Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Μανουλες Δεκεμβριου 2022


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια! Πως είστε; 

Εμείς αύριο έχουμε την β επιπέδου και με έχει φάει η αγωνία να είναι όλα καλά με τον μπέμπη.

Εχω 2 3 μέρες πολύ αυξημενα κολπικά υγρά.. μετά την περίδεση είχαν σταματήσει, λες και το ραμμα εμπόδιζε την έξοδο των υγρών του τραχήλου, δεν ξέρω. Εδώ και 2 3 μέρες τα εσώρουχα γίνονται μούσκεμα.. έχετε κι εσείς κάτι αντίστοιχο; Αν δεν είχα την περιδεση δλδ θα είχα ολον αυτό τον καιρό τόσα υγρά;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, marpi91 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Πως είστε; 

Εμείς αύριο έχουμε την β επιπέδου και με έχει φάει η αγωνία να είναι όλα καλά με τον μπέμπη.

Εχω 2 3 μέρες πολύ αυξημενα κολπικά υγρά.. μετά την περίδεση είχαν σταματήσει, λες και το ραμμα εμπόδιζε την έξοδο των υγρών του τραχήλου, δεν ξέρω. Εδώ και 2 3 μέρες τα εσώρουχα γίνονται μούσκεμα.. έχετε κι εσείς κάτι αντίστοιχο; Αν δεν είχα την περιδεση δλδ θα είχα ολον αυτό τον καιρό τόσα υγρά;

Καλή επιτυχία μια χαρά θα είναι ο μπέμπης

Και εγώ νομίζω ότι έχω υγρά 

Και λέω νομίζω γιατι δεν είμαι σίγουρη αν είναι υγρά ή ιδρώτας που τρέχει όλη μέρα 

Αλλά έτσι κ αλλιώς είναι φυσιολογικό μην ανησυχείς 

Πάντως εγώ σερβίετακι συνέχεια βάζω 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , Ellidr είπε:

Καλή επιτυχία μια χαρά θα είναι ο μπέμπης

Και εγώ νομίζω ότι έχω υγρά 

Και λέω νομίζω γιατι δεν είμαι σίγουρη αν είναι υγρά ή ιδρώτας που τρέχει όλη μέρα 

Αλλά έτσι κ αλλιώς είναι φυσιολογικό μην ανησυχείς 

Πάντως εγώ σερβίετακι συνέχεια βάζω 

Ιδρώτας δεν είναι σίγουρα! Βάζω και το υπόθετο ουτρο απλα αυτές τις 3 μέρες είναι πολύ υδαρης η σύσταση, έχει αλλάξει αρκετά. Τι να πω, ελπίζω αύριο να είναι όλα καλά και το αμνιακό υγρό στα φυσιολογικά του επίπεδα. 

Καλησπέρα! Εχω βρει περίπου τι θελω να αγοράσω και που θα τοποθετηθούν τα έπιπλα. Βάψιμο κάναμε πρόπερσι που μπήκαμε στο σπίτι, είχα επιλέξει μπλε αποχρώσεις οπότε έκατσε κουτί! 

Προσπαθώ ακόμα να καταλήξω στο αν θα πάρω κούνια ή απευθείας κρεβάτι τύπου Montessori από τα ονειρεμένα δωμάτια που θα το έχουμε σίγουρα για 10 χρόνια περίπου..

εσείς θα πάτε σε κούνια όλες; 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Sofistel είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!

Εύχομαι να είστε όλες καλά..

Να σας ρωτήσω,έχετε αρχίσει να φτιάχνετε το δωμάτιο?:)

Καλησπέρα,

έχουμε παραγγείλει καρότσι και λίκνο (θα έρθουν τέλη Οκτωβρίου) και πήραμε και μπανάκι.

έχω βρει από κούνια τι θέλω αλλά θα το πάρω αργότερα. Επίσης βρήκα relax φωλια κτλ. αλλά για αργότερα.

Εμείς απλά αυτό το μήνα θα βάψουμε δωμάτιο και θα πάρουμε μία ντουλάπα.

