Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Μανουλες Δεκεμβριου 2022


Recommended Posts

1 hour ago, Aniia είπε:

Καλησπέρα κορίτσια με το καλό τα μωράκια σας! Είμαι 21 εβδομάδων και την Δευτέρα έχω την Β επίπεδου, με έχει φάει ένα άγχος να είναι όλα καλά. Πήγα στην γιατρό μου πριν μια  βδομάδα και είδε πως όλα εξελίσσονται φυσιολογικά και να μην αγχώνομαι. Τώρα βρε κορίτσια υπάρχει περίπτωση να είναι όλα καλά στην αυχενική και τώρα όχι; Ευχαριστώ εκ των προτέρων 

Καλημέρα κορίτσι μου. Κανεις δεν μπορει να σου απαντήσει σε αυτό αλλά ακού λίγο τον γυναικολόγο σου. Αφού σου λέει μην αγχωνεσαι.... συνήθως όλα είναι καλά μετα την αυχενική και αφου μεγαλώνει το μπεμπακι. 

Σε καταλαβαίνω όμως γιατί και εγω ημουν χαλια εκείνες τις ημέρες. Όλα καλά θα πάνε θα δεις.

@Rafaela_123 ωραιο πινακάκι....εγω ΠΗΤ έχω 20/12

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Aniia είπε:

Καλησπέρα κορίτσια με το καλό τα μωράκια σας! Είμαι 21 εβδομάδων και την Δευτέρα έχω την Β επίπεδου, με έχει φάει ένα άγχος να είναι όλα καλά. Πήγα στην γιατρό μου πριν μια  βδομάδα και είδε πως όλα εξελίσσονται φυσιολογικά και να μην αγχώνομαι. Τώρα βρε κορίτσια υπάρχει περίπτωση να είναι όλα καλά στην αυχενική και τώρα όχι; Ευχαριστώ εκ των προτέρων 

Καλημέρα! Με το καλό το μωράκι σας! 

Η αυχενική γίνεται μόλις έχει ολοκληρωθεί η οργανογένεση και εξετάζει συγκεκριμένους δείκτες για να βγάλει κάποιες πιθανότητες. Η β επιπέδου θα εξετάσει ενδελεχώς ένα προς ένα όλα τα όργανα για να δει πως έχουν αναπτυχθεί και λειτουργούν σωστά. Από τα πάνω, εγκέφαλο και μάτια μέχρι τα δαχτυλακια των ποδιών. 

Για να δώσω παράδειγμα: στην αυχενική μας είπαν "ο εγκέφαλος είναι φυσιολογικός, σε σχήμα πεταλούδας". Τώρα μέτρησαν πάχος δεξιού και αριστερού ημισφαιρίου, παρεγκεφαλιδα, λοβους κλπ κλπ. 

Είναι ένας φανταστικός υπέρηχος, να τον απολαύσετε! Όλα θα είναι καλά με το μικρούλι σας!!! 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Μανούλες Δεκεμβρίου 2022  

