Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 29 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι η γιατρός δίνει στην γυναίκα μου σαλοσπιρ 100 mg η κουμπάρα μου μου λέει ότι σε μια από τις εγκυμοσύνες είχε θρομβοφιλια και το βρήκε από εξετάσεις. Το είπα στην γιατρό και μου λέει όχι όχι δεν υπάρχει λόγος και απλά της έγραψε εξετάσεις αίματος τα συχνά γενική αίματος ούρων και κάτι άλλα . Κα μετά από τόσα χρόνια ήρθε ένα μωρό δεν θα έπρεπε να κάνει ξανά και για θρομβοφιλια είχε κάνει αλλά πριν 2 χρόνια. Διαβάζω για την αποκόλληση και λέει ότι μπορεί να γίνει από μικρόβια από θρομβοφιλια. Δεν ξέρω αλήθεια. Της είπε την άλλη φορά να κάνει και τέστ Παπ μπορεί να κάνει έγκυος τέστ Παπ;;; Υπάρχει κίνδυνος;;;

      Κάτι δε. Μου πάει καλά με την αποκόλληση γιατί να γίνει αφού δύο εβδομάδες δεν είχαμε σχολείο την έβγαλε στο κρεβάτι όλα εγώ τα κάνω μέχρι και φαγητό στο κρεβάτι αποκόλληση δεν ξέρω φοβάμαι μην υπάρχει κάτι άλλο συγνώμη κορίτσια απλά το συζητάμε και έχουμε λίγο άγχος μέχρι τς 30 Μαίου που έχουμε ραντεβού 

      Λοιπόν, για τη θρομβοφιλια δεν ξέρω να σου πω, αλλά αν δε νοιωθετε καλά, να επιμείνετε να κάνει μια εξέταση, έτσι κι αλλιώς αίματος είναι.. 

      Με το τέστ Παπ δεν υπάρχει θέμα, πιο επικίνδυνο είναι να υπάρχει κάποιο μικρόβιο και να μη βρεθεί και γενικά καλλιέργεια κολπικού υγρού θα κάνει και σε άλλο στάδιο της εγκυμοσύνης γιατί λόγω της κατάστασης υπάρχουν πολλά υγρά στην περιοχή και ανθούν διάφορα πράγματα..

      Η αποκόλληση δεν έχει να κάνει απαραίτητα με την κούραση. Σίγουρα την επιβαρύνει η κούραση και η έντονη δραστηριότητα, αλλά η αποκόλληση μπορεί να έχει να κάνει και με τον τρόπο που έπιασε ο σάκος πχ όταν αναπτυσσόταν. Μη σας αγχωνει αυτό. Μικρές αποκολλήσεις συμβαίνουν, αλλά με την ξεκούραση φεύγουν!

Μανούλες Μαΐου 2023


Mar-micky

Recommended Posts

πρίν από 33 λεπτά , Elle12 είπε:

Πως ειστε κοριτσια?

Εγω εχω εδω και 4-5 μερες συχνα πονακια περιοδου στη μητρα χαμηλα. Νιωθω κ τη μικρη να κλωτσαει διαρκως και στο κεντρο ψηλα. Μεχρι τωρα την ενιωθα δεξια και αριστερα. Λετε να παιρνει θεση???

Χθες τα ξημερωματα ειδα στο σκουπισμα και ενα βλεννακι απειρως μικρο, σαν το νυχι του μικρου δακτυλου του ποδιου, και ηταν ροζ-καφε.. 

Εχω ραντεβου την τριτη παλι να τη δουμε. 38+2 σημερα.. πρεπει να κλεισω εισητηριο στη μαμα μου μεχρι τεταρτη να ερθει. Καλυτερα να περιμενουμε μαζι παρα να μη προλαβουμε:lol:

Η μονη εκκρεμοτητα που εχουμε απο τα πραγματα ειναι να πλυνουμε το αμαξι κ να βαλουμε το καθισμα. Και ενα γενικο καθαρισμα στο σπιτι.. ουφ.. δε το πιστευω πως περασε ο καιρος.. απιστευτο. Θα κλαψω ❤️

Με το καλό σου εύχομαι!!! Σαν πρωτότοκη κι εγώ δεν έχω ιδέα ποια είναι τα σημάδια ότι πλησιάζει η ώρα .. όπως και να έχει όμως είναι κοντά!! ☺️ 

Κι εγώ είμαι μονίμως σε μια κατάσταση συμμαζεματος, έχω τον νου μου να τακτοποιώ εκκρεμότητες. Θέλω όλα να είναι στην εντέλεια όταν θα έρθει ο μικρούλης!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

9 ώρες πρίν, Elle12 είπε:

Πως ειστε κοριτσια?

