Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανουλες Δεκεμβριου 2022


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Annie4 είπε:

Έχω μια πρόταση, το είχαμε εφαρμόσει και σε μια ομάδα που ειχα μπει στο 1ο μου παιδι. Θελω τα ναι και τα οχι σας, εστω και ενα οχι να υπαρχει ας μην εφαρμοσουμε την προταση μου.

Τωρα που κοντευουμε και ιδιως εχοντας τα βρεφη θα εχουμε περισσοτερη αναγκη την μεταξυ μας επικοινωνια, η ιδεα μου λοιπον ειναι να κανουμε συνομιλια στο viber, πχ να συγκεντρωσω εγω σε π.μ. τα κινητα σας και να τη φτιαξω ή στο messenger.

Σε καμια περιπτωση δε θελω να ερθει καποια σε δυσκολη θεση ουτε να στεναχωρηθει αν θελει να αρνηθει. 

Γειά σας κοριτσια!!!! Συγγνώμη που πετάγομαι! Δεν είμαι στην ομάδα σας όμως διαβάζω συχνά τι γράφετε! Νομίζω πως κι άλλες κοπέλες που γεννάνε λίγο μετά από εσάς βρίσκουν πληροφορίες εδώ ή σας ρωτάνε για πράγματα που εσείς εχετε ηδη περάσει.. αν πάτε σε μεσεντζερ δε θα υπάρχει αυτή η πληροφόρηση, όπως και με τα μωράκια σας όταν γεννηθούν, θα θέλουμε εμείς οι ετοιμογεννες να μαθαίνουμε πως τα πατε για να προετοιμαζομαστε... Νομιζω αντίστοιχα κι εσείς θα διαβαζετε τοσο καιρο το θεμα Νοεμβρίου ή Οκτωβρίου.. Ο,τι θέλετε θα κάνετε φυσικά, απλώς λέω ότι και σαν φορουμ βοηθάει πολύ... Αλλά ξανά λέω εσείς θα κάνετε ό,τι θέλετε! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 hours ago, Rafaela_123 said:

Εγώ είμαι μέσα!!! Εννοείται τώρα θα χρειαζόμαστε περισσότερη επικοινωνία!! 

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι;; Αρχισα να έχω αυτό το πραγμα από χθες! Μπορεί να φταρνιστώ κ να μου φύγουν κάποια τσιτσα το έχετε κ εσείς;; Είναι φυσιολογικό;;;; Ή έπαθα καμία ακράτεια τώρα σαν γιαγιά;; 

Και γώ το έχω είναι φυσιολογικό! Μετά τη γεννα θα συνέλθουμε σιγά σιγά!

 

@Annie4 και γώ είμαι μέσα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!

@Hope 2019 όλα καλά θα πάνε κ θα έχεις σύντομα το μωράκι σου αγκαλίτσα!!

@Queen @Annie4Maria Rgi είμαι στο messenger  κ έχω φωτό έναν πίνακα με τη μαμά κ το μικρό της ελεφαντάκι!

 

Εγώ βρε κορίτσια εδώ κ δύο μέρες άνθρωποι που είχαν να με δουν μια εβδομάδα η κ περισσότερο μου λενε ότι έχει κατέβει η κοιλιά κ τέτοια. Και η αλήθεια είναι ότι κάπως τη βλέπω κ εγώ. Επίσης αυτές τις μέρες έχω κάτι πονακια μπροστά χαμηλά κ οταν περπατάω αισθάνομαι πίεση κατω,περπατάω πιο αργά από ότι πήγαινα, λέτε να έχει πάρει θέση; 

Αυτά τα πονάκια σαν πόνους περιόδου τα είχα πριν λίγο, αυτές είναι οι συσπάσεις;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Maritsaki είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!

@Hope 2019 όλα καλά θα πάνε κ θα έχεις σύντομα το μωράκι σου αγκαλίτσα!!

@Queen @Annie4Maria Rgi είμαι στο messenger  κ έχω φωτό έναν πίνακα με τη μαμά κ το μικρό της ελεφαντάκι!