Freedom1998 -->  ΑΓΟΡΑΚΙ, ΠΗΤ: 08/12

tzinaki7 --> ΠΗΤ: 16/12

marina39 --> ΠΗΤ: 08/12

 Κωνσταντινα13 —> ΠΗΤ: 12/12

Αστεράκι91—>ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ,  ΠΗΤ: 13/12 

Hope.2019 -->ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ, ΠΗΤ: 18/12

 Riri88 --> ΑΓΟΡΑΚΙΠΗΤ: 21/12

vivi24 --> ΑΓΟΡΑΚΙΠΗΤ: 18/12

 Ellidr --> ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΠΗΤ: 24/12

 Rafaella123 --> ΑΓΟΡΑΚΙ, ΠΗΤ: 25/12

Marpi91 -->ΑΓΟΡΑΚΙ, ΠΗΤ: 22/12

Αθανασια Ι —>

Evaki23 --> ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΠΗΤ: 20/12

Maritsaki —> ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΠΗΤ: 23/12

 Sisii --> ΑΓΟΡΑΚΙ, ΠΗΤ: 26/12

Annie4 --> ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΠΗΤ: 20-22/12

Irenesirene —> ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΠΗΤ: 25/12

Εφη Γιωργακη —> ΑΓΟΡΑΚΙ, ΠΗΤ: 20/12

Queen —>

MinakiG —>ΠΗΤ: 01/01

Silia89 —>ΠΗΤ: 20/12

Ολετ —>ΑΓΟΡΑΚΙ, ΠΗΤ: 02/01

  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, evaki23 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου. Κανεις δεν μπορει να σου απαντήσει σε αυτό αλλά ακού λίγο τον γυναικολόγο σου. Αφού σου λέει μην αγχωνεσαι.... συνήθως όλα είναι καλά μετα την αυχενική και αφου μεγαλώνει το μπεμπακι. 

Σε καταλαβαίνω όμως γιατί και εγω ημουν χαλια εκείνες τις ημέρες. Όλα καλά θα πάνε θα δεις.

@Rafaela_123 ωραιο πινακάκι....εγω ΠΗΤ έχω 20/12

Ευχαριστώ πολύ, ξέρεις το άγχος μέχρι την τελευταία στιγμή δεν θα φύγει. Υπομονή μέχρι την Β τώρα και η Παναγία μαζί μας 

1 hour ago, marpi91 είπε:

Καλημέρα! Με το καλό το μωράκι σας! 

Η αυχενική γίνεται μόλις έχει ολοκληρωθεί η οργανογένεση και εξετάζει συγκεκριμένους δείκτες για να βγάλει κάποιες πιθανότητες. Η β επιπέδου θα εξετάσει ενδελεχώς ένα προς ένα όλα τα όργανα για να δει πως έχουν αναπτυχθεί και λειτουργούν σωστά. Από τα πάνω, εγκέφαλο και μάτια μέχρι τα δαχτυλακια των ποδιών. 

Για να δώσω παράδειγμα: στην αυχενική μας είπαν "ο εγκέφαλος είναι φυσιολογικός, σε σχήμα πεταλούδας". Τώρα μέτρησαν πάχος δεξιού και αριστερού ημισφαιρίου, παρεγκεφαλιδα, λοβους κλπ κλπ. 

Είναι ένας φανταστικός υπέρηχος, να τον απολαύσετε! Όλα θα είναι καλά με το μικρούλι σας!!! 

Σε ευχαριστώ παρά πολύ! Μακάρι όλα να είναι καλά!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Rafaela_123 είπε:

Μανούλες Δεκεμβρίου 2022  

Freedom1998 -->  ΑΓΟΡΑΚΙ, ΠΗΤ: 08/12

tzinaki7 --> ΠΗΤ: 16/12

marina39 --> ΠΗΤ: 08/12

Κωνσταντινα13 —> ΠΗΤ: 12/12

Αστεράκι91—>ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ,  ΠΗΤ: 13/12 

Hope.2019 -->ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ, ΠΗΤ: 18/12

Riri88 --> ΑΓΟΡΑΚΙΠΗΤ: 21/12

vivi24 --> ΑΓΟΡΑΚΙΠΗΤ: 18/12

Ellidr --> ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΠΗΤ: 24/12

Rafaella123 --> ΑΓΟΡΑΚΙ, ΠΗΤ: 25/12

Marpi91 -->ΑΓΟΡΑΚΙ, ΠΗΤ: 22/12

Αθανασια Ι —>

Evaki23 --> ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΠΗΤ:

Maritsaki —> ΑΓΟΡΑΚΙ, ΠΗΤ: 23/12

 Sisii --> ΑΓΟΡΑΚΙ, ΠΗΤ: 26/12

Annie4 --> ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΠΗΤ: 20-22/12

Irenesirene —> ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΠΗΤ: 25/12

Εφη Γιωργακη —> ΑΓΟΡΑΚΙ, ΠΗΤ: 20/12

Queen —>

MinakiG —>ΠΗΤ: 01/01

Silia89 —>ΠΗΤ: 20/12

Ολετ —>ΑΓΟΡΑΚΙ, ΠΗΤ: 02/01

Κορίτσια έκανα το πινακακι αν έχω κάνει λαθος ή έχω παραλείψει κάποια κοπέλα ας μου πει!! 

