Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Sabrina_ είπε:

      @Angot μου ειμαι σε ίδια βδομάδα και αντίστοιχη διάθεση αλλά αυτό που μου φτιάχνει τη διάθεση είναι μικρές χαρες. Οπως μια βόλτα με το αμάξι ή να έρθουν να σε δουν οι φίλες σου ή το γεγονός οτι έπιασες ένα αρχικό στόχο(30 βδομάδες). Βήμα βήμα φτάνουμε όλο και πιο κοντά στο να συναντήσουμε τα μπεμπάκια μας και να "απελευθερωθούμε" από τα αγχη,τη κούραση,τα βάρη και τους πόνους της εγκυμοσύνης.

      εγώ δεν θέλω ούτε τις φίλες μ εχω φοβία μην κολλήσω τπτ γιατί είπε ο γιατρός θα γεννήσω αυτό το μήνα και λέω άμα κολλήσω τπτ τι θα κάνω! 

Μανούλες Φεβρουαρίου 2023


Recommended Posts

Καλησπέρα!!περιμενω να κάνω την β επιπέδου για να αρχίσω να δέχομαι πράγματα που μου έχουν ετοιμάσει φίλες μου κ από κει κ περα θα πάρω κ κάτι κ εγω έτσι για το καλό 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια εγώ Στα παιδιά μου ψώνισα και στα δύο στον 8ο μήνα... Δεν ήθελα πιο νωρίς με είχε πιάσει φοβία... 

Εν τω μεταξύ έχω πετάξει την καλαθουνα, τη μπανιέρα, το καθίσματακι και ούτε θυμάμαι που έχω τη στράτα... Πρέπει να τα αγοράσω σ.. Από ρούχα δεν έχω πετάξει τπτ απλά έχω πολύ ροζουλι φορμάκια α αχαχαχ  μερικά θα τα φορέσει ο μπεμπης δεν έγινε κ τπτ και οι άντρες φοράνε ροζ αχαχαχ... 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, N.Angel είπε:

Εγω μονο κατι ρουχαλακια ψωνισα αλλα μη φανταστεις 2-3 φορμακια, 1-2 πιτζαμακια..σκεφτομαι λιγο πιο μετα να παρω τα υπολοιπα γιατι θελω να δω πρωτα τι θα μου δωσουν κιολας..εσυ τι σκεφτεσαι να παρεις;

Εγώ διάβαζα απο ένα άλλο θέμα τι έχουν ψωνίσει τα κορίτσια και πελαγώσα!!! Χαχαχ δεν έχω ψωνίσει κάτι ακόμα, αλλά σκέφτομαι από εβδομάδα να ξεκινήσω! Φορμακια, σελτεδακια, σεντονακια, υπνοσακο... κορίτσια είναι μεγάλη η προίκα του μωρού!!! Ειδικά για όσες είναι το πρώτο μας!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Amalia! είπε:

Εγώ διάβαζα απο ένα άλλο θέμα τι έχουν ψωνίσει τα κορίτσια και πελαγώσα!!! Χαχαχ δεν έχω ψωνίσει κάτι ακόμα, αλλά σκέφτομαι από εβδομάδα να ξεκινήσω! Φορμακια, σελτεδακια, σεντονακια, υπνοσακο... κορίτσια είναι μεγάλη η προίκα του μωρού!!! Ειδικά για όσες είναι το πρώτο μας!

Στο πρώτο παιδί θυμάμαι το 2010 είχα πάει στο λητώ και είχα δώσει ένα χιλιάρικο για όλη τη προίκα ..Όταν είναι το πρώτο παιδί δίνεις κ τη ψυχή σου.

