Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 43 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Άρα κάτι σαν ανεξήγητη υπογονιμότητα όπως το περιγράφεις.Ελπιζω αυτή τη φορά να είσαι έγκυος,να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη και να αφήσεις πίσω σου όλη την ταλαιπωρία που πέρασες ❤️

      Σε ευχαριστώ 😍μακάρι αν και κρατώ μικρό καλάθι....δεν πειράζει..θα ειναι 2-3 μερες δυσκολες μετα θα επανελθω...όπως λέω πάντα έχουμε δικαίωμα να πέσουμε αλλά υποχρέωση να σηκωθούμε! Αν θέλει ο Θεός θα γίνει!

      • Ευχή 1

Μανούλες Νοεμβρίου 2022


Recommended Posts

14 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

Κορίτσια καλησπέρα ,είμαι πεντέμισι μηνών και ακόμα δεν έχω νιώσει το μωρό,πέρα από κάτι σαν φτερουγίσματα..Αρχίζω και ανησυχώ,σκέφτομαι να πάω πάλι για υπέρηχο να δω τι γίνεται...Πίστευα πως θα νιώσω έστω ένα χτύπημα αλλά μέχρι στιγμής τίποτα...

Καλημέρα! Εγώ είμαι 19+1 με οπίσθια κλήση στη μήτρα επίσης κ έχω νιώσει μόνο αυτά τα φτερουγισματα... Μην ανησυχεις..ο γιατρός μου είπε μετά την 20η βδομάδα 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπερα κοριτσια,

Μου χουν πει απο τη δουλεια να κανω επαγγελματικο ταξιδι εκτος Ελλαδος. Η αληθεια ειναι οτι φοβαμαι. Τι πιστευεται εσεις; θα δω το γιατρο την παρασκευη.

Link to comment
Share on other sites

  • Marianthi27: ΠΗΤ 10/11 (διορθωμένη 5/11), :wub:

  • Matina87: ΠΗΤ 7/11 (διορθωμένη 2/11), :wub:

  • Konie: ΠΗΤ 6/11

  • Nantiaki al: ΠΗΤ 21/11

  • Tsitsipopo

  • Despoina31: ΠΗΤ 1/11, :wub:

  • Nj__ΠΗΤ 6/11, :wub:

  • Irini__: ΠΗΤ 20/11, :wub:

  • MaryM: ΠΗΤ 20/11

  • Blue Velvet :wub:

  • ArtemisK: ΠΗΤ 18/11, :wub: 

  • Kleopatra87, ΠΗΤ 18/11, διδυμα

  • Laky: ΠΗΤ 21/11, :wub: 

  • Bbboob: ΠΗΤ 9/11

  • Giota86: ΠΗΤ 15/11 (διορθωμένη 12/11), :wub: 

  • Sofi91

  • Geo22

  • Amelie77

  • Ευαγγελιαα

  • Mairi3011

  • Rainbee: ΠΗΤ 31/10

  • Nairobi: ΠΗΤ 3/12 (διορθωμένη 5/12)

  • Elena93:ΠΗΤ 16/11, :wub: 

  • Anastasiade: ΠΗΤ 21/11, :wub:

  • Majestic

  • Ελλάκι

Διορθωμένο πινακάκι. Αν ξεχνάω κάποια, πείτε μου. Είχα μέρες να μπω και γράψατε πολλά!

Καλή δύναμη σε όλες!

  • Μου αρέσει 4

SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα! Μόλις σήμερα ανακάλυψα το forum!! 17 εβδομάδων σήμερα, με ΠΗΤ 19/11. Είναι το 2ο μας μωράκι.. σε αυτήν την εγκυμοσύνη όλα μου φαίνονται διαφορετικά. Είχα μια μικρή αιμορραγία στην 13η εβδομάδα και από τότε παίρνω utrogestan 200 επί 3.. και ξεκούραση!  Τώρα εξακολουθω ανά διαστήματα να βλέπω καφέ , ειδικά αν καποια μερα κουραστω ελάχιστα παραπάνω.. δόξα τω θεώ προς το παρόν όλα πάνε καλά!! Αλλά το αγχος μέχρι τον επόμενο υπέρηχο κάθε φορά στα ύψη λόγω προηγούμενης αποβολής.. εύχομαι με το καλό σε όλες!! 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Eleniarch είπε:

Καλησπέρα και από εμένα! Μόλις σήμερα ανακάλυψα το forum!! 17 εβδομάδων σήμερα, με ΠΗΤ 19/11. Είναι το 2ο μας μωράκι.. σε αυτήν την εγκυμοσύνη όλα μου φαίνονται διαφορετικά. Είχα μια μικρή αιμορραγία στην 13η εβδομάδα και από τότε παίρνω utrogestan 200 επί 3.. και ξεκούραση!  Τώρα εξακολουθω ανά διαστήματα να βλέπω καφέ , ειδικά αν καποια μερα κουραστω ελάχιστα παραπάνω.. δόξα τω θεώ προς το παρόν όλα πάνε καλά!! Αλλά το αγχος μέχρι τον επόμενο υπέρηχο κάθε φορά στα ύψη λόγω προηγούμενης αποβολής.. εύχομαι με το καλό σε όλες!! 

