Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 38 λεπτά , bcd18 είπε:

      Σε ευχαριστώ πολύ!! Ναι το ότι έγινε εμφύτευση είναι θετικό. Μπορεί να ξαναμεινει. και οπως λες οι κοπελες αυτές είναι νεότερες, οπότε τα ωάρια καλύτερα ποιοτικά. Κατω των 30 ισως

      Την επόμενη εβδομάδα θα μιλήσουν τελικά με ιακεντρ. 
      Είναι ένα αγχος μέχρι να βρεθεί κοπέλα , να δώσει ωάρια. Να γίνει εμβρυομεταφορα. Και αν θα πετυχει και  με την πρώτη..

       

       

       

       

      Σίγουρα έχει άγχος, τα ποσοστά είναι πολύ ενθαρρυντικά όμως! Καλό θα είναι να κάνει μια καλή συνεννόηση η φίλη σου και να ξεκινήσει με ξεκάθαρη εικόνα. Πχ, να ρωτήσει αν τα ωάρια που θα της δώσουν στην τιμή που θα της πουν είναι για μια προσπάθεια ή αν φτάνουν και για δεύτερη. Επίσης έχει σημασία στην αναμονή αν έχει και η ίδια κάποιες απαιτήσεις ιδιαίτερες πχ, να έχει κοινά εμφανισιακά με τη δότρια ή αν την ενδιαφέρει η ομάδα αίματος.. αν το ψάξει λίγο στο ίντερνετ υπάρχουν πλέον αρκετές εμπειρίες από δωρεά. Να πάει με έτοιμες ερωτήσεις για να μη βρεθεί προ εκπλήξεων! Μακάρι να της πάνε όλα καλά!

Μανούλες Φεβρουαρίου 2023


Recommended Posts

10 hours ago, Marilou7 said:

Ούτε εγώ ρώτησα ακόμη για θάλασσα. Κάπου Αύγουστο πάμε συνήθως οπότε πιστεύω δεν θα έχουμε θέμα με το μωρό. Εγώ ήθελα να σας ρωτήσω και κάτι άλλο. Βάφτιση πότε σκέφτεστε;;;; Εγώ έκλεισα 17 Σεπτεμβρίου!😊😊😊💙💙💙

Αχ κ εγω το ιδιο στις 17 Σεπτεμβριου!! Που εισαι Αθηνα;; Εγω Θεσσαλονικη

9 hours ago, Amalia! said:

Καλησπέρα κορίτσι! Εμείς δε θα την βάλουμε θάλασσα φέτος, αλλά θα πηγαίνουμε μια βόλτα τις πρωινές ώρες για να κάνουμε την βόλτα μας και να ρίξουμε καμία βουτιά Εμείς οι μεγάλοι!

Κορίτσια όσες θηλάζετε βάζετε αποσμητικο; έχετε βρει κάποιο άοσμο; τώρα που ζεσταίνει ο καιρός υπάρχει θέμα...

Εγω βαζω που κ που γιατι συτο σκεφτομαι..εχω βρει ενα της gaudalie αλλα δεν κανει τοσο δουλεια…κ δεν εχω θεμα με την οσμη τοσο αλλα καλοκαιρι ιδρωνουμε πολυ..δεν ξερω αν καποια κοπελα εχει βρει λυση ας μας πει!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, N.Angel είπε:

Αχ κ εγω το ιδιο στις 17 Σεπτεμβριου!! Που εισαι Αθηνα;; Εγω Θεσσαλονικη

Εγω βαζω που κ που γιατι συτο σκεφτομαι..εχω βρει ενα της gaudalie αλλα δεν κανει τοσο δουλεια…κ δεν εχω θεμα με την οσμη τοσο αλλα καλοκαιρι ιδρωνουμε πολυ..δεν ξερω αν καποια κοπελα εχει βρει λυση ας μας πει!

