Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Δεκεμβριου 2022


Recommended Posts

7 ώρες πρίν, marpi91 είπε:

Κορίτσι μου μην αγχώνεσαι! Αν δεν έχεις νοσησει από τοξοπλασμα όλα τα χρόνια της ζωής σου οι πιθανότητες να νοσησεις τώρα είναι απειροελαχιστες! Εγώ πήρα κοτόπουλο πριν κανένα μήνα, πάω να δαγκώσω, έσταζε αίμα! Στις αιματολογικες μου μια εβδομάδα πριν έδειξε ότι όχι απλά δεν κόλλησα κάτι, αλλά δεν έχω ούτε παλιά αντισώματα IgG και τους έκανε τόση εντύπωση το τελευταίο που έτρεξαν 2η φορά την εξέταση! Κάνε να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο, αλλά μην αγχώνεσαι γιατί δεν θα έχεις τίποτα! 

Σε ευχαριστώ!! Ούτε εγώ πιστεύω να έχω πρόβλημα, αλλα θα κάνω τοξόπλασμα έτσι κ αλλιως μ το εγραψε κ η γιατρος μαζί με την καμπύλη 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Rafaela_123 είπε:

Σε ευχαριστώ!! Ούτε εγώ πιστεύω να έχω πρόβλημα, αλλα θα κάνω τοξόπλασμα έτσι κ αλλιως μ το εγραψε κ η γιατρος μαζί με την καμπύλη 

Ναι, το επαναλαμβανουμε ξανά στο β τρίμηνο ούτως ή άλλως! Σε ποια εβδομάδα είσαι; εμένα για καμπύλη δεν μου έχει πει τίποτα ακόμα, είμαι 22 σήμερα 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , marpi91 είπε:

Ναι, το επαναλαμβανουμε ξανά στο β τρίμηνο ούτως ή άλλως! Σε ποια εβδομάδα είσαι; εμένα για καμπύλη δεν μου έχει πει τίποτα ακόμα, είμαι 22 σήμερα 

21 +2 μου τα εγραψε για να πάω για καμπύλη σε 4 εβδομαδες 2-3 μερες πριν το ραντεβού απλά για να έχω μαζί τα αποτελέσματα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Ellidr είπε:

Πως είστε κορίτσια μου 

Πως πάνε οι κοιλάρες σας 

Μεγαλώνουν; Μεγαλώνουν ; 

Τη Δευτέρα πάω για τη β επιπέδου 

Ανυπομονώ να πάνε όλα καλά 

Εσείς κάνατε;;; Ή ακόμη;

Εγώ δεν την μπορώ κ ακόμα είμαστε στα μισά! Μεγάλωσε απότομα εκεί που δεν είχα τώρα έχει 2 εβδομαδες είναι τεράστια για τα δεδομένα μου! Νιώθω ότι έχω κάτι εκεί μια μπάλα κάτι…λίγο να φάω παραπάνω δεν αντέχω, ή αν θέλω τουαλέτα πάλι δεν την αντέχω!! 
 

καλη επιτυχία κορίτσι μου!! Θα το δεις που έγινε ένα ολόκληρο μωράκι!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 16/8/2022 at 7:17 ΜΜ, Sisii είπε:

Σε ποιο κατάστημα το βρήκες 730; Θέλω να πάω να το πάρω αλλά στο Ίντερνετ το έχει 1000κατι. Αν το έχει ακόμη 730 κάπου θα με έσωζεεε ❤️

Λοιπόν παρήγγειλα σήμερα το aptica όχι το xt γιατί η δικιά μου μέση είναι χάλια και δεν το αντέχω με τπτ από prenatal με έκπτωση 10%περίπου 850. Φυσικά ζήλεψα και την τσάντα και την πήρα και αυτή αλλα 100 ευρώ δλδ. Μετά με έπρηξε ο άνδρας μου να τα  πάρουμε να τελειώνουμε και πήραμε και λικνο και μπανιέρα και Ενδοεπικοινωνία. Μια περιουσία όπως καταλαβαίνετε.