Καλωσόρισες κορίτσι μου! Εύχομαι όλα να πάνε καλά κ να έχεις το μωράκι σου στην αγκαλιά σου! Και εγώ με καφέ κ αιμορραγία ήμουν (κ με τα άτιμα τα utragestan που μου φέρναν αναγούλες) ..μόλις έκλεισα 3μηνο κ έπειτα ψιλό έστρωσαν τα πράγματα... Υπομονή! 

5 ώρες πρίν, Kleopatra87 είπε:

Καλησπερα κοριτσια,

Μου χουν πει απο τη δουλεια να κανω επαγγελματικο ταξιδι εκτος Ελλαδος. Η αληθεια ειναι οτι φοβαμαι. Τι πιστευεται εσεις; θα δω το γιατρο την παρασκευη.

Η κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική.. Σίγουρα να μιλήσεις με το γιατρό σου.. Αλλά θα σου πω αυτό που θα έλεγα σε οποιαδήποτε από τις συναδέλφους μου(είμαστε 6 γυναίκες στο γραφείο) :"δεν υπάρχει κάποιο άλλο άτομο να πάει; πρέπει ντε κ καλά να πας εσύ?" 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια πως ειστε; Ποσα κιλα εχετε παρει μεχρι τωρα; Εγω τωρα εχω αρχισει να περνω πολυ ευκολα..μεσα σε 4-5 μερες εχω παρει 2 κιλα..δεν ξερω αν θα συνεχισω ετσι μεχρι ποσο θα παω

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , elena93 είπε:

Κοριτσια πως ειστε; Ποσα κιλα εχετε παρει μεχρι τωρα; Εγω τωρα εχω αρχισει να περνω πολυ ευκολα..μεσα σε 4-5 μερες εχω παρει 2 κιλα..δεν ξερω αν θα συνεχισω ετσι μεχρι ποσο θα παω

Καλησπέρα και από μένα!καλά είμαι μια χαρά!!εγώ τώρα έχω αρχίσει να φουσκώνω αρκετά μέρα μέρα την μέρα έχει διαφορά η κοιλίτσα μου..μέχρι στιγμής είμαι στα 4 με 5 κιλά , αύριο κλείνω την 20η ..και εγώ ένα διάστημα πήρα 2 κιλά χωρίς να το καταλάβω μετά όμως σταθεροποιηθηκα ευτυχώς γιατί ο γιατρός μου είπε το πολύ μέχρι 12 συνολικά και έχουμε ακόμη μπροστά μας..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , elena93 είπε:

Κοριτσια πως ειστε; Ποσα κιλα εχετε παρει μεχρι τωρα; Εγω τωρα εχω αρχισει να περνω πολυ ευκολα..μεσα σε 4-5 μερες εχω παρει 2 κιλα..δεν ξερω αν θα συνεχισω ετσι μεχρι ποσο θα παω

Εγώ πήρα 7 κιλά το πρώτο τρίμηνο. Όλο το τέταρτο μήνα τον έβγαλα σταθερή όμως. Ευτυχώς γιατί αν συνεχίσω με την ίδια ταχύτητα με βλέπω να φτάνω τα 20!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Matina87 είπε:

Καλησπέρα και από μένα!καλά είμαι μια χαρά!!εγώ τώρα έχω αρχίσει να φουσκώνω αρκετά μέρα μέρα την μέρα έχει διαφορά η κοιλίτσα μου..μέχρι στιγμής είμαι στα 4 με 5 κιλά , αύριο κλείνω την 20η ..και εγώ ένα διάστημα πήρα 2 κιλά χωρίς να το καταλάβω μετά όμως σταθεροποιηθηκα ευτυχώς γιατί ο γιατρός μου είπε το πολύ μέχρι 12 συνολικά και έχουμε ακόμη μπροστά μας..

Και εμενα φαινετε η κοιλιτσα..εγω αυριο μπαινω στην 18η εβδομαδα γι'αυτο με εχει πιασει αγχος για τα κιλα γιατι αμα περνω τοσο ευκολα την εχω ασχημα

πρίν από 31 λεπτά , Laky είπε:

Εγώ πήρα 7 κιλά το πρώτο τρίμηνο. Όλο το τέταρτο μήνα τον έβγαλα σταθερή όμως. Ευτυχώς γιατί αν συνεχίσω με την ίδια ταχύτητα με βλέπω να φτάνω τα 20!