Οοοο τι σύμπτωση!!! Λάρισα είμαι εγώ!😁

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

κορίτσια τι κανετε? να σας ρωτήσω κανετε μασαζακι στα μωρά σας? εγώ προσπαθώ απ όταν ήταν νεογεννητο κ ακόμα δεν το έχει συνηθίσει! στα ποδαράκια της αρέσει κ στην κοιλίτσα αλλα οπουδήποτε αλλού δε θέλει καθόλου! χτυπιέται!

On 28/5/2023 at 4:51 ΜΜ, Marilou7 είπε:

Σε μια βδομάδα γίνεται 4 μηνών. 😁😁😁 Τώρα θέλω να ξεκινήσω να του παίρνω κ μερικά βιβλία. Παρακολουθώ μια κοπέλα που ασχολείται με το μουσικοκινητικο παιχνίδι στα βρέφη και έχει μια μπεμπούλα κ αυτή. Από τόσο μικρή της άρχισε τα βιβλία και προτείνει αρκετα. Όχι ότι καταλαβαίνουν την ιστορία, αλλά να κοιτούν τις εικόνες, να τα αγγιζουν και να εξοικειώνονται με τα βιβλία σαν αντικείμενο. 

αν μπορείς γράψε μου κ εμένα αυτή την κοπέλα!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Jiji said:

κορίτσια τι κανετε? να σας ρωτήσω κανετε μασαζακι στα μωρά σας? εγώ προσπαθώ απ όταν ήταν νεογεννητο κ ακόμα δεν το έχει συνηθίσει! στα ποδαράκια της αρέσει κ στην κοιλίτσα αλλα οπουδήποτε αλλού δε θέλει καθόλου! χτυπιέται!

αν μπορείς γράψε μου κ εμένα αυτή την κοπέλα!!!!

Εγω του κανω μασαζ μετα το μπανιο του (δεν τον κανω καθε μερα μπανιο) κ του αρεσει ειδικα στην πλατη, κοιτιεται κ στον καθρεφτη εκεινη την ωρα! 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Jiji είπε:

κορίτσια τι κανετε? να σας ρωτήσω κανετε μασαζακι στα μωρά σας? εγώ προσπαθώ απ όταν ήταν νεογεννητο κ ακόμα δεν το έχει συνηθίσει! στα ποδαράκια της αρέσει κ στην κοιλίτσα αλλα οπουδήποτε αλλού δε θέλει καθόλου! χτυπιέται!

αν μπορείς γράψε μου κ εμένα αυτή την κοπέλα!!!!

Ναι της κάνω κάθε βράδυ μετά το μπανάκι. Δεν της άρεσε όταν ήταν νεογέννητο και μέχρι δύο μηνών. Μετά το συνηθίσε . Της αρέσει πολύ μπρούμυτα οπότε της κάνω περισσότερο μασάζ εκεί. Στη μπέμπα σου αρέσει;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, SpiridoulaK είπε:

Ναι της κάνω κάθε βράδυ μετά το μπανάκι. Δεν της άρεσε όταν ήταν νεογέννητο και μέχρι δύο μηνών. Μετά το συνηθίσε . Της αρέσει πολύ μπρούμυτα οπότε της κάνω περισσότερο μασάζ εκεί. Στη μπέμπα σου αρέσει;

Όχι ειδικά στην πλάτη δε θέλει καθόλου!!!Κ δεν ξέρω πως να την κάνω αν το συνηθίσει! δεν της αρέσει να είναι κ μπρουμυτα ιδιαίτερα...τώρα που έμαθε να γυρνάει μονη της κάπως άρχισε να της αρέσει...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Jiji είπε:

Όχι ειδικά στην πλάτη δε θέλει καθόλου!!!Κ δεν ξέρω πως να την κάνω αν το συνηθίσει! δεν της αρέσει να είναι κ μπρουμυτα ιδιαίτερα...τώρα που έμαθε να γυρνάει μονη της κάπως άρχισε να της αρέσει...