Βρήκα και καρέκλα θηλασμού αλλά είναι τοσο design που θα είναι για το σαλόνι

@marpi91 μην ανησυχεις και εγω και πολλές άλλες έχουμε αρκετά υγρα. εάν δεν είναι πολύ μεγάλη η ποσοτητα δεν είναι κάτι.

Εγω θέλω να τα πάρω όλα και κούνια και αργότερα κρεβάτι μοντεσορι

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμας το σπίτι μας ακόμη δεν είναι έτοιμο, μπήκε στην τελική ευθεία ομως και απλά προσεύχομαι να είναι έτοιμο μέχρι αρχές Δεκέμβρη για να μετακομίσουμε!! Θα βαφτεί έτσι κ αλλιως κ στον ένα τοίχο θα βάλω ταπετσαρία με ζώα σαφάρι! Εγω έκλεισα κρεβατακι που μετά γίνεται παιδικό κρεβάτι ως 6-7 χρόνων, μια συρταριερα, θα πάρω κ εγώ μια πολυθρόνα θα πάω να δω στο ικεα, και relax θα πάρω δεν είδα κάτι να μου αρέσει στο κατάστημα που πήγα για τα υπόλοιπα αλλά είδα σε ένα άλλο κατάστημα κ θα πάω το Σάββατο να το δω από κοντά.  

@marpi91 κ εγώ έχω υγρά συνέχεια από την αρχή και σαν αυγο και πιο σαν νερό επίσης! Είναι φυσιολογικό :)

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Sofistel είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!

Εύχομαι να είστε όλες καλά..

Να σας ρωτήσω,έχετε αρχίσει να φτιάχνετε το δωμάτιο?:)

Oχι. Στον πρώτο μου γιο τα είχα όλα έτοιμα στον 7ο μήνα. Μπήκε να παίξουμε στους 18 και να κοιμηθεί στα 4. (Συγκοιμιση ως τότε) οπότε δεν βρήκα τον λόγο να βιαστώ αυτή την φορά με τον πιτσικοκο 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας! Κάναμε χθες την β επιπέδου και οι γιατροί είναι όσο πιο καθησυχαστικοι μπορούν, με δεδομένη την κατάσταση. Έχουμε ένα μικρό πρόβλημα στην καρδούλα της, αλλά θα το παρακολουθούμε. Η μικρή είναι 500 γραμμάρια! 

Για τα ψώνια σας, έχετε κατά νου ότι ακούγεται ότι το επίδομα των δύο χιλιάδων ευρώ μάλλον πλέον θα δίνεται σε επιταγή για ψώνια. Οπότε πολύ πιθανά να συμφέρει κάποια πράγματα, ποιο ακριβά να τα πάρετε τότε. Προσωπικά, έκανα συνκοιμηση, οπότε χρειαστηκαμε το λίκνο, αλλά το κρεβατάκι που μας έδωσαν δεν το χρησιμοποιησαμε καθόλου, πλέον κοιμάται στο μοντεσοριανο κρεβάτι της, δεν χρειάστηκε τίποτε άλλο για τη μετάβαση. 

Εμείς στην πρώτη είχαμε πάρα πολλά πράγματα που μας τα δάνεισαν φίλοι που κάνανε σχετικά πρόσφατα παιδιά, ώστε να μην πάνε χαμένα. Το μόνο που πήραμε, ήταν καινούριο καρότσι, που ήθελα να έχει καλές και καινούριες αναρτήσεις. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Μανούλες Δεκεμβρίου 2022  

Freedom1998 -->  ΑΓΟΡΑΚΙ, ΠΗΤ: 08/12

tzinaki7 --> ΠΗΤ: 16/12

marina39 --> ΠΗΤ: 08/12

Κωνσταντινα13 —> ΠΗΤ: 12/12

Αστεράκι91—>ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ,  ΠΗΤ: 13/12 

Hope.2019 -->ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ, ΠΗΤ: 18/12

Riri88 --> ΑΓΟΡΑΚΙΠΗΤ: 21/12

vivi24 --> ΑΓΟΡΑΚΙΠΗΤ: 18/12

Ellidr --> ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΠΗΤ: 24/12

Rafaella123 --> ΑΓΟΡΑΚΙ, ΠΗΤ: 25/12

Marpi91 -->ΑΓΟΡΑΚΙ, ΠΗΤ: 22/12

Αθανασια Ι —>

Evaki23 --> ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΠΗΤ:

