Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

      Είχε κάνει τις εξετάσεις με το που έμαθε για το δικό μου γονιδιο πριν μείνει έγκυος οπότε τις ενέσεις τις ξεκίνησε με την πρωτη χοριακη μετά την καθυστερηση . Απ ότι ειδα εχεις μετάλλαξη σε ένα συγκεκριμένο γονίδιο. Αυτο δείχνει μια προδιάθεση που μπορεί με την εγκυμοσύνη να αυξηθεί ο κίνδυνος για επιπλοκές, δε σημαίνει ότι θα πάθεις κάτι σίγουρα ή αμέσως,  ιδίως αν οι υπόλοιπες εξετάσεις σου είναι οκ. Αν είναι και ετεροζυγη η μετάλλαξη λιγοστεύουν κι άλλο οι πιθανότητες. Οπότε εφόσον η εγκυμοσύνη σου είναι οκ μέχρι τώρα και πάρεις άμεσα αγωγή αν απαιτείται σύμφωνα με το γιατρούς σου, δε θα έχεις θέμα, οι αντιπηκτικες δρουν απευθείας. Εξάλλου όντως οι περισσότερες κοπέλες που θα μείνουν φυσιολογικα έγκυες και κάνουν μετά τις εξετάσεις στην ίδια εβδομάδα με σενα το μαθαίνουν μέχρι να βγει το αποτέλεσμα της γονιδιακής εξέτασης.

Μανουλες Δεκεμβριου 2022


Recommended Posts

πρίν από 47 λεπτά , Annie4 είπε:

Oλα καλα? Με το καλο. Σε εχω πολυ στο μυαλο μου.

Περιγραψε μου λιγο τη φωτο προφιλ. 

Καλά όλα κορίτσι μου αν αφαιρέσεις ότι τώρα που έφτασε η ώρα έχω τρομερό άγχος και για το χειρουργείο που τώρα σε δευτερότοκη ξέρω πως είναι αλλά και για το μωράκι ποσο βάρος θα γεννηθεί αν θα έκαναν δουλειά οι ενέσεις κορτιζόνης να είναι εντάξει αναπνευστικά. Ξέρεις όλα αυτά με τρώνε πολύ μέχρι αύριο!

Κορίτσι μου πως είσαι στο Facebook σαν φωτογραφία να σε βρω αύριο; Είσαι μια κοπέλα με μαύρα μαλλιά κοντινή φωτογραφία;

  • Μου αρέσει 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Hope.2019 είπε:

Καλά όλα κορίτσι μου αν αφαιρέσεις ότι τώρα που έφτασε η ώρα έχω τρομερό άγχος και για το χειρουργείο που τώρα σε δευτερότοκη ξέρω πως είναι αλλά και για το μωράκι ποσο βάρος θα γεννηθεί αν θα έκαναν δουλειά οι ενέσεις κορτιζόνης να είναι εντάξει αναπνευστικά. Ξέρεις όλα αυτά με τρώνε πολύ μέχρι αύριο!

Κορίτσι μου πως είσαι στο Facebook σαν φωτογραφία να σε βρω αύριο; Είσαι μια κοπέλα με μαύρα μαλλιά κοντινή φωτογραφία;

Όλα καλά θα πάνε!! Θα περιμένουμε τα νέα σου :))

Link to comment
Share on other sites

On 23/11/2022 at 8:27 ΠΜ, Hope.2019 είπε:

Αυτό σκέφτομαι κι εγώ και μου είπε και ο γιατρός ότι είναι πολύ επικίνδυνο να το αφήσουμε μέσα κι άλλο. Το δεύτερο σενάριο ήταν να πήγαιναμε κάθε μέρα για υπέρηχο και nstνα δούμε αν είναι όλα καλά για να παίρναμε μια παράταση άντε τρεις τέσσερις μέρες πιο κάτω. Αλλά μου λέει και πιο στρεσογόνο θα είναι για σένα και πιο επικίνδυνο. Από ότι μου είπε βάση της αυχενικής θα είμαι 36+5 αλλά βάση Τελευταίας περιόδου θα με βγάλουν 36+1 στο μαιευτήριο οπότε θα είμαι οριακά. Ελπίζω να είναι και 2500+ όπως δείχνει ο υπέρηχος. Πάντως αυτό για το κοριτσάκια μου το είπαν και ο γιατρός και η μαία ότι τα κορίτσια είναι πιο δυνατά και ελπίζουμε να πάνε καλύτερα τα πράγματα και να μην χρειαστεί μονάδα ή αν χρειαστεί να μπει προληπτικά για μια δύο μέρες μόνο.

Της Αγίας Αικατερίνης την Παρασκευή ελπίζω να είναι σημαδιακή ημέρα και να προστατεύσει το μωρό μου να πάνε όλα καλά.

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Εύχομαι και σε όλες εσάς τις υπόλοιπες με το καλό! 

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!! Είστε πραγματικά μεγάλο στήριγμα με τα λόγια σας με ηρεμείτε αρκετά κορίτσια! Γιατί αν και το είχα στο μυαλό μου επειδή το είδαμε από τον προηγούμενο υπέρηχο, τώρα έχω αγχωθεί για όλα. 

