Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Μανουλες Δεκεμβριου 2022


Recommended Posts

9 ώρες πρίν, marpi91 είπε:

Καλημέρα σας!!!

Ηθελα να ρωτήσω, έχει καμιά σας από προηγούμενο μωράκι ή έχετε δει τώρα κάποια συρταριερα που να βολεύει;

Σκέφτομαι να πάρω από ikea μια γιατί είναι πολύ μεγαλύτερη από αυτές που πουλάνε στα βρεφικα καταστήματα και σαφώς πολύ οικονομικοτερη.

Αλλά αν έχετε δει κάτι και σας άρεσε ή σας εξυπηρέτησε πολύ με το μωρό, πείτε μου παρακαλώ, εχω χαθεί με τις τόσες επιλογές! 

Εγώ πήγα σήμερα κ τα είδα με τον άντρα μου, συρταριερα μαζί με αλαξιερα κ μπανάκι μαζί ενσωματωμένο το είχε 380 ευρώ! Αν και εγώ το ίδιο σκέφτηκα να πάρω μια συρταριερα από το ικεα 

Εγώ κορίτσια τελικά έκλεισα το καρότσι CAM Dinamico  Up, και τώρα θα πρέπει να της πω της άλλης από το άλλο κατάστημα ότι δεν θέλω την peg perego! Δώσαμε προκαταβολή κ στα αλλά πράγματα κρεβατακι κτλ πήραμε προσφορά να το σκεφτούμε και θα δούμε τι θα πάρουμε! Αλλά αυτό με την συρταριερα που λετε κ εσείς κ εγώ σκέφτηκα να πάρω μια από το ικεα…

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ωραία κορίτσια, σας ευχαριστώ! Ικεα λοιπόν, είναι μισά χρήματα και διπλάσια σε μέγεθος! Αφού σας βόλεψε! 

Επόμενη ερώτηση! Στρώμα για κούνια memory foam ή κοκοφοινικα;;; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 3/9/2022 at 9:52 ΠΜ, marpi91 είπε:

Καλημέρα σας!!!

Ηθελα να ρωτήσω, έχει καμιά σας από προηγούμενο μωράκι ή έχετε δει τώρα κάποια συρταριερα που να βολεύει;

Σκέφτομαι να πάρω από ikea μια γιατί είναι πολύ μεγαλύτερη από αυτές που πουλάνε στα βρεφικα καταστήματα και σαφώς πολύ οικονομικοτερη.

Αλλά αν έχετε δει κάτι και σας άρεσε ή σας εξυπηρέτησε πολύ με το μωρό, πείτε μου παρακαλώ, εχω χαθεί με τις τόσες επιλογές! 

Αυτή του ΙΚΕΑ πήρα κι εγώ την μεγάλη και με βόλεψε πάρα πάρα πάρα πολύ. Χωράει και ρούχα για το μέλλον. Ενω είχα ξετρελαθει με κάποια σχέδια στο Λητώ το σκέφτηκα κάνοντας μια προβολή στο μέλλον, αν θα θέλει το παιδάκι στο δημοτικό ας πούμε να έχει συρταριερα με αρκουδάκια και η εσωτερική φωνή μέσα μου μου είπε πως όχι. Την έκανα εγώ χαριτωμένη με αυτοκόλλητα ντικαλ (κάπως έτσι τα λένε θαρρώ, ελπίζω να μην έκανα νεολογισμοί) και στο μέλλον απλά ξεκολλάνε και θα γίνει πιο "σοβαρό"

11 ώρες πρίν, marpi91 είπε:

Ωραία κορίτσια, σας ευχαριστώ! Ικεα λοιπόν, είναι μισά χρήματα και διπλάσια σε μέγεθος! Αφού σας βόλεψε! 

Επόμενη ερώτηση! Στρώμα για κούνια memory foam ή κοκοφοινικα;;; 

Πήρα κοκοφοίνικα στον πρώτο μου γιο , με το σελοφαν το χάρισα αν και εξαιρετική επιλογή. 

Κάναμε συγκοιμιση με το παιδάκι μέχρι τα 4 , δεν έκατσε το γλυκό μου ούτε μια ώρα σε κούνια.  Μαζί με την αλλαξιερα ήταν για εμάς η λιγότερο απαραίτητη αγορά τελικά. 

