Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Νοεμβρίου 2022


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, Marianthi27 είπε:

Θεώρησα καλή ιδέα να έχουμε ένα πινακάκι με τις εγκυμοσύνες μας! Όποια θέλει, συμπληρώσει πληροφορίες! Το χρώμα στο όνομα σημαίνει το φύλο του μωρού, το προσωπάκι σημαίνει πως άκουσαν καρδιά

  • Marianthi27: ΠΗΤ 10/11 (διορθωμένη 5/11), :wub:
  • Matina87: ΠΗΤ 7/11 (διορθωμένη 2/11), :wub:
  • Konie: ΠΗΤ 6/11
  • Nantiaki al: ΠΗΤ 21/11
  • Tsitsipopo
  • Despoina31: ΠΗΤ 1/11 :wub:
  • Nj__: ΠΗΤ 6/11 :wub:
  • Irini__: ΠΗΤ 20/11 :wub:
  • MaryM: ΠΗΤ 20/11
  • Blue Velvet :wub:
  • ArtemisK: ΠΗΤ 18/11 :wub:
  • Kleopatra87, διδυμα
  • Laky: ΠΗΤ 24/11 :wub:
  • Bbboob: ΠΗΤ 9/11
  • Giota86: ΠΗΤ 15/11 :wub:
  • Sofi91
  • Geo22
  • Amelie77
  • Ευαγγελιαα
  • Mairi3011
  • Rainbee
  • Nairobi
  • Elena93: :wub:
  • Anastasiade
  • Majestic
  • Ελλάκι

Πολύ γλυκό εκ μέρους σου:x ευχαριστούμε πολύ!

Εμείς περιμένουμε κοριτσάκι!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Marianthi27 είπε:

Θεώρησα καλή ιδέα να έχουμε ένα πινακάκι με τις εγκυμοσύνες μας! Όποια θέλει, συμπληρώσει πληροφορίες! Το χρώμα στο όνομα σημαίνει το φύλο του μωρού, το προσωπάκι σημαίνει πως άκουσαν καρδιά

  • Marianthi27: ΠΗΤ 10/11 (διορθωμένη 5/11), :wub:
  • Matina87: ΠΗΤ 7/11 (διορθωμένη 2/11), :wub:
  • Konie: ΠΗΤ 6/11
  • Nantiaki al: ΠΗΤ 21/11
  • Tsitsipopo
  • Despoina31: ΠΗΤ 1/11 :wub:
  • Nj__: ΠΗΤ 6/11 :wub:
  • Irini__: ΠΗΤ 20/11 :wub:
  • MaryM: ΠΗΤ 20/11
  • Blue Velvet :wub:
  • ArtemisK: ΠΗΤ 18/11 :wub:
  • Kleopatra87, διδυμα
  • Laky: ΠΗΤ 24/11 :wub:
  • Bbboob: ΠΗΤ 9/11
  • Giota86: ΠΗΤ 15/11 :wub:
  • Sofi91
  • Geo22
  • Amelie77
  • Ευαγγελιαα
  • Mairi3011
  • Rainbee
  • Nairobi
  • Elena93: :wub:
  • Anastasiade
  • Majestic
  • Ελλάκι

Εγω εχω πητ 3/12 διορθωμενη 5/12!! Γραφω εδω γιατι ημουν πιο κοντά με τα συμπτωματα και τις εβδομαδες με εσας παρα με τα κοριτσια του δεκεμβριου που ειχαν πητ πολυ αργοτερα!! πιστευω θα γεννησω νοεμβριο ομως!! Ειτε με προκληση ειτε λογω ιστορικου του πρωτου τοκετου! 

