Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Fay_ είπε:

      Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

      ειχα όλο το πρώτο 3μηνο ροζουλια , καφετιά κλπ ! έπαιρνα περισσότερη προγεστερονη σταματούσε, μετά πάλι τα ίδια! δεν μάθαμε ποτέ τι ήταν! μην ανησυχείς ολα καλα! πήγαινα κανονικά στη δουλειά μ απλώς ήμουν προσεκτική στο περπάτημα κλπ! δουλειά γραφείου κ γω! 

      • Μου αρέσει 1

Recommended Posts

11 ώρες πρίν, Pozi είπε:

Γεια σας κορίτσια. Θα ήθελα παρακαλώ να μου πείτε την εμπειρία σας μετά από  καισαρική ποτέ μπορώ να μείνω ξανά έγκυος; 

Ο γιατρός σου θα σου πει καλύτερα αλλά από όσο ξέρω μετά από 6 μήνες συνήθως...εμενα μου είπε μετά από 8 μήνες ενώ ήξερα πως πρέπει να περάσει 1χρονος από φίλες μου...ολα σχετικά είναι...εγω δεν κατάλαβα τίποτα στην καισαρική και από την δεύτερη μέρα και έπειτα ήμουν όρθια όλη μέρα θήλαζα και δεν έπαιρνα πια παυσίπονα εκτός από τα πρωινά που ήταν λίγο δύσκολο να σηκωθώ... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

12 ώρες πρίν, Pozi είπε:

Γεια σας κορίτσια. Θα ήθελα παρακαλώ να μου πείτε την εμπειρία σας μετά από  καισαρική ποτέ μπορώ να μείνω ξανά έγκυος; 

Καλησπερα!!! Λοιπον εγω εκανα εξωσωματικη και γεννησα με καισαρική. Τωρα το κοριτσάκι μου ειναι 11 μηνών και ξαναεκανα εξωσωματικη. Ξεκινησα την διαδικασια απο ιανουαριο. Εκει γυρω στον χρονο ειναι μια χαρά μ ειχε πει ο γυναικολόγος. Εκει στους 6 με 8 μηνες μπορείς πάντως. Επισης η εμπειρία μου με την καισαρικη ηταν τελεια!!! 

8 ώρες πρίν, Pozi είπε:

Κινδύνεψε η ζωή μου και η μήτρα μου αλλά δόξα το θεό είμαι καλά και έχω την ευκαιρία να ξαναπροσπαθήσω. Έχω 2 εμβρυακια στην κατάψυξη. Μεγάλη ιστορία με τον γυναικολόγο μου. Με ανάλαβε άλλος γυναικολόγος. Έχασα το αγγελούδι μου αλλά είμαι ευγνώμων που ζω. Ευτυχώς  βρέθηκε εκείνος ο γυναικολόγος και με ανάλαβε γιατί ήταν κρίσιμη η κατάσταση μου. 

Ωχ βρε κοριτσάκι μου, τωρα τα διαβασα ολα αυτα. Λυπαμαι παρα μα παρα πολυ για οτι εζησες. Ευχομαι να πάνε ολα καλα και να πιάσουν και τα 2 εμβρυακια σου. Μην χανεις την πιστη σου και την ελπιδα σου. Θα σε βοηθήσει  η Παναγία. Σου εύχομαι τα καλύτερα μεσα απο την καρδθα μου. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...
On 13/3/2022 at 12:00 ΜΜ, Pozi είπε:

Exw sarantisei k o giatros m eipe oti se 3 me 4 mines eimai ok gia nea prospatheia. 
to thema m einai oti fovamai ligo giati eixa asximi empeiria me tin prosfati egkumosini pou eixa. Exasa stis 33 evdomades to mwraki m logo kentrikis apokolisis plakounta. 
 

Αχ Θεέ μου, έπαθα ακριβώς το ίδιο πριν 32 μέρες. Γέννησα στις 32 εβδομάδες, κεντρική αποκόλληση πλακούντα, χωρίς συμπτώματα. Κάτι τόσο σοβαρό χωρίς να καταλαβαίνεις τίποτα. Το μωρό μου έζησε 5 μέρες και μετά έγινε άγγελος στον ουρανό.  Κόντεψα κι εγώ να φύγω μαζί με το μωρό. Όλα πήγαιναν καλά και τυχαία στον έλεγχο doppler φάνηκε πρόβλημα. Συγκεκριμένα μου είπαν πως αν είχα κάνει doppler μια μέρα πριν, όλα θα ήταν καλά, αν είχα πάει μια μέρα μετά, εκτός του μωρού μου κινδύνευα κι εγώ. Είμαι εδώ από θαύμα όπως μου είπαν. Έψαχνα να βρω μια παρόμοια εμπειρία για αυτό και ο λόγος που απαντάω εδώ. Σκέφτομαι να περάσουν οι μέρες/μήνες να μπορέσω ξανά προσπαθήσω για ένα μωράκι. Έχω ένα κοριτσάκι 6 ετών που περίμενε πως και πως την αδερφούλα της 🥺