Εγω εχω εδω και 4-5 μερες συχνα πονακια περιοδου στη μητρα χαμηλα. Νιωθω κ τη μικρη να κλωτσαει διαρκως και στο κεντρο ψηλα. Μεχρι τωρα την ενιωθα δεξια και αριστερα. Λετε να παιρνει θεση???

Χθες τα ξημερωματα ειδα στο σκουπισμα και ενα βλεννακι απειρως μικρο, σαν το νυχι του μικρου δακτυλου του ποδιου, και ηταν ροζ-καφε.. 

Εχω ραντεβου την τριτη παλι να τη δουμε. 38+2 σημερα.. πρεπει να κλεισω εισητηριο στη μαμα μου μεχρι τεταρτη να ερθει. Καλυτερα να περιμενουμε μαζι παρα να μη προλαβουμε:lol:

Η μονη εκκρεμοτητα που εχουμε απο τα πραγματα ειναι να πλυνουμε το αμαξι κ να βαλουμε το καθισμα. Και ενα γενικο καθαρισμα στο σπιτι.. ουφ.. δε το πιστευω πως περασε ο καιρος.. απιστευτο. Θα κλαψω ❤️

Με το καλό κορίτσι!! Να πάνε όλα καλά και εύκολα ❤️ εγω κοριτσια αν μείνω πάνω από 5 λεπτα όρθια πλέον πονάω… σήμερα είδα για πρώτη φορά βλέννη αλλά ήταν κίτρινη-λευκή. Δεν ξέρω αν είναι η τραχηλική. @Elle12 εμένα που έχει ακουμπήσει το κεφάλι στο «σιφόνι» να το πω έτσι, εκεί με κλωτσάει… δεξιά κυριως από τον αφαλό και στο κέντρο αλλά μερικές φορές πετάγεται και ένα εξόγκωμα πάνω πάνω (μάλλον ποδι:)) έχω κατεβάσει κ ένα application που μετράει τη διάρκεια των συσπάσεων για να ξέρουμε που βρισκόμαστε. Contraction timer λέγεται… 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια και από μένα! Σήμερα είχαμε τα γενέθλια της κόρης μας της μεγάλης, έγινε 2 χρονών! Μου έφυγε ένα άγχος που προλάβαμε και τα γιορτάσαμε και δεν μας πρόλαβε η μπέμπα!

Κατά τα άλλα μια από τα ίδια, συσπάσεις ανώδυνες και πονακια χαμηλά σαν περιόδου, συνήθως αργά το βράδυ. Δεν έχω δει βλέννη αλλά βλέπω πολύ παχύρρευστα υγρά δύο τρεις μέρες τώρα. Πέμπτη έχουμε γιατρό να δούμε τι γίνεται. Εμείς την γενική καθαριότητα την κάνουμε μέρα παρά μέρα, αλλά αναλαμβάνουν μετά το νηπιάκι μας και το σκυλάκι μας κι έτσι θέλει συνεχώς!! Μένει να πάρει θέση το λίκνο στην κρεβατοκάμαρα και το παρκοκρέβατο στο σαλόνι, όλα τα άλλα έτοιμα. 