Maritsaki —> ΑΓΟΡΑΚΙ, ΠΗΤ: 23/12

 Sisii --> ΑΓΟΡΑΚΙ, ΠΗΤ: 26/12

Annie4 --> ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΠΗΤ: 20-22/12

Irenesirene —> ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΠΗΤ: 25/12

Εφη Γιωργακη —> ΑΓΟΡΑΚΙ, ΠΗΤ: 20/12

Queen —>

MinakiG —>ΠΗΤ: 01/01

Silia89 —>ΠΗΤ: 20/12

Ολετ —>ΑΓΟΡΑΚΙ, ΠΗΤ: 02/01

Κορίτσια έκανα το πινακακι αν έχω κάνει λαθος ή έχω παραλείψει κάποια κοπέλα ας μου πει!! 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια , ήθελα να ρωτήσω έχετε αρχίσει να κοιτάτε για καρότσια ; Υπάρχουν τόσα πολλά που πραγματικά έχω χαθεί!

6 hours ago, Irenesirene said:

Καλησπέρα σας! Κάναμε χθες την β επιπέδου και οι γιατροί είναι όσο πιο καθησυχαστικοι μπορούν, με δεδομένη την κατάσταση. Έχουμε ένα μικρό πρόβλημα στην καρδούλα της, αλλά θα το παρακολουθούμε. Η μικρή είναι 500 γραμμάρια! 

Για τα ψώνια σας, έχετε κατά νου ότι ακούγεται ότι το επίδομα των δύο χιλιάδων ευρώ μάλλον πλέον θα δίνεται σε επιταγή για ψώνια. Οπότε πολύ πιθανά να συμφέρει κάποια πράγματα, ποιο ακριβά να τα πάρετε τότε. Προσωπικά, έκανα συνκοιμηση, οπότε χρειαστηκαμε το λίκνο, αλλά το κρεβατάκι που μας έδωσαν δεν το χρησιμοποιησαμε καθόλου, πλέον κοιμάται στο μοντεσοριανο κρεβάτι της, δεν χρειάστηκε τίποτε άλλο για τη μετάβαση. 

Εμείς στην πρώτη είχαμε πάρα πολλά πράγματα που μας τα δάνεισαν φίλοι που κάνανε σχετικά πρόσφατα παιδιά, ώστε να μην πάνε χαμένα. Το μόνο που πήραμε, ήταν καινούριο καρότσι, που ήθελα να έχει καλές και καινούριες αναρτήσεις. 

@Irenesirene Αυτό για τα 2000€ ότι θα δωθούν σε κουπόνια από που το έμαθες ; Πρώτη φορά το ακούω .. Γιατί οι περισσότερες σε αυτά βασιζόμαστε για τη κλινική ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κορίτσια! Κάναμε την β επιπέδου σήμερα και είμαι ενθουσιασμενη! Τι ωραίος υπέρηχος!  Το μωράκι μας έκατσε πρώτη φορά να το βγάλουμε φωτογραφία στο 3d, είναι ίδιο ο άντρας μου, νομίζω! 

Για τα υγρά μου είπε ότι είναι σχεδόν βέβαια από το ουτρο που βάζω κολπικά. Το αμνιακό ήταν στα φυσιολογικά επίπεδα. Ώρα να ηρεμήσω! 

1 ώρα πρίν, Wish_soon είπε:

Γεια σας κορίτσια , ήθελα να ρωτήσω έχετε αρχίσει να κοιτάτε για καρότσια ; Υπάρχουν τόσα πολλά που πραγματικά έχω χαθεί!

@Irenesirene Αυτό για τα 2000€ ότι θα δωθούν σε κουπόνια από που το έμαθες ; Πρώτη φορά το ακούω .. Γιατί οι περισσότερες σε αυτά βασιζόμαστε για τη κλινική ..