Και με τον μπέμπη τώρα για συγκοιμιση πάμε,παλιά μου τέχνη κόσκινο 

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Πήραμε καρότσι και εμείς. Θα το φέρουν μέσα στην εβδομάδα. Είμαι πολύ χαρούμενη και κυρίως περήφανη για εμένα που επιτέλους διάλεξα! :D

Πήραμε το aptica quatro. Είναι κάπως βαρύ σχετικά, αλλά εγώ γενικά δεν έχω κάποιο πρόβλημα με μέση μέχρι στιγμής οπότε πιστεύω θα είμαστε εντάξει 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Sisii είπε:

Πήραμε καρότσι και εμείς. Θα το φέρουν μέσα στην εβδομάδα. Είμαι πολύ χαρούμενη και κυρίως περήφανη για εμένα που επιτέλους διάλεξα! :D

Πήραμε το aptica quatro. Είναι κάπως βαρύ σχετικά, αλλά εγώ γενικά δεν έχω κάποιο πρόβλημα με μέση μέχρι στιγμής οπότε πιστεύω θα είμαστε εντάξει 

Και εμείς αυτό πήραμε. Εμένα μου άρεσε πολύ! Πήγαινα για Stokke αλλα μου φάνηκε πολύ βαρή καρότσι.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, evaki23 είπε:

Και εμείς αυτό πήραμε. Εμένα μου άρεσε πολύ! Πήγαινα για Stokke αλλα μου φάνηκε πολύ βαρή καρότσι.

 

1 hour ago, Sisii είπε:

Πήραμε καρότσι και εμείς. Θα το φέρουν μέσα στην εβδομάδα. Είμαι πολύ χαρούμενη και κυρίως περήφανη για εμένα που επιτέλους διάλεξα! :D

Πήραμε το aptica quatro. Είναι κάπως βαρύ σχετικά, αλλά εγώ γενικά δεν έχω κάποιο πρόβλημα με μέση μέχρι στιγμής οπότε πιστεύω θα είμαστε εντάξει 

Με γεια κορίτσια να το ευχαριστηθείτε με τα μωράκια σας!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Sisii είπε:

Πήραμε καρότσι και εμείς. Θα το φέρουν μέσα στην εβδομάδα. Είμαι πολύ χαρούμενη και κυρίως περήφανη για εμένα που επιτέλους διάλεξα! :D

Πήραμε το aptica quatro. Είναι κάπως βαρύ σχετικά, αλλά εγώ γενικά δεν έχω κάποιο πρόβλημα με μέση μέχρι στιγμής οπότε πιστεύω θα είμαστε εντάξει 

 

2 ώρες πρίν, evaki23 είπε:

Και εμείς αυτό πήραμε. Εμένα μου άρεσε πολύ! Πήγαινα για Stokke αλλα μου φάνηκε πολύ βαρή καρότσι.

Τέλειο και το quatro! Με γεια σας κορίτσια! Καλές βόλτες!!!

Εμείς παραγγειλαμε συρταριερα από ικεα τελικά, την malm πήρα που μου άρεσε σαν έπιπλο γενικά και είδα σε πολλά βίντεο ότι βολεύει φουλ να μπει πάνω ή αλλαξιερα μας. 

Παρήγγειλα και κούνια, η οποία βέβαια θα αργήσει πολύ να φτάσει, δεν είναι ετοιμοπαραδοτη. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , marpi91 είπε:

 

Τέλειο και το quatro! Με γεια σας κορίτσια! Καλές βόλτες!!!

Εμείς παραγγειλαμε συρταριερα από ικεα τελικά, την malm πήρα που μου άρεσε σαν έπιπλο γενικά και είδα σε πολλά βίντεο ότι βολεύει φουλ να μπει πάνω ή αλλαξιερα μας. 

Παρήγγειλα και κούνια, η οποία βέβαια θα αργήσει πολύ να φτάσει, δεν είναι ετοιμοπαραδοτη. 

Διόρθωση. Το aptica xt quattro πήρα όχι το aptica το σκέτο. Το πήρα στο γκρι ανοιχτό horizon grey. 

κοριτσια επειδή βλέπω ότι πολλά προϊόντα δεν είναι ετοιμοπαράδοτα από αυτά που μου λέτε. Και φοβάμαι μην μείνω τελευταία στιγμή  χωρίς κάτι σημαντικό. 
ποια προϊόντα πιστεύετε πρεπει να αρχίσω να παίρνω γιατί δεν τα έχει ετοιμοπαράδοτα; 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, marpi91 είπε:

 

Τέλειο και το quatro! Με γεια σας κορίτσια! Καλές βόλτες!!!