Τελική ευθεία για όλες ♥️

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Πώς είστε; Εμείς χθες είχαμε ραντεβού με την γιατρό μας. Με εξέτασε κολπικά (δεν πόνεσα καθόλου) είδε ότι έχω διαστολή 1 και μαλακό τράχηλο και γενικότερα ότι είμαστε σε καλό δρόμο. Αποφασίσαμε να μπούμε με πρόκληση την Παρασκευή το πρωί. Τα συναισθήματα είναι ανάμεικτα. Η αλήθεια είναι πως δεν ήθελα να πάω με πρόκληση αλλά όταν μου το πρότεινε ένιωσα μια ανακούφιση (περίεργο) κι έτσι συμφώνησα. Χθες το βράδυ είχα πάλι ακανόνιστες συσπάσεις ανά τακτά χρονικά διαστήματα για κάποιες ώρες αλλά σταμάτησαν κάποια στιγμή. Λέτε να μας προλάβει και να βγει νωρίτερα από το προγραμματισμένο; 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Annasdg είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Πώς είστε; Εμείς χθες είχαμε ραντεβού με την γιατρό μας. Με εξέτασε κολπικά (δεν πόνεσα καθόλου) είδε ότι έχω διαστολή 1 και μαλακό τράχηλο και γενικότερα ότι είμαστε σε καλό δρόμο. Αποφασίσαμε να μπούμε με πρόκληση την Παρασκευή το πρωί. Τα συναισθήματα είναι ανάμεικτα. Η αλήθεια είναι πως δεν ήθελα να πάω με πρόκληση αλλά όταν μου το πρότεινε ένιωσα μια ανακούφιση (περίεργο) κι έτσι συμφώνησα. Χθες το βράδυ είχα πάλι ακανόνιστες συσπάσεις ανά τακτά χρονικά διαστήματα για κάποιες ώρες αλλά σταμάτησαν κάποια στιγμή. Λέτε να μας προλάβει και να βγει νωρίτερα από το προγραμματισμένο; 

Με το καλο κοριτσι μου!

Αλλα γιατι προκληση? Υπαρχει καποιο θεμα? Σε ποια εβδομαδα εισαι?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , Elle12 είπε:

Με το καλο κοριτσι μου!

Αλλα γιατι προκληση? Υπαρχει καποιο θεμα? Σε ποια εβδομαδα εισαι?

Σε ευχαριστώ πολύ 🙏 

Την Παρασκευή θα είμαι 38+4. Αντικειμενικά δεν υπάρχει κανένας λόγος για πρόκληση. Και με το αυτοάνοσο που έχω είναι όλα ρυθμισμένα, δεν έχουμε δείγματα κινδύνου. Λόγω όμως των αντιπηκτικών που λαμβάνω και για να έχω την επιλογή της επισκληριδειου πάμε με πρόκληση. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Annasdg είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ 🙏 

Την Παρασκευή θα είμαι 38+4. Αντικειμενικά δεν υπάρχει κανένας λόγος για πρόκληση. Και με το αυτοάνοσο που έχω είναι όλα ρυθμισμένα, δεν έχουμε δείγματα κινδύνου. Λόγω όμως των αντιπηκτικών που λαμβάνω και για να έχω την επιλογή της επισκληριδειου πάμε με πρόκληση. 

Δε με καλυπτει η απαντηση του. Γιατι δε μπορεις με φυσιολογικη διαδικασια να κανεις επισκληριδιο? Δε βρισκω κανενα λογο να περασεις προκληση αλλα οκ. Οτι πει ο γιατρος σου. Σημασια εχει να κρατησεις το μωρο σου αγκαλια, υγιες και με τον πιο ευκολο κ συντομο τροπο. Τις ευχες μου! Και οτι καλυτερο!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Elle12 είπε:

Δε με καλυπτει η απαντηση του. Γιατι δε μπορεις με φυσιολογικη διαδικασια να κανεις επισκληριδιο? Δε βρισκω κανενα λογο να περασεις προκληση αλλα οκ. Οτι πει ο γιατρος σου. Σημασια εχει να κρατησεις το μωρο σου αγκαλια, υγιες και με τον πιο ευκολο κ συντομο τροπο. Τις ευχες μου! Και οτι καλυτερο!

Έχεις δίκιο, κι εγώ ήμουν αρνητική στην πρόκληση. Έχω μια κρυφή ελπίδα να προλάβουμε και να έρθει φυσιολογικά. Όπως και να έχει το μόνο που σκέφτομαι τώρα είναι το να τον κρατήσω στην αγκαλιά μου. 

