να πάω αμέσως στη β επιπέδου; Εσείς τι θα κάνατε;

πρίν από 46 λεπτά , xrysh είπε:

Καλησπέρα κορίτσια τι κανετε;;μόλις γράφτηκα κ εγώ !!!ειμαι στην 20 και 1 εβδομάδα στο δεύτερο παιδάκι μου.έχω θεματάκι με τον τράχηλο το είχα κ στον γιο μου κ έμεινα ξάπλα με πέσο μέχρι να μπω στο μήνα μου από τον έκτο σχεδόν . Σε αυτή την εγκυμοσύνη λόγω ιστορικού τον μετρήσαμε πολύ νωρίς μιας κ στην πρώτη το μάθαμε στη β επιπέδου τότε τον μετράνε συνήθως κ πάλι το ίδιο θέμα κ έχω έχω κ ένα μήνα με πολύ προσοχή στο σπίτι όχι τελείως ξάπλα ακόμη κ λίγες εξωτερικές εμφανίσεις!!!κ με ένα πεντάχρονο να τρέχει πάνω κάτω!έχει καμία παρόμοιο θέμα;επίσης από χθες έχω μια μικρή ενόχληση κάτω στη κοιλιά σαν τσούξιμο δε ξέρω όχι όλη μέρα αλλά κάποιες φορές όταν σηκώνομαι κ ξαπλώνω αμέσως κ φεύγει θα πάω αύριο γιατρό να δω τον τράχηλο έτσι από άγχος!!!εχω β επιπέδου στις 30 του 6 !!!καλε όλα σας τα είπα πείτε μ τα νέα σας αν κ τα διάβασα τα περισσότερα είμαι κάπως ενήμερη!!!

Κακώς ήρθες. Εμένα με ρώτησαν σήμερα στο νοσοκομείο για να μου μετρήσουν τον τράχηλο για πρώτη φορά και είπα δε θέλω γιατί φοβήθηκα. χαχαχαχα εύχομαι κορίτσι μου όλα να πάνε καλά.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Nj__ είπε:

Καλωσόρισες κορίτσι! Με το καλό να πάνε ολα! Κ γω πιο πολύ σπίτι είμαι κ είχα μεγάλη περίοδο ξαπλας... Υπομονή τι να κάνουμε; :roll:

Επίσης όντως μόνο υπομονή κ όλα θα ΟΝΕ καλά έτσι πρέπει να λέμε!!!

 

πρίν από 8 λεπτά , Laky είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Καλά μην αγχώνεστε για τους παλμούς. Εγώ σήμερα πήγα για υπέρηχο στο νοσοκομείο και πρώτη φορά μου τους είπαν. Επίσης ήθελα να σας ρωτήσω. Έχω κλείσει για β επιπέδου να την κάνω 18/7 όταν θα είμαι 23 εβδομάδων δηλαδή. Έχει ένα μήνα μέχρι τότε. Να ξαναπάω ανάμεσα για υπέρηχο; Η να πάω αμέσως στη β επιπέδου; Εσείς τι θα κάνατε;

Κακώς ήρθες. Εμένα με ρώτησαν σήμερα στο νοσοκομείο για να μου μετρήσουν τον τράχηλο για πρώτη φορά και είπα δε θέλω γιατί φοβήθηκα. χαχαχαχα εύχομαι κορίτσι μου όλα να πάνε καλά.

Καλώς σας βρήκα κορίτσια κ εγώ είχα υπέρηχο πριν δέκα μέρες κ σε δυο βδομαδες θα πάω για β επιπέδου τώρα είναι δικός σου μόνο άγχος αν θα ήθελες ενδιάμεσα να πας εμένα ο γιατρός μ μ είπε δε χρειάζεται !! Όσο για τον τράχηλο τι φοβήθηκες βρε τπτ δεν είναι με κολπική υπέρηχο στο μετράνε κ δε νιώθεις τπτ δε πονάει!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , xrysh είπε:

Επίσης όντως μόνο υπομονή κ όλα θα ΟΝΕ καλά έτσι πρέπει να λέμε!!!

 

Καλώς σας βρήκα κορίτσια κ εγώ είχα υπέρηχο πριν δέκα μέρες κ σε δυο βδομαδες θα πάω για β επιπέδου τώρα είναι δικός σου μόνο άγχος αν θα ήθελες ενδιάμεσα να πας εμένα ο γιατρός μ μ είπε δε χρειάζεται !! Όσο για τον τράχηλο τι φοβήθηκες βρε τπτ δεν είναι με κολπική υπέρηχο στο μετράνε κ δε νιώθεις τπτ δε πονάει!!!

Είμαι σ ένα κουτσοχωρι τι να σου λέω... Σ ένα νησί τελοσπαντων. Δεν τους έχω και πολύ εμπιστοσύνη. Έως και ούτε λίγη δηλαδή δεν τους έχω. Κι επειδή είναι νωρίς ακόμη απ' την 17η εβδομάδα να μετράω τράχηλο είπα άσε καλύτερα. Μια και καλή στη β αυχενικη. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 8 λεπτά , Laky είπε:

Είμαι σ ένα κουτσοχωρι τι να σου λέω... Σ ένα νησί τελοσπαντων. Δεν τους έχω και πολύ εμπιστοσύνη. Έως και ούτε λίγη δηλαδή δεν τους έχω. Κι επειδή είναι νωρίς ακόμη απ' την 17η εβδομάδα να μετράω τράχηλο είπα άσε καλύτερα. Μια και καλή στη β αυχενικη. 

