Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Angot είπε:

      ναι αλλά όσο περνάνε οι βδομαδες ειμαι πιο σίγουρη ! τώρα είμαι εκει που με ήθελε ο γιατρός υποτίθεται στις 30 ! και αντί να χαιρομαι περισσότερο νιώθω ότι μ φταίνε όλα! 

      Είναι η επίδραση των ορμονών,σε συνδυασμό με τους πόνους και την ψυχική κόπωση. Ο,τι νιώθεις είναι απολύτως φυσιολογικό.Ακομα και αν ξυπνήσεις μια μέρα και θέλεις να δείρεις όλο τον κόσμο,πάλι νορμάλ θα είναι. Είσαι σε καλό δρόμο,λίγες εβδομάδες έμειναν,κάνε υπομονή❤️

      • Λυπημένη/-ος 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2024


Recommended Posts

Roulou ευχαριστώ πολύ!!

Σήμερα αγχώθηκα γιατί πήγα και σε μια άλλη γιατρο για πρώτο υπέρηχο -δεν έχω καταλήξει ακόμα- αλλά μέτρησε το έμβρυο 3,2 χιλιοστά, όσα δηλαδή και ο προηγούμενως γιατρός πριν 5 ημέρες(!!!!) Είναι δυνατόν το μωρό 5+4 και 6+2 να έχει ακριβώς το ίδιο μήκος;;; Ελπίζω να είναι θέμα μηχανήματος… Πάντως ακούσαμε καρδούλα όχι πολύ γρήγορα αλλά τουλάχιστον την ακούσαμε! 

Δεν έχω και συμπτώματα και με αγχώνει ακόμη περισσότερο!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

13 ώρες πρίν, DimitraGAP είπε:

Roulou ευχαριστώ πολύ!!

Σήμερα αγχώθηκα γιατί πήγα και σε μια άλλη γιατρο για πρώτο υπέρηχο -δεν έχω καταλήξει ακόμα- αλλά μέτρησε το έμβρυο 3,2 χιλιοστά, όσα δηλαδή και ο προηγούμενως γιατρός πριν 5 ημέρες(!!!!) Είναι δυνατόν το μωρό 5+4 και 6+2 να έχει ακριβώς το ίδιο μήκος;;; Ελπίζω να είναι θέμα μηχανήματος… Πάντως ακούσαμε καρδούλα όχι πολύ γρήγορα αλλά τουλάχιστον την ακούσαμε! 

Δεν έχω και συμπτώματα και με αγχώνει ακόμη περισσότερο!!! 

Την πρώτη φορά π πηγές είδατε έμβρυο ή μόνο σακο κ λεκιθικο ασκό; 
 

κ εγώ είμαι 6+1 κ τίποτα συμπτώματα πέρα από υγρά που έχω κ υπνηλία σήμερα με έπιασε μόνο το στομάχι μου. Αλλά γενικά είμαι καλά 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Maraki2891 είπε:

Γεια σας κοριτσια! Εμείς αύριο έχουμε υπερηχο. Σημερα 6η εβδομαδα ειμαστε. Ανυπομονώ να δούμε αν είναι ολα καλα! Με το καλο σε ολες!!

Θα περιμένουμε να μας πεις τα νέα σου :) 

Εγώ κορίτσια σήμερα από χθες το βράδυ βασικά νιώθω μια δυσφορία στο στομάχι λες κ έφαγα πέτρες δε μπορβ να φάω τίποτα έχω το αίσθημα ότι έφαγα κ έσκασα από εψές που φάγαμε 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τι λέει πως είστε;; πως ειναι τα μωράκια σας ;; για πείτε νέα. 

Εγώ τώρα μπαίνω στην 9η εβδομάδα με το καλό πρώτα ο θεος να πάνε όλα καλά εύχομαι σε όλες μας 🙏🙏 Ακούσαμε και καρδούλα μεγαλωσε το μωράκι ειναι καλά δόξα το θεό. 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

14 ώρες πρίν, Katerina P. είπε:

Κορίτσια τι λέει πως είστε;; πως ειναι τα μωράκια σας ;; για πείτε νέα. 