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ!! Με το καλό να έρθουν τα μωράκια μας! 🙏

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Annasdg είπε:

Έχεις δίκιο, κι εγώ ήμουν αρνητική στην πρόκληση. Έχω μια κρυφή ελπίδα να προλάβουμε και να έρθει φυσιολογικά. Όπως και να έχει το μόνο που σκέφτομαι τώρα είναι το να τον κρατήσω στην αγκαλιά μου. 

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ!! Με το καλό να έρθουν τα μωράκια μας! 🙏

Ούτε εμένα μου κάθεται καλά αυτή η εξέλιξη και μάλιστα πριν πατήσεις τις 39 εβδομάδες αλλά οκ! Όλα καλά να πάνε. Εγώ μπαίνω μεθαύριο θα εχούμε μια μέρα διαφορα. Ακόμα ψύχραιμη είμαι πάντως . Χθες δε κουνιόταν πολύ το μωρό και με έπιασε πάλι το άγχος και τα σχετικά που ειπα εντάξει, φτάνει πια ,να γεννήσω να ησυχάσω. Επίσης άρχισα να πρήζομαι και να βάζω κιλά ανεξέλεγκτα ,δε θέλω αλλοοο

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Katerinaaa είπε:

Ούτε εμένα μου κάθεται καλά αυτή η εξέλιξη και μάλιστα πριν πατήσεις τις 39 εβδομάδες αλλά οκ! Όλα καλά να πάνε. Εγώ μπαίνω μεθαύριο θα εχούμε μια μέρα διαφορα. Ακόμα ψύχραιμη είμαι πάντως . Χθες δε κουνιόταν πολύ το μωρό και με έπιασε πάλι το άγχος και τα σχετικά που ειπα εντάξει, φτάνει πια ,να γεννήσω να ησυχάσω. Επίσης άρχισα να πρήζομαι και να βάζω κιλά ανεξέλεγκτα ,δε θέλω αλλοοο

Επειδή έχω και εγώ πολλά άγχη γενικότερα ίσως γι'αυτό το δέχτηκα με τέτοια ευκολία και με ανακούφισε η απόφαση αυτή. Δεν ήθελα να πάω μέχρι τέλους. Ξέρω ότι η πρόκληση δεν είναι η καλύτερη επιλογή ούτε για εμένα ούτε και για το μωρό αλλά η ψυχολογία μου είναι καλύτερη από ότι πριν που δεν γνώριζα το πότε. Εύχομαι να μην στρεσαριστει πολύ το μωράκι μου και να μην το μετανιώσω αργότερα. 

Με το καλό σου εύχομαι.. τίποτα δεν έμεινε!! Όσο για τα κιλά μην αγχώνεσαι, θα φύγουν αμέσως με τόσο τρεξιμο που θα ρίξεις μετά.. ☺️

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Χαιρετω τα κοριτσια και τα μωρακια!

38+4 σημερα πηγαμε στον γιατρο μας. Ολα μια χαρα. Η μπεμπα μαγουλου κλασικα. 3.500 τη βγαζει φυσικα με την αποκλιση που θα εχει υπολογιζουμε οτι τοσο θα γεννηθει... σουπερ αμνιακο, πλακουντας αγεραστος, ντοπλερ φανταστικο. Πολυ ικανοποιημενος ο γιατρος απο τα πονακια που εχω οπως και η μαια που ειδα μετα.

Εχω ξανα ραντεβου σε μια βδομαδα οπου μαλλον θα κανουμε κ κολπικη εξεταση να δουμε τον τραχηλο. Αν δεν εχει προκυψει κατι στο μεσοδιαστημα.

Σημερα τα πονακια περιοδου ηταν αρκετα πιο δυνατα. Το περπατημα και ο υπνος πια εχουν γινει αθλοι.. αλλα οκ. Τον φαγαμε τον γαιδαρο.. κοντευουμε και δε ξερω πως να νιωσω.. προς το παρον, περιμενω αυριο αεροπορικως τη μανουλα μου να κανουμε τις δουλειες μας, τις βολτες μας και την παρεα μας πριν ερθει η μπεμπα! 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες… πήγαμε κι εμεισ σήμερα στον γιατρό (38 + 3 ) για να κάνουμε και γυναικολογική εξέταση και να εχουμε καλύτερη εικόνα για το πως να προχωρήσουμε και τελικα δε χρειαστηκε καθότι με το που είδαμε το μωρό είδαμε οτι είναι σε ισχιακή θέση!!!!! 😓

από την 24η εβδομάδα μέχρι και την 38η λίγες μέρες πριν ηταν με το κεφαλάκι κάτω και τωρα που μπήκα στην 39η γύρισε!!!;;;;

συμβαινει σε ενα 3 διαβάζω… τι να πω… στεναχωρέθηκα..

