Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Καλής ποιότητας θεωρούνται τα έμβρυα ΑΑ μόνο ; 

      Δε θυμαμαι αν αναφέρει το άρθρο τι έλαβαν υπόψη τους στις ποιοτητες. Μη ξεχναμε οτι τα ποσοστα δεν ειναι ποτε κατι σταθερο γιατι ο καθε κυκλος εξωσωματικης ειναι διαφορετικος. Αρα τα ποσοστα τα λαμβανουμε υποψη με 5% πιο πανω ή πιο κατω. Σας παραθετω το αρθρο οποια κοπελα θελει να δει πιο πολλα. Λεει για τον προεμφυτευτικο ελεγχο:

      P-253 Clinical efficacy of PGT-A according to maternal age and embryo quality in blastocyst stage

Μανούλες Νοεμβρίου 2022


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 10 λεπτά , nairobi είπε:

Κορίτσια μόλις έφαγα κλωτσιά περιποιημένη!!! Χαχαχα πρωτη φορα!! Και αρκετα δυνατη!!! 16η εβδομάδα δευτερο παιδι!! Δεν παν να λενε οι γιατροί!!! :x:x

Τι τέλεια!!και εγώ έχει λίγες μέρες που νιώθω που και που καμιά κλωτσιά!!μετά περιμένω να κλωτσήσει και όταν  βάζει το χέρι στην κοιλιά μου και ο άντρας μου αλλά δεν..εγώ πολύ απαλά νιώθω ακόμη τις κινήσεις του μπέμπη!19+2 σήμερα..

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Matina87 είπε:

Τι τέλεια!!και εγώ έχει λίγες μέρες που νιώθω που και που καμιά κλωτσιά!!μετά περιμένω να κλωτσήσει και όταν  βάζει το χέρι στην κοιλιά μου και ο άντρας μου αλλά δεν..εγώ πολύ απαλά νιώθω ακόμη τις κινήσεις του μπέμπη!19+2 σήμερα..

Ετσι κανουν τα μικρουλια παιζουν κρυφτουλι στην αρχη!!! Κι εμεις περιμεναμε μετα ποση ωρα δεν το ξαναεκανε!! :-D Με γυρισε δυο χρονια πισω!! :x

  • Μου αρέσει 1

url%5D

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!! πώς είστε;αχ σήμερα τα ξημερώματα με έπιασε κράμπα και στα δύο πόδια ταυτόχρονα, τέτοιος πόνος τι να πω..προσπαθούσα να τα τεντώσω πολύ δύσκολο,ο άντρας μου μου τα έτριβε χειροτέρευε πόση ώρα μου κράτησε.. ένιωθα τα πόδια μου να μην μ "ακούνε". μάλλον ήρθε η ώρα να ξεκινήσω μαγνήσιο , θα το πω στον γιατρό μου την Πέμπτη ελπίζω να μην το ξαναπαθω μέχρι τότε..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Matina87 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! πώς είστε;αχ σήμερα τα ξημερώματα με έπιασε κράμπα και στα δύο πόδια ταυτόχρονα, τέτοιος πόνος τι να πω..προσπαθούσα να τα τεντώσω πολύ δύσκολο,ο άντρας μου μου τα έτριβε χειροτέρευε πόση ώρα μου κράτησε.. ένιωθα τα πόδια μου να μην μ "ακούνε". μάλλον ήρθε η ώρα να ξεκινήσω μαγνήσιο , θα το πω στον γιατρό μου την Πέμπτη ελπίζω να μην το ξαναπαθω μέχρι τότε..

Καλημέρα! Μαγνήσιο θα σου δώσει σίγουρα. Εγώ πάλι δεν έχω πάθει ποτέ κράμπα στα πόδια. Μόνο στη μήτρα. Ξεκίνησα κι εγώ προχθές. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια! Χτες κ προχτές το βράδυ είχα ένα εξόγκωμα που ήταν η μικρή :-D Επιτέλους ο άντρας μου την ένιωσε χαχα, γιατί εγώ τις κλοτσίτσες της τις νιώθω, αλλά εκείνος δεν έχει καταφέρει ακόμα! Είχε σοκαριστεί, ήταν πολύ συγκινητική στιγμή :wub: 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

On 10/6/2022 at 11:01 ΜΜ, Ελλάκι είπε:

