Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Μία Νέα Αρχή... στην Σουηδία;;;


Recommended Posts

καλώς την!!

πάντως μου θυμίζει το κλίμα της αγγλίας!!τέτοια εποχή έφευγα κι έπρεπε να φορέσω στο αεροδρόμιο με το που έφθανα χειμωνιάτικα!!κι εμείς εδώ ζέστη και υγρασία απίστευτη!!

μια χαρά, θα κουκουλωνόμαστε με μπουφάν,παλτό,κασκόλ,σκούφους!!

τα σπίτια τους σίγουρα θα είναι ζεστά!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 365
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλώς την!!

πάντως μου θυμίζει το κλίμα της αγγλίας!!τέτοια εποχή έφευγα κι έπρεπε να φορέσω στο αεροδρόμιο με το που έφθανα χειμωνιάτικα!!κι εμείς εδώ ζέστη και υγρασία απίστευτη!!

μια χαρά, θα κουκουλωνόμαστε με μπουφάν,παλτό,κασκόλ,σκούφους!!

τα σπίτια τους σίγουρα θα είναι ζεστά!!

Ναι ακριβώς!Αφού έτσι μου ρχεται να πεταχτώ για καμιά βδομάδα να αναπνεύσω λίγο κλίμα Σουηδίας...αχ!!να πίνω τη ζεστή μου σοκολάτα και να βλέπω από το παράθυρο τη βροχή και το παρκο με τα δέντρα του..αχαχ!!μήπως να γραφα κ κανα μυθιστόρημα??χεχε


15Ysp3.png

5autp2.png

YDTvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι ακριβώς!Αφού έτσι μου ρχεται να πεταχτώ για καμιά βδομάδα να αναπνεύσω λίγο κλίμα Σουηδίας...αχ!!να πίνω τη ζεστή μου σοκολάτα και να βλέπω από το παράθυρο τη βροχή και το παρκο με τα δέντρα του..αχαχ!!μήπως να γραφα κ κανα μυθιστόρημα??χεχε

αχ σταμάτα θα με πάρουν τα ζουμιά....ΤΡΕΛΕΝΟΜΑΙ για τέτοια κλίματα....Δεν θέλω καθόλου το καλοκαιρι!!!:(:(:(:(


uop51syge.png

Ήρθες αγγελάκι μου και μου άλλαξες την ζωή...

Σ' αγαπώ πολύ θησαυρέ μου!!!c

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια...

προσπαθώ να βρω πληροφορίες για το τι ακριβώς χρειάζεται να βγάλεις προσωπικό αριθμό...

άκουσα ότι αργεί να βγει λίγο...

ισχύει ότι θέλει χαρτί από εργοδότη ή να έχεις κάποια χρήματα στην τράπεζα?

για να φαίνεται ότι μπορείς να συντηρήσεις τον εαυτό σου?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημέρα κορίτσια...

προσπαθώ να βρω πληροφορίες για το τι ακριβώς χρειάζεται να βγάλεις προσωπικό αριθμό...

άκουσα ότι αργεί να βγει λίγο...

ισχύει ότι θέλει χαρτί από εργοδότη ή να έχεις κάποια χρήματα στην τράπεζα?

για να φαίνεται ότι μπορείς να συντηρήσεις τον εαυτό σου?

Ναι,θέλει χαρτί από εργοδότη ή να δείξεις ότι εχεις χρήματα στην τράπεζα ...αυτό που δεν ξέρω είναι το ποσό που πρέπει να εχεις minimum,,,


15Ysp3.png

5autp2.png

YDTvp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια!!

ελπίζω να βρούμε τότε γρήγορα δουλειά ότι να΄ναι και να μπούμε σε μια σειρά!!

περιμένουμε πως και πως να πουληθεί το αυτοκίνητο και να φύγουμε όσο πιο γρήγορα γίνεται!!