  • Μου αρέσει 1

url%5D

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια μου!! Χάθηκα λίγο τελευταία! Σήμερα είχα γιατρό, όλα πολύ καλά! Μεγαλώνουμε κ εμείς! 16&4! Νομίζω περίπου 170γρ. είμαστε, αν θυμάμαι καλά! Πητ δε μου εχει αλλάξει η αλήθεια είναι μ είπε συμβαδίζουμε με την αρχική ημερομηνια, το ίδιο κ όταν είχα κάνει αυχενική δεν μ την άλλαξαν..! Αν κ στα χαρτιά που μ εδωσε σήμερα στον υπέρηχο με τις μετρήσεις γράφει κάτι για 16/11 αντι για 20/11 που εχω κανονικα.. αλλά ό,τι είναι τέλος παντων 2-3 μέρες πάνω κάτω:) και στην πρώτη μου πέσαμε στην πητ πάνω να δούμε τωρα:D μου έγραψε κ εξετάσεις αιματος! Από χάπια τι παίρνετε εσείς? Προς το παρόν εγώ φυλικο, βιτ. D κ μαγνησιο.. νομίζω ότι αν είναι οκ οι εξετάσεις δε θα μου δώσει ασβέστιο κ σίδηρο, εσείς ξεκινήσατε προληπτικά που δίνουν οι περισσότεροι? Ραντεβού πάλι στις 4/07 θα μαι 20&1! Κ μετά από δύο βδομάδες β'επιπεδου!

@Marianthi27 μου να πάνε όλα καλά κοπέλα μου τα αποτελέσματα! Εξαιρετική ιδέα το πινακάκι, είχαμε κανει κάτι αντίστοιχο κ στην πρώτη μ εγκυμοσύνη εδώ στο forum!

@Matina87 ναι το νιώθω εδώ και καιρό κάνει κάτι κλωτσιματακια! σίγουρα παίζει ρόλο που ειναι το δεύτερο! 

Οι συσπασεις είναι έντονες σαν να πετρωνει η κοιλιά.. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

On 6/6/2022 at 5:19 ΜΜ, Marianthi27 είπε:

Ανάσκελα δεν κάνει όταν το μωρό θα είναι κιλά, όχι γραμμάρια. Και βασικά θα το νιώθετε, δεν θα χρειαστεί να σας το πει κανείς. Κάθε φορά που θα ξαπλωνετε ανάσκελα, θα σας έρχετε σκοτοδυνη. Σα να χάνετε τον κόσμο γύρω σας. Οπότε και εσείς οι ίδιες θα το επιδιώκεται στο πλάι. Γενικά δεν υπάρχει "πρέπει" στον ύπνο. Η κάθε κοιλουμπα είναι διαφορετική, οπότε όπως βολεύεται η καθεμία! 

Οι πρώτη φορά μητέρες συνήθως μπερδεύουν τις κινήσεις του μωρού με τις κινήσεις του εντέρου και αρχίζουν να τις αντιλαμβάνονται συνειδητά από την 20η εβδομάδα +, οπότε και το μωρό έχει δυναμώσει. Στο 2ο, 3ο, 4ο παιδί όντας εξοικειωμένη με το σώμα τα καταλαβαίνεις νωρίτερα. Την κόρη μου την κατάλαβα στην 23η εβδομάδα. Τον μπέμπη τώρα από την 11η. Μάλιστα έχει περίπου 10 μέρες που υπάρχουν στιγμές που μου δίνει πιο δυνατές κλωτσιές αλλά και πάλι αμελητέες. 

Το στήθος μεγαλώνει καθοκη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης και ειδικά στο τελευταίο τρίμηνο. Ετοιμαστείτε να αλλάζετε συχνά νούμερα σουτιέν. Εγώ ξεκινήσαμε τα σουτιέν που είχα πάρει στο τέλος της 1ης εγκυμοσύνης και πλέον δεν μου κάνουν 

Κ εγώ νόμιζα ότι κατάλαβα κινήσεις πολύ νωρίς κ είναι 2ο αλλά ο γιατρός μου είπε κατηγορηματικά Όχι, δεν υπάρχει περίπτωση να καταλάβεις κίνηση παιδιού πριν τη 18η εβδομάδα κ ας είναι 2ο. Είναι το έντερο μου είπε 

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 44 λεπτά , MeliD είπε:

Κ εγώ νόμιζα ότι κατάλαβα κινήσεις πολύ νωρίς κ είναι 2ο αλλά ο γιατρός μου είπε κατηγορηματικά Όχι, δεν υπάρχει περίπτωση να καταλάβεις κίνηση παιδιού πριν τη 18η εβδομάδα κ ας είναι 2ο. Είναι το έντερο μου είπε 

Κι εμένα αυτό μου είπε. Σε καμία μα καμία περίπτωση. 