Δυστυχώς στο orchestra δεν υπάρχει πια η προσφορα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Ellidr είπε:

Πως είστε κορίτσια μου 

Πως πάνε οι κοιλάρες σας 

Μεγαλώνουν; Μεγαλώνουν ; 

Τη Δευτέρα πάω για τη β επιπέδου 

Ανυπομονώ να πάνε όλα καλά 

Εσείς κάνατε;;; Ή ακόμη;

Από κοιλάρα άλλο τίποτα!!Χαχχαχα!!

Καλή επιτυχία εύχομαι για την εξέταση!!Όλα καλά να είναι!! Εγώ στις 30/8 θα πάω!!

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, evaki23 είπε:

Λοιπόν παρήγγειλα σήμερα το aptica όχι το xt γιατί η δικιά μου μέση είναι χάλια και δεν το αντέχω με τπτ από prenatal με έκπτωση 10%περίπου 850. Φυσικά ζήλεψα και την τσάντα και την πήρα και αυτή αλλα 100 ευρώ δλδ. Μετά με έπρηξε ο άνδρας μου να τα  πάρουμε να τελειώνουμε και πήραμε και λικνο και μπανιέρα και Ενδοεπικοινωνία. Μια περιουσία όπως καταλαβαίνετε.

Δυστυχώς στο orchestra δεν υπάρχει πια η προσφορα

Το xt έχει αναρτήσεις που το κάνουν ελαφρύτερο στην χρήση. το δοκίμασα στα πρεναταλ να το ανεβάσω επάνω σε ύψος (τύπου πεζοδρόμιο) και το xt το πάταγες και ανέβαινε σαν ελατήριο. Μου το έδειξε μια πωλήτρια πολύ λεπτομερώς. Το σκέτο δεν το δοκίμασα πολύ. Πάντως πολύ καλή τιμή τα πήρες όλα 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Sisii είπε:

Το xt έχει αναρτήσεις που το κάνουν ελαφρύτερο στην χρήση. το δοκίμασα στα πρεναταλ να το ανεβάσω επάνω σε ύψος (τύπου πεζοδρόμιο) και το xt το πάταγες και ανέβαινε σαν ελατήριο. Μου το έδειξε μια πωλήτρια πολύ λεπτομερώς. Το σκέτο δεν το δοκίμασα πολύ. Πάντως πολύ καλή τιμή τα πήρες όλα 

Για αυτόν τον λόγο πήρα κι εγώ το xt, λόγω των 4 αναρτήσεων. Έχω απο τα 23 μου πρόβλημα νευραλγικης φύσεως και μου φάνηκε πούπουλο στην μετακίνηση. Καταλαβαίνω όμως ότι τα 13 κιλά του σκελετού είναι ένα θέμα όταν θες να το σηκώσεις να το βάλεις στο αμάξι. Ελπίζω να με βολέψει από αυτή την άποψη.  

Εγω τσάντα θέλω μια άλλη που είναι backpack με θήκες για μπουκάλια μπροστά, στρώμα αλλαξιερας κλπ πολυχρηστικη και να μη μοιάζει με τσάντα βρεφική για να την κρατάω άνετα. Δεν μπορώ να κουβαλάω 2 τσάντες για εμένα και το μωρό! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , marpi91 είπε:

Για αυτόν τον λόγο πήρα κι εγώ το xt, λόγω των 4 αναρτήσεων. Έχω απο τα 23 μου πρόβλημα νευραλγικης φύσεως και μου φάνηκε πούπουλο στην μετακίνηση. Καταλαβαίνω όμως ότι τα 13 κιλά του σκελετού είναι ένα θέμα όταν θες να το σηκώσεις να το βάλεις στο αμάξι. Ελπίζω να με βολέψει από αυτή την άποψη.  