περιμένω κάποιες προσφορές για τα έπιπλα,είδα κάτι τιμές 1500Ε,με συμφέρει τότε να τα πάρω,γιατί φοβάμαι μην δεν βρούμε σπίτι επιπλωμένο και αγοράζω από εκεί...εδώ τα έχω όλα,κρίμα είναι.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια!!

ελπίζω να βρούμε τότε γρήγορα δουλειά ότι να΄ναι και να μπούμε σε μια σειρά!!

περιμένουμε πως και πως να πουληθεί το αυτοκίνητο και να φύγουμε όσο πιο γρήγορα γίνεται!!

περιμένω κάποιες προσφορές για τα έπιπλα,είδα κάτι τιμές 1500Ε,με συμφέρει τότε να τα πάρω,γιατί φοβάμαι μην δεν βρούμε σπίτι επιπλωμένο και αγοράζω από εκεί...εδώ τα έχω όλα,κρίμα είναι.

Τί εννοείς συμφέρει να τα παρεις?μαζί σου Σουηδία εννοείς??αν μπορείς να τα παρεις καλό θα ειναι κι εγω θα προσπαθησω να δω αν θα τα παρω μαζί γιατι ειναι κρίμα όπως λες...πάντως εκει εχει και το ικεα και ειναι πιο φτηνα από δω..:)


15Ysp3.png

5autp2.png

YDTvp3.png

Link to comment
Share on other sites

περιμένω προσφορές από μεταφορικές...αν μου πουν 3000-4000Ε δεν με συμφέρει γιατί τα περισσότερα έπιπλα μου είναι από ικέα...

είδα όμως και μερικές προσφορές με 1500Ε-2000Ε...τότε θα τα πάρω,γιατί αλλιώς δεν έχω χώρο να τα αποθηκεύσω και που χρόνος να πουληθούν όλα...

μπήκα στο eshop του ικέα στη σουηδία και είναι πολύ πιο φθηνά,όπως και σε online σούπερμαρκετ...

δείτε τιμές...

kelloggs corn flakes 500gr :1.80E

libero πάνες 46 τμχ :11.90E

ζάχαρη 2κιλά :1.60E

χαρτί υγείας 24τμχ :7.00E

barilla spaggeti 1kg : 1.15E

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


περιμένω προσφορές από μεταφορικές...αν μου πουν 3000-4000Ε δεν με συμφέρει γιατί τα περισσότερα έπιπλα μου είναι από ικέα...

είδα όμως και μερικές προσφορές με 1500Ε-2000Ε...τότε θα τα πάρω,γιατί αλλιώς δεν έχω χώρο να τα αποθηκεύσω και που χρόνος να πουληθούν όλα...

μπήκα στο eshop του ικέα στη σουηδία και είναι πολύ πιο φθηνά,όπως και σε online σούπερμαρκετ...

δείτε τιμές...

kelloggs corn flakes 500gr :1.80E

libero πάνες 46 τμχ :11.90E

ζάχαρη 2κιλά :1.60E

χαρτί υγείας 24τμχ :7.00E

barilla spaggeti 1kg : 1.15E

Ακριβώς!Ειδικα για τα μωρα,κρεμες,γάλατα,πάνες ειναι εξοργιστικα φτηνά.....


15Ysp3.png

5autp2.png

YDTvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς!Ειδικα για τα μωρα,κρεμες,γάλατα,πάνες ειναι εξοργιστικα φτηνά.....

Αυτο ισχύει για Όλη την Ευρώπη...ΜΟΝΟ η ΕΛΛΑΔΑΡΑ εχει διπλάσιες τιμές με μισους μισθούς απο αυτους της Ευρώπης...

Αυτο όμως δεν το λένε ποτε...Όλοι λένε είναι πανακριβα ΕΔΩ...Κάτσε ρε μεγάλε όταν λές πανάκριβα πές μου και τον βασικό μισθό και τα επιδόματα που παίρνεις απο το κράτος βάλτα κάτω με χαρτί και μολύβι για να δούμε αν είναι πιο ακριβά εκεί ή εδώ.....:evil::evil::evil:


uop51syge.png

Ήρθες αγγελάκι μου και μου άλλαξες την ζωή...