Link to comment
Share on other sites

Για όσες είναι πρωτοτοτκες ναι, όσες δεν είναι μπορούν και νωρίτερα, χωρίς να σημαίνει ότι είναι πάντα απαραίτητο..  εμένα μ είπε κανονικά από αυτή τη βδομάδα, εγώ το καταλάβαινα κ νωρίτερα! 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Marianthi27 είπε:

Θεώρησα καλή ιδέα να έχουμε ένα πινακάκι με τις εγκυμοσύνες μας! Όποια θέλει, συμπληρώσει πληροφορίες! Το χρώμα στο όνομα σημαίνει το φύλο του μωρού, το προσωπάκι σημαίνει πως άκουσαν καρδιά

  • Marianthi27: ΠΗΤ 10/11 (διορθωμένη 5/11), :wub:
  • Matina87: ΠΗΤ 7/11 (διορθωμένη 2/11), :wub:
  • Konie: ΠΗΤ 6/11
  • Nantiaki al: ΠΗΤ 21/11
  • Tsitsipopo
  • Despoina31: ΠΗΤ 1/11 :wub:
  • Nj__: ΠΗΤ 6/11 :wub:
  • Irini__: ΠΗΤ 20/11 :wub:
  • MaryM: ΠΗΤ 20/11
  • Blue Velvet :wub:
  • ArtemisK: ΠΗΤ 18/11 :wub:
  • Kleopatra87, διδυμα
  • Laky: ΠΗΤ 24/11 :wub:
  • Bbboob: ΠΗΤ 9/11
  • Giota86: ΠΗΤ 15/11 :wub:
  • Sofi91
  • Geo22
  • Amelie77
  • Ευαγγελιαα
  • Mairi3011
  • Rainbee
  • Nairobi
  • Elena93: :wub:
  • Anastasiade
  • Majestic
  • Ελλάκι

Πόσο όμορφο,  να σαι καλά που το έφτιαξες !!! :-D Εγώ αγοράκι με ΠΗΤ 21/11 :wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Marianthi27 είπε:

Θεώρησα καλή ιδέα να έχουμε ένα πινακάκι με τις εγκυμοσύνες μας! Όποια θέλει, συμπληρώσει πληροφορίες! Το χρώμα στο όνομα σημαίνει το φύλο του μωρού, το προσωπάκι σημαίνει πως άκουσαν καρδιά

  • Marianthi27: ΠΗΤ 10/11 (διορθωμένη 5/11), :wub:
  • Matina87: ΠΗΤ 7/11 (διορθωμένη 2/11), :wub:
  • Konie: ΠΗΤ 6/11
  • Nantiaki al: ΠΗΤ 21/11
  • Tsitsipopo
  • Despoina31: ΠΗΤ 1/11 :wub:
  • Nj__: ΠΗΤ 6/11 :wub:
  • Irini__: ΠΗΤ 20/11 :wub:
  • MaryM: ΠΗΤ 20/11
  • Blue Velvet :wub:
  • ArtemisK: ΠΗΤ 18/11 :wub:
  • Kleopatra87, διδυμα
  • Laky: ΠΗΤ 24/11 :wub:
  • Bbboob: ΠΗΤ 9/11
  • Giota86: ΠΗΤ 15/11 :wub:
  • Sofi91
  • Geo22
  • Amelie77
  • Ευαγγελιαα
  • Mairi3011
  • Rainbee
  • Nairobi
  • Elena93: :wub:
  • Anastasiade
  • Majestic
  • Ελλάκι

