Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανουλες Απριλίου 2023


Recommended Posts

πρίν από 16 λεπτά , GeoA είπε:

Πω ρε κορίτσι μου πόση δύναμη έχεις μέσα σου δε ξέρεις. Εγώ πλέον θαυμάζω κάθε γυναίκα που κυρίως στην πρώτη της εγκυμοσύνη πέρασε δύσκολα και ξανά μπήκε στη διαδικασία αυτή. Εσύ ξεπερνάς ακόμη κι αυτό. Δύναμη και κουράγιο. Όλα θα πάνε καλά!!! Σημαντικό το ότι ανακάλυψες ότι έχεις θρομβοφιλία και ξέρεις πως να προσέχεις. Αντε να δίνουμε θάρρος η μία στην άλλη και ο Θεός βοηθός. Να χαίρεσαι το αγοράκι σου!!! Κι αν μπορείς σήμερα να σου κάνουν και ένα υπέρηχο καλό θα ήταν για να βγεις από την έννοια. Εγώ τώρα έχω ξανά ραντεβού τέλος Νοεμβρίου και πραγματικά ελπίζω να μη χρειαστεί να πάμε νωρίτερα.

Σ'ευχαριστω πολύ κοριτσάκι μου! Ελπίζω να μας βοηθήσει ο Θεός και να τα καταφέρουμε!Αύριο που θα πάω στο μαιευτήριο για την εξέταση, θα τους πω αν μπορούν να μου κάνουν έναν γρήγορο υπέρηχο για να δούμε που βρισκόμαστε. Εμένα με βλέπει κάθε 2 εβδομάδες ο γιατρός λόγω του ιστορικού μου, το ίδιο έκανε και στην προηγούμενη κύηση! Εύχομαι να σταματήσει όλο αυτό κοπέλα μου και για τις 2 μας για να κάνουμε Χριστούγεννα χαρούμενες με τα παιδάκια μας!

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια πως είστε;;; Απορία, νιώθετε και εσείς βάρος κάτω χαμηλά και νομίζετε ότι κάθε τρεις και λίγο ότι θέλετε να πάτε τουαλέτα; Είναι κάτι που στην πρωτη εγκυμοσυνη ένιωσα προς το τέλος μόνο. Φυσικά η μαία μου είπε ότι όλα λόγω του ότι δεν είναι η πρώτη εγκυμοσύνη, θα τα αισθάνομαι νωρίτερα.

@Mpoumpou23 κάνατε τελικά και υπέρηχο σήμερα;;;;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , GeoA είπε:

Κορίτσια πως είστε;;; Απορία, νιώθετε και εσείς βάρος κάτω χαμηλά και νομίζετε ότι κάθε τρεις και λίγο ότι θέλετε να πάτε τουαλέτα; Είναι κάτι που στην πρωτη εγκυμοσυνη ένιωσα προς το τέλος μόνο. Φυσικά η μαία μου είπε ότι όλα λόγω του ότι δεν είναι η πρώτη εγκυμοσύνη, θα τα αισθάνομαι νωρίτερα.

@Mpoumpou23 κάνατε τελικά και υπέρηχο σήμερα;;;;

Κορίτσι μου ακριβώς το ίδιο με εσένα νιώθω, μου είπε η μαία ότι είναι η πίεση που ασκείται από την μήτρα που μεγαλώνει. Δεν κάναμε υπέρηχο, μόνο την εξέταση! Υπομονή μέχρι την Τρίτη!

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Mpoumpou23 είπε:

Κορίτσι μου ακριβώς το ίδιο με εσένα νιώθω, μου είπε η μαία ότι είναι η πίεση που ασκείται από την μήτρα που μεγαλώνει. Δεν κάναμε υπέρηχο, μόνο την εξέταση! Υπομονή μέχρι την Τρίτη!

Δε μας φτάνει που η τουαλέτα έγινε ο φόβος μας πρέπει να τον αντιμετωπίζουμε συχνά χαχαχαχαχα! Υπομονή λοιπόν και είναι κοντά ;)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , GeoA είπε:

Κορίτσια πως είστε;;; Απορία, νιώθετε και εσείς βάρος κάτω χαμηλά και νομίζετε ότι κάθε τρεις και λίγο ότι θέλετε να πάτε τουαλέτα; Είναι κάτι που στην πρωτη εγκυμοσυνη ένιωσα προς το τέλος μόνο. Φυσικά η μαία μου είπε ότι όλα λόγω του ότι δεν είναι η πρώτη εγκυμοσύνη, θα τα αισθάνομαι νωρίτερα.