Εντάξει αν δε της αρέσει μην την πιέσεις. Όπως είπες τώρα που έμαθε να γυρνάει ίσως της αρέσει περισσότερο ❤️

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

ας ελπίσουμε γιατί νοιώθω ότι πιάνεται μωρε κ θέλω να της κάνω μασαζακι να χαλαρώνουν οι μύες της κ δεν με αφήνει! 

κορίτσια σκέφτεστε να βάλετε τα μωρά στο δωματιο τους? Κ αν ναι από ποια ηλικια?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Jiji είπε:

ας ελπίσουμε γιατί νοιώθω ότι πιάνεται μωρε κ θέλω να της κάνω μασαζακι να χαλαρώνουν οι μύες της κ δεν με αφήνει! 

κορίτσια σκέφτεστε να βάλετε τα μωρά στο δωματιο τους? Κ αν ναι από ποια ηλικια?

Η δική μου κοιμάται στο δωμάτιο της μέχρι που πάω εγώ και κοιμάμαι μαζί της το ξημέρωμα που ξυπνάει για θηλασμό. Κοιμάται 5-6 ώρες μόνη της το βραδάκι 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , Jiji είπε:

ας ελπίσουμε γιατί νοιώθω ότι πιάνεται μωρε κ θέλω να της κάνω μασαζακι να χαλαρώνουν οι μύες της κ δεν με αφήνει! 

κορίτσια σκέφτεστε να βάλετε τα μωρά στο δωματιο τους? Κ αν ναι από ποια ηλικια?

Εγώ στο λίκνο τον έχω βάλει εδώ κ μια βδομάδα και έχω δεινοπαθήσει! 😋😋😋 Δεν το σκέφτομαι ακόμα να τον πάω σε άλλο δωμάτιο, νομίζω είναι πολύ μικρούλι ακόμα και νιώθω ανασφάλεια κι εγώ ακόμα. Βέβαια η κάθε μανούλα έχει τη δική της οπτική στο θέμα. Κορίτσια το πρωί τι ώρα σας ξυπνάνε;;;;; Εμένα όταν κοιμόμασταν μαζί ξυπνούσε 9 9μιση...τώρα που τον έχω στο λίκνο ξυπνάει 7μιση και δεν μπορώ να το συνηθίσω, κουτουλάω όλη μερα🥴🥴🥴

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 10 λεπτά , Marilou7 είπε:

Εγώ στο λίκνο τον έχω βάλει εδώ κ μια βδομάδα και έχω δεινοπαθήσει! 😋😋😋 Δεν το σκέφτομαι ακόμα να τον πάω σε άλλο δωμάτιο, νομίζω είναι πολύ μικρούλι ακόμα και νιώθω ανασφάλεια κι εγώ ακόμα. Βέβαια η κάθε μανούλα έχει τη δική της οπτική στο θέμα. Κορίτσια το πρωί τι ώρα σας ξυπνάνε;;;;; Εμένα όταν κοιμόμασταν μαζί ξυπνούσε 9 9μιση...τώρα που τον έχω στο λίκνο ξυπνάει 7μιση και δεν μπορώ να το συνηθίσω, κουτουλάω όλη μερα🥴🥴🥴

εμένα άρχισε να ξυπναει στις 8 επιτέλους! κοιμάται 9-9μιση,ξυπναει κατά τις 5 τρώει κ ξανακοιμαται μπρουμυτα ως τις 8 8 και...αλλά κοιμάται μαζί μου ακόμα στο κρεβάτι...κ εγώ φοβάμαι να την πάω ακόμα στο δωμάτιο της ειδικά τώρα που γυρνάει μπρουμυτα...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 56 λεπτά , Jiji είπε:

εμένα άρχισε να ξυπναει στις 8 επιτέλους! κοιμάται 9-9μιση,ξυπναει κατά τις 5 τρώει κ ξανακοιμαται μπρουμυτα ως τις 8 8 και...αλλά κοιμάται μαζί μου ακόμα στο κρεβάτι...κ εγώ φοβάμαι να την πάω ακόμα στο δωμάτιο της ειδικά τώρα που γυρνάει μπρουμυτα...