Εγώ τώρα μπαίνω στην 9η εβδομάδα με το καλό πρώτα ο θεος να πάνε όλα καλά εύχομαι σε όλες μας 🙏🙏 Ακούσαμε και καρδούλα μεγαλωσε το μωράκι ειναι καλά δόξα το θεό. 

 

Εγώ έχω ραντεβού σε μια εβδομάδα κ ανυπομονώ τώρα είμαι 6&2 από χθες αρχισα να πονάω το στομάχι μου κ να μην μπορώ να φάω…

  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια ακούσαμε καρδούλα σήμερα!! Το έβγαλε λίγο μικρότερο σήμερα βάση περιόδου είμαι 7&2 βάση του υπερήχου 6&5 μου είπε όλα καλά θα ξανά πάω σε δυο εβδομαδες 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! Κι εμένα θεωρητικά είναι λίγο μικρό το μωρό αλλά ακούσαμε δυνατή καρδούλα! Από συμπτώματα έχω ανακατοσούρες και θέλω να κοιμάμαι συνέχεια! Επίσης έχω πολλά ρεψίματα! Βάσει τελευταίας περιόδου είμαι 8+3! Ένατη εβδομάδα δεν σημαίνει αυτό;;;

Εμεις είμαστε εντελώς μαζι!!! χεχε!

 

Από πού είστε; Ήθελα να ρωτήσω και κάτι άλλο… δουλεύετε; Γιατί εγώ ναι και με εξαντλεί η δουλειά…από τώρα! :(

 

 

* Μάλλον κάνω κάποιο λάθος στην Roulou απευθυνόμουν όταν έγραφα ότι είμαστε μαζί! Πώς απαντάμε σε συγκεκριμένο σχόλιο;;;

Link to comment
Share on other sites

On 12/3/2024 at 10:50 ΜΜ, DimitraGAP είπε:

Γεια σας κορίτσια! Κι εμένα θεωρητικά είναι λίγο μικρό το μωρό αλλά ακούσαμε δυνατή καρδούλα! Από συμπτώματα έχω ανακατοσούρες και θέλω να κοιμάμαι συνέχεια! Επίσης έχω πολλά ρεψίματα! Βάσει τελευταίας περιόδου είμαι 8+3! Ένατη εβδομάδα δεν σημαίνει αυτό;;;

Εμεις είμαστε εντελώς μαζι!!! χεχε!

 

Από πού είστε; Ήθελα να ρωτήσω και κάτι άλλο… δουλεύετε; Γιατί εγώ ναι και με εξαντλεί η δουλειά…από τώρα! :(

 

 

* Μάλλον κάνω κάποιο λάθος στην Roulou απευθυνόμουν όταν έγραφα ότι είμαστε μαζί! Πώς απαντάμε σε συγκεκριμένο σχόλιο;;;

Πατάς παράθεση κ απαντάς σε συγκεκριμένο άτομο! 
 

ωραια τα νέα σου!! Έχω κ εγώ πολλες ναυτίες τάση για εμετο, δε μπορώ να φάω τίποτα παρά μόνο τοστ κ πατάτες κ λίγο  γιαούρτι. Τισ βιταμίνες δε τις μπορώ έχω μια εβδομάδα να τις πάρω γιατί τις έκανα εμετο κ δε τις θέλω… 

κ εγώ δουλεύω κ δυστυχως δε μπορώ να κάτσω 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


10 ώρες πρίν, Roulou είπε:

Πατάς παράθεση κ απαντάς σε συγκεκριμένο άτομο! 
 

ωραια τα νέα σου!! Έχω κ εγώ πολλες ναυτίες τάση για εμετο, δε μπορώ να φάω τίποτα παρά μόνο τοστ κ πατάτες κ λίγο  γιαούρτι. Τισ βιταμίνες δε τις μπορώ έχω μια εβδομάδα να τις πάρω γιατί τις έκανα εμετο κ δε τις θέλω… 

κ εγώ δουλεύω κ δυστυχως δε μπορώ να κάτσω 

Τα κατάφερα!!! Αχ σε καταλαβαίνω!!! Εγώ ενώ ΔΕΝ μπορώ να φάω πολλά γιατί με ανακατεύουν τα θέλω όμως και τα τρώω λόγω γεύσης!Και μετά αισθάνομαι χάλια! Έχω ξεκινήσει και σχεδόν από τριψήφιο αριθμό κιλών οπότε καταλαβαίνετε ότι θα έπρεπε να το ράψω!!!