Είναι το πρώτο σ παιδάκι;;;κ β επιπέδου που θα Κάνεις με όλο το σεβασμό κ με πολύ εμπειρία λόγω του ότι το είχα κ στη πρώτη ο γιατρός πρέπει να είναι σπίρτο να σ  μετρήσει καλά τον τράχηλο !!!

πρίν από 4 λεπτά , xrysh είπε:

Είναι το πρώτο σ παιδάκι;;;κ β επιπέδου που θα Κάνεις με όλο το σεβασμό κ με πολύ εμπειρία λόγω του ότι το είχα κ στη πρώτη ο γιατρός πρέπει να είναι σπίρτο να σ  μετρήσει καλά τον τράχηλο !!!

Παρεπιπτόντως όντως είναι νωρίς στη β επιπέδου το μετράνε συνήθως!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!πριν λίγο γυρίσαμε από τον γιατρό, όλα μια χαρά 20+1 σήμερα 360 γραμ ο μπέμπης μας!!!κουνούσε χεράκια ποδαράκια εκτός από το κεφαλάκι που το είχε από την άλλη γυρισμένο κ πεισμωσε και δεν γυρνούσε σε μας!! χαχαχα!συνολικά 5 κιλά από την αρχή αλλά τα 3 τον τελευταίο μήνα κ μου είπε να προσέχω λίγο παραπάνω..τώρα σε 3 εβδομάδες την β επιπέδου..

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, xrysh είπε:

Είναι το πρώτο σ παιδάκι;;;κ β επιπέδου που θα Κάνεις με όλο το σεβασμό κ με πολύ εμπειρία λόγω του ότι το είχα κ στη πρώτη ο γιατρός πρέπει να είναι σπίρτο να σ  μετρήσει καλά τον τράχηλο !!!

Παρεπιπτόντως όντως είναι νωρίς στη β επιπέδου το μετράνε συνήθως!!

Ναι το πρώτο μου είναι. Αλλά ο γιατρός μου είπε Θεσσαλονίκη. Εκεί θα γεννήσω.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Laky είπε:

Ναι το πρώτο μου είναι. Αλλά ο γιατρός μου είπε Θεσσαλονίκη. Εκεί θα γεννήσω.

Μια χαρά θα πάνε όλα Θεσσαλονίκη τέλεια θα γεννήσεις με ωραία θέα!!χαχα

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια! Τι έγινε ολες υπέρηχο ειχαμε σημερα;; :x 

Ειδαμε το νινι 15+5 σημερα 130 γραμμαρια!! Ολες οι μετρησεις ηταν μια χαρα μου ειπε η γιατρός αμνιακο πλακουντας τραχηλος ολα σωστα!! Μακαρι να συνεχίσουμε ετσι!! 

Μαθαμε και φυλο!! Έχουμε κοριτσάκι :x

Ο μικρουλης μου θα αποκτησει αδερφούλα!! Εγω εχω σε 3 βδομαδες υπερηχο στη γιατρο μου παλι! Και 28 ιουλιου β επιπεδου!  

 

5 ώρες πρίν, xrysh είπε:

Καλησπέρα κορίτσια τι κανετε;;μόλις γράφτηκα κ εγώ !!!ειμαι στην 20 και 1 εβδομάδα στο δεύτερο παιδάκι μου.έχω θεματάκι με τον τράχηλο το είχα κ στον γιο μου κ έμεινα ξάπλα με πέσο μέχρι να μπω στο μήνα μου από τον έκτο σχεδόν . Σε αυτή την εγκυμοσύνη λόγω ιστορικού τον μετρήσαμε πολύ νωρίς μιας κ στην πρώτη το μάθαμε στη β επιπέδου τότε τον μετράνε συνήθως κ πάλι το ίδιο θέμα κ έχω έχω κ ένα μήνα με πολύ προσοχή στο σπίτι όχι τελείως ξάπλα ακόμη κ λίγες εξωτερικές εμφανίσεις!!!κ με ένα πεντάχρονο να τρέχει πάνω κάτω!έχει καμία παρόμοιο θέμα;επίσης από χθες έχω μια μικρή ενόχληση κάτω στη κοιλιά σαν τσούξιμο δε ξέρω όχι όλη μέρα αλλά κάποιες φορές όταν σηκώνομαι κ ξαπλώνω αμέσως κ φεύγει θα πάω αύριο γιατρό να δω τον τράχηλο έτσι από άγχος!!!εχω β επιπέδου στις 30 του 6 !!!καλε όλα σας τα είπα πείτε μ τα νέα σας αν κ τα διάβασα τα περισσότερα είμαι κάπως ενήμερη!!!

Καλως ηρθες με το καλο ολα!!! 

  • Μου αρέσει 5

url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...