Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Fay_ είπε:

      Μέτρησες ποτε προγεστερονη μαζί με τις χοριακες; Εγω σήμερα που πήγα για χοριακη μέτρησα και προγεστερονη (από μόνη μου χωρίς να μου το ζητήσουν). Τώρα ήρθε το αποτέλεσμα και είναι μόνο 12, με το κατώτερο φυσιολογικό στο πρώτο τρίμηνο να ξεκινά από 3. Πολύ χαμηλή είναι και αγχώθηκα πάλι. Να τους το αναφέρω ότι έκανα την εξέταση; 

      Εννοείτε ότι πρέπει να τους το πεις ότι έκανες την εξέταση Κ το αποτέλεσμα. Γενικά κορίτσι μου μην ντρέπεσε τους γιατρούς εσύ πρέπει να τους τρέχεις για να σε προσέξουν . Αν δεν μιλάς δεν δίνουν σημασία. Πάντως μην ανχωνεσε συμβαίνει πολλές φορές να είναι χαμηλή η προγεστερόνη στις εξωσωματικές γιατί ο οργανισμός δεν προλαβαίνει να παράξει την δική του επειδή γίνετε με τεχνητό τρόπο Κ η απορρόφηση των φαρμάκων δεν είναι πάντα επιτυχημένη γρήγορα από όλους τους οργανισμούς.

Μία Νέα Αρχή... στην Σουηδία;;;


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια!!Είμαι κ εγώ εδώ!!Τα τελευταία 2 χρόνια επιθυμώ να φύγω για Σουηδία...Συγκεκριμένα για Νότια...Γιατί βόρεια παίζει πολύυυυυυ κρύο...Αρχικά να πω ότι ο άντρας μου είναι ομογενής από Σουηδία και δυστυχώς εδώ και 5 χρόνια έχει κατέβει Ελλάδα για να είμαστε εδώ..(μην μουτζώνετε όλες μαζί...)...Βλέπετε είμαι μοναχοπαίδι και καθηγήτρια ελληνικής φιλολογίας οπότε σκέφτηκε ότι για μένα θα ήταν καλύτερα να αρχίσουμε τη ζωή μας από την Ελλάδα,,,,αλλά ρε κορίτσια ,,,τώρα ως παντρεμένη και μητέρα έχω φρήξει με αυτή τη χώρα,,,δεν πάει άλλο...στη Σουηδία είναι όλα πολύ καλύτερα από εδώ..από πού να αρχίσω ναι λέω και πού να τελειώσω....???!!Αν θέλετε να ρωτήσετε κάτι για την καθημερινή τους ζωή ή ο τιδήποτε μπορείτε...:)

α!!!όσο για τη γλώσσα όσοι θέλετε να πάτε,μην ανησυχείτε...με το που πάτε Σουηδία το κράτος σας παρέχει δωρεάν μαθήματα σουηδικών ...οπότε μην αγχώνεστε...


15Ysp3.png

5autp2.png

YDTvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 365
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλώς την...

κι εμείς νότια θα θέλαμε,αλλά μάλλον στοκχόλμη το βλέπω...έχει πιο πολλές δουλειές...

ποιες πόλεις νότια είναι σχετικά μεγάλες και ίσως να έχουν δουλειά?

τα σπίτια είναι όντως δύσκολα να βρεθούν?

Link to comment
Share on other sites

καλώς την...

κι εμείς νότια θα θέλαμε,αλλά μάλλον στοκχόλμη το βλέπω...έχει πιο πολλές δουλειές...

ποιες πόλεις νότια είναι σχετικά μεγάλες και ίσως να έχουν δουλειά?

τα σπίτια είναι όντως δύσκολα να βρεθούν?