Τωρα εννοείται δε παίζουν αυτά τα λεφτά γιατί έχουν αλλάξει οι καιροί πρώτον κ δεύτερον υπάρχουν κ πολύ πιο οικονομικά μαγαζιά να αγοράσεις τη προίκα με τα μισά λεφτά 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πράγματα θα πάρω όταν μπει το κυοφοριας λογικά.. έχω τα πάντα από τον γιο μου κ την κουμπάρα μου π έκανε κοριτσάκι πέρσυ, αλλά αυτή τη φορά λέω να πάρω ένα ηλεκτρικό ριλαξ, έναν κάδο ειδικό για πάνες, ίσως σκεφτώ υπνοσακο κ υφασμάτινες πάνες... Κ λίγα ρουχαλάκια έτσι για το καλό κ φυσικά τουρμπανακια κ κορδέλες!  Πάντως μια 《συμβουλή》 , επειδή κ εγώ είχα αγχωθεί με τα πράγματα την πρώτη φορά, παρτε μόνο τα βασικά... μας δίνουν την εντύπωση ότι μας χρειάζονται ΟΛΑ κ είναι μεγάλος μύθος. Επίσης ότι είναι απαραίτητο για μια μαμά δεν σημαίνει ότι είναι κ για άλλη.. καλύτερα να βλέπετε τις ανάγκες σας όσο μεγαλώνει το μωράκι.. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ έχω πάρει κάποια φορμακια κυρίως...όχι πολλά πιο πολύ απ τη χαρά μου δηλαδή χαχχαχα τώρα η μαμά μου άρχισε να παίρνει κουβερτουλες πάνες και φυσικά κορδέλες  κλπ χαχαχαχ...χαίρονται όλοι γιαγιάδες παππούδες κ όλο κ από κατι παιρνουν..τα υπόλοιπα όπως κάμερα ριλαξ αποστειρωτη κλπ θα έρθουν το Δεκέμβρη που θα κάνω το baby shower party οπότε κ εκεί θα μου πάρουν διαφορα...

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια !! Μπήκα σήμερα για να δω τι κάνετε κ να γράψω την ανησυχία μου κ βλέπω ότι όλες αν όχι οι περισσότερες έχουμε το ίδιο θέμα.  . . Εδώ κ δύο βδομάδες τις ζουζουνες τις νοιώθω συνέχεια κ ξέρω κιόλας που βρίσκεται η καθεμία.  . . Κ ξαφνικά 2 μέρες με έχουν ταράξει στα χαμηλά χτυπήματα κ να έχω ενοχλήσεις από κάτω.  . . Σκέφτηκα ότι είναι πολύ νωρίς για να βαράνε κάτω αλλά βλέπω κ σε εσάς συμβαίνει κ χαλάρωσα.  . . Την Δευτέρα έχω κ την Β επιπέδου οπότε θα τα δούμε όλα!!! 

Από πραγματάκια που λέτε εμείς έχουμε τις λίστες μας όλες έτοιμες έχουμε παει σ τα μαγαζιά που θα πάρουμε τα απαραίτητα κουνιες (κατευθείαν κρεβάτι μοντεσσορι) καρότσια κ τλπ , περιμένω απλά να κάνω την β επιπέδου για να σιγουρεψουμε το φύλλο για το 2 νινι κ να ζωγραφίσω το δωμάτιο  . . . Εγώ πρέπει να τα έχω τελειώσει όλα μέχρι τον Νοέμβρη γιατί με τα δίδυμα δεν ξέρεις πότε να είσαι έτοιμος.  . . Ρουχαλάκια την έχουμε κάνει την αρχή μας κ έχουμε πάθει πλάκα με το ποσό μικρά είναι!!!!! Αααα κ εννοείται ότι έχω κάνει ήδη αποθήκη από πανες . . . Όπου βλέπω προσφορά παίρνω πακέτα!!! 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Εγώ έχω πάρει λίκνο προσαρμοζόμενο στο κρεβάτι των γονιών, τσάντα- αλλαξιερα,μπανακι-αλλαξιερα, ζυγαριά βρέφους και μάρσιπο συν κάτι λίγα ρουχαλακια που μου έχουν κάνει δώρο. Τώρα είμαστε εδώ και δύο μήνες περίπου σε μετακόμιση και επειδή έχουν πέσει όλα τα έξοδα μαζί,μόλις ησυχάσουμε με το σπίτι σε λίγο καιρό,θα ξεκινήσω ψώνια για τη μπέμπα. 

Πολύ καλή ιδέα αυτή με τις πάνες που διάβασα!!!!! Αλλά σκέφτηκα ότι είναι πολύ νωρίς να ξεκινήσω από τώρα. Σε λίγο καιρό θα το ξεκινήσουμε κι αυτό γιατί συμφέρει περισσότερο οικονομικά. 

13:15 έχω β επιπέδου. Ουφ!