@Mpoumpou23 κάνατε τελικά και υπέρηχο σήμερα;;;;

Οκ νόμιζα οτι ήμουν υπερβολική αλλά τελικά ισχύει. Στην πρώτη εγκυμοσύνη την ειχα προς το τέλος αυτή την αίσθηση πίεσης. Συχνοουρία αρκετή και πλέον φούσκωσα και φαίνεται καθαρά. Στην μικρη μου 7 μηνών είχα ίδια κοιλίτσα αλλα μου λενε τωρα στα διδυμα λογικό.

  • Μου αρέσει 2

ibK9p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 56 λεπτά , GeoA είπε:

Δε μας φτάνει που η τουαλέτα έγινε ο φόβος μας πρέπει να τον αντιμετωπίζουμε συχνά χαχαχαχαχα! Υπομονή λοιπόν και είναι κοντά ;)

Αυτό ακριβώς κορίτσι μου!!! Όποτε πάω, φοβάμαι τι θα δω!Άσε σήμερα τον φόβο που είχα επειδή σηκώθηκα, περπάτησα, κάθισα, ανεβοκατέβηκα σκαλιά μετά από τόσες μέρες ακινησίας κ έλεγα Χριστέ μου μην δω τίποτα πάλι. Θα σκέφτομαι θετικά!!!

πρίν από 56 λεπτά , ranial83 είπε:

Οκ νόμιζα οτι ήμουν υπερβολική αλλά τελικά ισχύει. Στην πρώτη εγκυμοσύνη την ειχα προς το τέλος αυτή την αίσθηση πίεσης. Συχνοουρία αρκετή και πλέον φούσκωσα και φαίνεται καθαρά. Στην μικρη μου 7 μηνών είχα ίδια κοιλίτσα αλλα μου λενε τωρα στα διδυμα λογικό.

Είναι διαφορετική κάθε επόμενη εγκυμοσύνη σε σχέση με την πρώτη!Με το καλό!

  • Μου αρέσει 2

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ranial83 είπε:

Οκ νόμιζα οτι ήμουν υπερβολική αλλά τελικά ισχύει. Στην πρώτη εγκυμοσύνη την ειχα προς το τέλος αυτή την αίσθηση πίεσης. Συχνοουρία αρκετή και πλέον φούσκωσα και φαίνεται καθαρά. Στην μικρη μου 7 μηνών είχα ίδια κοιλίτσα αλλα μου λενε τωρα στα διδυμα λογικό.

Ναι όλα νωρίτερα στη 2η εγκυμοσύνη. Ωωω και με διδύμα, φαντάζομαι όλα ακόμη εντονότερα! Κάποια στιγμή είχα διαβάσει σε ένα άρθρο τις διαφορές πρώτης και δεύτερης εγκυμοσύνης και ταυτίστηκα πολύ, όταν  έκανε την ερώτηση "σε ποια εβδομάδα κύησης είσαι;" και έγραφε ότι στην πρώτη εγκυμοσύνη ξέρεις την εβδομάδα, τις ημέρες, ακόμα και ώρες ενώ στην δεύτερη απαντάς "πρέπει να είμαι κάπου στο 2ο τρίμηνο". Σε όλα τ άλλα έχω πάθει κι αυτό γιατί υπάρχει μια μικρή σύγχυση σε ποια εβδομάδα είμαι, αν είμαι 15η ή 16η.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Mpoumpou23 είπε:

Αυτό ακριβώς κορίτσι μου!!! Όποτε πάω, φοβάμαι τι θα δω!Άσε σήμερα τον φόβο που είχα επειδή σηκώθηκα, περπάτησα, κάθισα, ανεβοκατέβηκα σκαλιά μετά από τόσες μέρες ακινησίας κ έλεγα Χριστέ μου μην δω τίποτα πάλι. Θα σκέφτομαι θετικά!!!

Είναι διαφορετική κάθε επόμενη εγκυμοσύνη σε σχέση με την πρώτη!Με το καλό!

