Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 18 minutes ago, linaa said:

      Σκέψου ότι εάν είχες ένα θέμα υγείας κ χρειαζόταν χειρουργείο ή αλλιώς θα πέθαινες τι θα έκανες ? Ούτε το χειρουργείο ούτε τα φάρμακα είναι φυσική μέθοδος αλλά τα χρησιμοποιούμε κάθε μέρα . Οπότε επιλέγεις ή μένεις χωρίς παιδί ή κάνεις ότι σου προσφέρει η επιστήμη Κ αποκτάς ένα παιδί. 

      euxaristo gia tin apantisi .. ne exeis dikeo omos einai polli psixofthoro den ksero an niothis afto p leo akoma kai gia ton antra m einai diskolo na to apodexti ... apla skeftomoun an einai kalitera na prospathiso akoma mia fora me spermatenxisi apla afti tin fora dipli .. kai an dn iparxi alli epilogi na proxoriso me eksosomatiki. to mono p me anisixise pragmatika einai pu mu ipan oti idi einai pollis o xronos prospathiass kai oti megalonotas ta apothemata ton othikon ligostevoun opotan kai afto me vazi ligo se skepsis.

Ηρθα σε ελεύθερη επαφή τις ημέρες της ωορηξίας. Είμαι εγκυος;


Recommended Posts

21 ώρες πρίν, Irini__ είπε:

Καλέ κορίτσι μ καντο! Εγώ θα είχα τρελαθεί απτό άγχος μου, πως αντέχεις! Αφού έχεις κ συμπτώματα! Εγώ σου είπα κ στις δύο εγκυμοσύνες τα έκανα πολύ νωρίτερα κ ήταν θετικά! Άλλωστε κ χοριακη μπορείς να κάνεις από τώρα, αυτή ανιχνεύεται πολύ νωρίτερα!

Φοβάμαι να σου πω την αλήθεια.. ότι μπορεί να μην είμαι και να απογοητευτώ. Για αυτο περιμένω τουλάχιστον μια μέρα να το κάνω με θάρρος αν έχω καθυστέρηση. Εγώ να δεις πόση αγωνία έχω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 20/3/2022 at 9:22 ΜΜ, Irini__ είπε:

Καλέ κορίτσι μ καντο! Εγώ θα είχα τρελαθεί απτό άγχος μου, πως αντέχεις! Αφού έχεις κ συμπτώματα! Εγώ σου είπα κ στις δύο εγκυμοσύνες τα έκανα πολύ νωρίτερα κ ήταν θετικά! Άλλωστε κ χοριακη μπορείς να κάνεις από τώρα, αυτή ανιχνεύεται πολύ νωρίτερα!

Δεν το έκανα. ΦΟΒΑΜΑΙ ότι αν δεν είμαι τότε θα απογοητευτώ. Ειπα να περιμένω μέχρι την πρώτη ημέρα καθυστέρησης. Αν με ρωτάς ναι έχω τρελαθεί στην αγωνία!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 57 λεπτά , Elligold είπε:

Δεν το έκανα. ΦΟΒΑΜΑΙ ότι αν δεν είμαι τότε θα απογοητευτώ. Ειπα να περιμένω μέχρι την πρώτη ημέρα καθυστέρησης. Αν με ρωτάς ναι έχω τρελαθεί στην αγωνία!

Καλησπέρα κορίτσι μου και από εμένα. Καταλαβαίνω πλήρως την αγωνία σου αλλά θα σου έλεγα αν σου δημιουργεί πρόβλημα, να κάνεις το τεστάκι σκεφτόμενη ότι αρνητικό δεν σημαίνει οπωσδήποτε όχι, ειδικά πριν την αναμενόμενη ημερομηνία (αν έχω καταλάβει σωστά και το επιθυμητό είναι να είσαι έγκυος). Άλλωστε σε λίγες μέρες θα ξέρεις, ότι κι αν συμβαίνει.                                

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Με προτροπή των πάνω σχολίων πήγα στο πλησιέστερο φαρμακείο να βρω τεστ να κάνω, αλλά δεν είχαν αυτο που βλέπεις πριν την καθυστέρηση  και έχω ακόμα 2 μέρες για να έχω. Έτσι το παρήγγειλα και μάλλον μέχρι το απόγευμα θα έχει έρθει..θα το κάνω σήμερα ναι και ότι είναι ας είναι!