Θα σας ενημερώσω!!!!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , LouloudakiK είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Εγώ έχω πάρει λίκνο προσαρμοζόμενο στο κρεβάτι των γονιών, τσάντα- αλλαξιερα,μπανακι-αλλαξιερα, ζυγαριά βρέφους και μάρσιπο συν κάτι λίγα ρουχαλακια που μου έχουν κάνει δώρο. Τώρα είμαστε εδώ και δύο μήνες περίπου σε μετακόμιση και επειδή έχουν πέσει όλα τα έξοδα μαζί,μόλις ησυχάσουμε με το σπίτι σε λίγο καιρό,θα ξεκινήσω ψώνια για τη μπέμπα. 

Πολύ καλή ιδέα αυτή με τις πάνες που διάβασα!!!!! Αλλά σκέφτηκα ότι είναι πολύ νωρίς να ξεκινήσω από τώρα. Σε λίγο καιρό θα το ξεκινήσουμε κι αυτό γιατί συμφέρει περισσότερο οικονομικά. 

13:15 έχω β επιπέδου. Ουφ!

Θα σας ενημερώσ:)ω!!!!

Καλά αποτελέσματα να, εχεις :)

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, LouloudakiK said:

Καλημέρα κορίτσια!

Εγώ έχω πάρει λίκνο προσαρμοζόμενο στο κρεβάτι των γονιών, τσάντα- αλλαξιερα,μπανακι-αλλαξιερα, ζυγαριά βρέφους και μάρσιπο συν κάτι λίγα ρουχαλακια που μου έχουν κάνει δώρο. Τώρα είμαστε εδώ και δύο μήνες περίπου σε μετακόμιση και επειδή έχουν πέσει όλα τα έξοδα μαζί,μόλις ησυχάσουμε με το σπίτι σε λίγο καιρό,θα ξεκινήσω ψώνια για τη μπέμπα. 

Πολύ καλή ιδέα αυτή με τις πάνες που διάβασα!!!!! Αλλά σκέφτηκα ότι είναι πολύ νωρίς να ξεκινήσω από τώρα. Σε λίγο καιρό θα το ξεκινήσουμε κι αυτό γιατί συμφέρει περισσότερο οικονομικά. 

13:15 έχω β επιπέδου. Ουφ!

Θα σας ενημερώσω!!!!

Καλη επιτυχια!! Με το καλο να δεις την μπεμπουλα σου!! 
 

Αχ κοριτσια σας διαβαζω που πηρατε τοσα πραγματα κ αρχιζω να ανησυχω..τπτ δεν εχω περα απο λιγα ρουχαλακια κ ειναι το πρωτο μου! Τι θα κανω;; Δεν ειναι νωρις ακομα;; 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 38 λεπτά , N.Angel είπε:

Καλη επιτυχια!! Με το καλο να δεις την μπεμπουλα σου!! 
 

Αχ κοριτσια σας διαβαζω που πηρατε τοσα πραγματα κ αρχιζω να ανησυχω..τπτ δεν εχω περα απο λιγα ρουχαλακια κ ειναι το πρωτο μου! Τι θα κανω;; Δεν ειναι νωρις ακομα;; 

Ευχαριστώ πολύ!!!! Πάντως Μην αγχώνεσαι. Θα τα πάρεις σιγά σιγά κι εμένα το πρώτο μου είναι και δε ξέρω πως να κινηθώ. Ότι πήρα το πήρα γιατί θεώρησα ότι είναι σημαντικά και ήταν και σε έκπτωση. Γενικά ας μη τρελαίνομαστε. Συμφωνώ με μια κοπέλα που έγραψε χθες ότι δεν τα χρειαζόμαστε όλα όσα μας πουλάνε. Καλό είναι να αγοράζει η καθεμία ότι την εξυπηρετεί.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mar.Theo είπε:

Καλημέρα κοριτσια !! Μπήκα σήμερα για να δω τι κάνετε κ να γράψω την ανησυχία μου κ βλέπω ότι όλες αν όχι οι περισσότερες έχουμε το ίδιο θέμα.  . . Εδώ κ δύο βδομάδες τις ζουζουνες τις νοιώθω συνέχεια κ ξέρω κιόλας που βρίσκεται η καθεμία.  . . Κ ξαφνικά 2 μέρες με έχουν ταράξει στα χαμηλά χτυπήματα κ να έχω ενοχλήσεις από κάτω.  . . Σκέφτηκα ότι είναι πολύ νωρίς για να βαράνε κάτω αλλά βλέπω κ σε εσάς συμβαίνει κ χαλάρωσα.  . . Την Δευτέρα έχω κ την Β επιπέδου οπότε θα τα δούμε όλα!!! 