Εμείς παραγγειλαμε συρταριερα από ικεα τελικά, την malm πήρα που μου άρεσε σαν έπιπλο γενικά και είδα σε πολλά βίντεο ότι βολεύει φουλ να μπει πάνω ή αλλαξιερα μας. 

Παρήγγειλα και κούνια, η οποία βέβαια θα αργήσει πολύ να φτάσει, δεν είναι ετοιμοπαραδοτη. 

Την malm την έχω κ εγώ! Έχω 2 και πήρα και τα κομοδίνα! Τα έχω 4 χρόνια στο σπίτι που είμαι τώρα και είναι πολύ καλά!! Κ εγώ θα παραγγείλω απο ΙΚΕΑ γιατί τα παιδιά δεν βολεύουν! 

3 ώρες πρίν, Sisii είπε:

Διόρθωση. Το aptica xt quattro πήρα όχι το aptica το σκέτο. Το πήρα στο γκρι ανοιχτό horizon grey. 

κοριτσια επειδή βλέπω ότι πολλά προϊόντα δεν είναι ετοιμοπαράδοτα από αυτά που μου λέτε. Και φοβάμαι μην μείνω τελευταία στιγμή  χωρίς κάτι σημαντικό. 
ποια προϊόντα πιστεύετε πρεπει να αρχίσω να παίρνω γιατί δεν τα έχει ετοιμοπαράδοτα; 

Εμένα μου είπαν ότι θα μου το κρατήσουν στην αποθήκη ότι αποφασίσω ότι θα πάρω κ όταν τα χρειαστώ θα μου τα φέρουν σπίτι κ θα μου τα στήσουν! 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Sisii είπε:

Διόρθωση. Το aptica xt quattro πήρα όχι το aptica το σκέτο. Το πήρα στο γκρι ανοιχτό horizon grey. 

κοριτσια επειδή βλέπω ότι πολλά προϊόντα δεν είναι ετοιμοπαράδοτα από αυτά που μου λέτε. Και φοβάμαι μην μείνω τελευταία στιγμή  χωρίς κάτι σημαντικό. 
ποια προϊόντα πιστεύετε πρεπει να αρχίσω να παίρνω γιατί δεν τα έχει ετοιμοπαράδοτα; 

Ακριβώς το ίδιο καρότσι έχω κι εγώ τότε! 

Εμενα μόνο για την κούνια μου είπαν ότι θα καθυστερήσει, για όλα τα υπόλοιπα δεν είχα πρόβλημα. Αλλά αν το κοιμίζεις σε λίκνο ή στο πορτ μπεμπέ του aptica για τους πρώτους μήνες δεν υπάρχει λόγος βιασύνης. Εγώ απλά ήθελα να φτιάξω το δωμάτιο γιατί μετά λόγω δουλειάς δεν θα προλαβαίνεις να πάρω ανάσα! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


5 ώρες πρίν, marpi91 είπε:

Ακριβώς το ίδιο καρότσι έχω κι εγώ τότε! 

Εμενα μόνο για την κούνια μου είπαν ότι θα καθυστερήσει, για όλα τα υπόλοιπα δεν είχα πρόβλημα. Αλλά αν το κοιμίζεις σε λίκνο ή στο πορτ μπεμπέ του aptica για τους πρώτους μήνες δεν υπάρχει λόγος βιασύνης. Εγώ απλά ήθελα να φτιάξω το δωμάτιο γιατί μετά λόγω δουλειάς δεν θα προλαβαίνεις να πάρω ανάσα! 

Σκέφτομαι να το κοιμίζω στο port Bebe του aptica, αλλά μου φαίνεται περίεργο που θα πηγαίνει βόλτες έξω με αυτό και με θα κοιμάται στο ίδιο. Μήπως πρέπει να πάρω άλλο στρώμα για όταν κοιμάται τουλάχιστον; 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Sisii είπε:

Σκέφτομαι να το κοιμίζω στο port Bebe του aptica, αλλά μου φαίνεται περίεργο που θα πηγαίνει βόλτες έξω με αυτό και με θα κοιμάται στο ίδιο. Μήπως πρέπει να πάρω άλλο στρώμα για όταν κοιμάται τουλάχιστον; 

