Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΣ 2012


εφακη

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 423
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ειρήνη με λένε και έχω ΠΗΤ 12/02/2012

Το Αγγελάκι μου είναι το κοριτσάκι που χάσαμε στην γεννά

και που κάθε μέρα σκεφτόμαστε. Συνεχίζουμε όμως και προσευχόμαστε αυτή τη φορά να είμαστε τυχεροί. Εσείς κορίτσια μου? Λίγες είμαστε ακόμα βλέπω!


280280.png

1218625.png

5ddc66e7b0.png

Link to comment
Share on other sites

Ειρήνη με λένε και έχω ΠΗΤ 12/02/2012

Το Αγγελάκι μου είναι το κοριτσάκι που χάσαμε στην γεννά

και που κάθε μέρα σκεφτόμαστε. Συνεχίζουμε όμως και προσευχόμαστε αυτή τη φορά να είμαστε τυχεροί. Εσείς κορίτσια μου? Λίγες είμαστε ακόμα βλέπω!

καλημεραααααααααααααα

ελπιζω να πανε ολα καλα τωρα κοριτσακι!!!!!εγω εχω πητ αρχεσ μαρτιου αλλα λογο καισαρικης θα γεννησω μεσα φεβρουαριου!!18-20/2 ειπε ο γιατροσ!!

μαζευομαστε σιγα σιγα!!!!


QNUSp3.png

4UmYp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ειρήνη με λένε και έχω ΠΗΤ 12/02/2012

Το Αγγελάκι μου είναι το κοριτσάκι που χάσαμε στην γεννά

και που κάθε μέρα σκεφτόμαστε. Συνεχίζουμε όμως και προσευχόμαστε αυτή τη φορά να είμαστε τυχεροί. Εσείς κορίτσια μου? Λίγες είμαστε ακόμα βλέπω!

Καλησπέρααα!!

Όλα θα πάνε καλά αυτή την φορά.. θα το δεις!

Εγώ πάλι έχω ΠΗΤ 02/02/2012.

Σχετικά κοντά είμαστε...

Εμείς αύριο πάμε για την PAPP-A.. μια μικρή αγωνία την έχω!


Link to comment
Share on other sites

βασικά και εμένα θα μου το πάρει στις 37 εβδομάδες πρώτα ο θεός λόγου της θρομβοφιλιας που μας στοίχισε το πρώτο μας μωρό. Έχω αυχενική στις 1/08 αλλά δεν ξέρω εάν θα μου κάνει και paap-a μαζί. Καλα αποτελεσματα να έχουμε κορίτσια, έχουμε πολύ δρόμο μπροστά μας!


280280.png

1218625.png

5ddc66e7b0.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερααααααααααααααααααα

Καλησπέρααα!!

Όλα θα πάνε καλά αυτή την φορά.. θα το δεις!

Εγώ πάλι έχω ΠΗΤ 02/02/2012.

Σχετικά κοντά είμαστε...

Εμείς αύριο πάμε για την PAPP-A.. μια μικρή αγωνία την έχω!

ολα καλα θα πανε μην ανησυχεισ θα περιμενουμε νεα σου!!!

βασικά και εμένα θα μου το πάρει στις 37 εβδομάδες πρώτα ο θεός λόγου της θρομβοφιλιας που μας στοίχισε το πρώτο μας μωρό. Έχω αυχενική στις 1/08 αλλά δεν ξέρω εάν θα μου κάνει και paap-a μαζί. Καλα αποτελεσματα να έχουμε κορίτσια, έχουμε πολύ δρόμο μπροστά μας!

τωρα που το ξερετε θα το αντιμετωπισετε και θα πανε ολα καλα!!!!

εγω θα παω για τεσ γενικες αναλυσεις αιματοσ και θα παω να με ξανα δει ο γιατροσ μου στεσ 29/7


QNUSp3.png

4UmYp3.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια μου τι κανετε??

12/7 πηγα στο γιατρουλη και ξανακαναμε υπερηχο...το σπορι μας εχει χερακια και ποδαρακια!και 170 χτυπους το λεπτο!ολα καλα!

τωρα 2/8 θα παμεσε αλλο γιατρο ειδικο σε αυτες τις εξετασεις για να κανουμε την αυχενικη μας και το παπ-α !μακαρι ολα να ειναι καλα!το σαββατκυριακο πηγαμε εξοχη και καναμε τα πρωτα μας μπανακια!χαλαρωσα απολυτα....η αληθεια ειναι οτι αυτος ο καυσωνας δε παλευεται!

εσεις την αυχενικη που θα την κανετε?


Γιατί εγώ ό,τι ονειρευόμουν στη ζωή μου

το 'χω βρει σ' εσένανε ψυχή μου κι έχω τα πάντα πια,

κι όταν σε κοιτώ, πάντα ανακαλύπτω κάτι ακόμα,

κάτι από τη μαγική σου εικόνα

που μ' αναγκάζει να σ' ερωτευτώ ξανά....