Καλησπέρα! Πολύ ωραίο το πινακάκι! Εγω έχω ΠΗΤ 22/12 και είναι αγοράκι!!☺

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 hours ago, Rafaela_123 said:

Καλημέρα :) τι είναι αυτό με τη καρδούλα που βρήκατε; Είναι ανησυχητικό;  

Εγώ ήδη έκλεισα ένα peg perego κ πήγα και σε ένα άλλο κατάστημα μου άρεσε και το Bebe star belize είναι πιο φτηνο το έχουν έκπτωση κ να πω την αλήθεια μου άρεσε πιο πολύ από της peg perego κ τώρα είμαι σε δίλημμα! Θα πάω ξανά το Σάββατο να το δω με τον άντρα μου!! 
 

ποτε εχεις ΠΗΤ κ τι είναι αγοράκι ή κοριτσάκι; Αν θες να μου πεις για να σε βάλω στο πινακακι 

Μανούλες Δεκεμβρίου 2022  

Freedom1998 -->  ΑΓΟΡΑΚΙ, ΠΗΤ: 08/12

tzinaki7 --> ΠΗΤ: 16/12

marina39 --> ΠΗΤ: 08/12

 Κωνσταντινα13 —> ΠΗΤ: 12/12

Αστεράκι91—>ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ,  ΠΗΤ: 13/12 

Hope.2019 -->ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ, ΠΗΤ: 18/12

Riri88 --> ΑΓΟΡΑΚΙΠΗΤ: 21/12

vivi24 --> ΑΓΟΡΑΚΙΠΗΤ: 18/12

Ellidr --> ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΠΗΤ: 24/12

Rafaella123 --> ΑΓΟΡΑΚΙ, ΠΗΤ: 25/12

Marpi91 -->ΑΓΟΡΑΚΙ, ΠΗΤ: 22/12

Αθανασια Ι —>

Evaki23 --> ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΠΗΤ:

Maritsaki —> ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΠΗΤ: 23/12

 Sisii --> ΑΓΟΡΑΚΙ, ΠΗΤ: 26/12

Annie4 --> ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΠΗΤ: 20-22/12

Irenesirene —> ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΠΗΤ: 25/12

Εφη Γιωργακη —> ΑΓΟΡΑΚΙ, ΠΗΤ: 20/12

Queen —>

MinakiG —>ΠΗΤ: 01/01

Silia89 —>ΠΗΤ: 20/12

Ολετ —>ΑΓΟΡΑΚΙ, ΠΗΤ: 02/01

Μια χαρά θα είναι μην αγχώνεσαι :) αφού όλα κυλούν καλά γιατί αγχώνεσαι;; Άντε να μας πεις τα νέα σας

@Rafaela_123 έχω ΠΗΤ 24/12 και είναι αγοράκι! Καρότσι  peg perego πάντως έχει και μια φίλη μου εδώ και ένα χρόνο και είναι πολύ ευχαριστημένη ! Το Bebe star Belize που λες το έβλεπα στο internet αλλά δε το έχω δει ακόμα από κοντά !

Εμείς είδαμε χτες @marpi91 της Inglesina το Xt αλλά μου φάνηκε πολύ βαρύ σαν καρότσι . Πιο πολύ μου άρεσε το Electa και το Aptica Quattro, ήταν πιο ελεφρυά για τα γούστα μου . Αλλά έχω μέλλον να αποφασίσω ακόμα έτσι πως το πάω . Το Cybex to Balios επίσης ωραίο αλλά μου φάνηκε στενό το κάθισμα για να χωράει το παιδί άνετα και τα επόμενα χρόνια !