 

Υπομονή με τη δουλειά… κι εγώ μιλάω συνέχεια στη δουλειά μου και τα χω παίξει!

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας ...

Ήρθα κ εγώ στην ομάδα σας.

Είμαι μαμά ήδη ενός κοριτσιού 7 ετών και 22 του μήνα περιμένω να ακούσω την καρδιά του δεύτερου. ΤΕΡ 1-2 .κανονικά έχω Πητ Νοεμβρίου αλλά λόγω καισαρικής θα γεννήσω Οκτώβρη πρώτα ο Θεός 


Ajd6p3.pngmsRrp2.png

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, DimitraGAP είπε:

Τα κατάφερα!!! Αχ σε καταλαβαίνω!!! Εγώ ενώ ΔΕΝ μπορώ να φάω πολλά γιατί με ανακατεύουν τα θέλω όμως και τα τρώω λόγω γεύσης!Και μετά αισθάνομαι χάλια! Έχω ξεκινήσει και σχεδόν από τριψήφιο αριθμό κιλών οπότε καταλαβαίνετε ότι θα έπρεπε να το ράψω!!!

 

Υπομονή με τη δουλειά… κι εγώ μιλάω συνέχεια στη δουλειά μου και τα χω παίξει!

Εγώ σήμερα κατάλαβα ότι για να μην έχω τόση ναυτία πρέπει να τρώω κάτι ελπίζω να μην βάλω πολλά κιλά ούτε εγώ… στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα χάσει 4 το πρώτο τρίμηνο τώρα αν αρχίσω να τρώω για να μην νιώθω ναυτία θα βάλω  

3 ώρες πρίν, Ζαχαρωτο είπε:

Καλησπέρα σας ...

Ήρθα κ εγώ στην ομάδα σας.

Είμαι μαμά ήδη ενός κοριτσιού 7 ετών και 22 του μήνα περιμένω να ακούσω την καρδιά του δεύτερου. ΤΕΡ 1-2 .κανονικά έχω Πητ Νοεμβρίου αλλά λόγω καισαρικής θα γεννήσω Οκτώβρη πρώτα ο Θεός 

Καλώς ήρθες κορίτσι μου! 
μια περιμένουμε τα νέα σου λοιπόν 

πως νιωθεις;; 

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Roulou είπε:

Εγώ σήμερα κατάλαβα ότι για να μην έχω τόση ναυτία πρέπει να τρώω κάτι ελπίζω να μην βάλω πολλά κιλά ούτε εγώ… στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα χάσει 4 το πρώτο τρίμηνο τώρα αν αρχίσω να τρώω για να μην νιώθω ναυτία θα βάλω  

Καλώς ήρθες κορίτσι μου! 
μια περιμένουμε τα νέα σου λοιπόν 

πως νιωθεις;; 

Έχω ναυτίες , μερικές φορές εμετούς, πονοκεφάλους κ κρύωμα.τα πονάκια επιτέλους έφυγαν.περιμένω πως και πως να πάω στις 22 να ακούσω καρδια.. επίσης περιμένω πως κ πως να πάω κ στον αιματολογο μου γιατί κάνω αντιπηκτικες κ πρέπει να ρυθμίσουμε την δοση..

Από δουλειά και εγώ εργάζομαι και δυστυχώς τώρα με ήδη ένα παιδί δεν το σκέφτομαι καθόλου για άδεια.εχω μάθει ότι κ το εφκα καθυστερεί να πληρώσει. Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη έβαλα 40 κιλά.ετρωγα γλυκά κ τίποτα άλλο. Γιατί με διευκόλυνε κ στους εμετούς.ευχομαι αυτή την φορά να πάρω μέχρι 10


Ajd6p3.pngmsRrp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Είμαι 10 εβδομάδων, έχουμε ακούσει καρδούλα και έχουμε δρομολογήσει την αυχενική διαφάνεια....Απο συμπτώματα εδω και 3 εβδομάδες ναυτία,αναγουλα, εμετό, πονοι στο στήθος και ρίγος αρκετά συχνά..... Ανυπομονώ να υποχωρήσουν οι εμετοι...Με το καλό όλες μας λοιπόν!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...