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Elligold είπε:

Καλημέρα. Με προτροπή των πάνω σχολίων πήγα στο πλησιέστερο φαρμακείο να βρω τεστ να κάνω, αλλά δεν είχαν αυτο που βλέπεις πριν την καθυστέρηση  και έχω ακόμα 2 μέρες για να έχω. Έτσι το παρήγγειλα και μάλλον μέχρι το απόγευμα θα έχει έρθει..θα το κάνω σήμερα ναι και ότι είναι ας είναι!

Αν ειναι να το κανεις νωριτερα καλυτερα να το κανεις με τα πρωτα πρωινα ουρα. Γιατι η ορμονη ειναι στα υψηλοτερα της τοτε.

Σου ευχομαι τα καλυτερα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια καλησπέρα κι από μενα! Θα ηθελα την βοήθεια σας! Ήρθα σε επαφή με τον σύζυγο τις γόνιμες μερες και περίμενω περίοδο σε 5 μέρες! Το θέμα ομως είναι ότι διαγνωστικα με covid πριν 3 μερες και θα ήθελα να μάθω όσο το δυνατόν πιο γρήγορα αν ειμαι εγκυος η οχι σε περίπτωση που είμαι να μιλήσω με τον γυναικολόγο μου! Εχω ταινίες hometest οι οποίες και στις προηγούμενες εγκυμοσύνες μου είχαν δείξει νωρίτερα από την αναμενόμενη μερα περιόδου θετικό! Δεν ξερω ποτε να κάνω το τεστ για να ειναι σίγουρο? Είχε καποια κοπέλα παρόμοια εμπειρία? Ευχαριστώ και συγγνώμη για το σεντόνι! 


2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Myrtoulita είπε:

Κορίτσια καλησπέρα κι από μενα! Θα ηθελα την βοήθεια σας! Ήρθα σε επαφή με τον σύζυγο τις γόνιμες μερες και περίμενω περίοδο σε 5 μέρες! Το θέμα ομως είναι ότι διαγνωστικα με covid πριν 3 μερες και θα ήθελα να μάθω όσο το δυνατόν πιο γρήγορα αν ειμαι εγκυος η οχι σε περίπτωση που είμαι να μιλήσω με τον γυναικολόγο μου! Εχω ταινίες hometest οι οποίες και στις προηγούμενες εγκυμοσύνες μου είχαν δείξει νωρίτερα από την αναμενόμενη μερα περιόδου θετικό! Δεν ξερω ποτε να κάνω το τεστ για να ειναι σίγουρο? Είχε καποια κοπέλα παρόμοια εμπειρία? Ευχαριστώ και συγγνώμη για το σεντόνι! 

Μμ δεν γνωρίζω τη συγκεκριμένη μάρκα, ωστόσο για να λες ότι στο παρελθόν τη χρησιμοποιησες τότε δεν έχεις κάτι να χάσεις..  αλλιώς μπορείς να πάρεις απτό φαρμακειο τεστ πρωιμης ανίχνευσης πριν δλδ την καθυστέρηση κ να τα κάνεις με τα πρώτα πρωινά ουρα! Ελπίζω να ναι όλα καλά με τον κοβιντ κ να το περάσεις ελαφριά! Το χω κ γω άγχος γτ είμαι στην αρχή της εγκυμοσύνης μ!

9 ώρες πρίν, Elle12 είπε:

Αν ειναι να το κανεις νωριτερα καλυτερα να το κανεις με τα πρωτα πρωινα ουρα. Γιατι η ορμονη ειναι στα υψηλοτερα της τοτε.

Σου ευχομαι τα καλυτερα!

Με το καλό περιμένουμε νέα!!!

Link to comment
Share on other sites

Με το καλο κορίτσι μου και σε σένα! Ναι στην πρώτη μου εγκυμοσύνη το ειχα κανει σίγουρα 3 μερες νωρίτερα με πρωινα ουρά και ηταν πολυ αχνη η γραμμή αλλα και στην 2η 1-2 μέρες πριν και απόγευμα και πολυ έντονη η γραμμή! Ίσως περιμένω 2-4 μερες ακομα για σιγουριά! 

  • Μου αρέσει 1

2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...