Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, linaa είπε:

      Καλέ πόσο είναι η fsh k η ε2 σου? Αυτό έχει σημασία . Αν είναι καλές θα έχεις Κ καλή διεργεση 

      Συμφωνώ...παίζουν ρόλο και οι άλλες ορμόνες...Η ΑΜΗ δε καθορίζει την έκβαση μιας προσπάθειας. Το έχουμε δει άπειρες φορές! Πίστεψε με! Κάνε την προσπαθεια σου!! Σου εύχομαι να πετύχεις το θαυματακι σου!!!!

      • Ευχαριστώ 1

Μανουλες Δεκεμβριου 2022


Recommended Posts

πρίν από 16 λεπτά , NataSou είπε:

Να πάρεις το γιατρό σου τηλέφωνο και να πας να σε βάλει καρδιοτοκογραφο και να δει τον τραχηλο. Εγώ είχα κάτι επίμονα πονακια την Κυριακή και μου αύξησε το μαγνήσιο σε 3 τη μέρα. Είσαι σίγουρη ότι δεν είναι έντερο? 

Και εγώ περνώ 3 την μέρα και 2 ουτρο. Οι πόνοι είναι όπως της περιόδου κάτω χαμηλά και ώρες ώρες όταν ποναω νιώθω λες και θα γίνει κάτι κακό...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 25 λεπτά , NataSou είπε:

Εγώ παθαίνω το άλλο! Πάω τουαλέτα κάνω τα τσισακια μου κι ενώ σκουπιζομαι καλά καλά μετά που πάω και κάθομαι νιώθω ένα μπλουπ και φεύγει μια γουλιτσα!! Μάλλον έχουν χαλαρώσει όλα εκεί κατω

Αυτό ακόμα δε το έπαθα χαχαχα 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Hope.2019 είπε:

Εγώ θα πήγαινα για υπέρηχο και καρδιοτοκογραφο με το ζόρι. Πες του ανησυχώ θέλω να δω τι γίνεται. Ή πήγαινε μέχρι το νοσοκομείο που θα γεννήσεις έστω να κάνεις ένα nst. Εγώ στη φάση που είμαι και είχα από νωρίς συσπάσεις πάντως δεν μου έδινε ουτρο δεν θεωρεί ότι βοηθούν μια πολύ. Αν δεν είχα θέμα και δεν γεννούσα για άλλο λόγω νωρίτερα θα μου έδινε τοκολυτικα τα glopir. Και φαντάσου δεν έχω και τέτοιους πόνους που περιγράφεις.

Ξέρεις τι κάθε φορά που τον λέω κάτι με στέλνει στο νοσοκομείο ενώ θα γεννησω σε κλινική... Τώρα θα τον πάρω να τον πω

Οτάν πάω επανω στο νοσοκομείο μου φέρονται χαλιά και την αλλη φορά με εβαλαν και τα δάχτυλα και με είπε ο γιατρός μου οτι αυτό δεν επιτρέπετε στην εβδομαδα που ήμουν γιατί μπορεί να ξεκινούσε τοκετός...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Δε πρέπει να μιλήσεις με το γιατρο σου; Νομίζω είναι συσπάσεις αυτά…τη ρώτησα χθες που πήγα κ μου είπε πως θα καταλάβω ότι μπηκα σε τοκετο

Χθες που πήγα ήταν φυσιολογικό το αμνιακό υγρο…άσε να το προσέξω καλύτερα κ να επικοινωνήσω μαζί της ξανά 

Ξανά δες ναι. Είναι πολύ πιθανό να είναι ούρα που φεύγουν γιατί πιέζεται η περιοχή. Το έχω ξανά ακούσει. 

  • Ευχαριστώ 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 19 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Δε πρέπει να μιλήσεις με το γιατρο σου; Νομίζω είναι συσπάσεις αυτά…τη ρώτησα χθες που πήγα κ μου είπε πως θα καταλάβω ότι μπηκα σε τοκετο

Χθες που πήγα ήταν φυσιολογικό το αμνιακό υγρο…άσε να το προσέξω καλύτερα κ να επικοινωνήσω μαζί της ξανά 

Θα τον πάρω απλως την προηγούμενη φορά είδα απλα λιγα υγρά δεν ξέρω πως θα το καταλάβω πόνους έχω αλλά δεν μπορω να το καταλάβω.. Αυτό είναι το θέμα 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Queen είπε:

Ξέρεις τι κάθε φορά που τον λέω κάτι με στέλνει στο νοσοκομείο ενώ θα γεννησω σε κλινική... Τώρα θα τον πάρω να τον πω

Οτάν πάω επανω στο νοσοκομείο μου φέρονται χαλιά και την αλλη φορά με εβαλαν και τα δάχτυλα και με είπε ο γιατρός μου οτι αυτό δεν επιτρέπετε στην εβδομαδα που ήμουν γιατί μπορεί να ξεκινούσε τοκετός...