@Irenesirene Χτες που το ανέφερες μπήκα και διάβασα και λένε ότι από το 2023 θα το εφαρμόσουν όποτε νομίζω είμαστε Οκ. Σε αυτή τη χώρα βέβαια ένα καλό κάνουν και μετά πάλι το καταργούν . Ξέρω πολύ κόσμο που βοηθήθηκε από αυτό το επίδομα που είναι και το πιο λογικό έτσι ; Εδώ λένε ότι και το επίδομα ανεργίας από το 2023 θα το δίνουν με προπληρωμένη κάρτα . Τι να πω ..

7 hours ago, Aniia said:

Καλησπέρα κορίτσια με το καλό τα μωράκια σας! Είμαι 21 εβδομάδων και την Δευτέρα έχω την Β επίπεδου, με έχει φάει ένα άγχος να είναι όλα καλά. Πήγα στην γιατρό μου πριν μια  βδομάδα και είδε πως όλα εξελίσσονται φυσιολογικά και να μην αγχώνομαι. Τώρα βρε κορίτσια υπάρχει περίπτωση να είναι όλα καλά στην αυχενική και τώρα όχι; Ευχαριστώ εκ των προτέρων 

Αφού ήταν καλή η αυχενική και β’ επιπέδου θα είναι τέλεια μην αγχώνεσαι καθόλου ! Θα δεις φατσακι στον υπέρηχο και θα τα ξεχάσεις όλα !

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Wish_soon είπε:

@Rafaela_123 έχω ΠΗΤ 24/12 και είναι αγοράκι! Καρότσι  peg perego πάντως έχει και μια φίλη μου εδώ και ένα χρόνο και είναι πολύ ευχαριστημένη ! Το Bebe star Belize που λες το έβλεπα στο internet αλλά δε το έχω δει ακόμα από κοντά !

Εμείς είδαμε χτες @marpi91 της Inglesina το Xt αλλά μου φάνηκε πολύ βαρύ σαν καρότσι . Πιο πολύ μου άρεσε το Electa και το Aptica Quattro, ήταν πιο ελεφρυά για τα γούστα μου . Αλλά έχω μέλλον να αποφασίσω ακόμα έτσι πως το πάω . Το Cybex to Balios επίσης ωραίο αλλά μου φάνηκε στενό το κάθισμα για να χωράει το παιδί άνετα και τα επόμενα χρόνια !

@Irenesirene Χτες που το ανέφερες μπήκα και διάβασα και λένε ότι από το 2023 θα το εφαρμόσουν όποτε νομίζω είμαστε Οκ. Σε αυτή τη χώρα βέβαια ένα καλό κάνουν και μετά πάλι το καταργούν . Ξέρω πολύ κόσμο που βοηθήθηκε από αυτό το επίδομα που είναι και το πιο λογικό έτσι ; Εδώ λένε ότι και το επίδομα ανεργίας από το 2023 θα το δίνουν με προπληρωμένη κάρτα . Τι να πω ..

Αφού ήταν καλή η αυχενική και β’ επιπέδου θα είναι τέλεια μην αγχώνεσαι καθόλου ! Θα δεις φατσακι στον υπέρηχο και θα τα ξεχάσεις όλα !

@Rafaela_123 είδε μια στενωσουλα στη μία αρτηρία της.. Στις δώδεκα του μήνα θα πάμε σε παιδοκαρδιολογο και ελπίζω ότι δεν θα είναι τίποτα και ότι θα είναι το τελευταίο δυσάρεστο που μας τυχαίνει..! Αντε, να φύγει και αυτό!

Εμείς έχουμε το balios και είμαι πάρα πολύ ικανοποιημενη! Το έχουμε πάει από βουνοκορφές, μέχρι αμμουδιές.. Το μόνο "μείον" του, είναι ότι είναι κάπως βαρύ, για να μπορώ να το κλείσω μόνη μου ή να το ανεβοκατεβαζω στη συγκοινωνία. Κατά τα άλλα, σκυλί!!! 