Λογικά ως πρωτεύουσα θα έχει αρκετές δουλειές...Εμείς θα πηγαίναμε στο Μαλμο,είναι πολύ νότια στα σύνορα με Δανία,πολύ κοντά στην Κοπεγχάγη.Εκεί έχει δουλειές,να φανταστείς όλοι οι φίλοι του άντρα μου που είναι από διάφορα μέρη και όχι σουηδοί έχουν φέρει τις κοπέλες τους από τις χώρες τους και έχουν βρει δουλειά και ταυτόχρονα πηγαίνουν και στο σουηδικό σχολείο για τη γλώσσα.όσο για τα σπίτια είναι σχετικά δύσκολο να βρεις για να νοικιάσεις αλλά με λίγο ψάξιμο κάτι θα βρεις ,,τώρα έχουν αρχίσει να πέφτουν και οι τιμές εκεί στα σπίτια μου έλεγε χθες η νύφη μου που είναι πολυτικός μηχανικός και σουηδέζα.πάντως για να πας εκεί σίγουρα κάποιος πρέπει στην αρχή να σε βοηθήσει και από κάπου να πιαστείς ,,,για παράδειγμα ένα ζευγάρι που είχαμε γνωρίσει εκεί πριν 4 χρόνια που ήταν από Βόλο βοηθήθηκε από την ελληνική κοινότητα και βρήκε δουλειά και μετά αγόρασαν σπίτι με δάνειο από το κράτος αφού είχαν δουλειά...ο άντρας δούλευε σε μάντρα και η γυναίκα έπλενε πιάτα σε ρεστοράν όπου δεν πολυχρειάζεται κ η γλωσσα γι'αυτή τη δουλειά,,,λ με τα αγγλικά συνεννοούταν...και το σπίτι το είχαν αγοράσει 55000 ευρώ 55 τετραγωνικα μέτρα,,,παλιά τυπικο σουηδικό σπιτάκι μια χαρά σε νορμάλ περιοχή..και είχαν κ ένα μωράκι,,,:)


15Ysp3.png

5autp2.png

YDTvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λογικά ως πρωτεύουσα θα έχει αρκετές δουλειές...Εμείς θα πηγαίναμε στο Μαλμο,είναι πολύ νότια στα σύνορα με Δανία,πολύ κοντά στην Κοπεγχάγη.Εκεί έχει δουλειές,να φανταστείς όλοι οι φίλοι του άντρα μου που είναι από διάφορα μέρη και όχι σουηδοί έχουν φέρει τις κοπέλες τους από τις χώρες τους και έχουν βρει δουλειά και ταυτόχρονα πηγαίνουν και στο σουηδικό σχολείο για τη γλώσσα.όσο για τα σπίτια είναι σχετικά δύσκολο να βρεις για να νοικιάσεις αλλά με λίγο ψάξιμο κάτι θα βρεις ,,τώρα έχουν αρχίσει να πέφτουν και οι τιμές εκεί στα σπίτια μου έλεγε χθες η νύφη μου που είναι πολυτικός μηχανικός και σουηδέζα.πάντως για να πας εκεί σίγουρα κάποιος πρέπει στην αρχή να σε βοηθήσει και από κάπου να πιαστείς ,,,για παράδειγμα ένα ζευγάρι που είχαμε γνωρίσει εκεί πριν 4 χρόνια που ήταν από Βόλο βοηθήθηκε από την ελληνική κοινότητα και βρήκε δουλειά και μετά αγόρασαν σπίτι με δάνειο από το κράτος αφού είχαν δουλειά...ο άντρας δούλευε σε μάντρα και η γυναίκα έπλενε πιάτα σε ρεστοράν όπου δεν πολυχρειάζεται κ η γλωσσα γι'αυτή τη δουλειά,,,λ με τα αγγλικά συνεννοούταν...και το σπίτι το είχαν αγοράσει 55000 ευρώ 55 τετραγωνικα μέτρα,,,παλιά τυπικο σουηδικό σπιτάκι μια χαρά σε νορμάλ περιοχή..και είχαν κ ένα μωράκι,,,:)

τέτοια να μας λές να μας ανεβάζεις το ηθικό!!!! :cool::cool::cool:


uop51syge.png

Ήρθες αγγελάκι μου και μου άλλαξες την ζωή...

Σ' αγαπώ πολύ θησαυρέ μου!!!c

Link to comment
Share on other sites

τέτοια να μας λές να μας ανεβάζεις το ηθικό!!!! :cool::cool::cool:

Είναι η αλήθεια!Χθες που μιλούσα με τη νύφη μου(25 ετών με μόνιμη δουλειά κ δικό τους σπίτι..χεχε) μου έλεγε ότι στο δημόσιο σχολείο εκεί σου δίνουν μολύβια,γόμες κ τ λ..συν ότι τρως δωρεάν σε εστιατόριο που έχει εντός σχολείου,,,τί να λέμε εμείς μετα...πού να τα βγάλει πέρα ο Έλληνας γονιός,,,επίσης της φαινόταν παράξενο που περίμενε μισή ώρα στο ταχυδρομείο για να πάρει 4 γραμματόσημα να στείλει κάρτες στους δικούς της...εκεί τα γραμματόσημα τα πουλάνε στα σουπερμάρκετ και τα ταχυδρομεία δεν υπάρχουν...χεχε!


15Ysp3.png

5autp2.png

YDTvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τέτοια να μας λές να μας ανεβάζεις το ηθικό!!!! :cool::cool::cool:

συμφωνώ:D,γιατί έχουν αρχίσει και μου φαίνονται βουνό τόσα πράγματα που πρέπει να γίνουν...

