Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

      • Μου αρέσει 1

Ηρθα σε ελεύθερη επαφή τις ημέρες της ωορηξίας. Είμαι εγκυος;


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια, γράφω εδώ γιατί εμπιστεύομαι τις γνώμες των μαμάδες και θα ήθελα μια σχετική βοήθεια. Εγώ έχω σταθερό κύκλο ανά 28 ημέρες και και η περίοδο μου έρχεται νταν ημέρες.  Η περίοδο μου ήρθε 26 Φλεβάρη και 11 του μηνός βάσει κύκλου ήμουν στην 14η ημέρας οωρηξιας (σχεδόν 15 γιατί ήρθα σε επαφή ξημερωματα). Το θέμα είναι πως κάναμε ελεύθερη επαφή και από τότε νομίζω ότι έχω μείνει εγκυος.. τις ημέρες που ακολούθησαν είχα τρομερές κραμπες στην κοιλιά χαμηλά και συχνοουρια που τώρα κάπως καλμαρε από χθες. Το θέμα είναι πως από χθες παρατηρώ αύξηση της πίεσης μου και συνέχεια αναψουρες δλδ μια ζεσταίνονται μια κρυώνω. Δεν ξέρω αν είναι ιδέα μου (Δεν νομίζω για την πίεση) γιατί κοκκινίζουν και τα αυτιά μου. Τώρα σκέφτηκα να κάνω ένα τεστ αλλά 24 του μηνός λογικά θα μου έρθει η περίοδος μάλλον. Ήθελα να ρωτήσω ίσως επειδή είναι η πρώτη φορά στα 30 μου που κάνω ελεύθερο σεξ μήπως δεν έχω μείνει εγκυος και απλά αγχωνομαι χωρίς λογο;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 5 λεπτά , Elligold είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, γράφω εδώ γιατί εμπιστεύομαι τις γνώμες των μαμάδες και θα ήθελα μια σχετική βοήθεια. Εγώ έχω σταθερό κύκλο ανά 28 ημέρες και και η περίοδο μου έρχεται νταν ημέρες.  Η περίοδο μου ήρθε 26 Φλεβάρη και 11 του μηνός βάσει κύκλου ήμουν στην 14η μέρας οωρηξιας (σχεδόν 15 γιατί ήρθα σε επαφή ξημερωματα). Το θέμα είναι οως κάναμε ελεύθερη επαφή και από τότε νομίζω ότι έχω μείνει εγκυος.. τις ημέρες που ακολούθησαν είχα τρομερές κραμπες στην κοιλιά χαμηλά και συχνοουρια που τώρα κάπως καλμάρουν από χθες. Το θέμα είναι οως από χθες παρατηρώ αύξηση της πίεσης μου και συνέχεια αναψουρες. Δεν ξέρω αν είναι ιδέα μου (Δεν νομίζω για την πίεση) γιατί κοκκινίζει και τα αυτιά μου. Τώρα σκέφτηκα να κάνω ένα τεστ αλλά 24 του μηνός λογικά θα μου έρθει η περίοδος μάλλον. Ήθελα να ρωτήσω ίσως επειδή είναι η πρώτη φορά στα 30 μου που κάνω ελεύθερο σεξ μήπως δεν έχω μείνει εγκυος και απλά αγχωνομαι χωρίς λογο;

Η αληθεια ειναι οτι τα συμπτωματα της εγκυμοσυνης ειναι πολυ τυχαια και ειτε μας φαινονται ολα υποπτα ειτε δεν ειναι τιποτα. Το μοναδικο σιγουρο πραγμα εναι ενα τεστ εγκυμοσυνης. 

Αν ο κυκλος σου ειναι 28 μερες λογικα ενα τεστ εκει γυρω θα δειξει. 

Το να αγχωνεσαι δεν ειναι λυση και πιστεψε με, το λεμε εμεις που αγχωνομαστε καθε μηνα και περιμενουμε πως και πως μια 2η γραμμουλα..

 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Elle12 είπε:

Η αληθεια ειναι οτι τα συμπτωματα της εγκυμοσυνης ειναι πολυ τυχαια και ειτε μας φαινονται ολα υποπτα ειτε δεν ειναι τιποτα. Το μοναδικο σιγουρο πραγμα εναι ενα τεστ εγκυμοσυνης. 

Αν ο κυκλος σου ειναι 28 μερες λογικα ενα τεστ εκει γυρω θα δειξει. 

Το να αγχωνεσαι δεν ειναι λυση και πιστεψε με, το λεμε εμεις που αγχωνομαστε καθε μηνα και περιμενουμε πως και πως μια 2η γραμμουλα..