@Wish_soon@Wish_soon@Wish_soon@Wish_soonσορι@Wish_soon@Wish_soon@Wish_soon@Wish_soonσορι για την επανάληψη του tag.. Δεν ξέρω πως το έκανα..! Ααχααχαχα..! Για το επίδομα, μην τα συζητάς..! Εμάς πέρυσι μας έβγαλαν από το σπίτι άρον άρον, για ιδιοκατοικηση και ευτυχώς που είχαμε τα λεφτά της μικρής για να πληρώσουμε το καινούργιο σπίτι! Επίσης, για εμάς που έχουμε ήδη σχεδόν τα πάντα από την πρώτη μας κόρη, είναι δώρο άδωρο μια δωροεπιταγη δύο χιλιάδων ευρώ..! Ας μου τα δίναν σε παμπερς! Και καταλαβαίνω ότι για κοπέλες που γεννούν σε κλινικές, ότι είναι μεγάλη βοήθεια..! Φοβάμαι επειδή είμαστε μες το Δεκέμβρη και τα λεφτά μπαίνουν μέσα στον πρώτο μήνα, μην είμαστε οι πρώτες "ατυχές". Ελπίζω να έχουν "ελληνικούς" ρυθμούς και να καθυστερήσει να πραγματοποιηθεί. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Irenesirene said:

@Rafaela_123 είδε μια στενωσουλα στη μία αρτηρία της.. Στις δώδεκα του μήνα θα πάμε σε παιδοκαρδιολογο και ελπίζω ότι δεν θα είναι τίποτα και ότι θα είναι το τελευταίο δυσάρεστο που μας τυχαίνει..! Αντε, να φύγει και αυτό!

Εμείς έχουμε το balios και είμαι πάρα πολύ ικανοποιημενη! Το έχουμε πάει από βουνοκορφές, μέχρι αμμουδιές.. Το μόνο "μείον" του, είναι ότι είναι κάπως βαρύ, για να μπορώ να το κλείσω μόνη μου ή να το ανεβοκατεβαζω στη συγκοινωνία. Κατά τα άλλα, σκυλί!!! 

@Wish_soon@Wish_soon@Wish_soon@Wish_soonσορι@Wish_soon@Wish_soon@Wish_soon@Wish_soonσορι για την επανάληψη του tag.. Δεν ξέρω πως το έκανα..! Ααχααχαχα..! Για το επίδομα, μην τα συζητάς..! Εμάς πέρυσι μας έβγαλαν από το σπίτι άρον άρον, για ιδιοκατοικηση και ευτυχώς που είχαμε τα λεφτά της μικρής για να πληρώσουμε το καινούργιο σπίτι! Επίσης, για εμάς που έχουμε ήδη σχεδόν τα πάντα από την πρώτη μας κόρη, είναι δώρο άδωρο μια δωροεπιταγη δύο χιλιάδων ευρώ..! Ας μου τα δίναν σε παμπερς! Και καταλαβαίνω ότι για κοπέλες που γεννούν σε κλινικές, ότι είναι μεγάλη βοήθεια..! Φοβάμαι επειδή είμαστε μες το Δεκέμβρη και τα λεφτά μπαίνουν μέσα στον πρώτο μήνα, μην είμαστε οι πρώτες "ατυχές". Ελπίζω να έχουν "ελληνικούς" ρυθμούς και να καθυστερήσει να πραγματοποιηθεί. 

Αυτο δεν το είχα σκεφτεί να σου πω την αλήθεια … είπε στη Δεθ ίσως κάνει ανακοινώσεις … δε πιστεύω να ισχύσει από την αρχή του έτους να σου πω την αλήθεια γιατί την αίτηση την κανεις πριν το νέο έτος .. θα φανεί .. Ελπίζω να είναι όλα καλά με το κοριτσάκι σας και να το ξεπεράσετε !

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Wish_soon είπε:

@Rafaela_123 έχω ΠΗΤ 24/12 και είναι αγοράκι! Καρότσι  peg perego πάντως έχει και μια φίλη μου εδώ και ένα χρόνο και είναι πολύ ευχαριστημένη ! Το Bebe star Belize που λες το έβλεπα στο internet αλλά δε το έχω δει ακόμα από κοντά !