Τι τέλειο!ευχαριστούμε!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κορίτσια! Χάθηκα αλλά σας διαβάζω αρκετά συχνά! Επιτέλους 2 μήνες σχεδόν μετά την αυχενικη εκανα τον επόμενο υπέρηχο β επιπέδου κ είναι κοριτσάκι! ΠΗΤ έχω 31/10 εγώ. Ανήμερα του halloween λεω να την πω spooky χαχα.  επίσης θυμάστε που είχα ένα αιμάτωμα που αιμορράγησε στις 9 βδομαδες? Αυτό έγινε μεγαλύτερο στις 13 αν και αίμα είχα να δω απ τις 9 και τώρα στις 19 είναι σχεδόν ανύπαρκτο. Άβυσσος η ψυχή του αλλά νομίζω τόσο καθισιό που έριξα και νερά που έχω πιει το Νιαγάρα το απορρόφησαν. Αν και εδώ Αγγλία δε του δίναν σημασία και ποτε. Που είμαι σογουρη Ελλάδα αυτό θα χε στενή παρακολούθηση. Ακόμα και ασπιρινη συνέχισα να παιρνω. 

Κοροτσια να σας ρωτήσω. Σκέφτεται καμία επιλεκτική καισαρική? Εγώ έχω παρά πολύ μεγάλο φόβο γεννας. Δηλαδή δε μπορώ να διανοηθώ να περάσω τέτοιο πόνο νομίζω θα πεθάνω. Αλλά μετά οι πάντες λένε ποσό καλύτερη είναι η ανάρρωση από φυσιολογικό τοκετό και λέω κόσμος γεννάει σε χωράφια εγώ τοσο μη μου απτου πια. Και πάλι όμως καταλήγω ότι ναι πως να γίνει είμαι κι ας πάω με καισαρική να τελειώνουμε. Σκέφτεται καμία άλλη ετσι?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Rainbee είπε:

Γεια σας κορίτσια! Χάθηκα αλλά σας διαβάζω αρκετά συχνά! Επιτέλους 2 μήνες σχεδόν μετά την αυχενικη εκανα τον επόμενο υπέρηχο β επιπέδου κ είναι κοριτσάκι! ΠΗΤ έχω 31/10 εγώ. Ανήμερα του halloween λεω να την πω spooky χαχα.  επίσης θυμάστε που είχα ένα αιμάτωμα που αιμορράγησε στις 9 βδομαδες? Αυτό έγινε μεγαλύτερο στις 13 αν και αίμα είχα να δω απ τις 9 και τώρα στις 19 είναι σχεδόν ανύπαρκτο. Άβυσσος η ψυχή του αλλά νομίζω τόσο καθισιό που έριξα και νερά που έχω πιει το Νιαγάρα το απορρόφησαν. Αν και εδώ Αγγλία δε του δίναν σημασία και ποτε. Που είμαι σογουρη Ελλάδα αυτό θα χε στενή παρακολούθηση. Ακόμα και ασπιρινη συνέχισα να παιρνω. 

Κοροτσια να σας ρωτήσω. Σκέφτεται καμία επιλεκτική καισαρική? Εγώ έχω παρά πολύ μεγάλο φόβο γεννας. Δηλαδή δε μπορώ να διανοηθώ να περάσω τέτοιο πόνο νομίζω θα πεθάνω. Αλλά μετά οι πάντες λένε ποσό καλύτερη είναι η ανάρρωση από φυσιολογικό τοκετό και λέω κόσμος γεννάει σε χωράφια εγώ τοσο μη μου απτου πια. Και πάλι όμως καταλήγω ότι ναι πως να γίνει είμαι κι ας πάω με καισαρική να τελειώνουμε. Σκέφτεται καμία άλλη ετσι?

Εγώ!!! Χαχαχαχα Δεν είσαι η μόνη μην ανησυχείς!!!! Αν και όντως λέγεται πως η ανάρρωση μετά από καισαρική είναι πιο δύσκολη.