αχ πολύ ωραία νέα...την είχαμε στα υπόψη μας αυτή τη πόλη...

είχα μια ελπίδα στην ελληνική κοινότητα για βοήθεια...:rolleyes:

μακάρι να μας βοηθήσουν...

πρόσεξα και το άλλο στις αγγελίες,λένε όλες για βιογραφικά εώς 15/08... εμείς λέγαμε μέχρι τα χριστούγεννα να φύγουμε...για καλύτερη οργάνωση...

αλλά δεν ξέρω...όσο πιο γρήγορα φύγουμε,τόσο καλύτερα...

Link to comment
Share on other sites

συμφωνώ:D,γιατί έχουν αρχίσει και μου φαίνονται βουνό τόσα πράγματα που πρέπει να γίνουν...

αχ πολύ ωραία νέα...την είχαμε στα υπόψη μας αυτή τη πόλη...

είχα μια ελπίδα στην ελληνική κοινότητα για βοήθεια...:rolleyes:

μακάρι να μας βοηθήσουν...

πρόσεξα και το άλλο στις αγγελίες,λένε όλες για βιογραφικά εώς 15/08... εμείς λέγαμε μέχρι τα χριστούγεννα να φύγουμε...για καλύτερη οργάνωση...

αλλά δεν ξέρω...όσο πιο γρήγορα φύγουμε,τόσο καλύτερα...

όπως έμαθα ανοιγουν δουλειές απο τώρα εποχιακά μέχρι τα Χριστουγεννα ίσως για αυτο το κάνουν και μεις μετά τις γιορτές λέμε να κάνουμε ότι κάνουμε εκτός και αν υπάρξει κάτι αναπάντεχ νωρίτερα και την κοπανίσουμε!!!!!

Επιτέλους εγκαινιασα σήμερα και την σελιδουλα στο FB.....;););)

Είναι η αλήθεια!Χθες που μιλούσα με τη νύφη μου(25 ετών με μόνιμη δουλειά κ δικό τους σπίτι..χεχε) μου έλεγε ότι στο δημόσιο σχολείο εκεί σου δίνουν μολύβια,γόμες κ τ λ..συν ότι τρως δωρεάν σε εστιατόριο που έχει εντός σχολείου,,,τί να λέμε εμείς μετα...πού να τα βγάλει πέρα ο Έλληνας γονιός,,,επίσης της φαινόταν παράξενο που περίμενε μισή ώρα στο ταχυδρομείο για να πάρει 4 γραμματόσημα να στείλει κάρτες στους δικούς της...εκεί τα γραμματόσημα τα πουλάνε στα σουπερμάρκετ και τα ταχυδρομεία δεν υπάρχουν...χεχε!

εγω ακουσα και για έναν Ελληνα που είχε πάει Σουηδία και του τι έκαναν άσχημα απο ένα ελληνικό εστιατόριο αλλά ευτυχώς τον αποζημίωσε το Σουηδικο κράτος...Είναι άνεργος του σκάνε 1800 ευρω το μήνα μέχρι να βρεί άλλη δουλειά....

Οπότε εκτος όλων των άλλοων προσοχή και στα λαμόγια που κυκλοφουρούν και τυγχάνει να είναι ομοεθνοί μας!!!


uop51syge.png

Ήρθες αγγελάκι μου και μου άλλαξες την ζωή...

Σ' αγαπώ πολύ θησαυρέ μου!!!c

Link to comment
Share on other sites

στείλε πμ τη σελίδα...

εννοείται ότι δεν δίνουμε σε κανέναν ούτε ευρώ...κι έχουμε μάθει ήδη τα δικαιώματα μας...δεν θα φάνε και λεφτά...ευτυχώς είμαστε υποψιασμένοι!!

Link to comment
Share on other sites

όπως έμαθα ανοιγουν δουλειές απο τώρα εποχιακά μέχρι τα Χριστουγεννα ίσως για αυτο το κάνουν και μεις μετά τις γιορτές λέμε να κάνουμε ότι κάνουμε εκτός και αν υπάρξει κάτι αναπάντεχ νωρίτερα και την κοπανίσουμε!!!!!

Επιτέλους εγκαινιασα σήμερα και την σελιδουλα στο FB.....;););)

εγω ακουσα και για έναν Ελληνα που είχε πάει Σουηδία και του τι έκαναν άσχημα απο ένα ελληνικό εστιατόριο αλλά ευτυχώς τον αποζημίωσε το Σουηδικο κράτος...Είναι άνεργος του σκάνε 1800 ευρω το μήνα μέχρι να βρεί άλλη δουλειά....