Από πραγματάκια που λέτε εμείς έχουμε τις λίστες μας όλες έτοιμες έχουμε παει σ τα μαγαζιά που θα πάρουμε τα απαραίτητα κουνιες (κατευθείαν κρεβάτι μοντεσσορι) καρότσια κ τλπ , περιμένω απλά να κάνω την β επιπέδου για να σιγουρεψουμε το φύλλο για το 2 νινι κ να ζωγραφίσω το δωμάτιο  . . . Εγώ πρέπει να τα έχω τελειώσει όλα μέχρι τον Νοέμβρη γιατί με τα δίδυμα δεν ξέρεις πότε να είσαι έτοιμος.  . . Ρουχαλάκια την έχουμε κάνει την αρχή μας κ έχουμε πάθει πλάκα με το ποσό μικρά είναι!!!!! Αααα κ εννοείται ότι έχω κάνει ήδη αποθήκη από πανες . . . Όπου βλέπω προσφορά παίρνω πακέτα!!! 

Καλημέρα χθες είχα κι εγώ τις ίδιες ενοχλήσεις!! Ένιωθα ότι πατάει στην κύστη μου και ήθελα να πάω τουαλέτα, ή ότι θα μου φύγουν ξαφνικά!! Επίσης, δεν ένιωθα τόσο κλωτσιές, αλλά σαν να σέρνεται εκεί μέσα χαχα ή σαν να με γρατζουνάει εκεί χαμηλά! Δεν ήταν τόσο ευχάριστο! Το ίδιο νιωθεις?? Από πάνες πως γνωρίζεις τι θα ταιριάζει στο μωράκι σου? Δηλαδή τι δε θα προκαλεί συγκαματα ή απώλειες?? 

πρίν από 48 λεπτά , N.Angel είπε:

Καλη επιτυχια!! Με το καλο να δεις την μπεμπουλα σου!! 
 

Αχ κοριτσια σας διαβαζω που πηρατε τοσα πραγματα κ αρχιζω να ανησυχω..τπτ δεν εχω περα απο λιγα ρουχαλακια κ ειναι το πρωτο μου! Τι θα κανω;; Δεν ειναι νωρις ακομα;; 

Καλημέρα!! Κι εγώ μια αππ τα ίδια! Δεν έχω ψωνίσει τίποτα κι αγχώνομαι! Αλλά νομίζω έχουμε χρόνο, εγώ απο την επόμενη εβδομάδα θα ξεκινήσω τα ψωνια!!

1 hour ago, LouloudakiK είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Εγώ έχω πάρει λίκνο προσαρμοζόμενο στο κρεβάτι των γονιών, τσάντα- αλλαξιερα,μπανακι-αλλαξιερα, ζυγαριά βρέφους και μάρσιπο συν κάτι λίγα ρουχαλακια που μου έχουν κάνει δώρο. Τώρα είμαστε εδώ και δύο μήνες περίπου σε μετακόμιση και επειδή έχουν πέσει όλα τα έξοδα μαζί,μόλις ησυχάσουμε με το σπίτι σε λίγο καιρό,θα ξεκινήσω ψώνια για τη μπέμπα. 

Πολύ καλή ιδέα αυτή με τις πάνες που διάβασα!!!!! Αλλά σκέφτηκα ότι είναι πολύ νωρίς να ξεκινήσω από τώρα. Σε λίγο καιρό θα το ξεκινήσουμε κι αυτό γιατί συμφέρει περισσότερο οικονομικά. 

13:15 έχω β επιπέδου. Ουφ!

Θα σας ενημερώσω!!!!

Καλά αποτελέσματα εύχομαι! Μην αγχώνεσαι μια χαρά θα είναι το νινι σου! Σοκολάτα να φας Πριν πας για να κινείται!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Amalia! είπε:

Καλημέρα χθες είχα κι εγώ τις ίδιες ενοχλήσεις!! Ένιωθα ότι πατάει στην κύστη μου και ήθελα να πάω τουαλέτα, ή ότι θα μου φύγουν ξαφνικά!! Επίσης, δεν ένιωθα τόσο κλωτσιές, αλλά σαν να σέρνεται εκεί μέσα χαχα ή σαν να με γρατζουνάει εκεί χαμηλά! Δεν ήταν τόσο ευχάριστο! Το ίδιο νιωθεις?? Από πάνες πως γνωρίζεις τι θα ταιριάζει στο μωράκι σου? Δηλαδή τι δε θα προκαλεί συγκαματα ή απώλειες?? 