Εγώ αυτές τις 2 μέρες ανεβοκατέβηκα τις σκάλες 3 φορές και σήμερα πάλι λίγο αίμα. Προσπαθώ να σκέφτομαι αυτά που μου είπε ο γιατρός για να το συνειδητοποιήσω ότι δλδ είναι αναμενόμενο να έχω κι άλλο αίμα. Τεσπα... σας τρέλανα! Θετική σκέψη και ο Θεός βοηθός 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, GeoA είπε:

Εγώ αυτές τις 2 μέρες ανεβοκατέβηκα τις σκάλες 3 φορές και σήμερα πάλι λίγο αίμα. Προσπαθώ να σκέφτομαι αυτά που μου είπε ο γιατρός για να το συνειδητοποιήσω ότι δλδ είναι αναμενόμενο να έχω κι άλλο αίμα. Τεσπα... σας τρέλανα! Θετική σκέψη και ο Θεός βοηθός 

Καλημέρα κορίτσι μου! Είναι αναμενόμενο από τη στιγμή που υπάρχει αιμάτωμα. Εγώ έχω μεγάλη περιέργεια να δω σε τι κατασταση είναι κ η αποκόλληση κ το αιματωμα αλλά λίγες μέρες έμειναν για να μάθω!Σε αφήνει να δουλέψεις λόγω της κατάστασης?

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, GeoA είπε:

Κορίτσια πως είστε;;; Απορία, νιώθετε και εσείς βάρος κάτω χαμηλά και νομίζετε ότι κάθε τρεις και λίγο ότι θέλετε να πάτε τουαλέτα; Είναι κάτι που στην πρωτη εγκυμοσυνη ένιωσα προς το τέλος μόνο. Φυσικά η μαία μου είπε ότι όλα λόγω του ότι δεν είναι η πρώτη εγκυμοσύνη, θα τα αισθάνομαι νωρίτερα.

@Mpoumpou23 κάνατε τελικά και υπέρηχο σήμερα;;;;

Ναι το νιώθω εγώ ,έχω συχνουουρια σε βαθμό να με εκνευρίζει .

Έχει κάποια από εσάς πόνο στα νεφρά λόγο ότι αποβάλουν δυσκολότερα τα ούρα;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


6 ώρες πρίν, Mpoumpou23 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου! Είναι αναμενόμενο από τη στιγμή που υπάρχει αιμάτωμα. Εγώ έχω μεγάλη περιέργεια να δω σε τι κατασταση είναι κ η αποκόλληση κ το αιματωμα αλλά λίγες μέρες έμειναν για να μάθω!Σε αφήνει να δουλέψεις λόγω της κατάστασης?

Αρχικά μου έβαλε άδεια για ένα μήνα και μου είπε αναλόγως θα ανανεώνουμε. Την τελευταία φορά μου είπε ότι μπορώ να επανέλθω. Φυσικά λόγω του ότι είπα στην εργασία μου ότι δε θα μπορέσω να αποδώσω στο 100% μου είπαν ότι προτιμούν να δουλέψω part time και να μου γράφει και ο γιατρός άδεια ασθενείας ταυτόχρονα. Ατε πραγματικά σου εύχομαι να σου πει οτι συρρικνώθηκε.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Sweetie32 είπε:

Ναι το νιώθω εγώ ,έχω συχνουουρια σε βαθμό να με εκνευρίζει .

Έχει κάποια από εσάς πόνο στα νεφρά λόγο ότι αποβάλουν δυσκολότερα τα ούρα;

Πολύ άβολο εκτός κι από εκνευριστικό! Εγώ όχι απλά πάντα νιώθω φουσκωμένη από κάτω.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σας διάβασα, χαίρομαι που όλα πάνε καλά και εύχομαι από καρδιάς να έχετε και να έχουμε όλες μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!!! Αυτήν την πίεση χαμηλά την νιώθω και εγώ εντονότερα εξ αρχής και πηγαίνω πολύ συχνά τουλαετα! 

Τώρα μπήκα να δω και εγώ σε ποια εβδομάδα ειμαι γιατί όπως είπε και μια από εσάς, πάνω κάτω ξέρουμε σε ποιον μήνα είμαστε στα δεύτερα χαχαχα... Πραγματικά δεν μετράω καθόλου.... Ξέρω ότι κάθε 19 αλλάζω μήνα... 