Εμείς είδαμε χτες @marpi91 της Inglesina το Xt αλλά μου φάνηκε πολύ βαρύ σαν καρότσι . Πιο πολύ μου άρεσε το Electa και το Aptica Quattro, ήταν πιο ελεφρυά για τα γούστα μου . Αλλά έχω μέλλον να αποφασίσω ακόμα έτσι πως το πάω . Το Cybex to Balios επίσης ωραίο αλλά μου φάνηκε στενό το κάθισμα για να χωράει το παιδί άνετα και τα επόμενα χρόνια !

@Irenesirene Χτες που το ανέφερες μπήκα και διάβασα και λένε ότι από το 2023 θα το εφαρμόσουν όποτε νομίζω είμαστε Οκ. Σε αυτή τη χώρα βέβαια ένα καλό κάνουν και μετά πάλι το καταργούν . Ξέρω πολύ κόσμο που βοηθήθηκε από αυτό το επίδομα που είναι και το πιο λογικό έτσι ; Εδώ λένε ότι και το επίδομα ανεργίας από το 2023 θα το δίνουν με προπληρωμένη κάρτα . Τι να πω ..

Αφού ήταν καλή η αυχενική και β’ επιπέδου θα είναι τέλεια μην αγχώνεσαι καθόλου ! Θα δεις φατσακι στον υπέρηχο και θα τα ξεχάσεις όλα !

Σε ευχαριστώ παρά πολύ γιατί πραγματικά είμαι μέσα στο άγχος. Κάνω το λάθος να διαβάζω διάφορες ιστορίες από αλλά σ μανούλες και αγχώνομαι και εγώ μετά. Νομίζω αυτό το άγχος θα με ακολουθεί σε όλη μου τη ζωή όπως και όλες μας βέβαια. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Irenesirene είπε:

@Rafaela_123 είδε μια στενωσουλα στη μία αρτηρία της.. Στις δώδεκα του μήνα θα πάμε σε παιδοκαρδιολογο και ελπίζω ότι δεν θα είναι τίποτα και ότι θα είναι το τελευταίο δυσάρεστο που μας τυχαίνει..! Αντε, να φύγει και αυτό!

Εμείς έχουμε το balios και είμαι πάρα πολύ ικανοποιημενη! Το έχουμε πάει από βουνοκορφές, μέχρι αμμουδιές.. Το μόνο "μείον" του, είναι ότι είναι κάπως βαρύ, για να μπορώ να το κλείσω μόνη μου ή να το ανεβοκατεβαζω στη συγκοινωνία. Κατά τα άλλα, σκυλί!!! 

@Wish_soon@Wish_soon@Wish_soon@Wish_soonσορι@Wish_soon@Wish_soon@Wish_soon@Wish_soonσορι για την επανάληψη του tag.. Δεν ξέρω πως το έκανα..! Ααχααχαχα..! Για το επίδομα, μην τα συζητάς..! Εμάς πέρυσι μας έβγαλαν από το σπίτι άρον άρον, για ιδιοκατοικηση και ευτυχώς που είχαμε τα λεφτά της μικρής για να πληρώσουμε το καινούργιο σπίτι! Επίσης, για εμάς που έχουμε ήδη σχεδόν τα πάντα από την πρώτη μας κόρη, είναι δώρο άδωρο μια δωροεπιταγη δύο χιλιάδων ευρώ..! Ας μου τα δίναν σε παμπερς! Και καταλαβαίνω ότι για κοπέλες που γεννούν σε κλινικές, ότι είναι μεγάλη βοήθεια..! Φοβάμαι επειδή είμαστε μες το Δεκέμβρη και τα λεφτά μπαίνουν μέσα στον πρώτο μήνα, μην είμαστε οι πρώτες "ατυχές". Ελπίζω να έχουν "ελληνικούς" ρυθμούς και να καθυστερήσει να πραγματοποιηθεί. 