 

Να σου πω την αλήθεια ακόμη και να είμαι εννοείτε πως το θέλω πολύ, απλά αγχωνομαι γιατί αυτό τον καιρό κάνω χειρονακτική εργασία (λίγο βαρια) και φοβάμαι αν είμαι μην του κάνω κακό. Ευχαριστώ για το σχόλιο σου !!

Link to comment
Share on other sites

Ελεύθερη όταν λες εννοείς κ εκσπερμάτωση στον κόλπο? Γιατί αν είναι έτσι πιθανό να είσαι. Βέβαια ένα τεστ θα δείξει.

Εγώ κ στις 2 μου εγκυμοσύνες λίγο πριν την αναμενόμενη περίοδο κ λίγο μετά ένιωθα σαν κραμπουλες δεξιά αριστερά στην κοιλιά, δεν ήταν ο κλασικός πόνος σε όλη την περιοχή της κοιλιάς όπως συμβαίνει με την περίοδο

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Elligold είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, γράφω εδώ γιατί εμπιστεύομαι τις γνώμες των μαμάδες και θα ήθελα μια σχετική βοήθεια. Εγώ έχω σταθερό κύκλο ανά 28 ημέρες και και η περίοδο μου έρχεται νταν ημέρες.  Η περίοδο μου ήρθε 26 Φλεβάρη και 11 του μηνός βάσει κύκλου ήμουν στην 14η ημέρας οωρηξιας (σχεδόν 15 γιατί ήρθα σε επαφή ξημερωματα). Το θέμα είναι πως κάναμε ελεύθερη επαφή και από τότε νομίζω ότι έχω μείνει εγκυος.. τις ημέρες που ακολούθησαν είχα τρομερές κραμπες στην κοιλιά χαμηλά και συχνοουρια που τώρα κάπως καλμαρε από χθες. Το θέμα είναι πως από χθες παρατηρώ αύξηση της πίεσης μου και συνέχεια αναψουρες δλδ μια ζεσταίνονται μια κρυώνω. Δεν ξέρω αν είναι ιδέα μου (Δεν νομίζω για την πίεση) γιατί κοκκινίζουν και τα αυτιά μου. Τώρα σκέφτηκα να κάνω ένα τεστ αλλά 24 του μηνός λογικά θα μου έρθει η περίοδος μάλλον. Ήθελα να ρωτήσω ίσως επειδή είναι η πρώτη φορά στα 30 μου που κάνω ελεύθερο σεξ μήπως δεν έχω μείνει εγκυος και απλά αγχωνομαι χωρίς λογο;

Αν πιστεύεις πως μπορεί να είσαι έγκυος περιόρισε την βαριά εργασία για λίγες μέρες όσο γίνετε η κάνε μια β-χωριακη για να είσαι 100% σίγουρη εφόσον σε αγχώνει το θέμα με την εργασία σου εγώ είχα συμπτώματα και στις 3 εγκυμοσύνες πάρα πολύ νωρίς που δεν έδωσα ποτέ σημασία γιατί έλεγα θα μου έρθει περίοδος...την πρωτη φορά που προσπαθήσαμε έμεινα  αμέσως έγκυος...σου εύχομαι τα καλύτερα! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 ώρες πρίν, Elligold είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, γράφω εδώ γιατί εμπιστεύομαι τις γνώμες των μαμάδες και θα ήθελα μια σχετική βοήθεια. Εγώ έχω σταθερό κύκλο ανά 28 ημέρες και και η περίοδο μου έρχεται νταν ημέρες.  Η περίοδο μου ήρθε 26 Φλεβάρη και 11 του μηνός βάσει κύκλου ήμουν στην 14η ημέρας οωρηξιας (σχεδόν 15 γιατί ήρθα σε επαφή ξημερωματα). Το θέμα είναι πως κάναμε ελεύθερη επαφή και από τότε νομίζω ότι έχω μείνει εγκυος.. τις ημέρες που ακολούθησαν είχα τρομερές κραμπες στην κοιλιά χαμηλά και συχνοουρια που τώρα κάπως καλμαρε από χθες. Το θέμα είναι πως από χθες παρατηρώ αύξηση της πίεσης μου και συνέχεια αναψουρες δλδ μια ζεσταίνονται μια κρυώνω. Δεν ξέρω αν είναι ιδέα μου (Δεν νομίζω για την πίεση) γιατί κοκκινίζουν και τα αυτιά μου. Τώρα σκέφτηκα να κάνω ένα τεστ αλλά 24 του μηνός λογικά θα μου έρθει η περίοδος μάλλον. Ήθελα να ρωτήσω ίσως επειδή είναι η πρώτη φορά στα 30 μου που κάνω ελεύθερο σεξ μήπως δεν έχω μείνει εγκυος και απλά αγχωνομαι χωρίς λογο;