Εμένα δεν είναι τόσο ότι θέλω να κατουρησω αλλά έχω πόνους από κάτω κ είναι κανονικά κλωτσιές , απλά θεώρησα ότι είναι πολύ νωρίς για να νοιωθω  έτσι . . . Θα κάνω υπομονή ως την Δευτέρα για να δόυμε τον τραχηλο.  . . 

Η αλήθεια είναι για τις πανες ότι το έχω πάει εμπειρικά από τους γύρω μου . . . Όλοι έχουν παιδιά κ η πλειοψηφία μας είπαν για τις συγκεκριμένες.  . . Βέβαια όλα ειναι σχετικά γτ μπορεί τα ζουζούνια μου να αντιδράσουν αλλιώς.  . . Όταν διάβασα όμως ότι εγώ θα χρειάζομαι 150 πανες την εβδομάδα ( λόγω διδύμων) ,  έπαθα σοκ έπρεπε να κάνω την καβατζα μου . . . Όσον αφορά τις απώλειες αυτές τις μέρες που ψωνίζω τα εσωρουχακια κ τα φόρμακια αυτό που μου λένε στα μαγαζιά οι μαναδες είναι ότι μπορεί την ημέρα να λερωνωνται έως κ 3 φορές.  . . Θα γελάσω πολύ!!!! Θα δούμε πολύ σκατο!!!!!

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Τώρα αγχώθηκα κι εγώ χαχαχχα μόνο λίγα ρουχαλάκια έχω πάρει τίποτα σημαντικό...αλλά θεωρώ έχουμε χρόνο...κ εμείς πάνω στη μετακόμιση είμαστε γι αυτό δεν ξεκίνησα ακόμα περιμένω να γίνει το σπίτι για να ετοιμάσω το παιδικό δωμάτιο κ όλα τα υπόλοιπα ελπίζω να προλάβω!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Mar.Theo είπε:

Εμένα δεν είναι τόσο ότι θέλω να κατουρησω αλλά έχω πόνους από κάτω κ είναι κανονικά κλωτσιές , απλά θεώρησα ότι είναι πολύ νωρίς για να νοιωθω  έτσι . . . Θα κάνω υπομονή ως την Δευτέρα για να δόυμε τον τραχηλο.  . . 

Η αλήθεια είναι για τις πανες ότι το έχω πάει εμπειρικά από τους γύρω μου . . . Όλοι έχουν παιδιά κ η πλειοψηφία μας είπαν για τις συγκεκριμένες.  . . Βέβαια όλα ειναι σχετικά γτ μπορεί τα ζουζούνια μου να αντιδράσουν αλλιώς.  . . Όταν διάβασα όμως ότι εγώ θα χρειάζομαι 150 πανες την εβδομάδα ( λόγω διδύμων) ,  έπαθα σοκ έπρεπε να κάνω την καβατζα μου . . . Όσον αφορά τις απώλειες αυτές τις μέρες που ψωνίζω τα εσωρουχακια κ τα φόρμακια αυτό που μου λένε στα μαγαζιά οι μαναδες είναι ότι μπορεί την ημέρα να λερωνωνται έως κ 3 φορές.  . . Θα γελάσω πολύ!!!! Θα δούμε πολύ σκατο!!!!!

Πόσες;;;150;; Κουράγιο μάνα!!!!! <3

πρίν από 10 λεπτά , Jiji είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Τώρα αγχώθηκα κι εγώ χαχαχχα μόνο λίγα ρουχαλάκια έχω πάρει τίποτα σημαντικό...αλλά θεωρώ έχουμε χρόνο...κ εμείς πάνω στη μετακόμιση είμαστε γι αυτό δεν ξεκίνησα ακόμα περιμένω να γίνει το σπίτι για να ετοιμάσω το παιδικό δωμάτιο κ όλα τα υπόλοιπα ελπίζω να προλάβω!

Θα προλάβουμε μην αγχώνεσαι!!! Πώς πάει η μετακόμιση; Εμείς πιστεύω σε κάνα μήνα θα μπούμε στο σπίτι. Εσείς;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...