Σ' αγαπώ πολύ θησαυρέ μου!!!c

Link to comment
Share on other sites

αυτό κάναμε εμείς,βάλαμε κάτω πράγματα που αγοράζουμε από το σούπερ μάρκετ...

λένε ότι η ζωή είναι ακριβή...κι εννοούν τα εστιατόρια και τους καφέδες...

λες κι εδώ είναι φθηνά και είμαστε κάθε μέρα έξω για φαγητό...

λένε για τα ενοίκια ότι είναι ακριβά...όταν νοικιάζεις σπίτι με 700Ε-800Ε αλλά με όλους τους λογαριασμούς μέσα κι εδώ νοικιάζεις με 500Ε και θες 200Ε πετρέλαιο,βάλε και το ρεύμα,βάλε και το νερό...και στο σπίτι κρυώνεις εννοείται τον χειμώνα για να κάνεις οικονομία.

αυτά είναι για να κοροιδεύουν τους χαζούς...ευτυχώς που τα ψάχνουμε όλα...

Link to comment
Share on other sites

αυτό κάναμε εμείς,βάλαμε κάτω πράγματα που αγοράζουμε από το σούπερ μάρκετ...

λένε ότι η ζωή είναι ακριβή...κι εννοούν τα εστιατόρια και τους καφέδες...

λες κι εδώ είναι φθηνά και είμαστε κάθε μέρα έξω για φαγητό...

λένε για τα ενοίκια ότι είναι ακριβά...όταν νοικιάζεις σπίτι με 700Ε-800Ε αλλά με όλους τους λογαριασμούς μέσα κι εδώ νοικιάζεις με 500Ε και θες 200Ε πετρέλαιο,βάλε και το ρεύμα,βάλε και το νερό...και στο σπίτι κρυώνεις εννοείται τον χειμώνα για να κάνεις οικονομία.

αυτά είναι για να κοροιδεύουν τους χαζούς...ευτυχώς που τα ψάχνουμε όλα...

Χαχααα!ακριβά τα εστιατορια και οι καφεδες??σε πληροφορώ ότι εκει σε ενα εστιατοριο λουξ τρως με 15 ευρω το ατομο ...ή εχει και εστιατορια με μπουφε που τρως όσο θες με 10-15 ευρω το ατομο,,,'οσο για τον καφε κοστιζει γυρω στα 2.50-3.50 ευρω ο καφες....εχεις να πεις κάτι,,,???!!στην Ελλάδα ειναι σαφώς ακριβότεραααααααα!!!!!!σου μιλω απο προσωπικη πειρα στο μαλμε,,,,ανυπομονω να πηγαινω εκει γιατι ευχαριστιεμαι στα λουξ εστιατορια με την τελεια ατμοσφαιρα και την αψογη εξυπηρετηση,,,,μαλιστα σε καποια εστιατορια στην αποδειξη μας ζωγραφιζουν και φατσουλες που γραφουν ευχαριστουμε πολυ στα σουηδικα....εκτος οτι ερχονται και ρωτανε αν εχουμε καποιο παραπονο και αν μας αρεσε το φαγητο,,,τί να λέμε τώρα....αχχχχχχχχχχχ!!!!


15Ysp3.png

5autp2.png

YDTvp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!!

εσύ τα ξέρεις κι από πρώτο χέρι...

ούτε αυτά δεν είναι ακριβά δλδ ε?γιατί θυμάμαι αγγλία τα εστιατόρια ήταν ακριβά...αλλά δεν μας πείραζε,δεν βγαίναμε κάθε μέρα...

για τον καφέ το έμαθα,έχει καφέ και γλυκάκι με 2Ε...

πραγματικά δεν τους καταλαβαίνω μερικούς...γιατί τα λένε όλα αυτά...

θα τα δούμε σύντομα όλα αυτά από κοντά...άντε να φύγουμε,δεν παλεύεται άλλο εδώ η κατάσταση...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...