Κορίτσι μου αν σου πω ότι συμπτώματα ένιωθα κ εγώ λίγες μέρες μετά την ελεύθερη επαφή κ ο άντρας μ έλεγε οτι ειμαι υπερβολική. Πολύ πιθανό λοιπόν να εισαι! Και στην πρώτη εγκυμοσύνη μ κ τώρα έκανα τα τεστ π δείχνουν πριν την αναμενόμενη περίοδο..  δλδ 4-5  μέρες πριν κ τα δύο είχαν δείξει μια άχνη γραμμή π επιβεβαιωθηκε με χοριακη! Μπορείς να δοκιμάσεις κ φυσικά να κάνεις κ μια χοριακη για σίγουρα! Με το καλο εύχομαι!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Penny28 είπε:

Αν πιστεύεις πως μπορεί να είσαι έγκυος περιόρισε την βαριά εργασία για λίγες μέρες όσο γίνετε η κάνε μια β-χωριακη για να είσαι 100% σίγουρη εφόσον σε αγχώνει το θέμα με την εργασία σου εγώ είχα συμπτώματα και στις 3 εγκυμοσύνες πάρα πολύ νωρίς που δεν έδωσα ποτέ σημασία γιατί έλεγα θα μου έρθει περίοδος...την πρωτη φορά που προσπαθήσαμε έμεινα  αμέσως έγκυος...σου εύχομαι τα καλύτερα! 

Αυτο θα κάνω ...μακάρι να είμαι..ναι δίκιο έχετε! Ευχαριστώ πολύ!

8 ώρες πρίν, Irini__ είπε:

Κορίτσι μου αν σου πω ότι συμπτώματα ένιωθα κ εγώ λίγες μέρες μετά την ελεύθερη επαφή κ ο άντρας μ έλεγε οτι ειμαι υπερβολική. Πολύ πιθανό λοιπόν να εισαι! Και στην πρώτη εγκυμοσύνη μ κ τώρα έκανα τα τεστ π δείχνουν πριν την αναμενόμενη περίοδο..  δλδ 4-5  μέρες πριν κ τα δύο είχαν δείξει μια άχνη γραμμή π επιβεβαιωθηκε με χοριακη! Μπορείς να δοκιμάσεις κ φυσικά να κάνεις κ μια χοριακη για σίγουρα! Με το καλο εύχομαι!

Θα πάω να κάνω αρχικά ένα τεστ σήμερα.  Ευχαριστώ πολύ! :)

11 ώρες πρίν, mama16 είπε:

Ελεύθερη όταν λες εννοείς κ εκσπερμάτωση στον κόλπο? Γιατί αν είναι έτσι πιθανό να είσαι. Βέβαια ένα τεστ θα δείξει.

Εγώ κ στις 2 μου εγκυμοσύνες λίγο πριν την αναμενόμενη περίοδο κ λίγο μετά ένιωθα σαν κραμπουλες δεξιά αριστερά στην κοιλιά, δεν ήταν ο κλασικός πόνος σε όλη την περιοχή της κοιλιάς όπως συμβαίνει με την περίοδο

Ναι με εκσπερματωση.. ακόμη και τώρα δηλαδή 5 μέρες πριν την περίοδο θα δειξει θέλω να πιστεύω ε? Ευχαριστώ πολύ για το σχόλιο σας! 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Elligold είπε:

Αυτο θα κάνω ...μακάρι να είμαι..ναι δίκιο έχετε! Ευχαριστώ πολύ!

Θα πάω να κάνω αρχικά ένα τεστ σήμερα.  Ευχαριστώ πολύ! :)

Ναι με εκσπερματωση.. ακόμη και τώρα δηλαδή 5 μέρες πριν την περίοδο θα δειξει θέλω να πιστεύω ε? Ευχαριστώ πολύ για το σχόλιο σας! 

Αύριο πρωί θα σου έλεγα  να κάνεις ένα predictor early κ καλά αποτελέσματα κορίτσι μ

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , Lilly28 είπε:

Αύριο πρωί θα σου έλεγα  να κάνεις ένα predictor early κ καλά αποτελέσματα κορίτσι μ

Δηλαδή θα δείξει και τόσο νωρίς εε;; ουφ έχω αγχωθεί λίγο τώρα και οι κραμπες δεν λένε να σταματήσουν .. αυτό θα κάνω σήμερα όμως..ευχαριστώ πολύ για το σχόλιο σας!