Εγω εχω ήδη αγοράσει καρότσι, πήρα το aptica xt από inglesina. Επίσης από αυτά που δοκίμασα, ωραία ήταν τα cybex και τα quax.  Δεν έχω δοκιμάσει καθόλου peg perego αλλά ξέρω ότι είναι πολύ καλά. Είναι μια αγορά που θεωρώ επένδυση γιατί για 3 με 4 χρόνια θα είναι το όχημα του μωρού συν ότι πιθανότατα θα φιλοξενήσει και επόμενο μωράκι. 

Προσοχή στις πιστοποιησεις για το καθισματακι του αυτοκινήτου!!! Δεν έχουν όλα! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Wish_soon είπε:

Γεια σας κορίτσια , ήθελα να ρωτήσω έχετε αρχίσει να κοιτάτε για καρότσια ; Υπάρχουν τόσα πολλά που πραγματικά έχω χαθεί!

@Irenesirene Αυτό για τα 2000€ ότι θα δωθούν σε κουπόνια από που το έμαθες ; Πρώτη φορά το ακούω .. Γιατί οι περισσότερες σε αυτά βασιζόμαστε για τη κλινική ..

Στις εφημερίδες των τελευταίων ημερών. Είναι στα "ψιλά". Το άκουσα και στο ραδιόφωνο, αλλά πιστεύω ότι με ένα γκουγκλαρισμα, θα το δείτε και εσείς. Λένε ότι θα αρχίσει από το '23. Αν βρείτε κάτι άλλο, ενημερώστε και εμάς, γιατί είναι μεγάλη διαφορά. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Κάναμε κ εμείς την Β επιπέδου όλα είναι φυσιολογικά ευτυχώς αλλά η μικρή είχε πάλι τα χέρια στο πρόσωπο κ δεν μπορέσαμε να την δούμε!Μας κρατάει σε αγωνία μέχρι την γέννηση της μου φαίνεται :lol:

@Rafaela_123 εγώ έχω κοριτσάκι τελικά, η ΠΗΤ είναι σωστή! Ευχαριστούμε για το πινακακι!!:wub:

Εγώ για καρότσι κουνια κ λίκνο δεν κοιτάω, θα μας δώσουν συγγενείς! Το δωμάτιο από τον άλλον μήνα θα ξεκινήσω να το φτιάχνω όπως κ τις αγορές για ρουχαλακια κλπ. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια με το καλό τα μωράκια σας! Είμαι 21 εβδομάδων και την Δευτέρα έχω την Β επίπεδου, με έχει φάει ένα άγχος να είναι όλα καλά. Πήγα στην γιατρό μου πριν μια  βδομάδα και είδε πως όλα εξελίσσονται φυσιολογικά και να μην αγχώνομαι. Τώρα βρε κορίτσια υπάρχει περίπτωση να είναι όλα καλά στην αυχενική και τώρα όχι; Ευχαριστώ εκ των προτέρων 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Irenesirene είπε:

Καλησπέρα σας! Κάναμε χθες την β επιπέδου και οι γιατροί είναι όσο πιο καθησυχαστικοι μπορούν, με δεδομένη την κατάσταση. Έχουμε ένα μικρό πρόβλημα στην καρδούλα της, αλλά θα το παρακολουθούμε. Η μικρή είναι 500 γραμμάρια! 

Για τα ψώνια σας, έχετε κατά νου ότι ακούγεται ότι το επίδομα των δύο χιλιάδων ευρώ μάλλον πλέον θα δίνεται σε επιταγή για ψώνια. Οπότε πολύ πιθανά να συμφέρει κάποια πράγματα, ποιο ακριβά να τα πάρετε τότε. Προσωπικά, έκανα συνκοιμηση, οπότε χρειαστηκαμε το λίκνο, αλλά το κρεβατάκι που μας έδωσαν δεν το χρησιμοποιησαμε καθόλου, πλέον κοιμάται στο μοντεσοριανο κρεβάτι της, δεν χρειάστηκε τίποτε άλλο για τη μετάβαση. 