Ο Χριστός και η Παναγία, έχει δίκιο ο γιατρός σου αυτό θα μπορούσε να προκαλέσει τοκετό! Γιατί δεν πας στην κλινική που θα γεννήσεις; Εγώ εκεί θα πήγαινα. Απλά λογικά θα δώσεις κάποια χρήματα για υπέρηχο κλπ. Πήγαινε κορίτσι μου μην το αφήνεις γιατί έχεις και ιστορικό πρόωρου τοκετού.


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , NataSou είπε:

Εγώ παθαίνω το άλλο! Πάω τουαλέτα κάνω τα τσισακια μου κι ενώ σκουπιζομαι καλά καλά μετά που πάω και κάθομαι νιώθω ένα μπλουπ και φεύγει μια γουλιτσα!! Μάλλον έχουν χαλαρώσει όλα εκεί κατω

Το ιδιο παθαινω κ εγω! Σημερα παω γιατρο, θα του το πω ετσι για να πουμε οτι ειμαστε οκ, θα σε ενημερωσω φυσικα.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Hope.2019 είπε:

Ο Χριστός και η Παναγία, έχει δίκιο ο γιατρός σου αυτό θα μπορούσε να προκαλέσει τοκετό! Γιατί δεν πας στην κλινική που θα γεννήσεις; Εγώ εκεί θα πήγαινα. Απλά λογικά θα δώσεις κάποια χρήματα για υπέρηχο κλπ. Πήγαινε κορίτσι μου μην το αφήνεις γιατί έχεις και ιστορικό πρόωρου τοκετού.

Τώρα θα πάρω να τον πω και θα δω τι θα με πει και ανάλογος ελπίζω να με πεί να πάω απο εκεί τουλάχιστον

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 15 λεπτά , Annie4 είπε:

@Queen μην το αφηνεις. Καλυτερα να προνοεις παρα να τρεχεις...πηγαινε να ησυχασεις

Λοιπον, πως θα συντονιστουμε? Messenger έχουμε όλες?

Με είπε ξεκούραση και να κάνω υπομονή να μην κάνω τίποτα να είμαι ξάπλα τουλαχιστον να μπούμε στης 36 εβδομάδες 

Ναι έχω 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Queen είπε:

Και εγώ περνώ 3 την μέρα και 2 ουτρο. Οι πόνοι είναι όπως της περιόδου κάτω χαμηλά και ώρες ώρες όταν ποναω νιώθω λες και θα γίνει κάτι κακό...

Η μαια μου είπε ότι στις συσπάσεις τοκετού νιώθεις και ψηλά στη μήτρα πίεση και πετρωμα. Σε κάθε περίπτωση μιλα με το γιατρό σου να σε δει γιατί μόνο έτσι θα ξεαγχωθεις. 

Να γράψει η καθεμία πως είναι το όνομα της στο fb και οποία φτιάξει την ομαδική να μας βρει? 

Anastasia Makrypodi είμαι εγώ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , NataSou είπε:

Η μαια μου είπε ότι στις συσπάσεις τοκετού νιώθεις και ψηλά στη μήτρα πίεση και πετρωμα. Σε κάθε περίπτωση μιλα με το γιατρό σου να σε δει γιατί μόνο έτσι θα ξεαγχωθεις. 

Τον πήρα τηλέφωνο με είπε να ξεκούραστο και να πάω τουλάχιστον 36 και αν συνεχίσει ο πόνος να πάω να πάρω ενέσεις κορτιζόνης για σίγουρα..

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Queen είπε:

Ξέρεις τι κάθε φορά που τον λέω κάτι με στέλνει στο νοσοκομείο ενώ θα γεννησω σε κλινική... Τώρα θα τον πάρω να τον πω

Οτάν πάω επανω στο νοσοκομείο μου φέρονται χαλιά και την αλλη φορά με εβαλαν και τα δάχτυλα και με είπε ο γιατρός μου οτι αυτό δεν επιτρέπετε στην εβδομαδα που ήμουν γιατί μπορεί να ξεκινούσε τοκετός...

Αυτό δεν γίνεται να συμβαίνει δλδ να εχεις γιατρο κ να σε στέλνει να σε βλέπουν άλλοι;;; Να τον παρεις τηλ κ να του το πεις!! Κ να του ζητήσεις να σε δει!! Αυτος θα σε γεννήσει στο κάτω κάτω δεν πρέπει να ξέρει τι συμβαίνει;; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...