Εμάς μας είπε ο γυναικολόγος ότι έχουμε κοριτσάκι αυτήν την φορά!!!!!!! 10/11 έχω ξανά ραντεβού και ανυπομονώ!!! Πιο πολύ ανυπομονώ να αρχίσω να νιώθω κινήσεις για να νιώθω καλύτερα εγώ, να ξέρω ότι είναι καλά!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, GeoA είπε:

Αρχικά μου έβαλε άδεια για ένα μήνα και μου είπε αναλόγως θα ανανεώνουμε. Την τελευταία φορά μου είπε ότι μπορώ να επανέλθω. Φυσικά λόγω του ότι είπα στην εργασία μου ότι δε θα μπορέσω να αποδώσω στο 100% μου είπαν ότι προτιμούν να δουλέψω part time και να μου γράφει και ο γιατρός άδεια ασθενείας ταυτόχρονα. Ατε πραγματικά σου εύχομαι να σου πει οτι συρρικνώθηκε.

Καλά έκανες κορίτσι μου!Εγώ δεν ξέρω τι να κάνω με την δουλειά γιατί είμαι μόνη μου στην θέση που είμαι και ούτε πρόκειται να πάρουν άλλο άτομο. Ωστόσο κι εγώ δεν μπορώ να αποδώσω όπως πριν αυτή τη στιγμή οπότε δεν ξέρω πραγματικά τι να κάνω. Έχω αγωνία να δω τι έχει συμβεί!

 

Έχω πολλούς πονοκεφάλους την τελευταία εβδομάδα,  σημείο να νομίζω ότι θα σπάσει το κεφάλι μου. Έχετε κι εσείς άραγε?

6 ώρες πρίν, MariaZiss είπε:

Κορίτσια σας διάβασα, χαίρομαι που όλα πάνε καλά και εύχομαι από καρδιάς να έχετε και να έχουμε όλες μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!!! Αυτήν την πίεση χαμηλά την νιώθω και εγώ εντονότερα εξ αρχής και πηγαίνω πολύ συχνά τουλαετα! 

Τώρα μπήκα να δω και εγώ σε ποια εβδομάδα ειμαι γιατί όπως είπε και μια από εσάς, πάνω κάτω ξέρουμε σε ποιον μήνα είμαστε στα δεύτερα χαχαχα... Πραγματικά δεν μετράω καθόλου.... Ξέρω ότι κάθε 19 αλλάζω μήνα... 

Εμάς μας είπε ο γυναικολόγος ότι έχουμε κοριτσάκι αυτήν την φορά!!!!!!! 10/11 έχω ξανά ραντεβού και ανυπομονώ!!! Πιο πολύ ανυπομονώ να αρχίσω να νιώθω κινήσεις για να νιώθω καλύτερα εγώ, να ξέρω ότι είναι καλά!

Μπράβο κορίτσι μου!!!Με το καλό η μπεμπούλα!!!Κι εγώ δεν μετράω όπως μετραγα στην προηγούμενη εγκυμοσύνη!Κι εγώ ανυπομονώ ώστε να ξέρω ότι όλα πάνε καλά, αφού τώρα είμαι στα τυφλά!


 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, MariaZiss είπε:

Κορίτσια σας διάβασα, χαίρομαι που όλα πάνε καλά και εύχομαι από καρδιάς να έχετε και να έχουμε όλες μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!!! Αυτήν την πίεση χαμηλά την νιώθω και εγώ εντονότερα εξ αρχής και πηγαίνω πολύ συχνά τουλαετα! 

Τώρα μπήκα να δω και εγώ σε ποια εβδομάδα ειμαι γιατί όπως είπε και μια από εσάς, πάνω κάτω ξέρουμε σε ποιον μήνα είμαστε στα δεύτερα χαχαχα... Πραγματικά δεν μετράω καθόλου.... Ξέρω ότι κάθε 19 αλλάζω μήνα... 

Εμάς μας είπε ο γυναικολόγος ότι έχουμε κοριτσάκι αυτήν την φορά!!!!!!! 10/11 έχω ξανά ραντεβού και ανυπομονώ!!! Πιο πολύ ανυπομονώ να αρχίσω να νιώθω κινήσεις για να νιώθω καλύτερα εγώ, να ξέρω ότι είναι καλά!

Τι ωραία! Με το καλό το κοριτσάκι σου. Ακόμη και τις κινήσεις είναι πιο πιθανόν να τις αισθανθούμε νωρίτερα αυτή τη φορά γι' αυτό μην ανησυχείς έρχονται σύντομα :p

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...