ορίσαμε καισαρική τελικά για την Παρασκευή … είδα όμως κάποια βιντεάκια δυστυχως τα οποία εν τέλει με άγχωσαν και με στεναχώρησαν…. Ενώ ήμουν πολύ καλά… «έπεσα» ψυχολογικά και ανησυχώ για την έκβαση του όλου θέματος….

 

αυτά από εμένα…   Ελπίζω όλες σας να έχετε πολύ πολύ καλη και όμορφη έκβαση της εγκυμοσύνης… 

  • Μου αρέσει 3
  • Δύναμη! 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Live, Love, Laugh είπε:

Καλησπέρα σε όλες… πήγαμε κι εμεισ σήμερα στον γιατρό (38 + 3 ) για να κάνουμε και γυναικολογική εξέταση και να εχουμε καλύτερη εικόνα για το πως να προχωρήσουμε και τελικα δε χρειαστηκε καθότι με το που είδαμε το μωρό είδαμε οτι είναι σε ισχιακή θέση!!!!! 😓

από την 24η εβδομάδα μέχρι και την 38η λίγες μέρες πριν ηταν με το κεφαλάκι κάτω και τωρα που μπήκα στην 39η γύρισε!!!;;;;

συμβαινει σε ενα 3 διαβάζω… τι να πω… στεναχωρέθηκα..

ορίσαμε καισαρική τελικά για την Παρασκευή … είδα όμως κάποια βιντεάκια δυστυχως τα οποία εν τέλει με άγχωσαν και με στεναχώρησαν…. Ενώ ήμουν πολύ καλά… «έπεσα» ψυχολογικά και ανησυχώ για την έκβαση του όλου θέματος….

 

αυτά από εμένα…   Ελπίζω όλες σας να έχετε πολύ πολύ καλη και όμορφη έκβαση της εγκυμοσύνης… 

Και γιατι εκλεισες καισαρικη? Η ισχιακη δεν ειναι απαγορευτικη για φ.τ οταν δεν υπαρχει αλλο προβλημα! Ασε που εχεις καιρο ακομα το μωρο γυρναει ανα πασα στιγμη. Υπαρχουν κ ειδικες ασκησεις! 

Παντως και καισαρικη να κανεις, να μη σε παιρνει απο κατω. Το μωρακι σου ειναι τελειομηνο και θα ειναι μια χαρα. Μπορει να ταλαιπωρηθεις λιγο παραπανω αλλα θα περασει. Ολα καλα να πανε και συντομα να το εχεις στην αγκαλια σου ❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , Live, Love, Laugh είπε:

Καλησπέρα σε όλες… πήγαμε κι εμεισ σήμερα στον γιατρό (38 + 3 ) για να κάνουμε και γυναικολογική εξέταση και να εχουμε καλύτερη εικόνα για το πως να προχωρήσουμε και τελικα δε χρειαστηκε καθότι με το που είδαμε το μωρό είδαμε οτι είναι σε ισχιακή θέση!!!!! 😓

από την 24η εβδομάδα μέχρι και την 38η λίγες μέρες πριν ηταν με το κεφαλάκι κάτω και τωρα που μπήκα στην 39η γύρισε!!!;;;;

συμβαινει σε ενα 3 διαβάζω… τι να πω… στεναχωρέθηκα..

ορίσαμε καισαρική τελικά για την Παρασκευή … είδα όμως κάποια βιντεάκια δυστυχως τα οποία εν τέλει με άγχωσαν και με στεναχώρησαν…. Ενώ ήμουν πολύ καλά… «έπεσα» ψυχολογικά και ανησυχώ για την έκβαση του όλου θέματος….