 

Εγώ βρε κορίτσια εδώ κ δύο μέρες άνθρωποι που είχαν να με δουν μια εβδομάδα η κ περισσότερο μου λενε ότι έχει κατέβει η κοιλιά κ τέτοια. Και η αλήθεια είναι ότι κάπως τη βλέπω κ εγώ. Επίσης αυτές τις μέρες έχω κάτι πονακια μπροστά χαμηλά κ οταν περπατάω αισθάνομαι πίεση κατω,περπατάω πιο αργά από ότι πήγαινα, λέτε να έχει πάρει θέση; 

Αυτά τα πονάκια σαν πόνους περιόδου τα είχα πριν λίγο, αυτές είναι οι συσπάσεις;

Αυτά τα είχα κι εγώ, ο γιατρός μου είπε ότι το μωρό παίρνει θέση σιγά σιγά και τα πιέζει όλα προς τα κάτω. Καλού κακού μου αυξησε τα trofocard σε 3 τη μερα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Maritsaki είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!

@Hope 2019 όλα καλά θα πάνε κ θα έχεις σύντομα το μωράκι σου αγκαλίτσα!!

@Queen @Annie4Maria Rgi είμαι στο messenger  κ έχω φωτό έναν πίνακα με τη μαμά κ το μικρό της ελεφαντάκι!

 

Εγώ βρε κορίτσια εδώ κ δύο μέρες άνθρωποι που είχαν να με δουν μια εβδομάδα η κ περισσότερο μου λενε ότι έχει κατέβει η κοιλιά κ τέτοια. Και η αλήθεια είναι ότι κάπως τη βλέπω κ εγώ. Επίσης αυτές τις μέρες έχω κάτι πονακια μπροστά χαμηλά κ οταν περπατάω αισθάνομαι πίεση κατω,περπατάω πιο αργά από ότι πήγαινα, λέτε να έχει πάρει θέση; 

Αυτά τα πονάκια σαν πόνους περιόδου τα είχα πριν λίγο, αυτές είναι οι συσπάσεις;

Κ εμένα μου το είπαν ότι χαμήλωσε η κοιλια κ ότι δε θα φτάσω την πητ! Κ μου το είπανε κάτι γιατροί στη δουλεια, θέλω να πω δεν είναι της γειτονιάς για να μην το βάλω υπόψη! Κ Εγώ την βλέπω χαμηλά σε σχέση με αλλες κοπελες που ξέρω έγκυες…εγώ δεν έχω πονο, ομως άμα κουραστώ νιώθω ένα βάρος εκεί κάτω χαμηλά! Χθες η γιατρος μου είπε αν έχω πονο να της πω αν είναι μόνο βάρος είναι λόγο θέσης 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις! Ναι λίγο σήμερα φοβήθηκα,αν κ ήμουν από το πρωί στους δρόμους κ μετά σχολή κλπ οπότε λέω από την κούραση. Μάλλον θα πρέπει να του κάνω ένα τηλεφώνημα ε; Γιατί θα με δει την άλλη Τετάρτη τώρα!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Maritsaki είπε:

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις! Ναι λίγο σήμερα φοβήθηκα,αν κ ήμουν από το πρωί στους δρόμους κ μετά σχολή κλπ οπότε λέω από την κούραση. Μάλλον θα πρέπει να του κάνω ένα τηλεφώνημα ε; Γιατί θα με δει την άλλη Τετάρτη τώρα!

Ναι καλύτερα να του μιλήσεις να το αναφέρεις! Ισως σου πει να πας πιο νωρις να σε δει 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εμείς θα πάμε σήμερα στο γιατρό να τον δούμε και να κάνουμε εξέταση καλλιέργειας για τυχόν μικρόβια .. Από την άλλη εβδομάδα μου είπε θα πηγαίνω στη κλινική για καρδιοτοκογραφημα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Wish_soon είπε:

Εμείς θα πάμε σήμερα στο γιατρό να τον δούμε και να κάνουμε εξέταση καλλιέργειας για τυχόν μικρόβια .. Από την άλλη εβδομάδα μου είπε θα πηγαίνω στη κλινική για καρδιοτοκογραφημα

Από την άλλη εβδομάδα θα πηγαίνεις κάθε εβδομαδα;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , Maritsaki είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!

@Hope 2019 όλα καλά θα πάνε κ θα έχεις σύντομα το μωράκι σου αγκαλίτσα!!

@Queen @Annie4Maria Rgi είμαι στο messenger  κ έχω φωτό έναν πίνακα με τη μαμά κ το μικρό της ελεφαντάκι!