Να ρωτήσω εάν ξέρετε....έχει εισοδηματικά κριτήρια αυτό το επίδομά?

πρίν από 25 λεπτά , evaki23 είπε:

Να ρωτήσω εάν ξέρετε....έχει εισοδηματικά κριτήρια αυτό το επίδομά?

Αφήστε το είδα....

ισοδύναμο οικογενειακό εισόδημα να μην υπερβαίνει ετησίως το ποσό των 40.000 ευρώ

Μαλιστα...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Μανούλες Δεκεμβρίου 2022  

 Freedom1998 -->  ΑΓΟΡΑΚΙ, ΠΗΤ: 08/12

tzinaki7 --> ΠΗΤ: 16/12

marina39 --> ΠΗΤ: 08/12

 Κωνσταντινα13 —> ΠΗΤ: 12/12

Αστεράκι91—>ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ,  ΠΗΤ: 13/12 

Hope.2019 -->ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ, ΠΗΤ: 18/12

 Riri88 --> ΑΓΟΡΑΚΙΠΗΤ: 21/12

vivi24 --> ΑΓΟΡΑΚΙΠΗΤ: 18/12

 Ellidr --> ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΠΗΤ: 24/12

 Rafaella123 --> ΑΓΟΡΑΚΙ, ΠΗΤ: 25/12

Marpi91 -->ΑΓΟΡΑΚΙ, ΠΗΤ: 22/12

Αθανασια Ι —>

Evaki23 --> ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΠΗΤ: 20/12

Maritsaki —> ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΠΗΤ: 23/12

 Sisii --> ΑΓΟΡΑΚΙ, ΠΗΤ: 26/12

Annie4 --> ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΠΗΤ: 20-22/12

Irenesirene —> ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΠΗΤ: 25/12

Εφη Γιωργακη —> ΑΓΟΡΑΚΙ, ΠΗΤ: 20/12

Queen —>

MinakiG —>ΠΗΤ: 01/01

Silia89 —> ΑΓΟΡΑΚΙ, ΠΗΤ: 22/12

 Ολετ —>ΑΓΟΡΑΚΙ, ΠΗΤ: 02/01

Wish_soon —>ΑΓΟΡΑΚΙ, ΠΗΤ: 24/12

4 ώρες πρίν, Wish_soon είπε:

@Rafaela_123 έχω ΠΗΤ 24/12 και είναι αγοράκι! Καρότσι  peg perego πάντως έχει και μια φίλη μου εδώ και ένα χρόνο και είναι πολύ ευχαριστημένη ! Το Bebe star Belize που λες το έβλεπα στο internet αλλά δε το έχω δει ακόμα από κοντά !

Κ εμένα η νύφη μου είναι πολύ ευχαριστημένη με την peg perego απλά είναι και 400 ευρώ η διαφορά κ το σκέφτομαι γιατί έχουμε πολλά έξοδα η αλήθεια :( άσε θα πάω να το δω κ με τον άντρα μου 

 

3 ώρες πρίν, Irenesirene είπε:

@Rafaela_123 είδε μια στενωσουλα στη μία αρτηρία της.. Στις δώδεκα του μήνα θα πάμε σε παιδοκαρδιολογο και ελπίζω ότι δεν θα είναι τίποτα και ότι θα είναι το τελευταίο δυσάρεστο που μας τυχαίνει..! Αντε, να φύγει και αυτό

Στο εύχομαι κορίτσι μου να είναι το τελευταίο δυσάρεστο!! Μακάρι να μην είναι τίποτα :) να μας πεις τα νέα σας από τον καρδιολόγο 

@Aniia όλα καλά θα είναι θα το δεις! Κ όσο μπορείς να μη διαβάζεις αρνητικά δεν κάνει καλό! Να σκέφτεσαι μόνο θετικά!! 
 