Μπραβοοοο!!!! Είδες που έφτιαξε το ωράριο κι εσένα;;;; Εμένα κοιμάται κατά τις 9μιση 10. Πριν κοιμηθώ του δίνω άλλο ένα γεύμα κατά τις 12 και μετά μου ξυπνάει 7μιση!🥴🥴🥴 Άλλη μια ωρίτσα την ήθελα το πρωί να κοιμηθώ!😂😂

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Marilou7 είπε:

Μπραβοοοο!!!! Είδες που έφτιαξε το ωράριο κι εσένα;;;; Εμένα κοιμάται κατά τις 9μιση 10. Πριν κοιμηθώ του δίνω άλλο ένα γεύμα κατά τις 12 και μετά μου ξυπνάει 7μιση!🥴🥴🥴 Άλλη μια ωρίτσα την ήθελα το πρωί να κοιμηθώ!😂😂

σε νοιώθω! υπομονή θα στρώσει!

κορίτσια όσες έχετε ινσταγκραμ αν θέλετε μπορούμε να τα λέμε κ εκεί ώστε να μπορούμε να στέλνουμε κάποια βίντεο ή σχετικά πράγματα που βρίσκουμε ενδιαφέροντα!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Jiji είπε:

κορίτσια τι κανετε? να σας ρωτήσω κανετε μασαζακι στα μωρά σας? εγώ προσπαθώ απ όταν ήταν νεογεννητο κ ακόμα δεν το έχει συνηθίσει! στα ποδαράκια της αρέσει κ στην κοιλίτσα αλλα οπουδήποτε αλλού δε θέλει καθόλου! χτυπιέται!

αν μπορείς γράψε μου κ εμένα αυτή την κοπέλα!!!!

Σήμερα κοριτσια πανικοβλήθηκα είμασταν βόλτα μ κοιμήθηκε στο καρότσι κ οταν πια ήταν να γυρίσουμε την έπιασε ένα κλαμμα πανικός!!Προσπαθουσα να την θηλάσω γιατί έτρωγε τα χέρια της κ λέω θα πείνασε…τιποτα δεν ήθελε κανένα στηθοσ!!με τα πολλά κατάφερα γυρισα σπιτι έδειχνε πιο ήρεμη κ τελικά κατέληξε να φάει μετά από 7 ώρες από την τελευταία φορά που είχε φάει.Δν ξέρω τι την έπιασε.Τώρα κοιμαται στην αγκαλιά μ.

Μασαζακι της κανω μετα το μπάνιο.Στο δωμάτιο της την βαζω για μεσημεριανο υπνο όποτε κοιμαται.Για βράδυ λέω αργότερα όταν θ ναι 6-7 μηνών βλέποντας κ κάνοντας.

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Efaki είπε:

Σήμερα κοριτσια πανικοβλήθηκα είμασταν βόλτα μ κοιμήθηκε στο καρότσι κ οταν πια ήταν να γυρίσουμε την έπιασε ένα κλαμμα πανικός!!Προσπαθουσα να την θηλάσω γιατί έτρωγε τα χέρια της κ λέω θα πείνασε…τιποτα δεν ήθελε κανένα στηθοσ!!με τα πολλά κατάφερα γυρισα σπιτι έδειχνε πιο ήρεμη κ τελικά κατέληξε να φάει μετά από 7 ώρες από την τελευταία φορά που είχε φάει.Δν ξέρω τι την έπιασε.Τώρα κοιμαται στην αγκαλιά μ.

Μασαζακι της κανω μετα το μπάνιο.Στο δωμάτιο της την βαζω για μεσημεριανο υπνο όποτε κοιμαται.Για βράδυ λέω αργότερα όταν θ ναι 6-7 μηνών βλέποντας κ κάνοντας.

Έλα ρε συ... πολλές ώρες έμεινε νηστική. Τελικά όταν τη θήλασες, έφαγε όπως κάθε φορά;; Μήπως κάτι έχει;;! Μήπως την ενοχλούν τα ούλα της;; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...