Εγω τσάντα θέλω μια άλλη που είναι backpack με θήκες για μπουκάλια μπροστά, στρώμα αλλαξιερας κλπ πολυχρηστικη και να μη μοιάζει με τσάντα βρεφική για να την κρατάω άνετα. Δεν μπορώ να κουβαλάω 2 τσάντες για εμένα και το μωρό! 

Πολλά κιλά για εμένα δυστυχώς δεν μπορώ να το κλείσω για αυτό πήγα στο απλό. Βασικά ήταν ο μοναδικός λόγος.

Εγώ πήρα την 2 σε 1 γιατί είχε περισσότερους χώρους από το backpack αλλά και το backpack καλό ήταν, απλα ναι δεν εχει θηκες. Το 2 σε 1 απλά έχει και ένα μικρό τσαντάκι και εάν σου είναι μεγάλη η τσάντα παίρνεις μόνο το άλλο.

Από μπανακι πήρα το shnuggle με την βάση.

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, marpi91 είπε:

Για αυτόν τον λόγο πήρα κι εγώ το xt, λόγω των 4 αναρτήσεων. Έχω απο τα 23 μου πρόβλημα νευραλγικης φύσεως και μου φάνηκε πούπουλο στην μετακίνηση. Καταλαβαίνω όμως ότι τα 13 κιλά του σκελετού είναι ένα θέμα όταν θες να το σηκώσεις να το βάλεις στο αμάξι. Ελπίζω να με βολέψει από αυτή την άποψη.  

Εγω τσάντα θέλω μια άλλη που είναι backpack με θήκες για μπουκάλια μπροστά, στρώμα αλλαξιερας κλπ πολυχρηστικη και να μη μοιάζει με τσάντα βρεφική για να την κρατάω άνετα. Δεν μπορώ να κουβαλάω 2 τσάντες για εμένα και το μωρό! 

Ποια τσάντα κοιτάζεις; Σκέφτομαι να σε αντιγράψω σε όλα, φαίνεται να ξέρεις τι κανεις :lol::lol:

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, marpi91 είπε:

Για αυτόν τον λόγο πήρα κι εγώ το xt, λόγω των 4 αναρτήσεων. Έχω απο τα 23 μου πρόβλημα νευραλγικης φύσεως και μου φάνηκε πούπουλο στην μετακίνηση. Καταλαβαίνω όμως ότι τα 13 κιλά του σκελετού είναι ένα θέμα όταν θες να το σηκώσεις να το βάλεις στο αμάξι. Ελπίζω να με βολέψει από αυτή την άποψη.  

Εγω τσάντα θέλω μια άλλη που είναι backpack με θήκες για μπουκάλια μπροστά, στρώμα αλλαξιερας κλπ πολυχρηστικη και να μη μοιάζει με τσάντα βρεφική για να την κρατάω άνετα. Δεν μπορώ να κουβαλάω 2 τσάντες για εμένα και το μωρό! 

Κ εγώ τέτοια τσάντα θέλω…ποιας εταιρίας ειδες; Ή ακόμα δεν ειδες; 
 

επισης κοπελες εσείς σκέφτεστε να πάρετε μαρσιπο από την αρχή; Εγώ τα έχω μελετήσει σχεδόν ολες τις εταιρίες που βρήκα στα καταστήματα αλλά τελικά κατέληξα να πάρω από Ελλάδα asteraki slings. Αλλά το θέλω με κλιπ…ή θα το πάρετε αργότερα για να το δείτε κ με το μωρό τι σας βολεύει; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Sisii είπε:

Ποια τσάντα κοιτάζεις; Σκέφτομαι να σε αντιγράψω σε όλα, φαίνεται να ξέρεις τι κανεις :lol::lol:

Χαχαχα! Ελπίζω να μην σε πάρω στον λαιμό μου! Δεν είναι κάποια μάρκα από τις γνωστές, σε ένα κατάστημα που λέγεται queen mother την είδα. Έχει θηκη για μπουκάλι, για μωρομαντηλα, και γίνεται αλλαξιερα-κρεβατάκι για έξω. Τώρα, σίγουρα δεν θα έχει τεράστιο χώρο όπως μια κλασική τσάντα καροτσιου αλλά είναι και τι ψάχνει ο καθένας. 