Οπότε εκτος όλων των άλλοων προσοχή και στα λαμόγια που κυκλοφουρούν και τυγχάνει να είναι ομοεθνοί μας!!!

Πάντα και παντού υπάρχουν καλοί και κακοί αλλά γενικά να μην πιστεύεις ό τι ακούς..οι άνθρωποι τα λένε πάντα όλα από την δική τους πλευρά...γεγονός όμως είναι ότι στη Σουηδία τουλαχιστον βρίσκεις το δίκιο σου αν κάποιος σου φερθεί άσχημα ή πάει να σε εξαπατήσει οπότε και οι άνθρωποι είναι κ πιο προσεχτικοί στις κινήσεις τους...

όσο για το επόδομα ανεργίας είναι όπως τα λες και επιπλέον από τον αντίστοιχο οαεδ εκει σου βρίσκουν εκείνοι δουλειά κ σε ενημερώνουν, όχι όπως εδώ....


15Ysp3.png

5autp2.png

YDTvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πάντα και παντού υπάρχουν καλοί και κακοί αλλά γενικά να μην πιστεύεις ό τι ακούς..οι άνθρωποι τα λένε πάντα όλα από την δική τους πλευρά...γεγονός όμως είναι ότι στη Σουηδία τουλαχιστον βρίσκεις το δίκιο σου αν κάποιος σου φερθεί άσχημα ή πάει να σε εξαπατήσει οπότε και οι άνθρωποι είναι κ πιο προσεχτικοί στις κινήσεις τους...

όσο για το επόδομα ανεργίας είναι όπως τα λες και επιπλέον από τον αντίστοιχο οαεδ εκει σου βρίσκουν εκείνοι δουλειά κ σε ενημερώνουν, όχι όπως εδώ....

Και επιπλέον,φέτος η Σουηδία έχει 10% ανάπτυξη στην οικονομία της κ επίσης φέτος όποιος πάει εκεί βρίσκει δουλειά μας έλεγε ο αδερφός του άνδρα μου κ μας συμβούλεψε κ μας αν είναι να ανέβουμε, να το κάνουμε φέτος που υπάρχουν δουλειές,,,

ένας φίλος του άνδρα μου μας έλεγε ότι το Μάλμο έχει αρχίσει να έχει πάλι Έλληνες όπως παλιά..

Πάντως κορίτσια από Σεπτέμβρη αναμένεται μεγάλη πεινα στην Ελλάδα...


15Ysp3.png

5autp2.png

YDTvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα και απο μενα κοριτσια ...

labc81 καλο στην αντε να φευγετε και εσεις σιγα σιγα , παντος και εγω εχω πανω συγγενεις και μενουν κοντα στο μαλμο δτο χελσιμπορε ...

Εγω παντος θα σας προτινα οχι την προτευουσα καλυτερα σε κομοπολης για μενα και πιο ησυχα και κατα την γνωμη πιο ποιοτικη ζωη για τα παιδια...


2iX0p3.png 10hx.jpg10hxp2.png[/url]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα κοριτσια ...

labc81 καλο στην αντε να φευγετε και εσεις σιγα σιγα , παντος και εγω εχω πανω συγγενεις και μενουν κοντα στο μαλμο δτο χελσιμπορε ...

Εγω παντος θα σας προτινα οχι την προτευουσα καλυτερα σε κομοπολης για μενα και πιο ησυχα και κατα την γνωμη πιο ποιοτικη ζωη για τα παιδια...

Ναι έχω πάει στην περιοχή αυτή την ξέρω!Συμφωνώ!Στην πρωτεύουσα είναι και πιο ακριβή η ζωή!


15Ysp3.png

5autp2.png

YDTvp3.png

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια κοιτάμε και για λινκοπινγκ και νορκόπινγκ...ξέρει κανείς κάτι? είναι κοντά στη στοκχόλμη και δεν είναι πολύ ακριβά,σχετικά μεγάλες πόλεις δεν είναι?...

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια κοιτάμε και για λινκοπινγκ και νορκόπινγκ...ξέρει κανείς κάτι? είναι κοντά στη στοκχόλμη και δεν είναι πολύ ακριβά,σχετικά μεγάλες πόλεις δεν είναι?...

Τώρα ρώτησα τον άντρα μου που κατέχει επί των περιοχών και μου λέει ότι οι περιοχές αυτές δεν έχουν καμια σπουδαία ανάπτυξη και ότι είναι αγροτικές μικρές περιοχές όπως η Καρδίτσα αν έχεις πάει και πιο μικρές ...Δεν ξέρω αν έχεις βρει κάτι εκει...:)


15Ysp3.png

5autp2.png

YDTvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...