Γεια σας κοριτσια! Βγήκαν και τα δικά μου αποτελεσματα της nipt και ειναι low risk. Ελα ομως που δεν μπορω να ησυχάσω! Αναρωτιεμαι αν θα πρεπει να τα εμπιστευτω, ή μήπως να προχωρήσω σε αμνιο για να είμαι 100% σίγουρη; Τι δυσκολη αποφαση κορίτσια εχω αρχίσει να αγχώνομαι και βλέπω μόνο αδιέξοδα:( 

Όταν λες low risk? Ποιο nipt έκανες; 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα ,είμαι πεντέμισι μηνών και ακόμα δεν έχω νιώσει το μωρό,πέρα από κάτι σαν φτερουγίσματα..Αρχίζω και ανησυχώ,σκέφτομαι να πάω πάλι για υπέρηχο να δω τι γίνεται...Πίστευα πως θα νιώσω έστω ένα χτύπημα αλλά μέχρι στιγμής τίποτα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Κορίτσια καλησπέρα ,είμαι πεντέμισι μηνών και ακόμα δεν έχω νιώσει το μωρό,πέρα από κάτι σαν φτερουγίσματα..Αρχίζω και ανησυχώ,σκέφτομαι να πάω πάλι για υπέρηχο να δω τι γίνεται...Πίστευα πως θα νιώσω έστω ένα χτύπημα αλλά μέχρι στιγμής τίποτα...

Μήπως έχεις πρόσθιο πλακούντα;πόσο εβδομάδων δλδ;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Matina87 είπε:

Μήπως έχεις πρόσθιο πλακούντα;πόσο εβδομάδων δλδ;

Ειμαι 18+4 και ακόμα δεν έχω νιώσει κάποιο χτύπημα..Αν θυμάμαι καλά μου είχε πει παλιά ο γυναικολόγος πως έχω μήτρα με οπίσθια κλίση ,λες να φταίει αυτό?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Ειμαι 18+4 και ακόμα δεν έχω νιώσει κάποιο χτύπημα..Αν θυμάμαι καλά μου είχε πει παλιά ο γυναικολόγος πως έχω μήτρα με οπίσθια κλίση ,λες να φταίει αυτό?

Αν θυμάμαι καλά κάπου έχω διαβάσει ότι παίζει κ αυτό ρόλο..επίσης μην αγχώνεσαι γιατί είσαι 4μιση μηνών, οι 5 μήνες συμπληρώνονται στις 21 εβδομάδες..εγώ εγώ πρόσθιο πλακούντα και ο γιατρός μου μου είχε πει να μην ανησυχήσω αν δεν νιώσω το μωρό μέχρι 15-20 Ιούνιου που θα είμαι δλδ σχεδόν 21 εβδομάδων τότε..κ εγώ το νιώθω πολύ απαλά και ακόμη ο άντρας μου δεν μπορεί να το νιώσει με το χέρι του..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Matina87 είπε:

Αν θυμάμαι καλά κάπου έχω διαβάσει ότι παίζει κ αυτό ρόλο..επίσης μην αγχώνεσαι γιατί είσαι 4μιση μηνών, οι 5 μήνες συμπληρώνονται στις 21 εβδομάδες..εγώ εγώ πρόσθιο πλακούντα και ο γιατρός μου μου είχε πει να μην ανησυχήσω αν δεν νιώσω το μωρό μέχρι 15-20 Ιούνιου που θα είμαι δλδ σχεδόν 21 εβδομάδων τότε..κ εγώ το νιώθω πολύ απαλά και ακόμη ο άντρας μου δεν μπορεί να το νιώσει με το χέρι του..

Εμείς δίκιο μπερδευτηκα,είμαι 4,5 μηνων.Τα λόγια σου με ηρέμησαν αρκετά,σ ευχαριστώ πολύ ❤️ Όπως κατάλαβα έχω ακόμα δρόμο μπροστά μου,οπότε θα κάνω υπομονή

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Εμείς δίκιο μπερδευτηκα,είμαι 4,5 μηνων.Τα λόγια σου με ηρέμησαν αρκετά,σ ευχαριστώ πολύ ❤️ Όπως κατάλαβα έχω ακόμα δρόμο μπροστά μου,οπότε θα κάνω υπομονή

Τίποτα κορίτσι μου εδώ είμαστε να ηρεμούμε  η μία την άλλη και να μοιραζόμαστε τις χαρές μας και τις ανησυχίες μας!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...