 

αυτά από εμένα…   Ελπίζω όλες σας να έχετε πολύ πολύ καλη και όμορφη έκβαση της εγκυμοσύνης… 

Το καταλαβαίνω τώρα στα τελευταία. Είναι λογικο να σε αναστατώνουν οι ανατροπές. Υπάρχει όμως και κάποιος άλλος λόγος να βιαστείτε για να γίνει αμεσα η καισαρική; Γιατί σκέφτομαι ότι, αφού είχε χώρο να γυρίσει την 38η εβδομάδα δεν υπάρχει περίπτωση να ξαναγυρίσει;

σε κάθε περίπτωση, σημασία έχει να είστε μάνα και μωράκι καλα! Επίσης, κάτι που ισχύει και για την καισαρική και για τον φυσικό είναι ότι το κάθε σώμα επουλώνεται διαφορετικά, αλλά σώματα πιο εύκολα αλλά πιο δυσκολα. Ενταξει καλό είναι να αποφεύγεις το χειρουργείο, αλλα ξέρω κοπέλα που ταλαιπωρήθηκε πολύ από κάτω να επουλωθεί και άλλη που πέταγε μετά την καισαρική. Θα πάνε όλα καλα🧡

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Live, Love, Laugh είπε:

Καλησπέρα σε όλες… πήγαμε κι εμεισ σήμερα στον γιατρό (38 + 3 ) για να κάνουμε και γυναικολογική εξέταση και να εχουμε καλύτερη εικόνα για το πως να προχωρήσουμε και τελικα δε χρειαστηκε καθότι με το που είδαμε το μωρό είδαμε οτι είναι σε ισχιακή θέση!!!!! 😓

από την 24η εβδομάδα μέχρι και την 38η λίγες μέρες πριν ηταν με το κεφαλάκι κάτω και τωρα που μπήκα στην 39η γύρισε!!!;;;;

συμβαινει σε ενα 3 διαβάζω… τι να πω… στεναχωρέθηκα..

ορίσαμε καισαρική τελικά για την Παρασκευή … είδα όμως κάποια βιντεάκια δυστυχως τα οποία εν τέλει με άγχωσαν και με στεναχώρησαν…. Ενώ ήμουν πολύ καλά… «έπεσα» ψυχολογικά και ανησυχώ για την έκβαση του όλου θέματος….

 

αυτά από εμένα…   Ελπίζω όλες σας να έχετε πολύ πολύ καλη και όμορφη έκβαση της εγκυμοσύνης… 

Καταλαβαίνω το στρες σου κ τη στενοχώρια σου, το πέρασα στην πρώτη εγκυμοσύνη και όταν μου το είπαν μέχρι να φτάσω στο σπίτι έκλαιγα οδηγώντας. Τελικά η καισαρική έσωσε κυριολεκτικά το παιδί μου γιατί δεν θα μπορούσε να είχε βγει με κανένα άλλο τρόπο. Ήμουν αρκετά άτυχη κ προέκυψαν πολλά θέματα. Όσον αφορά την επέμβαση δέκα λεπτά υπόθεση, δεν θα καταλάβεις τίποτα και μετά θα είσαι κυρία. Πριν 20 μέρες έκανα δεύτερη καισαρική καθότι το μωρό είχε διπλή περιτυλιξη λώρου και άρχιζε να έχει αρρυθμίες απ το σφίξιμο του λώρου. Γεννησα μεσημέρι, απόγευμα περπατούσα, πλέον χορεύω με την μικρή.. πραγματικά μην σε αγχώνει τπτ, το μωρό δεν θα ταλαιπωρηθεί και δεν είναι τόσο τραγικό τελικά. Απλά τις πρώτες μέρες θα ταλαιπωρηθείς κ μετά θα είναι σαν να μην έκανες ποτε. Ξέρω ποσό θα το ήθελες να γεννήσεις κανονικά αλλά πραγματικά μην τα βάφεις καθόλου μαύρα. Δεν είμαι υπέρ των επεμβατικών μεθοδων αλλά υπάρχουν πολλά θετικά επισης! εμπιστευσου το γιατρό σου & όλα θα πάνε καλά 😉

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...