Εγω στην αρχη εχασα 3 κιλα απο τους εμετους..πριν την εγκυμοσυνη ημουν 53 πηγα στα 50,μετα οταν ελλατωθηκαν οι εμετοι ξαναπηγα 53 και τωρα εχω παει 55 μεσα σε λιγες μερες 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Δυσκολη μερα για μενα σημερα! Εκανα εξαγωγη ενα δοντι που εσπασε προχτες και δεν σωζοταν με τιποτα! Και τωρα ποναω αρκετά και αλλαζω βαμβακι στην πληγη συνεχεια! Επισης επειδη ειχε κανει αποστημα θα παρω κ αντιβίωση καποιες μερες! Ρωτησα τη γυναικολογο για ολα και μου εδωσε το οκ! 

8 ώρες πρίν, Eleniarch είπε:

Καλησπέρα και από εμένα! Μόλις σήμερα ανακάλυψα το forum!! 17 εβδομάδων σήμερα, με ΠΗΤ 19/11. Είναι το 2ο μας μωράκι.. σε αυτήν την εγκυμοσύνη όλα μου φαίνονται διαφορετικά. Είχα μια μικρή αιμορραγία στην 13η εβδομάδα και από τότε παίρνω utrogestan 200 επί 3.. και ξεκούραση!  Τώρα εξακολουθω ανά διαστήματα να βλέπω καφέ , ειδικά αν καποια μερα κουραστω ελάχιστα παραπάνω.. δόξα τω θεώ προς το παρόν όλα πάνε καλά!! Αλλά το αγχος μέχρι τον επόμενο υπέρηχο κάθε φορά στα ύψη λόγω προηγούμενης αποβολής.. εύχομαι με το καλό σε όλες!! 

Καλως ηρθες με το καλο το μωράκι σου! Κι εγω στο πρώτο μωρακι επαιρνα ουτρο μεχρι το τελος! Υπομονη ολα θα πανε καλα!! 

1 hour ago, elena93 είπε:

Κοριτσια πως ειστε; Ποσα κιλα εχετε παρει μεχρι τωρα; Εγω τωρα εχω αρχισει να περνω πολυ ευκολα..μεσα σε 4-5 μερες εχω παρει 2 κιλα..δεν ξερω αν θα συνεχισω ετσι μεχρι ποσο θα παω

Εχω παρει 3-4 κιλα και ειμαι στην 16η εβδομαδα! Ειμαι ομως ηδη παρα πολλα κιλα και πρεπει να φρεναρω!! 

  • Μου αρέσει 1

url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 29 λεπτά , elena93 είπε:

Και εμενα φαινετε η κοιλιτσα..εγω αυριο μπαινω στην 18η εβδομαδα γι'αυτο με εχει πιασει αγχος για τα κιλα γιατι αμα περνω τοσο ευκολα την εχω ασχημα

Εγω στην αρχη εχασα 3 κιλα απο τους εμετους..πριν την εγκυμοσυνη ημουν 53 πηγα στα 50,μετα οταν ελλατωθηκαν οι εμετοι ξαναπηγα 53 και τωρα εχω παει 55 μεσα σε λιγες μερες 

Αφού είσαι τόσο αδύνατη γιατί αγχώθηκες από τώρα; Έχεις περιθώριο τουλάχιστον... Δε βαριέσαι. Θα τα χάσουμε μετά! 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, elena93 said:

Κοριτσια πως ειστε; Ποσα κιλα εχετε παρει μεχρι τωρα; Εγω τωρα εχω αρχισει να περνω πολυ ευκολα..μεσα σε 4-5 μερες εχω παρει 2 κιλα..δεν ξερω αν θα συνεχισω ετσι μεχρι ποσο θα παω

Εγώ πλέον έφτασα στα 58 κιλά από τα 51 που ήμουν στην αρχή, αλλά είπα κ στο γιατρό ότι δεν τρώω κάτι παραπάνω απο οτι πριν, ούτε βλακείες.. Έχω κόψει γλυκά, μακαρόνια και ψωμιά και τώρα μου είπε να τρώω λιγότερο <_< μου εξήγησε ότι πλέον ο μεταβολισμός μας δεν λειτουργεί το ίδιο λόγω εγκυμοσύνης, εν τω μεταξύ είχα ήδη βάλει κιλά επειδή έκοψα το τσιγάρο τον Οκτώβρη και από 48 πήγα 51..