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, MeliD είπε:

Κ εγώ νόμιζα ότι κατάλαβα κινήσεις πολύ νωρίς κ είναι 2ο αλλά ο γιατρός μου είπε κατηγορηματικά Όχι, δεν υπάρχει περίπτωση να καταλάβεις κίνηση παιδιού πριν τη 18η εβδομάδα κ ας είναι 2ο. Είναι το έντερο μου είπε 

Πολύ αυστηρός νομίζω ο γιατρός σου... Εγώ μια χαρά καταλάβαινα και ξεχώριζα τις κινήσεις του μωρού από του εντέρου ήδη από την 11η εβδομάδα. Ήταν πολύ απαλές κινήσεις και όχι όλη την ημέρα, όμως ναι συνειδητά τις καταλάβαινα. Πόσο μάλλον τώρα που είναι 18+...

16 ώρες πρίν, Laky είπε:

Κι εμένα αυτό μου είπε. Σε καμία μα καμία περίπτωση. 

Οκ εσένα είναι το πρώτο. Αλλά στην 2η κτλ εγκυμοσύνη, το σώμα λειτουργεί αλλιώς...

7 ώρες πρίν, Rainbee είπε:

Γεια σας κορίτσια! Χάθηκα αλλά σας διαβάζω αρκετά συχνά! Επιτέλους 2 μήνες σχεδόν μετά την αυχενικη εκανα τον επόμενο υπέρηχο β επιπέδου κ είναι κοριτσάκι! ΠΗΤ έχω 31/10 εγώ. Ανήμερα του halloween λεω να την πω spooky χαχα.  επίσης θυμάστε που είχα ένα αιμάτωμα που αιμορράγησε στις 9 βδομαδες? Αυτό έγινε μεγαλύτερο στις 13 αν και αίμα είχα να δω απ τις 9 και τώρα στις 19 είναι σχεδόν ανύπαρκτο. Άβυσσος η ψυχή του αλλά νομίζω τόσο καθισιό που έριξα και νερά που έχω πιει το Νιαγάρα το απορρόφησαν. Αν και εδώ Αγγλία δε του δίναν σημασία και ποτε. Που είμαι σογουρη Ελλάδα αυτό θα χε στενή παρακολούθηση. Ακόμα και ασπιρινη συνέχισα να παιρνω. 

Κοροτσια να σας ρωτήσω. Σκέφτεται καμία επιλεκτική καισαρική? Εγώ έχω παρά πολύ μεγάλο φόβο γεννας. Δηλαδή δε μπορώ να διανοηθώ να περάσω τέτοιο πόνο νομίζω θα πεθάνω. Αλλά μετά οι πάντες λένε ποσό καλύτερη είναι η ανάρρωση από φυσιολογικό τοκετό και λέω κόσμος γεννάει σε χωράφια εγώ τοσο μη μου απτου πια. Και πάλι όμως καταλήγω ότι ναι πως να γίνει είμαι κι ας πάω με καισαρική να τελειώνουμε. Σκέφτεται καμία άλλη ετσι?

Θα σου πρότεινα να μιλήσεις με doula ή μαία να γνωρίσεις την γέννα στις πραγματικές της διαστάσεις. Η καισαρική είναι επέμβαση και έχει τους κινδύνους της όπως κάθε επέμβαση. Πέρα δηλαδή από την πορεία ανάρρωσης και η ίδια η καισαρική έχει πολλούς κινδύνους. Κατανοώ τον φόβο σου αλλά θα σου πρότεινα να το ψάξεις πολύ καλά πριν πάρεις μια τέτοια απόφαση

Με νέες προσθήκες :wub:

  • Marianthi27: ΠΗΤ 10/11 (διορθωμένη 5/11), :wub:
  • Matina87: ΠΗΤ 7/11 (διορθωμένη 2/11), :wub:
  • Konie: ΠΗΤ 6/11
  • Nantiaki al: ΠΗΤ 21/11
  • Tsitsipopo
  • Despoina31: ΠΗΤ 1/11, :wub:
  • Nj__: ΠΗΤ 6/11, :wub:
  • Irini__: ΠΗΤ 20/11, :wub:
  • MaryM: ΠΗΤ 20/11
  • Blue Velvet :wub:
  • ArtemisK: ΠΗΤ 18/11, :wub: 
  • Kleopatra87, διδυμα
  • Laky: ΠΗΤ 21/11, :wub: 
  • Bbboob: ΠΗΤ 9/11
  • Giota86: ΠΗΤ 15/11, :wub: 
  • Sofi91
  • Geo22
  • Amelie77
  • Ευαγγελιαα
  • Mairi3011
  • Rainbee: ΠΗΤ 31/10
  • Nairobi: ΠΗΤ 3/12 (διορθωμένη 5/12)
  • Elena93:ΠΗΤ 16/11, :wub: 
  • Anastasiade: ΠΗΤ 21/11, :wub:
  • Majestic
  • Ελλάκι
  • Μου αρέσει 1

SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα! Ήθελα να σας ρωτήσω μήπως καμία σας έχει νιώσει κάτι παρόμοιο... Σχεδόν κάθε μέρα που ξυπνάω (εκτος από τα πέλματα που με πεθαίνουν) νιώθω πόνο στη κοιλιά τύπου πιάσιμο λες κ την πιεζα το βράδυ επειδή κοιμαμαι στο πλάι ... Η αλήθεια είναι πως περνάει γρήγορα.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , Marianthi27 είπε:

Πολύ αυστηρός νομίζω ο γιατρός σου... Εγώ μια χαρά καταλάβαινα και ξεχώριζα τις κινήσεις του μωρού από του εντέρου ήδη από την 11η εβδομάδα. Ήταν πολύ απαλές κινήσεις και όχι όλη την ημέρα, όμως ναι συνειδητά τις καταλάβαινα. Πόσο μάλλον τώρα που είναι 18+...

Οκ εσένα είναι το πρώτο. Αλλά στην 2η κτλ εγκυμοσύνη, το σώμα λειτουργεί αλλιώς...

Θα σου πρότεινα να μιλήσεις με doula ή μαία να γνωρίσεις την γέννα στις πραγματικές της διαστάσεις. Η καισαρική είναι επέμβαση και έχει τους κινδύνους της όπως κάθε επέμβαση. Πέρα δηλαδή από την πορεία ανάρρωσης και η ίδια η καισαρική έχει πολλούς κινδύνους. Κατανοώ τον φόβο σου αλλά θα σου πρότεινα να το ψάξεις πολύ καλά πριν πάρεις μια τέτοια απόφαση

Με νέες προσθήκες :wub:

  • Marianthi27: ΠΗΤ 10/11 (διορθωμένη 5/11), :wub:
  • Matina87: ΠΗΤ 7/11 (διορθωμένη 2/11), :wub:
  • Konie: ΠΗΤ 6/11
  • Nantiaki al: ΠΗΤ 21/11
  • Tsitsipopo
  • Despoina31: ΠΗΤ 1/11, :wub:
  • Nj__: ΠΗΤ 6/11, :wub:
  • Irini__: ΠΗΤ 20/11, :wub:
  • MaryM: ΠΗΤ 20/11
  • Blue Velvet :wub:
  • ArtemisK: ΠΗΤ 18/11, :wub: 
  • Kleopatra87, διδυμα
  • Laky: ΠΗΤ 21/11, :wub: 
  • Bbboob: ΠΗΤ 9/11
  • Giota86: ΠΗΤ 15/11, :wub: 
  • Sofi91
  • Geo22
  • Amelie77
  • Ευαγγελιαα
  • Mairi3011
  • Rainbee: ΠΗΤ 31/10
  • Nairobi: ΠΗΤ 3/12 (διορθωμένη 5/12)
  • Elena93:ΠΗΤ 16/11, :wub: 
  • Anastasiade: ΠΗΤ 21/11, :wub:
  • Majestic
  • Ελλάκι

Σε καμία περίπτωση μου είπε για το αν είναι το δεύτερο. Στο πρώτο που είμαι εγώ δε το συζητάμε. Αλλά οκ. Δεν έχει και πολύ σημασία εξάλλου αυτό.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...