πρίν από 24 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Κ εγώ τέτοια τσάντα θέλω…ποιας εταιρίας ειδες; Ή ακόμα δεν ειδες; 
 

επισης κοπελες εσείς σκέφτεστε να πάρετε μαρσιπο από την αρχή; Εγώ τα έχω μελετήσει σχεδόν ολες τις εταιρίες που βρήκα στα καταστήματα αλλά τελικά κατέληξα να πάρω από Ελλάδα asteraki slings. Αλλά το θέλω με κλιπ…ή θα το πάρετε αργότερα για να το δείτε κ με το μωρό τι σας βολεύει; 

Για asteraki slings έχω ακούσει τα καλύτερα! Αλλά δεν ξέρω κατά πόσο θα μπορούσα να έχω το μωράκι μου όλη μέρα πάνω μου, θα διαλυθεί η μέση μου, έχω θέμα.. μακάρι να μπορούσα όμως! Αν πάρεις, πες μας αν είναι ξεκούραστο γενικά, ίσως δώσω μια ευκαιρία έστω για μερικές ώρες μέσα στη μέρα. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Κ εγώ τέτοια τσάντα θέλω…ποιας εταιρίας ειδες; Ή ακόμα δεν ειδες; 
 

επισης κοπελες εσείς σκέφτεστε να πάρετε μαρσιπο από την αρχή; Εγώ τα έχω μελετήσει σχεδόν ολες τις εταιρίες που βρήκα στα καταστήματα αλλά τελικά κατέληξα να πάρω από Ελλάδα asteraki slings. Αλλά το θέλω με κλιπ…ή θα το πάρετε αργότερα για να το δείτε κ με το μωρό τι σας βολεύει; 

Και εγώ μάρσιπο δεν θα πάρω ακόμη βασικά λόγω μέσης και επειδή είναι χειμώνας και δεν μας βλέπω για πολλές βόλτες. Πες μας εάν πάρεις την γνώμη σου

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , marpi91 είπε:

Χαχαχα! Ελπίζω να μην σε πάρω στον λαιμό μου! Δεν είναι κάποια μάρκα από τις γνωστές, σε ένα κατάστημα που λέγεται queen mother την είδα. Έχει θηκη για μπουκάλι, για μωρομαντηλα, και γίνεται αλλαξιερα-κρεβατάκι για έξω. Τώρα, σίγουρα δεν θα έχει τεράστιο χώρο όπως μια κλασική τσάντα καροτσιου αλλά είναι και τι ψάχνει ο καθένας. 

Για asteraki slings έχω ακούσει τα καλύτερα! Αλλά δεν ξέρω κατά πόσο θα μπορούσα να έχω το μωράκι μου όλη μέρα πάνω μου, θα διαλυθεί η μέση μου, έχω θέμα.. μακάρι να μπορούσα όμως! Αν πάρεις, πες μας αν είναι ξεκούραστο γενικά, ίσως δώσω μια ευκαιρία έστω για μερικές ώρες μέσα στη μέρα. 

 

πρίν από 16 λεπτά , evaki23 είπε:

Και εγώ μάρσιπο δεν θα πάρω ακόμη βασικά λόγω μέσης και επειδή είναι χειμώνας και δεν μας βλέπω για πολλές βόλτες. Πες μας εάν πάρεις την γνώμη σου

Εγώ πρόβλημα με την μέση μου δεν έχω (προς το παρόν) χαχαχα αλλά το σκέφτομαι γιατί άμα κλαιει και εχεις κ δουλειες στο σπίτι και θέλεις κ να κανεις και κατι κ όχι απλά να το κρατάς αγκαλιά νομίζω είναι η λύση ή για κατι γρήγορο να βγεις έξω λεω να μη κουβαλάω το καρότσι… δεν ξέρω το σκέφτηκα έτσι! Αλλά κορίτσια θα σας ενημερώσω 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...