Έχει πέσει πείνα κορίτσια, όλο λαχανικά και όσπρια τρώω και δεν μπορώ να χορτάσω! :wacko:

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, elena93 είπε:

Κοριτσια πως ειστε; Ποσα κιλα εχετε παρει μεχρι τωρα; Εγω τωρα εχω αρχισει να περνω πολυ ευκολα..μεσα σε 4-5 μερες εχω παρει 2 κιλα..δεν ξερω αν θα συνεχισω ετσι μεχρι ποσο θα παω

Εγώ 17 εβδομάδων τουλάχιστον 6 με 7.. στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα πάρει στο σύνολο περίπου 18.. αυτή τη φορά ελπίζω για λιγότερα..

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Marianthi27 είπε:
  • Marianthi27: ΠΗΤ 10/11 (διορθωμένη 5/11), :wub:

  • Matina87: ΠΗΤ 7/11 (διορθωμένη 2/11), :wub:

  • Konie: ΠΗΤ 6/11

  • Nantiaki al: ΠΗΤ 21/11

  • Tsitsipopo

  • Despoina31: ΠΗΤ 1/11, :wub:

  • Nj__ΠΗΤ 6/11, :wub:

  • Irini__: ΠΗΤ 20/11, :wub:

  • MaryM: ΠΗΤ 20/11

  • Blue Velvet :wub:

  • ArtemisK: ΠΗΤ 18/11, :wub: 

  • Kleopatra87, ΠΗΤ 18/11, διδυμα

  • Laky: ΠΗΤ 21/11, :wub: 

  • Bbboob: ΠΗΤ 9/11

  • Giota86: ΠΗΤ 15/11 (διορθωμένη 12/11), :wub: 

  • Sofi91

  • Geo22

  • Amelie77

  • Ευαγγελιαα

  • Mairi3011

  • Rainbee: ΠΗΤ 31/10

  • Nairobi: ΠΗΤ 3/12 (διορθωμένη 5/12)

  • Elena93:ΠΗΤ 16/11, :wub: 

  • Anastasiade: ΠΗΤ 21/11, :wub:

  • Majestic

  • Ελλάκι

  • Eleniarch: ΠΗΤ 17/11

Διορθωμένο πινακάκι. Αν ξεχνάω κάποια, πείτε μου. Είχα μέρες να μπω και γράψατε πολλά!

Καλή δύναμη σε όλες!

 

18 ώρες πρίν, Eleniarch είπε:

Καλησπέρα και από εμένα! Μόλις σήμερα ανακάλυψα το forum!! 17 εβδομάδων σήμερα, με ΠΗΤ 19/11. Είναι το 2ο μας μωράκι.. σε αυτήν την εγκυμοσύνη όλα μου φαίνονται διαφορετικά. Είχα μια μικρή αιμορραγία στην 13η εβδομάδα και από τότε παίρνω utrogestan 200 επί 3.. και ξεκούραση!  Τώρα εξακολουθω ανά διαστήματα να βλέπω καφέ , ειδικά αν καποια μερα κουραστω ελάχιστα παραπάνω.. δόξα τω θεώ προς το παρόν όλα πάνε καλά!! Αλλά το αγχος μέχρι τον επόμενο υπέρηχο κάθε φορά στα ύψη λόγω προηγούμενης αποβολής.. εύχομαι με το καλό σε όλες!! 

Καλώς ήρθες στην παρέα μας! Με το καλό το μωράκι σου 

20 ώρες πρίν, Kleopatra87 είπε:

Καλησπερα κοριτσια,

Μου χουν πει απο τη δουλεια να κανω επαγγελματικο ταξιδι εκτος Ελλαδος. Η αληθεια ειναι οτι φοβαμαι. Τι πιστευεται εσεις; θα δω το γιατρο την παρασκευη.

Αν στο επιτρέπει ο γιατρός, αν είναι τόσο απαραίτητο και αν στην τελική το θέλεις και εσύ... 

11 ώρες πρίν, elena93 είπε:

Κοριτσια πως ειστε; Ποσα κιλα εχετε παρει μεχρι τωρα; Εγω τωρα εχω αρχισει να περνω πολυ ευκολα..μεσα σε 4-5 μερες εχω παρει 2 κιλα..δεν ξερω αν θα συνεχισω ετσι μεχρι ποσο θα παω

Εγώ +5 κιλά και είμαι σταθερή όλο των 4ο μηνα. Τα πήρα μαζικά το πρώτο τρίμηνο 


SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερουδια κοριτσια πως ξυπνησατε; Εγω πρωι πρωι ενιωθα το μωρο και κουνιοταν τοσο πολυ που φαινοταν και απο εξω στην κοιλια γιατι σηκωθηκε το δερμα..πρωτη φορα το ειδα σημερα..απιστευτο συναισθημα:wub:

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...