 

Εγώ βρε κορίτσια εδώ κ δύο μέρες άνθρωποι που είχαν να με δουν μια εβδομάδα η κ περισσότερο μου λενε ότι έχει κατέβει η κοιλιά κ τέτοια. Και η αλήθεια είναι ότι κάπως τη βλέπω κ εγώ. Επίσης αυτές τις μέρες έχω κάτι πονακια μπροστά χαμηλά κ οταν περπατάω αισθάνομαι πίεση κατω,περπατάω πιο αργά από ότι πήγαινα, λέτε να έχει πάρει θέση; 

Αυτά τα πονάκια σαν πόνους περιόδου τα είχα πριν λίγο, αυτές είναι οι συσπάσεις;

Δεν σε βρισκω!!! Εγω ειμαι Anna Kons

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 34 λεπτά , Wish_soon είπε:

Εμείς θα πάμε σήμερα στο γιατρό να τον δούμε και να κάνουμε εξέταση καλλιέργειας για τυχόν μικρόβια .. Από την άλλη εβδομάδα μου είπε θα πηγαίνω στη κλινική για καρδιοτοκογραφημα

Και εγώ ακριβώς τα ίδια αλλά μπήκα και στο μήνα μου. Καρδιοτοκογραφημα θα κάνω στο ιατρείο μόνο την επόμενη εβδομάδα θα έρθει η μαια μου σπίτι να μου κάνει. Αντε να δούμε πότε θα έρθει και η σειρά μας.

 

@Annie4 εγω ειμαι Evi Spastra αλλα με το γαιδουρακι για cover

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , Maritsaki είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!

@Hope 2019 όλα καλά θα πάνε κ θα έχεις σύντομα το μωράκι σου αγκαλίτσα!!

@Queen @Annie4Maria Rgi είμαι στο messenger  κ έχω φωτό έναν πίνακα με τη μαμά κ το μικρό της ελεφαντάκι!

 

Εγώ βρε κορίτσια εδώ κ δύο μέρες άνθρωποι που είχαν να με δουν μια εβδομάδα η κ περισσότερο μου λενε ότι έχει κατέβει η κοιλιά κ τέτοια. Και η αλήθεια είναι ότι κάπως τη βλέπω κ εγώ. Επίσης αυτές τις μέρες έχω κάτι πονακια μπροστά χαμηλά κ οταν περπατάω αισθάνομαι πίεση κατω,περπατάω πιο αργά από ότι πήγαινα, λέτε να έχει πάρει θέση; 

Αυτά τα πονάκια σαν πόνους περιόδου τα είχα πριν λίγο, αυτές είναι οι συσπάσεις;

Και εγώ αισθάνομαι πίεση χαμηλά όταν περπατάω και τον τελευταίο καιρό στο δεκάλεπτο περπάτημα το νιώθω πολύ έντονα κ πρέπει οπωσδήποτε να κάτσω. Επίσης τώρα τελευταία νιώθω το κεφάλι του πολύ πολύ χαμηλά σε σημείο που όταν κουνιέται ανατριχιάζω, νιώθω ότι θα πεταχτεί κανένα χέρι να με χαιρετήσει:P

 

και εγώ είμαι μέσα αν κάνετε ομάδα στο Viber η στο messenger 

  • Χαχα 6
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , Wish_soon είπε:

Και γώ το έχω είναι φυσιολογικό! Μετά τη γεννα θα συνέλθουμε σιγά σιγά!

 

@Annie4 και γώ είμαι μέσα!

Πες μου πως θα σε βρω στο μεσεντζερ

πρίν από 15 λεπτά , Zako είπε:

Και εγώ αισθάνομαι πίεση χαμηλά όταν περπατάω και τον τελευταίο καιρό στο δεκάλεπτο περπάτημα το νιώθω πολύ έντονα κ πρέπει οπωσδήποτε να κάτσω. Επίσης τώρα τελευταία νιώθω το κεφάλι του πολύ πολύ χαμηλά σε σημείο που όταν κουνιέται ανατριχιάζω, νιώθω ότι θα πεταχτεί κανένα χέρι να με χαιρετήσει:P

 

και εγώ είμαι μέσα αν κάνετε ομάδα στο Viber η στο messenger 

Πες μου πως θα σε βρω στο μεσεντζερ

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Annie4 είπε:

Πες μου πως θα σε βρω στο μεσεντζερ

Πες μου πως θα σε βρω στο μεσεντζερ

Εμένα με λένε Ντίνα Ζ. Αν δεν με βρεις πες μου να σε κάνω εγώ γιατί γενικά δεν με βρίσκουν 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...