Εμείς στην πρώτη είχαμε πάρα πολλά πράγματα που μας τα δάνεισαν φίλοι που κάνανε σχετικά πρόσφατα παιδιά, ώστε να μην πάνε χαμένα. Το μόνο που πήραμε, ήταν καινούριο καρότσι, που ήθελα να έχει καλές και καινούριες αναρτήσεις. 

Καλημέρα :) τι είναι αυτό με τη καρδούλα που βρήκατε; Είναι ανησυχητικό;  

11 ώρες πρίν, Wish_soon είπε:

Γεια σας κορίτσια , ήθελα να ρωτήσω έχετε αρχίσει να κοιτάτε για καρότσια ; Υπάρχουν τόσα πολλά που πραγματικά έχω χαθεί!

@Irenesirene Αυτό για τα 2000€ ότι θα δωθούν σε κουπόνια από που το έμαθες ; Πρώτη φορά το ακούω .. Γιατί οι περισσότερες σε αυτά βασιζόμαστε για τη κλινική ..

Εγώ ήδη έκλεισα ένα peg perego κ πήγα και σε ένα άλλο κατάστημα μου άρεσε και το Bebe star belize είναι πιο φτηνο το έχουν έκπτωση κ να πω την αλήθεια μου άρεσε πιο πολύ από της peg perego κ τώρα είμαι σε δίλημμα! Θα πάω ξανά το Σάββατο να το δω με τον άντρα μου!! 
 

ποτε εχεις ΠΗΤ κ τι είναι αγοράκι ή κοριτσάκι; Αν θες να μου πεις για να σε βάλω στο πινακακι 

Μανούλες Δεκεμβρίου 2022  

Freedom1998 -->  ΑΓΟΡΑΚΙ, ΠΗΤ: 08/12

tzinaki7 --> ΠΗΤ: 16/12

marina39 --> ΠΗΤ: 08/12

 Κωνσταντινα13 —> ΠΗΤ: 12/12

Αστεράκι91—>ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ,  ΠΗΤ: 13/12 

Hope.2019 -->ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ, ΠΗΤ: 18/12

Riri88 --> ΑΓΟΡΑΚΙΠΗΤ: 21/12

vivi24 --> ΑΓΟΡΑΚΙΠΗΤ: 18/12

Ellidr --> ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΠΗΤ: 24/12

Rafaella123 --> ΑΓΟΡΑΚΙ, ΠΗΤ: 25/12

Marpi91 -->ΑΓΟΡΑΚΙ, ΠΗΤ: 22/12

Αθανασια Ι —>

Evaki23 --> ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΠΗΤ:

Maritsaki —> ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΠΗΤ: 23/12

 Sisii --> ΑΓΟΡΑΚΙ, ΠΗΤ: 26/12

Annie4 --> ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΠΗΤ: 20-22/12

Irenesirene —> ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΠΗΤ: 25/12

Εφη Γιωργακη —> ΑΓΟΡΑΚΙ, ΠΗΤ: 20/12

Queen —>

MinakiG —>ΠΗΤ: 01/01

Silia89 —>ΠΗΤ: 20/12

Ολετ —>ΑΓΟΡΑΚΙ, ΠΗΤ: 02/01

1 hour ago, Aniia είπε:

Καλησπέρα κορίτσια με το καλό τα μωράκια σας! Είμαι 21 εβδομάδων και την Δευτέρα έχω την Β επίπεδου, με έχει φάει ένα άγχος να είναι όλα καλά. Πήγα στην γιατρό μου πριν μια  βδομάδα και είδε πως όλα εξελίσσονται φυσιολογικά και να μην αγχώνομαι. Τώρα βρε κορίτσια υπάρχει περίπτωση να είναι όλα καλά στην αυχενική και τώρα όχι; Ευχαριστώ εκ των προτέρων 

Μια χαρά θα είναι μην αγχώνεσαι :) αφού όλα κυλούν καλά γιατί αγχώνεσαι;; Άντε να μας πεις τα νέα σας

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...