αν θες πες μου αν ξερεις ΠΗΤ κ αν είναι αγοράκι ή κοριτσάκι να το βάλω στο πινακακι 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Rafaela_123 said:

Μανούλες Δεκεμβρίου 2022  

 Freedom1998 -->  ΑΓΟΡΑΚΙ, ΠΗΤ: 08/12

tzinaki7 --> ΠΗΤ: 16/12

marina39 --> ΠΗΤ: 08/12

 Κωνσταντινα13 —> ΠΗΤ: 12/12

Αστεράκι91—>ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ,  ΠΗΤ: 13/12 

Hope.2019 -->ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ, ΠΗΤ: 18/12

 Riri88 --> ΑΓΟΡΑΚΙΠΗΤ: 21/12

vivi24 --> ΑΓΟΡΑΚΙΠΗΤ: 18/12

 Ellidr --> ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΠΗΤ: 24/12

 Rafaella123 --> ΑΓΟΡΑΚΙ, ΠΗΤ: 25/12

Marpi91 -->ΑΓΟΡΑΚΙ, ΠΗΤ: 22/12

Αθανασια Ι —>

Evaki23 --> ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΠΗΤ: 20/12

Maritsaki —> ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΠΗΤ: 23/12

 Sisii --> ΑΓΟΡΑΚΙ, ΠΗΤ: 26/12

Annie4 --> ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΠΗΤ: 20-22/12

Irenesirene —> ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΠΗΤ: 25/12

Εφη Γιωργακη —> ΑΓΟΡΑΚΙ, ΠΗΤ: 20/12

Queen —>

MinakiG —>ΠΗΤ: 01/01

Silia89 —> ΑΓΟΡΑΚΙ, ΠΗΤ: 22/12

 Ολετ —>ΑΓΟΡΑΚΙ, ΠΗΤ: 02/01

Wish_soon —>ΑΓΟΡΑΚΙ, ΠΗΤ: 24/12

Κ εμένα η νύφη μου είναι πολύ ευχαριστημένη με την peg perego απλά είναι και 400 ευρώ η διαφορά κ το σκέφτομαι γιατί έχουμε πολλά έξοδα η αλήθεια :( άσε θα πάω να το δω κ με τον άντρα μου 

 

Στο εύχομαι κορίτσι μου να είναι το τελευταίο δυσάρεστο!! Μακάρι να μην είναι τίποτα :) να μας πεις τα νέα σας από τον καρδιολόγο 

@Aniia όλα καλά θα είναι θα το δεις! Κ όσο μπορείς να μη διαβάζεις αρνητικά δεν κάνει καλό! Να σκέφτεσαι μόνο θετικά!! 
 

αν θες πες μου αν ξερεις ΠΗΤ κ αν είναι αγοράκι ή κοριτσάκι να το βάλω στο πινακακι 

@Rafaela_123 Εννοείται ότι 400€ διαφορά δεν είναι λίγα λεφτά .. παίρνεις δεύτερο καρότσι που λέει ο λόγος .. εγώ πάντως σκέφτομαι να πάρω ένα καρότσι και ένα καλό κάθισμα αυτοκινήτου . Τα 3 σε 1 δε πιστεύω να με βολέψουν για χειμώνα ειδικά ..

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το κουπόνι- άυλη κάρτα σε τι είδη θα μπορεί να εξαργυρωθει δλδ; Γιατί αν είναι αποκλειστικά για είδη βρεφαναπτυξης είναι μια βλακεια και μισή! Καμία μας δεν γεννάει πρώτα και παίρνει μετά καρότσι, αλλαξιερα, συρταριερα και λοιπά πράγματα. Να είναι για γάλατα; και αν εγώ θέλω να θηλάζω 3 χρόνια;;; να είναι για πάνες; Για όλα αυτά θα έπρεπε η κάρτα να μας δίνεται 2 με 3 μήνες πριν την ΠΗΤ, αλλά δεν τους συμφέρει. Ελπίζω εμείς να τα πάρουμε με τον τρέχοντα τρόπο! Ο,τι να'ναι μια ζωή αυτή η χώρα.. που έπρεπε να γεννάμε δωρεάν με όλες τις παροχές των ιδιωτικών κανονικά.. συγχύστηκα βραδιάτικα!!! :angry:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...