Όλα θα πάνε τέλεια με το καλό να έρθει στο κόσμο το μωράκι σας και γρήγορα να πάτε σπίτι σας .....

Κορίτσια μου εχθές πήγα για υπέρηχο 

Όλα καλά δόξα το θεό 

35+1 και η μικρή είναι 2900 μου είπε ότι στις 38 εβδομάδες θα γεννησουμε 

Έχει πάρει ήδη θέση τοκετού 

 

 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Ellidr είπε:

Όλα θα πάνε τέλεια με το καλό να έρθει στο κόσμο το μωράκι σας και γρήγορα να πάτε σπίτι σας .....

Κορίτσια μου εχθές πήγα για υπέρηχο 

Όλα καλά δόξα το θεό 

35+1 και η μικρή είναι 2900 μου είπε ότι στις 38 εβδομάδες θα γεννησουμε 

Έχει πάρει ήδη θέση τοκετού 

 

 

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!

Ουαου ήδη είναι σούπερ το βάρος του μωρού σου! Θα γεννηθεί πολύ καλά στα κιλά στις 38 εβδομάδες! Όλα να πάνε καλά εύχομαι, με το καλό!

  • Μου αρέσει 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 15 λεπτά , Hope.2019 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!

Ουαου ήδη είναι σούπερ το βάρος του μωρού σου! Θα γεννηθεί πολύ καλά στα κιλά στις 38 εβδομάδες! Όλα να πάνε καλά εύχομαι, με το καλό!

Κ εσύ με το καλό θα περιμένουμε νέα σου....

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Hope.2019 είπε:

Καλά όλα κορίτσι μου αν αφαιρέσεις ότι τώρα που έφτασε η ώρα έχω τρομερό άγχος και για το χειρουργείο που τώρα σε δευτερότοκη ξέρω πως είναι αλλά και για το μωράκι ποσο βάρος θα γεννηθεί αν θα έκαναν δουλειά οι ενέσεις κορτιζόνης να είναι εντάξει αναπνευστικά. Ξέρεις όλα αυτά με τρώνε πολύ μέχρι αύριο!

Κορίτσι μου πως είσαι στο Facebook σαν φωτογραφία να σε βρω αύριο; Είσαι μια κοπέλα με μαύρα μαλλιά κοντινή φωτογραφία;

Άμα  το λες για εμένα ναι ασπρόμαυρη φώτο έχω 

Link to comment
Share on other sites

@Hope.2019ε το καλό το μωράκι σας!! Η Αγία Αικατερίνη να σας το προστατεύει!! Όλα καλά θα πάνε!!! Γερό κ δυνατό μωρό!! Θα περιμένουμε τα νέα σας μολις μπορέσεις!! Σου στέλνουμε τη θετική μας ενέργεια!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


17 ώρες πρίν, Hope.2019 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!

Ουαου ήδη είναι σούπερ το βάρος του μωρού σου! Θα γεννηθεί πολύ καλά στα κιλά στις 38 εβδομάδες! Όλα να πάνε καλά εύχομαι, με το καλό!

Κορίτσι μου όλα καλά?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου όλα καλά. Γέννησα το κοριτσάκι μου 2480 ήταν τελικά διακόσια γραμμάρια λιγότερο. Τώρα προσπαθώ να θηλάσω αν και όλο κοιμάται και είναι πεισματάρα και πρέπει να μην χάσει πολύ βάρος για να μην μου την πάρουν στη μονάδα. Κατά τα άλλα έκανε μια υπογλυκαιμία όταν γεννήθηκε. Τώρα την πήραν οι παιδίατροι που εξετάζουν πάλι τα μωρά και περιμένω ενημέρωση. Αποφάσισα εδώ να της δίνω και λίγο ξένο μην μου χάσει πολύ βάρος και πάει μονάδα και έπειτα βλέπουμε πως θα πάει!

  • Μου αρέσει 13

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Hope.2019 είπε:

Κορίτσια μου όλα καλά. Γέννησα το κοριτσάκι μου 2480 ήταν τελικά διακόσια γραμμάρια λιγότερο. Τώρα προσπαθώ να θηλάσω αν και όλο κοιμάται και είναι πεισματάρα και πρέπει να μην χάσει πολύ βάρος για να μην μου την πάρουν στη μονάδα. Κατά τα άλλα έκανε μια υπογλυκαιμία όταν γεννήθηκε. Τώρα την πήραν οι παιδίατροι που εξετάζουν πάλι τα μωρά και περιμένω ενημέρωση. Αποφάσισα εδώ να της δίνω και λίγο ξένο μην μου χάσει πολύ βάρος και πάει μονάδα και έπειτα βλέπουμε πως θα πάει!

Να σας ζήσει κοπέλα μου!!Γερή κ τυχερή να είναι!! Όλα καλά λοιπόν!!Καλά έκανες πιστεύω να της δώσεις κ ξένο!!Εσύ πως είσαι; 

 

 

@Irenesirene Εσεις τι κάνετε;;Πως είναι η μπέμπα σ;την είδες;

 

Κορίτσια έχουμε κάνει ομαδική συνομιλα στο messenger κ περιμένουμε κ εσάς!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...