Επειδή η ίδια ακριβώς ήταν η ανησυχία μου,  ρώτησα τις μαμάδες που μου πρότειναν να μην αγοράσω λίκνο αλλά να επενδύσω στο καρότσι τι έκαναν. Τα υφάσματα είναι όλα πλενόμενα, και επίσης απλωναν διαφορετικό σεντονακι ή πάνα όταν έβγαιναν έξω. Εδώ που τα λέμε, μέσα στο καταχείμωνο, πόσες φορές θα βγει έξω το νινάκι; επίσης για βόλτες 2 με 3 ώρες επέλεγαν να πάρουν το αβγό που μπαίνει και στο καρότσι σαν κάθισμα. Πιστεύω ότι βολεύουν αυτά σαν λύσεις, αλλά θα βρούμε κι εμείς τι μας βολεύει!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εγω την Πέμπτη έχω καμπύλη ζακχαρου....έχω ακούσει πόσες ιστορίες ότί είναι αηδία ότι δεν παλέυεται η γέυση...όσες έκαναν ή περιμένουν 2ο και την έκαναν στο 1ο τι έχουν να πουν?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , marpi91 είπε:

Επειδή η ίδια ακριβώς ήταν η ανησυχία μου,  ρώτησα τις μαμάδες που μου πρότειναν να μην αγοράσω λίκνο αλλά να επενδύσω στο καρότσι τι έκαναν. Τα υφάσματα είναι όλα πλενόμενα, και επίσης απλωναν διαφορετικό σεντονακι ή πάνα όταν έβγαιναν έξω. Εδώ που τα λέμε, μέσα στο καταχείμωνο, πόσες φορές θα βγει έξω το νινάκι; επίσης για βόλτες 2 με 3 ώρες επέλεγαν να πάρουν το αβγό που μπαίνει και στο καρότσι σαν κάθισμα. Πιστεύω ότι βολεύουν αυτά σαν λύσεις, αλλά θα βρούμε κι εμείς τι μας βολεύει!

Συμφωνώ μαζί σου! Και εμένα όσες μανούλες με συμβούλεψαν το ίδιο μου είπαν! 

πρίν από 7 λεπτά , evaki23 είπε:

Κορίτσια εγω την Πέμπτη έχω καμπύλη ζακχαρου....έχω ακούσει πόσες ιστορίες ότί είναι αηδία ότι δεν παλέυεται η γέυση...όσες έκαναν ή περιμένουν 2ο και την έκαναν στο 1ο τι έχουν να πουν?

Καλή επιτυχία!! Εγώ θα πάω το Σάββατο! Να μας πεις την εμπειρία σου! Εντάξει αηδία θα είναι αλλά θα το αντέξουμε!! Μακάρι να είναι καλά τα αποτέλεσμα μας και δε πειράζει χαλάλι η αηδία χαχαχα

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , marpi91 είπε:

Επειδή η ίδια ακριβώς ήταν η ανησυχία μου,  ρώτησα τις μαμάδες που μου πρότειναν να μην αγοράσω λίκνο αλλά να επενδύσω στο καρότσι τι έκαναν. Τα υφάσματα είναι όλα πλενόμενα, και επίσης απλωναν διαφορετικό σεντονακι ή πάνα όταν έβγαιναν έξω. Εδώ που τα λέμε, μέσα στο καταχείμωνο, πόσες φορές θα βγει έξω το νινάκι; επίσης για βόλτες 2 με 3 ώρες επέλεγαν να πάρουν το αβγό που μπαίνει και στο καρότσι σαν κάθισμα. Πιστεύω ότι βολεύουν αυτά σαν λύσεις, αλλά θα βρούμε κι εμείς τι μας βολεύει!

Το σκέφτηκα αυτό για το αυγό αλλά μου φαίνεται για χειμώνα πολύ πιο ζεστό και χουχουλιαρικο να το βγάλω με το πορτ μπεμπε του. Μάλλον θα κάνω αυτό με το σεντονάκι που λες, γιατί ψάχνω λίκνο τόσο καιρό και κάθε φορά που βρίσκω κάποιο που να μου αρέσει λέω τζάμπα λεφτά ας πάρω καλύτερα κούνια κατευθείαν όταν έρθει η ώρα και ας χρησιμοποιήσω για λίκνο το πορτ μπεμπε με την βάση του 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...