13 ώρες πρίν, mama16 είπε:

Ελεύθερη όταν λες εννοείς κ εκσπερμάτωση στον κόλπο? Γιατί αν είναι έτσι πιθανό να είσαι. Βέβαια ένα τεστ θα δείξει.

Εγώ κ στις 2 μου εγκυμοσύνες λίγο πριν την αναμενόμενη περίοδο κ λίγο μετά ένιωθα σαν κραμπουλες δεξιά αριστερά στην κοιλιά, δεν ήταν ο κλασικός πόνος σε όλη την περιοχή της κοιλιάς όπως συμβαίνει με την περίοδο

Ναι με εκσπερματωση.. ακόμη και τώρα δηλαδή 5 μέρες πριν την περίοδο θα δειξει θέλω να πιστεύω ε? Ευχαριστώ πολύ για το σχόλιο σας! 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Elligold είπε:

Δηλαδή θα δείξει και τόσο νωρίς εε;; ουφ έχω αγχωθεί λίγο τώρα και οι κραμπες δεν λένε να σταματήσουν .. αυτό θα κάνω σήμερα όμως..ευχαριστώ πολύ για το σχόλιο σας!

Ναι με εκσπερματωση.. ακόμη και τώρα δηλαδή 5 μέρες πριν την περίοδο θα δειξει θέλω να πιστεύω ε? Ευχαριστώ πολύ για το σχόλιο σας! 

Θα δείξει μάλλον αλλά θέλει πρωινά ουρα τόσο νωρίς που το κανεις

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, Elligold είπε:

Δηλαδή θα δείξει και τόσο νωρίς εε;; ουφ έχω αγχωθεί λίγο τώρα και οι κραμπες δεν λένε να σταματήσουν .. αυτό θα κάνω σήμερα όμως..ευχαριστώ πολύ για το σχόλιο σας!

Ναι με εκσπερματωση.. ακόμη και τώρα δηλαδή 5 μέρες πριν την περίοδο θα δειξει θέλω να πιστεύω ε? Ευχαριστώ πολύ για το σχόλιο σας! 

Κοίτα μπορεί να δείξει αλλά για πιο σίγουρο αποτέλεσμα θα ήταν να περιμένετε μέχρι την ημερομηνία της περιόδου..

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Elligold είπε:

Δηλαδή θα δείξει και τόσο νωρίς εε;; ουφ έχω αγχωθεί λίγο τώρα και οι κραμπες δεν λένε να σταματήσουν .. αυτό θα κάνω σήμερα όμως..ευχαριστώ πολύ για το σχόλιο σας!

Ναι με εκσπερματωση.. ακόμη και τώρα δηλαδή 5 μέρες πριν την περίοδο θα δειξει θέλω να πιστεύω ε? Ευχαριστώ πολύ για το σχόλιο σας! 

Καλύτερα ναι με πρωινά ουρα! Καντο αύριο το πρωί! Self clear θα σ έλεγα ή clear blue πρωιμης ανίχνευσης ή κ το καινούργιο το ψηφιακό! Καλή τύχη! 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Irini__ είπε:

 @Elligold τι έγινε κορίτσι μ, έκανες το τεστ?

Καλησπέρα..δεν το τόλμησα η αλήθεια είναι, είπα να περιμένω μέχρι τουλάχιστον την πρώτη μέρα καθυστέρησης. Βέβαια οι κραμπες δε  λένε να σταματήσουν. Σε 3 μέρες θα το κάνω.. εύχομαι να βγει θετικό.  

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , Elligold είπε:

Καλησπέρα..δεν το τόλμησα η αλήθεια είναι, είπα να περιμένω μέχρι τουλάχιστον την πρώτη μέρα καθυστέρησης. Βέβαια οι κραμπες δε  λένε να σταματήσουν. Σε 3 μέρες θα το κάνω.. εύχομαι να βγει θετικό.  

Καλέ κορίτσι μ καντο! Εγώ θα είχα τρελαθεί απτό άγχος μου, πως αντέχεις! Αφού έχεις κ συμπτώματα! Εγώ σου είπα κ στις δύο εγκυμοσύνες τα έκανα πολύ νωρίτερα κ ήταν θετικά! Άλλωστε κ χοριακη μπορείς να κάνεις από τώρα, αυτή ανιχνεύεται πολύ νωρίτερα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...