[url="http://lilypie.com"][img=http://lpmf.lilypie.com/aG4vp3.png][/url] 

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια μου τι κανετε??

12/7 πηγα στο γιατρουλη και ξανακαναμε υπερηχο...το σπορι μας εχει χερακια και ποδαρακια!και 170 χτυπους το λεπτο!ολα καλα!

τωρα 2/8 θα παμεσε αλλο γιατρο ειδικο σε αυτες τις εξετασεις για να κανουμε την αυχενικη μας και το παπ-α !μακαρι ολα να ειναι καλα!το σαββατκυριακο πηγαμε εξοχη και καναμε τα πρωτα μας μπανακια!χαλαρωσα απολυτα....η αληθεια ειναι οτι αυτος ο καυσωνας δε παλευεται!

εσεις την αυχενικη που θα την κανετε?

καλοσ την!!!καλα ειμαι παλευω τεσ αναγουλεσ!!τι τελεια το μωρακι μεγαλωνει!!

εγω κυπρια ειμαι και θα την κανω σε ακτινολογικο δεν ξερω εσεις που την κανετε σορυ που δεν μπορω να σε βοηθησω!!!!


QNUSp3.png

4UmYp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας..

Μόλις γυρίσαμε και όλα πήγαν καλά!

Όπως μας είπε και η γιατρός στο κέντρο αυτά που έπρεπε να δει για να σιγουρευτεί τα είδε...

Επόμενη εξέταση.. αμνιοπαρακέντηση

Εφάκη.. κουράγιο με τις αναγούλες!!! θα περάσουν που θα πάνε.. είναι όμως σημάδι!!

Θυμάμαι πριν από 2 εβδομάδες για μία ολόκληρη μέρα δεν είχα αναγούλες και κόντεψα να τρελλαθώ!

Χριστινάκι.. εμείς την αυχενική την κάναμε στο ΠΡΟΓΕΝΕΣΙΣ στον Πειραιά..

Αυτά προς το παρόν.. Δεν σας το είπα αλλά είμαι μέσα στην τρελλή χαρά.. νομίζω πως φαίνεται!!!


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


τελεια τα νεα σου venice!ολα καλα λοιπον!πως ηταν το μωρακι σου?φυλο ποτε βλεπουμε????

η αμνιοπαρακεντηση ειναι υποχρεωτικη???

εμενα ο γιατρος μου μου ειπε τι αν βγει καλη η αυχενικη δε θα κανουμε...


Γιατί εγώ ό,τι ονειρευόμουν στη ζωή μου

το 'χω βρει σ' εσένανε ψυχή μου κι έχω τα πάντα πια,

κι όταν σε κοιτώ, πάντα ανακαλύπτω κάτι ακόμα,

κάτι από τη μαγική σου εικόνα

που μ' αναγκάζει να σ' ερωτευτώ ξανά....

[url="http://lilypie.com"][img=http://lpmf.lilypie.com/aG4vp3.png][/url] 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας..

Μόλις γυρίσαμε και όλα πήγαν καλά!

Όπως μας είπε και η γιατρός στο κέντρο αυτά που έπρεπε να δει για να σιγουρευτεί τα είδε...

Επόμενη εξέταση.. αμνιοπαρακέντηση

Εφάκη.. κουράγιο με τις αναγούλες!!! θα περάσουν που θα πάνε.. είναι όμως σημάδι!!

Θυμάμαι πριν από 2 εβδομάδες για μία ολόκληρη μέρα δεν είχα αναγούλες και κόντεψα να τρελλαθώ!

Χριστινάκι.. εμείς την αυχενική την κάναμε στο ΠΡΟΓΕΝΕΣΙΣ στον Πειραιά..

Αυτά προς το παρόν.. Δεν σας το είπα αλλά είμαι μέσα στην τρελλή χαρά.. νομίζω πως φαίνεται!!!

καλημερααααααααααααααα

τελεια τα νεα σου !!!ωραια το μωρακι μεγαλωνει και ειναι καλα!!!

εγω κανω υπομονη να περασουν οι μερεσ και ελπιζω πωσ θα νοιωσω καλητερα!!!


QNUSp3.png

4UmYp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!!

Χριστίνα, φύλλο δεν έχω ιδέα πότε θα δούμε.. ελπίζω στον επόμενο υπέρηχο στον γιατρό αρχές Αυγούστου.. αν όχι σίγουρα στην Β' επιπέδου.