  • Ευχή 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
On 3/14/2023 at 1:09 PM, IamChrysa said:

Αχ Θεέ μου, έπαθα ακριβώς το ίδιο πριν 32 μέρες. Γέννησα στις 32 εβδομάδες, κεντρική αποκόλληση πλακούντα, χωρίς συμπτώματα. Κάτι τόσο σοβαρό χωρίς να καταλαβαίνεις τίποτα. Το μωρό μου έζησε 5 μέρες και μετά έγινε άγγελος στον ουρανό.  Κόντεψα κι εγώ να φύγω μαζί με το μωρό. Όλα πήγαιναν καλά και τυχαία στον έλεγχο doppler φάνηκε πρόβλημα. Συγκεκριμένα μου είπαν πως αν είχα κάνει doppler μια μέρα πριν, όλα θα ήταν καλά, αν είχα πάει μια μέρα μετά, εκτός του μωρού μου κινδύνευα κι εγώ. Είμαι εδώ από θαύμα όπως μου είπαν. Έψαχνα να βρω μια παρόμοια εμπειρία για αυτό και ο λόγος που απαντάω εδώ. Σκέφτομαι να περάσουν οι μέρες/μήνες να μπορέσω ξανά προσπαθήσω για ένα μωράκι. Έχω ένα κοριτσάκι 6 ετών που περίμενε πως και πως την αδερφούλα της 🥺

Ποσό λυπάμαι κορίτσι μου. Πολύ σκληρό αυτό που ζήσαμε. Κάτι που δεν θα ξεχαστεί ποτέ. 
ο πόνος μου μαλάκωσε λίγο όταν ο Θεός μου έστειλε μια νέα εγκυμοσύνη η οποία πήγε πολύ καλά και έχω στην αγκαλιά μου το κοριτσάκι μου. Δώσε λίγο χρόνο στον εαυτό σου. 
Είναι πολύ λογικό να κλάψεις να πενθήσεις αλλά πρέπει να σταθείς στα πόδια σου. Έχεις το κορίτσι σου να σου δίνει δύναμη. 
 

Link to comment
Share on other sites

@Pozi να σας ζήσει το κοριτσάκι σας! Να είναι γερό και ευλογημένο! 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου. Ψαχνοντας να βρω μια παρόμοια εμπειρία βρήκα την ανάρτηση σου. 

Είδα απ' το προφίλ σου έπειτα οτι έγραφες πως περιμένεις μωράκι και χαίρομαι πολύ που πήγαν όλα καλά και το έχεις στην αγκαλιά σου!

Ήταν όντως τραγικό και επικίνδυνο αυτό που ζήσαμε. Ειλικρινά όμως,  μου δίνεις ελπίδες γράφοντας μου πως πήγαν όλα καλά με σένα, γιατί μου επιβεβαιώνεις αυτό που μου λένε όλοι πως ήταν ένα τυχαίο γεγονός.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, IamChrysa said:

@Pozi να σας ζήσει το κοριτσάκι σας! Να είναι γερό και ευλογημένο! 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου. Ψαχνοντας να βρω μια παρόμοια εμπειρία βρήκα την ανάρτηση σου. 

Είδα απ' το προφίλ σου έπειτα οτι έγραφες πως περιμένεις μωράκι και χαίρομαι πολύ που πήγαν όλα καλά και το έχεις στην αγκαλιά σου!

Ήταν όντως τραγικό και επικίνδυνο αυτό που ζήσαμε. Ειλικρινά όμως,  μου δίνεις ελπίδες γράφοντας μου πως πήγαν όλα καλά με σένα, γιατί μου επιβεβαιώνεις αυτό που μου λένε όλοι πως ήταν ένα τυχαίο γεγονός.

 

 

 

 

Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου! Το ότι μας συνέβηκε μια φορά δεν σημαίνει ότι θα ξανασυμβεί. Έτσι μου έλεγε ο γιατρός μου. Οτι ήταν τυχαίο γεγονός. Η αλήθεια εγώ στην αρχή δεν έλεγα να το δεχτώ ότι ήταν τυχαίο γεγονός. Ίσως ο φόβος να μην μου ξανασυμβεί με έκανε να ψάχνω και να ρωτώ για να μάθω το γιατί; Τελικα τίποτα δεν βρήκα όλοι μου έλεγαν τα ίδια οτι θα ημουνα πολύ ατυχη να μου ξανασυμβεί το ίδιο. 
Ο γιατροσ μου ήταν στο πλευρό μου και με βοήθησε πολύ στο ψυχολογικό κομμάτι και το ότι με είχε υπό στενή παρακολούθηση με έκανε και ενοιωθα κάπως καλύτερα. 
Οποτε να μην φοβάσαι να είσαι αισιόδοξη και δυνατή,  να εμπιστευτείς τον γιατρο σου και όλα θα πάνε καλά. 
Να χαίρεστε το παιδάκι σας να παίρνετε δυναμη από αυτό και σύντομα θα έρθει και το αδερφάκι. Μην φοβάσαι τίποτα. 
 

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...