Όσο για την αμνιοπαρακέντηση δεν είναι υποχρεωτική απλά σε γυναίκες άνω των 35 συνίσταται. Εγώ το έχω αποφασίσει ότι θέλω να κάνω δεν το έχω συζητήσει ακόμη με τον γιατρό αλλά ελπίζω να μην μου πει όχι. Η εμβρυολόγος όταν της είπα χθες για την αμνιοπαρακέντηση χάρηκε πολύ και μου είπε ότι κάνω πολύ καλά που έχω αποφασίσει να την κάνω.

Εφάκη, μόλις κλείσεις τις 12 εβδομάδες θα ηρεμήσει.. εγώ από εχθές είμαι σχετικά καλύτερα.. έχουν μειωθεί αρκετά οι αναγούλες!!!

Εν τω μεταξύ να σας πω και τον πόνο μου.. Την επόμενη εβδομάδα πρέπει να βρίσκομαι στην Καβάλα για μία μέρα.. είπα κι εγώ το καημένο να πάω αεροπορικώς για να γλυτώσω την ταλαιπωρία.. ρωτάω λοιπόν τον γιατρό και μόνο που δεν με έβρισε.. μου είπε να κάνω ότι θέλω αλλά εκείνος δεν εγγυάται.. έχω στεναχωρηθεί αρκετά γιατί θα αναγκαστώ να πάω οδικώς και θα κουραστώ πολύ περισσότερο!!!

Είναι αυστηρός ο γιατρούλης :-(


Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!!

Χριστίνα, φύλλο δεν έχω ιδέα πότε θα δούμε.. ελπίζω στον επόμενο υπέρηχο στον γιατρό αρχές Αυγούστου.. αν όχι σίγουρα στην Β' επιπέδου.

Όσο για την αμνιοπαρακέντηση δεν είναι υποχρεωτική απλά σε γυναίκες άνω των 35 συνίσταται. Εγώ το έχω αποφασίσει ότι θέλω να κάνω δεν το έχω συζητήσει ακόμη με τον γιατρό αλλά ελπίζω να μην μου πει όχι. Η εμβρυολόγος όταν της είπα χθες για την αμνιοπαρακέντηση χάρηκε πολύ και μου είπε ότι κάνω πολύ καλά που έχω αποφασίσει να την κάνω.

Εφάκη, μόλις κλείσεις τις 12 εβδομάδες θα ηρεμήσει.. εγώ από εχθές είμαι σχετικά καλύτερα.. έχουν μειωθεί αρκετά οι αναγούλες!!!

Εν τω μεταξύ να σας πω και τον πόνο μου.. Την επόμενη εβδομάδα πρέπει να βρίσκομαι στην Καβάλα για μία μέρα.. είπα κι εγώ το καημένο να πάω αεροπορικώς για να γλυτώσω την ταλαιπωρία.. ρωτάω λοιπόν τον γιατρό και μόνο που δεν με έβρισε.. μου είπε να κάνω ότι θέλω αλλά εκείνος δεν εγγυάται.. έχω στεναχωρηθεί αρκετά γιατί θα αναγκαστώ να πάω οδικώς και θα κουραστώ πολύ περισσότερο!!!

Είναι αυστηρός ο γιατρούλης :-(

αχ καλε κοριτσι μου!πολυ αυστηρος ο γιατρουλης σου!!εμενα ο δικος μου γιατρος λεει οτι το αεροπλανο ειναι το πιο ασφαλες μεσο για ταξιδια!εγω στη θεση σου θα προτιμουσαα το αεροπλανο απ το αυτοκινητο!!!δεν ειχες καθολου προβληματα ως τωρα???


Γιατί εγώ ό,τι ονειρευόμουν στη ζωή μου

το 'χω βρει σ' εσένανε ψυχή μου κι έχω τα πάντα πια,

κι όταν σε κοιτώ, πάντα ανακαλύπτω κάτι ακόμα,

κάτι από τη μαγική σου εικόνα

που μ' αναγκάζει να σ' ερωτευτώ ξανά....

[url="http://lilypie.com"][img=http://lpmf.lilypie.com/aG4vp3.png][/url] 

Link to comment
Share on other sites

αχ καλε κοριτσι μου!πολυ αυστηρος ο γιατρουλης σου!!εμενα ο δικος μου γιατρος λεει οτι το αεροπλανο ειναι το πιο ασφαλες μεσο για ταξιδια!εγω στη θεση σου θα προτιμουσαα το αεροπλανο απ το αυτοκινητο!!!δεν ειχες καθολου προβληματα ως τωρα???

Είναι ποολύ αυστηρός!

Κι εγώ προτιμώ το αεροπλάνο από το αυτοκίνητο αλλά μετά από αυτό που μου είπε δεν νομίζω πως θα το τολμήσω!

Δόξα τον Θεό... μέχρι στιγμής κανένα πρόβλημα!!! κι εύχομαι όλες μα όλες να μην αντιμετωπίσουμε κανένα πρόβλημα μέχρι το τέλος!!!


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...